Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67248) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Most ezt úgy írtad le, mintha a keresztfiadnak nem pont saber lapja lenne, és nem lenne kitől kérdezni...

Másrészt, nekem bejön a progi, jól végzi a dolgát, 10 ből 6 ember fújol, 2 nem használja, 2 meg szereti (mint én) és használja, mert jó... felrakod és eldöntöd, max kérdezel tőlem...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67252) Omli85 válasza Beretvás (#67248) üzenetére


Omli85
őstag

Nekem működik normálisan ezzel van megoldva a szenzorhoz kötött ventivezérlés és egyebek. Nem igazán tapasztaltam vele problémát.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#67253) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67251) üzenetére


Beretvás
addikt

ja hát tegnap még nem voltál a legaktivab..:D na de arra gondoltom , hogy pl az olcsobb asus lapokhoz adott hasonlo progi bukokat okozott nálam az oc ban is. de ha jo akkor örülök neki mert tetszik. este megyek a lapért majd meglátom. :R söt kell majd pár tipp is mi merre asus biosában mert rég volt asus lapom

[ Szerkesztve ]

(#67254) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67253) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Egyszerű bios-a van szerintem, sok opcióval, ennek hála lehet jó sokat szórakozni a finomhangolással.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67255) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67254) üzenetére


Beretvás
addikt

ebben kell a help... :DD néztem képeket és lövésem nincs mi micsoda..:D az msi biosa egyszerü mint a satu

(#67256) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67255) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Segítek, írhatsz privátot, vagy az offba is!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67257) Kroni1


Kroni1
veterán

Na kérem, FX-Fixes IBT-t Very High-on futtatva stabil az FX-8320-asom 4GHz-en 1.248V-on, 61C volt a maximum kupakhőm a Brocker2-vel 27C-os szobában, szerintem ez így egész jó, van benne még tartalék, de nekem megteszi.. :K

Amúgy az FX-fix miben eredményez különbséget? Csak a GFlops-okban, vagy a hőmérsékletekre is van hatása?

(#67258) Jakuskacsa válasza Kroni1 (#67257) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Csak Gflops semmi mas

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67259) Beretvás


Beretvás
addikt

sos.... ilyet látott e már valaki? saber 990fx és ha az elsö slotba teszem a vga akkor elsö inditásra van biosom de biosbol kilépve már nem tölti még a biost sem be... de ha a második slotba teszem a vga akkor ugynézki müködik.. ugy hiszem nem ijennek kellene legyen vagy tévedek és ez ijen?

(#67260) leviske válasza Beretvás (#67259) üzenetére


leviske
veterán

Van más PCIE-s cucc a lapban? Én megpróbálnám az új bios-t, mert elvileg az javított valami hasonlót.

(#67261) Beretvás válasza leviske (#67260) üzenetére


Beretvás
addikt

Csak egy xonar dg. Azzal inditottam hogy uj bios fel. Ha valami bug akkor nem zavar csak ne a lap legyen hibás...

(#67262) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67261) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ez fura. Nalam gtx 970 van az első slotban de sosem produkalt ilyet. Valjuk be ott lenne a legjobb helyen a vga mert lentebb téve ugye mar csak 8x os a pci-e foglalat és nem is olyan jo a légáramlás sem. Egy dolog jut eszembe. Valahol az advenced beallitasokban van egy olyan fül hogy: first unit vga vagy valami hasonlo, azt tedd at pci-e - re. Mindjart körülnézek a biosomban aztan irok

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67263) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67262) üzenetére


Beretvás
addikt

Köszi mingyárt keresem.. Fél 4 ko feküdtem le

(#67264) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67263) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

erre gondoltam én... hátha segit

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67265) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67264) üzenetére


Beretvás
addikt

Semmit sajna

(#67266) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67265) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A gép maga elindul, csak nem tölt be a bios, vagy a gép sem indul el? Nem pittyog valami hibát az elején?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67267) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67266) üzenetére


Beretvás
addikt

Elindul be is tölt de minden biosbol valo kilépésnél nem megy tovább

(#67268) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67267) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ha jól értem akkor, az a jelenség, hogyha valamit piszkálsz a biosban és ujraindítod, akkor kikapcsolt állapotban marad a gép? Mert ezt nálam is csinálta, de már nem emléxem rá, mi volt a megoldása. Utánnanézek

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67269) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67268) üzenetére


Beretvás
addikt

nemkell piszkálni semmit. odáig jutottam hogy csak a 8x os sinekben jo... a 16x osakban ezt csinálja.

(#67270) Leon77 válasza Kroni1 (#67257) üzenetére


Leon77
őstag

Szerintem van ott még bőven tartalék. Az én kockám ilyen, tovább is bírná, de nem szórakoztam vele, majd, ha nem lesz más dolgom.

nemsokára gtx 1070 tulaj leszek, kíváncsi vagyok "kihacsae"?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#67271) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67269) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Lehet hogy valami hardveres hiba okozza. Egyébként 16x és 8x között kb paraszthajszál különbséget veszel észre teljesítményben. Próbálkoztam én is anno, hogy is lenne jó az elrendezés, és raktam a 8x osba is, de 3d mark,és a játékok alatt szinte semmi különbség nem volt teljesítményben. Ha ezt így elfogadod, és nem zavar akkor használhatod így is.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67272) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67271) üzenetére


Beretvás
addikt

az már nem zavar ha müködik. most az a bajom hogy valami nem kerek.. nagyon fölé mérnek a szenzorok vagy valami nem jo mert ez a lap szerint 1,416 volton is nagy a proci hömérséklete.. vagy az msi mért alá....
azt 1,472 vel hajtottam a legnagyobb melegben is... itt most nem tudom mi a szitu

(#67273) csabika0001 válasza Leon77 (#67270) üzenetére


csabika0001
senior tag

Mekkora feszt adsz neki és mivel hűtöd?
Esetleg 1-2 bios képet tudsz nyomni?
(ugyanolyan alaplap és procim van)

(#67274) rovtiv3 válasza Beretvás (#67272) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Megkérdezhetem mekkorák azok a hőmérsékletek?
Már csak azért is, mert nekem is Saberem van, és 1,404V-on, 4.7GHz-en is beleszalad a 60+ fokba IBT alatt, Corsair H110-el hűtve, Akasa Viper ventikkel.

Már bocsánat...

(#67275) rovtiv3 válasza Leon77 (#67270) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

1.416V, 4.8GHz? Az igen derék! :C
Esetleg 20 perc Prime Blendet is ráengednél? (Csak a természettudományos kíváncsiság miatt.)

Már bocsánat...

(#67276) Leon77 válasza csabika0001 (#67273) üzenetére


Leon77
őstag

Szia!

nekem nem "E"-s procim van. Vízzel hűtöm. (régebben 4,7 GH-re éppen elég volt egy triton kompakt úgy, hogy a radi házon kívül push-pullban volt és elég hangos is volt. Volt egy CM 212 evo léghűtésem, az 4 GHZ-ig bírt vele csak).

Itt vannak a bios képek :

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#67277) Beretvás válasza rovtiv3 (#67274) üzenetére


Beretvás
addikt

70 környéke

(#67278) rovtiv3 válasza Beretvás (#67277) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Az tényleg kicsit soknak tűnik, főleg a brutál K2-esed mellett (alatt). Ilyenkor jönnek a sztenderdek.
- paszta sok-kevés stb,
- ház szellőztetése, oldallap levétele stb,
- esetleg a videokártyától is felmehet a hőmérséklet, főleg játékok alatt (nálam is ez volt anno a GTX460-asomnál).
Remélem sikerül megoldanod a problémát. A Saberről egy dolgot biztosan kijelenthetek. A throttingot csak hírből, illetve ebből a topicból ismerem. A lap érzésem szerint a beállított feszültséget még egy korhadt széklábba is képes belepumpálni, 24/7-ben. Talán ezért is magasabb a procid hőmérséklete, mert az előző lapod képtelen volt erre, de ez csak találgatás. :B

Már bocsánat...

(#67279) Beretvás válasza rovtiv3 (#67278) üzenetére


Beretvás
addikt

nincs kizárva amit leirtál. eléggé fapados a biosa annak a lapnak..de el nem tudom képzelni hány fokon mehetett a proci menyit csalt lefele a lap....:S elforr 70 ig a prci 1,420 körül.. elötte meg állitolag 70 alatt volt 1,472 vel is... nagy mákom lesz ha nem föztem meg szegényt a másik lapban......:S

de mondjuk többet vártam a K2 töl is...

(#67280) Jakuskacsa válasza Leon77 (#67270) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Tényleg nem akarok beleugatni, de ott még valami mindig nem kerek, lásd képek. Zöld karika, na az ott rendben van, és azt a teljesítményt adja amit kell. Piros karika, ott valami gebasz van, szerintem a feszültség kevés neki még mindig, mert leesik a teljesítmény. Nálam 4,5Ghz-n dobál 85-88Gflops-t. Lefut a teszt, de a kevés feszültség miatt a teljesítmény alul marad a várttól.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67281) rovtiv3 válasza Jakuskacsa (#67280) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ott a pont.

Már bocsánat...

(#67282) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.Szerintetetek megeri egy 8350-est venni 80 eurorert?2 honapot volt hasznälva, gari van rä termeszetesen.Csak azert kerdezem, hogy megeri-e megvenni ugy, hogy nem veszek alä egy bikäbb alaplapot mint ami most van.Attol felek, hogy a mostaniban nem tudom tul sokäig huzni es akkor lehet, hogy nem lesz akkora ugräs teljesitmenyben.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#67283) rovtiv3 válasza Beretvás (#67279) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Esetleg a lapod BIOS-ában a proci ventiprofiljára érdemes ránézni. Lehet, hogy nem pörgeti fel a ventiket fullra, ha a processzor 60-65 fok fölött van. Ezt neked kell beállítanod. Annak a hűtőnek 1,416V-on érzésem szerint meg kellene fognia azt a procit. Csak egy ötlet volt. (Az oldallapot is leszedném egy kísérlet erejéig.)

Már bocsánat...

(#67284) Kroni1 válasza Leon77 (#67270) üzenetére


Kroni1
veterán

Természetesen lenne benne még, de mivel csak egy Brocken2-m van ezért nem nagyon szórakozok vele, mert Premier alatt hogyha 1.35V felett kap a proci akkor azért eléggé fel tud menni a kupakhőm, az meg nem az igazi hosszútávon..

Mondjuk annyit biztos nem tudna mint a tiéd, nekem a 4.5GHz-hez is 1.392V kellett neki, szóval a 4.8GHz az enyémnek még vízzel se lenne meg egykönnyen, már ha egyáltalán.. Viszont nekem ez igy is elég, nem is vágyom ennél komolyabb teljesítményre, meg előbb utóbb én is váltani fogok majd platformot, remélhetőleg ott már kevésbé lesz jelentős a hőtermelés..

[ Szerkesztve ]

(#67285) Leon77 válasza tibee77 (#67282) üzenetére


Leon77
őstag

Szerintem megéri. A lapoddal lehet is húzni. Én biztosan megvenném.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#67286) Leon77 válasza Jakuskacsa (#67280) üzenetére


Leon77
őstag

Igen, tudom, 2 tizeddel magasabb feszen megy, de sajnos akkor vrm 1,5 óra játék után kifagyasztja a gépet, mert túlmelegszik. (a 1,5 óra alatt a vga rendesen befűt, így hiába már a plusz venti a vrm felett).

Kiteszteltem, kell neki még 2 tized a jó értékekhez, de akkor nem tudok játszani, amúgy így atom stabil, soha semmi gebasz, de elmegy 1,404 volton is. Egy hét és kap vrm is vizet, meg vga csere lesz szintén vízzel és akkor feljebb emelem 2 tizeddel.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#67287) Kroni1 válasza Leon77 (#67286) üzenetére


Kroni1
veterán

A CPU/NB-t van értelme emelni? Nálam az alapon van..

(#67288) M0ng00se válasza Kroni1 (#67287) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ha jól tudom az csak a ramocskákat gyorsítja, memóriaolvasás-írás-másolást.

V6

(#67289) Jakuskacsa válasza M0ng00se (#67288) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Így-így, viszont valamennyit ezáltal a cpu teljesítménye is javul, érdemes 2400 ra feldobni, és egy lepkefingnyi voltot emelni a cpu/nb-n... (tapasztalatom szerint tuningnál érdemes is adni neki egy kis feszt, stabilabb a tuning)

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67290) csabika0001 válasza Kroni1 (#67287) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nálam a proci meglódul OC ban ha 1,3V fölé megyek CPU-NB-vel.

(#67291) Jakuskacsa válasza csabika0001 (#67290) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Sok helyen ezt olvasni, meg tapasztalatból is beszélek. Valamiért jobban húz a 8 henger, ha minden részét megfeszeled egy kicsit. Én csak 1,265 voltot adok neki, de míg nem adtam, nem volt stabil a 4,7Ghz. Amint kapott egy kis feszt beállt rendesen.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67292) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67289) üzenetére


Beretvás
addikt

ha már itt tartunk kereszt fiam...:D saber lapban a ramoknak hogy tudok offszettben feszt adni? akkora a lépcsö , hogy akkor 2 volt fölé menne..

(#67293) Jakuskacsa válasza Beretvás (#67292) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ne mondjad már... akkor én hogy adok nekik 1,65 voltot? Na mindjárt megnézem mi a helyzet e téren. restart...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67294) Jakuskacsa válasza Jakuskacsa (#67293) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ezek szerint offset nincs, de valami 0,05 voltonként tudsz lépcsőzni. Akkor Te hogy kerülsz 2 volt fölé? Egyáltalán milyen biosod van neked fent. Nekem már kezd ez az egész gyanús lenni, valami béta biost tettél rá, vagy mi??? Olyan furcsaságokat művel a lapod, hogy már ez a kérdés érlelődik bennem.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67295) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

NB cooler borda mennyire fűti fel a procit? Érdemes odaeszkábálni valami légkavarót?

V6

(#67296) lee56 válasza Jakuskacsa (#67289) üzenetére


lee56
őstag

+ még az L3 gyorsítótár is azzal a sebességgel fog mozogni, amit CPU-NB-nél beállítasz. Így azoknál a programoknál, amik memóriára és cache-re érzékenyek, lehet egy kis bónusz gyorsulás is.

(#67295) M0ng00se :
Használd a keresőt, időről-időre felmerül ez a téma és már párszor kibeszéltük :) Röviden tömören összefoglalva, nem, nem muszáj mert magas hőmérsékletet is simán kibír a NB chipset. De ha egy extra légkavarót beállítasz valahogy oda, azzal javulhat a légáramlás és a CPU / VGA -t is kevésbé fogja fűteni, vagy valaki pl úgy oldotta meg hogy magát a bordát cserélte egy 4x akkorára. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#67297) Beretvás válasza Jakuskacsa (#67294) üzenetére


Beretvás
addikt

jah ofszetnél hozzáadod a mellette lévöhöz mint a cpu vda nál.. ahogy látom ramnál meg simán belövöd..én hozászámoltam azt is...:D voltak ma érdekes dolgaim a biossal.. lehet ujbol felteszek egyet egy egyel régebbit.. mert most asus oldalárol a legujabb van.. most 4,7 en megy 1,380 al de feldroppol 1,392 re kb...

[ Szerkesztve ]

(#67298) rovtiv3 válasza Beretvás (#67297) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

4.7GHz, 1.392V-on igen szép eredmény. A lap valszeg felfelé dropol, mert az LLC High-ra vagy Ultra High-ra van állítva. Nincs ezzel semmi baj, ha így stabil és a hőmérsékletek sem szállnak el, ez idáig tökéletesen rendben van. Szerintem :C

Már bocsánat...

(#67299) Beretvás válasza rovtiv3 (#67298) üzenetére


Beretvás
addikt

30 fok van a szobában.. játék alatt "doom" ment, kupak 62 fokos volt max. prime alatt felmegy a kupak 70 fölé..

(#67300) Habugi válasza Beretvás (#67299) üzenetére


Habugi
addikt

+1 rovtiv3-nak. :K

Mondtam.., csak egy kis gondoskodásra vágyott, az a 8320 ilyen, lelke van, pont emiatt szerettem nagyon.
Közel sem biztos hogy 4.7 a vége ~1.4V mellé, LLC-vel játszva szerintem 4.8 is meglehet.

Megjegyzem a hűtés valamiért kokkedli, nálam SA volt rajta és nyáron 1.5V-os IBT mellett súrolta alulról a 70-et.., mondjuk ez is olyan h ahány lap, házszellőzés, szoba/elhelyezés, annyi féle végeredmény.

A lényeg az hogy sínen vagy.., innentől csak befektetett idő/tesztelgetés kérdése hogy mit találsz még benne, mert van még. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.