Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) czelu válasza tjb007 (#39099) üzenetére


czelu
csendes tag

Találtam egy képet a neten róla,a neve elvileg mid hd7.Kép Kép 2

[ Szerkesztve ]

(#39102) ZS3NI válasza czelu (#39101) üzenetére


ZS3NI
őstag

A13 Q88

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#39103) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

[link] Pipo Max M9Pro

Üdv Urak! Ezzel a táblával valami tapasztalat? Esetleg a webshopról? (Tudom, kínai, no gari, meg ilyesmi kockázatok, de ennyiért ez a konfig akkor is csábító....)

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#39104) czelu válasza ZS3NI (#39102) üzenetére


czelu
csendes tag

Köszönöm,esetleg romot tud hozzá valaki?Előre is köszönöm.

(#39105) JóGeri.


JóGeri.
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek, h milyen tabletet ajánlotok nekem!
Netezni kellene csak,néha egy két hülye mérges madár vagy ilyenek..De a fő csapásirány a netezés.. a telóm 4colja elég kevés erre,és notit meg ez miatt nem akarok!
10Colos lenne a legjobb, és persze ne 256mb ram-os és hasonlók..:D 0
(kb 30körül,ezt azért írom offba mert fingom nincs mennyibe van most egy ilyenmi tab,szal nem kell leugatni h ennyiért lóf@szt se kapok... )
Köszi.

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#39106) Bozek válasza czelu (#39097) üzenetére


Bozek
nagyúr

nuclear? Szerintem gyorsan ásd el jó mélyre. :D

[ Szerkesztve ]

(#39107) Soma01


Soma01
veterán

Én egy 8 colos gépet szeretnék. Azt kérdezném hogy milyen chippel érdemes venni?
(Kínaiak közt nézelődök) Az ár 50.000 Ft környéke. 3G kellene. Tudom, hogy a felsoroltakban nincs mindben, de lehet lesz később. Tudok várni kicsit. De most a chippek sebessége érdekel.

Nem nagyon tudom, hogy melyik chip-szett a nyerő:

Ramos X10:
CPU: Quad Core ATM7029
GPU: Vivante GC1000

X10pro:
CPU: MTK8389 Quad Core CPU 28nm
GPU: PowerVR SGX 544

Cube U55GT TALK79
CPU: MT8389 Quad Core 1.2GHz Cortex-A7 28nm

Ez ua. mint az x10pro?

Chuwi V88:
CPU - RockChip RK3188 Cortex A9 up to 1.8GHz
GPU - Mali 400 MP (overclocked to 533MHz)

(#39108) Bozek válasza Soma01 (#39107) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hogy érted azt, hogy "lehet lesz később"? A 3G nem egy olyan dolog, amit csak úgy szoftverfrissítéssel bele lehet rakni egy tablet-be.

(#39109) Soma01 válasza Bozek (#39108) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy értem adnak majd ki olyan modellt is.

(#39110) tjb007 válasza JóGeri. (#39105) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel 30e forintért normálisat, azaz olyat, amiben nem WVGA felbontású TN panel, és 512MB RAM van itthon nem kapsz, ezért kéne mondani egy maximum összeghatárt. Valamint azt is jó lenne tudni, hogy itthon szeretnéd megvásárolni, vagy jó lesz külföldről (Kína) is ?

(#39107) Soma01

ATM7029 < MT8389 < RK3188

(#39111) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Tudna valaki segíteni? Melyiket javasoljátok? Asus fonepad, vagy Samsung Galaxy Tab 2?
Egyáltalán van valami nagy különbség köztük?

Köszi!

(#39112) Mardel92


Mardel92
tag

Sziasztok!

Új tablet vásárlásán agyalok, egy Vodafone Smart Tab 7-est váltanék le. A keret nagyjából 80-90k lenne (de persze inkább 80 :P). Ami fontos, hogy tudjak bele SIM kártyát tenni és IPS kijelzője legyen valamint GPS is elég fontos lenne, bár enélkül megélek.
Én egy Nexus 7-et néztem, itt aprón pont a keret közepére esik az új ára, szerintetek van valami más jobb alternatíva?
Szeptemberig szeretném lecserélni a mostanit, esetleg érdemes várni valamire?

Köszönöm!

(#39113) Treff86


Treff86
csendes tag

Ha van valakinek Kindle Fire HD 8.9-e az megtenné, hogy ír róla pár sort..miért éri meg, mi az ami kevésbé jó benne..stb. A WayteQ xTAB-100 QCR a rivális, ha ahhoz is tudná hasonlítani vki az még jobb lenne. Köszönöm szépen.

(#39114) Soma01 válasza tjb007 (#39110) üzenetére


Soma01
veterán

... és 8 colos táblát RK3188 chippel és 3G-vel csinál valaki?
Én csak 9 és 10 colosakat láttam ilyen felszereléssel. :))

[ Szerkesztve ]

(#39115) tjb007 válasza Vegitaa (#39111) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha a Wi-Fi only Galaxy Tab 2-ről (feltételezem a 7 hüvelykes változat) van szó, akkor ott van kapásból a nagyobb felbontású kijelző, a 3G, a telefonáláshoz kialakított külső, és az x86-os Intel SoC, ami miatt nem fog futni némely alkalmazás (minimális mennyiségű, lehet, hogy épp nem is fogod sohasem használni ezeket).

(#39112) Mardel92

ASUS Fonepad, az említett 3G-s Nexus 7, Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100)

(#39114) Soma01

Én még nem találkoztam ilyennel, de ami késik.........

(#39116) Mardel92 válasza tjb007 (#39115) üzenetére


Mardel92
tag

Köszi!

Fonepadot néztem én is, de gyengébb mint a nexus, Samu volt már a kezembe, nekem azon nagyok voltak a pixelek, szóval marad a nexus. Nexuson meg lehet oldani a telefonálást?

(#39117) tjb007 válasza Mardel92 (#39116) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyesek próbálkoztak vele, de ahogy nézem nem jutottak semmilyen eredményre.

(#39118) Mardel92 válasza tjb007 (#39117) üzenetére


Mardel92
tag

Akkor szolgálatba áll a régi telóm :)
Köszönöm!

(#39119) JóGeri. válasza tjb007 (#39110) üzenetére


JóGeri.
tag

Szia tjb007!
Jó lesz a kínai is(persze magyar legyen a menü)! Nem értem ezt a paneles dolgot h mit jelent..
Jó a használt is,jó a kínai is és minden jó nekem csak ne akadozzon meg szép képe legyen,hosszú akku idővel..(persze ha van ilyen..)
Szerintem maxon 30-35k-t adnék egy tabért! Nekem ennyit ér meg egy tablet..:D
Kösz előre is a választ!

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#39120) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Üdv!

Kicsit off!

7" tablethez szeretnék tokot. Nézelődtem billentyűzetesek és nélküliek közt is. Sikerült 2 jelöltre szűkítenem. 1, 2. Érdeklődnék, ha van valakinek tapasztalata ossza meg velem, melyik mennyire használható. A billentyűzetesnek a funkcióit jobban ki tudnám használni, de félek mennyire tartja jól a tabot.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#39121) Pycee


Pycee
tag

A múltkori kérdésem óta, egy kicsit nézelődtem és úgy néz ki, ezek a kínaiak mindent megtesznek azért, hogy "leigázzák" a világot! Már, tabok terén!
Ami még mindig bejön az a: Cube U30GT2 RK3188! De mellé bejött még 2 gép a képbe. Valami tapasztalat, vagy hozzászólás?

[Window N90 FHDRK]

[Ainol Novo 10 Hero 2]

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Pycee

(#39122) Soma01 válasza Pycee (#39121) üzenetére


Soma01
veterán

A Huawei UltraStick E3331 modemet támogatják az Androidos táblák?

(#39123) Soma01 válasza Soma01 (#39122) üzenetére


Soma01
veterán

... így ezzel a "legkisebb" modemmel lehetne 3G bármelyik táblán és szerintem jól elférne mellette a tokban.

(#39124) Bozek válasza Hajas Mao (#39120) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha billentyűzetes, akkor már inkább ez: [link], mivel van benne magyar nyelv is. A tab-ot jól tartja, lévén mind a 4 oldalon van ilyen kampószerű cucc. Nekem is ez van, elég sokat dolgozok is vele mostanában, teljesen vállalható.

(#39125) Hajas Mao válasza Bozek (#39124) üzenetére


Hajas Mao
tag

:R

(#39126) Bozek válasza Hajas Mao (#39125) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amúgy itt van egy kép az enyémről működés közben: [link]. Az egér meg egy bluetooth-os cucc (lévén a tab-on csak egy microUSB van), így már tökéletes. :)

(#39127) lilp


lilp
tag

srácok!

lecserélném a monitor/mk808b párosom erre a voyo taperolnivalóra: [link]

nincs akkora árkülönbözet ez és egy 10" rk3188 között, mint amennyivel ez többet tud. tehát ha minőségileg/használhatóságilag oké, akkor rendelek egy ilyet. vélemény?!

(bár kibaszott idegesítő, hogy vagy 2/2 mp vagy 2/5 mp kamerát rebesgetnek egyes helyeken, nameg a bt verziót se tudom, de ez kevésbé fontos.)

[ Szerkesztve ]

(#39128) Mike88 válasza lilp (#39127) üzenetére


Mike88
senior tag

Azért én az mk-t megtartanám! Úgy is csak szotyiért bírod eladni, s a tablet meg az mk f.szán együtt tud dolgozni. Pl. tablettel irányítod a minipc-re telepített XBMC-t, felteszel egy yatse-t az XBMC-re meg youtube kiegészítő, s a tableten kiválasztott videó "küldhető" a mk-ra, így a TV-re, monitorra stb.
Nagyon jól hangzik egyébként ezért az árért. Jómagam soha nem adnék ki 62ezret egy tabletért, amin nincs garancia, de nyilván ez az anyagi helyzetedtől függ, ha nem érvágás, hogy esetleg tönkremegy pár hónapon belül, akkor nem para. Én is kínait használok, nekem a 30ezer úgymond "nem érvágás", de ha 60 ezres adná meg magát, akkor stroke-ot kapnék.
Valóban szakmai véleményt, majd biztos kapsz a többiektől.

(#39129) tjb007 válasza JóGeri. (#39119) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Nem értem ezt a paneles dolgot h mit jelent"

Hétköznapibb nyelven azt jelenti, hogy itthon ennyiért csak olyan tabletet kapsz, aminek alacsony a felbontása (800x480), és a kijelzőnek a minősége sem az igazi.

35e forintért Kínából sem nagyon lehet normális felbontással bíró 10.1 hüvelykest rendelni, egy kicsivel többért viszont már hozzá lehet jutni egy ilyenhez: [link]
Ha megfelel a kisebb méret is (8 hüvelyk), a kisebb felbontás (1024x768), és a velejáró 4:3-as képarány, akkor már jóval több a lehetőség, például ez, vagy ez.

(#39122) Soma01

Általában a népszerű, széles körben használt típusok szoktak a támogatott modemek között szerepelni, az E3331 (amit itthon nem is lehet kapni, és az ára is húzós) viszont nem tartozik ezek közé. Ez persze nem jelenti automatikusan azt, hogy nem menne, ki kell próbálni.
Ilyen olcsóbb zsebrouter vásárlásán nem gondolkozol ? Ehhez is szükség van egy stickre, de erre bármelyiket rádughatod, és ha ilyet használsz, akkor a tabletre sem kell semmit rádugnod.

(#39127) lilp

Az én véleményemet már ismered, újat már nem tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#39130) Tim82 válasza tjb007 (#39129) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezzel a linkelt zsebrouterrel (vagy hasonlóval) van személyes tapasztalatod?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39131) keszo válasza Tim82 (#39130) üzenetére


keszo
őstag

Én használok egy ilyet csak HAME márkájú.
5 eszközt kezel egyszerre.

Attila

(#39132) tjb007 válasza Tim82 (#39130) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azzal amit linkeltem nincsen, az olcsóbb dugdosósból eddig még csak a TP-LINK TL-MR3040-hez volt szerencsém, azzal nem volt semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#39133) JóGeri. válasza tjb007 (#39129) üzenetére


JóGeri.
tag

sztorno..-.-"

Szóval okés egyezzünk meg 8 hüvelykesben,de valami jó ajánlat jöhetne akkor ..ha nincs jobb azoknál amit linkeltél akkor tudsz segíteni a beszerzésben??Egyébként megyar menüsek?

[ Szerkesztve ]

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#39134) Tim82 válasza tjb007 (#39132) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

keszo: köszönöm, még annyit kérdeznék, hogy ez a Hame cucc stabilan képes-e routerként működni, illetve hozza-e a (gyors keresés alapján) kb. 4 órás üzemidőt akkuról?

kelzsoca: alapvetően csak érdeklődöm, de egyelőre a legköltséghatékonyabb megoldásom az lenne, hogy kifüggetleníttetem az SGS-em (amit megtehetek már a szolgáltatónál, mert nincsen rá hűség) és azt használnám mobilinternet-megosztásra. Augusztusban megyünk nyaralni külföldre, a mobilinternet megosztására képes eszközeim (SGS, Lumia 520, iPad Mini) pedig mind függők, ezért figyelek az alternatívákra. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39135) kelzsoca válasza Tim82 (#39134) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én kerülném azokat a mobil routereket, amik usb sticket kezelnek, olyat próbálj szerezni, ami SIM kártyát tud fogadni, azzal nem lehetnek kompatibilitási problémáid.
Egyébként én használok egy ilyet MiFi-t, Vodafone R201 (Hauwei R201)
Egyszerre 5 eszközt képes kezelni a kis router, és több mint 4 órán át képes akkumulátorról is működni.

[ Szerkesztve ]

(#39136) lilp válasza Mike88 (#39128) üzenetére


lilp
tag

nincs tv-m, tehát értelmetlen lenne tab mellé az mk. de jó, amit vázoltál és valószínű, hogy holnap jó áron megveszik az mk-t.

nem vagyok egy dagobert bácsi (pénzes), de ha 10" becsületes hd felbontással annyi az ára az rk3xxx sorozatnak, amennyi; akkor nem látom értelmét, hogy miért ne az icipicivel drágább exynos 5-ös voyot vegyem.

{amúgy tudom, hogy szartse érnek ezek az androidos ujjlenyomat szkennerek (programok híján), de kaveriig, vagy valami *bármit hullazsákba tesz* amd tabletig valamivel "ki kell húznom", mert ez a szar mk sokszor a 10. kattintásra se nyitja meg a lapot (érintésre és nem kattintásra van tervezve)...pc-t meg nem akarok ideiglenesen venni/cserélni/eladni}

tbj: így van, köszönöm! mi is a bankszámlaszámod?:)

(#39137) Soma01 válasza tjb007 (#39129) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem az is jó lenne. De olyanra gondoltam, amihez már nem kell egy külön modem, hanem csak SIM kell bele és kész. A nagy méret miatt is zavar az ilyen (plusz usb stick-es) router.

(#39138) kelzsoca válasza Soma01 (#39137) üzenetére


kelzsoca
félisten

Milyen szolgáltatói kártyával használnád?

(#39139) Soma01 válasza kelzsoca (#39138) üzenetére


Soma01
veterán

Voda. Szóval jó volna ha tudná a 900-at is. Meg bírna annyit az akksija, mint a tábláé.

(#39140) Soma01


Soma01
veterán

Huawei E5331-t nézegetem...

(#39141) tjb007 válasza Soma01 (#39140) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor már inkább a TP-LINK M5350.
Ez is tudja a 900MHz-et, de nagyobb benne az akku, ergo tovább is bírja.

(#39142) Soma01 válasza tjb007 (#39141) üzenetére


Soma01
veterán

Igazad van, az a király! Csak hát az ára...

(#39143) tjb007 válasza Soma01 (#39142) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Huawei E5331 sem olcsóbb.

(#39144) Soma01


Soma01
veterán

Állítólag jön valami 5200 mAh-s is amiben power bank funkció is lesz. Kiváncsi vagyok rá, mikor adják ki.

"This M5350 doesn't support power bank function. But we'll shortly launch a new product that support 5200mAh power bank function. Stay tuned!"

[ Szerkesztve ]

(#39145) Mike88 válasza lilp (#39136) üzenetére


Mike88
senior tag

hmmm... nem ez így önmagában nem igaz... Szóval elsőre kellene érzékelnie a kattintásokat, valami probléma van, úgy gondolom rend ellenes jelenség, bár a B-t nem ismerem, a sima MK808-at igen, a 808B jóval későbbi modell, s olvastam vele kapcsolatban jó pár panaszt, viszont konkrétan ilyesmit még nem. Én egy UG802-t s egy UG007-et használtam sokáig, nem volt vele soha semmi gond, nem volt lag, mindent elsőre érzékelt, amire kattintottam. Persze nem lehet vagy-vagy kérdést csinálni a miniPC-ből és a tabletből, mert az egyik bárhol használható, a másik helyhez kötött, de ha nem szükséges az a plusz, amit egy tablet ad, s csak otthon használnád, akkor egy quad core-os miniPC-vel is lehet próbálkozni az ár töredékéért, hisz az csak 80 dollár körül mozog. Nekem mindig fenntartásaim vannak ezekkel az ismeretlen webshopokkal, ha már ez a modell, lehet nem árt, ha olyan webshopnál keresed meg ugyanezt, amiről lehet olvasni tapasztalatokat.
Nyilván nem úgy értettem, hogy rogyásig vagy lóvéval, csak arra akartam felhívni a figyelmed, hogy ez benne van a pakliban, ezzel számolnod kell. Továbbá azzal is, hogy nincs mögötte nagy felhasználói bázis, lehet magadra maradsz egy problémával.

[ Szerkesztve ]

(#39146) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy egy kicsit off lesz ez a kérdés, de nem találtam más topikot és végül is tabelettel kapcsolatban kérdeznék:

Adott egy 1024x600-as felbontású kijelző tabon, ezen akarok majd lejátszani javarészt 768x432 és ilyen felbontáshoz hasonló filmeket, videókat. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen képre számítsak majd? Pixeles lesz nagyon? Érdekelne még az is, hogy ha 720p/1080p felbontásokban játszok le rajta videót az milyen minőségben fog megjelenni ezen a felbontású kijelzőn? Egyáltalán ez a hw alkalmas 720p/1080p-s videókra:
AllWinner A20 Dual Core + MALI-400MP2 ?

(#39147) tjb007 válasza szlovibuki (#39146) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha arra vagy kíváncsi, hogy meg fogod-e tudni számolni a pixeleket, akkor a válasz az, hogy nem.

"ha 720p/1080p felbontásokban játszok le rajta videót az milyen minőségben fog megjelenni ezen a felbontású kijelzőn?"

A minőséggel nem lesz gond, vagy azt is mondhatnám, hogy kiváló lesz a minőség (persze nem árt, ha a maga a kijelzőpanel sem a legócskább TN).
Az Allwinner A20 meg lazán megbirkózik az 1080p-s anyagokkal.

[ Szerkesztve ]

(#39148) bambano


bambano
titán

A Point of Viewnek van itt nagyobb respektje minőség és megbízhatóság terén vagy a Yarvik Xenta-nak? tia.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39149) keszo válasza Tim82 (#39134) üzenetére


keszo
őstag

Szia
Simán üzemel a saját akksijával 4órát.
Elég sok sticket kezel, de természetesen lehet olyan amit nem ismer fel.
Én egy vodás K3772Z-t használok a kezdetek óta.

Attila

(#39150) laszlohu válasza szlovibuki (#39146) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt egy elég részletes teszt egy Allwinner A20 - as kütyüről :

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.