Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) amdxp2 válasza Habugi (#67550) üzenetére


amdxp2
tag

Rendben, még megnézem amit mondtál, de ha nem megy az sem baj, elég lesz a 4,3-is legrosszabb esetben...;) Amikor elindítottam az IBT-t csak lestem hogy hová megy a hőfok, mivel ezt játék alatt nem tapasztaltam egyáltalán.... :K :K De nem is fogom ezek szerint átlag felhasználó révén..:)
A ház hűtéssel nem nagyon szabadna gondnak lenni, mivel 4db venti is van a házban, csak egydeül az bosszant hogy a proci a VGA-ról kapja a levegőt....De talán nem lesz gond vele...;)
Köszi szépen a közreműködést, segítséget! :) :C :C :R :R

(#67552) M0ng00se válasza amdxp2 (#67551) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

nem lehet elforgatni a hűtést?

V6

(#67553) Balathruin válasza krisz4b70 (#67549) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem valószínű, ki-be rakosgatás megoldhatja ha nem Win gond/hiba.

(#67554) Habugi válasza amdxp2 (#67551) üzenetére


Habugi
addikt

Így van, az IBT-s/Primeos/stb tesztelés lényege, hogy olyan terhelés mellett lövöd be a CPU-t hűthetőre és stabilra, amit egyébként normál felhasználási körülmények közepette a boga életben nem tudsz elérni/reprodukálni, kvázi beton stabil lesz a gép, a CPU/annak beállításai részéről legalábbis biztosan. :K

Igazán nincs mit.. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67555) Jakuskacsa válasza krisz4b70 (#67549) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Vagy kicsúszott a helyéről, segíteni szokott ilyenkor egy kivét/ujra berakás, vagy cpu/nb fesz túl alacsony/magas, változtass rajta, vagy a cpu-ban is elszállhatott a memvezérlő. Ilyenkor az a megoldás, hogy 1-3 ból tedd át 2-4 be...

Balathruin: Ilyet produkál a win a fent említett hibák esetén. Nálam is csinált nem egyszer ilyet, nálam az cpu/nb freki szokott bekavarni

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67556) Beretvás válasza Habugi (#67554) üzenetére


Beretvás
addikt

Akartam is már kérdezni hogy ibt nél a vh jobban füt mint a stansard? Vagy csak abban van difi ,hogy meddig fut?

(#67557) amdxp2 válasza M0ng00se (#67552) üzenetére


amdxp2
tag

Sajnos nem lehet, csak így lehet felfogatni....😏 De ha valaki tud rá megoldást hallgatom..😉☺ :K
Nemtom mennyire látod de az alaplapon a lefogatást nem lehet átpakolni...

[ Szerkesztve ]

(#67558) tibee77 válasza lee56 (#67539) üzenetére


tibee77
őstag

Enermax Liqmax II 240, erröl csupa jo dolgokat olvastam ezert is vettem meg.Remenykedtem, hogy ha nem extrem tuningot akarok (5ghz környeke nekem mär az) akkor ez is eleg lesz.De megprobälok beszerezni egy pci slot-os hütöt es telibe fujom vele a vrm-et.Bär nem tudom elkepzelni, hogy nem jo a szellözes a häzban, linkelek is egy kepet, hogy lässätok, 2 venti fujja be a levegöt a häzba egy szivja ki hätul, felül meg a radiätor 2 ventije szivja ki a häzbol a levegöt. :F

Razer:Sokkal jobban füt, standardon nekem sose dobta el a proci magät, vh-n mär sokszor.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67559) M0ng00se válasza amdxp2 (#67557) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

azthittem közelebb van a videókártya, így annyira nem gáz :))

[ Szerkesztve ]

V6

(#67560) krisz4b70 válasza Balathruin (#67553) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Egy kivétel tényleg segített, köszi. :)

(#67561) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

NB-t mivel tudnám terhelni?
linx/ibt meg ezek?

V6

(#67562) amdxp2 válasza M0ng00se (#67559) üzenetére


amdxp2
tag

Nekem gáz, mivel nyomja a meleget rendesen, meg ott van a proci hűtő előtt a North Bridge bordája is ami eléggé melegecske... :K :K :K Jó, lehetne rosszabb is, de ne legyen...Legyen olyan ahogy azt én elgondolom..:) :K :K

(#67563) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

77-78 gflops, fx6300 alatt reális?(ibt, patchcsel)

V6

(#67564) amdxp2


amdxp2
tag

Tudom nem ide való, de a GPU kb Meddig mehet fel ? ATI R7 370 2GB...Mert nekem 67 körűl van...Játéknál...

(#67565) ViZion válasza amdxp2 (#67564) üzenetére


ViZion
félisten

Jobban bírják mint a procik. GPU-nak a 75-80 sem para. nV kariknál talán 110°C a plafon, ott lassít, AMD oldalon is van ilyesmi, de a 67 nem gond, csak hangban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67566) amdxp2 válasza ViZion (#67565) üzenetére


amdxp2
tag

Köszi, akkor megnyugodtam, de azért rákeresek kíváncsiságból mit írnak ha írnak ;) :R :K

(#67567) Hencso válasza tibee77 (#67558) üzenetére


Hencso
Ármester

Hali.
Volt Liqmax 2 240 es em mivel kezdjema jóhirel vagy a rosszal ?:D
Lecseréltem mivel a CPU a liqmaxal 56 fokon ált meg 4.7ghz es tuningal az FX 8350 en.. 1.48 mag feszel .. nos a probléma ott adodott hogy IBT progival meg lötem a szemét és hát 80+ höfokot produkált.. meg ugye bár hamar elporosodok nagyon figyelni kell ráá..
Igy lett egy BQ Dark Rock Pro 3 am igaz igy a hyperx predártor 2400mhz ramok mentek a lecsoba mert nem fértek be alá de kaptam helyetök fehér fury kat 1866 on mondanom sem kell a külömbség elenyészö hacsak nem téped széné aramokat de sokat nem hoz a konyhára..
A lényeg h eza bitang levegő sztm az összes 240 es kompaktot leveri .. ibt alat max 64 fokos volt a 8320 as játék és terhelés allat max 44 szoval meg érte a cserét!

Szoval legközeleb érdeklöd körbe a bandád jó pár embernek van és volt játék víze én meg váltam től mert jó áron volt a lég :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67568) tibee77 válasza Hencso (#67567) üzenetére


tibee77
őstag

Na basszus... 😂 Mar neztem ki en is valami komolyabb leghutot de nem akarok most ujabb 80 eurot elkölteni. 😐 Egy bazi noctuat.de akkor muszaj vagyok ezt meglepni ha teljesitmeny növekedest akarok.egyebkent az lehetseges hogy a procim 4.4ghzen megelegszik 1.36 V-tal? Igy a höfok most 71en megallt ibt alatt.
Ja egyebkent amit irtal az volt a rossz hir gondolom.mi a jo? 😆

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67569) bivalyolo válasza M0ng00se (#67563) üzenetére


bivalyolo
őstag

mennyin ment az?
nálam 4.4ghz-en 65-66 gflops volt a max..

"Let's agree to disagree!"

(#67570) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Troll on: Kevés. Itt mindegyik kevés az APU-mhoz képest: 1300GFLOPS.:D

CPU+IGP :D

Troll off.:)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#67571) M0ng00se válasza bivalyolo (#67569) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

most nézem az lemaradt, 4,6ghz-n ment.

V6

(#67572) leviske válasza tibee77 (#67568) üzenetére


leviske
veterán

Nem feltétlen kell €80-t elkölteni. Ha most itthon vagy, akkor vele pl tudsz cserélni. Korionnál is kapsz Silver Arrow-t és PH-TC14PE-t €80 alatt (ugyanaz a felfogatója Intel és AMD esetén, szóval azt a szöveget nem értem). Illetve Noctua-t is találsz €80 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#67573) tibee77 válasza leviske (#67572) üzenetére


tibee77
őstag

Köszi a tippet, majdnem fel is kerestem egyiküket amikor tämadt egy ötletem.Volt nekem itthon egy kis gagyi 7-8 cm-es enermax ventim amit egyszer tevedesböl rendeltem meg (nagyobbat akartam) es most ez nagyon jol jött.Räszerkesztettem az alaplap hätuljära a procira es most igy belülröl kapja a vizhütest, kivülröl meg a kis ventitöl a levegöt közvetlen közelröl.Nagyon durva mit lehet vele összehozni, 4.5 ghz, 1.36 V es 64 foknäl megällt a hömerseklet.2. körben elerte a 64-et es utäna sehova többet, 63-64 között ugräl.Boldogsäg van! :C Itt jön ki a corsair air 540es häz elönye, rengetek hely van az alaplap mögött! :DD

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67574) bivalyolo válasza M0ng00se (#67571) üzenetére


bivalyolo
őstag

több mint 10gflopsot dob rajta +200mhz? :F durva :DDD

"Let's agree to disagree!"

(#67575) M0ng00se válasza bivalyolo (#67574) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

nb 2600-on van ha ez számít :))

V6

(#67576) bivalyolo válasza M0ng00se (#67575) üzenetére


bivalyolo
őstag

én az nb-t sehogy sem tudtam húzni. próbáltam 2200-on, 2400-on 1.265v-al de valami nem volt okés vele, ezért inkább visszavettem alapra.

"Let's agree to disagree!"

(#67577) Jakuskacsa válasza bivalyolo (#67576) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az fx 4.5Ghz- felet sokat javul, ott már elég nagy Gflop különbségek vannak akár 100 Hz-ként is. Cpu/nb is számít, és a memóriák sebessége is. Nem sokat, de számít.
bivalyolo:2200 az alap nb... szóval ha azon próbáltad akkor valamit rosszul csináltál, ha még ott is instabil volt.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67578) M0ng00se válasza bivalyolo (#67576) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

nekem 1,33V kellett ahhoz hogy stabil legyen :U

V6

(#67579) bivalyolo válasza Jakuskacsa (#67577) üzenetére


bivalyolo
őstag

értem, mind1 a zenig marad így, hűteni 4.5 felett nem hiszem, hogy tudnám már.

M0ng00se: az nem túl sok?

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#67580) Jakuskacsa válasza bivalyolo (#67579) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

annyit próbálj ki, hogy felrakod 2400-ra, adsz neki 1,25 voltot (ha ott jól megy csökkentheted is akár), a cpu/nb llc-jét (ha van ilyen a biosban) meg tedd high-re. Egyébként mennyi memóriád van a gépben, inkább úgy kérdezem, hogy hány slotban van? Mert én is szenvedtem a 4*4 el sokáig, 2*8 ban hibátlan az nb. Valahogy az fx nem szereti ha húzzák, és még 4 slobtan is van memória. Próbáld ki 2 vel, ha stabil, akkor sajnos nálad is előjött az fx nyűgje... Na most nézem az adatlapodon, hogy 2 van... akkor sztornó a memóriás rész :DDD

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67581) bivalyolo válasza Jakuskacsa (#67580) üzenetére


bivalyolo
őstag

1,265v volt amikor 2400mhz-en próbáltam.
1333-as ramoknál van értelme egyáltalán cibálni az nb-t?

"Let's agree to disagree!"

(#67582) Jakuskacsa válasza bivalyolo (#67581) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Jó választ szerettem volna mondani, de megmondom őszintén, lehet hogy nem érdemes. Túl sok lenne a feszültség, a hő, és túl kevés amit nyersz vele.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67583) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek, mert megakadtam 4,5ghz-en :(

Adok egy jó kis FX-8320-as kocka, egy Gigabyte 990xa-ud3-as lapba :) Van rajta, egy Dark rock pro 3-as hűtő, meg MX-2-es paszta.

Az lenne a kérdésem, hogy a beállításokat megnézve, szerintetek hogy tudnék kicsalni belőle még pár mhz-et ?

Ha felrakom a szorzót, akkor sajnos már dobálja az órajeleket :(
Esetleg -0.025V-ol próbáljam meg, és + 0.5 szorzóval ?

Köszönöm :)

Üdv. Tubica :R

[kép]

Szerk: Az miért van, hogy bal oldalon, a magoknak 1.337V-ot ír, bal oldalon a CPU-nak, meg 1.392-t ? :U :F

Szerk2: Vagy próbáljam meg úgy, hogy visszaveszek egy 0.5 szorzót, és az alap órajelt emeljem ? ( pl: 22x210mhz )

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#67584) Jakuskacsa válasza Tubica (#67583) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szia! Először is a bal oldali vcore amit nézned kell. Másodjára nem igazán értem mit jelent az hogy dobálja az órajelet... droppol, és visszaveszi a Mhz-t? Így érted?

Minden kocka más, lehet hogy egy minimális fsb emelést jobban tűr mint szorzó emelést. Ezt ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67585) Tubica válasza Jakuskacsa (#67584) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia !

Igen, így értem ! Ha jól emlékszem ( talán Habugi kolléga mondta ), túl melegszik a CPU VRM, és ez okozza azt, hogy ledobálja az órajelet !

Ha fsb-t emelek, milyen értékben kell a többi dolgot emelnem hozzá ?

Üdv. Tubica :R

Szerk: Amúgy az értékek rendben vannak ?

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#67586) Jakuskacsa válasza Tubica (#67585) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Jó lenne látni egy vrm hőmérsékletet. Mert ha tényleg az a gondja akkor valamit kezdened kell a légáramlással a házban. Fura, hogy ledroppol már 1,4v-on a cpu. fsb-t nem nagyon húznám sokáig, szerintem 215 -ig, és figyelj, mert húzza magával a HT-t és a Cpu/Nb-t is! Először próbáld meg, hogy mindkettő közel gyári értéken (2400/2200) maradjon. Aztán ha bevált a szorzó+fsb akkor próbáld meg újra emelni ezt a két értéket. Ha a vrm melegszik túl az azt jelenti, hogy a házadban mint a legtöbb esetben beszorul a levegő a cpu hűtő és a vrm bordák közé, így elmelegiti őket. Másik dolog. APM ugye ki van kapcsolva?
Keresd már meg a hw monitoron azt a lapot, ahol hozza a vrm hőmérsékleteket, elvileg vrm1 és vrm2 névvel fut. Engedj rá valami combos tesztprogramot, és nézd meg mennyire lesz forró. Ha 80+ ba beesik valszeg az lesz a baja. Innen folyt. először ezeket nézd meg.... aztán segítünk tovább.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67587) Tubica válasza Jakuskacsa (#67586) üzenetére


Tubica
senior tag

Hát, biztos jó lenne, de hiába töltöttem le a legújabb HW-t, azon se találom ezt a "VRM hőmérsékletet"

Esetleg valami más ötlet ? :F

Üdv. Tubica :R

Szerk: Most idáig jutottam ! Prime95 legnagyobb hő elérésével

[kép]

[kép]

Szerk2: Közbe megint dobálja az órajeleket, szóval ez a beállítás se jó :( ( 210*22 ) :O

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#67588) Jakuskacsa válasza Tubica (#67587) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

aida64 látja elvileg. Esetleg próbáld meg azt

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67589) tibee77 válasza Tubica (#67587) üzenetére


tibee77
őstag

Ahogy latom, mind2 kepen a current vcore-od 0.972-n van miközbe a maximum 1.42.Nekem sose ugrik le ennyire a feszültség vagyis nalad a vrm vagy az nb durvan melegszik.Kell valami hütes abba a hazba.
Szerk.: Ha lehet hinni az aidanak az nb-d csak 40 fok körül van, az viszont nagyon keves....

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67590) Jakuskacsa válasza tibee77 (#67589) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ha be van kapcsolva az energiatakarékossági mód, akkor leugrik 0,9-re a feszültség, és csak 1,4Hgz-n járatja a procit. Azt azért látod szerintem.
Mivel hűtöd a procit? Annyira kevés az a hőmérséklet tartomány amiben mozog, hogy az már már hihetetlen. Nálam idle-ben 30 fok alá is lemegy, de ha a primot ráküldöm nálam még a 70-et is eléri.

Másik dolog: APM ki van kapcsolva??? Az is bekavarhat!

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67591) Tubica válasza tibee77 (#67589) üzenetére


Tubica
senior tag

Hát, most egy Corsair 300R házam van.

Elől 2 db Artic 14 cm-es ventilátor dolgozik. Oldalt ( 600-as fordulaton ) egy 14cm-es légkavaró van.

Hátul egy 12cm-es artic szívja ki a levegőt, felül pedig egy 14-es.
A processzoron pedig egy Darck rock pro 3 van.

Még annyit tudok csinálni, hogy a fenti 14-es kicserélem a raijintec vízhűtéshez kapott 2db 12-esre.

Több ötletem nincs :/

Üdv. Tubica :R

[kép]

Szerk: Elméletileg még régen ki lett kapcsolva ! De meg nézem. Így kell keresnem, hogy APM ?
Szerk2: De ha jobban megnézem, emelek 4mhz-et, és 4.6-on járok :D Vagy nem ennyire egyszerű a dolog ?

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#67592) tibee77 válasza Jakuskacsa (#67590) üzenetére


tibee77
őstag

Nem lätni sajnos, hogy közbe futtat valami stressztesztet a mäsodik kepen de a proci magok 50 fokon vannak, szoval szerintem igen.Akkor viszont nem eshet le annyira a feszültseg, mert maxon pörög a proci.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67593) Tubica válasza tibee77 (#67592) üzenetére


Tubica
senior tag

Prime95 fut a képek alatt !

Gondolom azért esik le a feszültség, mert túlmelegszik, és így védi magát. Az lehet ?

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#67594) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Adott egy arctic freezer 13-as hűtő egy corsair carbide series 400c házban. Maga a ház nem hangos de az arctic hűtő folyamatosan maxon pörög pedig elvileg PWM-s. RPM 2400 körül. terhelés nélkü la Proci 50 fok. Terheléssel 60 fölé nem megy.

A proci hűtő a alaplapi CPUFAN csatira van rakva.

Miért nem automatikusan megy? terhelés hatására fel kellene vinnie. Cool'n'Quiet ki van kapcsolva. Ez a baj?

Az 50 fok magas alapjáraton? Nincs most húzva a proci.

Esetleg a hűtő nem működik jól? Manuálisan a Speedfan-al lejjebb tudom vinni.

Van ötletetek mi okozza?

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#67595) Jakuskacsa válasza Tubica (#67593) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

mivel a vrm hőmérsékletét sehonnan sem tudjuk, azt viszont már igen, hogy droppol, azért valamiféle légáramlást kellene kavarnod a vrm környékén, és ujra teszt.

Még mindig nem válaszoltál, hogy APM KI VAN KAPCSOLVA????

Exelsior: alapjáraton 50 fok az sok, nálam ennyi játékok alatt. a cool"n"quiet -et meg kapcsold be vissza, még tuningnál sem zavar be, azért találták ki, hogy ne zabáljon, és melegedjen, ha épp üresjárat van. A venti szabályozásról: Nézd meg a biosban hogy nincs e valami profil beállítva, ami mindig 100%.on pörgeti a ventit.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67596) Jakuskacsa válasza Exelsior (#67594) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Lejárt a szerk. időm...

Nos ha jól tudom ilyen biosod van, ezeket nézd meg légyszi, nincs e belőve valami hülyeség, ha nincs akkor is katt rá, állítsd át ahova akarod, és save!!!

Egy próbát megér.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67597) Beretvás


Beretvás
addikt

végre lement ez is az uj akasákkal kb 20fokott hozott.. alig hiszem el..

(#67598) lee56 válasza Jakuskacsa (#67595) üzenetére


lee56
őstag

Nem mindegyik revÍzióban van BIOS kapcsolója az APM-nek, sajnos van amelyikben nem lehet kikapcsolni, meg kéne nézned Tubica hogy milyen verziós a lapod, a pci-e csatlakozó környékén van, de asszem a cpu-z is meg tudja mondani a mainboard fülnél, nézd meg hanyas revízió szám van írva, a lapod mellé.
De ha nem lehet kikapcsolni az szívás, akkor csak nagyon minimális tuning jöhet szóba, ha egyáltalán..

Ha mégis van akkor APM master mode-ot keress BIOS-ban és kapcsold ki de rögtön. :K
Mert ha tuning mellett ezt bekapcsolva felejted, akkor meg is van az oka a teljesítmény visszaeséseknek, nézz utána APM hogy működik, keresőt is használhatsz, itt a topikban is írtunk már róla több100szor legalább.. :)

Exelsior : Ha már átnézted amiket jakusj ajánlott itt, akkor rá is nézhetnél hogy jól-é van bekötve fizikálisan, esetleg ha van másik vezeték/hűtőd, azzal kipróbálni, azt vezérli-e, ha igen igy kizárhatod az alaplapot mint hibaforrást, és akkor a másik hűtő vagy a vezetéke/csatlakozója lesz a ludas.

No Comment

(#67599) Jancsee


Jancsee
csendes tag

Helo mindenki! Van egy fx8320as es egy msi 970 gaming lapom! A lenyeg az lenne hogy mostanaban arra lettem figyelmes hogy alig kapok a tesztekben megfelkelo pontszamot a regihez kepest! Megneztem a biosban 0.930volt a vcore!!! Mitol van ez? Megneztem es 1.375 ami kellene neki! udtok tippet adni mit hogyan allitsak be rajta? Koszi szepen!

CBR929-Mert en is megerdemlem:-)

(#67600) Exelsior válasza lee56 (#67598) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia. Sajnos más a BIOS-om mint jakusj-nak. Nekem összesen két opcióm van.

Nekem ilyen és ezek az opciók vannak. Semmi PWM állítás és semmi autó opció.

Majd át rakom a proci hűtő csatlakozóját egy másik PMW-es csatiba.

Még egy van. A második. 4 tüs A 3. három tűs. Remélem hűtő mert jövőhónapban jön a vízhűtés.

Még egy kérdés. Táp-ban lehet cserélni ventilátort vagy forrasztani is kell mert már zörög? adata bn-550

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.