Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) mike1334 válasza z0d1AK (#40196) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor az Overmax is ugrik, pedig egész szimpatikusnak tűnt elsőre.
laszlohu: az overmax így már tuti nem, a megfelelő support nekem fontos, semmi kedvem pénzt kiadni vmiért, ha utána bármi baja van könyörögni kell

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40202) z0d1AK válasza tjb007 (#40200) üzenetére


z0d1AK
veterán

Pillanatnyilag én sem vagyok előrébb, mint amit a Prestigio.com mutat, de talán jön még ma infó. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40203) Bozek válasza z0d1AK (#40196) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hivatalos? Mert itt a kolléga még mást írt.

(#40204) z0d1AK válasza Bozek (#40203) üzenetére


z0d1AK
veterán

A 4.2.2 frissítés a hónap elején indult, előtte 4.1 is volt. [link]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40205) Bozek válasza z0d1AK (#40204) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez még mindig nem Magyarország. A hivatalos frissítés az az, amikor mindenféle beavatkozás nélkül, csak a gépre rádugva tudod frissíteni a telefont.

A Sammobile mondjuk elég hülyén írja és fogalmam sincs, hogy melyik a független hazai. Ha magára a készülékre és országra keresek a szoftverek között, akkor egyedül a Hungary (VDH)-nál van infó, ott is a 4.1.1 még 2012. novemberéből. Egyébként meg a kezdőoldalon beírva a 3100-at (mert a P3100-ra nem dob ki semmit), akkor ott van a T-Mobile-os 4.1.2 is. :)

(#40206) z0d1AK válasza Bozek (#40205) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezezl csak a legutóbbi, 4.2.2 frissítés indítására utaltam. Most meg nem keresem a 2532. linket, de már itthon is van JB a független modellekre.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40207) mike1334 válasza z0d1AK (#40202) üzenetére


mike1334
veterán

Juhé, köszönöm és neked is köszönöm tjb007 :)
Nem egyszerű dolog tabletet választani, van millió féle...már fél éve tervezem, hogy veszek egyet, de az a baj ezekkel, hogy mire kinézek egyet jön hat hír újabb, jobbakról...ezért is tettem le arról, hogy új "márkás" modellt vegyek, mert az is elavul fél-egy év alatt, akkor inkább majd' flee pénzen veszek egy B kategóriást, és egy-másfél év múlva szintén...pénzben kb ugyanott vagyok, és ugye garancia meg minden indul elölről...
Még annyit, hogy Ti tapasztaltabb emberek nem tudjátok mikor szokott "lefutni" az őszi kínálat frissítés? Mert, ha megint akkor lesz vmi új hír, hogy még kis idő és 6 magos processzorral jelennek meg retina kijelzős tabletek, akkor megmarom magam :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40208) z0d1AK válasza mike1334 (#40207) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ne reménykedj, itt mostanában nincs megtörés. A és B brandek egyaránt rotálják az új modell bejelentéseket napról napra.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40209) severance


severance
csendes tag

Hai!

Régebbi síkképernyős televízióm van és csak scart,koax és rca csatlakozók vannak rajta. Lehetséges lenne valamilyen átalakítóval összekötni egy tablettel? Nem értek hozzá, ezért ez a hülye kérdés. :R

(#40210) z0d1AK válasza severance (#40209) üzenetére


z0d1AK
veterán

Átalakítóval kevésbé, tulajdonképpen egy új kütyü kellene ahhoz, hogy működjön és még akkor sem teljesen garantált a siker.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40211) severance válasza z0d1AK (#40210) üzenetére


severance
csendes tag

Tehát akkor teljességgel lehetetlen? Gondolom minőségromlás lenne dögivel

(#40212) z0d1AK válasza severance (#40211) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem mondtam, hogy lehetetlen. Arra utaltam, hogy anyagilag nem biztos hogy megéri.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40213) CHIPman válasza tjb007 (#40165) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Eszerint LED IPS, a gyári oldal szerint pedig magas betekintési szögű "Toshiba AutoBrite".

hardverapro.hu/tag/chipman

(#40214) tjb007 válasza CHIPman (#40213) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az AutoBrite egy szoftveres képjavító eljárás (olyan, mint a Sony Bravia Engine-je), ami a kijelzőn megjelenő tartalomhoz igazodva állítja be a fényerőt és kontrasztot.

(#40215) Csehis


Csehis
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítség kéne. Melyik tab legyen a nyerő megvételre. Főleg net, és olvasásra kéne, de a gyerek valószínűleg játszana is rajta. Sokat olvastam vissza és a Weyteq xtab-100 qcr-en és a Samsung Galaxy tab 2 10.1-en vacilálok. Vélemény?

(#40216) CHIPman válasza Csehis (#40215) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha nem zavar, hogy egy kicsit gyengébb a WiFi, csak 1 év a gari és alap az Android, akkor simán a qcr.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#40217) Delta×


Delta×
senior tag

Mai nap akartam megvenni a Chuwi v88-asom erre : Sorry, this item is no longer available!
-.-
Tud valaki egy linket ahonnan meg lehet rendelni 40 ezer alatt vagy max 40500-ért ?
Továbbá China post vagy Hong-Kong post a jobb ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40218) Aflamin válasza Delta× (#40217) üzenetére


Aflamin
tag

ITT,vagy ITT
Singapore

[ Szerkesztve ]

(#40219) tjb007 válasza Delta× (#40217) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#40220) Delta×


Delta×
senior tag

:R
Köszönöm szépen
Azt választoma hol van singapore posta mert arról sok jót hallottam
(pandawill a singapore ? mert ezt az oldalt már mutatták nekem csak nem találom miylen posta van )

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40221) Csehis válasza CHIPman (#40216) üzenetére


Csehis
csendes tag

köszönöm

(#40222) zolda válasza Delta× (#40220) üzenetére


zolda
tag

en tegnap rendeltem - igaz v88s-t - a panda-n. a china post az ingyenes, a sing.post +5.49USD. v88s egyebkent most epp nincs is nekik raktaron (2-10 napot mondtak), azert kerdezz ra online chat-en a sima v88-ra, hogy az van-e raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#40223) Delta× válasza zolda (#40222) üzenetére


Delta×
senior tag

Hol kérdezzek rá és mire ? Hogy hány nap a posta ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40224) mike1334


mike1334
veterán

Most 10.1es tabletet keresek, elsősorban a laptop esténkénti használatát kerülendő, de hosszabb távon egy mobilabb eszközben is gondolkozom...a Chuwi v88-at fogják "magyarítani", azaz van e róla vmi infó, hogy vmelyik B brand megvenné az alapot, és kidobna egy magyar garanciásat?
(offba is rakom, mert nyilvánvalóan nincs ilyen hír, mert akkor már leírtátok volna itt :) )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40225) tjb007 válasza mike1334 (#40224) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#40226) sagesz93 válasza mike1334 (#40224) üzenetére


sagesz93
addikt

Concorde tab slim is chuwi hasonmás azthiszem. :))

(#40227) Delta× válasza zolda (#40222) üzenetére


Delta×
senior tag

illetve hogyan váltok át singapore postára ? mert nekem ingyenes china postot akar

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40228) tjb007 válasza sagesz93 (#40226) üzenetére


tjb007
nagyúr

ConCorde tab SLIM egészen pontosan ennek a brandelt változata: [link]

(#40229) sagesz93 válasza tjb007 (#40228) üzenetére


sagesz93
addikt

Ezek kozott mar nem igazan tudok különbséget tenni, mind iPad Mini :))

(#40230) zolda válasza Delta× (#40227) üzenetére


zolda
tag

miután kosárba tetted, ki lehet választani az Estimate shippping résznél az országot és kell min. egy irányítószám, majd Get a quote-ra kattintva elvileg kidobja a listat (china, sing., stb)

(#40231) mike1334 válasza tjb007 (#40225) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor meg is van, mi lesz a következő amire majd spórolhatok, de azt már tényleg cska akkor veszem meg, ha indokolt lesz, per pillanat nem túl sokat kell mozogni munka közben... :)
Egy naiv kérdés..ha 45-50ért vannak Chuwi (öö klónok? egy klónt lehet e tovább klónozni, és akkor az mi lesz? na mindegy) amikre ráadásul van hazai support és garancia, akkor miért üzlet külföldről rendelni? Bár gondolom az az 5-10e van akinek megéri a reckírozást.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40232) ZS3NI válasza mike1334 (#40231) üzenetére


ZS3NI
őstag

45-50nél az az 5-10 szerintem sokat számít. :B

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40233) Delta× válasza zolda (#40230) üzenetére


Delta×
senior tag

:R Meg is van

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40234) mike1334 válasza ZS3NI (#40232) üzenetére


mike1334
veterán

Ez bizony igaz :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40235) atala válasza CHIPman (#40177) üzenetére


atala
addikt

Köszi! Akkor ez nem lesz szempont.

(#40236) atala válasza tjb007 (#40180) üzenetére


atala
addikt

Azért az alsó kategóriában nincs IPS panel.
Az amoled nem rossz. Legalábbis a telómban (samsung wave) super amoled van, és tű éles, gyönyörű képe van. Olyat elfogadnék tabletben is. Ja, és annak a fogyasztása nagyon jó! Keveset eszik.

(#40237) z0d1AK válasza atala (#40236) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Super AMOLED is elsősorban akkor eszik keveset, amikor leginkább fekete tartalmat kell megjelenítenie. Egyébként volt tablet ilyen kijelzővel, előbb a Galaxy Tab 7.7, majd a Toshiba AT270, de mind a kettő drága volt, valószínűleg részben a Super AMOLED miatt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40238) Bozek válasza atala (#40236) üzenetére


Bozek
nagyúr

Gyönyörű képe van? Valósághű színekkel? :D

(#40239) atala válasza Bozek (#40238) üzenetére


atala
addikt

Igen, valósághű. Semmi bajom vele.

(#40240) tjb007 válasza atala (#40236) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Azért az alsó kategóriában nincs IPS panel."

Kérdés, hogy nálad hol kezdődik az alsó kategória. Amúgy már 90 dollár alatt is kapsz IPS paneles tabletet.

"Keveset eszik."

Ja, a fekete/sötét tartalmaknál, a fehér/világosnál viszont közel kétszer annyit.

(#40241) Delta×


Delta×
senior tag

Chuwi V88-at lehet hagyományos USB-töltővel tölteni ? vagy csakis a gyári töltővel szabad ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40242) atala válasza tjb007 (#40240) üzenetére


atala
addikt

Nála az alsó kategória 16-18-nál kezdődik. Én nem tudom. Mindenki arról áradozik, hogy a wave a kijelzője miatt milyen sokáig bírja. Egyébként tényleg sokáig bírja egy feltöltéssel, de persze ezt akkor lehetne lemérni igazán, ha egy ugyan ilyen készülék más panelt kapna.
Azért az oled, és a super amoled között van különbség. Tudtommal az oled egy kezdetleges technológia, a super amoled egy mai dolog.
Egyébként emlékszem, még 8-10 évvel ezelőtt, mindenki arra várt, hogy olcsók legyen az oled, és azt tegyenek a monitorokba.

(#40243) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!
Hölgy ismerősöm 10" körüli tabletet keres. Nem ért hozzá, én se :) Amire én gondoltam IPS kijelző vagy ennek megfelelő, 1280X720 körüli felbontás, 2 mag, 1gb ram, és tudjon külső 3g modemet kezelni. Hazai garanciával kéne. Skype, face, net felhasználásra. Persze lehetőleg olcsón :) A plafon amit néztem xTab100dci 3g, 65K, itt már felszisszent az ár hallatán. 7" már kicsi neki, olyat ne ajánljatok.

(#40244) tjb007 válasza Delta× (#40241) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lehet USB-n keresztül tölteni.

(#40245) Bozek válasza atala (#40239) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az érdekes, mert a Super AMOLED nem a valósághűségről híres. :)

Cikk: [link]

(#40246) atala válasza Bozek (#40245) üzenetére


atala
addikt

Nekem akkor is tetszik. Pont. Befejeztem a témát. :))

(#40247) Bozek válasza atala (#40246) üzenetére


Bozek
nagyúr

Senki nem mondta, hogy nem tetszhet Neked. Csak ne írd le, hogy valósághű színei vannak, mert a végén még elhiszik. :)

(#40248) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok. Abban kérném a hozzáértők segítségét, hogy milyen tabletet vegyek?
Semennyire se értek hozzájuk, teljesen szűz számomra ez a téma, szóval minden segítségnek nagyon örülnék! :)

Amik szempontok:
-lehetőleg minél olcsóbb legyen
-egyetemhez kéne, mert levelezőre fogok járni és pár napot ott fogok tölteni és nem akarom a nagy notimat hordozni
-gépelni is szeretnék rajta, mert órákra is be akarom vinni, én gépíró vagyok szóval nem tudom billentyűzetet vagy valami lehet-e hozzá csatolni, vagy lehet-e hasonlóan gépelni mint rendes billentyűzeten (nem tudom erre milyen opciók vannak)
-netezés
-esetleg játékok, mert az utazás legalább 6 óra lesz minden átszállásommal együtt
-olvasnék is rajta, szóval nem tudom van-e olyan ami annyira nem gyilkolja a szemet
-márkanév nem számít, de garancia az legyen rá

Most hirtelen ennyi jut eszembe, várom mindenki segítségét.
Köszönöm szépen! :)

(#40249) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
M-tech A-tab7-re Usb-drivert tudtok nekem linkelni? Sehol sem találok hozzá...
Előrebl is köszönöm a segítséget!

(#40250) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Nexus 7-hez keresek olyan állványt amivel portré és döntött módban is tudom használni. Mit tudnátok ajánlani? Pl itt a videóban van egy egész jónak kinéző, de nem tudom ki gyártja, vagy hol kapható ilyen: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.