Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
petakpa1
őstag
válasz
cbmfan
#47696
üzenetére
A slave csatlakozo az ami kozepen van?
Master - rövidebb kabel - slave - hosszabb kabel - alaplapi csatlakozo a felallas?
Ha a slave-nel a hosszabbik kabelt vagom le, akkor mukodni fog?
Az a baj, hogy meg a rovidebbik kabelen marado master es slave felallasu kabel is hosszú, nehezen fer el, ha egyaltalan elfer a dokkoloban... -
-
bacsis
Közösségépítő
válasz
frescho
#47697
üzenetére
Lefotózhatom neked, de ugyanezt fogod látni amit leírtam... Ha létre akarok hozni egy másodlagos partíciót, akkor aszondja hogy nincs már több hely újabb partíció létrehozásához

De persze majd holnap lövök egy képet róla...
ill. azért ellenőrzöm a vezérlőt hogy tényleg RLL-e?! -
-
-
-
bacsis
Közösségépítő
válasz
nyulnyulu
#47686
üzenetére
Igen ez a proci itthon is elmehet annyiba...
De ez egy dolog... benne van a proci a gépedben? semmit nem tudunk róla... így nem ér többet... ha pénzt akarsz kiárulni belőle, és ezen akarsz "meggazdagodni" Akkor legalább annyi, hogy borítsd szét a gépet, hogy a kedves potenciális vevő lássa már, hogy mit is vesz.. mi van benne, mi nincs, ami van milyen állapotban látszik...
Hozzáteszem, ha hibátlan, mükdő képes a laptop, és tényleg benne van ez a koproci, mert ugye ez csak egy segédproci, ami csak opcionális volt, nem kellett a működéshez, akkor sem fogod tudni eladni itthon 6-8ezer Ft-nál többért... -
nyulnyulu
senior tag
válasz
bacsis
#47684
üzenetére
Értem,akkor tovább keresgélek,csak nagyon kevés infó van róla.
http://www.cpu-collection.de/?l0=i&i=2113
Ilyen proci van benne,és az akksi nem mart szét semmit,mint irtam,elég szép állapotban van.http://www.ithistory.org/db/hardware/cyrix/cyrix-fasmath-cx-
Kb ennyi infot találtam rola
-
bacsis
Közösségépítő
válasz
nyulnyulu
#47683
üzenetére
NA akkor tisztázzunk valamit...
azt szeretnéd tudni, menyit ér, vagy azt, hogy mennyiért árulják?
Ezt mát nagyon sokszor megbeszéltük...
HA én most kiírnám az ebay-re hogy 100ezer Ft a gép, akkor az annyit is ér? vagy ha 1milliót írnék ki? akkor te úgy gondolnád, hogy annyit is ér?
Hát nem... árulgassák csak... hátha jön egy palimadár, lehet el is tudják annyiért adni egy-egy fanatikusnak... De attól az még nem ér annyit....
a másik, hogy az az ebay, és nem Magyarország...
A harmadik: semmit sem tudunk a gépedről, nem tudjuk hogy 1: van-e benne proci, 2: milyen proci is van benne pontosan? 3: ki tudja hogy az akkumulátora nem marta szét az egészet?!
Szóval így ebben az állapotban ahogy hírdeted Magyarországon, 0 infóval, 1-2ezer Ft-ot ér... -
bacsis
Közösségépítő
srácok!
Van valami extra plusz, ami kell egy RLL HDD beállításához?
Gondolok itt arra, hogy BIOS-ba beállítva a HDD megfelelő paraméterei, ki is írja, hogy ez biza egy 30MB-os RLL HDD, mélyformat pipa, DOS indít, Fdisk beállít, persze az egész HDD-re rakjon partíciót, majd restart, format C: és kemény 18MB-osra formázza a HDD-t... Miért nem engedi a teljes 30megát partícionálni? hol csúszhatott hiba a történetbe? -
nyulnyulu
senior tag
Segítségeteket kérném egy 1993 as mitac 3028g lapossal kapcsolatban,utána olvastam de nem sokmindent találtam.
-
-
cbmfan
senior tag
válasz
Sanchez638
#47674
üzenetére
cserélném, csak az az alsó felén vannak a pöckök, amit csak a komplett foglalattal együtt lehet.
-
-
cbmfan
senior tag
kaptam egy DTK ATX-es Socket 7 lapot amin hiányoznak a rögzítő pöckök:

hogyan, mivel lehetne pótolni procira ragasztott borda kivételével? egy K6-ért kár lenne...
(plusz gratula a tervezőnek, hogy sikerült a legrosszabb helyre raknia az ATX csatlakozót.)
-
-
-
-
-
cbmfan
senior tag
LX chipset kezeli 100 MHz FSB-s procikat valahogy?
Zida/Tomato LX98-AT Slot1 lap 1.12e BIOS felrakása után felismeri PIII 550/100 procit, de csak 66/75/83 MHz FSB-t lehet megadni.
-
Összefoglaltam egy kis blogba a SlotA gépezetemet.
-
válasz
Sanchez638
#47658
üzenetére
Valóban, mindegyik ritkuló darab.
-
válasz
Sanchez638
#47654
üzenetére
Vagy egy mobilBarton [link]
-
#68216320
törölt tag
SocketA-ba melyik volt a leginkább értelmes CPU. Kaptam egy NF7 lapot, de sempron 2600+ van most csak benne. Barton 3000+ a tippem, de javitsatok ki, ha rosszul tudom.
-
válasz
bacsis
#47635
üzenetére
Milyen gép ? 286 ? Mennyi ram van benne ? Ha csak 1MB akkor a HMA nem elérhető, ha 2, 4 vagy több akkor mennie kell az extended memory tesztnek, aztán ha be van írva a config.sys- be a dos=high, akkor jórészét oda felpakolja. 286- on UMB és EMS alapból nincs de bizonyos típusokon célprogrammal megoldható. Az én próbálkozásaim eddig a hatástalantól a fagyásig terjedtek
, ebben Fenyő a szakértő. A20 line sok biosban átállítható fastra - némelyikben a billentyűzetnél van, úgy rémlik 
-
válasz
#68216320
#47647
üzenetére
Tegnap láttam, hogy 150EUR az ára. 100-ért nagyon megérte.
Jó lenne egy TVC-hez és egy Enterprisehoz is. Csak találni egy eladó darabot kicsit olyan mint amivel tegnap játszottam: Mission Impossible. De találtam egy szakadt TVC dobozt. Be fogom scannelni, retusálni és lehet majd reprot készíteni.
Ha láttam volna már nem élnék, elvinne a szívinfarktus ott helyben. Amikor a futár hozott egy olyan csomagot amin átvert valaki egy pajszert akkor is majd' megütött a guta.
A mai feladat végrehajtva, van egy üzemelő IIC-m, aminek a háza és a billetnyűzete is ép. Ráadaásul olvassa a floppy-kat is. Na meg van egy másik, amiben csak egy működő táp/alaplap van, a többi része kuka...
-
#68216320
törölt tag
válasz
frescho
#47646
üzenetére
Jó ideig én is vártam TVC Sd adapterre. Aztán mikor beadta a kulcsot szegény gép, eladtam. Így már nem követem, hogy újra készült-e pár darab illesztő. Pedig volt szerencsém látni élőben és elég meggyőző volt. Valami spec formatumu video ment róla. Olvasott veszett sebességgel.
A HC508 ára változott akkor az elmult időben. Én tesztelőként még 100EUR-ért vettem egy kiadás előtti példányt. Utolsó infom 120-130EUR volt a végleges tekintetében. Gondolom emelkedhettek az alkatrészárak. Amúgy tervben van egy 020 vagy 030 verzió, az OS3.9 kompatibilitás miatt. Whdload-nál is jól jönne a VBR.
Várom én is a Vampire1200-at, de félő, hogy nagyon meredek ára lesz. Ha jönnek majd szép számmal erre írt stuffok, akkor még megérheti, de jelenleg nem hiszem, hogy bevállalnám drágán, a már említett fpu hiánya miatt.
Más: láttál már füstölő Blizzard 1260 kártyát?
Az enyém megtette tavaly. Kihagyott a szívem pár ütemet 
-
válasz
czundermák
#47640
üzenetére
Ilyen van: [link]
PeachMan: Kinek mi csípődött be
Érdekes, hogy az 1200-est nem díjaztam sokáig, egy 600-at faragtam komplettre. Egy hetes szobafogságon voltam csütörtökig, ami alatt egész jól összebarátkoztunk. (Az Asszony persze nem díjazta az Amiga kirakodóvásárt...) Jobban elférnek a dolgok, mint a 600-ban és ugyanúgy egybe lehet pakolni.
Persze ezt tudja az 500-as is egy jó bővítővel, mint a HC508. Maga a koncepció szimpatikus. 50MHz-es 68000 (Érdekes koncepció a durván meghajtott 68000 a turbókon elterjedt megszokott 680[2-6]0 helyett.) A flashelhető KS ROM és a dupla CF jól jönne néha. Nem rossz alternatíva, kb 150EUR körüli az ára, ha jól láttam. Géppel együtt 70-80k körül megvehető.
Ha már mikrogépeknél tartunk: Nem tudod hol lehet TVC-hez SD kártya illesztőt szerezni? Vagy csak kérdezzem meg Szergelyt?
Vampire 1200-hoz HDMI kimenettel instant buy lenne. Azért beáldoznék pár gépet...
-
#68216320
törölt tag
A háttérben több project is fut, kimondottan Vampire-ra gyúrva. Egyről közelről tudok és lan kártya is kelleni fog hozza

Az apollo core egyedüli hiányossága, hogy fpu nincs támogatva. Emiatt a régi 040-060 demo-k nem futnak rajta, pedig nem kevés igazán ütős release készült. Vajon lesz valamikor a Vampire-okban fpu emu?
-
YumeD
tag
Én az a2k-ba már előrendeltem a vampire 500at

Nagy, randa, fél vese rá fog menni, de szeretem
-
-
válasz
alvaro
#47639
üzenetére
A válaszom nagyon bőre sikeredett, bocs

Ez egy jó kérdés. Elvileg kompatibilisek teljesen. Ez azért nem igaz, mert a programozók sok nem dokumentált rendszerhívást is használtak, amik az újabb Workbench mellett már nem mennek. Szóval az, hogy egy 1.3-as Kickstartot-t követelő játék nem fut lemezről teljesen megszokott.
DE! (és ez egy nagy de) van rá megoldás. A régi Kickstartot akár lemezről is be lehet tölteni és onnantól már sokat javul a kompatibilitás. Még jobb, ha WHDLoad-ot használ az ember. Ilyenkor a teljes játékot tudja futtatni a gép merevlemezről. Ehhez persze egy alap gép nem elég, mert a memóriába elég sok dolgot be kell lapátolni és az "emuláció" is igényel erőforrást. De több ezres library válik így futtathatóvá. Játékok, demók, zenék meg amit el tudsz képzelni.
Ha valaki játszani akar, akkor két úton idulnék el:
Olcsón: A500+ (Akku rögtön kiforraszt!!!), átkapcsolható KS (pl.: 1.3, 2.04) és egy floppy emulátor. Így USB kulcsról futtatható a játékok nagyon nagy része. 40k körül meg lehet úszni az egészet. (több-kevesebb türelemtől, mázlitól, szépségtől függően) A600-al is meg lehet próbálni, akkor kisebb a gép, lehet CF-ről indítani és egy mem bővítővel a WHDLoad is használható korlátozottan.
Drágán: A1200 (kondi csere kötelezően), turbo kártya (én pont most tesztelek egy "olcsó" ACA1221EC-t, ami kb 120EUR, de a minimum egy MEM bővítő, most van egy eladó 18-ért, de az öreg), CF és WHDLoad. Kelleni fog még legalább 1.3-as ROM, de van pár EUR-ért Cloento ROM legálisan. Ha már belevág az ember, akkor kell egy normális Joystick és nemekm az egyik legjobb beruházásom amivel sima PC egeret lehet rákötni (Optikai, nem klasszikus, de kényelmesebb). Ez így 120k körül van. Mondjuk a gép 60, 40 a gyorsító. Egy 20-as elmegy kondizgatásra, meg az aprólékra (posta, egér...). Lehet több is, vagy egy szétfűrészelt darab kevesebb is, de ennyiért áll össze egy nem szemétből kukázott/rohadt mázlival vásárolt gép. A maximális ár ismeretlen, mert lehet venni gyorsítót többszáz EUR-ért is.
Kettő között: A600, 2MB Chip és egy 4MB-os slow RAM PCMCIA kártya. (Turbo kártya sokat dobna rajta, de az áron is.) Csak ECS, tehát az utolsó AGA-s cuccok nem mennek vele, de a WHDLoad elballag rajta. Valahol 60k körül megáll mindennel együtt.
-
czundermák
senior tag
Üdv!
Nincs valakinek véletlenül mentve superPI eredménye alapórajelen Pentium II 266-al vagy 350-el?
Helyzet az, hogy nagyon nincs helyem most összedrótozni még egy gépet, de ennyire még soha az életben nem volt szükségem ezekre az infókra.

Illetve akad idehaza egy Newark 4000+ Mobil A64 s754-be, nincs kupakja, sajnálom és félek használni mint a veszedelem. Mennyire számítana szentségtörésnek ha döglött Athlonról ragasztanék rá kupakot?
-
-
válasz
#68216320
#47632
üzenetére
HC508? Na azzal már kapar rendesen, de nekem a sidecatr nem jön ben. Mostanában rákaptam arra, hogy nem kell nekem atomreaktor. A turbo inkább a memória miatt jön jól. Itt fekszik a lábam mellett az egyik 1200-es. Amíg dolgozom a 2 fél almából egyet projecten a háttérben szól a War in the middle earth sm3. Péntek esti vasazás

A 600 nekem bejön. Van egy szépen kigyúrt darabom. Kicsi, könnyen hurcolható, megbízhatóbbnak bizonyult, mint az 500-as. De ez ízlések és pofonok.
-
Alpi.
addikt
válasz
ebegab92
#47631
üzenetére
Remélem hamarosan látunk majd többet is a procikától !

Ic-7 csak így képes postolni ezzel az 552-essel. Nem támogatott típus, ha bekapcsolom Ht-t és "save and exit"-ezek biosba, akkor nincs post. Bios reset, utána indul. Minimum szorzón megy os-ig, ott Rmclock-kal tudom állítani tetszőlegesen. Szerencsére minden mást enged biosba. Feszt, fsb-t, ramokat, stb. Egyébként gyanítom vrm így is kibírja röhögés nélkül a "kis" Prescott uraságot !
Nem hiányzik még Ht. Most P35-el fogok foglalkozni és a socket átalakítóval. Kibogarásztam némi infot és van egy ötletem, hogy miért nincs vcore állítási opció. A megvalósítástól viszont kicsit tartok. Pin modolni kell. Ezt idekötni, azt azzal rövidrezárni, ilyesmi... :S Gyomorgörcs rulez. 
-
-
#68216320
törölt tag
Hát igen. Pár ISA VGA-t ki kéne fosztani miatta

Nekem Protar volt érdekes. Nagyon kevés modult fogadott el. 8MB-ost nem is találtam itthon, de 4MB-ból volt 3db amivel ment. Így már a whdload is használható.
Van egy ilyen is, de ezen meg valahol zárlat van. Még nem sikerült kiderítenem hol. Meg mondjuk a 9bites RAM kupac is visszafogja rendesen. -
YumeD
tag
-
#68216320
törölt tag
Jaja, azt nézem, hogy RDB-s. Hát reméljük, hogy a suprascsi.device megoldja. Kíváncsi vagyok, majd mesélj, hogy hogyan kezeli a nagyobbat

Mennyi RAM van benne?(Ha esetleg ROM-ot kell/akarsz frissíteni az epromban, és kell, akkor van 8k[AMAb3,AMAB4] és 16k[AMAB5,AMAB6] is)
-
FF23
őstag
Max fsb-t próbálgattam bioban 1,5V-on. 9 és 10-szeres szorzón is kb. ugyanazt produkálta, szóval ez lehet a vége.
Ez a hol hajlandó bootolni dolog megszokott ennél a ct-479+dothan kombónál. Talán még procitól is függ, mert úgy emlékszem, hogy az először vett M 770 nem indult ennyin (vettem még egyet próbálni, csak 1300Ft). Ez az újabb jobban is megy valamivel.
-
#68216320
törölt tag
Majd arra figyelj, hogy ha nagyobb HDD-t teszel bele, valószínüleg 4GB-onként átfordul. Vagyis mondjuk egy 9GB-os HDD-vel 2x4GB után marad ~1GB tényleges, ami kis leosztás és formázás után ~6-700MB lesz.
Nálam egy másik típussal ez volt legalábbis.Én is épp tegnap vettem elő a gépeket rendbetenni picit. Előtavaszi nagytakarítás
[kép] -
-
-
Amikor egy baratno az etkezo asztalon, egy a TV elott, ketto a dolgozoszobaban hevert es hazallitottam egy ujabb parossal, akkor azert mar reklamalt.
Minek nekem meg ketto? Egy darabig eltartott amig meggyoztem, hogy az egyik szep feher a masikba meg jol fel van turbozva es kellenek nekem

-
-
-
FF23
őstag
Nem olyan egyszerű, csak bizonyos FSB-ig bootol be (szorzótól is függően), onnan clockgennel lehet továbbmenni.
Most a g.skill 500-asok vannak benne, de visszateszem az adata 566-osokat és nekiállok a dolognak. Azt olvastam, hogy jó hűtővel 1,6V-ot is bír a dothan, most bios 1,4V-on megy: [kép] -
krisz67
tag
Vannak itt Apple retrósok is, illetve aki érdekelt az Apple cuccok terén is, mint retro?

-
Alpi.
addikt
[Hoppácska!!!!!!!]
Örülünk eddig !!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD Ryzen 9 9950X3D2 4.30GHz
- Intel Core i7-7700K 4.2GHz (8M Cache, up to 4.50 GHz) LGA1151 Processzor
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 11900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel i3-10100F Processor 6M Cache, up to 4.30 GHz
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 10900X 10 mag 20 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol extra fejhallgatóval garanciával
- AKCIÓ! Gigabyte Gaming RTX 3060Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo IdeaPad Slim 5 OLED i7-13620H 16 GB DDR5 512SSD FHD+ Garancia
- Asus STRIX RTX 3090 24GB GDDR6X Videokártya! BeszámítOK
- HP ProBook 445 G8 14" Ryzen 3 5400U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






)



Ez a NetBurst nagyon nem jött össze az Intelnek annak idején. HT-val nem bírná ezt a frekit?


