Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Bocs.Nekem ezek az oldalak picit kinaiak XD Világvégi posta O.o :/ De nem muszáj bele tenni mondjuk úgy már érthető a ipadnél miért van pipa

(#40452) NOKA32


NOKA32
aktív tag

A joy nak van programja vagy le kell szedni egyet mert leginkább psx gamekhez kéne crash bandicoot 1-2, CTR,Bash ,Medievil és tekken 3 ehez kell külön program és ha igen tudtok ajánlani valamit?

(#40453) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Mostanában kezdtem el nézegetni a kínai tableteket, és azt kérdezném, hogy egy gyártótól (pl. cube) közvetlenül, vagy mondjuk pandawillen keresztül érdemesebb rendelni?
Van esetleg más lehetőség a rendelésre ami egy kicsit közelebb van, mint Kína? (oroszo., akármi)
És egy 7.8 inches IPS panel, RK 3188-al, és 4000 mAh-ás aksival erős terhelés mellett nagyjából meddig bírja szuflával?

A segítséget előre is megköszönném :R

(#40454) NOKA32 válasza -Faceless- (#40453) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Pontos típust ne tudok de sok ilyen hardveres hátérrel rendelkező tablet 4-5 órát mutat szinte minden tesztben

(#40455) -Faceless- válasza NOKA32 (#40454) üzenetére


-Faceless-
őstag

Rendben erre voltam kíváncsi :) (ha 4 órát kibír, az bőven elég, azért kérdeztem, mert ha nem, akkor inkább 10000 mAh-s 10 inches játszik)

A pontos típus amit néztem, Cube U35GT

Köszi!

(#40456) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Van 10000mah tablet O.o?

(#40457) Fandango válasza NOKA32 (#40456) üzenetére


Fandango
veterán

Van bizony, a Wayteq xTAB-qcr100 is olyan.

(#40458) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Ja tényleg most jut eszembe már láttam ezt a tabot de csak játékos részét és a mali 400 ilyen felbontáshoz gyenge.

(#40459) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

80k-ig bezárólag milyen 10"-os, 3G-s, és márkás tabletet tudnátok ajánlani?
Ennek mi lehetne az alternatívája?
Vagy Ti milyen kompromisszumot kötnétek? Esetleg 3G nélkül? Vagy ha nem márkás (de lehetőleg normálisan összerakott, éveket kibíró tablet)?

Előre is köszönöm! :R

(#40460) NOKA32 válasza laci06 (#40459) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Miért nem jó a samsung? bele fér az árba 1-2 ezer pluszt leszámitva

(#40461) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Nos én a wayteq-100dci 3g tabot ajánlom úgy tudom egész jó a szervize itt MO-n. És nm emészti fel a teljes keretet +6000mah-s aksi. Nagyon sok 10" tablet ami 3gs nem nagyon van tudomásom szerint.

(#40462) -Faceless- válasza NOKA32 (#40456) üzenetére


-Faceless-
őstag

Chuwi v10

[ Szerkesztve ]

(#40463) Lampard19


Lampard19
tag

Szerintetek jó választás volt a pipo m9 3g? Mert sokat gondolkodtam, hogy m9 pro 3g-t vegyek de mivel egy tablettel szórakozni is akarok ezért a játék miatt a kisebb felbontást választottam és úgy láttam az az igazi eltérés. Meg a rom 16gb, de azt úgy is bővítem. Ja és ami fontos 240 dollárért vettem. Remélem nem csináltam rossz üzletet evvel (én úgy gondoltm a kisebb felbontás is szép lehet), mindenesetre várom nagyon :)

Ui: 10-es méretben gondolkodva

[ Szerkesztve ]

(#40464) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne tabot venni. Az ár 30k +-5k HUF. Wayteq 70dci és ConCorde Speed-et mutattam neki. Ő ConCorde-ot szeretne. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Bementek egy helyi üzletbe, ahol ugyan tab nem volt, de kicsit megijesztették, miszerint
- nagyon sok ConCorde Speed-et visznek vissza
- a gariztatása nagyon lassú és szakszerűtlen.

Ezek a feltételezések mennyire állják meg a helyüket a ti tapasztalaitok alapján?

[ Szerkesztve ]

(#40465) tjb007 válasza laci06 (#40459) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kérdés, hogy mi számít nálad márkásnak.
Vagy egy-két beépített 3G modemes 10 hüvelykes modell 80e forint körül és alatt is, de hosszú évekre nem érdemes tervezni egyikkel sem, csak úgy mint a nagy márkáknál.

(#40464) mézespálinka

Nem megnyugtatásként, de egy másik üzletben meg nagy valószínűséggel a másikról mondták volna ugyanezt :)
Ebből kikövetkeztethető, hogy mennyire kell készpénznek venni ezeket a kijelentéseket. Az legjobb, ha az ismerősöd beleolvas mindegyik topikjába: [link], [link]

(#40466) laci06 válasza tjb007 (#40465) üzenetére


laci06
senior tag

Mondjuk Samsung, Acer, ASUS, és a hasonlóakat értem márkásnak.
Tehát nem mondjuk Concorde, Wayteq, MyAudio...:)

De milyen tabletekre gondolsz?:)

(#40467) tjb007 válasza laci06 (#40466) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont olyanokra, amiket a második mondatban soroltál fel (az utolsót kivéve).
Maradj akkor a P5100-nál, 80e forintért márkás 10 hüvelykes 3G-s tabletet ezen kívül nem fogsz kapni, de azt azért jó ha tudod, hogy amit 80e forintért kapsz az csak egy szürkén behozott példány és tartozékokat/dobozt sem fogsz nagyon kapni mellé, és csak egy év bolti garancia jár mellé, nem 2év gyártói.

(#40468) laci06 válasza tjb007 (#40467) üzenetére


laci06
senior tag

Kíváncsiságból felsorolnád azokat? A magyar szerviz mennyire megoldott azok esetében?
Nem nekem lesz a tablet, ezért én csak közvetítem az elvárásokat.

Egyébként azt jól érzem, hogy hardveresen a wayteq-100dci egy picivel erősebb, mint a P5100?

[ Szerkesztve ]

(#40469) tjb007 válasza laci06 (#40468) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-100dci, Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate 3G

"A magyar szerviz mennyire megoldott azok esetében?"

Van szerződött partner, szóval ha gond van lehet vinni közvetlenül hozzájuk.

"Egyébként azt jól érzem, hogy hardveresen a wayteq-100dci egy picivel erősebb, mint a P5100?"

:K

(#40470) Dot


Dot
őstag

Hali!

Milyen tabletet ajánlotok következők alapján?
fontos:
-többnyire netezésre(wifi)(1GB RAM)
-HDMI kimenettel, fullHD filmek lejátszása tv-n(elég erős SoC)
-usb OTG(egér v billnek)
-kijelző felbontása legalább 1024*600(vagy hasonló)

jó lenne:
-masszívabb legyen
-100$ alatt

nem annyira fontos:
-kijelző mérete(azért legalább 7")
-magyar gari(szóval kínából is jöhet)

egyáltalán nem érdekel:
-kamera(akár a nélkül is jöhet)

Elsőre Hyundai X600 HD néztem, azért tetszett meg mert állítólag gumis körbe így valamennyire strapabíró, de nézegettem a fentebb említett pipo s1 illetve s1 pro(111$)(ha jól láttam a pro 4 magos annyi a difi *illetve kisebb a kijelzője, de van egy S1s aminek már a fent említett felbontású?!*). Van-e még valami amit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#40471) sagesz93 válasza Dot (#40470) üzenetére


sagesz93
addikt

Pipo s1 pro banggoodon utoljára 101$, volt, szerintem valami kupont biztos lehet kaparni rá valahonnan, ez egy nagyon jo vétel, főleg amire szánod szinte túl jo is.(tapasztalat)

(#40472) csibe1 válasza sagesz93 (#40471) üzenetére


csibe1
addikt

Pipo S1 Pro -- 99,99$

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#40473) Tika79


Tika79
tag

Kínai tabletet keresek! Már van egy Ainol Hero 1-es, de a család vérszemet kapott és szeretnének egy másikat. Mit tudtok ajánlani? (chuwi, cube, pipo, onda)
200 Dollár alatt
főleg netezésre (wifi), film nézésre
játék nem nagyon
jó aksival
10" vagy inkább fölött legyen.
A31 vagy inkább RK3188 ajánlott?
vagy ilyen felhasználás mellett teljesen mindegy?

más:
erről valamilyen vélemény?
[link]

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#40474) laszlohu válasza Tika79 (#40473) üzenetére


laszlohu
addikt

Antutuban 14000 pontot kapott,

ilyennel még nem találkoztam : usb 3.0 kompatibilis,
a GPU - ja szimpi :
Mali T604

az RK3188 - asok gyorsabbak nála,

[ Szerkesztve ]

(#40475) Jambii1015


Jambii1015
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy ti milyen táblát ajánlanátok lehetőleg nem magas áron kellene és stabilan tudjam használni, akadás, lassulás nélkül ezekre a dolgokra:
Bőngészés, cikkírás, weblapkezelés, olvasás, néha játékok de nem nagy játékok.
Nagy kijelző előnyben.
Köszönöm szépen előre is köszi Jani! :)

(#40476) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Főleg irodai munkára kellene nekem a tab (tehát nem játék), sok pdf ilyesmi. Eddig eltökéltem magam a ConCorde T10 mellett (ráadásul holnaptól még 5ezressel olcsóbb :)) de kezdek elcsábulni a nem sokkal drágább Wayteq 100qcr felé. Ami nagyon lényeges az a wifi folyamatos használata (munka miatt).
Ti melyiket javasoljátok, van e tapasztalata valakinek (a wayteq topicját olvastam, de ellentmondásosak az infok, ConCorde T10 meg még nem találtam elég infot) !?

(#40477) NOKA32


NOKA32
aktív tag

A a billentyűzet fontos lenne?Igaz normál billt is hozzá lehet csatlakoztatni és a archos 101xs t néztem igaz drága tul megy jóvaal az áron de nagyon jó tablet a concorde is eléggé tetszik a wayteq a nagy felbontás miatt nem tudom jó-e/jobb-e irodai munkához.Itt ph-n van egy eladó archos 90 ért azt neked kel tudni hogy megéri-e.
A sok dokumentuzm miatt még elöny lehet hogy az archos 128gb os microsdxct is támogat.
http://mobilarena.hu/hir/archos_101_xs_qwerty_gombsorral.html

[ Szerkesztve ]

(#40478) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni. A problémám a következő. Van nekem egy xpad-70 tabletem, amire itt ajánlott linkről telepítettem az ott leírtaknak megfelelően az újabb ICS 4.0.3-at, ezt követően rootoltam a tabletet. Műkdött is minden rendben, de nem sokára olyan problémák jelentkeztek, hogy pl. Nem bír bekapcsolódni, értem ezalatt pl., hogy eljut a wateq logóig, de hiába várok nem megy tovább. Ilyenkor az is előfordul, hogy ki sem lehet kapcsolni. A reset gombra kikapcsol. Olyan is előfordul, hogy semmit sem reagál a bekapcs gombra csak sötét minden. Ilyenkor azt sem jelzi, ha bedugom atöltőt. Reset gomb után be tudom kapcsolni, de volt már, hogy csak úgy tudtam működésre bírni, hogy újra raktam az egész rendszert.
Mi lehet a baj? Mi lehet a megoldás?
Esetleg egy másik android vagy root? Vagy a régi eredeti root nélkül? Mit próbáljak? :F

Köszi

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#40479) sagesz93 válasza csibe1 (#40472) üzenetére


sagesz93
addikt

Pont most jött a banggood hírlevél, hogy csak 97$ :))

(#40480) tjb007


tjb007
nagyúr

Jó lenne már végre, ha nem egy nyamvadt AnTuTu pontszám alapján ítélnénk meg valamit :U
Akinek nem inge........

(#40475) Jambii1015

Új ? Használt ? Itthonról ? Külföldről ? Mekkora legyen a képátló ? Mennyit szánsz rá maximum ?

(#40476) melan

Pontosan mi takar az az irodai munka ?

(#40478) sonaj0203

Egy régebbi szoftverrel próbáltad ?
Ha nem, akkor rakd fel ezt a leírtak szerint: [link]
Amúgy biztosan xPAD-70 és nem xTAB-70 ?

(#40481) Jambii1015


Jambii1015
csendes tag

(#40480) tjb007
Új érdekelne külföldről 8" feletti képátló. Összeg annyira nem fontos 20-40 körül gondoltam. Nem kell, hogy a legerősebb proci legyen benne a lényeg, hogy akadálymentesen akadozás nélkül tudjak böngészni de azt keményen szóval nem 1-2 oldal kis nézegetése hanem egyszerre több használata. Azért kellene a segítség mert láttam a kínai táblákról hideget meleget és vélemény kelenne melyik igazán stabil. Ainol Novo-n gondolkodtam pl megtetszett az Eternal [link] bár ennek ára is van de ha stabil és nincs vele gond tökéletes lenne.

(#40482) LowNo1sE válasza sagesz93 (#40479) üzenetére


LowNo1sE
csendes tag

Nagyon tetszett neked ez a tablet, de miért adtad el? Amúgy az öcsém vette meg tőled (az én vatera accountomon keresztül - kis híján szétrúgtam a hátsóját érte :DDD ) és legutóbb amikor beszéltünk elégedett volt a géppel.

A sün egy nagyon makacs madár. Nem akar repülni, csak ha belerúgok...

(#40483) melan válasza tjb007 (#40480) üzenetére


melan
senior tag

Egészen pontosan iskolában elektronikus napló használata, ami az iskolai szerveren fut. Wifin keresztül lehet elérni, a lefedettség itt-ott (enyhén szólva) gyér. A program maga a szerveren fut (java alapú), de emellett pdf olvasás, excel tábla használat. Mivel nem biztosítják a hozzáférést, ezért magamnak kell megvennem a tabletet. Tekintve, hogy naplót használok, emiatt kell a nagy kijelző.
Viszont ha már saját pénzből kell megvennem, nyilván olyat akarok, ami egyéb célra is megfelelő, de a munka miatt szükségszerű, így annak kell megfeleljen.

(#40484) sagesz93 válasza LowNo1sE (#40482) üzenetére


sagesz93
addikt

Mert rendeltem helyette egy chuwi v88-at, hozza bluetoothos cuccokat, igy suliban kicsit jobb lesz a jegyzeteles, na meg a chuwi jobban bejon nekem használhatóság szempontjából.
Nagyon jo gép volt, orulok, hogy jo kezekbe kerult. :))

[ Szerkesztve ]

(#40485) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok!

Került hozzám egy MID tablet. legalább is első ránézésre. Kerestem a neten, de nem találtam pont olyan képet, mint ami nekem van.
Olyasmi int ez : de a kis gomb matt ezüst, kerek alakú, és egy óra járással ellentétes irányba mutató nyíl van rajta 10 órától 2 óra felé.

A problémám az vele, hogy megnyomom a bekapcs gombot. Utána megjelenik egy földgömb, majd egy zöld Android felirat, ahol az "a" betű a "droid "hasában" van. a felirat alatt a képernyőn végig futó 3 sávos zöld csík . 4 fényes ponttal. Aztán bejön az ezüstös android felirat
amin "futkos a fény" és más nem történik. Néha mintha villanna egyet, de folytatja tovább. Mintha valami rossz ciklusba került volna bele.
10mp -es kikapcsolás után is magától elindul. Kikapcsolni nem lehet, csak ha lemerül.

A 10mp kikapcs, majd volume up down egyszerre nyomás és bekapcs -ra kiad egy menüt.
1> erase user data partition
2> enter adfu
3> upgrade firmware from sdcard
4> exit menu

az elsőt próbáltam, semmi változás... Az sdkártyás módszert kipróbálnám, de ahhoz tudni kellene, hogy milyen típus, és mit tegyek a kártyára , és hogyan ;)

Valaki tud egy picit segíteni?

Köszönöm!

ui: elnézést hogy ilyen "óvodás" módon írtam le az elejét, de szerintem így érthető. :R

(#40486) tjb007 válasza Jambii1015 (#40481) üzenetére


tjb007
nagyúr

10 hüvelykesek közül ennyiért Ainol Novo 10 Hero-t és Teclast A11-et kapsz, esetleg ha elég a 8 hüvelyk is, akkor a CHUWI V88 is szóba jöhet.

(#40483) melan

Java Androidon nincs, csak JavaScript van, szóvali az Androidos táblát ki is húzhatod a listáról.
Marad a notebook.

(#40487) csibe1 válasza LacBp (#40485) üzenetére


csibe1
addikt

Jó esélye van rá, hogy a kukában kössön ki.
Ez is valami noname cucc lehet, mint ez a wm850.
Ezekhez nincs semmilyen támogatás; ha nincs róla mentés akkor ennek annyi.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#40488) melan válasza tjb007 (#40486) üzenetére


melan
senior tag

Mint írtam, a program maga az iskolai szerveren fut, és java alapú, a tabletek, mint kliensek csatlakoznak hozzá böngészőn keresztül. Jelenleg ConCorde tab One-al használom (ahol megy), de azon kezelhetetlen a felület, annyira kicsi.

(#40489) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

10 col körüli tablet kellene mindennapi használatra,
amit tudjon, az minimum egy 720P HD felbontás, WLAN, 3G vagy 4G (azért a 4G a preferált, ha van ilyen :D ), 2 magos Qualcomm, vagy 4 magos proci, minimum 1GB RAM, és Android 4.0 vagy magasabb oprendszer.

Tudtok ajánlani valami jót, a maximum értékhatár 100ezer forint, de ha olcsóbban van best buy, ami ezeknek megfelel, akkor természetesen az olcsóbb a nyerő.

Köszi mindenkinek előre is! :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40490) tjb007 válasza melan (#40488) üzenetére


tjb007
nagyúr

Bocs, félreértelmeztem.
A jó lefedettség és normális hálózatbeállítás elengedhetetlen, erre mindegyik háklis. Ami a tab One-on ment, az értelem szerűen a másikon is menni fog. Ami nagy kérdés az a Wi-Fi, hogy hogyan működne csak akkor derül majd ki, ha ott az adott helyen kipróbálod, látatlanba még csak meg megtippelni sem lehet hogyan fog viselkedni.

(#40489) Neck

A leírtaknak megfelelő készüléket ennyi pénzért csak valamelyik szolgáltatónál fogod megkapni (mobilinternet előfizetésre vállalt hűség mellett), szóval vagy bevállalsz egy ilyet, vagy lejjebb azt az elvárásokból (legfőképp ami az SoC-re vonatkozik, az lehetetleníti meg).

[ Szerkesztve ]

(#40491) CHIPman válasza laszlohu (#40474) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem gyorsabb semmilyen A9-es chip jelenleg ennél. Talán a Qualcomm egy-két megoldása haladja meg a szintjét. A Nexus 10 hardvere került bele.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#40492) Neck válasza tjb007 (#40490) üzenetére


Neck
veterán

A 4 magosnak nem muszáj Qualcommnak lennie. Asus memopadot, Acer iconiát láttam Amazon on 300 eur körül, csak mivel nem mozgok otthonosan a tabletek körében, ezért gondoltam hogy lesz más is. Kínai PIPO pl milyen?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40493) soldi3r


soldi3r
veterán

jo reggelt!
hp touchpadre keresnek cm modot, melyik verzio lenne a legjobb? cm9? vm10? cm10.1?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40494) Tim82 válasza soldi3r (#40493) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal van már CM10.1, de még nem próbáltam, a CM10 viszonylag stabil rajta.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40495) soldi3r válasza Tim82 (#40494) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, elvileg ez a legujabb, en is ezt talaltam

E30 (oo=[][]=oo)

(#40496) Tim82 válasza soldi3r (#40495) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy a CM9-et mindenképpen felejtsd el, nekem sok nyűgöm volt vele (pl. nem működött a factory reset, még recovery-ből sem, így újra kellett flash-elnem a ROM-ot, ami után meg volt párszor random reboot). A CM10 tényleg stabil már.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40497) tjb007 válasza CHIPman (#40491) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem talán, biztosan.

(#40492) Neck

Kétmagos Qualcomm sem lesz, vagyis lehet, de csak használtan a Vodafone Smart Tab 10 személyében (de ez ugye nem egy mai modell már). A 3G (az LTE-ről nem is beszélve) megint csak necces itthon ha világmárkában gondolkodsz. Bőven 100e forint felett kezdődnek ha hivatalos forgalmazásból származó modellt szeretnél, a sufnigéesemekben viszont megkapod őket olcsóbban, csak itt ugye 1 év bolti garanciáról beszélhetünk.

(#40498) Neck válasza tjb007 (#40497) üzenetére


Neck
veterán

Tegnap mobilról írtam, szóval nem volt időm bővebben kifejteni.
A helyzet az, hogy egy németországi magyar ismerősömnek kellene, szóval vagy német boltból, vagy német google play-ről, vagy kínából, vagy whatever :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40499) tjb007 válasza Neck (#40498) üzenetére


tjb007
nagyúr

A német Play Store-ból csak Nexus 7-et fog tudni rendelni, akár még LTE-vel is (bele fog férni a 100e forintos keretbe). Német kisker árakat nem ismerem, ezért is nem fogom azt mondani, hogy akkor Kína.

[ Szerkesztve ]

(#40500) student válasza tjb007 (#40499) üzenetére


student
őstag

az új nexus7 es proci kb egálban van a rk3188-al?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.