Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) Dr. Romano válasza kisapa (#39492) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pont ilyen tableten dolgozunk már jó ideje. Legfőbb tapasztalatom vele az, hogy nagyon jól bírja aksiról. Antutu alatt 4300 pont. Jól összerakott kis cucc, bár hosszú használat után a bal szélén eléggé melegszik.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39502) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Egy döntésben szeretném kikérni a véleményeteket:
Most van egy kb 5 éves laptopom, ami még muzsikál ,de szerintem már nem sok van neki hátra.

Nem tudok dönteni aközött, hogy vegyek-e egy laptopot max 130 E-ért, vagy vegyek egy olcsóbb laptopot és egy tabletet összesen 130 E-ért?
Főleg neteznék és sorozatokat nézegetnék, semmi bonyolultabb extra dologra nem használnám őket, a játékokról szerencsére leszoktam.

(#39503) Bozek válasza Cartman023 (#39502) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor minek egyáltalán laptop? Elég szerintem egy sima tablet is erre a célra. Létezik hozzá billentyűzetes tok és bluetooth-os egér, amivel már meg is van oldva az esetleges gépelési és kezelési nehézség.

(#39504) Cartman023 válasza Bozek (#39503) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Én is épp ezen gondolkozom.
Még nem használtam huzamosabb ideig tabletet, így nem tudom milyen élmény. De viszont nem tudom, hogy egy tablet mennyire bírná pl a folyamatos letöltögetést és az esetleges streameléseket?

(#39505) Bozek válasza Cartman023 (#39504) üzenetére


Bozek
nagyúr

A laptop se nagyon bírná akkuról jobban. Szóval szerintem mindegy. Kell venni egy bővíthetőt, bele egy memóriakártyát és már tölthetsz is lefele. :)

(#39506) sagesz93


sagesz93
addikt

a pipo s1 pro után egy kicsit nagyobb méretben gondolkozom.
CUBE U39GT
Hasonló gépeket esetleg tud valaki? Vagy ez megéri így, ennyiért?

(#39507) Cartman023 válasza Bozek (#39505) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Nem az akksira gondoltam, hanem arra, hogy egy tablet képes lenne-e a folyamatos le-, feltöltögetésekre és streamelésre. Szóval a hardveres tulajdonságaival szemben vannak kétségeim.

(#39508) Bozek válasza Cartman023 (#39507) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor úgy mondom, hogy a gyengébb laptop (amit vennél mellé) se tudna jobban fel- és letölteni, illetve streamelni. Na meg azon még a HD vagy FullHD videók lejátszása is kérdéses. Persze nem kínai ilyen-olyan olcsó tablet-et kell venni, bár azok között is akadhat jó.

(#39509) ZS3NI válasza sagesz93 (#39506) üzenetére


ZS3NI
őstag

Pont ezt a tabletet nézegetem énis, csak valahogy nekem fura az 1920x1280 felbontás. Ez elírás lehet?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#39510) sagesz93 válasza ZS3NI (#39509) üzenetére


sagesz93
addikt

Persze, az 1920*1080
Észre sem vettem én ezt az elírást, az ilyenen már meg sem lepődök. :))
Az órajel viszont kérdéses.
itt 1,6ghz, banggoodon 1,8. Na most melyik?

(#39511) banderasz77 válasza sagesz93 (#39510) üzenetére


banderasz77
addikt

1,6-os kell, hogy legyen..... :K

(#39512) laszlohu válasza sagesz93 (#39510) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem ez csak simán a Cube U30GT2 - es, csak 4.2 - es Androiddal,

[link]

Bár ennél 1920X1200 px - et ír.

Bocsika, ez nem lehet ua, hiszen az egyik 10.1, a másik 9 Inch - es.

[ Szerkesztve ]

(#39513) ZS3NI válasza sagesz93 (#39510) üzenetére


ZS3NI
őstag

http://www.cube-tablet.com/cube-u39gt-quad-core-tablet-pc-rk3188-9-0-inch-1920-1280-android-4-2-bluetooth-2gb.html

Még ezen a cube oldalon is 1920x1280 van feltüntetve. WTF

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#39514) sagesz93 válasza ZS3NI (#39513) üzenetére


sagesz93
addikt

ez tényleg 1920x1280. FullHD-nak írják mindenhol. Érdekes ez... :DDD (az ahogy látom tuti hogy samsung pls panel)
Viszont ez tuti nem az u30gt2. ez egy kisebb gép, nem 10".
No meg az az rk3188 tud 1.8ghz-en ketyegni, úgyhogy lehet itt annyin járatják.

[ Szerkesztve ]

(#39515) KisApám


KisApám
addikt

Valaki tud ebben segíteni?

Privátban is várom az üziket.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39516) kaszas19 válasza KisApám (#39515) üzenetére


kaszas19
senior tag

nem lehet hogy valamék program miatt akad meg? esetleg OC van?
Már 1 jó ideje kint van rá a JB is.

[ Szerkesztve ]

(#39517) KisApám válasza kaszas19 (#39516) üzenetére


KisApám
addikt

OC nincs.
Le lett törölve minden, s mikor telepítettem egyszerű alap dolgokat, akkor is lejátszotta a ki-be kapcsolási "játékot" a tablet többször egymás után.

JB-t életemben nem csináltam, max ha van egy jó leírás lépésről lépésre hogyan s mint, talán egyedül neki mernék vágni.

Budapesti vagyok, hátha van valaki, aki tud segíteni.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39518) ilko


ilko
csendes tag

Annyira járatlan vagyok, hogy érintőképernyőt, androidos telefont is csak a gyerekeim kezében láttam - így most közvetlenül tablet vásárlás előtt nagyra értékelném a segítségeteket.
Mivel nincs mobilnetem, okostelefonom, s házon kívül is használnám olykor a tabletet, ezért 3G-sre gondoltam. Bár még nem vagyok nyugdíjas korú, de a képernyőt szemüveggel nézem, ezért is a 7"-nál nagyobb kijelzők jöhetnek számításba, alapvetően böngészés, e-mail, filmnézés (de nem zenehallgatás) és sok olvasás céljából kellene, játszani nem fogok rajta. Szöveget is kell ezen szerkesztenem, idővel egy magyar nyelvű billentyűzetet szeretnék kapcsolni hozzá. A magyar pedagógusok pénztárcavastagságával rendelkezem (...), így kezdetben, amikor még nem néztem szét a piacon,30 ezerről indultam - azóta rájöttem, ennek a kétszerese is kevés egy ezt nyújtó tabletre.
Amit végül kinéztem, az a Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G , ami a népszerű digitális boltban hűségidő nélküli 2 Gb-os mobilnet csomaggal 60.000.
A kérdésem az lenne, hogy erről a tabletről mi a véleményetek, láttok-e alternatívát? Óvatos duhaj vagyok: belföldről, üzletből vásárolok, így a Kínából rendelt vagy használt tabletek nem érdekelnek.
Az ár sokkal nem lehet több ennél a 60.000 Ft-nál, de ha olyat ajánlotok, ami minőségben valóban sokkal jobb, azért még elgondolkoznék. (Vagyis, 3G-s, min 8"-os, jó minőségű tabletet keresek.)

(#39519) Hungarikum87 válasza CHIPman (#39490) üzenetére


Hungarikum87
tag

Van még hasonló mérető tablet a kínai piacon mint VOYO A15?

Még egy kérdés :) Nem tudjátok h a Chuwi v88 új osztható ablakos androiddal felvértezett változata valahol kapható e már? :)

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#39520) gulac12


gulac12
tag

47 ezer Ft körüli bruttó árra ment le az ACER Iconia TAB A1-810 (Mango) 8" 8GB NT.L1DEE.001

[link]

[link]

Ez akár már best buy is lehet a kategóriájában?

[ Szerkesztve ]

(#39521) kaszas19 válasza KisApám (#39517) üzenetére


kaszas19
senior tag

Rengeteg leírást találsz róla meg videót is mindenki az alapoktól kezdte.

[ Szerkesztve ]

(#39522) KisApám válasza kaszas19 (#39521) üzenetére


KisApám
addikt

HA senki nem ér rá segíteni 1-2 üveg ser mellett, akkor majd próbálkozom.
Remélem nem kuka vége...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39523) Simba86 válasza gulac12 (#39520) üzenetére


Simba86
senior tag

ha a "best buy" fogalmába külföldi rendelés is belefoglalható, akkor jelenleg nem tudok jobb vételt 26 ezerért annál, mint amit ma rendeltem meg ;)

persze előbb még kivárom, hogy meg is érkezzen, de azért 20 ezerrel kevesebbért igencsak jó tabletet fogtam ki szvsz :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#39524) Simba86 válasza Simba86 (#39523) üzenetére


Simba86
senior tag

lejárt a szerkesztési idő:

természetesen tisztában vagyok azzal, hogy garancia nuku, lehet, hogy fennakad majd a vámon is, lehet hibás is, de most vállaltam a kockázatot... :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#39525) pazirezz válasza Simba86 (#39524) üzenetére


pazirezz
tag

Volt ezelőtt kb. 1 éve egy Ainol Novo 7 Aurora 2-m .. de annyira gyenge volt az összeszerelési minősége, illetve az érintő kijelző érzékenysége a széleknél, hogy 2 nap után vissza küldtem, visszaadták az árát :(((
Ám, ennek ellenére, amit linkeltél, tényleg ígéretesnek tűnik, köszi a megosztást :R
(Remélem azóta már javítottak a minőségen .. vagy csak én kaptam ki rossz szériát, és amúgy nincs velük gond)

https://m.facebook.com/paZirez

(#39526) Crytek


Crytek
veterán

(#39527) tvamos válasza pazirezz (#39525) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is volt Aurora II-m. Nagyon nehezen talaltam meg a megfelelo CM ROM-ot, amivel jo lett. De azzal tulajdonkeppen eleg szepen eljart, lehetett hasznalni. (A kepernyo szelein is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39528) pazirezz válasza tvamos (#39527) üzenetére


pazirezz
tag

Én sajnos odáig már el sem jutottam .. annyira rá voltam a feszülve a témára, hogy vagy most azonnal működjön, vagy inkább hagyjuk :DDD
(Kínai support is azzal nyugtatott, hogy tegyek rá ilyen-olyan firmware-t és jó lesz)
.. de mikor a kézhezvétel 3. másodpercében, a gyári kijelző védő fólia eltávolítása során, maga az érintő kijelző is kijött a helyéről .. finoman szólva is picit "pipa" voltam
(Helyette vettem egy nexus7-et .. az "zsear" volt :B )

https://m.facebook.com/paZirez

(#39529) Soma01


Soma01
veterán

Melyik a jobb RK3188 vs MT8135? Gondolom az MT.
És ezzel az MT chippel van már szerelve 8-as tab?

(#39530) tvamos válasza pazirezz (#39528) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jaaaa.... Hat akkor az sz@r volt, amit te kaptal. Az enyem nagyjabol jo volt... De azert eleh kemeny volt az elso ket het. Azert a Nexus 7 klasszisokkal jobb lett. Nem hiszem, hogy lecserelnem barmi fele kinai cuccra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39531) tjb007 válasza Soma01 (#39529) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel az MT8135 még csak a héten lett hivatalosan bejelntve, ezért nem hogy 8-as, de semmilyen más modell sem létezik, amiben ez a processzor lenne, és még egy darabig nem is lesz.

Amúgy igen, a kettő közül a MediaTek dizánja lesz a "jobb".

"Vagy MT6592 a gyorsabb?"

Ez meg még be sem lett jelente, ráadásul szinte semmit sem lehet tudni még róla.

[ Szerkesztve ]

(#39532) Soma01


Soma01
veterán

Vagy MT6592 a gyorsabb?
Mert akkor év végéig várhatok ha ilyen chippel szerelt tab kell. Ha jól látom.

(#39533) laszlohu


laszlohu
addikt

Erről olvastam egy tesztet :

MT8135

LPDDR3 - as rammal :

23000 Pont Antutuban

(#39534) Soma01 válasza tjb007 (#39531) üzenetére


Soma01
veterán

Jaaa! A chip várható év végére, nem a vele készülő tabok.

Szóval jelen pillanatban marad a Rockchip (3188). Ezzel szerelt tabokból kell választanom akkor. Az most a leggyorsabb kínai?

[ Szerkesztve ]

(#39535) tjb007 válasza laszlohu (#39533) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ja, egy gyári tesztet, ami egy több mint féléves AnTuTu verzióval készült.
Nem lesz rossz a 8135, de ezt a mérést nem kell komlyan venni.

(#39536) Bozek válasza laszlohu (#39533) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért ezeket a teszteket én fenntartásokkal kezelném.

Csináltam egy kis összehasonlítást, 4 program segítségével.
Nexus 7: Tegra3 (4x1,2 GHz), NVidia Geforce ULP, 1 MB L2 cache, 1 GB RAM, Android 4.3
Xperia V: Snapdragon S4 Plus (2x1,5 GHz), Adreno 225, 1 MB L2 cache, 1 GB RAM, Android 4.1.2

Antutu
Nexus 7: 12732
Xperia V: 11450

Geekbench 2
Nexus 7: 1428
Xperia V: 1562

Quadrant
Nexus 7: 3508
Xperia V: 6074

Smartbench 2012 Prod:
Nexus 7: 3797
Xperia V: 3431

Smartbench 2012 Games:
Nexus 7: 2463
Xperia V: 2967

[ Szerkesztve ]

(#39537) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Az overmax ov-tb-08 wifije nem működik megfelelően. Másik szobába már alig kap jelet, minden más gadget tökéletesen működik, szóval a routerrel nem lehet gond. Alapból ilyen ratyi vagy én kaptam rosszat? :D

(#39538) Hungarikum87 válasza Hungarikum87 (#39519) üzenetére


Hungarikum87
tag

Na hátha vki még is válaszol az előzőre :) Kicsit próbálkoztam magamtól :)

11 "feletti" méretben kettőt találtam a Voyo A15 és az Allfine Fine11 :)

Esetleg vki tud még másik készülékről a nagyobb kategóriában vagy csak ez a kettő van? :)

És a kettő közül melyik tűnik jobb vételnek? :)

És újra a köv kérdés :) Chuwi v88 új "többablakos" androidot használó változata kapható már valahol? Múltkor említette vki h nemsoká érkezik :)

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#39539) CHIPman válasza Hungarikum87 (#39538) üzenetére


CHIPman
nagyúr

E kettő közül alap, hogy a VOYO a jobb a Cortex-A15-ös CPU miatt.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#39540) Soma01


Soma01
veterán

Kínai tabokat honnan és hogyan érdemes rendelni? (Chuwi V88-t néztem ki magamnak)
Népszerű, megbízható helyet keresek ahol nagy a forgalom is, tehát friss (gyártású) az áru...

(#39541) ZS3NI válasza Soma01 (#39540) üzenetére


ZS3NI
őstag

(#39542) banderasz77 válasza Simba86 (#39523) üzenetére


banderasz77
addikt

Én leakasztottam egy PIPO S3-at 79,6 dodóért.....na akkor ez ultra best buy..... :K

[ Szerkesztve ]

(#39543) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg milyen tabletet ajánlanátok ha csak skype és filmnézés (ez is pendrive-ról), esetleg kis böngészés lehet még képben de inkább csak yutube.
Skypenál szempont hogy fülesen beszélek és azon is szeretnék beszélni bár gondolom van mic bemenet meg hang kimenet mindegyiken.

Árat tekintve hát jobb lenne minél olcsóbban megúszni de ha már kiadok érte pénzt akkor nem szeretném feleslegesen kidobni azt az ablakon.

Illetve lenne még egy kérdésem a fentitől elvonatkoztatva.
Olvastam itt nem is olyan régen hogy laptopot is ki lehetne vele váltani mert van hozzá dokkoló billentyűzet meg egér (de részletesebben nem volt kifejtve hogy milyen alkatrészeket ajánlotok), de gondolom nem lehet az se probléma hogy ezt valahogy egy monitorhoz lehessen kötni, hogy ne a 7-10"-t kelljen bámulni munka közben ugye?
Barátnőmnek van egy ezer éves laptopja ami kezd már szétesni, ő word excel -en kívül még egyéb speciális irodai alkalmazásokat is használ de ezeknek se olyan nagy a rendszerigénye.
És arra gondoltam hogy majd meglepem egy ilyennel (lehet csak karácsonyra, tudom messze van még addig lehet lesznek jobb ajánlatok is).
Szóval én ezt amolyan munkagépnek gondoltam neki mert elég macerás minden nap a laptopot összepakolni bevinni hazahozni, nem is a könyebb fajta meg haza is hoz melót szóval egyszerűbbnek gondolnék egy ilyen megoldást csak nem tudom kivitelezhető-e?
Az egyetlen probléma az hogy fontos adatokkal dolgozik de gondolom ha pendrivera menti a cuccokat meg asztalira is lementi a cuccokat akkor nem lesz annyira nagy esélye az adatvesztésnek.

Szóval a kérdésem az lenne hogy ez így szerintetek mennyire megoldható? És jelenleg van-e olyan megoldás amit erre már használni lehet?

Játék mindkét esetben kizárva.

Nagyon szépen megköszönöm a segítséget / észrevételeket.

Crias

(#39544) Hungarikum87 válasza CHIPman (#39539) üzenetére


Hungarikum87
tag

De az RK3188 nem jobb az Eyxnos 5250-nél? bocsi, csak felszínesen vagyok képbe :)

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#39545) tjb007 válasza Hungarikum87 (#39544) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyedül csíkszélességben jobb (28nm vs. 32nm), minden másban az 5250 teljesít jobban (35-45%-kal erősebb processzormag, Midgrad architerktúrás GPU).

(#39546) Hungarikum87 válasza tjb007 (#39545) üzenetére


Hungarikum87
tag

És ez egy halandó felhasználó számára mit jelent? :D

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#39547) tjb007 válasza Hungarikum87 (#39546) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nagyon leegyszerűsítve a dolgokat azt, hogy erősebb.

(#39548) kaszas19 válasza Hungarikum87 (#39546) üzenetére


kaszas19
senior tag

le egyszerűsítve a csík széllesség egyenlő kisebb fogyasztás kisebb hő.
Nem tudom de én nekem volt már kétszer kínai tabletem és mind kétszer meg sütöttem vele a kezemet. :(

[ Szerkesztve ]

(#39549) ZS3NI válasza kaszas19 (#39548) üzenetére


ZS3NI
őstag

Mert a VOYO A15 aztan nem kínai. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#39550) Hungarikum87 válasza tjb007 (#39547) üzenetére


Hungarikum87
tag

:DD köszönöm

Még gyorsan magamhoz ragadom a kezdeményezést amíg itt mindenki :D

Szeretnék venni egy kisebb és egy nagyobb kínai tabletet. A kicsi az Chuwi V88 lenne de már az új Multiwindow droid felülettel venném. Esetleg van ötlet mikor jelenhet meg ez a változat? Ugye elvileg Chuwi V88 FW néven fog jönni.

Nagyobb tableteket annyira nem ismerem, csak a "10" méretűeket. Most akkor a Voyo A15nél tartok :) Ennek az IPS képernyője van olyan szép mint a Cube U30GT2 panelje?

Sok letöltött nagy felbontású HD NFL meccset néznék rajta, fontos lenne a szép képernyő :)

Utolsó kérdés :)

Érdemes várnom év végéig az új MT8135 szerelt tabokra vagy nem jelent akkora előnyt?

mint mondtam HD meccseket-filmeket néznék rajta, nyilván sokat neteznék, esetleg egy kis játék.

Havonta jelentkezek egy ilyen kérdéscsomaggal remélem nem feszítem túl a türelmeteket, de szörnyű vásárló vagyok :D

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.