Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) gerlaip


gerlaip
addikt

Még egy utolsó bejegyzés, aztán nem akarom szétfloodolni a topikot. (Dehát ha nem írtok...)
Elkészült a gép. Újraraktam a rendszert, szépen hasít, hűt stb.

Íme:

A Thermaltake Volcano kábelerdejét megnyestem, jelenleg egy áramkör van, amin két potméter, és két ventilátor van párhuzamosan van (proci és vga hűtő), szerencsére külön lehet szabályozni a két ventit a ventilátorokat a saját potméterük tudja csak szabályozni. Az áramkört nem gondoltam végig, de szerencsém volt. Egy hátránya van, hogy az alaplap időnként hol az egyik fordulatát érzékeli, hol a másikét, de úgy választottam, hogy amelyik ágat többet mutatja, azon van a CPU hűtő.

3DMark2001 eredmény:

3DMark2001 alatt mindössze 43°C-ig melegedett, Orthos alatt 47°C.

Everest 2.20 memória olvasás (2500+ ~2490 pont):

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#37452) DarthSun válasza gerlaip (#37451) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó géped lett ! Szép és jól megy.

Ennek tiszteletére bekapcsoltam én is a jó kis öreg AthlonXP- met :) Epox 8KRA2i lapban van. Ez KT600- as. + 2600+ proci és 6600 GT, single channel ram mivel benne hagytam a 3. modult is.
Defaulton :

Csak 10MHz- et tudtam húzni hirtelen az FSB- n, nemtom miért de nincs jelentősége mert cserélve lesz a proci :

Rézmagos Spire hűtővel 55 fok körül mozog terhelés alatt a proci.

Mennyit fog menni ha belerakom a 3200+- t és a 6800GT- t ?, ja és a tápot is cserélni kell :) Csak lusta vagyok kiemelni mert rajta van 1 router + 1 switch bekábelezve. Majd megejtem valamikor azért és akkor lenyomom az eredményed :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#37453) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Valamit tuti csinálnak a 3dmark-kal ezek a csávók a versenyen, mert 1917Mhz-ről felhúztam az athlon-t 2070mhz-re, de mindössze 1000 pontot gyorsult. Az-az 2640 pöttyöm lett. Ha így számolok, akkor hiába húztam volna fel 2300mhz-re, akkor is max 3k pöttyöt szedhettem volna össze, és a közelébe sem értem volna a srác 3595 pöttyének. Plusz a 775i65g-ben lemértem alapórajelesen, úgy kaptam 3120pöttyöt, felhúztam a procit 3ghz-ről 3450mhz-re, és mindössze 3148 pöttyöt kaptam. Szóval valszeg az erősebb proci se fog annyit dobni az eredményen, mint azt remélem.

Plusz van egy olyan érzésem, hogy ezek valami mókolással oldják meg azt, amit én megpróbálok erőből..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#37454) gerlaip válasza DarthSun (#37452) üzenetére


gerlaip
addikt

Szép eredmény, a 3DMark03 eredményre is érdekes lehet, az amd tuningban nem vagyok otthon. 6800GT-vel és erősebb procival 17-18 ezer pont között kellene hoznia, tuningolva bacsis 19xxx pontot elért.

lámavakond

(#37455) gerlaip válasza Ranagol_5 (#37453) üzenetére


gerlaip
addikt

Meg kellene nézni milyen drivert használnak direkt 3DMark2001-hez, illetve hogy tuningolták-e a kártyát.

lámavakond

(#37456) Ranagol_5 válasza gerlaip (#37455) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

A kártya tuning nálam is meg volt, 190Mhz-ig jutottam a kártyával. Ők meg 193 meg 188mhz-ig, de az sem hozott csak 20-30 pöttyöt. De beszéljen helyettem inkább a két eredmény, amit próbálok utolérni.

Ő az első.
Ő a második.

Ha megnézed őket, meglátod, hogy mi a bajom. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#37457) gerlaip válasza Ranagol_5 (#37456) üzenetére


gerlaip
addikt

Akkor marad az okosított driver. A guru3d oldalán próbáltad a többi 3rd party drivert?

lámavakond

(#37458) Ranagol_5 válasza gerlaip (#37457) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

A merlin fel sem ment, így a 3dhq-val tolom. De ahogy néztem őketm ők is. A athlon-os windows 98 alatt a gyárival nyomja. De én is azzal próbáltam az nf7-esen, és habokba se volt az eredményem az övéhez képest. :D

Még megpróbálom a LOD-os modot rivatuner-el, aztán meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#37459) DarthSun válasza Ranagol_5 (#37458) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az overclockereknek vanak titkos eszközeik, valamelyik totyikban láttam hogy valaki rákérdezett pld hogy a legújabb videokártyákon hogyan futtatják a 3DM2001- et ? ( pld már a HD6850- esemen sem indul el ). Válasz csak annyi volt hogy >privát ment. Valamint egyikük le is írta hogy amit évek kísérletezgetéseivel kitaláltak, nem publikus, nem adják át az infót.

(#37460) gerlaip válasza DarthSun (#37459) üzenetére


gerlaip
addikt

Nvidián szerencsére még indul :-) . Szerintem teljesen titkos dolgok azért nincsenek, angol nyelvű fórumokon majdnem mindennek utána lehet nézni csak a kulcsszavakat kell tudni. Az biztos, hogy amit lehet, megtartanak az eredmény érdekében maguknak.

Ranagol_5: Még jönnek az okosok, esetleg bacsist, Fenyőt, sanchezát, Yutanit kérdezd meg priviben, hogy mit lehet még mókolni a beállításokban. Pikarit is tudom ajánlani, korábban linkeltem, ő fejlesztett is programokat, amiket tesztelt V5-tel. Priviben írj nekik, hátha van valami ötletük.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#37461) Rive


Rive
veterán

Jippíííí, már majdnem összeállt az AGP & SCSI tesztelő masinám :DDD
A7N8X-X, valami AMD, most épp a diszkeket reszelem alá - ezzel a tempóval még egy hét :( :O

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#37462) zoltanz válasza Ranagol_5 (#37458) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szerintem olyan 500 pont lehet a difi az AGP-s javára itt. A többi lehet: interleaved memory egyéb gyártófüggő memória beállítás, AGP Fast Write, SBA bekapcsolás (Bios, driver), SSD használat.
Vsync off-on van? (valóságban is?)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37463) DarthSun válasza gerlaip (#37460) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én nem is kutakodtam utána, max csak annyit tuningolok amit feszemelés nélkül megy. Nálam egy retro konfignak nem kell kimagasló teljesítményt nyújtania, csak jót. Ha egy játék vagy progi nem megy vagy akadozik az adott gépen akkor bekapcsolok egy újjabbat.

Rive : diskeditorral byteonként, manuálisan írogatod rá az anyagot ? :DDD

(#37464) Alpi.


Alpi.
addikt

Ha már Athlon XP, akkor kérnék egy kis segítséget. (tudom, ki lehetne gúglizni, meg utánajárni, stb, de hátha segít valaki ennek ellenére. :DD )
Melyik proci szorzózár mentes ? 10-12 között kéne nekem valahol.
Szeretnék egy vadállat procit találni az NF7-be. 2800 mhz környéke a cél.
Örülnék pár tippnek, melyik típusokat nézegessem. Köszönöm ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#37465) Rive válasza DarthSun (#37463) üzenetére


Rive
veterán

Majdnem :DDD CF kártyákkal jáccogatok épp, ez direktben mehet a 'nagygépbe', elvileg egy csomó időt spórolok az újratelepítésekkel ahhoz képest, mintha rendes vinyó lenne.

'Elvileg' ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#37466) DarthSun válasza Alpi. (#37464) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én még azt sem tudtam hogy van benne szorzózármentes. Azt hittem csak az engineering samplek olyanok :DDD

(#37467) Sanchez638 válasza Alpi. (#37464) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gondolom mobil procit nézz :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37468) gerlaip válasza DarthSun (#37463) üzenetére


gerlaip
addikt

Én egy időben minden procimat tuningoltam, de már nem szívesen teszem, egyetértek veled teljesen. :K

Aventyr: ahogy sanchezsa mondja, mintha a mobil Athlonok lettek volna szorzólock mentesek, volt 2500+ 2600+ is az biztos, de van, aki biztosan jobban tudja itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#37469) Sanchez638 válasza gerlaip (#37468) üzenetére


Sanchez638
addikt

volt már itt szó, de már nem emlékszek, valaki oldalt is linkelt ahol meg lehetett nézni, melyik zár nélküli

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37470) Alpi.


Alpi.
addikt

Nem úgy szorzózármentes, hogy beírható 25x is, hanem engedi változtatni lefelé.
Vagyis van egy 12,5x-ös proci, de engedi 10,5x-ösön is szöktetni magát.
Valami olyasmi rémlik, hogy a régebbi gyártásúak engedték, aztán már nem....
Nem vagyok otthon a témában annyira. :)
Nézegettem mobil athlonokat, de nem túl gyakori jelenség. :S
Ugyanitt 939 opteronokat keresek. :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#37471) DarthSun válasza Rive (#37465) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CF kártyát csak a cégnél használtam és azért szeretem mert - " a k***a életbe, már megint elgörbült az aljazat egyik lába " :W

(#37472) Sanchez638 válasza DarthSun (#37471) üzenetére


Sanchez638
addikt

XDD kártya olvasóm is így járt...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37473) frescho


frescho
addikt

Nem retrozok, varom a tualatin atalakitomat. Amivel jatszottam, arrol egy free kimenet:

total used free shared buffers cached
Mem: 264406828 263281200 1125628 172 505148 16601148
-/+ buffers/cache: 246174904 18231924
Swap: 2097148 36040 2061108

https://frescho.hu

(#37474) Sanchez638 válasza frescho (#37473) üzenetére


Sanchez638
addikt

Valahonnan meg lehet ismerni, hogy tualatin-t képes fogadni a slot kártya?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37475) gerlaip válasza Alpi. (#37470) üzenetére


gerlaip
addikt

Nyilván, erre gondoltam én is, a Core2-nél és az újabb Inteleknél is így van, de értelemszerűen csak a legnagyobb órajelű procinál lehet a magra jellemző maximumra tenni az órajelet. Ezért vettem én is a 3200+ procit, mert általában az Athlon XP-nél és a vele egyidős inteleknél nem lehetett a szorzót változtatni. De pl. a K6-osnál úgy tudom, hogy lehet.

Érdemes lehet a topikban a szorzó, lock és lockmentes kifejezésre rákeresni, és meg lehet az a link, amit sanchezsa írt a mobil Athlonokról, amik lockmentesek.

lámavakond

(#37476) gerlaip


gerlaip
addikt

Itt van. [link]

lámavakond

(#37477) frescho válasza Sanchez638 (#37474) üzenetére


frescho
addikt

Csak par ritka tipus volt ra alkalmas es ezt szinte mindig feltuntetik. De lab kotogetessel ez megoldhato, ha a lap elegge le tud menni a fesszel. Atalakithato az atalakito is, de vettem 3 EUR-ert egy socket 370-be illeszkedo atalakitot. Igy viccesen Slot1 - Slotket - FC-PGA2 atalakito lesz a megoldasom. Letezik meg olyan megoldas is, hogy egy vekony nyak-ot raknak a proci ala, beforrasztajk a ket labat, amit kell, hogy elinduljon, majd levagjak a foloslegeseket. Nagyon hasonlit az egesz a 771-775 atalakitokhoz.

https://frescho.hu

(#37478) Alpi. válasza gerlaip (#37476) üzenetére


Alpi.
addikt

:R

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#37479) pw12345


pw12345
aktív tag

Nem garancia az aksi letörése a lapokról sajnos. :(
Pár éve, amikor még nem horror áron voltak, szereztem néhány 286 lapot,
persze a tulajok hagyták rajta rohadni az elemet. :U
A legtöbb menthetetlen volt, fürtökben állt rajtuk a zöld borzalom, billentyűzet vezérlő porlik,
AT foglalat szétrohadva, stb. Természetesen a legjobb, már SIPP és SIMM RAMos lapok
a legromosabbak. Üröm az ürömben, hogy, amelyiken nem rohadt el az AT csatlakozó,
még működött is, adott képet, de mivel a billentyűzet vezérlőt megzabálta az akkusav,
ezért semmire sem jó. Amelyik meg gyári kinézetű, maratlan, az vagy teljesen dög, vagy
spontán dög rajta a billentyűzet vezérlő. :W Lényeg, hogy miután lementettem róluk, amit lehetett
kikukáztam őket, de rátérek a menthetőnek kinéző példányokra.

Első dolgom volt, hogy letörtem róluk az aksit, már zöldült a töve, de egyébként nem látszott,
hogy tovább terjedt volna a kór. Amennyire lehetett le is pucoltam a zöld mocskot, elpakoltam őket
későbbre. Az egyikkel nem tudom mi van, viszont a másik a kezembe akadt tuner keresés közben.
Nézem, továbbterjedt a zöld rohadás a nem létező aksiból, zöldül az AT kivezetés, zöldülnek a nyák
vezetékek, zöldül a táp csatlakozó. Konkrétan emléxem, hogy nem így raktam el, mert különben
kivágtam volna a többivel. Úgy látszik a lap belsejében már összegyűlt annyi rejtett mocsok, hogy hazavágjon mindent. :(((
Kíváncsi leszek mi a helyzet a másik lappal, ha előkerül.
Egyébként mivel célszerű a zöld trutymót letörölni, ami oldja?

(#37480) DarthSun válasza pw12345 (#37479) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyanígy jártam én is néhány 386- os lappal :K :W

(#37481) Fenyő válasza Alpi. (#37470) üzenetére


Fenyő
őstag

Bartonok, Thortonok, Tbred-B-ék amik 2003 39. hét előtt készültek, szinte mind kivétel nélkül lockmentesek.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#37482) bacsis válasza gerlaip (#37450) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hehe pont tegnap pörgettem ki a 3. részt :)
Ranagol_5! Esetleg úgy érdemes próbálkozni még, hogy a PCI buszt nem fixálod le, hanem hagyod hogy az FSB emelés vigye magával...
Anno mikor a S462-ből próbáltam kihozni a maximumot még az AGP órajelének emelése is hozott egy kicsit
Jóó persze, egy Vodoo5 5500-nek nem kell akkora sávszél, de azért a PCI lehet hogy már szűk keresztmetszet

[ Szerkesztve ]

(#37483) Alpi. válasza Fenyő (#37481) üzenetére


Alpi.
addikt

Valami hasonló rémlett. Mármint, hogy volt egy dátum. :)
Köszönöm mindenkinek a segítséget ! :R

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#37484) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Az Audigy2 zs hangkarihoz lehetne használni a live előlapi dobozkáját?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37485) DarthSun válasza Sanchez638 (#37484) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs kizárva, ahogy nézem az IO csati mindegyiken 28pin- es, kérdés hogy lábkompatibilisek-e ? Valaki szakértő kéne vagy aki már megkockáztatta hogy megmondja a tutit, mielőtt kijön a füst az IC- kből :DDD

(#37486) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Mennyire számíthat a 3dmark2001-nek az l2 cache mérete? Mert kipróbálnám egy E5700-al, annak 15-ös szorzója van, így elég könnyen fel lehetne húzni magas órajelre sima ddr2-vel is, mivel 200-as FSB-n szaladgál, és akkor nem kell vennem egy E8600-at 8-10k-ért. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#37487) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#37486) üzenetére


Sanchez638
addikt

e8400-et már 4k-ért kapható... Legalábbis 2 hónapja annyiért volt fent pár darab...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37488) gerlaip válasza Ranagol_5 (#37486) üzenetére


gerlaip
addikt

Van egy E8200-am, ami egész stabilan megy kereken 4GHz-en, 500-as fsb-vel P5B Deluxe alaplapban. (Több napos nyúzás után fagyott csak, és akkor sem a proci, hanem a memória vagy valami más miatt).
Szerintem az E8200-as is jó választás lehet.

lámavakond

(#37489) Ranagol_5 válasza gerlaip (#37488) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Meggyőztél. :) De azért ezt az E5700-et megveszem a AGP-s lapok mellé. 300-as FSB-vel meg egy kis volt moddal el tudnék vele érni 4,5ghz-et, ami már azért talán meghajtaná a 3850 AGP-t vagy a Gainward Bliss 7800GS+-t vagy a 9800 PRO-t. :)

Milyen feszkóval használtad az E8200-at 500-as FSB-nél?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#37490) DBob válasza Sanchez638 (#37487) üzenetére


DBob
őstag

Én akár odaadom 3k-ért is, feltéve ha megbizonyosodtam róla hogy a 8600 amit szereztem rendben működik (egyelőre nem raktam még össze, házra várok).

(#37491) gerlaip válasza Ranagol_5 (#37489) üzenetére


gerlaip
addikt

Auto beállítás volt teljesen, nem használtam fix Vcore-t. Amit az alaplap gondolt, azt adta a procinak. Kicsit kőbaltás megoldás volt, de évekig ment. Azt is úgy hagytam, hogy terhelés mellett emelje az órajelet, legalább terheletlenül nem melegedett annyira. Valahol volt PH!-n egy beállítási minta a P5B Deluxe-hez, azt haszáltam.

[link]

Sajnos a képek már nincsenek meg, de alul az E8200 beállításai ott vannak. Én annyi különbséggel használtam, hogy nem adtam meg fix Vcore-t. Ja és megvolt az 500 fsb. :)

snchezsa, Dbob: való igaz, már semmi értéke, pedig egész jó kis proci, főleg 4Ghz-en.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#37492) DBob


DBob
őstag

Régi elmaradásom pótolom most be.
Anno DarthSun kolléga segített összegyűjteni a ősi Chip CD-k korai példányait elektronikus formában. Bár már majdnem egy éve nálam vannak, de most jutottam el oda hogy rendesen megosszam.

Magnet link:
magnet:?xt=urn:btih:653c9720ea8bd14bba1fd0dd82c05e3f9101c5b3&dn=Chip

Torrent link:
Chip_CD

A fájlok nincsenek tömörítve, így lehet tallózni és seedelni egyszerre anélkül hogy duplán foglalná a helyet. Mindegyik CD mellett ott a hash is. Hiányzó lemezek: 5.,17.,és 63.-tól felfelé.

(#37493) Ranagol_5 válasza DBob (#37490) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

E8200-at vagy E8400-at?

(#37492) DBob: :R

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#37494) DBob válasza Ranagol_5 (#37493) üzenetére


DBob
őstag

E8400-at.

(#37495) gerlaip válasza Ranagol_5 (#37493) üzenetére


gerlaip
addikt

Szerintem is az E8400 a biztosabb választás.

lámavakond

(#37496) bacsis


bacsis
Közösségépítő

(#37497) Sanchez638 válasza bacsis (#37496) üzenetére


Sanchez638
addikt

:R :DD dell billentyű nagyon vagesz cucc, egy olyan hdd rack-re fáj a fogam, csak ugye drága ahhoz kéepst

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37498) Ranagol_5 válasza bacsis (#37496) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hát igen, az-az IBM nagy utat tett meg, és most jó sora van. :DDD :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#37499) bacsis válasza Ranagol_5 (#37498) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

110%-os a kihasználtság :DD :R

(#37500) Sanchez638 válasza bacsis (#37499) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igény esetén zenélős seggmasszírozó szerkezetté is válik :D Vagy forma1 szimulátorrá :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.