Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) Jakuskacsa válasza lovas001 (#68400) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hmm... hazértem nem lehet egyesével tiltani. Csak modulonként. Bukta így az egész. Ezt most a cpu nem engedi, vagy csak az én saber lapomban nem lehet? Windows alól tiltani... hát mit mondjak... amit a biosban nem lehet megcsinálni, nekem más áron nem kell...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68402) lee56 válasza Jakuskacsa (#68401) üzenetére


lee56
őstag

Én csak azt nem értem miért off-ba írjátok, mit titkolóztok :D , szerintem sokakat érdekelhet még a téma hogy hogyan csikarjunk ki még többet az FX-ekből kevésszálas alkalmazásokban is, és itt ez egyáltalán nem off szerintem. Kérdem én hol lenne on, ha nem itt? :)

No Comment

(#68403) Jakuskacsa válasza lee56 (#68402) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Lovas kezdte :DD :DD :DD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68404) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68403) üzenetére


Beretvás
addikt

megkövezzük...:DDD

(#68405) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Az a vicces hogy CS elvileg max 2-3 szálat használ és mikor tegnap csináltam az fx8320 4,5ghz egy 4 magos lényegében fx 4300-at 4,5g akkor csökkent az fps-em csbe ez miért van?általában azért az átlag 180-250 megvan de úgy 200 felett többször de ha 2 modult tiltok (4 magos lesz) akkor már csak 100-150fps van szóval ezáltal én nem értem ezt.Mert nekem is jobb lenne egy 4x5g mint 8x4,5g. na m1 :D szerintem az erőforrásokat is tiltom így vagy mi a fene?

[ Szerkesztve ]

(#68406) lovas001 válasza lee56 (#68402) üzenetére


lovas001
aktív tag

:R Esdeklem bűnömért. Egy életre elfelejtem az off gombot. Mai eredmények alapján arra jutottam, hogy ha win alól tiltok magokat és 5 magosnak használom( elég érdekes ötlet volt) akkor 3 modul lesz aktív. Itt jön az érdekesség egy 4 szálat használó program esetén a 2. modulból a 2. magot nem használta az alkalmazás aktívan. Sajnos annyi időm még nem volt rá ,hogy ezt számtanilag is kiteszteljem hogy mit jelent.

Biosból csak modulonként lehet tiltani. Nálam is, és ahogy néztem általánosságban elmondható ez az asus lapokról.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#68407) Jakuskacsa válasza lovas001 (#68406) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Milyen progival tiltod? Én is rápróbálnék egy s másra.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68408) lovas001 válasza Jakuskacsa (#68407) üzenetére


lovas001
aktív tag

Msconfig-->rendszerinditás-->speciális--> proceszoroknál pipa és kiválasztod mennyit akarsz majd restart visszafele meg csak kiveszed a pipát.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#68409) Beretvás válasza lovas001 (#68408) üzenetére


Beretvás
addikt

na nekem ettöl borult meg a rendszerem 1x.. ujratelepitést nyertem. :(((

(#68410) Jakuskacsa válasza lovas001 (#68408) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Sejtettem, hogy ezt fogod írni... turkalok tovabb a neten, ha jol remlik pont az asusnak volt egy utility-je, amivel a magokkal lehet buherálni. Ha talalok valamit irok.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68411) lovas001 válasza Beretvás (#68409) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nekem még nem volt vele bajom se mostanában se régebben, de lehet csak szerencsém volt :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#68412) Beretvás válasza lovas001 (#68411) üzenetére


Beretvás
addikt

meglehet, csak nálam volt valami, fene tudja. :K

(#68413) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68412) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Keresztapám lehet nalad az volt a bibi, hogy egyszerre probaltad a tiltast meg a coreparkingot.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68414) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68413) üzenetére


Beretvás
addikt

már nem emlékszem, te mire jutottál? van valami értelmes info?

(#68415) Omli85


Omli85
őstag

wccftech szóval kéretik eszerint kezelni :). Bár igazából ezt már tudni lehetett, hogy ebből idén nem nagyon lesz semmi :/. Mondjuk én bíztam benne hogy legalább külföldön kiekerül pár nagyobb oldalnak pár tesztdarab és kerülnek fel tesztek. Esetleg lassan belőhetnék az árazást is, hogy el kell e adnom a vesémet vagy nem :DDD .....

Mindenesetre...továbbra is tartom magam... aki upgradelne annak üzenem
"én azért megvárnám a ZEN-t.." ;) ;]

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68416) Maxidrake


Maxidrake
csendes tag

Hali! Na meglett az Fx8350, nagyon nagy előre lépés volt az Fx8120-hoz képest. Alap 4 GHz-en használom,Turbo Core-t kikapcsoltam. 1,335 volt-on megy. 28 fok a proci Idle. Terhelve meg max 45 fok volt,de átlagosan 39 fok. A Doom 80-176 fps között megy teljes max grafikán Fullhd -ba átlag 130 fps-el. Nagyon bika proci.

(#68417) lee56 válasza Maxidrake (#68416) üzenetére


lee56
őstag

Nem is véletlenül, ugyanis valószínűleg a DOOM-ba van az eddig megjelent egyik legjobb multicore támogatás.
Így - ugye volt egy kis teszt is erről még régebben - egy skylake i5-öt is megelőzhet egy FX, és mindezt alapórajelen. Sajnos viszont csak mostanában kezdenek eljutni erre a szintre, a régebbi játékokban azért nem mindíg ilyen fényesen szerepelnek az FX-ek, lásd pl. CS:GO. :) :P

No Comment

(#68418) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68414) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ma semmire nem jutottam, mert a főnököm kocsiját vittem szervizbe, még mindig azt várom mi a baja. 8 hónapos, tele kütyüvel, szóval van hol keresni a hibát.

Gondoltam hogy ez lesz a Zen-el. Amire kijön, rég egy régi technika lesz az intelek mellett. Majd meglátjuk. Azért Omli85 kolléga, ne feledd! Addig is minden héten el kell, hogy hangozzon, a "várd meg a Zent" című mondat, legalább 2x egy héten!

Hát csak megelőztél.... :K

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68419) Out válasza Jakuskacsa (#68418) üzenetére


Out
addikt

Rosszul látod a dolgot, a Zen ha kijön, akkor nem egy rég elavult technika lesz, hanem pont, hogy a jövőbe mutató technika, amire 5 évet kell várni, hogy a PC ipar fejlesszen rá programokat. Az FX is most lesz majd jó, a ZEN pedig majd 5 év múlva, nem kell sietni a vásárlással :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#68420) Jakuskacsa válasza Out (#68419) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Végülis... ha így nézzük akkor igazad van. Addigis meg kellene fejteni, hogy hogyan használjuk az FX-et ezekben az "egyszállas időkben"... megoldás folyamatban :DDD

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68421) Out válasza Jakuskacsa (#68420) üzenetére


Out
addikt

passziánsz, fekete macska, aknakereső :D

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#68422) Maxidrake


Maxidrake
csendes tag

Na igen, a lényeg hogy teljesen meg vagyok vele elégedve, nem csalódtam benne, 3 évig most már nem tervezem hogy hozzá nyúljak, és lényegesen kevesebbet is fogyaszt mint a régi procim. Sokat dobott a witcher 3-ba is. 8* hairworks-el minden maxon Fullhd-ba 45-60 fps. Fallout 4-be is. Szóval nagyon bika a proci :-)

(#68423) lee56 válasza Maxidrake (#68422) üzenetére


lee56
őstag

Na ja, van benne kraft, csak nehéz kibányászni belőle. :)
Cserébe azért elszívja egy kisváros éves energiaigényét. :)
Valamit valamiért alapon. :) Barokkos túlzás előjogát fenntartom. ;]

(#68419) Out : Szerintem meg inkább te látod rosszul. Zennel pont hogy inkább vissza másznának az időben, az FX-ek voltak túlságosan előremutatóak anno, zennel inkább az intelt majmolják, ami nem baj, mert a jelen igényeihez egész jól használható processzorokat tettek le az asztalra az elmúlt 1-2-3-4-5-6-7 évben :)
És azért hába minden futurisztikus API, meg windóz, meg szoftfejlesztés, azért az egyszálas teljesítmény még sokáig egy nagyon fontos szempont lesz, és nem csak a régi/elavult játékoknál és programoknál, amik 6-8 szál láttán elsírják magukat. :)

No Comment

(#68424) Out válasza lee56 (#68423) üzenetére


Out
addikt

Kihívás elfogadva, majd meglátjuk :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#68425) lee56 válasza Maxidrake (#68422) üzenetére


lee56
őstag

"..és lényegesen kevesebbet is fogyaszt mint a régi procim..." :Y
Megkérdezhetem mi volt a régi procid? :D

No Comment

(#68426) Balathruin válasza lee56 (#68425) üzenetére


Balathruin
veterán

FX 8120 :DDD

(#68427) Jakuskacsa válasza lee56 (#68425) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

81xx - nekem is volt olyanom, azt nem tudom, hogy kevesebbet fogyaszt e, az viszont legalább 15% van benne ugyanolyan frekin. Az a régi 81xx az egy nagyon jó béta verziós proci, de harmat gyengék...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68428) lee56 válasza Balathruin (#68426) üzenetére


lee56
őstag

Jah jóvan ezt benéztem, írta is korábban. :W
Azért kösz srácok :N

& jakusj : Igaz 8120 első generációs bulldozer, na de aztán azoknál már semmi sincsen az egész világon, ami többet fogyasztana, max a szerver vagy szuperszámítógép vonalon. :D

A második gen Piledriver alapú Visherák már jobbak átlag 15% clock2clok és fogyasztásuk meg hőtermelésük is jobb valamivel valóban.

No Comment

(#68429) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68418) üzenetére


Beretvás
addikt

ne is mond utálom az elektronikát a kocsikban..

(#68430) rolir88


rolir88
csendes tag

sziasztok.
nagyon ugrál az fps-em a BF1.ben. 35-80
ha kisebb felbontást állítok akkor is ugyanez a helyzet
amd 8320e oc 4.0GHz
gtx 1070
16 g ram
nem bírja a processor?
köszönöm a tippeket

(#68431) Balathruin válasza rolir88 (#68430) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen alaplapod van? Anélkül nem tudunk segíteni. Esetleg töltsd a cuccok részt a profilodnál.

(#68432) rolir88 válasza Balathruin (#68431) üzenetére


rolir88
csendes tag

MSI 970 SLI Krait Edition
megvan az adatlap is :)

(#68433) Hencso válasza rolir88 (#68432) üzenetére


Hencso
Ármester

szerintem aproci hütöd kevéske nagyon... viszont azt nem tudom hogy az alaplap 8+2 power desinges vagy csak 6+2 es de inkáb az utibbi .. viszont a cpu hűtésed nem FX re való!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68434) rolir88 válasza Hencso (#68433) üzenetére


rolir88
csendes tag

45 foknál még nem volt melegebb,még prime95 alatt sem 45 perc utánn

(#68435) lee56 válasza rolir88 (#68434) üzenetére


lee56
őstag

APM és turbó megkeres BIOS-ban és kikapcsol, visszamegy BF1-ezni és örül. :)
Összefoglalót pedig érdemes elolvasni, hasznos tanácsokkal van tele, nem is véletlenül íródott ám..
Hőmérsékleteket nem árt árgus szemekkel figyelni mondjuk egy ilyen lépés után,,,

Primenál amikor tesztelted vajon tartotta az órajelet végig, figyelted? Ha tippelhetnék, sőt nagyobb összegben is fogadnék hogy nem. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68436) rolir88 válasza lee56 (#68435) üzenetére


rolir88
csendes tag

a turbo ki van kapcsolva az AMP -ot megkeresem és kipróbálom
mindent figyelek OSD-n,bár nem tudom mennyire pontos.
maxon futottak a prime alatt ,figyeltem HWINFO64-el a kupakhő 54 volt azt tegnap nem írtam

köszönöm

(#68437) Jakuskacsa válasza rolir88 (#68436) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hw monitorral nézd meg, lesz egy kalkulált és egy tényleges érték. Táp milyen van benne?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68438) Beretvás válasza rolir88 (#68432) üzenetére


Beretvás
addikt

Az a lap 4+1 es tápellátást kapott. Szoval a vrm a hibás és droppol.

(#68439) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68438) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

8320e van neki... annak a 4+1 is elég lenne, csak OC-t le kell venni, turbo core off- de amint látom az már rendben van. 95w alatt nem kell, hogy droppoljon, csak vissza kell venni a tuningból. Kár érte, hogy 4+1 es egyébként egy faja kis alaplap lenne....

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68440) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68439) üzenetére


Beretvás
addikt

Azt én értem. Csak a közelmult nem ezt mutatja, akinek 4+1 es lapja volt mind ment a sirás, nem is nagyon emlékszem volt e valaki akinek jo volt mostanában. Mondjuk ennek ránézésre van hütése, de mivel ismerem a lapot nem sok finomhangolás van benne. Tc off amp nincs is meg energia fityfacok ki és kb ennyi. Szorzo procifesz belö és mehet.

Jah becsapos lap. Ránézésre olyan mint a volt gaming lapom de megcsonkitották a vrm et.

[ Szerkesztve ]

(#68441) rolir88 válasza Jakuskacsa (#68437) üzenetére


rolir88
csendes tag

a tápom Corsair CX500
ha visszavenném 3,8GHz-re az elég lenne vagy próbálgatni kell?nagyobb robbanásoknál + ha sok minden történik egyszerre jelentkezik ez a dolog és nem tudom várhatok-e többet ettől a proci alaplap kombótól.
ha váltanék intelre akkor mit javasoltok?
köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#68442) rolir88


rolir88
csendes tag

még annyi hogy sokszor jobb oldalt megjelennek sárga felkiáltójeles ikonok a BF1-ben
azt olvastam h az is az FPS miatt van.volt hogy piros volt :S
engem csak tényleg az zavar hogy ha alacsonyabb beállításokat alkalmazok akkor is így viselkedik az FPS

[ Szerkesztve ]

(#68443) Jakuskacsa válasza rolir88 (#68441) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ezt ki kell tapasztalni, lehet elég visszavenni pár tized voltot és máris jó, de lehet többet is. Viszont ott nem a cpu lap kombó lesz a hibás, ha robbanás ill. nagyobb eseményeknél teszi mindezt. Ez vagy a BF1 optimalizálatlansága, vagy driver hiba. Megmondom őszintén nem próbáltam a BF1-et még, okosabbak lennénk, ha valaki játszott volna már vele. Ha cpu lenne a ludas, akkor ott bárhol előjönne a lagg (freki visszavétel, túlmelegedés esetén), nem akkor mikor sok a számolni valója vagy a cpu-nak vagy a gpu-nak. Nvidia vezérlőpultban szokott lenni olyan menüpont, hogy gamer optimalization, vagy valami hasonló, ha megtalálja a játékot, akkor maga a driver belövi optimálisra a beállításokat. Lehet ez segít.

Figyelj csak, most néztem körül a neten (ezt mondjuk Te is megtehetted volna) youtube-n ha beütöd, hogy bf1 lag, kapsz néhány videót. Szóval itt nem a gépeddel van a baj, ahogy sejtettem is, hanem megint nincs normálisan kiadva egy játék. Laggol, függetlenül attól, hogy intel/amd/nvidia konfigon fut játék. Egy pár tanács van fent a videókban, de én megvárnám a hivatalos patchet hozzá, előbb utóbb adnak ki.

Halkan jegyzem meg, nem értem miért kellett ezt nekem megkeresnem. MINDENKI barátja a google, tőle bátran lehet kérdezni!

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68444) rolir88 válasza Jakuskacsa (#68443) üzenetére


rolir88
csendes tag

nagyon sok videót megnéztem a youtub-on de ilyen mértékü lagot nem láttam sehol ezért gondoltam hogy nálam van más gond is.
köszönöm hogy időt szántál rá

(#68445) Hencso válasza rolir88 (#68444) üzenetére


Hencso
Ármester

probáld meg alul feszelni .. bios CPU VCORE: 1.25 el kell tudnia a 4ghz et talán nem föl meg a vrm ... sajnálom szegényke 8320e h nem nálam van a sabertooth ban ki probálnám mit bir föleg h afagyasztó torony van rajta :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68446) rolir88 válasza Hencso (#68445) üzenetére


rolir88
csendes tag

jelenleg 1,28
ha kisebbre rakom "kékhalál"viszont installáltam az experiencet. optimalizálta a játékot(kisebbre vette az effekteket(high) és most 50-95 FPS. az érdekes az hogy én próbáltam ilyen beállítással (experience nélkül) és nem volt jobb.most viszont már türhető :)nem értem :)

(#68447) DudeHUN válasza rolir88 (#68446) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Feljebb nem próbáltad? Egy 1.35v körül és mellé 4 vagy esetleg 4.2Ghz-en? Hűtésed szerintem elbírná. A lapodnak el kell. Ha anno nálam ennél nagyobb fesszel vitte az Asrock Extreme 4 a sima 8320-at...

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#68448) Maxidrake


Maxidrake
csendes tag

Hali. Folyamatosan nézem a fogyasztást, meg a hőfokokat Hardver Monitorral. Átlag 39-fok a proci. A maximum 47-fok volt ez terhelés alatti értékek.(Fallout 4,Doom,7 days to die)minden max grafikán fut. A proci még 57- wattnál többet nem vett fel. Alaplap átlag 34-fok max 48- volt. Nagyon jó ez az Fx8350. És nagyon jó áron is vettem (40k) a 8120-asom drágább volt annó 2012-be:-)
Szuper proci.

(#68449) Hencso válasza DudeHUN (#68447) üzenetére


Hencso
Ármester

inkább nem írok erre már semmit.. fent össze foglalót lehet tanulmányozni ....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68450) yoc51


yoc51
újonc

Sziasztok.

[kép]

Ezek az értékek lehetnek "valósak"? Kicsit csodálkozom a CPU hőmérsékleten.
Sima alap beállitások, apm van kikapcsolva BIOS-ban csak.
Bios szerint 1.140 alapfesszel.A szoba hőmérséklet olyan 18-20 fok körül.
Most HWInfo szerint 8-10 fokot ír Cpu-ra. Ahogy nézem a többi hőfok normális(27-46).

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.