Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) masholnap válasza hasab (#40747) üzenetére


masholnap
senior tag

kösziszépen a válaszokat!

uhh, sajnálom, bár asszem ilyet egy ipad is megsínylene, gorillaglass-os cuccok azért már egész bikák esés esetén is, de olyat meg kevés készülékbe raknak, biztos nem túl olcsó. az szerencse, hogy nem csillagászati költség a csere

(#40752) atala válasza hasab (#40732) üzenetére


atala
addikt

Köszi a részletes leírást. Akár mennyi tabletet nézek meg, mindig a wayteq xtab70qci-hez lyukadok ki.
Megnéztem amit ajánlottál.
Concorde Tab Slim- túl drága
Concorde Tab Rokee- nem IPS panel
Concorde Tab Speed jó lenne, de sokan írták, hogy ramaty az össze szerelés, recseg, ropog.
Találtam egy jó navon-t, de az meg 4:3-as volt.

Nekem nem kell 2GB RAM, elég 1 GB, de legyen IPS kijelző, és vagy erős 2 magos proci, vagy 4 magos.

(#40753) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Üdv szeretnék egy tabletet vásárolni. Nézegetem a media markt-ban de nem nagyon nyerték el a tecésem. Valami olyat szeretnék ami 7.9 vagy 8 collos, és 4:3 képarányu, kétmagos procival es 1 giga rammal van szerelve, és legaláb 1280*760 as a felbontása. Illetve legyen magyarországon kapható 50-e ft allat. Csak internetezesre kell, nem kell 3g meg hasonló hülyeségek. Ha valaki tud esetleg iet, ha megosza velem elöre is köszönöm.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#40754) tjb007 válasza sanykaraj (#40753) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 8 hüvelykes modellekben jellemzően 1024x768-as panel van.
Ami ennek a kritériumnak megfelel az a Prestigio MultiPad 8.0 HD, de nem IPS panel van benne és állítólag nincs is teljesen rendben.

[ Szerkesztve ]

(#40755) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Végre megérkezett a Freelander PD800-asom. Nagyon tetszik, de 2 dolog zavar kicsit benne:
- A leírásban 2048*1536-osnak írták a felbontást, de Antutu szerint csak 1952*1536-os.
- Ha rámegyek a beállításoknál a megjelenésre, akkor leáll a "beállítások" program.
Van ötlet, hogy ezek mitől lehetnek. (Azon kívül, hogy kici kínaiaknak még van mit reszelni a szoftveren)

(#40756) Gabócza válasza gabx76 (#40755) üzenetére


Gabócza
senior tag

A felbontás különbözet szerintem attól van hogy az egyikbe beleszámolják az alsó fekete csíkot, amin a home meg vissza gomb is van, a másikba meg nem.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#40757) gabx76 válasza Gabócza (#40756) üzenetére


gabx76
senior tag

Valami ilyesmire tippeltem én is. Mondjuk annyira nem zavar :)

(#40758) Gabócza válasza gabx76 (#40757) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ilyen felbontásnál az a pár pixel már nem oszt nem szoroz... ;)

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#40759) laszlohu válasza gabx76 (#40755) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt a hivatalos gyári rom a PD800 - hoz :

[link]

(#40760) gabx76 válasza laszlohu (#40759) üzenetére


gabx76
senior tag

Köszönöm!

Találtam én is egy módosítottat, elég jónak tűnik a leírtak alapján.

(#40761) pisteeke


pisteeke
tag

sziasztok.
Ma megvettem a kicsikét. :)
ez az első tab a családban, remélem be fog válni. Köszönöm a segítségeteket.

Egy (két) láma kérdés.

Első használatba vétel előtt kell e töltőn hagyni pár órát? Tudom, hogy a mai aksikat nem kell formázni használatba vétel előtt, de a kezelési útmutatóban 8 órát írt!! az első használatba vétel előtt. Létezik ez??

Lehet e felhasználói fiókokat létrehozni rajta? Gondolok itt pl a levelezésre. Hárman vagyunk a családban, de minimum ketten fogjuk nyúzni. És hát a lányom nem díjazná, ha a gmail fiókban a leveleihez hozzá férnék. Van rá lehetősség, hogy valahogy felhasználónként szűrni ezt?

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#40762) poptartcat


poptartcat
csendes tag

Nemrég vettem egy Prestigio pmp3970b tabletet, ugyanazt a hibát produkálja, mint bizonyos wayteq tabletek AC3, DTS hanggal, 2 másodpercenként zúg. Ennek a recovery-jében viszont nincs set efuse item opció, így nem tudom telepíteni a license-t. Meg van ez a dolog így lőve, root + custom recovery nélkül, ugye? Pedig jó kis tablet, de így gyakorlatilag a filmnézés teljesen kilőve.

(#40763) christyna4


christyna4
csendes tag

Ma megjött a Toshiba gépem. Vicces, mert mikor kibontottam iszonyat ideges voltam, hogy minden rendben legyen vele (tökéletesen működjön, ne legyen pixelhibás stb.)... de eddig úgy tűnik (kb. 8-9 óra egy huzamban nyomkodás után), hogy Szuper. :B
Bár nincs összehasonlítási alapom, mert ez az első táblagépem, de szerintem a kijelzője szép, Wi-Fi 15- 20 méterről is jó, sőt a szembe szomszéd jelét is még kielégítőnek gondolja, pedig az 50 méter is megvan (tégla házak). Nekem úgy tűnik, hogy nem szaggat, könnyen tölt a Chrome is. Kifejezetten élvezem, hogy a hátlap "barázdás", mert ezáltal szerintem biztosan lehet fogni. Videók, filmek, tv-k lejátszása meg sem kottyan neki.
Ha hozzáteszem, hogy 2 év nemzetközi gari van hozzá, akkor nekem abszolút megérte a +15 ezret. Per pillanat örülök, hogy nem a WayteQ mellett tettem le a voksom.

Tudtok ajánlani Google Play-ből megbízható, jó vírusirtót? Köszi!

(#40764) pisteeke válasza christyna4 (#40763) üzenetére


pisteeke
tag

Szia,
én ezt ajánlanám. :)

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#40765) Keresztapper válasza christyna4 (#40763) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ne pazarold az erőforrásokat, akkumulátor kapacitást ilyesmire. Szükségtelen.

http://palscoffeetech.com/

(#40766) Barto válasza Keresztapper (#40765) üzenetére


Barto
aktív tag

Annyira nem haszontalan, mert egyes appok hordoznak reklámokat, amelyek a zárt kezdőképernyőre kerülnek, vagy a feloldás után jelennek meg. Ezeket látjuk, és van nem. 2 évig nem használtam, de rászoktam. Sajnos ezek a playe-ről letöltöttek és nem schwarcz változatok.
Nekem a Zoner van fent.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#40767) Keresztapper válasza Barto (#40766) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Lehet hogy én vagyok figyelmetlen, vagy buta, de mint ha vírusírtóról lett volna szó. A vírus meg nem azonos az airpush reklámokkal.

Utóbbira valóban jó a zoner, bár ez sem kiírtja a reklámot, hanem megmondja, hogy melyik app szemeteli tele a statusbar-odat velük.

http://palscoffeetech.com/

(#40768) SystemSc


SystemSc
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van Axp192 táp ic -je?

(#40769) superecneB


superecneB
őstag

Nexus 7 2nd-höz keresek jó tokot. Esetleg tudnátok jó minőségű tokot ajánlani amit be lehet szerezni itthon?

(#40770) mike1334


mike1334
veterán

Most már meguntam, hogy mindig újabb-és újabb tabletre várok...lesz ami lesz ezekből veszek meg egyet:
Toshiba Excite
Asus Memopad Smart
Melyik jobb a a következő szempontok alapján?
üzemidő
kijelző minősége
gördülékenység
játékok esetén teljesítmény
Esetleg jobb tablet 90e körül a fenti szempontok alapján?
Jah és elég a wifi, nem fogom hurcolászni max vonaton.
Köszönöm.

ui.: használt nexus 10 kb ilyen áron jobb választás?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40771) Dzsano válasza tjb007 (#40754) üzenetére


Dzsano
tag

Nem kellene már ezt a Prestigio-t beírni ide, mert van helyette sokkal jobb is.
Összezavarhatja az érdeklődőket.

Ez a NEM IPS kijelzős 16x9-es képarányú modell:
Prestigio MultiPad 8.0 HD 8GB (PMP5588C_DUO) tablet,
Ez se IPS 4x3-as képarányú:
Prestigio MultiPad 8.0 Pro Duo (PMP5580C_DUO) tablet

És ez a jó, IPS kijelzős, melyet ajánlani érdemes, ha ilyen kategóriában gondolkodik a vásárló:
Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 (PMP7280C_WH_DUO) tablet.

Árban nincs nagy különbség.

(#40772) tjb007 válasza Dzsano (#40771) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tessék mondani, ennek a felbontása hol van "legalább 1280*760" ?
Az 16x9 meg 4x3 16:9 és 4:3 lesz.

(#40770) mike1334

Mindkettőben ugyanaz a SoC és ugyanannyi RAM van, szóval játékok szempontjából mindegy, hogy melyiket választod.
A Toshibában nagyobb az akku, ennek ellenére a másik sem fogja sokkal kevesebb ideig bírni.
Kijelzőben pedig az ASUS jobb.

"Esetleg jobb tablet 90e körül a fenti szempontok alapján?"

Az új Nexus 7, de az csak hét hüvelykes és bővíteni sem lehet.

"használt nexus 10 kb ilyen áron jobb választás?"

Igen, jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#40773) mike1334 válasza tjb007 (#40772) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi, akkor ez el is dőlt :)

Nexus 10 se bővíthető, de hallottam, hogy OTG kábellel megy pendrive...ez csak rootolt készülékkel oldható meg?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40774) sanykaraj válasza tjb007 (#40754) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

Tegnap voltam a.media markt -ban, hát tabból nem volt nagy a választék, de 3 márkát láttam az Asust , mayaudio, és Navon, sajna tipust nem láttam illetve megfelelö eladó hiján ki se tudtam probálni egyet sem. Így a nagy láttatlanban esetleg meik az a márka amit érdemes elkerülni?

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#40775) Barto válasza Keresztapper (#40767) üzenetére


Barto
aktív tag

Igazad van, rosszul fejeztem ki magam. Engem azok kiborítottak, így felraktam egyet.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#40776) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Nekem egy olyan kérdésem van hogy ha jól értem akkor az [ebben] a tabletben lévő DVB-T tunerel tudom fogni a Mindig TV adásait,akkor az most egyből működik és tudom nézni vagy kell méghozzá valami extra kütyü?

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40777) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt vagyok.A két kiszemeltem:
-Nexus 7
-Asus Memopad 7 HD

Melyik lenne a jobb választás és miért?

(#40778) tjb007 válasza sanykaraj (#40774) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak e közül a három közül, vagy az összes itthon fellelhető márka közül ?

(#40776) Dzsabba

Semmilyen extra kütyü nem szükséges hozzá.

(#40777) csaba1203

Nexus 7, mert:
- Nexus, tehát a támogatás garantált
- erősebb HW

MeMO Pad HD 7, mert:
- bővíthető

(#40779) Dzsabba válasza tjb007 (#40778) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget.

(#40780) csaba1203 válasza tjb007 (#40778) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszönöm a segítséget,akkor maradok a Nexus 7-nél. :)

(#40781) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Megjött a ConCorde T10em. Minden rendben van vele, az egyik oldalon szlen picit mozog a hátlap, ha nyomogatom, hát nem fogom. Ettől eltekintve minőségi darab, az anyaghasználat, tapintás első osztályú... a sebeséggel nincs eddig bajom, a rajta lévő játékok (valami menekülős) nagyon szépen fut rata, a betöltések is gyorsak... Ami szemzavaró, hogy a mnü kicsit döccenve jön be, sztem ne nagyon van optimalizálva a 4.1.1. Egyetlen problémám a töltéssel van. Csak 95%-ig tudom tölteni. Ezt elérem pár órás töltéssel, de este rajtahagytam a töltőn, és bár jelzi, hogy töltés alatt, nem megy feljebb. Merülni sem merül gyorsabban, olyan, mintha a teljes feltötlést 95%nak venné. Kezdetben (elsőre) kicsit zúgott az adapter a töltőn, de ez megszűnt. Szóval - látszólag - nem tölt feljebb. Mi lehet a probléma, és méginkább a megoldás?

(#40782) Tika79


Tika79
tag

[link]

Valakinek erről vélemény? Megérné ennyiért vagy már a felejtős kategória?

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#40783) kelzsoca válasza melan (#40781) üzenetére


kelzsoca
félisten

Használd a ConCorde saját fórumát, a tablettel kapcsolatos kérdéseket ott tedd fel, azért van.

(#40782) Tika79

Ennyiért még mindig nem kapsz itthon értelmes gépet, még talán használtan sem.

[ Szerkesztve ]

(#40784) tybsen


tybsen
addikt

sziasztok sos segítség kellene... egy ismerős ma akar tabletet venni a MM-ban vagy valami normalis boltban semmiképpen nem akar várni az új ipad minire vagy ipadre vagy nexus 7 re,... Mit javasoltok? Kinezett egy ilyet [link]. viszont itt elég szar a kamera úgy hogy én ipad mini javasoltam de tudnátok segíteni? Koszi elore is :R mivel ma mindenképpen látni akar valamit úgy gondoltam hogy megbeszéltük olcsó tablet et és ha kijön az ipad mini 2 akkor azt megveszi addig meg jó lesz ez is. elég furcsán hangzik tudom de alapvetően fényképezésre videofelvételre és böngészése szeretné használni fontos az egyszerű és gyors használat.árban max immun 140 ezer forintra gondolt

[ Szerkesztve ]

(#40785) koncsik válasza tybsen (#40784) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

MM-ban már van új Asus Nexus 7

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#40786) kelzsoca válasza tybsen (#40784) üzenetére


kelzsoca
félisten

de alapvetően fényképezésre videofelvételre

Ez biztos hogy felejtős az összes tablet esetén, miért nem vesz inkább céleszközt erre, de egy olcsóbb fényképező is 1000x jobb képet és videót tud rögzíteni, mint bármelyik tablet.

(#40787) tybsen válasza kelzsoca (#40786) üzenetére


tybsen
addikt

igen tudom de egyszerűen nem lehet meggyozni... Egyszerűen ragaszkodik hozzá úgyhogy a jelenlegi legjobb döntést kellene meghozni ebben a furcsa szituációban :(

Koncsik, koszi.

akkor jelenleg szerintetek vegyek inkább egy uj nexus hetet vagy ipad minit? igazából annyira hozzá nem értő felhasználó ról van szó hogy nem is ismeri az operációs rendszerek közötti különbségeket eltéréseket úgy hogy inkább az egyszerű felhasználás lenne a jobb meg ugye fényképezés..

(#40788) laszlohu válasza kelzsoca (#40786) üzenetére


laszlohu
addikt

Üdv Kelzsoca,

Bocs a duplikálásért, itt is felteszem a kérdést.

Lehet tudni, hogy mi az oka, hogy az xtab-50 - et már sehol sem forgalmazzák?
Pillanatnyi hiánycikk, vagy netán új típust adnak ki?

Ha nincs infod, azt is szeretném tudni.

(#40789) tjb007 válasza laszlohu (#40788) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kifutott.

(#40790) laszlohu válasza tjb007 (#40789) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot

(#40791) christyna4


christyna4
csendes tag

filmek lejátszásához szükséges valami más lejátszó, mint a gyárilag telepített (Toshiba Media Player)?

én pl. VLC-re gondoltam (bár nem tudom tableten mennyire jó), vagy esetleg az MX Playerről hallottam jókat

(#40792) monti0222w válasza christyna4 (#40791) üzenetére


monti0222w
addikt

Válaszd az Mx playert jó lejátszó sokan ezt használjuk. :K

(#40793) hacs66


hacs66
tag

Könyörgöm, segítsen valaki. A cégem megvetetett velem egy eSTAR MID7138G típusú tabletet, de már ahhoz is jelszót kér a szerkezet, hogy megnyissam a beállítások menüt, így a ROM pontos típusát tudom, pedig azonnal rootolni kéne.

A neten csak ennyi van róla, ez pedig édeskevés: http://www.estar.eu/mid7138g/

Nagyon, anyagilag is hálás lennék annak, aki segítene abban, hogy leromboljam a korlátokat.

(#40794) Aflamin válasza hacs66 (#40793) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
1.Vidd vissza oda ahol vetted!
2.User Manual 70. oldaltól...hátha segit..
3. A régi módszer "power" + "volume+(vagy -) recovery ha van....

[ Szerkesztve ]

(#40795) christyna4 válasza monti0222w (#40792) üzenetére


christyna4
csendes tag

ok, köszönöm

(#40796) mikersz1


mikersz1
senior tag

Overmax márka mennyire számít jónak, megbízhatónak, időtállónak? Konkrétan a Overmax ov basecore 10 modellre gondolok.

(#40797) luckyman válasza christyna4 (#40791) üzenetére


luckyman
aktív tag

BSplayer. SMB hálózatról is játszik, nagyon kényelmes, tudod wc-n ülve is nézni a számítógépen lévő filmeket. :)
Jelenleg DD hangot licenc problémák miatt nem kezel, keress egy pár hónapos verziót.
Dice player is kezel smb-t, az se rossz, de annyira nem ismerem.
XBMC for android tök ugyan az, mint az asztali vagy az xboxos verzió, mindent visz, szintén kezel hálózatos lejátszást, nagyon látványos csak túl nagy a mérete és gyenge gépen nem nagyon akar minden működni.
Nem ajánlom.

De a két legjobb az MX és a BS player. Mindkettő ingyenes. Ha nem kell samba, akkor MX, ha kell, akkor BS.

[ Szerkesztve ]

(#40798) this is life válasza mikersz1 (#40796) üzenetére


this is life
Ármester

Ha lehet az overmaxot keruld, talan egy tablet kivetelevel nincs korrekt termekuk, gyenge nagyon a szervizuk es a support is egy nagy kaka. Hazai forgalmazo nincs , csak beszallito, ok szervizelik is elvileg, de mindennek evezhetok csak korrekt cegnek nem. Inkabb ezz korul a concorde, wayteq esetleg a prestigio haza tajan. Olvasd at a forumjaikat es aztan donts.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#40799) Aflamin válasza luckyman (#40797) üzenetére


Aflamin
tag

Elég egy megfelelő "libffmpeg.mx.so" filet bemásolni és DD és DTS megy.
(MXplayer alatt,nálam)

(#40800) mikersz1 válasza this is life (#40798) üzenetére


mikersz1
senior tag

Köszi az infót. Máskor már kérdeztem, akkor egy prestigio tabletet ajánlott tjb007 fórumtárs, akkor majd rá is beszélem a havert, hogy ne az overmaxot vegye. :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.