Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) hundai


hundai
aktív tag

Köszönöm az infót !

-Wake up Neo!

(#68252) CMST2015 válasza Omli85 (#68250) üzenetére


CMST2015
tag

Fordítva volt ősze szerelve gyárilag ! origi bontatlan fx 8350 box most kaptam szét a hűtőt hogy mért feszül az új inleten is anélkül hogy rá zárnám . Az a négyzet alakú mágnes amit raktak bele nem jó helyen volt alulra rakták és fent kell lennie igy a gyári ventilátor se rezonál elég vicces és annyira szorít amennyire kell neki . A mágnes 1-2mm ami miatt úgy feszült .

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#68253) Beretvás válasza Omli85 (#68238) üzenetére


Beretvás
addikt

nem az az alap nálam sem. de jokat ebben a topikban hol irtak a popokavicsrol? :U ;]

(#68254) rovtiv3 válasza Beretvás (#68220) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

jakusj-nek, 68219-re
Az már derék eredmény. :C
Megtennéd azt a topictársi szívességet, hogy erre a beállításra ráengedsz kb. háromnegyed óra Prime Blend tesztet?
Csak azért bátorkodom ilyet kérni, mert nekem 9590-em van, és az IBT-vel ugyanígy elbánik 4.8GHz-en, 1.428V-tal, ugyanakkor a stabil Prime-hoz ez a feszültség már kevés. Ha Neked a Prime-ot is viszi, leborulok nagyságotok előtt. :R

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#68255) Beretvás válasza rovtiv3 (#68254) üzenetére


Beretvás
addikt

öszinte leszek nem teszem meg mert nem primeval játszom...:D semmi értelme, mert ami nálam ibt stabil az minden általam játszott játékban alkalmazásban stabil, ezért nem kinzom feleslegesen primeval. sosem értettem ezt a prime os hobortot itt néhány embernél, kit értdekel prime stabil e ha bármi más lefut és soha nincs bsod? feszeljem szét feleslegesen egy olyan alkalmazás miatt amit joesetben 1x futtatnék? :U

(#68256) rovtiv3 válasza Beretvás (#68255) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Bocsi, jakusj szaktársnak ment volna, eggyel előtted, csak elkúrtam.
De ha már itt tartunk, én meg nem csak játszom a géppel, ezért fontos, hogy minden körülmények között stabil legyen. Ezért voltam olyan merész, hogy jakusj-t megkérdezzem, Nála hogy áll a helyzet.
Különben meg hadd kérdezzem meg, mit veszítesz, ha Prime alatt nem stabil? Fél órát? Kipróbálni azért talán csak lehet. :B

Már bocsánat...

(#68257) Beretvás válasza rovtiv3 (#68256) üzenetére


Beretvás
addikt

utolag látom hogy szerkesztve lett..:D

na de fél ora a semmiért elég sok az életemböl..:D

(#68258) rovtiv3 válasza Beretvás (#68257) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Értem.

Már bocsánat...

(#68259) rolir88


rolir88
csendes tag

sziasztok.

az amd 8320e procit mennyire lehet húzni egy msi 970a krait edition alaplappal + Cooler Master Hyper 212+ EVO?
mert voltak vagy vannak gondjaim a géppel,de erről majd holnap részletesebben írok amikor már elérhető lessz a BF1 és ki tudom próbálni.elég kacifántos a dolog :S

köszönöm szépen a válaszokat

(#68260) Jakuskacsa válasza rovtiv3 (#68256) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Vagy ma este amikor vacsit készítek közben ráengedem, vagy hétvégén.... fél órát kibírok :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68261) Beretvás válasza rolir88 (#68259) üzenetére


Beretvás
addikt

összefoglalo elolvasása, keresö használata. 1 oldalt sem kellene visszaolvasni és lenne 2x annyi info mint ami elégséges.

(#68262) Hencso


Hencso
Ármester

;] ;] ;] ;] ;]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68263) Jakuskacsa válasza rovtiv3 (#68258) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hát ez nem volt hosszú életű, konkrétan a második mag kb a 14-15 percben eltávozott... innentől már nem is engedtem tovább értelmét nem láttam. Viszont kevésbé fűt mint a prime... pont 65 fokba megállt a melegedés.

HOgy ez okozott e bennem törést? - nem mert minden más jól működik. Viszont ha neked munkára kell, én inkább ajánlanám a 4,7 Ghz- ugyanezen a feszen, szerintem az a 100 Mhz kevesebb bukta mint egy pár órás munka a kukába :DDD :DDD

HENCSÓÓÓÓÓ: Most szíriosssszllííííí???? Nem fikázzuk a másik oldalt! Lehet ilyet is, de akkor irány mordorba (amd vs intel), vagy ha már poénkodni szeretnél akkor erre ott az off topic!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68264) rolir88 válasza Beretvás (#68261) üzenetére


rolir88
csendes tag

ezt a hármast nem találtam
a 8320 és a 8320e közt is van külömbség

azért kösz

(#68265) Beretvás válasza rolir88 (#68264) üzenetére


Beretvás
addikt

tuning mivoltát nézve semmi különbség. a tuning is ugyanaz minden lapnál.

(#68266) rolir88


rolir88
csendes tag

ha a prime95 futtatása közben(kb 20perc) az auxiliary a HWINFO64-ben felmegy 90 C fölé az mennyire baj?

a képmentés a teszt után készült de a voltok végett belinkelem

(#68267) M0ng00se válasza rolir88 (#68266) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

engem kicsináltok ezzel a hwinfo-s képekkel, full nem látom át, de ez az én szegénységi bizonyítványom :DDD

V6

(#68268) ViZion válasza M0ng00se (#68267) üzenetére


ViZion
félisten

így idle semmit nem ér. terhelten kellene cpu-z kép inkább. de ez is la volt írva soxor, szal. megpróbálom nem lesz.ni.... de ehhh...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68269) Beretvás válasza ViZion (#68268) üzenetére


Beretvás
addikt

mitakartok? :DDD lehet bogarászni mi merre, és legalább napi szinten..:DDD ;]

(#68270) Hencso válasza rolir88 (#68266) üzenetére


Hencso
Ármester

terhelés alatt is fusson a hwinfo64 ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68271) Askformore


Askformore
senior tag

Újra itt, továbbra is szívok mióta lecseréltem az FX6300-at.. Tegnap is lefagyott az alábbi beállítások mellett, meg ma is. Tegnap akkor, amikor át akartam tenni a TV-re a képernyő tartalmát a monitorról egy jól írányzott win+p kombinációval, ma pedig Ableton közben (itt kétszer is, de mindkétszer ugyanott, szóval lehet a program hibája is). SZóval ezek a beállítások.. mit állítsak? A ramjaim nem teljesen egyformák..ez lehet gond?

(#68272) ViZion válasza Askformore (#68271) üzenetére


ViZion
félisten

CPU NB és a HT linket rakd 2000-re, hogy azt a részt kizárjuk. Nálam sem szerette 2200 felett már a 970 lap, tesztelésre vedd lejjebb.

Ram feszt rakd feljebb, 1,6 V-ig tuti nem lesz baja, de ennyi nem kell, csak 1,52-1,55 V-re.
CPU NB volt is mehet feljebb, sokan sokkal feljebb is tolják. 1,2-1,25 V-t próbáld -szeerintem itt volt a "hiba" amúgy.
CPU feszt is rakd feljebb, látom ofset - van, akkor vedd kisebbre mellette a számot, hogy 1,32-1,4 V között legyél. A legtöbb kocka 1,4 V-ig szépen hűthető, én erre állítanám és keresném melyik freki az amit még "kihajcsa".

Ha továbbra is fagy, akkor CPU-Z-vel nézz rá a ramokra, mik az időzítések 1600-on. Ha nem az van, akkor be kell arra állítani kézzel.
LLC beállítást nem lőttél, de gondolom az összefoglalós, az kb. elmegy.
Az APM és hasonlókat írtuk sokszor, gondolom azon vannak.

Jah, ha nem stabil, meg kellene tudni, h ram-é a gond. Flash játékok erre jók ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68273) Jakuskacsa válasza ViZion (#68272) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ő antituningolni akar, mert kevés a táp nála. Én mondtam, neki hogy butítson vissza mindent alapra. Viszont az eleje stimt... de a cpu voltot szerintem ne piszkála...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68274) Askformore válasza ViZion (#68272) üzenetére


Askformore
senior tag

Köszönöm a választ!

Lőttem az APM-es oldalról is képet, csak elfelejtettem felrakni.. ott minden enabled, ergo a takarékos funkciókat bekapcsoltam az itteni tanács alapján, hogy kilőhessük a táp "kevésséget", csökkenjen a fogyasztás. A CPU alapfeszem 1.308v, így azt is alulfeszeltem, szintén itteni tanács hatására.

Átállítgatom, ahogy írtad, viszont azt nem tudom, hogy az APM-et visszakapcsoljam-e? Egyelőre az a cél, hogy alap 4ghz-en ne fagyjon..

(#68275) Beretvás válasza ViZion (#68272) üzenetére


Beretvás
addikt

ha nem egyformák a ramok én arra tippelek. nálam akkor is fagyott ha a fesz kevés volt neki. :K

(#68276) Askformore válasza ViZion (#68272) üzenetére


Askformore
senior tag

Azt hiszem megvan a hiba!

Felmentem a flashjatekok.info-ra és azonnal kifagyott, ahogy rányomtam egy játékra.. majd mégegyszer megpróbáltam, hogy véletlen volt-e, de másodjára is kifagyott.. szóval itt kell állítgatni gondolom.

CPU-z ezeket írja, elég akkor ha a Dram Timing Controlban belövöm ezt a pár értéket? Vagy emeljek azért feszt is?

(#68277) ViZion válasza Jakuskacsa (#68273) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, ezt átugrottam. Jó táp sajna alap, VGA-k is kajolnak, procik is, kell 400 W minőségi minimum. Akkor mittomén 1,3 V-on kell megtalálni mit bír.

Askformore? ramra adj feszt még, időzítést kézzel lödd be. Ha akkor is fagy, akkor magasabbra időzítsd kicsit.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68278) lee56 válasza Askformore (#68274) üzenetére


lee56
őstag

"A ramjaim nem teljesen egyformák..ez lehet gond?"

Annyiból igen, hogy akkor meg kellene nézni (CPU-z, ha írja) melyikük a lassabb és BIOS-ban a lassabbhoz kell igazodni, és nem árt az sem ha gyártója oldalán megnézed mennyi az ajánlott feszültség hozzájuk külön-külön és ott is a legtöbbet fogyasztóhoz igazodni bios-ban, mert elég sokféle ram kering 1.5 1.6 1.65 V elég nagy a szórás alapfeszültségekben.

APM-et illik bekapcsolni ha tápra gyanakszol, mivel akkor tuti lehetsz hogy 125W-ot nem fogja meghaladni semmilyen körülmények között, hátulütője persze hogy tuninggot is eléggé hátráltatja, és ami a legrosszabb menet közbe visszavesz mindenből (működési frekvencia inkluzíve) hogy tarthassa a TDP fogyasztási keretet, szóval droppolni fog mint a disznó valószínűleg. :) De így legalább tényleg kizárhatnád a tápot, ha apm mellett találnál egy stabil beállítást és azzal nem lenne gond.

CPU feszültsége pedig, akkor ezek szerint nem elégséges, ha fagyogat meg crashelget a flash.

No Comment

(#68279) Askformore válasza ViZion (#68277) üzenetére


Askformore
senior tag

Megemeltem a DRAM voltage-et 1.554v-ra, de sajnos így is fagy (fentebb is kifagy). A magasabb időzítésnél tudnál segíteni, hogy pontosan mit állítsak? Elég sok értékhez hozzá lehet nyúlni, és fogalmam sincs, melyik mit jelent.. a latency gondolom a késleltetés, ergo hogy CL hányas a ram.. ezeket állítottam CL11-re, elvileg az egyik CL9 a másik pedig CL11.. próbáltam úgy is, hogy mindkettőt 12-re raktam..

(#68280) Askformore válasza lee56 (#68278) üzenetére


Askformore
senior tag

Vizion szerint ha fagy a flash, az RAM hiba, te pedig azt írod, hogy a CPU fesz kevés. Most melyik? :)

Az egyik ramom egy HyperX BLU 1600mhz CL9, a másik pedig egy Valueram 1600mhz CL11, mindkettő Kingston ugye. Mindjárt megpróbálom megkeresni a feszültségeket a weboldalon, illetve lehet ki is veszem őket, mert csak emlékezetből írtam az időzítéseket...

(#68281) ViZion válasza Askformore (#68279) üzenetére


ViZion
félisten

Futtass memtestet, linux live usb-ről pár órát. Próbáld 1-1 modullal is. Ha mindkét modul jó, csak egybe nem, akkor állítgatás, vagy csere.
CPU-z kép kell a modulok időzítéséről, SPD fül, mindkét ramról.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68282) lee56 válasza Askformore (#68280) üzenetére


lee56
őstag

Elméletileg mind a kettőtől is fagyhat külön-külön is meg akár egyszerre is csak hogy megkönnyítsük az életet :D Azt meg csak te tudod kideríteni hogy melyiktől. A jó öreg próbálgatással. ;)

Ram időzítéseknél általában elég az első 4-5 CL értéket babrálni, a többi nem annyira érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68283) Askformore válasza ViZion (#68281) üzenetére


Askformore
senior tag

(#68284) Hencso válasza Askformore (#68283) üzenetére


Hencso
Ármester

szép egyformák a ramok .. :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68285) ViZion válasza Askformore (#68283) üzenetére


ViZion
félisten

Ez elvileg jó így. Próbáld kicsit emelni a ram feszt, meg amit írtam, h modulonként teszt, memtest, esetleg 1600 alá menni, tesztelni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68286) lee56 válasza Askformore (#68283) üzenetére


lee56
őstag

Na hát mint a képről nyilván te is láthatod a ram moduljaid elég hasonlóak, ez nagyszerű :)
És világosan látszik az is hogy az XMP-s profilhoz (CL9-es oszlop 800MHz mellett) amit csak az egyik tud hivatalosan ahhoz 1.65V kelletik, viszont CL11-en mind a kettő képes DDR3-1600 (800MHz-es a CPU-Z-n mert az csak alapértékkel számol) 1.5V mellett, tehát erre elvileg mindegyik képesnek kell legyen, ettől föggetlenül nem árt nekik ha kicsit többet kapnak, 1.55V-ig szerintem simán el mehetsz így is, főleg amíg hibakeresel.

No Comment

(#68287) Askformore válasza lee56 (#68286) üzenetére


Askformore
senior tag

1.55v-on van, ahogy írtam korábban. Viszont, most csak a HyperX Blu van benne, és így nem fagy le a flash.. :) tesztelgetek tovább.

Amúgy meg..

nagyon szépen köszönöm a segítséget srácok, nem gondoltam volna, hogy valaha is kiderül, hogy mi a hiba! Kicsit megkönnyebbültem.. Nagyon jó topic, segítőkész emberekkel!

(#68288) ViZion válasza Askformore (#68287) üzenetére


ViZion
félisten

OK, csak pls don't Askformore ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68289) Askformore válasza ViZion (#68288) üzenetére


Askformore
senior tag

Nem fogok :D a másik RAM-mal amúgy fagy... letesztelem egy másik gépben is, hogy ott működik-e, és ha igen, akkor eladom, aztán keresek egy ugyanolyat használtan, mint amelyikkel nem fagy..aztán remélem újra stabil lesz a gép, mint eddig mindig...

(#68290) ViZion válasza Askformore (#68289) üzenetére


ViZion
félisten

MEMTEST, linux alatt. Lehet, h az a ram kuka... Sokat kell futtatni, egyszer majdnem feladtam olyan 2 óra után, mire -melegedéstől vagy akármitől- egyszer csak elkezdte dobálni a hibákat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68291) lee56 válasza ViZion (#68290) üzenetére


lee56
őstag

De az is lehet hogy jó, csak kicsit szarabb gyárilag mint a többi és nem éri be semmivel 1.6 V alatt még alapbeállításaihoz se, hiába papírforma szerint 1.5 is elég kell legyen. :)

No Comment

(#68292) Askformore


Askformore
senior tag

Elkiabáltam a dolgot, flash alatt mindenhogy lefagy.. van hogy csak 10 perc múlva, van hogy azonnal. Egyesével is, párban is, 1.55v-on, 1.65v-on is, időzítéseket is babráltam, de sajnos ugyanaz a vége..Szóval vagy mindkét RAM rossz (erre kicsi az esély), vagy más a gond.

(#68293) Askformore válasza Askformore (#68292) üzenetére


Askformore
senior tag

Lehet hogy már untok, higgyétek el, nekem is nagyon unalmas már..de most ott tartok, hogy kivettem az elemet, visszaraktam, bios default, és ha bármit elállítok auto-ról, ekkor lefagyok (flash és ableton alatt)... auto beállításokon nincs baja.. Turbo core-t (4.2) engedélyeztem, nem fagy le, de ha manuálisan átírom a szorzót 21-re, és úgy megy 4.2-n, akkor meg lefagy.. Lassan keresnem kell valami szerelőt úgy látom, mert én már nem tudok vele mit kezdeni :O

(#68294) Beretvás válasza Askformore (#68293) üzenetére


Beretvás
addikt

na ez tényleg érdekes.. mikor 21 re teszed a szorzot olyankor kikapcsolod a turbot?

(#68295) Askformore válasza Beretvás (#68294) üzenetére


Askformore
senior tag

Kikapcsoltam.. ha esetleg lapcserén gondolkodom, akkor egy M5A99FX PRO 2.0 minőségi előrelépést jelentene? Vagy milyet mondanátok? Mindenképp Asus vonalon maradnék. Használt garisak érdekelnének 20 körül...

[ Szerkesztve ]

(#68296) Beretvás válasza Askformore (#68295) üzenetére


Beretvás
addikt

az jolenne de kikellene zárni valahogy a tápot is végre, nehogy hiába legyen a pénzkidobás.. az a baj hogy semmire nem merném 100% ig azt állitani hogy az nem lehet hibás.. nem tudsz kölcsönözni valami nagyobb tápot egy teszt erejéig? vagy legalább ramokat?

(#68297) Askformore válasza Beretvás (#68296) üzenetére


Askformore
senior tag

A ramok úton vannak, ma este kipróbálom két egyformával.. tápot sajnos csak egy régi codegen 500w-ot tudok kölcsönkérni.. arra nem bíznám rá a gépem..

(#68298) Beretvás válasza Askformore (#68297) üzenetére


Beretvás
addikt

a ram is valami. aztán okosabbak leszünk. fogyasztásmérö nincs a közelben? rámérni menyit huz a konekrotbol..

(#68299) rovtiv3 válasza Jakuskacsa (#68263) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Köszönöm a választ!
Nálam egyébként szintén 4816MHz-en megy a proci, de ehhez a Prime stabilitáshoz 1.456V kellett. Másfél éve ezzel a beállítással egyetlen fagyás vagy kékhalál sem volt. Pedig gyötröm Mandelbrot-halmazokkal, rendereléssel, néha játékokkal.
Ezért gondolom, hogy önmagában az IBT, RealBench, Cinebench a tökéletes stabilitáshoz kevés.
Az persze más, ha valaki csak játszik a gépen. :)

Már bocsánat...

(#68300) Jakuskacsa válasza rovtiv3 (#68299) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ma még probalgattam, adtam neki még egy lépcsőt most jonak tűnik. Ráprobápram az 5 ghz re is, win betölt, de minden tesztprogi kivág még 1.48 volton is. Följebb nem probáltam. Hűteni sem bìrnám már itt. Legalabb tudom hogy jo kocka, ha egyszer eladom az uj tulaj majd kihajthatja belőle.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.