Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) Askformore válasza ViZion (#67148) üzenetére


Askformore
senior tag

i5 6500-at ajánlottak, többre nem is lenne keret, szóval ez a téma engem is érdekelne :)

(#67152) Tomko78 válasza ViZion (#67148) üzenetére


Tomko78
őstag

apa kezdődik nem hajcsa ki :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#67153) Askformore válasza rambustibi (#67150) üzenetére


Askformore
senior tag

Egyelőre még egy 6300-am van, de régebbről úgy emlékszem, hogy neked 8350-ed volt. Ez 4,5-re húzva mennyit eszik? Csak, hogy elég-e a 400W-os tápom. (BQ! S7).

(#67154) frescho válasza ViZion (#67148) üzenetére


frescho
addikt

Nagyot ugrottak. Az Rx 480 kb a 970 szintje, aminél kicsit többet tud a 1060, de csak minimálisan.

Két programmal mértem elég sok dolgot és 3 bejegyzés készült, amiből a legrégebbi sem jelent meg 6 hét után. Szóval DOOM és FC Primal eredmények vannak. Az FC eléggé érdekes, egy szálon terheli nagyon a CPU-t, míg a DOOM tisztességesen párhuzamosított.

A frame delay görbék nagyíthatóak. Láthatóan az FX 4.5GHz-re húzva egy 2.5GHz-re levett 6700k tudását sem tudja. Itt üt vissza a fránya egy szálas teljesítmény :(

DOOM-ban sem igazán jobb a helyzet, amit nem tudok hova tenni, mert az jól skálázódik. De az órajelre és modulok számának növelésére gyorsul a program, szóval nem mértem valami nagy baromságot. A frame delay-nél érdemes megnézni, hogy a 2.5GHz-en futó 6700k-hoz hogy viszonyul. Nem gyorsabb, de láthatóan simább a görbe. Szóval érdekes.

A fogysztás nállam így alakult. A minimum csalóka az FX-nél, a lapom modul letiltásánál nem 100% valami, mert többet fogyaszt idle, ha letiltok egy modult, mint mind a 8 aktív modullal, mintha akkor azokra nem szabályozná a frekvenciát vagy valami más anomália lehet.

A konklúzióm: El lehet lenni egy FX-el, de a 1060 már sok neki még tuningolva is. Hasonlóan, mint egy 980 vagy 380x is megfeküdte a gyomrát. Mindentől függetlenül, ha olcsón tud valaki Phenomról cserélni vagy tervez egy Zen-re cserét, akkor bele lehet vágni az újabb kártyákba, de nem fogja a 100%-ot kihozni belőlük.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#67155) ViZion válasza frescho (#67154) üzenetére


ViZion
félisten

uhh, ahogy nézem ez a proci 90k, szal nincs para... Ultra beállításból tudok engedni, 4,7-en van a proci halkan, de 4,9 is benne van. Zen-ig/karácsonyig marad...
1060-al már nincs olyan, mint eleinte 970-el volt, h artifact, mosott kép, fakó színek? :U Többen vannak, akik ezek vagy a zaj miatt visszaküldték.
280X-ről érdemes lenne 1060-ra váltani? nVidia szponzorált játékra kell...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67156) frescho válasza ViZion (#67155) üzenetére


frescho
addikt

En nem az ultra-bol engednek, hanem szepen sync-re raknam. A 60 fps-t stabilan tudja tartani DOOM alatt es akkor mar tok mindegy, hogy 6700k vagy 8350 van a gepben. En szurkolok a Zen-nek, kellene valami amivel tudom valtani a VMware alatti FX-et: 16 thread, 64GB memoria jol hangzik...

En nem tapasztaltam ilyesmit, de GTX 760 utan ne vard, hogy fako kepre panaszkodjak, mikor az a viszonyitasi alap. A DOOM 3x lett gyorsabb, az FC is kb. 2x. Ha elfogadhatoan megy es nem egeti a zsebed a penz, akkor szerintem inkabb varj. most indultak el lefele az arak szep lassan, meg 1-2 honap es beall ertelmes szintre. Raadasnak vegre lesznek 470-480 kartyak is, az is leveri az arakat. En ki akartam hasznalni a nyarat amikor kicsit tobb idom van, bar neha mar sajnalom a felarat amit kifizettem.

120W-ot siman hut nekem a Gainward legalapabb kartyaja is. Ennel vannak jobb kivitelek, ha meg nem jatszok leallitja a ventit.

https://frescho.hu

(#67157) ViZion válasza frescho (#67156) üzenetére


ViZion
félisten

full víz van, pár hónap után -addigra már a gyári hiba kibukna- kapna univerzális blokkot, kész. Nem kapkodok, új konyha építés most ér véget, szal. pííz az nincs rá. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67158) Dark KillerX válasza Askformore (#67145) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én " csak " egy FX 6300-al hajtom, és még így is bőven jó a GTX 960 után, főleg ha DSR-t használok ( feltolom 1440p-re ) , akkor aztán meg főleg! :K

[ Szerkesztve ]

(#67159) lee56 válasza frescho (#67154) üzenetére


lee56
őstag

"Az FC eléggé érdekes, egy szálon terheli nagyon a CPU-t, míg a DOOM tisztességesen párhuzamosított."

Érdekes, tényleg a multkori i5 6400 vs Fx 8350 videóhoz képest itt valami nem az igazi, ott alap 4GHz-en produkált egy 980ti-vel kb 100+FPS-es átlagot. Miközben nálad meg + modulonként pár százalékokat lépeget előre 50-ről az FPS FX-4-6-8 között? Valami nem kóser itt. :F

"A frame delay görbék nagyíthatóak. Láthatóan az FX 4.5GHz-re húzva egy 2.5GHz-re levett 6700k tudását sem tudja. Itt üt vissza a fránya egy szálas teljesítmény."

Valóban három-négy egész FPS-el kevesebbet produkál egy singleplayer játékban, ami még singlecore heavy is. Hát ez vállalhatatlan tényleg. :)

Megkérdezhetem milyen módban és milyen VGA-val teszteltél doom alatt, illetve hogy milyen lapban volt az FX?

Amúgy tök jó kis összeállítás. :)

No Comment

(#67160) lee56 válasza Askformore (#67153) üzenetére


lee56
őstag

Nem ismerem azt a tápszériát, de mondjuk BQ elég jó márka overall. Azért ha komolyabb tuningra szeretnél vállalkozni és még VGA-t is tartasz a gépben, akkor lehet nem ártana egy kicsit nagyobbra cserélni, csak mint a neved is mutatja Askformore :DDD Mondjuk az is egy szempont hogy intel vagy Zen sokkal energiahatékonyabb szóval, a jövőben valószinüleg nem annyira fog kelleni, de viszont az azért nem baj ha a tápod nincs 99%-ra járatva, hoszabb élettartam, hüvösebb, halkabb stb stb. szóval akkor is meg lesznek a nagy tápnak bizonyos előnyei ha már "idézőjelesen" nincs is rája szükséged már. :K

No Comment

(#67161) lee56 válasza lee56 (#67159) üzenetére


lee56
őstag

Jahh hirtelen a minimummal kevertem az átlagodat, de azért akkor is van eltérés, jó 10 minusz FPS a videóban mérttekkel szemben.

No Comment

(#67162) ViZion válasza lee56 (#67161) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudjuk az egyéb körülményeket, egy belakott rendszer nyilván lassabb, mint egy "kiherélt", tesztelésre telepített win...
Azért szépet léptek ezek a karik, csak ahogy nézem az ócó 1060-on 3 GB ram van, azzal meg 2 év múlva nehéz lesz eladni.

Lényegében idén nem kell gépcsere még, 60 fps limitet beállítottam, nagyon új játékokra nem is lesz időm.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67163) frescho válasza lee56 (#67159) üzenetére


frescho
addikt

Az elozmenyekben nagyreszt benne volt, hogy mi volt a gep, itt vannak a reszletek:

Gainward GTX 1060 6 GB-bol a legalapabb verzio
6700k és 8350
mind a ket esetben Samsung 830-as SSD
Ami elter: 48GB DDR4 vs 16 GB DDR3 De ez a platform sajatossaga. 8GB-al is megneztem, hogy mennyi memoriat fogyaszt es boven eleg neki.
felbontas: 1080p es ultra beallitas mind a ket esetben

A teszt az Argent palya bejarasaval keszult.

A frame delay grafikonoknal a HT ki volt kapcsolva es a frekvencia vissza volt veve. Ezt azert tettem, mert a teljes bench 2 es 4 GHz kozott keszult i3, i5 es i7 szimulalasaval (4mag+HT, 4mag, 2mag+HT) es abbol az irasbol emeltem ki. a grafikonokat. Amit jol tettem, mert talaltam az egyiken hibat.

Az a par szazalek alap esetben tobb, mint 15%, amit lehet csokkenteni tuninggal, de mindannyian tudjuk, hogy FX-hez normalis lap kell a throttling miatt. A tesztek kozben kulon ventivel hutottem a tap aramkort, hogy biztosan ne okozzon gondot. Az igazi problema az, hogy ez jatekonkent valtozik es lehet a 15% akar tobb is meg tuning mellett is, ha egy szalat terhel csak a jatek engine es nem eleg neki amit az FX tud. Amit viszont meg nem lattal az, hogy mekkora frekvencian lesz proci limitbol GPU limites az FC Primal (i5-i7 gorbet erdemes nezni):

Szinten az elozmenyekben benne volt, hogy "Mindentől függetlenül, ha olcsón tud valaki Phenomról cserélni vagy tervez egy Zen-re cserét, akkor bele lehet vágni az újabb kártyákba, de nem fogja a 100%-ot kihozni belőlük."

ViZion: Nem szuz a rendszer, de amennyire lehet mind a ket platformnal egyezett. 3GB-os 1060-rol megvan a magam csunya velemenye. Hamarabb vennek 4GB-os Rx 470-et.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#67164) Hencso válasza ViZion (#67162) üzenetére


Hencso
Ármester

Meg Kell várni a Zent és remélhetöleg helyre jön az egyen suj meg az árak is.... 6xxx skylake re nem tudom nem váltanák pl ddr4 2133mhz cl 14 es idözitésel aszt hiszem vagy maradok ddr3 2400mhz cl11 en ugy nem mindegy mien gyorsan frisit a ram node borzalmas hogy milyen árat kérnek el egy 14nm es prociért és még nem is K széria + ilyen bazinagy léghütés lehet felejtös rajta ugyebár mert hamar meg hajlik a proci .. ezért kérdés hogy milyen lesz a zen milyen über AMD csoda hütés lesz hozzá mert ha FX 9xxx szériához osztogatak kompaktot lehet akkor ezek is kapnak de mondlyuk ha aszt vesszük az istenfasza pénzt rá lehet költeni a gépre.. én olyan dilembán vagyok hogy kellene még 1 db sapphire 280x toxic oc mert olyan fain lenne 2db egyforma kari a gépemben táp birná proci a 8320 gyanitom hogykeves lenne de viszont sok játék ugy sem támogatja még a 2 karis rendszert ugy h amondo vagyok NV vgat én nem vennék nincs az apénz pedig volt egy 8600gt silent pipe 2 uttána galaxy 9600gt (imádtam) de aztén ugye az athlon 5200+ om volt melé a gépet eladtam kellet a köles bö 2 év kihagyás után vettem az ujab amd s basat ott ati karival 5750 ,5850,6970,r9 280x jelenleg proci téren athlon 2 425 x3 unlock b25x4 3.7ghz re huzva aszt fenom 2 x6 1100T és FX 8350,8320 .4.7ghz re huzva .

De ugye bár e teljesitmény pénz kérdése és nekem egy csudálatos AOC 18,5 monitorom van amit 1440/900 on hajtok de röhögve hozza az r9 280x söt még hd ban is elenék vigan bármivel 1980/1080 on csak nem volt még keret monitora de ilyet h 4k tv meg monitort több 100.000 ért vágnak hozzád amihez egy erömü kell akkor inkáb én váltok PS4 re aszt pc fejlesztés pause :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67165) rambustibi válasza frescho (#67163) üzenetére


rambustibi
őstag

Monitorozott összehasonlító in-game videót esetleg nem csináltál?
Szívesen megnézném, nem csak photoshop képeket....
Az intel K-s proci alá is kell a normális alaplap, nem csak az FX alá, esetleg publikus, hogy az FX alatt milyen lapot használtál?

Askformore:
9370 és 9590 volt Titan X-el, a yt csatornámon találsz in-game monitorozott videókat i74790k és 5960x Titan X kombókkal szemben (leírásokban a link)

Nem hajt ki a 8350 egy 1060-t? ..hahaha :C

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#67166) Askformore válasza frescho (#67154) üzenetére


Askformore
senior tag

Ezek a fogyasztási értékek a teljes rendszer fogyasztását mutatják ugye?

(#67167) lee56 válasza frescho (#67163) üzenetére


lee56
őstag

Ha már szóba került igen, jó minőségü lap kell, na meg CPU-hűtő is. Ha ezek nem voltak meg inkább neki se vágj ilyen tesztnek, mert úgy csak azt fogod bizonyítani hogy mennyi gond van a gyengébb AM3+ lapokkal. :)

Ebből a grafikonból meg csak az derül ki, hogy 4 magig azért viszonylag jól skálázódik a primal engine. És hogy szép erős magokkal dolgozik az intel. Mi itt az újdoság vagy a meglepő? FX-nél meg ott vannak a modulok, ahol nincsenek kihasználva teljesen ott a gyengébb singlecore teljesítmény nyakába még felmászik egy kemény hendikepp is értelemszerűen kapásból. Szóval worst case scenario.
Persze nem vitatom, hogy vannak ennél sokkal roszabb motorok is ebből a szempontból, pl starcraft-é hogy egy extrém példát mondjak.

De most hogy kezd egyre több dx12-es game kijönni kiváncsi leszek, hogyan alakul majd azoknál ez a kihajcsa-e mizéria. És akármennyire is le van maradva egyes elavult motorokkal szerelt game-kben az FX, tuninggal azért javíthatható a helyzet ahogy mindig is, és az újabb game-kben pedig ahol ki is van használva rendesen akár 8-szálig, és megvannak az eszközeid egy kellemes tuninghoz; egy jó minőségű jól belőtt alaplap, és megfelelő táp/hűtés, ott igenis versenyképes tud lenni a legújabb intelekkel szemben is, adott esetben azokkal is amik sokkal drágábbak nála. Még mindig ez a véleményem, ezt nem sikerült megváltoztatni. Engem amúgy se nem ver hanyatt hogy 1-2 FPS-el gyorsabb valamiben az intel, ha ez érdekelne, akkor talán már intelem lenne nekem is..

Nem fog 100%-ot kihozni belőle? Nem gondolod hogy kicsikét vicces tényleg egy 1060-al? Még úgy ahogy el tudtam volna fogadni ha 1080-at írsz, vagy egy 3 utas SLI rendszert pl. És még akkor is ott van, hogy ha csak 97%-ot fog teszem azt, akkor már nem éri meg VGA-t újítani szerinted, érdekes?! :F

No Comment

(#67168) frescho válasza rambustibi (#67165) üzenetére


frescho
addikt

Nem csinaltam videot.

A lap csak annyira kell, hogy jo legyen, hogy ne throtlingoljon. Amiota a PCIe es mem vezerlo is a prociban van a kulonbseg minimalis a lapok kozott. Az Intelnel ezt az egyszeru lapok is tudjak, sajnos az AMD nem rugta farba a gagyit gyartokat.

lee56

A lap 890GM Pro3 R2.0 volt es nem throttlingolt, monitoroztam, hogy biztos legyek benne.

En mar nem hiszek a mesekben. Nekem most kell a teljesitmeny nem majd, HA es TALAN. Raadasul jatszani szoktam regi jatekokkal cimbikkel, ahol szamit az egy szal, pl diablo, sc vagy a kedvenc suprem commanderem. A gond az, hogy mire lesz jol hutott, meg rendes lap, addigra az FX nem olcsobb, mint a konkurencia. Szurkolok a Zen-nek, de FX-be mar nem fektetnek.

Askformore: Teljes rendszer termeszetesen. Felvett fogyasztast tudok merni. Egy SSD-vel, CPU, lap, GPU. Mas nincs benne.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#67169) Askformore


Askformore
senior tag

Akkor most itt, egy intel fanatikus mentes közegben is megkérdezném, hogy az alábbi konfigban láttok-e kivetnivalót, azon kívül, hogy a proci hagy a VGA-ban kb 15 fps-t:

lap: Asus M5A97 R2.0
proci: FX8350 4,5GHZ-re húzva (6300-at cserélném)
vga: GTX1060 6GB (R9 270X Toxic-ot cserélném)
ram: 2x4GB 1600MHZ
hűtő: CM Hyper 212 Evo
táp: Be Quiet System Power 7 400W

Igazából nekem VR-ra kellene, a lényeg, hogy el tudjak hülyéskedni medium-highon a VR játékokkal. Rendes gémeknél pedig nem vagyok maximalista, hogy minden 120fps-sel menjen, ha a jövőbeli játékok tudják tartani a 40-50 fps-t FHD-ben, magas beállításokkal, ahogy jelenleg, az nekem elég.

Jelenleg így lehetne legolcsóbban és legegyszerűbben VR readyvé tenni a gépet. Ha át kellene állnom intelre, az nagyon macerás és költséges lenne, ezért kérdezem, hogy ezen a 15fps-en és a fogyasztáson (amire a fenti hsz szerint elég a tápom) felül van-e bármi, ami nem klappol.

Ezt meg csak úgy mellékesen, ezt írja STEAM VR TEST a jelenlegi gépre:

+1 kérdés, ezek a ZEN cpu-k mikor jönnek, illetve ezek is AM3+ foglalatosak lesznek? Csak mert gondolom a 8350 után nincs másfelé fejleszteni, csak a ZEN esetleg, vagy intel... de ezt szeretném elodázni, amíg feltétlen nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#67170) lee56 válasza frescho (#67168) üzenetére


lee56
őstag

Hát azért nem mondható ideális választásnak az biztos, ha valamilyen csoda mód sikerült is jól beállítani, akkor se egy jó lap FX-alá, főleg nem tuninghoz. :)

Abban amit írtál teljesen igazad van, ezt nem is vitatom el. Csupán arra írtam amit írtam, hogy egyáltalán nem olyan semmirekellő szar, mint ahogy jónéhány intel fanboy szereti beállítani időről időre.

De ha olyan programokat használsz, ha neked nagyon fontos az egyszálas teljesítmény, jövőtálló platformba szeretnél fektetni, teljesen 0-ról gépet felépíteni, abban az esetben természetesen most már senkinek nem ajánlom az FX-eket én sem.

Az pedig csak egy érdekes időzítés, a sors jópofa iróniája, hogy éppen akkor fogják majd jól kihasználni a szoftverek a sokmagos moduláris felépítést, és ezzel elérni hogy az FX-ek igazán elemükben legyenek, amikor életciklusa végéhez közelít a Bulldozeres FX széria. :)

(#67169) Askformore : Ha minden igaz jövő év elején már kaphatók lesznek az első Zen-ek AM4 lapkkkal egyetemben. De arra azért készülj hogy első körben főleg a nagyobbak jönnek 8mag+HT, és nem lesz túl olcsó eleinte több mint valószínű. AM4 tehát DDR4 memória, új lapok, új platform. Szóval nem, nem lesz kompatibilis visszafelé. Talán a AM3-as hűtőket fel lehet majd rakni ide is, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#67171) Hencso válasza frescho (#67168) üzenetére


Hencso
Ármester

most komolyan... ebben a lapban dübörgött az FX 8mag?
asrock seg szikla!

tesztre sem használnám nem hiszem el hogy nem volt throttlingolt....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67172) lee56 válasza Hencso (#67171) üzenetére


lee56
őstag

Na igen, lehet nem véletlen az hogy a 4-4.5 GHzes eredményekben olyan kicsi az eltérés FPS-ben
Mert még ha figyelte is, a monitorozó program nem biztos hogy jól működött, vagy pedig vissza-vissza vett csak pillanatokra, de a program úgy jelezte mintha nem. Ezért is nem tartom jó ötletnek low kategóriás lappal tesztelni valamit.. Lehet hogy intelnél jók azok is, de az FX elég kényes erre ráadásul ő maga is írta, igazán tudhatná. :) "V4 + 1 Power Phase Design" is hiába lett külön ventivel hűtve, hogy ha egész egyszerűen kevés - egy 8-magosnak 4.5 ghz környékén már - amennyi áramot tudna szolgáltatni a processzor felé.

No Comment

(#67173) bivalyolo válasza Dark KillerX (#67158) üzenetére


bivalyolo
őstag

picit megpiszkáltam 4.4ghz-re, belőttem a dsr-ral a 1440p-t és a bf1 vígan szaladgál 60-70 fps-el medium beállításokkal. :D

rendeltem viszont egy bq pure rock-ot, mert a kis aidos nagyon hangos és a hőfokok is épp határon vannak..

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#67174) frescho válasza lee56 (#67172) üzenetére


frescho
addikt

20 fok alatt, kulon hutve. Azt hiszem elegge ismerem a lapot es az FX-et, nem elkepzelhetetlen, hogy regebb ota van Bulldozer alapu gepem, mint a tarsasag nagyjanak. A gyorsulas realisnak nez ki, ugyanis nem tiszta CPU limit van. 12.5% orajel emelesre 5-6% min fps gyorsulassal valaszolt a rendszer. Ha throttlingolna, akkor azt nagyon jol kimutatna a frame delay, mert brutalis kiugrasok lennenek rajta. Eleg rutinos vagyok, hogy ilyen aprosagok ne fogjanak ki rajtam.

Sehol sem irtam, hogy szar az FX. A hazi VMware gepem 8350 + az emlitett asrock lap extra hutessel mar nagyon regota, mert abban a versenyszamban pl. nagyon jol teljesit. Tobbszor leirtam, hogy az AMD elhanyagolta, kis figyelessel sokkal tobbet ki lehetett volna hozni a Bulldozerbol. Attol, hogy erre ramutatok nem kell kozellensegnek kikialtani. (Ha egy uj FX tulaj beter ide, akkor rogton APM off es tsai a valasz. Vajon miert?) Ezek miatt a hibak miatt nem ajanlom senkinek akiben nincs meg a szikra, de az meg ugyis maganak valaszt.

Erre analog a kihajtja-e kerdes. Az objektiv valasz az, hogy programja valogatja, de ket uj programban sem tudja 90% folott megkergetni alap orajelen. Ha valakinek igy is jo (nem akar ra tobbet kolteni, ez volt olcson, FX fan) az tokeletesen elfogadhato szubjektiv erv.

Hencso: Ez volt az elso AM3+-os lap. Lehet, hogy hazankban is, mert kulfoldrol hoztam amikor itthon meg sehol sem volt. Bele tudom kergetni throttlingba, de azt ki is tudom mutatni.

https://frescho.hu

(#67175) lee56 válasza frescho (#67174) üzenetére


lee56
őstag

Senki sem kiáltott ki közellenségnek szerintem :F , és az intel fanboyok kifejezést sem neked szántam, bár ha magadra veszed, lelked rajta, akkor a te inged. :U

Azért ha már letesztelsz valamit, és nem az a cél hogy a legolcsóbb dolgokból építkezzve mutasd meg mit lehet kihozni ennyiből, akkor azért legalább egy modern! AM3+-os minimum közepes alaplapot érdemesebb lett volna választani, persze ha csak ez volt kéznél, akkor ez van ezt kell szeretni. És senki nem kérdőjelezi meg a hozzáértésedet sem, inkább az alaplap az amiben kételkedünk, asrock, és még csak nem is 9-es chipsetes.. :)

A lapok minősége miatti méltatlankodást már mi is leírtuk párszor, igen, elkeserítő lehetett volna jobb is, csinálthatták volna jobban is, de attól hogy 101xre is leírjuk még nem lesz jobb. Csak reménykedni lehet hogy tanulnak majd a hibáikból mire megjönnek az AM4+es lapok.

No Comment

(#67176) Hencso válasza frescho (#67174) üzenetére


Hencso
Ármester

példának okért. Daniboy98 World of Tanks gamer live okat szokot tolni meg ilyenek ..

Processzor: Intel Core i7-6700K @4,5Ghz
Videókártya: MSI GeForce GTX1070 Gaming X 8G
Memória: Kingston HyperX Savage 4x4GB DDR4 2400MHz CL12
Alaplap: ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K6
SSD: Samsung 750 EVO 2.5" 250GB
HDD: Western Digital 1TB Green 7200 RPM
Gépház: Cooler Master Elite 430 Red
Hangkártya: ASUS Xonar DG 5.1 PCI
Táp: EVGA SuperNOVA 650 GQ
CPU Folyadékhűtés: Cooler Master Seidon 120V V2
Házhűtés: 4x 120mm ventilátor
Egér: Hama uRage EVO 3200 DPI lézer szenzor
Billentyűzet: Hama uRage Illuminated
Fejhallgató: Roccat Kave 5.1
Mikrofon: Auna MIC-900B kondenzátor stúdiómikrofon
Webkamera: Prestigio PWC520FH FullHD
Egérpad: acme performance and accuracy gaming
Monitor:
-Elsődleges: Samsung S24D300 24" 1920x1080 60Hz 16:9 2ms
-Másodlagos: Samsung S22D300 22" 1920x1080 60Hz 16:9 5ms

hozzá teszem wot max 2 magot használ de inkáb egyet és az ö konfigja eröseb mint az enyém .. de neki is 128 FPS e van meg nekem is szoval nem értem mi ez a nagy AMD leszolás azért mert mondlyuk egy intel max 8fps el produkál többet és kerül 110.000ft ba a proci gta 5 igy is eldarál 55 fps en max grafon ugy h ha nem is váltom le AM3+ om mert nem lesz rá kredit meg nem érzem azt hogy gyengélkedne adig fölösleges több 100.000 elkölteni a gépre a bech és tesztek teljesen mások mint ha csak játszol belle fáradtam h tesztelgesek külömbözö mérö progikal visszont hogy az AMD egy kazán az intel meg hüvösebb ezt azért kötve hiszem mikor egy intel üzemel akár 80 fok fölött is ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67177) Hencso


Hencso
Ármester

SABERTOOTH 990FX R2.0 BIOS 2901
Improve system stability
Fájl mérete 3.13 MBytesupdate

valakinek van valami info róla hogy miért kaptuk ? + még életemben nem frisitetema biost szoval egy gyorstapaló jól jönne hogy hogy is kell :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67178) Beretvás válasza Hencso (#67177) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem nehéz. Fogod fat 32 re formázod az usb-t ráteszed a bios filet, azután biosban kéne legyen asus lapokon egy "ez-flash"opcio ott kitallozod az usb-és rányomod közben nem macerálsz semmit. Ha befejezte ujraindul. De elötte egy bios reszet nem ártana. Én igy szoktam

(#67179) Hencso válasza Beretvás (#67178) üzenetére


Hencso
Ármester

danke :D és azt nem tudod mit tartalmaz az új bios?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67180) Habugi válasza Hencso (#67179) üzenetére


Habugi
addikt

Honnan a bánatból kéne tudna MSI laptulajként hogy a Te ASUS lapodhoz tartozó BIOS frissítés mit tartalmaz, főleg úgy hogy még magad sem néztél utána és/vagy találtál infót?! :DDD

Há micsoda dolog egy ilyen taknyos/esős hétfő reggelen topictársak idegrendszerét gyilkolászni kéremszépen? ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67181) lee56 válasza Habugi (#67180) üzenetére


lee56
őstag

Csakis a te kedvedért csinálta szerintem, mert rég tiszteltél meg minket a hablatyolásoddal. :P

Amúgymeg asusnál multkor néztem, volt hogy minden második sorban, azaz új verziónál ezt írták; "Improve system stability" Nem túl megnyugtató nemde?! :) És szerintem még ők maguk se tudják ez pontosan mit is takar. :)

No Comment

(#67182) leviske válasza Hencso (#67177) üzenetére


leviske
veterán

Elvileg volt egy olyan bug, ami miatt, ha két PCIE-s cucc volt behelyezve, esetenként nem ismerte fel a VGA-t. Ez lett elméletileg javítva. Illetve a PCIE-s NVMe bővítőkártyák támogatása lett hozzáadva.

Feleslegesen én nem frissítenék, ha minden be van stabilra lőve UEFI-ben.

[ Szerkesztve ]

(#67183) Habugi válasza lee56 (#67181) üzenetére


Habugi
addikt

Itt kempelek többnyire, annak minden vonzatával, látatlanban/csendben.. :D

Igen, ez az idézet amit beszúrtál ez ismerős, révén Z170-ből most Anuszt húztam be és kb az 5. BIOS-nál tartok melyekhez szintén csak ennyi van/volt írva.. ;]
Megjegyzem, hivatalos ASUS fórumon az erre vonatkozó topicokban azért rendre le vannak írva ez mit is jelent adott BIOS-ok esetében, többnyire azért mert a userek rákérdezned.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67184) Teran1


Teran1
újonc

Üdv.
Olyan problémám lenne hogy játék közben kb fél percenként leesik a cpu órajele 8-15 secre.
4200-ról ~ 1500-ra.

gép:

AMD FX 8350 8x core 4200 MHz
ASRock 970 Xtereme4
AMD Radein R9 200x 4 GB
Kingstone HyperX 8 GB ddr3 1600 MHz ram

első gyanúm a túlmelegedés mert olyan 60-62 C fok körül kezdi és átlagba olyan 65-67 C fel is melegszik.

több ember mondta tippnek hogy alaplap csere, de hát ha itt is kapok valami ötletet.

(#67185) leviske válasza Teran1 (#67184) üzenetére


leviske
veterán

Az első amire gyanakodnék, az a bekapcsolt APM.

(#67186) Balathruin válasza Teran1 (#67184) üzenetére


Balathruin
veterán

Akik alaplap cserét tippeltek igazuk van, mert ami most van az gané. Próbáld egy ventilátorral hűteni a lap tápellátását, az is segíthet, esetleg finomhangolni kellene a beállításokat alacsony feszültségre.

(#67187) Beretvás válasza Balathruin (#67186) üzenetére


Beretvás
addikt

nem akartam ezt ebben a formában leirni de sajnos igy van... :K

(#67188) MK VII válasza Balathruin (#67186) üzenetére


MK VII
veterán

Szeretem olvasni ezt a topikot... Valaki betér ide és, alaplap csere, tápcsere, gap pad csere, 8cm-es venti a VRM fölé. Olyan szépen meg tudjátok fogalmazni egy lapról, hogy gané... :D
De, ha valami gané akkor gané. :D

(#67189) rambustibi válasza MK VII (#67188) üzenetére


rambustibi
őstag

Ez így van ;)
Asrock alaplap = sz@r
8350 alá 970-es "csipszetes" alaplap = ultrasz@r
És ezt még tovább tetézve 8350 alá 970-es csipszetes Asrock alaplap = "ott a szellem a ganéná" :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#67190) DudeHUN válasza Teran1 (#67184) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nekem volt ilyen lapom és a 8320@4.2Ghz-en ment benne minden anomália nélkül. Bár a ház jól szellőzött. Fesz, BIOS beállítások, hűtés típusa segíthet mi lehet a baj.

Bár gondolom nincs finomhangolva semmi a Biosban.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#67191) frescho válasza lee56 (#67175) üzenetére


frescho
addikt

Ha valaki válaszban ír ijet, vagy mondjuk photosopot emleget azt joggal utasíthatom el.

Több okból is ez a lap maradt:

- Ez van kéznél, szimplán kihúztam a VMware gépemből (Ahhoz pl. olcsó, jó megoldásnak bizonyult)
- Jól kiismertem és tudom ,hogy hol vannak a határai. A 4.5GHz-et stabilan viszi extra hűtéssel
- A 890 volt a csúcs amikor kijött. 4.5GHz-en nem a chipset szokott a gond lenni ezeknél a lapoknál, hanem a táp áramkör
- Ha throttling lett volna, akkor az a frame delay görbén rögtön látható lenne. Pont az a szép, hogy bár átlagban lassabb, de a görbe simább, mint a 2.5GHz-en futó HT nélküli 6700k.

Hencso: Ne az átlagot nézd. Többet mond a minimum, de még többet a frame delay. A bench eredményeket nézve lemaradt az FX, mert évekig nem upgradelte az AMD.

Amit írsz az pont az, ami elfogadható, de szubjektív. Leírtam, hogy teljesen megértem, ha valaki nem akar/tud upgradelni, vagy fillérekért jut FX-hez.

https://frescho.hu

(#67192) belaazallat válasza rambustibi (#67189) üzenetére


belaazallat
addikt

Azért a ló túloldalára nem kéne átesni! 970-es lapom köszöni szépen, tisztes tuningot tud!

"8350 alá 970-es "csipszetes" alaplap = ultrasz@r"

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#67193) M0ng00se válasza belaazallat (#67192) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

fx topikban illik mindent degradálni ami nem a felsőkategória :DDD

[ Szerkesztve ]

V6

(#67194) Teran1


Teran1
újonc

ha minden marad a gépbe így ahogy van, csak alaplapot cserélek akkor

- M5A99FX PRO R2.0

ezt ajánlották, h ezzel nem lesz gond.
ez tényleg jó választás/megoldás lenne a problémára?

(#67195) perfegor17


perfegor17
senior tag

kb fél évig hajtottam asrock 970 extreme 3-as lapban egy fx-8300-át nem azt mondom hogy szerette de baj nem volt vele.De mióta az asrock 990fx fatality prof van nincs bajom vele 4,5ghz-n szépen szaladgál és amire kell nekem elég is.

(#67196) Methionyl válasza perfegor17 (#67195) üzenetére


Methionyl
senior tag

igen, csak a te fx.8300-odnak csak 95W az éhsége
Míg a 8350-nek bizony már 125W.

Teran1: tökéletes. Hűtés milyen rajta?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#67197) Teran1 válasza Methionyl (#67196) üzenetére


Teran1
újonc

cooler master hyper 103 ilyen hűtés van benne, meg nem tudom számottevően számít-e de 2db 8 cm-es cooler master ami a jobb szellőzést biztosítja.

(#67198) rambustibi válasza frescho (#67191) üzenetére


rambustibi
őstag

Én is teszteltem, és ez lett az eredmény (hiteles):
(Ha photosopot emleget ezután bárki, azt joggal utasíthatom el) :C :D

Kb. ennyire hitelesek a "képtesztek"...

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#67199) Habugi válasza frescho (#67191) üzenetére


Habugi
addikt

Nem szeretnék túlzottan bele vau-vau de az itteniek többsége azt hallgatja 3-4éve hogy mekkora császár az Intel ebben-abban, miközben tökéletesen elégedettek ár-teljesítmény arány ügyileg az FX-ekkel.

Kvázi ezt az egy topicot ildomos lenne meghagyni Intel zeller nélkül úgy vélem, értem az okokat amiért belekezdtél, a szándékot/gesztust, olvastam végig. Annyi a lényeg h innen kilépve még ha a brokkoli pöndörító topicba írnak is, elég magas az esélye h megkapják h kazán, nem hajcsa ki, őskövület stb..

Olyan jellegű infók amiket szolgáltatni tudsz, hosszú évek óta elérhetőek a weben, millió számban, konkrétan. :R

A lap amiben szerencsétlen FX-et használtad.. :N
Nem állítom hogy rosszul mértél bármit is, annyit állítok hogy mindegy mit ügyködtél a VRM-nek csúfolt rész fölé, jószerivel az életben nem ment nálad normálisan az a szerencsétlen 8350es.
A 4.5-ös rész simán átugorható, két 4.5-re húzott Vishera között olyan difik lehetnek melyeken zongorázni lehet, hova-tovább ha egy alaplapban mértél volna nem "ebben" akkor is felhúznám a bal szemöldököm míg a jobbot gondosan a helyén tartom.., tehát ez a 32 vs 14nm, ddr3 vs ddr4 összehasonlítás ez bájos, jobb szó híján.. ;) :R

Lassan egy éve a hasonszőrű platformváltásomnak, egyszer sem jutott eszembe nemhogy górcső alatt összehasonlítsam a kettőt de ráadásul itt?! :F
Logout blog egy dolog.., ez a topic meg egy másik.

Zárásként annyit hogy van egy-két játék a gépemen ami szarabbul fut a 4.7-es 6600K-val mint az 5Ghz-es 8320assal futott, hiába erősebb durván kétszer egy szálon ha elfogy a 4mag, az ember hinné hogy, pedig dehogy. Muszáj vagyok megjegyezni azt is, hogy az a 8320as alaplapban volt.

Béke! :B :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#67200) rambustibi válasza Habugi (#67199) üzenetére


rambustibi
őstag

A próféta szólt belőled :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.