Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#67749) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nos... kezdjük az elejéről.
Ai overclock: Manual -ra tedd.
cpu nb frekit 2400-ra
Ht linket 2600-ra (ennek amúgy is 2400-on kellene hogy menjen, nálad meg valamiért 2200 a default)

cpu veszt próbáld meg offsetre tenni, és megkeresni azt az értéket hogy újra 1,35 (1,356 volt lesz) volt legyen az érték. Itt alap+hozzáadott, így kell számolni! Ez azért is jó, mert üresjáratban a cool n quiet visszavesz az órajelből (minek tekerjen üresjáratban a cpu, ha nem muszáj?)

A DIGI+ ban a CPU/NB-t se hagyd auton, tedd át high-ra!
Ezután teszt, és finomhangolgatás!

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67752) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Lehárt a szerkesztési időm:
Az offset módot a manual mode helyett tudod kiválasztani a a cpu & nb voltage-nál.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67753) Pixx96 válasza Jakuskacsa (#67751) üzenetére


Pixx96
aktív tag

De nekem így is visszaveszi az órajelet csak voltot tartja 1,2v mikor 4ghz-n van szóval ha offsetre rakom akkor vissza veszi voltot is? Turbo az on vagy off legyen? mert pl 4ghz-hoz ON hagytam 4,5 meg már OFF

Látod az órajel vissza skálázódásom az megvan akkor volt is meglesz ha offsettel használom? Offsete + vagy - kezdjem mert van + meg - is

(#67754) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#67753) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pont az lenne a lényege, hogy a voltot is visszaveszi a frekivel együtt ebben az esetben. Turbo mindig off, még alaphelyzetben is, csak káoszt okoz, shemmire nem jó!
Elvileg ad egy alap volt számot. Tegyük fel 1,2volt ehhez hogy 1,35 öt kapjál, hozzá kell adjál azaz + 0,15v -ot. (de egy kicsivel adj többet mert általában alulszámol az asus lap.) aztán ha betölt a win, megnézed hogy mennyit kap terheléskor a cpu. Ha újra 1,356volt akkor jól csináltad, ha több akkor vissza a biosba, és egy -két lépcső mínusz, ha kevesebb akkor vissza a bioszba és adjál még neki.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67755) Beretvás válasza Pixx96 (#67753) üzenetére


Beretvás
addikt

valami ott nem koser.. ahol irja hogy rated fsb ott ht link nek kellene lenni...

(#67756) Pixx96 válasza Beretvás (#67755) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Nem csak másik cpu-z kellett nem az msi edition :) nah nekem ez beton stabil eddig :D 1,212v 4ghz szerintem így fogom használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#67757) Beretvás válasza Pixx96 (#67756) üzenetére


Beretvás
addikt

arra értettem hogy a cpuzzal nem stimmel. :U nálam valamiért az ijen msi meg rog féle cpu-z ok bugosak.

(#67758) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#67756) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

most legalább jó a ht link értéke is. Elég komolyan alulfeszelt jószág ez... Grat, ez egy esélyes IGAZI tuningpéldány lehet. Szerintem ez tudna annyit mint a habugi kolléga volt fx-e.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67759) Pixx96 válasza Jakuskacsa (#67758) üzenetére


Pixx96
aktív tag

miért az mit tudott neki? :D az baj hogy ez a lap éppen elé 4,5gre már így is meleg 6+2-es vrm Asus M5a97 Evo R2.0 vrm borda azért meleg nem nagyon de képes arra késztetni gta5 alatt hogy vedd már le az ujjad rólam te :D

(#67760) Beretvás válasza Pixx96 (#67759) üzenetére


Beretvás
addikt

ezt[link]

(#67761) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#67759) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Habugi kolléga fx 8320 as cpu-ja tudta a 24/7 ben az 5 ghz-t. A vrm hőfoka 80 fok is lehet az még épp normális. Ha 80 fok fölé megy csak akkor kezdj ep izgulni. Addig had tegye a dolgát

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67762) bivalyolo válasza Jakuskacsa (#67761) üzenetére


bivalyolo
őstag

láttam én már ibt alatt 100 fokos vrm-et is. :D
itt már kellett volna throttlingot tapasztalni?

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#67763) Habugi válasza Beretvás (#67760) üzenetére


Habugi
addikt

Vantage Physics tesztje.., az instabil FX tuningok réme a mai napig.. :K :C

Ez volt egyébként a legjobb eredményem a prociddal, kis FSB játék után az alacsonyabb fesz ellenére sikerült.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67764) Jakuskacsa válasza Habugi (#67763) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ezt csak megwrősíteni tudom. Nem is értem ezt miért nem írtam le...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67765) Pixx96


Pixx96
aktív tag

egyébként a 8350nek mennyi az alap fesze 4ghz-n?

(#67766) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#67765) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Változó... nálam 1.288 volt. Viszont 4.7 ghz-n 1.368v ot kér. Minél kevesebb a defaultja valszeg annyival jobban tuningolható, de van itt is azért kivétel. Az fx az egy érdekes állatfaj. Sok vacakolást igényel de sokat is kilehet belőle hozni ha van türelmed és szerencséd.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67767) Pixx96 válasza Jakuskacsa (#67766) üzenetére


Pixx96
aktív tag

akkor 8320 pl a maga 1,38v ennyivel rosszaban sikerült chippek mint a 8350 vagy csak az amd lövi be ilyen magasra? :D

(#67768) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#67767) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nézd... nekem volt 8320 asom annak a default feszültsége 1.32v volt. A 4.5 ghz-t viszont már csak 1.44 volton tudta stabilan. Innentől fölfele már megfőtt, nem lehetett tovább húzni. Aztàn volt egy másik 8320 am ami még 4.4 er is alig bírta. A mostani 8350 4ghz-n csak 1.28 voltot kér. 4.7 ghz-n stabil 1.356-1.368 volton. Itt megàlltam most épp két ventillátorra várok mert van még benne de nem bìrom lefujni a birdáról a hőt. Meglátjuk. Nos mint látod változó a default fesz. Minden kockának más. Amd belövi, minél alacsonyabb általában annál virgoncabbak a tuningban. Szerintem a 8350 és a 8320 egy futószallagról gördült le és jobbra mentek a 20 asok balra az 50esek. Aztán belőtték hogy mekkora a stabil fesz hogy jol működjenek 3.5 ill 4 ghz-n. De ezt csak az én elméletem. Ugyanis ugyanannyi jól tuningolhatót találsz a 20 ill az 50-es között is.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67769) Beretvás válasza Habugi (#67763) üzenetére


Beretvás
addikt

fsb vel még nem vacakoltam, egyszer mente neki. tetszik ez a 4,8ghz 1,416 volton.

(#67770) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Srácok valaki nem tudja az AMD PSCheck miért nem jó win10-en? ma rendszert raktam ( nem ez végett) és így sem jó :S Hiába indítom rendszergazdaként win7 módban nem jó nem jelenik meg sehol a progi tálcán se. Valami tipp valakinek megy win10-en?Esetleg valami alternatíva erre progira?

Csak ennyi van

(#67771) Kroni1 válasza Pixx96 (#67770) üzenetére


Kroni1
veterán

Régebben én is próbáltam de nekem sem ment..

(#67772) ViZion válasza Pixx96 (#67770) üzenetére


ViZion
félisten

PSCheck amúgy inkább a downclockhoz kell, vagy a P-state állítgatáshoz, ha erre van idő... Mezei tuning biosból a legjobb, de nekem azzal is összeveszett, pedig idle fogyasztást vissza tudtam venni.

Jah, biosba kellene Pstate beállítás lehetőség és kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67773) Pixx96 válasza ViZion (#67772) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Kicsit elakartam szórakozni az idle órajelekkel :) mondjuk mi lett volna ha nem 1400mhz a legkisebb órajel hanem pl 800mhz mint pl 6700knál és 0.800v. de hát ha nem megy akkor nem csak kíváncsiságból érdekelt a progi :R

[ Szerkesztve ]

(#67774) Plasticbomb válasza ViZion (#67772) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elvileg UEFihez hozzá lehetne adni, csak nem tudom, pontosan mik a feltételei, és kik tudnák ezt elkészíteni. Az alap infókat microcode-ból beolvassa mondjuk ebbe a dinamikusan kreált táblába (mint pl k15tknál ahogy kinéz), majd ebben a táblában szépen lehetne állítgatni a szükséges dolgokat PStatenként.

Bilibe lóg a kéz szitu

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#67775) lee56 válasza Pixx96 (#67773) üzenetére


lee56
őstag

Azért azt se feledd hogy FX-eket magas frekvenciára tervezték (szerették volna), lehet hogy fogyasztásból tudnál lefaragni, de nem valószinü hogy sokat, főleg ha elkezded terhelni. Idle még oké nyerhetsz vele gyakorlatban is, főleg ha a feszültségen is tudsz csökkenteni. De amint elkezded számoltatni valamivel, nem biztos hogy ez akkor is megállná a helyét. Mert akkor már nő a feszültség is és vele a fogyasztás is ugye exponenciálisan. A 800Mhz Skylake és 800Mhz FX nem igazán egy súlycsoport, amit skylake még így is ki rud számolni esetleg, hogy közbe nem váltana föl nagyobb sebességre, FX-nél ez nem biztos hogy igaz lenne, sőt.

No Comment

(#67776) ViZion válasza Pixx96 (#67773) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ha rákeresel, akkor mittomén 2 éve ezt csináltuk pontosan... De ez is egy elhanyagolt terület, sleep után elfelejtette betölteni (erre végül összehoztunk egy actiont, vagy mittomén mi a neve, amit sleep után futtat), ha beállítás után bioson változtattam, akkor meghülyült, etc. Szal. én feladtam, ennyi időt nem ért meg, de mások sokat hegesztették, keress rá.

Plasticbomb: az FX-ben rengeteg mindent elbaltáztak, vagy kis ráfordítással, odafigyeléssel lehetett volna sokkal jobbra csinálni, de ez van. Reméljük Zemn-nél jobban odafigyelnek majd. Kicsi vigasz, h intelnél is ez megy, csúcs procit kiadják cipőkrémmel a kupak alatt és hasonlók... OK, nincs rákényszerítve a versenyre, az is baj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67777) Pixx96 válasza ViZion (#67776) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Én szerintem az fx akkor ütött volna nagyot ha a 4,5ghz teljesítményt adták volna ki alapból mert az azért jó (persze nem 220w tdpvel). Alapból a 8320 gyenge 3,5g legalább is én rise of the tomb raiderben annak találtam dx12vel is. Néztem benchmarkot 2600kval alapon gtx 780 1200mhz mellett lett a végső átlagom 85fps összesítve na most ezaz alap 8320-al volt 79 fps. 8320 4,5 meg már 87fps magyarul lehagyta 2600k-t itt így :D De hogy miért találtam gyengének az fx-et 3,5g tombraiderben mikor így is 79fps volt az átlag mert sok helyen meg ahol 2600kval 50-60fps volt alapon ott az alap 8320al meg 40fps kb és volt hogy alá esett 40 alá de 4,5g már ebből lett 56fps szóval 2600k-t így hozza és összesen 40k volt proci + lap hűtést nem számolom mert 2600knál is meg volt.

Valaki mondja meg miket kell belőni hogy 4,8g vagy inkább 5g mennyen az fx? megnézem mit bír meg kb mennyi feszen mennek annyit már amelyik megy xd asus m5a97 evo r2.0 elég hozzá? 1/2 tesztig?

[ Szerkesztve ]

(#67778) Habugi válasza Pixx96 (#67777) üzenetére


Habugi
addikt

Továbbra is kizárólag többszál optimalizáció és felbontás kérdése az egész.

Normális optimalizáció & közép/felső kat. VGA, 1080p, FX@4.5+ = Nincs hátrány Intelekhez képest vagy minimális.

Kotvány sz@r optimalizáció/erős egy szál igénye & közép/felső kat. VGA, VSR/DSR 1440p vagy magasabb, FX@4.5+ = Nincs hátrány Intelekhez képest vagy minimális.

End of story, ugye ami a kettő közé beékelhető lenne, az az utóbbi variáció esete, annyi módosítással hogy 1080p, mert ilyenkor vérzik a történet, játéktól függően kisebb-nagyobb mértékben és 99%-ban ezen szegmens miatt van "lehúzva" az FX.

Egyébként ahány CPU annyi féle, neked kell kitesztelned felfelé lépkedve adott órajelekhez mekkora feszt kér.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67779) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#67777) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Egyszerű a dolog... fogod és lépcsőnként emeled a szorzót, majd a feszt is hozzá. A többit már elmondtuk, (apm, offset voltage, amiket tanácsoltam a múltkor), újraindít, majd tesztel! Játékkal, benchmarkokkal, amivel csak akarod. NÉzed a hőfokot, hogy ne menjen járék alatt 65 fok fölé, tesztek alatt 70 fok is elfér, de nem tartósan! Lesz egy pont ahol már vagy elfog fűteni, vagy már nem lesz stabil. Így tudod kitesztelgetni. Sok újraindítás, sok teszt, sok macera, de erre nincs igazán jó tanács, magadnak kell megtalálnod a beállításokat. Ahogy hablaty mondta használhatod akár a vantage cpu tesztjét is, nagyon jó tesztprogi stabilitásra.

szerk.:
Hablaty megelőzött... de már nem törlöm amit írtam...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67780) Pixx96 válasza Jakuskacsa (#67779) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Igen ezt gondoltam csak az alapokra gondoltam hogy ehhez már milyen LLC-t kéne belőni vagy éppen úgy tudom hogy itt már c1 c6 is off kell legyen stb ezekre gondoltam fesszel meg mhzvel elszórakozok én :D

[ Szerkesztve ]

(#67781) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#67780) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én 4.7G-n Very High LLC-t használok, de volt, hogy high-on is találtam jó beállítást, viszont azt csak nyáron használom, mikor meleg van, kevésbé fűti el a cpu-t, és ilyenkor vissza is veszem 4.5-re. Télen (ha a lakásban már kevesebb mint 24 fok van) megy vissza very high LLC-re, és 4,7G-re. Az energia gazdálkodásból nekem egyedül a cool "n' quiet van engedélyezve. Minden más off. Pár nap múlva megjönnek az új ventik, meglátjuk mennyit adnak hozzá a hűtőborda teljesítményéhez. Télre szeretném a közel 5Ghz-t, nyárára pedig a 4,7et.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67782) Pixx96 válasza Jakuskacsa (#67781) üzenetére


Pixx96
aktív tag

hát meg van az 5g pár mhz hiányzik azért netezés alatt eddig stabil 20 perce xd de valahogy nem merek primet indítani kékhalál fogadna sztem :) 1,450v 5ghz na jó be nyomok egy rise of the tombraidet majd megírom mi lett :DD

[ Szerkesztve ]

(#67783) Beretvás válasza Pixx96 (#67782) üzenetére


Beretvás
addikt

amit mindenki kihagyott hogy a 970 es deszkával nem sok reményt füzök a mutatványhoz, de ez a 4,9 még meglehet ami a képen van.

(#67784) Pixx96 válasza Beretvás (#67783) üzenetére


Pixx96
aktív tag

ah mentem 1 méter ingame és már fagyott is a gép :D igen 970-es deszka limitál van mikor már a bios se jön be pl 1,45v felett hallott a gép sajnos ez nem fog menni :(( maradok akkor a 4,5g 1,35v-nél majd ha talán lesz jobb deszkám 1x :)

(#67785) Beretvás válasza Pixx96 (#67784) üzenetére


Beretvás
addikt

nyugi az már nagyon szép eredmény.. és elég is kell legyen kb mindenre a 4.5, nekem legalábbis az volt. :K

(#67786) pipo112


pipo112
senior tag

Tisztelt Hablaty mester kérdeznék egyet még pedig azt ,hogy ha használom a dsr-t attól jobban melegedhet a procim mert Dota2 alatt benyomtam és dsr-el kb 54c-ig ment a kupak ha nem használom a dsrt akkor csak 49-ig kúszik fel . Ilyenkor nem az van hogy a gpu nak kéne többet dolgozni ,mondjuk az is jobban tekert az tuti

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#67787) lee56 válasza Beretvás (#67783) üzenetére


lee56
őstag

Még mindig elsősorban a processzortól függ meddig megy. 970 és 990 között az alap HT/NB és a PCE-E sávok számától eltekintve nem sok különbség van. Ha a lap egyébként jó minőségű 970-es. akkor nem-igen fogja akadályozni a tuningot..

No Comment

(#67788) Beretvás válasza lee56 (#67787) üzenetére


Beretvás
addikt

hát csak épp annyi hogy nálam a 970 es deszkában msi 970 gamingben, ment ez a kocka 4,5 öt agyonfeszelve, 1,470 volton a mostani deszkában meg 1,416 volton megy 4,7 et. vagyis menne 5 fölött is mert habugi kockája volt de egyelöre ennyin hajtom.. szoval nagyonis sok ott a különbség. és nem nem melegedett tul a vrm a fesz sem dropolt.

[ Szerkesztve ]

(#67789) lee56 válasza Beretvás (#67788) üzenetére


lee56
őstag

Ha a lap egyébként jó minőségű 970-es, amint már mondtam.. :)

MSI volt a top gyártók közül aki legkevésbé vette komolyan az AM3+ platformot, ami meg is látszik a lap kínálatukon. Gondolod most hogy kiadtak egy új gameing lapot rögtön másként állnak majd hozzá?

Személyesen nem sokat tudok az említett lapról, de azok alapján amiket te is írtál, nem éppen a legjobb 970-esek között valóban. Giga vagy asus jóféle 970-esetit vajon próbáltad?

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#67790) Beretvás válasza lee56 (#67789) üzenetére


Beretvás
addikt

nem vitázom erröl veled, mint emlitetted is nem volt tapasztalatod vele igy nincs miröl e témában tovább beszélnünk..:D

(#67791) lee56 válasza Beretvás (#67790) üzenetére


lee56
őstag

Mivel nem vitáztunk semmiről, valóban nincs értelme a további vitának. :D
Főleg miután nem válaszoltál arra, hogy valóban jó 970-essel próbáltad-e az említett gravírozott H-betűs golden alma processzort. :P

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#67792) Pixx96 válasza lee56 (#67791) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Egyébként az normális ha chipset forró nem ? :D illete a vrm hőmérsékletet nem lehet nézni valamivel? vagy ha nincs throttling akkor gondolom jó bár kétlem hogy 1,350v lenne nekem 4,5g vrm melegedés asus m5a97 evo r2.0 ez mennyire számít amúgy jó tuning lapnak érdemes erről váltani vagy bírnifogja? tudom hogx csak 6+2-es és vannak 8+2-es lapok is :D

(#67793) Hencso válasza Pixx96 (#67792) üzenetére


Hencso
Ármester

AM4 kapujában akkarsz alaplapra költeni ?:D minden AMD s várja az AM4 et énis várom mit hoz sajnos most nincs esélyem haswell re váltani de ha meg mérgesedek akkor be ruházok sabertooth mark 1 z97 re meg egy G 3258 ra amig farmolok kreditet 4790k ra :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67794) Jakuskacsa válasza Hencso (#67793) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hencso drága fórumtárs! Asszem nem én vagyok az első aki elmondja neked, hogy lehet várni a zent, de ha annyiba fog kerülni mint az ujdonságok általában a pc piacon, akkir nem biztos hogy sok kollégát hoz ez lázba. Akinek van/lesz rá pénze ám vegye meg de nem hinnén hogy mi vagyunk még a célpiac. Majd 1-1.5 év mulva használtan talán... amugy meg ha alapkapot ajánlunk akkor csak 990 eset... ne adjuk lejebb ha komoly tuningba akarunk vágni!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67795) Habugi válasza pipo112 (#67786) üzenetére


Habugi
addikt

Sajnos ennyi infóból ezt elég nehézkes összerakni.. :(

5°C az kb semmi, ennél 4x nagyobb hőingás is volt már a napokban, így a szobahőmérsékletben is lehetett simán 5fok. Nem mindegy melyik API, DX vagy már a Vulkánt használod-e, milyen a kihasználtsági difi natív és DSR@****p között, stb.

Már egy DSR@1440p is sokkal jobban tudja fűteni a VGA-t, főleg ha natív mellett FPS limiterrel pl nem jár fullon, szóval ezt az 5fokot a VGA többlet hőtermelése is okozhatja shimán.

CPU/GPU terheltséget ha nézel natív 1080p és DSR@**** között akkor szerintem jó eséllyel ki fogja adni honnan származik a többlet.

(#67794) jakusj:

ZEN.., ne legyen igazam de a 8/16 Desktop lap+CPU lesz legalább 200-230K és akkor még erre jön a DDR4 stb.. :U

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67796) Omli85 válasza Habugi (#67795) üzenetére


Omli85
őstag

Hát sanszos, hogy valami ilyesmi lesz az árazás ha meg lesz hozzá a teljesítmény. :/
Ellenben a sima i5 ellen elég jó kombó lehet a 4/8-as "kis közepes zen" főleg ha lesz benne tuningpotenciál is és árban hasonló vagy olcsóbb lesz. Van még pár hónap mire erről konkrét infó lesz az a baj :/ de talán a jézuska hoz valami jó hírt a márka szerelmeseinek :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#67797) Jakuskacsa válasza Omli85 (#67796) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Akár milyen "közepes" Zenben is gondolkozol, ha olyan ember vagy aki előre is gondolkozik, akkor lapot akkor sem fogsz hozzá valami gagyit venni, mert idővel szeretnéd ha fogadná a jobb, nagyobb cpu-kat, és legyen tuningtámogató... ez így már drágán hangzik, és még nem vetted meg a legjobb teljesítményt. Sokszor elhangzik a topicban, hogy "én már megvárnám a Zent" - pfff... ja megvárom én is, de ahogy írtam is, majd 1-2 év múlva. Addig racionálisabb ha használt kékoldalt nézegetek, mert még az is olcsóbb ha váltani szeretnék. - természetesen nem az fx ellen szól mindez, és nem a Zen ellen. Hanem az "én már megvárnám a Zent" című műsor ellen.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67798) lee56 válasza Pixx96 (#67792) üzenetére


lee56
őstag

Az sajnos noormális igen :) vagyis annyira nem az, de hát ez ilyen elavult vacak már szóval fogyaszt és melegszik mint állat. :) AM4-be viszont már procin belülre kerültek a chipsetek (részben), ebben majdnem felzárkóztak mostmár intelhez. Szóval sokkal egyszerűbb alaplapok várhatóak. Reméljük ez az árazást is jófele viszi majd.

VRM hőmérsékletet nem mindegyik lap tudja kijelezni, általában ez fizetős speckó, de ha van lézeres hőmérőd vagy nem sajnálod a kis kezedet, használhatod is akár körülbelüli hőmérésre :)
Egyébként a VRM-ek sem 0°C-ra vannak tervezve/legyártva/hitelesítve, ezek sokkal magasabbat is ki kell hogy bírjanak mint a CPU, szóval annyira nem para. De ha biztosra akarsz menni, és/vagy a házad szellőzése miatt bent rekedne a meleg levegő pont azon a tájékon, akkor nem árthat egy kisebb ventillátort beszerelni hogy ez ne történhessen meg.

Az EVO R2 az egyik legjobb lap a kis 970-esek köztt, talán van rá esély hogy egy méregdrága lappal többet is ki tujd hozni a processzordból, de az már 5Ghz-en felül lesz valószzínűleg, és oda már úgyis vagy csak igazi vízhűtés jöhet szóba vagy valami duplaventillátoros duplatornyos szörnyeteg léghűtő. Szóval igen kijavítom magam, lehet hogy mégis tovább jutnál egy 990 lappal, de azon a szinten már kb mindegy szvsz.. Mert ha az összes költséget levetíted (új lap + hűtés) rájössz, hogy 1-2 száz megahertz plusszért fizettél kb. 80ezret. Ez nálam a nonszensz kategória, persze aki a pontokra veri vagy 3dmarkokkal játszik, annak talán megéri..

No Comment

(#67799) Jakuskacsa válasza lee56 (#67798) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Vannak jó vételek a PH-n, sokszor sikerül beszerezni jó dolgokat jó áron. Én pl. a lapot (asus saber) kb másfél éve itt vettem a ph-n egy phenom II 965-el a társaságában 35ezerért. Nem volt érte ár. Brocken hűtőm meg ingyen lett amikor vettem a 8350-et. A tulaja azt is elküldte, a cpu-hoz járt, 42e -ért kb egy éve... szóval lehet ám kifogni jó dolgokat, csak türelmesnek kell lenni, és nem bármi áron vásárolni!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67800) lee56 válasza Omli85 (#67796) üzenetére


lee56
őstag

& jakusj : Az az egy szerencsénk hogy a piaci helyzet nem egyik napról a másikra fog változni, hiába lesz megint konkurenciája az intelnek minden szinten akár, ahhoz hogy vissza tudjon nyerni piacot az AMD nem adhatja drágábban semmijét mint az intel, kategóriáján belül persze. Lehet hogy eleinte drágábbak lesznek, lesz egy kis újdonság varázsa adó, de ez minden új terméknél megvan. Miután beállnak az árak szerintem hülye lenne az amd ha nem csak a termékekel lenne versenyképes, de az árakkal is. Jelenleg nem úgy állnak hogy megtehetnék azt hogy aranyáron adják a termékeiket akármilyen jók is..

Amúgy szerintem is a legjobb húzás az lenne amit írtál i5 ellen 4c/8t HT-s zen, i7-ek ellen meg 6c/12t zent bevetni, ugyanazon az áron, vagy minimálisan drágábban. Ezekkel már lehetne piacot szerezni, ha a teljesítmény is meglesz persze hozzá.

Annnnyiban viszont egyetértek jakusj-val, hogy az alaplapoknak is kell majd valószinüleg egy kis idő mire kiforrják magukat. Nem biztos hogy a rögtön megvásárolható lapok lesznek majd a legjobbak, főleg ha valaki tuningos szempontok alapján választ. És persze idővel és ha intel is árcsökkentésbe kezd, akkor mindkét oldalon csökkennek majd az árak is, és asszem ez lenne a legjobb mindenkinek, akár kék szemüvegen át nézi az eseményeket, akár piros, vagy zöld, vagy mi. :)

(#67799) jakusj : Persze, kifogni mindig lehet jó ajánlatokat, én bolti áron gondolkodtam, azért 40-50ezret csak a lapért már te se adnál ki nem? -Naugye. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.