Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) Dr. Romano válasza dodopek (#40049) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pipo S1 Pro?

Persze attól függ miben kell jobb legyen.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40052) dodopek válasza Dr. Romano (#40051) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, ez tökéletes lenne, de valami magyarországon vásárolható kellene. A jobb legyen annyit takar, hogy minimum 2 mag,1Gb ram, ha lehet több, mint 4gb háttértár. A legfontosabb, hogy akadás nélkül vigye a youtube minden felbontásánál. Nincs kedvem a gyökér rokon nyavajgását hallgatni, hogy ha már ilyen drága volt(!), miért nem megy rendesen... :W :W

(#40053) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok! Tabletvásárlás elött állok, és szeretnék tanácsot kérni töletek. :) amik az elvárásaim azok az alábbi dolgok: dokumentumok kezelése írása, stabil internetezés, jo wifi, ne legyen lassu és ne fagyjon le, usb csatlakoztatás, minimum 1gb ram, hosszú üzemidö és kb 20-35 ezer forintig. Milyen tableteket tudnátok ajánlani nekem ilyen kategoriában? :)

(#40054) Citroware


Citroware
addikt

Apple iPad 3 vagy 4 helyett kernek tippet mas alternativara, ami kepminosegben, gyorsasagban, felszerelesben, tudasban minimum hasonlo kategoria, csak esetleg olcsobb, vagy jobb.

(#40055) DanielLong


DanielLong
senior tag

Mivel nem találtam megfelelőbb topickot, ezért ide írok a problémámmal:

Van egy SmartQ T19 tabletem, ami véletlen leesett. Azóta bizonyos használati idő után meghülyül az érintés érzékelése. Azt csinálja, hogy a képernyő némely pontjában nem érzékel semmit, máshol meg egy nyomás helyett 7-8-at is érzékel ráadásul teljesen más helyeken. Ilyenkor mindig képernyő off-on, aztán legtöbbször megint minden jó. Már több újratelepítéssel és cache tisztítással is próbálkoztam, de a probléma megmaradt, csak most már sokkal lassabban jön elő(értsd úgy, hogy 1 órát is piszkálom) majd utána egyből megjavul. Kívülről csak a fém hátlapon keletkezett egy pici ütődés, szóval inkább szoftveres bajra tippelnék. Multitouch tesztelővel már többször végigbogarásztam az egész képernyőt, de sehol semmi hiba, nincs specifikus terület, mely érintése után bekövetkezne a gikszer. Esetleg van valami tippetek, hogy mit tudnék tenni?

(#40056) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Akit érdekel, előrendelhető a Concorde Tab SLIM 8GB (RK3188, 7,9" IPS, 2GB RAM) 08. 28-i érkezéssel.

Ha jól sejtem, leánykori nevén Window (YuanDao) M1 Mini One.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#40057) hbala


hbala
aktív tag

Hátha valakit érdekel, rendelésre 3G-s Ideapad A3000: [link]

(#40059) tjb007


tjb007
nagyúr

Az Aliexpressen elég kemény akciók vannak, vagyis csak lesznek, ha összegyűlnek a like-ok: [link]

(#40060) Delta× válasza tjb007 (#40059) üzenetére


Delta×
senior tag

Ez az akció mikor fog kezdődni?
közben megvan 27. fog látom like tól függ egy item akkori ára o.O
a készlet kb mekkora lesz?

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40061) tjb007 válasza Delta× (#40060) üzenetére


tjb007
nagyúr

Úgy néz ki a dolog, hogy aug. 21-ig lehet like-olni, 22 és 26 között fognak kiderülni a végső árak és a mennyiségek, 27-én pedig meg lehet majd vásárolni ezeket a termékeket.
Hogy mennyiből mennyi lesz nem tudni, de pár darabnál többre biztosan nem kell számítani, főleg a Samsung Galaxy S4-nél (abból jó ha lesz 2db).
Nagyon szerencsésnek kell lennie annak, akinek majd sikerül ezeket ilyen alacsony áron megvásárolnia.

(#40062) Delta× válasza tjb007 (#40061) üzenetére


Delta×
senior tag

értem :/
akkor szerintem az eredeti terv lép életbe és szerdán megrendelem amit kinéztem magamnak

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40063) Delta× válasza Delta× (#40062) üzenetére


Delta×
senior tag

Megoldva

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40064) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Az létezik, hogy a Samsung Galaxy Tab (P-3100)-ra nem adtak ki android frissítést ? Most néztem és a verziója 4.0.4 és nem talál frissítést.
Üdv:
Tbor

(#40065) z0d1AK válasza Tbor (#40064) üzenetére


z0d1AK
veterán

Van rá emlékeim szerint Jelly Bean. Hogy nálad nem jelez frissítést, több oka lehet, például az, hogy az OTA nem ért volna el még a te készülékedre.

De ha valami sufniGSM-ből, vagy szolgáltatótól vetted, akkor ez is lehet az oka, hogy nem jelzi a frissítést.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40066) tjb007 válasza Tbor (#40064) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha szolgáltatónál vásároltad akkor elképzelhető. Érdeklődj utána a topikjában: [link]
Amúgy most kezdték el kitolni a 4.2.2-es Jelly Beant rá.

(#40067) Tbor válasza tjb007 (#40066) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. T-nél vettem, de ez érdekes, hogy nem frissítik ? Na utánaérdeklődök.

(#40068) z0d1AK válasza Tbor (#40067) üzenetére


z0d1AK
veterán

A szolgáltatók általában szeretik külön teszteltetni a frissítéseket és ők igazából nem is szoktak kapkodni. Valószínűleg annyi választ kapsz majd, hogy tesztelik a frissítést és megjelenik a készüléken a jelzés, amint elérhető lesz. Hogy ez mikor, az meg jó kérdés.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40069) ZS3NI válasza tjb007 (#40061) üzenetére


ZS3NI
őstag

1 darab s4 lesz, és azt is majd egy bot húzza be. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40070) Tbor válasza z0d1AK (#40068) üzenetére


Tbor
tag

Kies-sel sikerült frissíteni szerencsére 4.1.2-re. Köszönöm !
Tbor

(#40071) novakzsolt69


novakzsolt69
csendes tag

Szép napot!

A kislányomnak szeretnénk venni valami hordozható kütyüt. A notebook és a tablet között hezitálunk, ő mindenképp tabletet szeretne én pedig úgy gondolom jobban járna egy notebookkal. Internetezésre, kapcsolattartásra, olvasásra kellene. Nekem személy szerint egy 7"-os tablet kicsinek bizonyul, a nagyobb képátlójú gépek pedig már-már akkorák, mint egy notebook (méretben legalábbis). Ti mit ajánlanátok inkább? Bár ha ő mindenképp táblagépet akar, ám legyen, viszont fogalalmam sincs melyiket éri meg leginkább venni.

(#40072) student válasza CHIPman (#40056) üzenetére


student
őstag

na ez már majdnem tetszik, csak gyöngusz az akksi + felbontás is lehetne retina

(#40073) KicsiKrisz88


KicsiKrisz88
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Tabletet szeretnék venni de nem tudok dönteni, a lényeg hogy szép legyen a képe és megbízható legyen, ne akadozzon. Nekem leginkább netezésre(böngésző,skype, arckönyv stb...) meg pókerezésre kell, talán néha néha 1-2 film is becsúszik. Sokat olvasgattam itt a forumon ezért is nehéz dönteni. Melyiket ajánlanátok és mik a tapasztalatok? Vagy ha tudtok mondjatok jobbat, max 250$ a keretem rá. Előre is köszi! :)

És a jelöltek:

Cube U30GT2 16GB RK3188 Quad Core Tablet PC 10.1 Inch IPS Retina Android 4.1 Bluetooth White

Ainol Novo9 Spark Quad Core 9.7 Inch Retina Screen RAM 2GB Dual Camera 16GB

Ainol Novo 10 Captain Quad Core 10.1 inch HD 1920*1200 IPS Screen WIFI Bluetooth GPS

[ Szerkesztve ]

(#40074) luckyman


luckyman
aktív tag

Sziasztok.

Két gyors kérdésem lenne:
1. Melyik jobb, vagyis a másik mennyivel rosszabb? MTK8389 vs RK3188 ?

2. Mi a különbség a Chuwi V88 és V88S között? Ez utóbbi pandán 120 zöldhasúért lesz holnap után. Megéri?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#40075) tjb007 válasza luckyman (#40074) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. RK3188
2. Az S változat gyárilag a 4.2.2-es Androiddal érkezik, minimálisan vastagabb, nem full alumínium a ház és a kameramodulok is kisebb felbontásúak (V88: 2MP elöl, 5MP hátul, V88S: 0,3MP elöl, 2MP hátul). 120 dollárt még így is megér.

[ Szerkesztve ]

(#40076) luckyman válasza tjb007 (#40075) üzenetére


luckyman
aktív tag

Köszönöm.
De most nézem, csak 5 darabot dobnak fel happy hourben? Ez az igazi lehetetlen küldetés. Inkább csak reklámfogás.

(#40077) DanielLong válasza luckyman (#40076) üzenetére


DanielLong
senior tag

Gyorsnak kell lenni, de nekem már egyszer sikerült ;) Ha paypallal fizetsz, akkor a jelszavad másold a vágólapra :DD

(#40078) CHIPman válasza tjb007 (#40075) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És figyelni kell, hogy a V88 legerősebb változatához képest csak 1GB rammal jön.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#40079) tjb007 válasza CHIPman (#40078) üzenetére


tjb007
nagyúr

A V88 1GB-os változatához (ami 1X dollárral olcsóbb) hasonlítva ezek a különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#40080) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Még mindig ez a legjobb ár/érték arányú tablet a piacon??

(#40081) ferenc113


ferenc113
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Olyan Tabletet szeretnék vásárolni amit tudnék esetleg a kocsiban gps-ként is használni.
Előre is köszi.

(#40082) tjb007 válasza ferenc113 (#40081) üzenetére


tjb007
nagyúr

A teljesség igénye nélkül: [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#40083) atala


atala
addikt

Az IPS kijelzős készülékek többet fogyasztanak, mint a többiek?

(#40084) Axel007


Axel007
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a 10,1"-es tabletet szeretnék venni, lehetőleg 4 magos proci, 2GB ram, elfogadható GPU és jó kijelző. Ezekkel a feltételekkel melyiket tudjátok ajánlani. Amit elfelejtettem az ár 40-50 körül max.

(#40085) z0d1AK válasza Axel007 (#40084) üzenetére


z0d1AK
veterán

40-50 ezerért normális kétmagos, 1 GB RAM-os 10"-os tabletet sem kapsz. Amit te leírtál, olyan csak márkásban ha elérhető pillanatnyilag, az is 100 feletti áron. B brandben is 60-70 között kezdődne ilyen specifikációval, még 1280×800-as kijelzővel is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40086) Axel007 válasza z0d1AK (#40085) üzenetére


Axel007
tag

Találtam egy ilyet 226$-ért (kb 50e Ft).Pipo Max M9 10.1 inch Android 4.2 Quad Core Tablet PC RK3188 IPS 1280*800 2GB RAM 16GB. Ez mennyire jó??

Valamint a másik kérdésem a Pipo Max M9, Onda V793 illetve a Cube 30GT2 közül melyiket érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#40087) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Lehet butaságot kérdezek,de mitől függ az ,hogy milyen verzióra lehet frissíteni egy eszközön az androidot. Gondolok itt például a Bluepanther Voyager GT -re. Nekem ilyen van és azt mondják a 4.04 nél magasabb verziót nem lehet felrakni pedig valahol már 4.2-ről is olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#40088) tjb007 válasza kisapa (#40087) üzenetére


tjb007
nagyúr

Attól függ, hogy a készülék tényleges gyártója (tehát nem a Bluepanther mivel az csak egy brand) elkészíti-e/kiadja-e az adott eszközre az adott szoftvert, magyarán csak hajlandóság kérdése az egész.

(#40089) kisapa válasza tjb007 (#40088) üzenetére


kisapa
senior tag

Ezek szerint az androidnál eszközönként más a szoftver? A windows-nál csak a hardver követelménynek kell megfelelni egyébként bármelyik verzió bármelyik PC-re telepíthető.

(#40090) tjb007 válasza kisapa (#40089) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az Android nem Windows. Minden eszközön más a szoftver, mindegyikre külön kell megírni, egyik sem csereszabatos a másikkal (kivéve hogyha egy brandelt eszközről van szó, de még akkor sem biztos, hogy jó lesz).

(#40091) z0d1AK válasza kisapa (#40089) üzenetére


z0d1AK
veterán

Így van, itt nem csak egy Androidot telepítesz, itt készülékenként különböző ROM kell. Ezért van az, hogy ha megveszel egy közel noname készüléket, arra valószínűleg frissítés sem fog érkezni, mert a "gyártó" nem foglalkozik vele.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40092) kisapa válasza tjb007 (#40090) üzenetére


kisapa
senior tag

Köszönöm azt hiszem felfogtam a lényeget. Mélyebben meg,hogy mi az a brand én nem mennék bele. Maradok felhasználó szinten egyenlőre még ezzel is csak ismerkedek. Ez az első androidos készülékem. Egy kicsit más téma. Azt viszont nem értem, hogy a Bluepanther honlapon olvasom a fórumot és már év eleje óta frissítik a szervizben az eszközöket 4.04-re. Én 3 hete vettem de ezen is még a régi 4.03 van.Ez nem számít nagy csúszásnak?

[ Szerkesztve ]

(#40093) z0d1AK válasza kisapa (#40092) üzenetére


z0d1AK
veterán

Teljesen mindegy szinte felhasználói szempontból, hogy Android 4.0.3, vagy 4.0.4, nagy különbség nincs a kettő között. Egy 4.1/2/3-ra váltva már inkább érezhető lenne a különbség, persze csak akkor, ha a hardver is elbírja.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40094) Bozek válasza z0d1AK (#40093) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért ezt így, ebben a formában nem jelenteném ki. A 4.0.3 eléggé bug-os volt, a 4.0.4 már fényévekkel jobb annál.

(#40095) smkb válasza luckyman (#40074) üzenetére


smkb
őstag

Még annyi, hogy a V88S-nek a módosított hátlap miatt jobb a wifije.

(#40096) kelzsoca válasza Bozek (#40094) üzenetére


kelzsoca
félisten

A 4.0.4 meg bugos a 4.1.1-hez viszonyítva, és lehetne folytatni... így ennek sosem lesz vége. :)

(#40097) paolinho


paolinho
őstag

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy egy Teclast p76 Ti (tudom,kövület) hol lelhetnék CWM recovery-t? Amit találtam rá, azt Terminal Emulator-ban kellene parancs sorokkal életre kelteni, amit viszont valószínűleg rosszul csinálok, mert rendre failed -et ír ki enter után.
Vagy azt is megköszönném, ha valaki pontosítaná, hogy ezt a szöveget hogy kell beírnom, hogy jó legyen a dolog (a data-ba bemásolva a két fájl):
* How to install ClockworkMod Recovery 5 for A10 Chip
1. Copy install-recovery.sh, recovery.cpio to /data/ on tablet
2. Use Terminal run commands:
- su
- chmod 755 /data/install-recovery.sh
- /data/install-recovery.sh

(#40098) zolee1967


zolee1967
tag

Sziasztok,

meg szeretném oldani a nyomtatást androidos eszközökről az otthoni hálózatomban.
A nyomtató egy EDIMAX MF1206G nyomtató szerverről működik, a nyomtató egy EPSON Stylus DX8400 több funkciós nyomtató.

Keresek egy olyan app-ot amivel betudok jelentkezni a nyomtató szerverre az adroidos eszközökkel, hogy nyomtatni tudjak. Eddig már kipróbáltam több alkalmazást, de valamiért nem látják a nyomtató szervert. Van valakinek ötlete hogyan oldható meg a nyomtatás?
Előre is köszönöm.

FZ

(#40099) tjb007 válasza zolee1967 (#40098) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itt érdeklődj inkább, nagyobb az esély, hogy sikerrel jársz: [link]

(#40100) Bozek válasza kelzsoca (#40096) üzenetére


Bozek
nagyúr

Először nézd meg azt is, hogy mire válaszoltam. Idézem: "Teljesen mindegy szinte felhasználói szempontból, hogy Android 4.0.3, vagy 4.0.4, nagy különbség nincs a kettő között.".

Szóval hogy jön ide a 4.1.1? Szerintem sehogy.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.