Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) laszlohu válasza z0d1AK (#40700) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infokat.

(#40702) ngabor2


ngabor2
nagyúr

olyat kérdeznék, aminek pár óra kutatás után én is utána tudnék járni. mi az alapvető különbség (leginkább célcsoport szerint) a Samsung Galaxy Tab 3 10.1 és a Galaxy Note 10.1 között? e kettő között vacillálok, de nem tudok dönteni.

(#40703) sagesz93 válasza ngabor2 (#40702) üzenetére


sagesz93
addikt

én meg feltételesen válaszolok, aminek pár óra kutatás után én is utána tudnék járni, hogy a note táblához jár ez a ceruzás jegyzetelős rajzolós cucc, míg a tabhoz nem? Ebben rejlik a samsung "note" funkciója, ha jól tudom.

(#40704) tjb007 válasza ngabor2 (#40702) üzenetére


tjb007
nagyúr

SoC (Tab 3 2 magos x86 vs. Note négymagos ARM), RAM (Tab 3 1GB vs. Note 2 GB), akku (Tab 3 6800mAh vs. Note 7000mAh) és S Pen (Note).

[ Szerkesztve ]

(#40705) ngabor2 válasza tjb007 (#40704) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi.

meg ha jól látom, a note-nak elől, a tab 3-nak hátul(?) van a hangszórója. még rágom magam egy kicsit, mert nem igazán nagyok a különbségek, pillanatnyilag a note áll nyerésre, de csak a proci és a hangszóró miatt :D

(#40706) Nara19 válasza pisteeke (#40695) üzenetére


Nara19
aktív tag

Az Asus Memopad Hd 7 típusszáma az ME173X. A kötőjel utáni kód a színkód (és még valami).
Az 1B... a kék hátlapot jelenti, az 1A... a fehéret. :)

[ Szerkesztve ]

(#40707) pisteeke válasza Nara19 (#40706) üzenetére


pisteeke
tag

Pöpec! Köszönöm a válaszaitokat. Sokat segítettek, örök hála érte. :) :R Azt hiszem, az asus lesz a befutó. Ma, vagy még holnap meg is veszem ;) :C

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#40708) pisteeke válasza Nara19 (#40706) üzenetére


pisteeke
tag

"Az életkor nem érdem, hanem állapot..." ez tetszik! :) Ez a saját szlogenem is már jó pár éve :)

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#40709) Nara19 válasza pisteeke (#40708) üzenetére


Nara19
aktív tag

:D
1,5 hónapja használom az ME173X-1B.. tabletet. :-) Rosszat nem tudok mondani róla. Az én igényeimnek (hosszú üzemidő, jó kijelző, gyors működés, bővíthetőség) megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#40710) ilililililil


ilililililil
csendes tag

Üdv,

Barátnőmnek kellene egy tablet, mert a 17"es laptopját nem akarja hurcolászni.
Igazából se én, se ő nem túl jártas ebben a témában, ezért kérnénk a segítségeteket!

Amire használná, az Word doksik kezelése, e-mail ezerrel, és net. Néha talán zenét is hallgatna rajta, bár az nem prioritás. De ilyen játék, meg hasonló marhaságok nem lesznek rajta soha, mert nincs rá igény.
Méretből igazából mindenképp 7 de inkább nagyobb kellene, a rendszere pedig olyan, ami ezeknek megfelel.

Ami még fontos szempont neki, hogy ilyen kínai csodák kiesnek, szeretne megbízható, jó szervizes háttérrel rendelkező márkát.

Anyagiak igazából flexibilisek, de azért nagyon sok pénzt nem szánna rá.

Ha valakinek van ötlete, csak nyugodtan ki vele, minden infó segítség! :)

(#40711) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Ismerős tudna magának intézni használt MyAudio 908A-t 20-ért kb.
Ennyiért érdemes lehet esetleg?
Powerpoint preziket nézegetni meg néha netezgetni, youtube-ozgatni (gondolom).

Köszkösz!

(#40712) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Erre kérnék szépen egy szakvéleményt : Concorde 10' tablet, teljes töltés után 20-30 perc múlva lemerül. Akksi haldoklik? :F

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#40713) Aflamin


Aflamin
tag

ElőkerestemEZT a táblázatot.
A szakértő urak majd megmondják mennyire helytálló...........

(#40714) laszlohu válasza Aflamin (#40713) üzenetére


laszlohu
addikt

Egy hibát kapásból találtam :

RK3168 az 28 Nm és nem 40 Nm gyártástechnológiával készül

(#40715) Pribi válasza Sanyabá (#40712) üzenetére


Pribi
senior tag

Valószínüleg igen. 100%-ot jelez ha egy éjszakán át a töltőn hagyod? Esetleg meg lehet nézni egy gyári visszaállítást is hátha valamelyik progi zabálja le az akksit. Erre a wakelock detector nevű program is jó. A telefonomon is ez segített megtalálni mi miatt merül annyira. Milyen idős a tablet?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#40716) Danex


Danex
addikt

Hello, szövegírásra , egyetemi órákra néznék egy tabletet ,de azért a böngészés, hd filmeket bírja.

Árban a lehető legkevesebb legyen :U

Melyik az a tablet ami jelenleg erre a legmegfelelőbb, mert belsőbe ezekhez 1 mag 512 ram is elég gondolom, de ha nem esne szét a kezembe annak örülnék :U

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#40717) Dyde válasza Danex (#40716) üzenetére


Dyde
aktív tag

Az a baj az 512 mb + 1 mag kombinációval, hogy 1 hét után falhoz fogod vágni annyira lassú és idegesítő. Inkább szánj rá egy kicsivel többet. 2mag+1gb már használhatóbb

(#40718) Sanyabá válasza Pribi (#40715) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen, 100%-ot ír ki 6-8 óra töltés után. Egy éves múlt a tablet.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#40719) BigFoote


BigFoote
csendes tag

Szerintetek HP SlateBook x2, teljesen új, 1év gyári garival 130e HUF-ért jó áron van?

Sajnos egyáltalán nem vagyok tisztában az Androidos tabletekkel, az tetszik, hogy FullHD IPS, illetve a Tegra4 is elég combosnak tűnik, de simán el tudom képzelni, hogy 10 colon egy rosszabb felbontású panel is elég és egy gyengébb CPU is bőven megfelelő teljesítményű, ennek megfelelően csak az üzemidő csökkenését jelenti a combos hardver (bár a billentyűzetben lévő akku ezért kárpótolhat). Az sem lenne baj, ha ennél olcsóbban megúsznám, de igazából ezt a pénzt rá tudom szánni, ha ez egy időtálló jó vásár. :)

Ha nem ez, akkor mit javasoltok? Legfontosabb szempont számomra az építési minőség (ne tejfölösdobozzal legyen boritva a cucc, nem akarok hímestojásként vigyázni rá, szóval lehetőleg minnél több fémet tartalmazzon.), illetve nyilván szeretnék egy elfogadható teljesítményű HW-t.

Elsősorban netes tartalomfogyasztásra használnám, főleg streamelt sportesemények, illetve böngészgetés, néha-néha emil, illetve az asszony is használná a konyhában főzés közben ha valami külöleges új receptet talál, de nem ő lesz a fő felhasználója. :)

http://www.theverge.com/products/slatebook-x2/7023

http://www8.hp.com/us/en/ads/x2/slatebook-x2.html

[ Szerkesztve ]

(#40720) superecneB


superecneB
őstag

Van egy Asus Nexus 7 (2nd) tablet.
Milyen kapacitív stylust ajánlanátok hozzá? - hogy tudjak firkálni, képeken valami hibát bekarikázni visszaküldeni ilyesmi meg nagy, nyomtatott betűkkel jegyzetelni

Meg jó minőségű tokot is ajánlhatnátok!

[ Szerkesztve ]

(#40721) olloczky


olloczky
senior tag

Hello

A Skype tablet verziójának nincs magyar változata?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#40722) bul07


bul07
nagyúr

Ezek megérnek 60$-t?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#40723) sagesz93


sagesz93
addikt

na meglett a végleges konfiguráció:
nagyon zsir, és meglepően jól használható ez így! főleg hogy ennek az egésznek a végösszege nem haladja meg az 50 ezer forintot. :K

(#40724) pisteeke válasza Nara19 (#40709) üzenetére


pisteeke
tag

holnap lesz a napja, hogy meg fogom venni. Nekem is erre esett a választásom, az itt olvasottak alapján.
Köszi a segítséget mindenkinek. :R

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#40725) christyna4 válasza sagesz93 (#40723) üzenetére


christyna4
csendes tag

az a billentyűzet nagyon tetszik, én is azt keresek most! lehet (sőt biztos) lemaradtam, de milyen típusú tablet és bill van a képen amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#40726) superecneB


superecneB
őstag

Ilyen stylust használ valaki?
Valahol esetleg lehet kapni Debrecenben ? :)

(#40727) sagesz93 válasza christyna4 (#40725) üzenetére


sagesz93
addikt

chuwi v88 a tab, az egeret és a bill-t be tudom linkelni majd később(esetleg privibe), ha kell :)

(#40728) tjb007 válasza bul07 (#40722) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem.

(#40729) Hungarikum87 válasza sagesz93 (#40723) üzenetére


Hungarikum87
tag

kurva jó :DD nekem is ilyen tabletem van komolyan elgondolkoztattál :D

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#40730) Gabócza válasza sagesz93 (#40727) üzenetére


Gabócza
senior tag

Engem érdekelne, hogy honnan és mennyiért szerezted be a billentyűzetet, de még jobban az, hogy az ékezetes betűket mennyire macerás ezzel beírni.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#40731) Keresztapper válasza mike1334 (#40628) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A TF300T színeitől én sem vagyok eldőlve, pontosabban nekem az "árnyalatszegénysége" nem tetszik igazán. Kicsit olyan, mint amikor túlhúzzák a kontrasztot egy kijelzőn.

http://palscoffeetech.com/

(#40732) hasab válasza atala (#40612) üzenetére


hasab
csendes tag

Üdv, atala!

Lehetőségeid (a teljesség igénye nélkül):
Concorde, Wayteq, Asus, Navon, Prestigio: ezek a gyakoribb márkák, jól meg kell nézni a háttértámogatást, szervizt, szoftver-frissítési gyakoriságot.

Concorde Tab Slim: 7,85 col, 4 mag, 2 GB RAM, 1024*768 IPS, 8GB belső memória (5,5 GB felhasználható), Android 4.2.2, jó szervizháttér.

Concorde Tab Rokee: 7 col, 2 mag, 1 GB RAM, 1024*600 TFT, 8GB belső memória (5,5 GB felhasználható), Android 4.2.2, jó szervizháttér.

Wayteq xtab70 dci és qci: ha nem komolyabb játékra kell, csak alap játékokra és olvasásra, netezésre, akkor talán érdemes belevágni. A szervizről mondanak hideget-meleget, utána kell olvasni.

Yarvik, Clorovo, GoClever, BestBuy, Overmax, Alligator, Koobe, Pentagram, Omega, Manta, Lark, Nextbook, I-Onik, Tracer, Evolveo, stb...: Ezek mind rendelkeznek az általad leírt követelményekkel, de ha egyszer elromlik, akkor vagy kuka, vagy elég sokat lehet majd várni a javításra.

Az én keresési kritériumaim hasonlók voltak (4 mag, 2GB, jó szervíz) és ezeket néztem ki első körben, egy Concorde Tab Slim-et majdnem vettem is, már meg volt rendelve web-áruházban, de közben használtan hozzájutottam egy Alcor Zest Q933R 9,7" retinás tabhoz, így lemondtam a Slim-ről.
Rendelkezem egy Concorde Tab One-nal, és napi olvasója vagyok a Concorde fórumnak, így látom egyrészt a rengeteg hozzászólást, vagyis sok ember választotta ezt a márkát, másrészt látom a szervizesek, adminok válaszait, hozzáértését, törődését. Ezt sem a MyAudio, sem a Wayteq, sem az Alcor, sem egyéb alsó-közép kategóriás tablet gyártó nem tudja überelni, de még a közelében sem jár.

Megvétel előtt mindenképpen érdemes kézbe fogni, megtapizni pár kinézett kütyüt.

Üdv,
hasab

(#40733) sagesz93 válasza Gabócza (#40730) üzenetére


sagesz93
addikt

Innen lett beszerezve: [link]
én még 20$ körül tudtam elhozni. (azthiszem valami kuponkóddal).
Az ékezetes dolog baromi egyszerű, már az előző tabomnál is így volt megoldva: le kell tölteni az anysoftkeyboard-ot, hozzá a magyar kiegészítést, és itt van lehetőség arra, hogy az adott gombot 2x megnyomva, beadja az ékezetes megfelelőjét. (tehát 2x A betű = Á.) nyilván ez az o és u betűnél már neccesebb, ö=3x ő=4x gombnyomás. De teljesen meg lehet szokni, és egész sebesen lehet így gépelni.
az egér is legyen itt ha már a képen is szerepel: [link]
a táblagép pedig chuwi v88.

(#40734) mikersz1 válasza sagesz93 (#40733) üzenetére


mikersz1
senior tag

Üdv.

Haverom akar venni egy tabletet. Új legyen, netezne rajta, filmet nézne, talán egy kis játék is, szóval alap dolgok. Lehetőleg gyártói garanciás legyen. Ár: 35k, nagyon max. 40k.

(#40735) masholnap válasza hasab (#40732) üzenetére


masholnap
senior tag

hű, ha már írtad, mi a véleményed a tabodról? mármint a retinás Alcorrol

(#40736) tjb007 válasza mikersz1 (#40734) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duo

(#40737) mikersz1 válasza tjb007 (#40736) üzenetére


mikersz1
senior tag

Köszönöm, egész jónak tűnik ennyi pénzért.

(#40738) Gabócza válasza sagesz93 (#40733) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. Tetszik a megoldás. Elgondolkoztató...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#40739) mikersz1


mikersz1
senior tag

Miért van az, hogy a tabletek olcsóbban jobbat adnak, mint az okostelefonok??

(#40740) masholnap válasza mikersz1 (#40739) üzenetére


masholnap
senior tag

nem kell olyan pici dobozba beletuszkolni, kb. ennyi.

nem kell kisméretű akku, nem kell szupererős felbontású kijelző, melegedés sem akkora gond stb

(#40741) mikersz1 válasza masholnap (#40740) üzenetére


mikersz1
senior tag

Valahogy így képzeltem el én is. Köszi az infót.

(#40742) hasab válasza masholnap (#40735) üzenetére


hasab
csendes tag

Alcor Zest Q933R vélemény:

Egyelőre Android 4.1.1, Rockchip SDK-v1 van rajta, ami az RK3066 dual-core procihoz való. De már kiadták az SDK-v2-t a 4 magos RK3188-hoz, a 4.2.2-t már azzal adják ki, a tesztek szerint azzal sokkal gyorsabb. (A Concorde Tab Slim-nél külön kiemelték, hogy eleve SDK-v2-vel adják ki, ami igen dicséretes!)

Egyelőre nincs rá panasz, mondjuk én (képletesen szólva) egy Trabantból ültem át egy 5-ös BMW-be ((Concorde Tab One 4GB, 1 mag, 512MB, 4GB, 640*400 TFT) --> Alcor Zest Q933R, 4 mag, 2GB, 16GB, IPS Retina), szóval egyelőre még álmélkodom a gyorsaságán, a brutális felbontáson, az aksi kapacitásán, stb...
Korábban volt a kezemben pár hónapig iPad2, szóval az Androidnak azért fel kell kötni a gatyát az iOS-hoz képest, gyorsaságban, simaságban nem ugyanaz a kategória, de hát árban sem. A főképernyő húzásakor például nem olyan simán csúszik, mint az iPad retina, pixelről pixelre, hanem olyan fél millimétereket ugrálva pattog oldalra, elég fura, de igazából tök mindegy, és ha nem figyelem, meg gyorsan húzom, akkor fel sem tűnik.

A kijelző nagyon szép, betekintési szög kitűnő, színek nem torzulnak, a felbontás kiváló, pixelek egyáltalán nem látszanak szabad szemmel (retina!).
Telepakoltam játékokkal, szépen futnak rajta, már amelyik elindul.
Riptide GP simán, akadás-mentesen fut, a leírásában egyértelműen kiemelik, hogy csak quad-core-ra ajánlatos feltenni.
A Real Racing 3 Play-ről telepítve elindul, de fehér-fekete minden, élvezhetetlen, nem tudom, miért: a Mali400MP4-nek bírnia kéne, és elég elterjedt GPU ahhoz, hogy támogatva legyen. Talán majd a 4.2.2 orvosolja ezt a hibát.
Az innen-onnan letöltött Need for Speed Most Wanted, Shift, Hot Pursuit vagy el sem indul telepítés után, vagy az adat-letöltésnél hal meg, vagy indítás után kilép. Play-en meg túl drága, hogy kipróbáljam.
Chainfire3D-t nem merek futtatni rajta, mert az eddig nekem csak a 4.0-án futott, a 4.1/4.2-n boot loop-ot csinált a Tab One-omon.
Nova Launchert raktam rá, simán viszi, nagyon szép és jól használható.

Az akksi jól bírja, persze az aktív WiFi használat azért sitty-sutty leszívja (kb 5 óra alatt). Ezért ha nem kell a wifi, azonnal repülő módba rakom, így sokkal tovább bírja. Amikor elkezdtem nyüstölni, telepakolni app-okkal a gyári gyalu után: játék telepít --> kipróbál --> főmenü --> köv. játék --> kipróbál --> főmenü --> és így tovább, mindezt wifivel, akkor olyan 5-6 órát bírta, de érdekes módon játék közben a 14%-os jelzéstől a 4%-ig pár perc alatt eljutott.

MicroUSB-n sajnos nem tölthető, csak saját AC-adapterrel.
OTG-kábellel pendrájvot, egeret, billentyűzetet, külső HDD-t (külön táppal), külső kis-hdd-t (WD 500GB) simán viszi. Sajnos USB-elosztóval nem megy sem az egér, sem a billentyűzet, se külön-külön, se együtt, egyik likban sem.

A súlya rendben van, nem fárasztó tartani hosszú ideig sem.

Ennyi jut eszembe, ha valami érdekel még, kérdezz.

Üdv,
hasab

[ Szerkesztve ]

(#40743) hasab válasza hasab (#40742) üzenetére


hasab
csendes tag

A wifi-ről nem jól írtam: csak wifizéssel, internetezéssel azért megvan a 7-8 óra, de én közben játszottam is, úgy kb 5-6 órát bírta. A Tab One 2-3 órájához képest tökély!

(#40744) masholnap válasza hasab (#40743) üzenetére


masholnap
senior tag

hú, kösziszépen....

na pár kérdésem lenne:
- wifi mennyire erős, milyen távolságot bír, falon keresztül műkszik-e
- 4.2.2 vajon mikorra várható erre a gépre? és főleg a root-olt változata. van valami infód?
- töltés esetén nem érzékel rosszul, ha nem fogod a házat?
köszi!

és egy kérdés mindenkinek: meg lehet valahol tapizni az Alcor retinás gépét, valaki látta valahol kiállítva?kösziszépen!

(#40745) Magnat válasza hasab (#40742) üzenetére


Magnat
veterán

Érdekes, én hasonlót tapasztalok Pipo S1 Pro-n, 10 és 14% között elkezd nagyon gyorsan esni, továbbá 100-ra nem töltòdik fel és 99-en baromi sokáig áll.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#40746) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Na, úgy néz ki, hogy ez a táblagép vásárlás még várok egy kicsit amíg összegyűlik egy nagyobb összeg. Amúgy teszem azt, pl veszek majd egy WayteQ xTAB-70DCI tabletet, akkor ahhoz lehet venni külön ilyen tablet hangfal dokkolót ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#40747) hasab válasza masholnap (#40744) üzenetére


hasab
csendes tag

1.,
A wifi sajnos elég gyengén vette az adást, kénytelen voltam az AP-n beállítani az extended range-t, hogy a 2 vonalka meglegyen a retyóban :-) 2 vastag fallal arrébb, egyébként csak egy vonalka volt, ahol az iPhone 3gs 4-ből 2 vonalkával vette. Gondolom az alu hátlap miatt, minden tabnál ez volt a sarkalatos pont, amiért a következő már műanyag hátlappal jött ki. De ugye a profi kinézet és a felső osztályos tablet széria megköveteli az alumíniumot. :-)

2.,
Szept elejére, közepére ígérik a 4.2.2-t, nem tudom, hogy root-olva adják-e ki. Illetve e hétre ígérték a 4.1.1 a honlapról letölthető változatát. A root-olás az RK3066 mintájára kb 10 perc volt (plusz egy óra volt megkeresni a működő megoldást). Az SDK-v2 miatt viszont már nem lehet használni az RK3066 fél megoldást, de mivel a CC Slim SDK2-vel rootolva jön ki, biztos nem lesz nehéz megcsinálni otthon.

3.,
Nem vettem észre ilyet, de majd figyelni fogom.

4., Én sajna nem tudom, hol lehetne szabadon megtapizni, esetleg ha felveszed a kapcsolatot az alcordigital.hu-val, megmondják.

Extra infó: az érintőpanel csere 8900 Ft-ba kerül. (Ma reggel a földre esett a hátára, kb 50 cm-ről a parkettre, hosszában elrepedt a kijelző üveg alatti rész és a fél oldala nem érzékelte az érintést. Finoman fogalmazva nem örültem neki!! :O )

[ Szerkesztve ]

(#40748) hasab válasza Dyrtyho (#40746) üzenetére


hasab
csendes tag

(#40749) hasab válasza Magnat (#40745) üzenetére


hasab
csendes tag

Mivel szoftveres az akksi kijelzés, lehet, hogy csak bénán mutatja, és az a 14% igazából csak 8 vagy 5. Lehet...

A Pipo-t hova tudod vinni javíttatni, ha valami baja lenne? Budapesten van szerviz?

[ Szerkesztve ]

(#40750) laszlohu válasza Magnat (#40745) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha 100% - ra nem töltődik fel, arra azt szokták mondani, hogy túltöltés elleni védelem.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.