Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) amdxp2 válasza Beretvás (#67698) üzenetére


amdxp2
tag

Rendben, körül nézek, mert ez így nem maradhat....

(#67702) amdxp2 válasza leviske (#67699) üzenetére


amdxp2
tag

Most 1 óra BF4 alatt így néz ki...De amúgy feljebb szokott menni olyan 68-ig....Körül nézek, hátha találok valamit amire lecsaphatok :)

(#67703) alazarkilaza


alazarkilaza
újonc

Sziasztok! Szeretnèm a segîtségeteket kèrni. A konfigom; Amd fx 8320, Gigsbyte 970a ds3p alaplap, 2*8 Gb kingston hyperx 1866 Mhz ram, Sapphire R9 280 Dual-X OC 3Gb, Fsp Hexa 500W tâp, Cooler Master Hyper 103. Jövő héten veszek új gput én egy Gigabyte Gtx 1060 6 gbot néztem ki. 3 kêrdésem lenne.
1: meddig húzhatom a procit sima szorző emeléssel és meddig hűzhatom sima amd overdrivval?
2: ha mondjuk 4 ghzig húzom azt bìrja a tàp?
3:szerintetek jô vâlasztàs ez a gpu?

[ Szerkesztve ]

(#67704) M0ng00se válasza alazarkilaza (#67703) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv.
A hexa tápoknak ha jól tudom 2 db 12v-os águk van, nincs egyben ezért nem mindegy hogy hogyan kapja a terhelést.Amíg egy ágon szinte mindegy, mert maga az ág terhelhetősége kevésbé van behatárolva mint az egyágas tápoknak. Viszont ha feszültség emelés nélkül menne a 4 ghz, vagy minimális feszültség emeléssel ,akkor gond nem lehet. AMD overdrive-ot én nem használok húzásra, de ha jól tudom az csak a meglévő órajelet tudja "fixálni".
Videókártyáról nem tudok nyilatkozni, jó választás ha olcsó :DDD

V6

(#67705) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!

Holnaptól csatlakoznék a topikhoz egy fx 8320 és egy Asus M5a97 Evo R2.0 alaplappal 4,5g lesz járatva az eladó szerint 1,4v megy 4,5g ez mennyire számít jónak? 1,33v meg 4,3g

Egyébként 2600król váltottam 2 hónapra ideiglenesen fxre mondom megnézzük mi a pálya erre :DD aztán kitudja lehet maradok :))

[ Szerkesztve ]

(#67706) leviske válasza alazarkilaza (#67703) üzenetére


leviske
veterán

1. Overdrive-al semeddig. Nekem anno az OD és/vagy a PSCheck cseszte el úgy a rendszert, hogy nem engedte a procit idle állapotba a bekapcsolt CnQ ellenére. Tisztább, ha csak BIOS-ból állítod. Szoftveres tuningot csak akkor javaslom, ha az APM-et is bekacsolva akarod tartani hűtésgondok miatt (viszont olyankor is célszerűbb a PSCheck-el belőni). Mindenesetre a játékoktól függ, hogy meddig érdemes húznod. Tesztelgetni kell sajnos.

3. Szerintem korrekt. A lényeg, hogy azokban a játékokban legyen erős, amikkel játszol.

(#67705) Pixx96: Csak a magam nevében beszélhetek, de az én kockám a korábbi tesztjeim alapján 1,4V környékén csak 4,4GHz-ig megy, a 4,3GHz-hez pedig kell 1,37V. Szóval semmiképp se mondanám rossznak az említett paramétereket.

Viszont ezen a feszen már tudni kell lehűteni. Az a hűtő megy rá, amivel a korábbi gazdi tolta 4,5GHz-ig, vagy saját?

[ Szerkesztve ]

(#67707) Kroni1 válasza leviske (#67706) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát ez a Viper kinézetre nem tetszett, de lehet h én is benevezek egy ilyenre! később is jol fog jönni. már csak attol félek, h fm4-re váltás után a jelenlegi bordámat elkell majd adni, és vennem kell majd másikat, ugy hallottam az fm4 nem lesz kompatibilis a jelenlegi am3-al..

te hol vetted egyébként?!

(#67708) Pixx96 válasza leviske (#67706) üzenetére


Pixx96
aktív tag

scythe mugen 4 pcgh-edition hűtés megy rá ez bőven jó rá én úgy tudom. vagy nem?

(#67709) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Elkészültem az "új" hűtéssel, D14 két darab 14-es Viper R és Thermal Grizzly Kryo paszta :DDD Idle 25-27 fok, játékok alatt 42-45 a max, 30%-os venti fordulattal... Ma vagy holnap nekiesek a procinak. Ha 7/24-ben elketyeg 4,4-en 1,35V-al akkor szerintetek mire számíthatok? 5GHz? :B

[ Szerkesztve ]

(#67710) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Egyébként mennyi az a kritikus pont ami nem kéne átlépni a procival az 70 fok gondolom? szóval ha 65 körül megáll akkor az jó nem?

(#67711) Jakuskacsa válasza RazoR (#67709) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

van egy pont és ez minden fx-re igaz, ahol már vagy túl sok feszt kér, vagy már úgy fűt mint 7 pokol tüze. Nálam az 1,4 volt a választó, efölött léggel nem lehet hűteni már. szerencsére 1,368 volton tudja a 4,6-4,7-et.

PIXX96: 65 fok alatt maradjon az a lényeg, extrém terhelésnél (benchek, ibt, prime) belecsaphat a 70+ fokba, de tartósan nem tesz jót neki. Szóval ha bele is ér a 70-be akkor sem kell izgulni, csak ne hajtsd ezen a hőfokon tartósan!

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67712) RazoR válasza Jakuskacsa (#67711) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor indulásnak adok neki 1.4V-ot és 100MHz-enként megyek fölfelé. Ez így jó nem?

(#67713) Jakuskacsa válasza RazoR (#67712) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A te cpu-d lehet csak 1,425v nál, de az is lehet hogy már 1,38v nál el kezd melegedni. Én csak azt írtam le, hogy nálam ez a határ, mindenkinél más és más. Nekem mákom van a procival mert jól húzható, vannak "golden" chipsesek, akik kakát ettek gyerekkorukban náluk vígan megy 5Ghz-n, és alacsony feszen. Ki kell tapasztalni. Én a helyedben úgy kezdenék hozzá, hogy 100Mhz-nként mennék fölfele, minden egyes 100mhz-nél adnék egy lépcsó v-ot is neki. Aztán teszt, ha stabil, és nem léped túl a hőfokokat sem akkor így tovább. Előbb - utóbb lesz egy fal, amit nehéz lesz már ugrani a cpu-nak. Ott lesz a vége, mert vagy nem lesz stabil, és/vagy elfűt.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67714) leviske válasza Kroni1 (#67707) üzenetére


leviske
veterán

Igazából a jakusj által írt TY-143 is combosnak tűnik erőben, ha a Viper R nem jön be. Én a merlinben vettem, mert csak ott jelezték, hogy beszerzik. Mire ez megtörtént, addigra az ipon és a pcx is jelezte, hogy újra kapható, olcsóbban. :DDD

Az AM4 kapcsán még szerintem elég sok a kérdőjel. Az eddig kiszivárgott lapok (Gigabyte B350-DS3H és az ASUS Octopus), mind olyan furattávolságokat használnak, amik az AM2 óta vitt vonalra hajaznak. Mindenesetre legrosszabb esetben váltáskor kiszeded a hűtőből az újonnan vett ventiket és a régiekkel eladod. Elvégre használtan átlagban mindig van Noctua borda, ahhoz meg itthon is lehet kapni az épp szükséges upgrade kit-eket.

(#67708) Pixx96: Ha a Mugen esetében is azt jelenti a PCGH mint esetemben, akkor meg van a sansz, hogy borda lehűtéséhez nem fog elég légáramlatot biztosítani az a két venti se. Szóval, ha magasabb hőmérsékleteket tapasztalsz, akkor érdemes lesz neked is rögtön a ventikhez nyúlni.

(#67710): IBT VH alatt azt mondják a srácok, hogy 70-75°C nem gáz. Viszont mindennapi hazsnálatban, játékok alatt jó lenne, ha a proci nem főne 60°C fölött. Pláne egy mugennel csúnya is, ha ezt teszi.

(#67709) RazoR8402: Ha a kocka bírja, akkor az a D14 szerintem megfogja a procit normál hőfokon magasabb órajeleken is. Közben jakusj válaszolt. :)

[ Szerkesztve ]

(#67715) Hencso


Hencso
Ármester

kukucs

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67716) Hencso


Hencso
Ármester

[link]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67717) Jakuskacsa válasza Hencso (#67716) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Egyiket sem nyitja meg... inkább ctrl c ctrl v és most kivételesen tedd be ide a web címet, és ne linkelj.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67718) Balathruin válasza Jakuskacsa (#67717) üzenetére


Balathruin
veterán

[link1] [link2]
Csak egy kettőspont maradt ki belőle.

(#67719) Jakuskacsa válasza Balathruin (#67718) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szép meg jó... de szeretném már látni teszteken, és nem papíron. Jó lenne tudni mit tud, és milyen árban lesz. A lapok jók lesznek e hozzá, vagy megint csak 2-3 széria lesz ami eltalát??? SOk itt a kérdés. Én leginkább az alaplapok gagyiságától félek újfent. Szerintem megint lesz egy csomó hulladék, ami meg jó, az meg majd 60e ft.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67720) leviske válasza Jakuskacsa (#67719) üzenetére


leviske
veterán

Ha már aggódunk, célszerűbb amiatt aggódni, hogy a Summit Ridge megismétli az Agena (Phenom 1) kálváriáját az órajelekkel. Ezt pedig kisebb eséllyel bírná ki a cég, mint azt, hogy csak a drágább alaplapokban lehet tuningolni.

Mindenesetre abból kiindulva, hogy az ASUS Octopus-ban sikerült 4,8GHz-ig rántani a Bristol Ridge-et a gyári hűtővel (egy teljesen low-end kinézetű alaplapról beszélünk), valószínűleg nem az alaplapokon fog bukni a Summit sorsa.

(#67721) Plasticbomb válasza leviske (#67720) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azt is tedd hozzá, hogy a Carizzo (Excavator v1) 4100 körül tetőzött, és 3800 turbóhoz 1,35 fölött kér. Szóval ha ez igaz, akkor szép javulást értek el az Excavator v2vel. Szerintem biztató ez a Zenre nézve.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#67722) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Konfigom:
Corsair CX430 / Asus M5A97 / AMD Phenom II X4 965 BE + CM TX3 / Sapphire HD6850 2GB

Kérdésem: A fenti alaplapba mi az a processzor amit még érdemes belerakni. Ami teljesen "kihajtja" a procimat?
Mindez úgy érdekelne, hogy ne fogyasszon többet és ne kelljen mást cserélni a konfigban hozzá.
Szóval vagy csak procit cserélnék ha van számmottevő értelme vagy hagyom így. (csak multiplayer játékokkal játszom, és a procim dolgozik becsülettel, de a VGA-m jellemzően lazsál 50% körül).

Előre is köszönöm!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#67723) Beretvás válasza Lmh (#67722) üzenetére


Beretvás
addikt

szia. abba a lapba max egy 6300 ast tennék. de a mostanid alapon megy? mert azért az sem rosz proci.

(#67724) Pixx96 válasza leviske (#67714) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Igen azt jelenti fix fordulatosak ha meleg lenne akkor felpattintom a 2 thermaltake ventit és kész 4 pinesek ezek olyat fújnak felérnek az itthoni tescos ventilátorommal xd

(#67725) Pixx96


Pixx96
aktív tag

kis benchmarkot rise of the tombarider a 2600k val alapon a végső átlag fpsem 85 volt

FX 8320 alapon

[link]

FX 8320 4,5g 1,378v (megverte az alap 2600k-t) bár igaz kb így 2x annyit fogyaszt de ez részlet kérdése így is szimpi :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#67726) leviske válasza Plasticbomb (#67721) üzenetére


leviske
veterán

Az Anand teszteredményeket is hozott le a 4,8GHz-es órajel mellett, szóval nem hiszem, hogy kacsa. Viszont a Zen esetében nem áll rendelkezésükre 1-1,5 év a finomhangolásra.

(#67723) Razer6666: Ha már FX6300, akkor miért nem ajánlott a FX8300 is? Elvégre azonos a TDP keret, viszont a +2 szál tovább engedné játékokban, ha később cserél VGA-t.

(#67727): Vágom, csak ha nem R2.0 deszkája van, akkor a 8300 a legfrissebb 95W-os a 8 szálaszok közt, amit még támogat a lapja.

(#67724) Pixx96: Akkor az a lényeg, hogy tudod kezelni a venti helyzetet, ha túl csilis lesz. :R

(#67725): Ja hogy már meg is van? :DDD Amúgy ezért célszerű a játszott játékokat előtérbe helyezni hardvervásárlásnál. Az FX nem mindenhol brillírozik. Amúgy ez DX11 vagy DX12 módban mérte?

[ Szerkesztve ]

(#67727) Beretvás válasza Pixx96 (#67725) üzenetére


Beretvás
addikt

de miért alapon hajtottad a 2600k-t?

leviske: a 8300 nagyon az eleje volt a szériának.

[ Szerkesztve ]

(#67728) MK VII válasza Beretvás (#67727) üzenetére


MK VII
veterán

Ugye? :F :N

(#67729) Pixx96 válasza leviske (#67726) üzenetére


Pixx96
aktív tag

igazából nem kell 1,378v 4,5g 1 óra gta5 alatt is csak 58-60 fokot éppen hogyan elérte nagyon keservesen kúszott fel addig :DD

(#67730) Beretvás válasza leviske (#67726) üzenetére


Beretvás
addikt

ugy rémlik hogy annak a lapnak csak 4+2 es a tápellátása de lehet hogy 6+2 az nem emlékszem... söt ha nem a rev 2 es mert azt nem irta oda akkor az még melegszik is jobban mint a rev 2 es.. r2,0 bol volt nekem. az jo volt de az msi 970 es lapjában jobban ment a 6300 asom, kevesebb fesszel beérte. de a 8320 na meg már 1,470 kellett a 4,5 höz.

(#67731) ViZion válasza Pixx96 (#67725) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, azt hittem csak trollkodni fogsz, amikor kerestél... :B
Örülök, h itt vagy. Ha nem áll távol a tuning és a bios buhera, akkor tetszeni fog az FX. Igazán ha normális VGA-t kap, akkor lesz csak jelentős különbség egy újabb i5-i7 és az FX között - nyilván ezt nem hiszik el, itt minden tesztben csalunk :D

4,5 GHz 1,4 V alatt nagyon jó, van még ott tartalék. :K
Fogyasztás nem para, ha tudod hűteni.

Ha vki játékra vesz gépet mittomén 200k-ért, annak ne fájjon már a havi extra ezres villany (már ha van annyi). (OFF)SZERINTEM.(/OFF)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67732) Lmh válasza Beretvás (#67723) üzenetére


Lmh
őstag

Igen, alapon megy, mert vagy nem válaszoltak a topikban h milyen értékekig húzhatom vagy leoltottak,h nincs értelme húzni mert egy szar és nem arra való...
Hozzáteszem sosem húztam még procit, fogalmam sincs hogy kell :B

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#67733) ViZion válasza Lmh (#67732) üzenetére


ViZion
félisten

Ebben a topikban? :U
Phenomot tuningolni sem sokban tér el, olvasd át az összefoglalót.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67734) Lmh válasza ViZion (#67733) üzenetére


Lmh
őstag

Nem, nem itt. tuning topic + ismerősők mondtak ilyeneket.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#67735) leviske válasza Lmh (#67732) üzenetére


leviske
veterán

Ha nem szeretsz tuningolni, akkor abban a deszkában egy 95W-os FX-8 sem fog szerintem kárt tenni. Egyébként az tényleg fontos infó lenne a srácoknak, hogy R2.0-e a lap, vagy sem. Már csak azért is, mert ezen múlik, hogy kezel-e "E"-s procikat.

(#67736) Hencso válasza Lmh (#67722) üzenetére


Hencso
Ármester

nem hiszem hogy pont most kéne neked az FX :D nagyon rebesgetik AM4 et késő tavaszra bizunk ben hogy jó lesz én személy szerint azt a 965 öt meg tépném 4.2ghz+ ra had szokja! :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67737) ViZion válasza Lmh (#67734) üzenetére


ViZion
félisten

A tuning topik az egy "mélyvíz" kiemelt topik, szigorúan szakmai, ott ezekkel az alap dolgokkal nem foglalkoznak. Itt segítünk, az összefoglaló az első lépés.

Hencso: AM4-hez új lap, új ram is kell. Megjelenéskor nem lesz olcsó. FX-re meg kis pénzért lehet váltani. És sztem. az is elég lesz még pár évig, lásd sokan 775 és AM3-ról most váltanak.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67738) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Ha 45 perc prime95 + 1 óra gta5ig stabil volt a rendszer akkor tuti stabil? Most belőttem 1.350v 4,5g eddig stabilnak látszik monitoroztam aida64 semmi drop nem volt prime95 alatt 1x se dobta el az órajelet holnap megnézem lejjebb is 1,3v körül :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#67739) leviske válasza Pixx96 (#67738) üzenetére


leviske
veterán

Pár bios képet tudnál lőni, ha arra jársz? Leginkább a CPU/NB fesz és az ahhoz tartozó LLC érdekelne.

Egyébként a topikban úgy látom az IBT használata a trendi FX patch-el. A Prime95 ódivatú. :DDD

(#67740) Plasticbomb válasza leviske (#67739) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Inkább a csapat egyik fele erre esküszik, a másik fele arra, a harmadik fele javas játékokra... :) Én például prime95el szoktam tesztelni.

Mindenkinek más valamilyen mértékben a rendszer, máshol jön elő, ha valami nem oké.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#67741) Lmh válasza leviske (#67735) üzenetére


Lmh
őstag

leviske: Ez az alaplap, nem az R2.0.

Hencso: Mivel nem szeretnék komplett gépet újítani ezért annyira nem hoz lázba az a megoldás. A tuningot meggondolom, köszönöm. De tényleg csak akkor érdekel ha stabilitást és élettartamot biztosan nem befolyásolja :-)

ViZion: Az valami "tuning kezdőknek,szájbarágósan" topic volt, de mindegy is, nem gond.
Ma melóban átfutom az összefoglalót és visszatérek ;-)

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#67742) Beretvás válasza Lmh (#67741) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha fx et veszel akkor is bekell állitani és az még nem tuning ahogy az sem nagy tuning hogy felhuzod a mostanit 4ghz fölé. Ez az élettartam dolog meg már unalmas. Nem mindegy hogy 15 évig megy majd csak 20 hejett? :U

(#67743) Lmh válasza Beretvás (#67742) üzenetére


Lmh
őstag

Ne haragudj, nem tudtam, hogy unalmas ez a téma és hogy ilyen időtávok vannak. De az alapján amit mondasz, de, természetesen mindegy :B .
Teljesen tudatlan vagyok tuning témában (is), bocsesz.
Most esek neki pár cikknek, aztán visszatérek pár értelmesebb kérdéssel szerintem.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#67744) Jakuskacsa válasza Plasticbomb (#67740) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nálam crysis 3 és nintendo emulátor ami egyből megborítja a rendszert ha nem stabil a tuning. Én így szoktam: IBT, crysis 3, majd nintendo emulátor - a legutolsó a legérzékenyebb a tuningra. Mivel asszonyal szoktunk mario-zni, meg tankosat játszani, ezért fontos, hogy ez is jól működjön. De hallottam már olyat is, hogy minden teszten átment a fép, és valami flash playeres játék borított mindent.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#67745) Plasticbomb válasza Lmh (#67741) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mindenképp kell tuningolnod, csak nem mindegy te mit értesz alatta. Itt mi minimum beállítást értünk inkább alatta, mivel az fxek gyári beállítása kb katasztrófa (ahogy szinte minden AMD cpu/apu esetében). Szóval ez javítja a használhatóságot és akár még az élettartamot is (ami nem igazán számít, hisz várhatóan előbb elpatkolsz, mint a proci tönkremenne...), de leginkább a hőmérsékleten tudsz fogni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#67746) rovtiv3 válasza Pixx96 (#67738) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ez így jól hangzik. Szerintem nem lesz baj.

Már bocsánat...

(#67747) Lmh válasza Plasticbomb (#67745) üzenetére


Lmh
őstag

Nem akarom itt szétoffolni a topikot, mert ugyebár nekem jelenleg egy Phenom II X4 965BE-m van és annak a tuningolását mérlegeltem amellett, hogy veszek az adott lapomba egy FX-et. Egyébként a 965BE-t is rosszul "alapbeállítottnak" tartjátok?
Tényleg nagyon alap tuningot akarok én csak ha akarok egyáltalán. Eddig annyit tettem meg, hogy bios kezdőképernyőn van három mód (nem emlékszem pontosan a neveikre, de kb eco, normal és asus optimized) átraktam asus optimizedre. Nem tudom, hogy számított-e valamit :B
Max még átírok két számot óvatosba valahol, de jobban nem szeretnék belemenni, időt tölteni ezzel, kísérletezgetni....

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#67748) leviske válasza Lmh (#67747) üzenetére


leviske
veterán

Az ASUS szeret minden túlfeszelni. Az AMD dettó. Jobb, ha a fontosabb értékeket kézzel állítod be.

(#67749) Pixx96 válasza leviske (#67739) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Tessék amp off többi beállítás ott van ramok 1600mhz cl9

4ghz eddig stabil: rendereltem videót vegasban neteztem youtube1440p gta5 prime95

[link]

[link]

[link]

4,5ghz eddig stabil: rendereltem videót vegasban neteztem youtube1440p gta5 prime95

[link]

[link]

[link]

(#67750) Jakuskacsa válasza Lmh (#67747) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem kell sokat kísérletezgetni. Elvileg 1,425 voltot kér a kockád. A phenom II -esek is elég tuningbarátok. (Bár rég volt mikor azt nyúztam, de emléxek egy két dologra). Szóval 3,4Ghz-n jár jelenleg. Az 17x200-ból jön ki. Bemész a biosba, megkeresed a cpu beállításokat, feltolod a szorzót 18-19-re és máris van egy 3,6-3,8 as procid. Ha jól emléxem 65 fok itt is a limit a hőmérsékletben. Ha ezt nem lépi túl, és stabil a rendszer Máris kaptál egy kis + Lóerőt. Ennyire egyszerű... ja és keress egy olyan menüpontot, hogy apm, na azt kapcsold ki! Ennyit takar egy minimális tuning. Annyit tehetsz még, hogy a feszültségeket kézzel adod meg, de valószínűsítem, hogy ennél a minimális tuningnál nem kell ezzel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.