Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Milyen tabletet ajánlanátok kimondottan játék célra (+ filmnézés, netezés) 10"-os méretben? Eddig a Samsungokat néztem, annak is két típusát, Samsung Galaxy Tab 4 10.1 (2015 Edition) WiFi 16GB (SM-T533) 70 ropi körül és Samsung Galaxy Tab 4 10.1 WiFi + LTE 16GB (SM-T535) 90 körüli áron.

vagy más márka, eleve melyik lenne elég gyors játékokhoz?

(#62452) ®abstract® válasza kerlac (#62451) üzenetére


®abstract®
őstag

szerintem 2D játékokra elég lehet,3D re karcsú.kérdés az mi az elvárásod.
mali t600 felfelé,tegra3 felfelé,adreno 320 feljebb.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#62453) Razzul


Razzul
senior tag

Sziasztok!

Tabletet keresek barátnőmnek egyetemhez.

-Maximum 50.000 HUF
-8-10" lehetőleg FullHD-val
-Újonnan, itthonról
-Nem kell 4G vagy mobilinternet, WiFi elegendő.
-Fő felhasználás dokumentumszerkesztés lenne, Excel Word stb.
-Ne legyen 10kg-nál több :DDD

Játékra nem lenne használva, szóval nem kell egy bika gép, de ha nem diavetítésben megy a böngészés vagy videólejátszás rajta az nem akadály.

A segítséget előre is hálásan köszi. :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#62454) tjb007 válasza kerlac (#62451) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindkettő OK játékra is, mellettük ott van még az LG G Pad 10.1, az ASUS MeMO Pad 10 ME103K és a Lenovo Yoga Tablet 2 10" is, de ha leírod meddig lennél hajlandó elmenni az ár tekintetében lehet, hogy találunk valami jobbat is.

(#62452) ®abstract®

Ennyire karcsú: [link]
A Tegra 3 meg lefelé van, nem felfelé.

(#62453) Razzul

Full HD ennyiért nem lesz, ezek jöhetnek szóba: ASUS MeMO Pad 8 ME181CX, Acer B1-830, Lenovo A8-40.
Lehet jobban járnál amúgy egy Windowsossal, ha már MS Office.

(#62455) tordaitibi válasza szparista1 (#62448) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nem ertelek.
Ha telefonnak IS kell, akkor mit hezitalsz,
a w.xtab7q az gyarilag dualsimes telefon is. Semmit nem kell vele gepeszkedni,'es tudja amit akarsz.
Az akkuidokrol, ha csak telefonnak hasznalod, kibir 2 napot.
Ha pedig barmilyen tabot, telefont agressziven nyuzol, egyik sm bir 4-6 oranal tobbet.
De egyik sem eletszeru, nekem atlag 1 napot bir.

(#62456) szparista1 válasza tordaitibi (#62455) üzenetére


szparista1
csendes tag

köszi a választ :P
akkor ez lesz :)
közben kipróbáltam mediamarkban az omegát és felismerte a sim em de imei hiányzott a kiállitott darabon még mindig.
Bocsi hogy értetlenkedek, akkor gyárilag ha megveszem a WayteQ xTAB 7X Quad simán telefonálásra is múködik minden kalibrálás nélkül?:P
köszi szépen a reagálást és a segítséget :P

(#62457) ottoarc válasza tjb007 (#62447) üzenetére


ottoarc
tag

Akkor ennek az 5,6GB-nak csak kb. a felére mehetnek az appok?

(#62458) tjb007 válasza szparista1 (#62456) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, működik, nem kell rajta/vele semmit babrálni.

(#62457) ottoarc

Igen, ahogy mondod.

[ Szerkesztve ]

(#62459) ®abstract® válasza tjb007 (#62454) üzenetére


®abstract®
őstag

úgy gondoltam,hogy én ezektől jobbat választanék,hogy időtálló legyen a teljesítmény :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#62460) atala válasza ottoarc (#62457) üzenetére


atala
addikt

Annyira nem értem ezeket a tablet gyártókat. Egy 32GB-os memória chip gyári előállítási ára nem lehet több 2-3 ezer Ft-nál, és akkor szarakodnak még mindig a 8 GB-os memóriával, amiből még a rendszenek kell 2,5GB. Ráadásul még azt is megfelezik, és csak 2,7-re mehetnek appok.
A RAM-ról meg nem is beszélve. 1GB. Mennyibe is kerülhet? 500 Ft? Nevetséges.

(#62461) cidalain válasza atala (#62460) üzenetére


cidalain
veterán

Mivel abbol mar legyartottak 600 milliard darabot, igy a chip gyartonak kb 1 forintjaba kerul, 200 eladja a tabletgyartoknak.
A 32-est kesobb kezdtek csinalni abbol meg csak 15 milliot keszitettek, meg 1000 az eloallitasi ar, 3000 a tovabbpasszolas.
Ha ezt valasztja a gyarto akkor o is hasznot akar neked 12000 ft-tal fogja dragabban adni, de annyit sokallni fogsz :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#62462) tordaitibi válasza szparista1 (#62456) üzenetére


tordaitibi
veterán

Persze hogy mukodik.
Nekem ez van fel eve. Hulyen nez ki, amikor a fulemen van, 7collos telefon... Meg nehez zsebre tenni. Amugy bevalt, romlik a szemem es ezt meg jol latom,'meg jo a navija.

(#62463) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Kifogytam az ötletekből, segítség kellene, ha valaki tud:
iskolánkban a hálózaton proxy szerver van. kétféle lehetőség van a netre kimenni: a 192.168.11.* ipvel, megfelelő proxy szerver (IP, port, DNS) adatokkal lehetett netezni KK alatt vagy 192.168.10.* esetén felhasználói címet/jelszót kért (a proxy 192.168.10.1). Frissítettem a tabletemet 5.0.2-re, és most már nem tudok netezni, mert a hálózat nem enged ki. A korábbi beállításokkal próbáltam, a telefonnal megy (KK) de a tablettel nem. Ha a 10-es tartományból adok meg ip-t, jelszóval együtt, akkor sem megy.

Tudom, hogy kicsi az esély, de valakinek ötlete (aki sejti, miről van szó)?

(#62464) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Tabletet keresek nagyon max 50k-ig. Amire szükség lenne: GPS nagyon lényeges, jobbféle hátsó oldali kamera,kijelző max 8-ig. Filmnézésre,netezésre lesz használva,játék nem.

Lenne még egy kérdésem hogy usb-s internet stick-hez kell e a tabletba 3G hogy müködjön ez?
Ettől függően 3G-s és anélküli tabletet keresek a fentiek alapján. Várok több ajánlatot is!

[ Szerkesztve ]

(#62465) cidalain válasza mulatosdj (#62464) üzenetére


cidalain
veterán

Usb sticknel nem kell hogy be legyen epitve.
Ha be van, akkor viszont alapbol tudja, nem kell a stick.
Androidos modellek eseten viszont kerdeses hogy a te sticked mukodni fog e vagy sem. Kenyes tema. Ha ez az opcio kell, akkor eleve 3G-s tabok kozott valogatnek a helyedben.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#62466) Razzul válasza tjb007 (#62454) üzenetére


Razzul
senior tag

Köszi a választ, utánuk nézek. :R
Windowson én is gondolkodtam. Abban a témában merre tudok tanácsot kérni? :)

Stat crux dum volvitur orbis

(#62467) mulatosdj válasza cidalain (#62465) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszi a segítséget. Milyen tabokat ajánlanál akkor 3g-vel?

(#62468) TedThomas válasza Razzul (#62466) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Esetleg itt: Windowsos tablet topic
És mindenképpen jobban járnál egy windows-os tabbal ha office-t szeretnél.

(#62469) Imre921 válasza mulatosdj (#62464) üzenetére


Imre921
tag

Szia. Nem biztos hogy a hátlapi kamerája a jobbak közé tartozik, de ettől eltekintve nyugodt szívvel tudom javasolni neked amin épp most is tolom a 4G-t ezerrel. Huawei mediapad t1 8 lte. ;) Igazából amióta megvettem csak elismerően tudok róla nyilatkozni. Gyors, erős, minőségi, és tulajdonképpen a maximumot hozza amit csak a user elvárhat egy középkategóriás tablettől. Nagyon jó kis készülék.

Erősen ajánlott részemről az 50k-s árszegmensben.

(#62470) atala válasza Imre921 (#62469) üzenetére


atala
addikt

Azt is tedd hozzá, hogy csak a Tcomnál árulják (meg egy két szürke importból) és t-nél most hiánycikk. Én is arra várok, de már nem sokáig. Ha a héten nem jön meg, megveszem az Alcor Access O819M táblagépet.

(#62471) kerlac válasza tjb007 (#62454) üzenetére


kerlac
őstag

Köszi a választ. Hát szerettem volna 70k körül megállni, de úgy sincs értelme spórolni, ha játékra alkalmatlan gépet veszek. Tehát a cél a max 70, de ha ez nem megoldható, 100k körül még beleférhet.

(#62472) kerlac


kerlac
őstag

Bocs, még annyi, hogy otthonra bár wifi elég, de ha házon kívül vagyok tudnék esetleg bele passzintani sim kártyát, azaz mobil netet, az csak előny...

(#62473) csendes válasza melan (#62463) üzenetére


csendes
őstag

Így állítottad be a proxy-t? [link]. Próbáltad ping-elni mondjuk a 8.8.4.4-t? [link]. Esetleg nincs valamilyen MAC szűrő beállítva a WiFi-n? Biztos, hogy nem lett semmi elütve a beállításoknál?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#62474) Tollas7


Tollas7
csendes tag

Üdv!

tab vásárlás ügyében kérnék segítséget.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 10" körül
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? játék, internet, filmnézés stb.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 90e HUF +/-
■ egyéb 2gb ram, fullhd, wifi, sd bővítés,......

előre is köszi!!!

(#62475) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Üdv
Gondom akadt egy alwinner a10 lelkű szutyokkal (Navon Platinum 10), kaphatok itt ötleteketet vagy ez csak vásárolgatós topic?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#62476) cidalain válasza aytukabozs (#62475) üzenetére


cidalain
veterán

Volt már aki kapott. Írd le mi a gond, hátha tud valaki érdemben hozzászólni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#62477) codmester


codmester
tag

Sziasztok! Ismerősnek keresünk tabot
-net,film,játékra lenne
max 30k

(#62478) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Tabletet vennék 35-40k forintért. Mivel nem tul sok penz ezert maradnék a 7" nál. Van egy 7" os negymagos kis kinai tabletem de az 1024*600 as felbontas nem nyűgözött le. Szeretnék nagyob felbontást, a leheto legnagyobbat, ertelmes videoteljesitmennyel. Ebben kérném a szakik segítségét. Köszönöm!

Üdv!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#62479) milkabrams válasza kerlac (#62471) üzenetére


milkabrams
őstag

kevéssel de 100k alatt nexus 9, igaz csak 16gb és nem bővíthető, a 32-es 100k fölött van

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62480) tjb007 válasza kerlac (#62471) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amikor korábban írtam alkalmasak játékra is, azokon kívül más nagyon nem is lesz. Ha 100-ig el lehet menni, akkor még a Lenovo Yoga Tablet 2 10" LTE-s változata is szóba jöhet.

(#62474) Tollas7

Lenovo Yoga Tablet 2 10", ASUS Transformer Pad TF303K

(#62475) aytukabozs

Attól függ, hogy mi a gond.

(#62477) codmester

Lenovo A7-10, WayteQ xTAB-7Q

(#62478) atomanti19

ASUS MeMO Pad 7 ME176CX (16GB-os is), esetleg még a PocketBook SURFpad 4 M.
.

[ Szerkesztve ]

(#62481) kmisi99


kmisi99
addikt

Noname AKAI tablethez töltőt hol tudnék beszerezni gyorsan? Hardverapron annyira nem találtam. Gondolom sima kínai tablet töltő 2 amper és a régi nokia-hoz hasonló nagyon vékony csatlakozü

(#62482) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Addot egy bluepanther voyager s+-os tablet amin bekapcsolás után az az üzenet fogad hogy az indító alkalmazás leállt.
És hiába okézom le folyton beadja így nem lehet benne továbblépni.
Mit lehet vele kezdeni?
Előre is köszi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#62483) cidalain válasza kmisi99 (#62481) üzenetére


cidalain
veterán

Nagyon sokféle Nokiához hasonló nagyon vékony csatlakozó van
Fontos a csati külső átmérője, a belső luk átmérője, és esetleg kellhet a mélysége is.

Ez a sarkallatos pont szerintem, ha a csatlakozó mérete megvan, akkor léphetsz tovább. 5V 1,5A már elég lehet. De múltkor pl 12V-os töltős tablet volt a kezemben, szóval nem mindegy.

Esetleg a tablet pontos típusa is előre viheti az ügyet. (kínában biztos van hozzá utángyártott töltő, akkor onnan lehet puskázni a paramétereket, az alapján meg vadászni egy megfelelőt itthon)

(árukeresőn beírva az Akai tablet töltőt, elég sok típust hozott ki, nagyrészt olyasmi csatlakozóval. notebook.hu-ra volt sok találat. ballagj be, és akkor biztos találnak neked megfelelőt)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#62484) kerlac válasza tjb007 (#62480) üzenetére


kerlac
őstag

értelek, köszönöm a segítséget Neked és milkabrams-nak is. akkor majd körbenézek melyik hol és mennyi, meg a gari, kinézet stb és választok egyet, alapból, nem tudom miért, de a Samsung TAB 4 felé húzok elsősorban.

(#62485) kmisi99 válasza cidalain (#62483) üzenetére


kmisi99
addikt

Na akkor jól túlvariálták, gondolom a szabványos 2,5mm ressel volna dolgunk.

(#62486) tjb007 válasza mirci18 (#62482) üzenetére


tjb007
nagyúr

Recovery alól (hangerő fel + bekapcsológomb kombináció) wipe data/factory reset, vagy a komplett rendszer újratelepítése. Ezek a lehetőségek.

(#62487) mirci18 válasza tjb007 (#62486) üzenetére


mirci18
addikt

Recovery nem járt sikerrel azóta csak az android feliratig jut a gép.
Wipe data/factory reset-et hogy lehet végrehajtani.
Kezdő vagyok androidban és nem az enyém a gép nem akarom elrontani így inkább kérdezek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#62488) melan válasza csendes (#62473) üzenetére


melan
senior tag

Üdv! Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!
A beállítások jók (KK alatt ment minden), Pingelni nem próbáltam (amit írtál IP-t azt lehet, vagy bármit, vagy az átjárót?), MAC szűrés nincs, kb ezerszer ellenőriztem a beírást, nagyon fontos lenne a dolog...

(#62489) mulatosdj válasza Imre921 (#62469) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm szépen az ajánlatot!

(#62490) mulatosdj válasza tjb007 (#62480) üzenetére


mulatosdj
tag

A 62464-es íráshoz tudnál ajánlani tabot nekem?

(#62491) mirci18 válasza mirci18 (#62487) üzenetére


mirci18
addikt

Most ott tartok ezzel a csoda bluepanther géppel hogy az android feliratig megy tovább nem vagyis lefagy szerintem.
Mit lehet vele tenni hogy lehetne életre kelteni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#62492) tjb007 válasza mirci18 (#62487) üzenetére


tjb007
nagyúr

Két mód van rá:
1. Recovery alól
2. ADB-n keresztül, de ehhez engedélyezve kell lennie a készüléken az USB hibakeresés funkciónak, ami nagy valószínűséggel nincs engedélyezve
Más mód nincs (1000%-osan biztos vagyok benne, hogy nem támogatott a fastboot, de ha az is lenne ugyanaz a helyzet, mint az ADB esetében).

Egy másik lehetőség még lenne, de ahhoz szükség lenne a gyári ROM-ra/képfájlra, de ezt beszerezni...

(#62490) mulatosdj

3G nélkül: ASUS MeMO Pad 7 ME572C, Acer Iconia B1-830
3G-vel: Lenovo A8-50, Alcor Access O819M

(#62493) mulatosdj válasza tjb007 (#62492) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#62494) mirci18 válasza tjb007 (#62492) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Az a baj a recovery vagyis a bekapcsolás és a hangerő fel gomb eggyüttes lenyomása nem segített.
Vagy te más recovery-re gondoltál?

Egyébként olvastam hogy más gyártó romjával be tudták a gépet indítani.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#62495) tjb007 válasza mirci18 (#62494) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy recovery van csak, szóval egyre gondoltunk. :)

(#62496) Franky74


Franky74
tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam itt a topicban, erre a 2 tabletre szűkült a választásom, de ha van jobb tippetek(kb. 45k-ig), azt is várom!
Kérdésem a következő, melyik tablet a jobb választás?
Edigiben mindkettő 39.990.-Ft

Asus Transformer Pad TF103CX 8GB
Prestigio MultiPad WIZE 5002 8GB

A felhasználás: net, játék, filmnézés, e-book olvasás. A minimum a wifi, gyors net, IPS kijelző.

Válaszotok előre is köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#62497) mirci18 válasza tjb007 (#62495) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor ezek szerint kuka a tablet az frankó. :Y

Köszönöm a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#62498) Shingen válasza mirci18 (#62497) üzenetére


Shingen
addikt

Nem kuka a gyári romot kell feltenni rá, szervízben tudják csak, mert azt nem adják ki, nem lehet sehonnan sem leszedni a netről.

風林火山

(#62499) mirci18 válasza Shingen (#62498) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#62500) darnics


darnics
aktív tag

üdv! véleményt szeretnék a wayteq 100 qcr tabletröl.láttam róla tesztek néha picit szaggat de egyépként a hadvere minden elég jó.retina kijelző,2gb ram,4mag stb.játékokra szeretném leginkább.sajnos a grafikai chipj ami nem tul tuti mert ekkora felbontást nehéz elvinnie meg egy két játéknál is beakad kicsit de azon kivül nekem nagyon tetszik és erős gép.vélemény???????szép estét!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.