Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) Beretvás válasza python1 (#67500) üzenetére


Beretvás
addikt

hát enyém homoru sajnos.. de javul már...:D

(#67502) python1 válasza Beretvás (#67501) üzenetére


python1
veterán

Kitartás!
Csak finoman,és mindig fordíts egyet a processzoron,és ne vedd fel a papírról míg húzod rajta a processzort,és minden húzás vagy tolás után fújd le a csiszolópapírt.
A sarkai ne kopjanak,arra kell figyelni.

Ja igen,a végén alaposan takarítsd le a réztől,nehogy zárlatot okozzon.

Sokat nem kell várni tőle,nálam kb 5-7 fokot javított a polírozás.

[ Szerkesztve ]

(#67503) Beretvás válasza python1 (#67502) üzenetére


Beretvás
addikt

szerintem itt már többet hozott.: D majd legközelebb fojtatom ha lesz kedvem szétszedni. igy is elvagyok 4,7 en 1,392 volton.

(#67504) python1 válasza Beretvás (#67503) üzenetére


python1
veterán

Akkor viszont nincs értelme tovább csiszolgatni,hagyhatod így nem hinném,hogy hozna változást max az hozna,ha a kupakot dobnád le róla.

Így is szép az eredmény!

jakusj: az már igaz.

[ Szerkesztve ]

(#67505) Jakuskacsa válasza python1 (#67502) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Sok esetben az az 5-7 fok kell ahhoz, hogy meglegyen a boldogság!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67506) Methionyl válasza Beretvás (#67503) üzenetére


Methionyl
senior tag

akkor..Realbench, Cine? dobhatod :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#67507) leviske válasza Jakuskacsa (#67499) üzenetére


leviske
veterán

Azt még meglesem.

(#67500) python1: Tök jó. Ez nálam nem fog megtörténni. :DDD Ha nem megy gyári állapotban, akkor annyi. Nem gondoltam, hogy esztergályosnak kell lenni, ha az ember FX-et akar.

(#67508) Jakuskacsa válasza Methionyl (#67506) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ez ma született a mai ügyködés után. Reális, vagy még adnom kell neki feszt? Az IBT olyan 92-94 GFps-kat dobál.

Mondjuk a cpu-z szerint elértem a szintet

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67509) Beretvás válasza Methionyl (#67506) üzenetére


Beretvás
addikt

Mindjárt lesz cine

(#67510) Beretvás válasza Beretvás (#67509) üzenetére


Beretvás
addikt


elég fonnyatt ez ugy hiszem

[ Szerkesztve ]

(#67511) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67510) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Annyi mint nálam kb...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67512) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67511) üzenetére


Beretvás
addikt

hát tolhatnák vele 5,2 is.. :U de értelme nulla lenne... :K

(#67513) leviske válasza Jakuskacsa (#67499) üzenetére


leviske
veterán

Instabilabb lett tőle a rendszer. IBT az LLC (UH) max beállított értékével azonos 1,3V-al futottam neki a 4GHz-nek, de LLC (H) mellett így sem futott le. Pedig UH-n elég a bios-ban a 1,288V. Hőmérsékletügyileg meg 4°C-t nyertem és ez is adódhat abból, hogy csak 8 kör ment le.

Viszont a felfekvősdivel annyi merült fel bennem, hogy amennyiben nekem ebben a konfigurációban is (nyitott ház, oldalról süvítő venti) melegnek érzem a külső lamellát, akkor ilyen gondom talán csak nincs. Nem?

(#67514) lee56 válasza leviske (#67513) üzenetére


lee56
őstag

Valóban ezek nem jó jelek, akkor már majdnem hogy csak egy dolog maradt, hogy egy kukába való selejtet kaptál sajnos. :) Nem gáz, van ilyen, én se szoktam szerencsével járni, sokaknak sokkal jobban megy az FX-e mint az enyém, de azért egy közepes tuningot ki lehetett hozni belőle, úgy hogy még hűthető is 1.4V alatt kicsivel. Még azért próbáld majd újra ha a nagyobb légszállítású ventiket felszerelted a Machod-ra, azért úgy mégis gyorsabban elvezetődne a keletkező hő, mintha akármilyen nagy ventivel fujogatod kívülről..

No Comment

(#67515) ViZion válasza leviske (#67513) üzenetére


ViZion
félisten

bios képeket rakj fel. Attól, h itt sokaknak golden sample proci van, a tiéd lehet gyengébb. Enyém sem tigris, ez van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67516) leviske válasza leviske (#67513) üzenetére


leviske
veterán

Na szétszedtem. Nem púpos, nem látok át a hűtő és a CPU közt és nem is billeg rajta.

A pasztázás a jelek (1 ; 2) szerint nem sikerült a legjobban, alul számolhattam, hogy mennyi kell belőle. Mivel keresgettem a hűtő kapcsán, belefutottam egy vidibe (emiatt szedtem végül szét), szóval a pasztázást most ilyen mennyiségekkel és módon csináltam. Nem tudom így is elcseszhettem-e megint.

Illetve most gyorsan teszteltem, a nagy venti nincs annyira drámai hatással a hőmérsékletre, mint amennyire hittem (max 5 fok).

Mindenesetre az újrapasztázás után 1,296V mellett elég jól megtudott állni IBT VH terhelés alatt is 61°C-on. Nem tudom az milyennek számít. Majd holnap ma még megnézem, mennyire ereszti el 1,4V-on a procit.

(#67514) lee56: Amíg nem vagyok benne biztos, hogy megoldhatja, nem fogok rákölteni +10k-t. Most megpróbáltam felvenni a kapcsolatot egy sráccal itt a PH!-n, akinek majdnem azonos a konfigja mint nekem (lap, hűtő, vga, csak a cpu nem E-s), remélem tud majd pár hasznos tanáccsal szolgálni.

(#67515) ViZion: link1; link2; link3 (a CPU offsetnél 0,112 vagy 0,106 van, nem jut eszembe és csak most látom, hogy nem látszik); link4; link5.

A beállításokat igyekeztem az ajánlások alapján belőni. Nem hiszem, hogy azokkal van gond. Hihetőbb számomra, hogy a pasztázást kúrom el folyton, csak nem értem, hogy akkor miért melegszik a hűtő, ha nem tudja a proci átadni a hőt.

(#67517) python1 válasza leviske (#67516) üzenetére


python1
veterán

A pasztázással nincsen baj,már a leszedett hűtőn sem látni,hogy rossz lett volna.

Inkább a ház szellőzéssel lehet probléma,valahol megreked bent a hő,és azt kavarod a ventikkel.Én pl csak 1 ventit használok ami kiszívja a házból a meleg levegőt,meg természetesen a hűtőn 1-et.
Még azt meg lehet próbálni,hogy nagyobb légszállítású ventit raksz a hűtőre lehet,hogy nem fújja át rendesen a hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#67518) leviske válasza python1 (#67517) üzenetére


leviske
veterán

Köszönöm a segítséget és a türelmet. Elég valószínű, hogy ahol bent ragad a meleg levegő, az maga a hűtő. GeronimoTama (akiről beszéltem) is egy jóval erősebb ventire cserélte az alap PCGH-st.

A Viper R és Slip Stream párosa megfelelhet? A CF érték kb azonos. Bár a VR elfogyott és nem tudom mikor lesz legközelebb, nekem meg a hűtőre 12cm furatos 14cm venti lenne a legjobb, így a sima 14cm-s Viper nem megfelelő. :F

u.i.: Hogy tudok a bios-ból képernyőképeket menteni? Mert látom, senki se telefonnal szenved. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67519) Taifa Díaz válasza leviske (#67518) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

BIOS képernyőmentés F12 funkciógombbal mehet, egy csatlakoztatott pendrive-ra, asszem bmp formátumban.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#67520) amdxp2 válasza Habugi (#67474) üzenetére


amdxp2
tag

Sziasztok! Végre idekerültem a gép elé, és ahogy írtátok kikapcsoltam a TURBO-t, és az APM-et, illetve lejjebb vettem a feszt...;)
Csatolok képet hogy most mit mutat a hwinfó és a bios, hátha van valami ami még nem jó...De most visszaállt alapra 4ghz-re...

(#67521) python1 válasza leviske (#67518) üzenetére


python1
veterán

Szívesen!

Én 14cm-es ventit ajánlok a hűtődre,más gyártók is gyártanak 14-cm-es ventiket 12cm-es felfogatási lehetőséggel.
Nálam megfelelő a ház szellőzése,de csak akkor alakul ki rendes huzat,ha a ház oldala fent van,10-fokkal hűvösebb legalább. A ház hátuljába szerelt ventinek is nagy szerepe van,tehát jónak kell lennie a légszállításának. A tetőbe,oldalra szerelt venti képes megkavarni a rendes szélirányt,tehát nem tesz hozzá pluszt.Lényeg,hogy a termelt hőt kiszippantsd a házból.

(#67522) amdxp2


amdxp2
tag

Szét tudom küldeni a hangkártyát a feszültség állítással? Mert amióta átállítottam, plusz csináltam egy bios frissítést, kikapcsoltam az APM-et és Turbo-t azóta recseg ropog a hangom.... :W :W :W :W

(#67523) Habugi válasza amdxp2 (#67520) üzenetére


Habugi
addikt

Egy korábbi kérdésedre reagálva elsőként.., itt van minden szükséges info az alaplapi NB bordával kapcsolatban: [link]

Szerelés menete, pontos típusa, stb.., viszont tényleg csak akkor menj neki a projectnek ha nagyon zavar hogy tűz forró a gyári, elég pepecs meló és nehezen beszerezhetőek már ezek a bordák..

BIOS képek & HWInfo64..

A létező legjobb XA-UD3-asod van, van benne APM és LLC is.. :Y :C
Esetleg ha legközelebb a gépházban jársz, megnéznéd nekem melyik revision pls? :R
A legalsó PCI csatitól balra találod, az alaplap sarkában, rev1.0/1.1-nek tippelem.

Pár apróság mert a lényegen igazából túl vagy:

PCIE Clock..
100Mhz, kézzel, biztos ami tuti, ezt nem is szabad babrálni 100 fölé.. :N

DRAM Voltage Control..
Ezt is érdemes kézzel beállítanod a RAM-od pontos speckóinak megfelelően, valószínűsithetően 1.5 vagy 1.6V-osak, neten érdemes rákeresned.

LoadLine Control..
Sajnos az én BIOS-omban ilyen nem volt (:(((), így pontosan nem ismerem a szinteket, ha van egy High-ot érdemes beállítanod, a legmagasabb fokozat alá egyel kb.

C1E, C6 egyelőre maradhat így, függően attól milyen tuningot tervezel.

Ami fontos, fesszel (CPU Voltage Control) mehetsz még lejjebb, két lépcsőnyit mondjuk, kvázi -0.075V mivel a Freezer 13Pro nem egy tuninghűtő (thx az adatlapért :R ) ami látszik is, hisz Idle is 41°C a kupakod, durván egy 5-10el kéne kevesebbnek lennie. :K

Emellett hogy még két lépcsőt leveszel a feszültségből, CPU-ra mehet egy kis tuning is, CPU Clock ratio Autoról mehet x21-re, jó esélyel bírni fogja de az x22 is kipróbálható (4400Mhz).

Ezekkel ha megvagy, érdemes lenne valamilyen stressz tesztet futtatnod és a legutóbb is használd módon indítanod/futtatnod/shotolnod a végén a HWInfo64 ablakot, hogy lássuk mit sikerült alkotni (terheléses feszültség értékek, kupak hőmérséklet, stb..).

(#67522) amdxp2:

Szétküldeni szét lehet, (nekem sikerült anno ;]) de nem ilyen feszekkel.. :N
Simán elképzelhető hogy csak az adott, frissebb BIOS-t nem szereti vagy másik drivert szeretne.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67524) M0ng00se válasza amdxp2 (#67522) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

régi lapom van extreme770 , de amikor az x3-mas athlon sok feszt kapott, akkor nagy cpu használat mellett ropogott picit a hang. amikor meg 970 extreme3-mas lapom volt fx8150-nel , beleraktunk egy gtx760-at, és miután visszaváltottam az addigi kártyára eltűnt a hang :DDD (win látta, de kifelé nem jött semmi)

V6

(#67525) amdxp2 válasza Habugi (#67523) üzenetére


amdxp2
tag

Először is nagyon köszi hogy segítesz :R :R :R :C

Akkor kezdjük a bordával...;) Nagyon tetszik ahogy összehoztad, és nem lenne rossz ha sikerülne nekem is lejjebb vinni mert nagyon zavar ez a magas hőfok, nem elég hogy a videó kártyám felé néz a procihűtő ventije, még ez borda is árasztja a meleget rá a procimra...:/ De ahogy írod mennyit szívtál vele és elég körülményes, eléggé elment a kedvem tőle...:/ De még meglátom meddig bírom így...:)

Örülök ha a legjobb XA-UD3-asom van....hiszek neked...:) Megnéztem, a számát rev:1.1 :K

A Biosban PCIE Clock-ot 100-ra írtam, a DRAM Voltage Controlt hagytam úgy, mivel egy sima mezei 1333Mhz-es Kingmax-om van, azon nem állítottam semmit sem.
A LoadLine Control High-ra tettem, de csatolok képet hogy mik vannak még..:)
A C1E,C6 kimaradt, nem tervezek nagy tuningot, ha így megmarad 4,4-en, akkor nekem már megfelel igazából...:)
Jöjjön a fesz állítás...Megpróbáltam -0.075V-al, de újraindúlt már belépés előtt, úgyhogy azt hagytam -0.050V-on.
Aztán a CPU Clock ratio-t X22-re tettem, remélem bírja majd...;)
Ezután jött a HWinfo64 bekapcsolás után és stressCPU futtatása alatt :) Lentebb jönnek a képek..:D
Rohadtul megszivatott a fülesem, mert az b*szódott el, nem is a hangkártyám, én meg újrahúztam a rendszert, visszaraktam a régi bios-t stb....... :W :W :W :W De a lényeg hogy nincs semmi baja a gépnek... :R :R :C :C

Majd ha lesz időd nézd át a dolgokat légyszi, és ha vmi nem jó akkor még egyszer nekifutok :) Köszi még egyszer. :R :C

(#67526) amdxp2 válasza M0ng00se (#67524) üzenetére


amdxp2
tag

A számítástechnika már csak ilyen..;) Folyton megtréfálja az embert, és akkor most nagyon finom voltam.... :K :K :) Újraraktam a rendszert 2X, visszaraktam a régi bios-t, és mi volt a hibás, na mi? Hát a fülesem hogy rohadjon meg..;) De a lényeg hogy a gépnek nincs baja :C :C :C :R

(#67527) Habugi válasza amdxp2 (#67525) üzenetére


Habugi
addikt

Őszintén szólva nekem kezd patentnak tűnni a dolog, Idle ill. terhelt hőmérséklet is csökkent, szépen viszi alulfesszel a 4.4-et, ráadásul egész jól bírja az ~1.36V-ot a kis Freezer 13Pro-d.. :K

Most jöhet valami combosabb buli, pl FX-Fixes IBT VH (topic részletes keresővel megtalálod) csak hogy tényleg lássuk beton stabil-e, illetve hogy a F13P mit bír.
Vcore fölött CPU szenzor adatot figyeld közben, az a kupak, teszt közben ne nagyon lépje át a ~75-80°C-ot, ha mégis, állítsd le, vissza BIOS-ba, egy lépcső fesz mínusz és 4.4 helyett (így ugye nem indult) legyen mondjuk 4.3 (x21,5), újra próba.

Olyan beállítást keresel, amivel megáll ~70-73fok körül és végig is megy/stabil.

IBT-s VH hosszú várakozás helyett/előtt mehet egyébként Cinebench R15 is, ugyan azokat figyeled, továbbá az eredmény/score is beszédes lehet.

Majd kiderül mit-merre-meddig, lehet majd kísérletezni az LLC magasabbra állításával is, közelebb húzza majd az a BIOS féle 1.3V-hoz.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67528) csabika0001 válasza leviske (#67518) üzenetére


csabika0001
senior tag

Sziasztok szeretném megosztani saját tapasztalataimat, de legfőképp leviske fórumtársnak szeretnék tanácsot adni(8320E-Asus lappal), illetve aki egy nehezen húzható 8320E-vel szenved.

Egy olyan procit fogtam ki aminek marha sok feszültség kell 4GHz felett, így ne lepődjetek meg.
Az alábbi beállítások kb 1,5 hónapnyi _aszakodás és IBT után tisztázódtak le.

Korábban Kingston 1600MHz-es 1,65V-os (eltérő) ramjaim voltak, néha a BIOS el is vesztette az egyiket. Iszonyat instabil volt a rendszer :( . Az új ramok ráadásul 2133-on alig, 2400-on nem voltak hajlandók bootolni, ami kiverte nálam biztit. A megoldás --> véletlenül derült ki autón hagytam a CPU NB feszt hopp 1,4V :Y és repült a rendszer(az alaplap tudta magától a tutit).
Egyszerűen nem voltam képes lefuttatni IBT-t 4GHz felett (1600MHz-re visszavéve a ramokat) hiba nélkül, a megoldás természetesen már megint :((( a CPU-NB fesz legalább 1,3V fölé pöccintése.

Annak ellenére, hogy megoldódott 2 probléma, jött helyette másik. Random amikor elindítottam a gépet véletlenül eltűnt a D meghajtóm :O . Ennek az oka az volt, hogy magasabb az NB fesz mint a CPU fesz, megkecskült a chipset. Nah jó akkor toljuk fel a CPU feszt, így viszont nem bírtam hűteni.
1,3V fölött a jelenlegi Scythe Ninja 3 hűtőmmel nem nagyon boldogultam.
Amivel sikerült az 1,356-1,39V közötti tartományt lehűteni(max 70°C socket) látható a képeken.
- Enermax High Pressure Twister venti

- hűtő 90 fokkal elforgatva, alulsó lamellák is kapják a szelet(kb 6-7 fokot jelentett)

- házhűtés tákolása(front venti)

Végül pár kép a BIOS-ról.





Remélem sok embernek tudtam segíteni ezzel a kis leírással.

(#67529) tibee77


tibee77
őstag

En is linkelnek egy kepet egy folyamatban levö ibt tesztröl.Valaki tisztäzza mär le nekem legyszi, hogy akkor most a proci höfokok jok vagy nem. :R [kép] Ezer häla!

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67530) csabika0001 válasza tibee77 (#67529) üzenetére


csabika0001
senior tag

Szerintem a 76 már sok.

(#67531) tibee77


tibee77
őstag

Na igen, lätod itt a problema, hogy en eddig azt hittem a package-t kell figyelni es nem a "sima" cpu erteket...Neten keresgeltem, hogy melyik a fontosabb es sok helyen azt irtäk, hogy a package az amit figyelni kell.. :(

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67532) leviske válasza csabika0001 (#67528) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! Ezt az Enermaxot már több helyen is látom felbukkanni, mindenképp számításba veszem, ha a Viper R-t sehogy nem tudom beszerezni.

Viszont a CPU/NB emelése nem dobta meg számottevően a hőmérsékletet? Bár már láttam máshol is 1,2 felett. Nem tudom a topiklakók közt a CPU VID 1,4V alatt 4,5-4,7GHz-et elérőknél ugyanúgy 1,18V-on van-e a CPU/NB, mint nekem.

(#67529) tibee77: Én csak azt látom, hogy nem használod az FX patch-et. :DDD

MÁS-OFF: Venti csere előtt fújassam át kompresszorral a hűtőt, hogy ne maradjon por a lamellák közt? Mert, mivel sokáig volt a régi Vento házban nyitott oldallappal, moderált mértékben koszos és csak tüdővel fújtam ki, amit tudtam. :DDD Vagy ez nem befolyásol és egy erős venti kiviszi?

[ Szerkesztve ]

(#67533) tibee77 válasza leviske (#67532) üzenetére


tibee77
őstag

Igen tudom, de azon kivül hogy nagyobb szämokat dob ki azon kivül nem fontos nem? :)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67534) csabika0001 válasza tibee77 (#67531) üzenetére


csabika0001
senior tag

A package érték egy kalkulált hőmérséklet. Úgy veheted észre ezt amikor üresjáratban 15-18-20 fokosra csökken, miközben a szobában...

(#67535) csabika0001 válasza leviske (#67532) üzenetére


csabika0001
senior tag

Valamennyit jelentett hőm...ben a CPU-NB emelése de nem annyira mint anno a Phenom II procinál.
Ha nagyon gázos én kifújnám vagy leszerelném és elmosnám :)

[ Szerkesztve ]

(#67536) lee56 válasza leviske (#67532) üzenetére


lee56
őstag

Nekem sima 8320-al alap 1.33V CPU VID-hez ~1.2V CPU-NB társul nálam is. Én FSB-vel és szorzó állítással egyszerre tuningoltam, mivel csak szorzóval nem volt annyira jó az eredmény. Megpróbálhatod te is ezt a megközelítést. Mondjuk én nem vittem túlzásba; CPU-NB 1.2V-jához nagyon max is csak 0.05V-ot kellett adjak, CPU-NB beállításokhoz nem is nyúltam, csak az FSB emelésével nőtt ugye az is. De ez elég is volt, hogy stabil legyen úgy tűnik a 220-as FSBx20-as szorzó=4.4GHz. Ami meg ehhez kell kb. 1.4V-ra történő CPU fesz emeléshez képset ez a CPU-NB emelés már szinte fel se tűnik hőfokban. :)

No Comment

(#67537) tibee77


tibee77
őstag

Nälam valami tuti nem franko.1.344 V-tal, 4.4 ghz-en, hogy mehet fel a hömerseklet 10perc ibt alatt 71-ig is?4.5-ön probälkoztam idäig de 70 fok felett voltam vegig, most levittem 4.4-re de igy is 2es fel kör utän leällitottam a tesztet mikor meglättam hogy 71-en van mär megint.Ilyen alacsony feszültsegen ez nagyon magas.Ketszer probältam meg pasztäzni, vekonyan elsimitottam a pasztät egy kärtyäval (dilernek is elmehetnek mär olyan jol csinälom :DDD ), vizzel hütök, ami igaz, hogy csak jatek de szerintem ide simän elegnek kellene lennie.Mi lehet a problema?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67538) csabika0001 válasza tibee77 (#67537) üzenetére


csabika0001
senior tag

Fújass levegőt közvetlen a foglalatra.

(#67539) lee56 válasza tibee77 (#67537) üzenetére


lee56
őstag

Milyen játékvíz? A legjobbak hozzák általában max azt a teljesítményt, amit egy közepes léghűtő.. S az FX-ek tuningolásához az nem feltétlen elég. Nekem is a hűtőm az egyik ok, amiért nem próbálkoztam továbbmenni a tuninggal. Hacsak nincs extrém nagy mákod, hogy ultra alacsony feszültség mellett is tudsz tuningolni, akkor jobban jársz egy erősebb léggel sajna.

No Comment

(#67540) Jakuskacsa válasza lee56 (#67539) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Sokaknak azért kell a víz, mert wild fülük van, és zavarja őket a repülőgép, le és felszállási effekt. Egyébként egyet értek veled, jó a víz, de egy komoly rendszer már annyira pénznyelő, hogy akkor 20e-ből inkább egy féltégla léghűtő.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67541) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67540) üzenetére


Beretvás
addikt

Na ezaz. Pedig nekem is tetszene a viz.

(#67542) Habugi válasza Jakuskacsa (#67540) üzenetére


Habugi
addikt

Kompakt vizek 90%-án olyan kotvány venti van, ami simán hangosabb mint amit léghűtés mellé a toronyhoz kapsz, szóval ez mellé. Az egyetlen előnyük talán a hely amit elfoglalnak, főleg a CPU körül, nem takarják ki a napot is, könnyű szerelni, ilyesmi.

Hűtési teljesítményben/hangban egy high-highend lég jobb és még mindig nem kerül annyiba mint egy belépő dupla radis kompakt.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67543) Jakuskacsa válasza Habugi (#67542) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Amúgy most épp valami combosabb léghűtést nézegetek, ha valakinek van valami tapasztalata szóljon. Jelenleg egy 2 ventis alph. brokennel hűtöm a cpu-t. Ami a maga nemében nem egy rossz hűtő. Nálam 4,7Ghz@1,356v -on 71 fok alatt tartja az ibt-t, játékokat meg olyan 50-55 fok környéke. Jó lenne egy picit följebb tornászni, van is benne potenciál, de a broken elfogyott. Csak az a baj, hogy innentől már borzalmasan fűt. Szóval nekem olyan hűtő kell ami minimum 10 fokkal tudja lentebb tartani mint a jelenlegi.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67544) V!ck


V!ck
aktív tag

Látom, téma a játékvíz, pont most tettem vissza a H80i-t a Macho helyett, unatkoztam, tesztelgettem kicsit.
Az egyik gyári ventinek irgalmatlan zúgó motorzaja van nagyobb fordulaton, szóval lehet beruházok 2db Akasa Viper-re. (A Macho úgyis el lesz adva a konfiggal, ha jön a ZEN, mivel az AM4-es lapokon máshol lesznek a furatok, nem fogom tudni rátenni)
Egyébként ezt hoztam most ki belőle:
FX 8320 @4,5GHz 1,356V
CPU-NB @2600MHz 1,306V
HyperX Fury 1866MHz CL9-10-9-27 1T 1,568V


Kupak: 75°C
Magok: 54°C
Ez lesz a 24/7 setup, följebb továbbra is max benchelgetni...
:R

szerk.: Alacsonyabb fesszel használtam eddig, minden stabil volt hónapokig, prime is, csak az ibt nem, de így már az is az lett.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#67545) amdxp2


amdxp2
tag

IBT teszt alatt meddig engedjem el a hőfokot? Már volt 74 is....😏 Illetve mennyi idő míg lemegy kb? Most így állok...
Muszáj volt visszavennem 4.4-ről mert játék indulásnál kék halál volt...

(#67546) amdxp2 válasza amdxp2 (#67545) üzenetére


amdxp2
tag

Jah..már látom...😉😉

(#67547) Habugi válasza amdxp2 (#67545) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyjából ez a határeset ahol vagy hőmérséklet ügyileg, viszont nem mérvadó egyelőre mert a jelenlegi High LLC elengedi egészen 1.392V-ig komoly terhelésre, az rohadt sok még, pláne 4.3 mellé, szóval állíthatod szorosabbra és teszt h meddig csapja terhelésre a BIOS féle 1.3V-ot.

IBT-ben egyébként nem kell a Maximum beállítást használni, rettentő sokáig tart, függően attól mennyi van a RAM-ot is felzabálhatja, elég a VeryHigh, ezt rövidítettem korábban "VH"-ként.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67548) amdxp2 válasza Habugi (#67547) üzenetére


amdxp2
tag

Húúhh, na végre kész van...;) Akkor ezért tartott ez eddig....Amikor láttam Vick hozzászólását, akkor már gondoltam hogy felesleges, de már nem akartam megállítani...;)

Akkor ha jól értem, vegyem el tőle megint a feszt, mivel úgyis kap még komoly terhelés alatt!?
A ramot nem értettem gazából, mert 8GB van, és csak 3800 vmennyit írt ki, aztán az is lejjebb ment...
VH...értem...:) :) Amit a végén kiírt, az kb mit jelent? Ha nem lényeg akkor nem számít....

Először csatolok egy játék alatti Hw64-et is...Itt nem fagyott le,..;)

(#67549) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Nem teljesen idetartozik de ma észrevettem, hogy a 8 gb ramból csak 3,96 a használható.

Lehetséges, hogy meghalt az egyik ram? :(

(#67550) Habugi válasza amdxp2 (#67548) üzenetére


Habugi
addikt

Na ennyi, játék közbeni max terhelésre csak 1.36V-ig ment, míg ez utóbbi képen nem is 1.392 hanem 1.408ig felcsapta IBT közben.. :DDD

Szerintem nem kell a feszhez nyúlnod már, LLC-t állítgasd, nézd meg Extremen és mondjuk Regularon, melyik esetben és meddig engedi a feszt/Vcoret IBT közben terhelésre, ahány lap annyi féle képpen működik, az enyémben nem volt így nem tudom sajnos.

Azt a beállítást keresed ami közelebb tarta a BIOS-ban beállított értékhez, kvázi minél alacsonyabb a terhelésre elért/adott Max, annál jobb.

Isten igazából így is maradhat akár, az IBT-s terhelést hétköznapi dolgokkal nem tudod reprodukálni így az elért 74°C hőmérsékletet és a hozzá (adott, High LCC beállítással) társított feszt sem, max ha rossz a ház szellőzésed.
LLC-t érdemes azért kitesztelni, amint megvan melyik beállítás fogja szorosra még kamatoztatni is lehet, mert nemes egyszerűséggel feszt emelsz BIOS-ban, egy lépcsőt mondjuk és meglehet a stabil 4.4 - 4.5Ghz is.

Ez egy ilyen jópofa csiki-csuki játék. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.