Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) csababarca


csababarca
őstag

Ajánljátok ezt a tabot: samsung galaxy tab 2, 10.1. ?
Alábbiak fontosak:
Játék,videó nézés, netezés (facebook főleg), erős wifi.

MM-ben 80ezerért kapható,annyiért ahogy nézem a piacot megéri. MyAudio Series 10esem volt előtte, de félévet bírt...megadta magát,most levásárolhatom az árát.
Nézegettem még az Asus Memopad 10.1-et, de nem tudom eldönteni, az egy 10el többe is kerül, frissítések nem tudom hogy érkeznek rá. erre milyen ütemben jönnek?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#40902) Simba86 válasza csababarca (#40901) üzenetére


Simba86
senior tag

Csaba, nálad nem játszik a külföldi rendelés? nemrég rendeltem egy tabot ebayről, teljesen hibátlanul megjött, tökéletesen elégedett vagyok vele, még írtam is róla a logoutra ;)

kérdezhetnéd, hogy miért szólítottalak meg ilyen közvetlenül, erre csak annyi a válasz, hogy amennyiben az eurobarcás Csaba vagy, akkor régen jókat dumáltunk ott ;) (persze én nem ezt a nevet használtam, amíg aktív voltam ;) jah, amúgy még mindig egyetértek a nézeteiddel, én is úgy látom, h selejtes a vezetés jelenleg...)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#40903) csababarca válasza Simba86 (#40902) üzenetére


csababarca
őstag

Hoppá,de az a csababarca vagyok! privátba dobsz egyet,hogy ott milyen néven írtál?

Egyébként sajna nem játszik,mert előző tabot amit vettünk,mediamarktban vásároltuk,ésajándékutalványt adtak, nem készpénzt,amikor az bekrepált...szóval csak ott tudok venni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#40904) sodokan válasza Aflamin (#40899) üzenetére


sodokan
tag

Úgy tűnik meg lehet okoskodni a dolgokat :)

"Thanks for your inquiry.
Yes, you can send email to service@geekbuying.com, and our customer service will help you to write the package informations. "

(#40905) Keresztapper válasza csababarca (#40901) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Játékra nem igazán ideális a Samu, én inkább az ASUS-t venném. A frissítésekre meg nem lehet panasz náluk. A szervizre már annál inkább..., de reméljük, arra meg nem lesz szükséged

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#40906) atala


atala
addikt

Újabb kiszemelt példány. :)
Ti melyiket választanátok?

Sencor Element 8 V3

wayteq xtab70qci

A sencor mellet szól:
8 colos a kijelzője
4 magos Mali400-as videó chip
16 Gb tárhely.
4000mA akku

Ellene:
4:3-as 1024x768-as felbontású.

Az xtab 70qci 4 magos prici (de állítólag elég gyenge) 1280x800 felbontás, de csak 7 colos, és csak 8 GB tárhely

Eddig a wayteq volt a kiszemelt példány, de szerintem a sencor jobb vételnek tűnik.

(#40907) varmi2 válasza atala (#40906) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha jót akarsz magadnak, akkor nem adod lejjebb egy rockchip3188-s soc-al szerelt tabnál.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40908) atala válasza varmi2 (#40907) üzenetére


atala
addikt

35 ezres keret van.

(#40909) tjb007 válasza atala (#40906) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felhasználási mód kérdése.
Játékra a 70qci kevésbé ajánlott, ellenben olvasásra, filmnézésre, böngészésre, egyszóval általános felhasználásra a nagyobb felbontású panel miatt jobb választás lehet.
Sencor viszont játékra jobb választás, az alacsonyabb felbontás miatt fürgébb is, plusz ott vannak azok is amiket te is írtál (akku,tárhely).
El kell dönteni mi a fontosabb.

(#40907) varmi2

Ez kb. olyan, mintha most azt mondanám, hogy Audi alá senki se adja.

[ Szerkesztve ]

(#40910) atala válasza tjb007 (#40909) üzenetére


atala
addikt

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy a lányom egyenlőre csak játékra fogja használni, csak azt nem tudom, hogy megelégszik az egyszerűbb subway surfs, és angry birds-el, vagy majd komolyabb játékot is fog rajta játszani.
Lehet, hogy inkább biztosra megyek, és a sencor lesz. Engem inkább a 4:3-as arány ami izgat, mert a film nézésnél az nem túl előnyös.

Meg azt se felejtsük el, hogy igaz, hogy kisebb a felbontás, de nagyobb a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#40911) varmi2 válasza atala (#40908) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme egy példa:
itt

Igaz, nem magyarországról rendeled, hanem kínából, de én elgondolkodnék rajta. A Cube a kínai márkák között az egyik legjobb, van olyan jó, mint az alcor meg a hasonló "magyar" márkák, sőt még jobb is. Nekem is cube-om van, csak egy másik típus.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40912) atala válasza varmi2 (#40911) üzenetére


atala
addikt

Nézegettem már, és tudom, hogy ár/érték arányban jobb kintről rendelni, de nem merem bevállalni, hogy ha valami baja lesz, akkor nem tudom gariztatni. Még lehet, hogy szoftvert sem tudok cserélni itthon.

(#40913) Aflamin válasza varmi2 (#40907) üzenetére


Aflamin
tag

Egyet értek veled, ha nem is a SOC ügyében.
Alig másfél éve,hogy berobbant a tablet Mo.-ra és most már mindenki akar egyet magának, persze a legolcsóbban (amit megértek).De hirtelen "felindulásból" megvesznek bármilyen készüléket,kevesen tájékozódnak előtte. Majd egy hét-pár hónap múlva vagy eladnák, mert jobbat akarnak vagy elromlott.Tele az apró ilyenekkel.
Kevesen tudják,hogy mit várhatnak el egy 15-35e Ft.-os tablettől.
Eddig meg volt nélküle és ha már most van pl. 35e Ft.-ja (Bocs atala) igazán gyűjthetne hozzá még egy kicsit és vegyen egy tényleg jó készüléket.
Elnézést mindenkitől!

(#40914) varmi2 válasza atala (#40912) üzenetére


varmi2
nagyúr

Peches voltam, nem kaptam jót elsőre, de felvettem a kapcsolatot a webshoppal(merimobils.com), pedig nem tudok angolul (google forodító), és nagyon készségesek voltak. És visszaküldtem, és megjavították, és már pöpec.

A rockchip3188-as taboknál a romcserével nem kell trükközni, mint egy htc vagy hasonló telóknál. Egy progi letöltés, feltelepítés, betallózod a letöltött romot, és egy kattintás, és megy is a cucc felfele (legalább is a Cube u30gt2-nél).

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40915) atala válasza Aflamin (#40913) üzenetére


atala
addikt

Nekem azt is kell figyelnem, hogy egy 8 éves gyereknek lesz. Ennyi pénz gyűlik össze a rokonságtól, és tőlünk a szülinapjára.
Szívem szerint még olcsóbbat vennék, mert ki tudja mennyire fog vigyázni rá, de az ennél olcsóbbak még rosszabb tulajdonságokkal bírnak.

(#40916) varmi2 válasza atala (#40915) üzenetére


varmi2
nagyúr

Oké, így értem. :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40917) tjb007 válasza atala (#40915) üzenetére


tjb007
nagyúr

Harmadik alternatívának: [link]

(#40918) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

6-7-8"-os táblát keresek fényképező mellé. Amikor fotózunk a szabadban ezen lennének visszanézve a képek. Semmi extra nem kell, csak szép színek(mondjuk ips), magas fényerő, és wifi.

Ez minnél olcsóbban. 1 mag, kevés rammal, belső tárhely nélkül mondjuk.

Ötletek? Még az se baj ha gb van rajta, laggolhat is.

Újan kínából is érdekel de ha van valakibek használtba és eladná az dobjon pü-t.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40919) atala válasza tjb007 (#40917) üzenetére


atala
addikt

Köszi!
Felvéve a lehetségesek közé. :)

wayteq xtab 70qci
Sencor element 8 V3
Prestigo Multipad 7.0 Ultra Duo 8 GB

A szervizelés kellene még megnéznem.

(#40920) varmi2 válasza sagit (#40918) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem az 1 magosok között nem fogsz találni ips kijelzőset. Akkoriban még nem volt divat, és arany áron mérték az ips kijelzőt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40921) Aflamin válasza atala (#40915) üzenetére


Aflamin
tag

Értem a helyzetet, de nyugi!
Az én 6 éves unokám úgy vigyázz a 350 dolláros tabletjére,ahogy még én se a sajátomra. :K

(#40922) sagit válasza varmi2 (#40920) üzenetére


sagit
addikt

Akkor úgy kérdezem, mi a legolcsóbb tablet 6-7-8"-os kategóriában ami IPS-el van szerelve?

50$ körül van ilyen? 77$-ért találtam a legolcsóbbat, mondjuk nem kerestem túl sokat.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40923) tjb007 válasza sagit (#40922) üzenetére


tjb007
nagyúr

50 dollár körül nem kapsz IPS kijelzőset.

(#40924) sagit válasza tjb007 (#40923) üzenetére


sagit
addikt

Ok, de:

"mi a legolcsóbb tablet 6-7-8"-os kategóriában ami IPS-el van szerelve?"

Semmi más nem számít benne. Hangyák is számolhatják benne a dorid felületét, az se érdekel :D

na jó, ezt az appot kellene futtatnia

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40925) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Olvasasra nem jobb a 4:3 as keparany? Tan par ebook readernek az van... vagy ez nem jelent gondot?

Koszi

(#40926) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Segítsen valaki mert megőrülök. :W Engem nem igazán fognak meg ezek a tabletes dolgok,viszont fater vett egy myaudio 916qi-t és megkért hogy segítsek az usb-s mobilnetet működésre bírni.

A gondom hogy leírás szerint a beállításokban kell lenni olyannak hogy mobilhálozatok,viszont nekünk nincs ilyen. (Wifi,bluetooth,adathasználat,és továbbiak van.)

Üdv:Viktor

(#40927) CHIPman válasza Viktoár (#40926) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A továbbiaknál van a mobilhálózatok.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#40928) tjb007 válasza sagit (#40924) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyakorlatilag az a legolcsóbb amit te is találtál.

(#40925) csubuka

Kinek a pap.......

(#40929) csubuka válasza tjb007 (#40928) üzenetére


csubuka
addikt

Okés, köszi, eszerint hátrányom nem lesz ebből és a 16:9 az multifunkciósabb végülis...???

(#40930) ZS3NI válasza csubuka (#40929) üzenetére


ZS3NI
őstag

Mi az hogy multifunkciósabb? :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40931) sagit válasza tjb007 (#40928) üzenetére


sagit
addikt

ehh, pedig pandawillen néztem csak meg, akkor ráhibáztam

hát, akkor várunk karácsonyig, mert nagyon ráérős a dolog :D azért köszi :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40932) Zso2


Zso2
őstag

Szevasztok, tudna segíteni valaki,hogy tudnám fullra újrarakni a haverom Huawei ideos s7 slim tabját?
Samsung telómon már párszor újraraktam, a tableteken is ilyen módszerrel lehet? Vannak esetleg valahol fellelhető szoftverek hozzá?
Random kikapcsolgat, fagyogat ..

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#40933) simbazz válasza Zso2 (#40932) üzenetére


simbazz
aktív tag

Itt a leírás.

Elektromos abakusz

(#40934) Zso2 válasza simbazz (#40933) üzenetére


Zso2
őstag

Köszi, közben megtaláltam egy gyári leírást is ,amely szerint felrakom a Microsd card-ra a letöltött gyári dload mappát és úgy indítom akkor felrakja.Kíváncsi vagyok,hogy ugyanazta Romot újrarakja-e,mert frissítést nem nagyon láttam,csak 1 Rom volt a gyári oldalon.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#40935) tecsu válasza varmi2 (#40911) üzenetére


tecsu
addikt

Ha hasonló termékek, akkor inkább a hazai! Két okból: Egyrészt nem vagyok a magyar fogalkoztatás ellen, - másrészt - jóval konnyebb érvényesíteni a garanciát, ami sajnos az olcsó tomeggyártás miatt elofordulhat.
:))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40936) Viktoár válasza CHIPman (#40927) üzenetére


Viktoár
addikt

A továbbiakban,ethernet,vpn,valamint hotspot beállítás van. :U

Üdv:Viktor

(#40937) csubuka válasza ZS3NI (#40930) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Jo filmnezesre is, megfelelobb tan mint a 4:3 hoz keparany, igy ha konyvek olvasasara ugyanolyan jo, akkor a 16:9 a nyertea nekem... szolj ha mashogy latod kerlek... netezesre is jofele jatekra is tan a 16:9... nem tusom miben lehet hatranya akkor...

(#40938) CHIPman válasza csubuka (#40937) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Netezésre egyértelműen rosszabb, mivel az a cél, hogy minél többet láss az oldalból. A 16:9-en meg csak széthúzza a felbontásra, de nem látsz vertikálisan annyit.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#40939) csubuka válasza CHIPman (#40938) üzenetére


csubuka
addikt

Hoppa, ez tenyleg nagyon igaz... de megis oriasi divatja van, annyira megsem oriasi hatrany eszerint ez mint a tobbi elonye vagy nem tudom miert minden kutyu 16:9es akkor mostansag(tulnyomo reszuk legalabbis)

(#40940) varmi2 válasza CHIPman (#40938) üzenetére


varmi2
nagyúr

Álllítsd a tabot függőlegesbe, akkor már nem húzza szét, és jó sokat látsz alul is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40941) masholnap


masholnap
senior tag

ha esetleg valakit érdekel: ainol novo 7

(#40942) Simba86 válasza masholnap (#40941) üzenetére


Simba86
senior tag

ha rajtam múlna, az ilyen szemét oldalakat töröltetném... :U
nem értem, miért kell még reklámozni is őket... :W

ON

ráadásul nincs odaírva, de olyan 100%, h ebben a tabban a hírhedt atm7029 van... :W

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#40943) masholnap válasza Simba86 (#40942) üzenetére


masholnap
senior tag

hmm, szerintem ez a venus lesz, az annyira fosadék gép?

fogalmam sincs mennyiért fogják adni, ha fosadék, akkor nyilván nem érdemes megvenni

szerk:
jaja, utána néztem, atm7029 :/
akkor szorri

[ Szerkesztve ]

(#40944) varmi2 válasza masholnap (#40943) üzenetére


varmi2
nagyúr

kemény ez az atm7029 chipset :D

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40945) kelzsoca válasza varmi2 (#40944) üzenetére


kelzsoca
félisten

Általános feladatokra teljesen rendben van egyébként, és a felhasználók 95%-a (hétköznapi emberek) aki olcsón tabletet vesz, azt sem tudja mi az hogy atm7029 meg antutu és társai, egyszerűen csak megveszi és használja. :)

(#40946) Warter válasza varmi2 (#40944) üzenetére


Warter
őstag

Nálam 12e pontot ad az Antutu, nincs semmi komoly gond ezzel a procival, van jobb, persze. No meg aki hardcore játékos annak nem ajánlott, normál használatra semmi gond nincs vele.

(#40947) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék venni tabletet mivel külföldre utazom és nem vinném laptopom.
Olyan kellene nekem ami hanghívásokra is alkalmas.
Én csak a Samsug Galaxy Tab 2.0 8GB 7" wifi+3G ismerem.
Van még a magyar piacon ilyen készülék vagy csak ez létezik?

Segítségeteket előre is köszi.

(#40948) tjb007 válasza Zadia (#40947) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS Fonepad, Samsung Galaxy Tab 3 7.0 (P3200), Lenovo IdeaTab A3000

(#40949) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok!

tabletet keresek édesapámnak, 40-50k között, amit szeretne:

-új legyen
-9" kijelző (HD)
-3G
-dual-core (saját vélemény)
-1GB RAM (saját vélemény)

Sajna nem vagyok otthon a kína márkákban, a Samsung, Apple, Sony és komolyabb társai kilőve az árkategória miatt, segítségeteket köszönöm!

Rendszergizda :)

(#40950) atala válasza tjb007 (#40917) üzenetére


atala
addikt

Most nézem, hogy ezen nincs HDMI kimenet, tehát kilőve. A wayteq xtab70qci, meg a játék miatt lövődött ki. :)
Maradt egyenlőre a Sencor Element 8 V3. Ha esetleg össze omlana az oprendszere, mennyire lehetne lecserélni? gondolom házilag nem támogatott, de a sencor szervizben megcsinálnák, nem?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.