- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Aggregátor gondjai, örömei, és elmélkedései
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
-
LOGOUT
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tudom hogy nem tudod beazonosítani, nekünk se sikerült. Pedig egész levlistányi informatikus / villamosmérnök próbálkozott vele. Hátoldalán semmi nincs. Tele van ültetve.
Mint írtam annyira működik, hogy mind a két vga kimeneten bejelentkezik a kártya biosa. Azt hiszem ugyanaz a bios szolgálja ki mind a két kártyát...már csak azért is mert egy bios van rajta. Hogy mit ír ki nem tudom..mindjárt rápróbálok.
-
L4rs
tag
Ez nem kell, de erről jut eszembe, hogy XT bus-os (8 bites ISA, vagy 8 bites XT, vagy nevezzük ahogy akarjátok) video megjelenítő ha akadna valakinek, és még működne is, netalán tán felesleges/eladó, igényt tartanék egyre, mert ki akarom próbálni az AMD 8088-as XT lapomat.
-
off: Kell vmelyikőtöknek egy ilyen? Ti talán tudtok vele gyakorlatban is mit kezdeni
Annyit tudok róla, hogy mind a két vga kimenet működik, illetve hogy miro a kártya gyártója. Ők a 90-es évek elején-közepén több autó árába kerülő kártyákat gyártottak, főképp videózással kapcsolatosan. Pontos funkcióját kideríteni nem tudtam, de többen arra a következtetésre jutottunk hogy vagy videodigitalizáló kártya, vagy feliratozó kártya.
Procigyűjtő lévén cserélni szeretném "sárgafejű" (aka. hibás lebegőpontos) pentium procira, amin nincs integrált hűtés, vagy pentium prora. Ezek hiányoznak nálam és wanted státuszúak. -
L4rs
tag
Melyik gyár melyik tápjának milyen erős példányával próbáltad?
Egyébként a HD3850 elég keveset fogyaszt (kevés hőt termel), főleg a 6800GE-hez képest. Az fűt, mint az állat. Volt alkalmam egy ilyen V9999GE-t használni egy kis időre.
Számomra ez egyáltalán nem meglepő.
Meg mondjuk ha jó kis 15k rpm-es SCSI-jaid vannak, azok is szeretik, ha nem sajnálják tőlük az ennivalót.Ez a VGA fogyasztásos dolog úgy valahogy van szerintem (AGP-s kártyákkal értve), hogy Ati/AMD-nél az X1950 környéki széria, Nvidianál a 6800 környéki széria kajál a legtöbbet. Az új HD4xxx karik alig esznek, de a 7800GS+-om se melegszik annyira, mint 6800GE.
Lehet, hogy nem így van, de tapasztalatok, és felületes információim alapján erre következtetek.szerk: kivételek természetesen mindig vannak, egy-egy csúcsra járatott darabnak több áram szükségeltetik
-
képzeljétek, nem is mondtam
A dual p3asom tápja aszondta hogy kapjam be és hagyjam békén
mert hogy őt nem arra tervezték, hogy hajtsa a 2 szénné tuningolt tualatint, a 3db SCSI vinyót, továbbá egy geforce 6800GE-t
míg a 3850el és az fx5900ultrával boldogul(t) addig a 6800al 3dmark után faszán lekapcsolt.. párszor eljátszotta, mire meg kegyelmeztem neki, és ideiglenesen kicseréltem egy 350esre... azzal már ment szépen a vas...
éérdekes hoyg a 3850et bírja ezt a 6800ast meg nem -
miva' mindenki elment nyaralni?
-
válasz
Badman 4ever #4086 üzenetére
akkor jó pihenést
-
-
peti_s
addikt
válasz
Badman 4ever #4083 üzenetére
Oké, köszi. Miért, netprobléma
-
peti_s
addikt
válasz
Badman 4ever #4081 üzenetére
Tehát vhol a foglalatban van a szenzor?
-
peti_s
addikt
válasz
Badman 4ever #4078 üzenetére
Én is.
Először Yutani-tól szerettem volna venni P3-S CPU-t bele, de most nincs neki, így valószínű veszek bele egy kis Celeront, és elszórakozok vele.
Így tudok pontos eredményeket mondani a jégakkus hűtésről. Ugye van hőszenzor a Celeronban?
-
Fagyi
aktív tag
Nah sikerült összerakni a gépet. Fotók és videó az oldalamon.
Segítsetek pls !Van egy ilyenem
Annyi a gondom vele bekapcs után jönnek a hiba kódok 601,161, 1hosszú csip 1 rövid csip, 163.
Ezután megjelenik egy menü és ennyi.Lehet valamit kezdeni vele vagy kuka a gép ?
Video és képekA hiba kódok is megvannak,csak az orvosság nincs meg rá.
Valamien OS-t lehet rá barkácsolni ?
-
#95904256
törölt tag
válasz
MasterDeeJay #4073 üzenetére
Ez jött most:
A régebbiek meg ilyenek:
-
peti_s
addikt
Hamarosan lesz egy TUSL2-C-m.
-
-
válasz
#95904256 #4069 üzenetére
Pár perc? Hiszen annyi görbe lába volt hogy megszámolni nem bírtam. (ezért bocs, de ha kell adok másikat kicsit kopottabbat) Nekem pár lábat is kínszenvedés visszahajtogatni. Bevallom nem bánok valami finoman a procikkal, most is csak egy zacsiba vannak ömlesztve
Az UMC re én is kiváncsi vagyok! -
-
Urak!
Vajon, ha egy 200Watos AT-s tápból kikötöm a ventit, és egy 566os celóval szerelt gépet hajtok vele egy szem 40es vinyóval, akkkor az vajon bírni fogja?
Akarok csinálni egy letöltő gépet, ami keveset zabál... és totál kussba van.. najó a vinyó hangja lesz csak...
Ebből a ROBO-678N-ből akarom összehozni a cuccost...
Tényleg, rég járt erre Neduddki kolléga ő a szakember ebben -
#95904256
törölt tag
válasz
MasterDeeJay #3975 üzenetére
Megjöttek a processzorok! Köszönöm.
A sárpacát pillanatok alatt kivette a P90-esből egy körömkefe, a processzorok lábait meg pár perc alatt vissza lehetett hajtogatni egy fogóval. Bár érdekes volt az a látvány is, mikor mindegyik láb más irányba nézett...
Ráadásul ma jött egy 33MHz-es UMC U5S procim is, a szokásostól egy kicsit eltérő méretű felirattal.
-
peti_s
addikt
válasz
Badman 4ever #4067 üzenetére
Nagyon jó.
-
Badman 4ever
őstag
Ezt muszály megnéznetek, egy része bacsis tesztjeire emlékeztet: Klikk!
-
válasz
Badman 4ever #4064 üzenetére
Szerintem az így jött: játszottak a GTA4-el, s mikor a 2. szigetről mentek a 3. sziget felé a hídon, elérték Northwood körzetét... banyek de jó neve van.. akkor legyen ez a neve
Amúgy nem nagy dolog.. a Cyrix bibliai szereplőkről adta, adja a CPU magjainak a nevét... ámen -
Badman 4ever
őstag
Zabál, mintha muszály volna neki, gondolom melegszik is rendesen...
Valahogy csak nekem fura ez a mondat?
(Wikipediáról van)
The Tualatin River is a tributary of the Willamette River located in Oregon in the United States.
Mostmár tudom Intelék honnan szedik a neveket, kimennek a természetbe és az első dolog amibe botlanak, arról procimagot neveznek el kb. így: Nézd mán ott van északra egy erdő...hmm, akkor legyen Northwood a következő magnév! -
-
megjött a 133MHz-es Cyrix pr166+os procim
laza 3,52v kell neki -
Badman 4ever
őstag
Nekem a 4MB-os Tridentem mentette meg a 9600 XT-met, amikor elflasssheltem a BIOS-át. A S3 3D/2X 4MB-omat akartam kipróbálni, hogy mire elég a 3D gyorsítása, hát semmire
. Warcraft 3-at, Quake 2-őt és Quake 3-at próbáltam indítani. Ebből nem indult: Quake 2, Quake 3 és a Warcraft textúrák nélkül, fehér objektumokkal indúlt és már a menüben is 1 FPS volt a max sebesség. Jah és a drágalátos kártya csak a 24 bites színmélységet támogatja. Ehhez képest a 4MB-os Rage Pro Turbo AGP 2X ezeket mind vitte játszható sebességgel, sőt Return to Castle Wolfenstein és az NFS Porsche is ment vele, pedig ez alatt egy 400-as PII dolgozott, az S3 alatt meg egy 850-es PIII.
Amúgy megjelent Penyus cikke: Klikk! -
-
peti_s
addikt
válasz
MasterDeeJay #4056 üzenetére
Sok sikert, érdekelne mit ír ki róla a CPU-Z valid.
-
Ha minden jól összejön akkor szert teszek egy voodoo2-re ami a mostani mellé lesz.
Így megépíthetem az első SLI rendszeremet két darab Inno mighty3d v3 12mb-os karikkal. -
-
-
-
#95904256
törölt tag
Van két PCChips M918i alaplapom. Mindkettő Ver1.2A jelölésű NYÁK-ra épül és ugyolyan alkatrészek is vannak rajtuk, kivéve az alaplapi cache memóriát.
A régi lapomon a cache helyére kamu chippek vannak forrasztva. A memóriaátviteli görbén ez látszik is. Akár be-, akár kikapcsolom a BIOS-ban az alaplapi cache-t. Az újabb alaplapomon viszont foglalatok vannak, így lehetőség van 256kB, 512kB vagy 1MB cache telepítésére. Ez szintén látszik a átviteli görbén.
Akár hogy is méricskélek, a Pentium Overdrive (83MHz) és a Cyrix 5x86-os (150MHz) is lassabb SuperPI alatt ha bekapcsolom az alaplapi cache-t.
Hogy miért van rajta? Erre egyszerű a válasz...
Az alaplap nem csak ezt a két processzort támogatja és nem csak EDO memóriával működőképes. A régebbi FPM (Fast Page Mode) memóriákkal és alacsonyabb órajelen üzemelő processzorral már más lenne a helyzet. Ráadásul cseppet sem biztos, hogy minden EDO memória képes a legjobb időzítésekkel 50MHz-en is elmenni. De amit használok, azok tudják. -
-
#95904256
törölt tag
Na, az a helyzet 486-os ügyben, hogy az ALI chipset-es lapokkal úgy tudom elérni a legjobb SuperPI / mod 1.5 1M eredményt ha letiltom az alaplapi cache-t. Ha engedélyezve van akkor 2-5%-ot is lassul ( 512kB/256kB). De sajnos még így is elmarad az UMC chipset-es 3x50MHz-en mért Cyrix 5x86-os eredményben kb. 1,5%-kal. Érdekes módon a Pentium Overdrive 2,5x33MHz-en viszont az ALI chipsetes lapokban gyorsabb, kb. ugyanennyivel.
Következő lépésben megpróbálom felbővítem az egyik ALI chippes alaplapon a cache-t 1MB-ra, 12ns-os chippekkel. Ezzel majd talán lehagyja a tiltott cache-es eredményt.
Megjegyzés: A Pentium Overdrive 2,5x33MHz-en kb. 10%-kal lassabb mint a Cyrix 5x86 3x50MHz-en.
-
Alister71
nagyúr
Futtattam egy kis PC Mark 05-öt: C2D és P3. Ha van még valakinek kedve, várjuk az eredményeket.
Taifa Díaz-nak is van egy 230-as Vargánéja.
(láttam)
-
-
Oliverda!
ezt ajánlom különösen a figyelmedbe
MasterDeeJay!
Csipkedd magad, mert jön akosf és aláz mindenkit -
Háát egyenlőre siralmas a helyzet, azaz mondjuk úgy hogy a laphoz mérten elfogadható. (50-60-66 FSB lehetőségek)
Penti 75-ös egyszerűen nem akar feljebb menni, még 90mhz-re sem, pedig pont ettől vártam többet
a 120-as megy 133-on
a 90-es meg 100-on
Sajnos ennyi van a lapban. Majd ha lesz AT tápom akkor valami értelmeset is alkotok. -
-
-
válasz
#95904256 #4026 üzenetére
Épp ma érkezett meg a fényerőszabályzós, nagyfrekvenciás elektronikus vezérlőm a körfénycsövemhez. Ettől remélek kellően szórt fényű megvilágítást... na, már csak a tartóállványt kell összehozni
Akkor sz*rok be teljesen, ha csak azért vetetd a cuccost, hogy a procijaid fényképezhesd!
ákos! itt és most, a legkomolyabban mondom!
Meghajlok előtted, és tényleg minden tiszteletem! Kevés ember viszonyul ennyire fanatikusan a hibbijához
MasterDeeJay! Hogy a lőcsbe fogsz te tuningolni egy ilyen gyári HP géppel?
azok a piros DIP kapcsolók adnak lehetőséget az FSB állítására? -
Beszállnék a versenybe egy HP vectra 100-assal
Sajnos a vargáné tápom elindul de nem ad feszt, azaz az 5v-os ágon semmi, ha a 12v-ost mérem akkor egyszerűen lekapcsol a tápHiába van 5 lapom socket7-re ha nincs hozzá táp, ezért marad a Vectra.
Gyári 100w-os táp, HP lap + cache bővítő + vga ram bővítő (pwm bővítés nincs benne) 128mb edo ram (2x32+4x16 60ns), videókari integrált Cirrus Logic 2mb, SB vibra 16c Fm tunner-es hangkari, 2.1Gb quantum vincsi, cd rom még nem tom milyen lesz (ha belefér akkor SCSI).
Ez a gép a rádióm
Valamiért most megmakacsolta magát és szétfagy a win95 betöltéskor. -
#95904256
törölt tag
Még nem töltöttem fel, mert még nem sikerült úgy lefotóznom a processzorokat, hogy nekem is tetszen.
Lassan már fél éve ígérgetem, hogy előbb-utóbb nekiállok a dolognak. Épp ma érkezett meg a fényerőszabályzós, nagyfrekvenciás elektronikus vezérlőm a körfénycsövemhez. Ettől remélek kellően szórt fényű megvilágítást... na, már csak a tartóállványt kell összehozni. Még 1-2 hónap...
-
peti_s
addikt
válasz
Badman 4ever #4023 üzenetére
Egyedi avatart?
-
-
-
-
L4rs
tag
Dual 2.8 & 3.3V kell az MMX-nek azt hiszem alapból.
Lehet jumperelni only 3.52V-ot is, mivel a K5-nek ennyi kell.
Egy kicsit nehéz rájönni hogy lehetne szépen húzni, mert nem külön jumper sorral állítom a szorzót, az FSB-t, a feszültségeket..., hanem elba5z0tt kombinációkban kell kiigazodni. Meglátjuk, nem nagyon siratom, ha elfüstöl...
Kicsi lehet a kár, de nagy lehet az élvezet, ha összejön. -
-
peti_s
addikt
Az lehetséges hogy a Windows 2000 nem engedi kiírni az EVEREST-nek a hőmérséklet adatokat? Mert mint mondtam az ASUS TUSI-M a BIOS-ban kiírja az adatokat, de az EVEREST már nem.
-
Oliverda
titán
Akkor nyilván az órajelgenerátor tud 45MHz-et is csak az nincs dokumentálva a lap manualjaban.
Amúgy megvan az MVP3G2-es Epox lap. Szinte olyan mintha új lenne, eredeti dobozában kaptam meg, mondjuk manual és CD nincs meg hozzá, bár nem mintha ezeket nem lehetne könnyen pótolni. REV 1.4-es a cucc. Majd megnéznéd hogy a tiéd melyik REV.?
-
Ranagol_5
senior tag
Én majd a 4 procis szerómról szeretnék egy retro cikket közölni, többek között bacsis segítségével, elsőkörben, ha ő is úgy gondolja
A második kör még titok
-
válasz
Oliverda #4005 üzenetére
elvileg nincs, gyakorlatilag van
olyan beállítást jumpereltem be amit evileg nem is tud a lap, és arról a beállításról nem isír semmit sem a lap, asszem ráadásul véletlen állítottam be,mert fordítva néztem a tüskék számozását, aztán hopsz180on indult a cucc, win betöltött, lefuttattam rajta a test cpu beépített tesztjét, lefényképeztem, aztán elraktam pihennikb 3éve be sem kapcsoltam, de vigyázok rá itt van bent a szekrényben procival együtt van elrakva -
-
-
#95904256
törölt tag
válasz
Oliverda #4000 üzenetére
Talán a chipdb.org-on a legnagyobb gyűjtemény, oda bárki feltöltheti a képeit.
szerk.: 200MHz? Erről hol olvastál? Engem is érdekelne... eddig 180MHz volt a legtöbb amit hallottam, léghűtéssel.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Házimozi belépő szinten
- Ízléses, masszív és praktikus mikrotorony jött a Jonsbo műhelyéből
- Google Pixel topik
- Everest / AIDA64 topik
- EA Sports WRC '23
- Autós topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- Hővezető paszták
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- Core i5 12500 (50e) + Core i9 12900 (88e)- 3 hó gari - hűtő nélkül
- AMD Ryzen 5 5600X - Új, 3 év garancia - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen 9 7950X3D 16-Core 4.2GHz (128MB Cache, Up to 5.7 GHz) AM5 Box Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B460M i7 10700 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB KOLINK Observatory TG TT 600W
- DELL Universal Dock D6000 dokkolók, RTX Legion Pro laptopok 4 év Lenovo garanciával, licencek
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z370M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB ZALMAN S2 TG Corsair S650W
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G5 - i5-8G I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest