Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Na kérem ...asszem kihoztam a maxot ebböl a lapbol
Prime-ok szépen lefutnak ,fél óra mulva kapcsolom ki öket (nekem az már stabil egy játékra)
4.56GHz 1,344 -1,345 fesszel
LLC auton!! Mert ugyanis bekapcsolva már 1,38 on nem bírja a strapát a primmel 4,5 GHzen , ha lejjebb veszem azért fagy ,ha feljebb akkor meg a vrm offol ki, így hát maradt auto modba offsettel, picit az fsb hez is nyulnom kellett a + Mhz-ért ,de még stabil :DDD
Annyira nagy dropok nincsenek. :)
És ami még érdekes hogy auton el tudja futtatni 4.5 felett kevesebb fesszel!! amit én sehogy nem tudok összehozni meg itt gondolom van valami védelem a VRM miatt (de igy ha stabil akkor legyen) ...mig simán bekapcsolva kb 0% az esélye
Nem a legjobb tuning a szutyok lap miatt de ha stabil és bírja akkor kezet csokolok annak aki feljebb tudd menni egy 8370-essel egy ugyanilyen lapban!! //és a prime azota is futkos :C :C

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68802) Jakuskacsa válasza Pro!Petya (#68801) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Beretvás: Keressél már rá a lapjára... nem buggos, egyszerűen nem jó... 4+2 es...

Ahogy gondolod, csak majd egyszer ha lesz rá időd, próbálj már rá egy high llc-re olyan 1,35v környékén 4,4 Ghz-n, és mérjál egy tesztprogival eredményt. Aztán a jelenlegi beállításokkal is csináld meg ugyanezt, állítom, hogy a stabil 4,4 es jobb eredményt fog produkálni mint most ezzel az auto beállítással. Amúgy a max igy is elszalad 1,392 ig....

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68803) Pro!Petya válasza Jakuskacsa (#68802) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az én biosomba LLC-nél annyi van hogy : auto - enabled-disabled és kész :DDD :DDD
És asszem a legfrissebb bios van fent szval ez a lap annyi amennyi .. egy nagy 0
De majd ha lesz idöm akkor csinálok egy bekapcsolt LLC-s tesztet 4,4en meg egy egy autot is 4,4en ;) Engem is érdekel a dolog , amugy erre a legjobb tesztprogi? :C

De amugy a jol emlékszem akkor már talán a 4.4et se tudtam anno elohozni bekapcsolt LLC-vel ebben a lapban mert a vrm kioffol ha tartosan kapj a 1,362 vagy 1,38 felett azt is probáltam MHzenként és mV-onként XD :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68804) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68802) üzenetére


Beretvás
addikt

volt olyan lapom azért tudom hogy ilyen nem csinálhat, ott valami nem kerek. az ok hogy 4.5 a max nálam is ott limitált, de ez a fesz dolog nem koser. én a fesz dologra értettem hogy bug..:D a lap egyértelmü , hogy kevés.

(#68805) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Tudtok még jó Cpu bench progikat? :R Cinebench már megvan

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68806) Jakuskacsa válasza Pro!Petya (#68805) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

3d mark vantage es csak a cpu teszteket futtasd

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68807) Pro!Petya válasza Jakuskacsa (#68806) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Thx!
Még egy kérdés azokhoz akik olyan 4,5Ghz körül hajtják a procikat és csináltak már Cinebench -t azoknak mennyi pont jött ki? nekem 720cb .... lövésem sincs h ez most jo vagy sz@r.... :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68808) Beretvás válasza Pro!Petya (#68807) üzenetére


Beretvás
addikt

pls használd a keresöt mert kismillio válasz van itt minden kérdésedre.. tesztekre is..

(#68809) Jakuskacsa válasza Pro!Petya (#68807) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az kb reális...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68810) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68809) üzenetére


Beretvás
addikt

amugy milett a végén azzal a K2 vel?

(#68811) Pro!Petya válasza Beretvás (#68808) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ok rendben azt fogom használni ;) :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68812) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68810) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem ruháztam be rá. Mivel konfigot cserélek idővel ezért már nem akartam pénz ölni az fx-be. Meg fejben végiggondoltam, hogy ha a jelenlegi hűtővel bírja a 4,8at, akkor a K2 vel max 4,9-et bírná. Az a baj, hogy 4,8 fölött éhessé válik, + kazánná.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68813) Askformore válasza Pro!Petya (#68803) üzenetére


Askformore
senior tag

Azért túlzásokba se kell esni, nem rossz lap egyáltalán, de FX6350-nél nagyobbat ne tegyél bele... Ahhoz már kell legalább a 6+2 fázis, de inkább a 8+2. Nekem a 6300-am vígan ment benne 4ghz-en, és még többet is bírt volna, ha szórakozok vele 5 percnél tovább..viszont a 8350-hez már kevés.

Más téma, a mostani 8350-et beállítottam 4,3Ghz-re, mert ígyis a tápom határait feszegetem. APM, Turbo, C6 kilőve, LLC very high-on, CPU/NB LLC highon, a fesz egyelőre auton van, és az alábbi értékeket mutatja a HWmonitor:

Ebben kérném a segítségeteket. Ez a fesz nekem jó értéknek tűnik, szerintetek? AUTO beálíltáson 4,3-on 1.308V a maximum, és 40 percet biztos nyüstöltem, mialatt ezt mértem, a hőfok is 48 körül van. Na most biosban rakjam manuálisan 1.308v-ra a feszt és kezdjem el csökkenteni? Vagy hagyjam így? Nem droppol sokat, így két nap alatt stabilan ment minden. LLC-ket állítsam valamerre?

(#68814) Jakuskacsa válasza Askformore (#68813) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

LLC-t minél feljebb állítod annál pontosabb lesz a beállított érték, és nem fog szinte shemmit droppolni se le se fel a feszültség. Látom very high-on van. Én ott hagynám, feljebb már nem szokás tenni... Én manuálisra beállítanám, de offsettel, mert akkor a 'Q n Q'-t be tudod kapcsolni. Szerintem azt érdemes használni.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68815) Askformore válasza Jakuskacsa (#68814) üzenetére


Askformore
senior tag

A QnQ always enableden van. Nem is pörög a proci egyfolytában, visszaveszi az órajelet 1400mhz-re, a feszt pedig 0,8 környékére olyankor. Szóval ha jól értem, akkor offset mód, és csökkentsem, ha elég nekem ez a 4,3? A többi beállítás gondolom jó.

(#68816) Jakuskacsa válasza Askformore (#68815) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az a lényeg, de lehet csak az én lapomon van így (de kétlem), hogyha manuálisan beírod a voltszámot, akkor mindig annyin fog menni a cpu, és a QnQ nem működik, hiába engedélyezed, ezért is jobb offsettel belőni a voltszámot, mert ott múúkodik a QnQ

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68817) Pro!Petya válasza Jakuskacsa (#68816) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én ugy vettem észre ha offsetben manuálisra állítod akkor a QnQ-t be se dobja beállítási lehetöségként... legalább is nálam igy van

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68818) Pro!Petya válasza Askformore (#68813) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hát azzal már elkéstem egy pöppet :DDD :DDD most 8370es ketyeg benne amiért meg is szenvedtem én és a VRM az oc-nál :DD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68819) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68816) üzenetére


Beretvás
addikt

Kb mind ilyen.

(#68820) bivalyolo válasza Beretvás (#68819) üzenetére


bivalyolo
őstag

Nálam ez az offsetes tuning nem igazán akar működni..ha nem manuálisan állítom be a feszültséget, és windowsban nyomok neki egy újraindítást, akkor kikapcsol a gép. :F

"Let's agree to disagree!"

(#68821) Pro!Petya válasza bivalyolo (#68820) üzenetére


Pro!Petya
addikt

LLC milyen módban fut mikor offsettel huzol?? Mert ha netán auton hagytad vagy kikapcsoltad akkor abban az esetben drasztikusan visszaveszi terhelésnél a feszt és ha magas a freki akkor egyböl kioffol a gép..azt csak ugy tudod életben tartani ha drasztikusan lépegetsz feljjebb az offsetben...,most csak egy példa : adsz neki böven kakaót és mikor indul a gép akkor lehet h mutat 1,4 feletti értéket , de terhelésnél viszont csak annyira vesz akkor vissza mondjuk 1,35 körülire ami meg már lehet elegendö futáshoz... qnq vagy a többi fícsör gondolom ugy is megy szoval azon a feszen nem sokat látod , meg hát gondolom a terheléses része ami izgat szerintem!
De ez egy elég vacak példa volt!!!!! CSAK a lényeget akartam csak megragadni , ha LLC auto v disabled akkor kell neki kraft h mikor visszavesz akkor is maradjon benne elég az orajelhez.. LLC auto modban kapcsol magának valami VRM védelmet (legalábbis az én lapomnál, és ez 100% h így van) és kisebb feszen képes futtatni magasabb frekit !
Másik meg, ha be van kapcsolva elvileg nem szabadna droppolnia (olyan sokat :DDD ) igazábol semennyit, + még az se mindegy melyik fajta LLC-d van a továbbfejlesztett vagy pedig a sima
Nekem személyszerint csak a mezei sima változat van ergo annyi h ki-be kapcs és auto, ezt a fajtát tesztelgettem oda vissza 5x nincs olyan beállítás kombo amit nem probáltam volna ki az elmult 2 hétben ergo ha tudok szivesen segítek a saját tapasztalatommal,de van itt sok olyan aki kivulrol fujja a fejlettebb LLC-t.
Amugy meg a 1000 féle dolog miatt lehet az amit írtál .. kéne jó pár alapvetö adat :DD :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68822) bivalyolo válasza Pro!Petya (#68821) üzenetére


bivalyolo
őstag

LLC mediumon van, ezen kívül van auto, normal, extreme, low és standard :D egyik szarabb mint a másik..kb a medium ami úgy nagyjából hozza a beállított feszt, az extreme meg bitang módon túlfeszeli.

"Let's agree to disagree!"

(#68823) Beretvás válasza bivalyolo (#68822) üzenetére


Beretvás
addikt

nem feszeli tul az.. neked azt az értéket kell belöni amit terhelés alatt ad neki. inkább felfelé droppoljon a fesz mint lefelé.

(#68824) bivalyolo válasza Beretvás (#68823) üzenetére


bivalyolo
őstag

Lefelé nem droppol a mediummal sem.

"Let's agree to disagree!"

(#68825) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
2 éve megvan már a proci, úgyhogy úgy gondoltam mostmár ideje kipróbálni az oc-t.,
Az alaplap: Gigabyte 970A-ud3 rev 1.1
Proci: AMD FX-6300
Hűtő: Alpenföhn Matterhorn

Kezdésként +0.5 voltot kapott és 4.4ghzt.
Megy a prime, cpu-z így néz ki:

De a Core speed néha leesik 3284 Mhzre.
Hőmérsékletek:

Mitől ennyire változóak? Vagy mit kell nézni?

Prime meg így néz ki:
nagyobbkép

Az a hibaüzi mire utal? Meghalt a procim v wut

Még nem oc-ztam soha szóval úgy nézzetek rám, az összefoglalót és a linkelt cikkek nagyrészét elolvastam

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68826) Beretvás válasza bivalyolo (#68824) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor tedd médiumra vagy amelyik a legközelebb tartja a biosba beállitotthoz és ugy keresd meg menyi fesz kell neki.. olyan isten nincs hogy offszettel minden körülmény között eldobja magát..

(#68827) Beretvás válasza Vismajor01 (#68825) üzenetére


Beretvás
addikt

érdekes. 8+2 nek irja a vrm et.. viszont attol még melegedhet. nézd meg a cpu melletti kis borda menyire meleg terhelés alatt..

most nézem , hogy fsb- emeltél. azt ne bántsd, az másik szint. elöször szorzobol tanulj meg tuningolni finomhangolni. összefoglaloban Vizion irását olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#68828) Pro!Petya válasza Vismajor01 (#68825) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha jol láttam a az egyik mag már el is dobta a primeot, probálj csak meg szorzoval feljebbmenni és csak a legvégén nyulj az fsb-hez mert instabil lesz.
A prime ban bármilyen hibauzenetet kapsz az rossz ... annak ugy kell futnia mind a blendnek mind a small FFS-nek h csak akkor legyen vége ha te állítod le ergo Blendnél nagy valoszínuséggel a ramok offoltak ki vagy kevés fesz a coreon így elsöre

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68829) bivalyolo válasza Beretvás (#68826) üzenetére


bivalyolo
őstag

Azon van és azon volt eddig is. Ha offsettel állítom be ugyanazt a feszt mint amit kézzel szoktam csinálja ezt, hogy újraindításkor lekapcsol, és amikor visszakapcsolom belépve a biosba írja, hogy hibát észlelt nem megfelelő beállítások..

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#68830) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#68828) üzenetére


Pro!Petya
addikt

+ nem látom a memoriád tipusát de ha nem valami tuning , akkor sok neki az a freki amin most van aszzem 870 környékét mutatott a képen,nem emlékszem pontosan, meg gondolom a biosban plusz feszt sem adtál neki még , az fsb miatt ugrott amugy meg az alap 800 ról ahogy azt növeled azzal a mem frekit is huzod vele, és ha nem tuning barát a ramod akkor 100 h amiatt dobta elsösorban , ezért probálj meg eloszor csak szorzo állítással. Ha vizzel hütesz akkor az is kérdés h nem takarja e el a vrm-t vagy ha nem akkor van ott megfelelő szellözés vagy + venti rá?

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68831) Beretvás válasza bivalyolo (#68829) üzenetére


Beretvás
addikt

amp/ turbocore off?

(#68832) bivalyolo válasza Beretvás (#68831) üzenetére


bivalyolo
őstag

:K

az energiatakarékos cuccok viszont benn vannak.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#68833) lee56 válasza bivalyolo (#68832) üzenetére


lee56
őstag

Giga lapod van, hallottam olyanról hogy a turbó kikapcsolása miatt kétszer indul vagy hibát ír induláskor. Nem lehet hogy nálad is ez van? APM-et hagyhatod kikapcsolva (ez amúgy is közömbösíti a turbózást), de a turbót vagy CPB vagy hogy is híja a giga, azt viszont kapcsold be, próba cseresznye. :)

No Comment

(#68834) Pro!Petya válasza bivalyolo (#68832) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha jó az oc akkor az energiatakarékos cuccoktól semmi ilyen nem lehet meg alapból sem terhelés alatt... ugyanis nem aktiválódnak asszem csak a c1 kap folyamatos lekérdezést az optól de az lényegtelen itt.
valami más lesz... nincs esetleg képed vagy valamid a biosról esetleg hw vagy cpuz aida? Sry ha nem vettem észre pedig visszatekertem pár oldalt ha mégis linkelted :F

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68835) bivalyolo válasza lee56 (#68833) üzenetére


bivalyolo
őstag

2x indul hidegindításnál. Most viszont nem ez van, miután lekapcsol vissza már nem, és nekem kell kézzel bekapcsolni újra.

"Let's agree to disagree!"

(#68836) lee56 válasza bivalyolo (#68835) üzenetére


lee56
őstag

Fura! BIOS frissítés? Más nem nagyon jut eszembe..

No Comment

(#68837) Vismajor01 válasza Pro!Petya (#68828) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekem próbáljátok kicsit szájbarágósabban :D
Nullára levéve a + voltot bootnál kékhalál, 0.25nél smallnál kékhlaál, 0.50nél bendnél fagyás, most 0.75 és bend eddig megy szépen.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68838) Beretvás válasza lee56 (#68836) üzenetére


Beretvás
addikt

valami nem kerek ott. kellene egy bios reset minimum. vagy frisités ahogy irod is. :K

(#68839) bivalyolo válasza Beretvás (#68838) üzenetére


bivalyolo
őstag

Megvolt mind2. :P

mind1 amúgy, hagyom manuálisan azzal teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#68840) Pro!Petya válasza Vismajor01 (#68837) üzenetére


Pro!Petya
addikt

A legelsö és legfontosabb h ne piszkálld az fsb-t! Hagyd alapon , csak szorzót állíts, majd késöbb be lehet lőni azt és a ramokat is!! Amugy meg ezeket feszeket hogy adod neki manuállba vagy offset???
De mindenek elött én ugy ahogy van alapon futtatnék primeot mindkét fajtából hogy egyáltalán úgy mennyire melegszik fel mondjuk egy jo óra alatt vagy , legalább IBT-t adj neki és közbe sasold a hömérsékleteket ha mutatja a lapod a vrm-t akkor azt is nézd a cpu temp mellet folyamat, egy jó 10%-os oc hoz már kell hűtés

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68841) Beretvás válasza bivalyolo (#68839) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor jo ha jo, nem ráderöszakolni akartuk csak megoldani az anomáliát. ;)

(#68842) Beretvás válasza Vismajor01 (#68837) üzenetére


Beretvás
addikt

legelöször is olvasd át az összefoglaloban Vizion irását. abban levan irva minden szájbarágosan.

(#68843) bivalyolo válasza Beretvás (#68841) üzenetére


bivalyolo
őstag

Ami ötlet felmerült azt már próbáltam, sajnos ezek egyike sem vált be de ha van még esetleg más vmi, amit kipróbálhatok, akkor azt szívesen fogadom. :)

ha nincs akkor nincs, marad így csak láttam, hogy mindenki offsettel tuningol, azt javasoljátok és gondoltam megnézem milyen.

"Let's agree to disagree!"

(#68844) Pro!Petya válasza bivalyolo (#68839) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Saját vélemény : szerintem csak azután állíts offsetben feszt ha Közvetlen elötte volt bios reset , mivel ahogy irod most manuálban van ergo gondolom én ahhoz ad pluszt (amit elözöleg megjegyzett értéket) offseten keresztül és lehet oriási feszt szabadítasz rá ezért kapcsol ki vagy el sem indul miután offsetbe állitod a plusz feszt ;) + ne egyböl tekerd fel annyira mint ahogy amennyin manuálba használod, kevesebb fesszel még fel fog állni az op, utána lehet már növelni fokozatosan :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68845) Vismajor01 válasza Pro!Petya (#68840) üzenetére


Vismajor01
addikt

Visszaállítottam fsb-t 200 mhzre.
A szorzót 22-re emeltem, a feszt 0.100ra.
De most halódik a cucc, már cpu-zben is látomh leugrál 1.4ghzre.

Mikor 218n volt az fsb akkor stabilan ment 4.4ghzn hiba nélkül ^^

Ja és elolvastam Vizion írását, de nálam nincs ilyen h offset. Giga lap.

e: hazudtam, terhelésen stabilan 4.4 ghz és pörög a prime, 40 fok alatt van a proci

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68846) Pro!Petya válasza Vismajor01 (#68845) üzenetére


Pro!Petya
addikt

XD Teljesen más dolog miatt esik le a freki!!! ahj ó figyelj, a biosodban alapbol be van kapcsolva egy vagy több energiatakarékos mód ezeknek a neve márkától függ pl asus QnQ stb stb, De ha a cpu dolgozik vagy feladat van ráküldve ezek automatikusan ki is kapcsolnak szoval ezzel ne foglalkozz csak örülj neki h valaki csinált rá opciót h kimélje a cput h ne menjen állandoan 100on!!!! De amugy is egy jó tuningnál ezek nem befolyásolo tényezök szval ne is vedd figyelmbe ha vissza esik, azt meg nem tudom elképzelni se h egy prime vagy IBT alatt így ugrál a freki 10-20Mhzes esések még elofordhat laptol és beállítástöl fuggoen. Mondom eloszor csak szorzo állítás aztán Ha prime fagy akkor mehet neki fesz mértékkel , és így tovább de csak fokozatosan
höfököt tuti rosszul olvasod le mert nemhiszem h 40 fokon megy teljes terhelésen a cpud azt ugy kell nézni mikozben megy a prime small FFS!!! és ne 2 percig hanem minéll tovább megy annál stabilabb az oc. sajnos ez ilyen idöígényes folyamat,

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68847) bivalyolo válasza Pro!Petya (#68844) üzenetére


bivalyolo
őstag

Így se jó sajna. :(

Lehet ez a giga lap ilyen vagy nemtom. Eleve ez a dupla indulás is érdekes..

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#68848) Vismajor01 válasza Pro!Petya (#68846) üzenetére


Vismajor01
addikt

Közben rájöttem, köszi!
Elég buta a biosa ennek a cuccnak, legalábbis a linkelt írásnál lévő képekhez képest.(meg én is az vagyok)
Most 0.100 feszen és x22 szorzón van, 4.4 ghz és eddig stabilan tesztel.
Meddig kell menjen így a prime(benden megy) hogy azt mondhassam stabil?
Ha az akkor mivel mennyivel menjek feljebb? Szorzón újra amíg nem fagy ki, akkor egy kis fesz?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68849) Vismajor01 válasza Pro!Petya (#68846) üzenetére


Vismajor01
addikt

HWiNFO64et használok erre, nemtom melyiket kell igazából leolvasni

Itt smallon megy a prime.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68850) Pro!Petya válasza Vismajor01 (#68848) üzenetére


Pro!Petya
addikt

primeban a a small FFS ami legjobban izzasztja a cput, én nekem már személy szerint egy jo fél ora - 40 perc az más stabil (attól fugg ki mire használja és napi szinten menniyt megy a gép csucsón) van aki arra esküszik ha egész este megy a prime és nem dob hibát. Változo én amondo vagyok ha nálad el mennek a tesztek mind a small FFS és a Blend 1-1 orát akkor már rossz uton nem haladsz!! Feszt csak akkor adj nyeki ha nyetlik addig ne. Blend is jó de az elsösorban a ramokat teszteli és a cput, ha ott nem kerek valami vagy egyik hibát ír ki akkor lehet kevés a fesz. de kulonben ne tologass rá voltokat :D

PONT hogy a legfontosabb nem látszik a Te HW-d on (amit utoljára linkeltél) egy sorral alatta mutatja a pontos cpu fokot ;)
Nekem nehogy azt nézd ami alatt a package fok is van ott kb egy 20 fokkal kevesebb szokott lenni átlagban de ez is változó
:D azt majd késöbb mikor már kimaxolod a cput..hogy nehogy lekormoljon XD
meg érdemesebb legalább 2 monitorozo programot használni a pontosság kedvéért

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.