Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68300) üzenetére


Beretvás
addikt

én tuti nem adom el az enyémet.. megy fel a polcra majd.. amit Ő már megélt...:DDD

(#68302) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

A 4300 és a 8300 melegedése között van valami különbség?

(#68303) Beretvás válasza DrojDtroll (#68302) üzenetére


Beretvás
addikt

na most jot kérdeztél..:D ha a magok számábol indulunk ki akkor nem kellene annyira melegedjen a 4300as :K mi a célod? 8300 nem jo választás. 83xx valami jobb lenne, ujabb generácio kicsit fellvarták a ráncait.

(#68304) DrojDtroll válasza Beretvás (#68303) üzenetére


DrojDtroll
addikt

már meg van a 8300-as, nem volt többre keret.

(#68305) Beretvás válasza DrojDtroll (#68304) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor valami nem stimmel vele? valami oka csak van az informálodásnak.. :U

(#68306) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Teljesen rendben van a proci.

Nem akartam nagyobb hűtőt venni ezért is maradtam a 95W tdp-nél.

Noname pasztáról váltottam mx-4-re.

Teljes terhelés alatt 65-66 fok.

Szerintem ez teljesen rendben van.

(4300 noname pasztával 63-64)

(#68307) Beretvás válasza DrojDtroll (#68306) üzenetére


Beretvás
addikt

az tökéletes akkor. :K hát nem tudom vagy a nevenincs paszta rossz vagy akkor rosz volt az elméletem és mégis jobban melegszik az a 4300 as. de a lényeg hogy a mostani jo. :K

(#68308) DrojDtroll válasza Beretvás (#68307) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Jövőhéten lesz felszentelve az első vele elkészülő videóval :)

(#68309) lee56 válasza Beretvás (#68303) üzenetére


lee56
őstag

Téves az infód, ami 300-as végü az már mind Vishera, ennél meg csak APU-kba találsz újabb. :)
A 8300 csupán a 95W TDP és a kicsi alap órajele miatt van az FX 8 tápláléklánc alján. :)

Da ha nem hiszel nekem, nézd meg magad :P :
http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series%20FX-8300.html

(#68306) DrojDtroll : Nos ha APM be van kapcsolva, (mivel mondtad hogy ezért is lett 95W-os mivel a hűtőd nem nagyon képes többre), így valószínüleg amég úgy is marad addig nem nagyon kellene aggódnod és így nem is csoda hogy nem nagyon fogyaszt és melegszik többet mint a 4300. De mint már mondtam nem is olyan réged, 4300 esetében lehet bőven kielégítő a 95W-os TDP keret és APM nem nagyon avatkozik bele, ergo nem csökkenti 2 másodpercenként az órajelet mindig vagy folyamatosan ledroppol, addig 8300-nál már nem biztos hogy így lesz minden esetben. Ha keményen leterheled, nagyon valószínűű hogy csökkenni fog a teljesítmény is, ráadásul itt még alaplapod is szóba jöhet, főleg ha 4+1-es fázisossal próbálkozol. Persze ha alulfeszelsz és bírja, azzal lehet kompenzálni, legalábbis meg lehet próbálni. De ez ugyanolyan lutri mint a fölfele tuningolás, nem mindegyik egyed bírja jól. :)

No Comment

(#68310) Beretvás válasza lee56 (#68309) üzenetére


Beretvás
addikt

Elhiszem, kevertem a dolgot. :K köszi a kiigazitást mindég lehet tanulni valamit.

(#68311) DrojDtroll válasza lee56 (#68309) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A 8300 csupán a 95W TDP és a kicsi alap órajele miatt van az FX 8 tápláléklánc alján. :)

Akkor nincs is nagy gond.

Valaki elmagyarázni mi is az az APM?

Ha keményen leterheled, nagyon valószínűű hogy csökkenni fog a teljesítmény is,

Ezt sem értem, ha rendesen hűtve van akkor szerintem nincs leszabályozás.

(#68312) Taifa Díaz válasza DrojDtroll (#68311) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

APM dióhéjban: biztosítja, hogy a cpu teljesítménye a 95 W-os TDP keretein belül maradjon (ha engedélyezve van). Ezzel összefügg a másik kérdésed, ugyanis terhelés hatására, ha túllépné a processzor teljesítménye az említett keretet, akkor ez a technológia elkezdi leveszegetni az órajelet emiatt - ekkor jön a throttling. Amikor azt látod, hogy garantáltan nincs túlmelegedés, mégis rángat az egész, na akkor történik ez.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#68313) DrojDtroll válasza Taifa Díaz (#68312) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm. Szerintem kikapcsolom ezt a funkciót. Azt lehet állítani, hogy ez mikor(hány foknál) lépjen közbe?

(#68314) Askformore válasza Beretvás (#68298) üzenetére


Askformore
senior tag

2db egyforma 1333mhz-es rammal is lefagytam, beállítottam biosban az időzítéseket is, de hiába. Ha nyomok egy load defaultot biosban, és minden auto-n van, turbo be, akkor megy minden tökéletesen..de ha átállítok bármit, akkor meghal.. Például ha mindent beállítok az összefoglaló szerint, de a feszeket nem bántom (auto-n hagyom, hogy ezt a beállítási gondot is kiszűrjem), akkor is lefagy.

Legalább mostmár tudom tesztelni a flash alatt, eddig napokat kellett várni, hogy fagy-e vagy nem... Biost most frissítettem amúgy egy hónapja, de nem a legfrissebbre (már nem tudom, hogy mi volt az oka).. viszont az egész rendszert újra kellett tenni egy havernál, mert nem indult a gép.. ezt nem szívesen csinálnám újra.. de lehet ez a gond, hogy nem a legeslegfrissebb van fent?

(#68315) Beretvás válasza Askformore (#68314) üzenetére


Beretvás
addikt

ott valami nem stimmelt ha ujbol kellett huzni a wint.. tedd fel a legujabbat mert ez lehet valami bug...

(#68316) #56474624 válasza lee56 (#68309) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mostanra nagyon kedvező ára lett a 8300-nak, már egyértelműen jobb vétel +6000-ért, mint a 6300-as.

(#68317) lee56 válasza DrojDtroll (#68313) üzenetére


lee56
őstag

Nem, mivel semmi köze nincs a melegedéshez, ez csak a fogyasztásért felelős, és csak ki-be kapcsolni lehet, hőmérsékletre a BIOS-ok meg maga a processzor veszi vissza magát, de csak elég magas határértékeken, ajánlatos viszont 80 fok C alatt tartani azért, akármilyen körülmények között, ez a hosszú FX élet titka. :)

Mint mondtam ha kikapcsolod azután nem fogja tartani a fogyasztást 95W határnál, ergo elszabadulhatnak a hőmérsékletek is a fogyasztással egyetemben. És mivel te magad mondtad hogy a hűtőd nem igazán jó 95W felett ezért nem javaslom a kikapcsolását.. Persze mondom ha alulfeszelnél is hozzá, akkor lehet próbálkozni, de ez sok tesztelést igényel, és persze nincs rá garancia hogy beválik.

No Comment

(#68318) DrojDtroll válasza lee56 (#68317) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor marad minden így :)

Tökéletesen működik minden, kár hozzányúlni :)

(#68319) Omli85 válasza DrojDtroll (#68306) üzenetére


Omli85
őstag

És mivel hűtöd ha szabad kérdezni ? :) Illetve mire kellett a kraft mert ha videót és egyebeket kódolgatsz vele oda egy gyengébb hűtés kevés lesz a 8300-ra ezt tapasztalatból mondom ;).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68320) JHC


JHC
tag

Üdv!

Olyan kérdésem volna, hogy használ-e valaki FX-8xxx-et 4 memória modullal. Nekem 4 modulom van ami maradt rám még a Phenom proci mellől, semmi extra DDR3-1333 ECC unbuffered, mindent alap feszen használok. Az eseménynaplóban WHEA hibák jönnek véletlenszerűen. Valamikor naponta több, most 6 napig semmi, de tegnap egy újra becsúszott. Próbáltam a memóriát 1,65V-on, mert bár a BIOS megfelelőnek mutatja a mem feszt, de win alatt minden monitorozó program kevesebbnek mutatja. Próbáltam ECC használat nélkül is a helyzet ugyanaz. Memtest nem mutat hibát. Prime95 alatt egyik mag hibázik, de nem mindig ugyanaz, sőt újra elindítva a tesztet, egy egész éjszakát ment hibátlanul. Csere memóriám egyenlőre nincsen sajnos. A VRM 8+2 kivitel, a VRM hőfoka terhelés alatt 70-90 fok közötti attól függően, mennyire csavarom fel ház hűtést. Minden tuningot nélkülözök alapjáraton megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#68321) Jakuskacsa válasza JHC (#68320) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szia! Több dolog is lehet a háttérben. Első, az, hogy az FX nem szereti valamiért a 4 memória modult. Van akinél ez már alapon is jelentkezik, a legtöbb esetben azonban tuningnál jön elő. Van esetleg ráncigálva a cpu?
A lap jónak tűnik, 8+2 vrm is, az már kevésbé, hogy 90 fokosak. Gyanúsan elérték a határt. Ez is lehet hibaforrás, bár a memóriára nem kéne hogy hasson.
CPU/NB milyen feszen van? Az sem mindegy, ha túl alacsony, vagy túl magas... Ezt nézd meg légyszi nekünk, és utánna folytatjuk. Még valami, cpu mennyire meleg?

Hopp... most olvasom, hogy tuning nélkül megy - akkor ezen részeket ne vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68322) Macka


Macka
veterán

Sziasztok!
Volna egy elég hülye kérdésem:

Jelenleg egy i5 4590 (nonK, 3.7 Ghz)) cpu-m van, és régóta szemezgetek egy 8350 FX-en. Szerintetek érdemes volna-e váltanom, vagy maradjak?
Gép szinte csak játék, egy Radeon 390-et kellene kellene hajtania, leginkább WOT és BF alatt.

(#68323) Jakuskacsa válasza Macka (#68322) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én maradnék a kékoldalon és vennék egy 'K'-s procit. Amíg néhány szálra erőltetik a teljesítményt addig az intel sokkal jobb lesz. Jobb is.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68324) Omli85 válasza Macka (#68322) üzenetére


Omli85
őstag

Én nem váltanék a helyedben.
És mivel új hét van és még passzol is ide "megvárnám a ZEN-t" és am3+-ra már nem váltanék a helyedben :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68325) Jakuskacsa válasza Omli85 (#68324) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

De cípen mondtad, de ne feledd a héten még 1x el kell hogy hangozzon ez...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68326) leviske válasza Macka (#68322) üzenetére


leviske
veterán

Egy i7 4770K upgrade többet jelentene, mint az FX. WOT-ban tipikusan az i3 is ver minden AMD CPU-t.

Az FX szerintem aktuális vásárlásnak akkor jó, ha az ember Phenom / Core 2 cuccokról akar váltani arra az időre, míg az AMD és Intel beárazza a Summit-tal érkező piaci viszonyokat.

(#68327) Omli85 válasza Jakuskacsa (#68325) üzenetére


Omli85
őstag

Igyekszem igyekszem ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68328) Macka


Macka
veterán

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor maradok. :R

(#68329) lee56 válasza JHC (#68320) üzenetére


lee56
őstag

"Minden tuningot nélkülözök alapjáraton megy minden." - itt a probléma :)

Tudni illik 4 memó modullal, a memóriavezérlő (ami CPU-NB-ben lakik) is komoly terhelést kap, és az alapbeállítások sok esettben ezt képtelenek megfelelően kezelni. Szóval lényegében rá vagy kényszerülve a tuningra így. Na nem kell megijedni nem azt jelenti ez esetben hogy folyékony nitrogént kell venned mostantól minden héten üzemanyagként :) Csupán hogy a CPU-NB feszültségét, és talán még a ram modulokét külön is kell kicsit növelni, esetleg a késleltetésüket csökkenteni. Ez elméletileg megoldja a gondot. CPU tuningot is csinálhatsz ha már úgyis ott vagy, FX-eket bűn alapjáraton hajtani :) , és CPU-NB fesz emelése segíthet stabilizálni a CPU tuningot is. Persze megfelelő hűtés mint feltétel ehhez már azért elég hangsúlyos.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68330) Plasticbomb válasza lee56 (#68329) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Itt én kicsit képzavarban vagyok. Nem az az ideális, ha megfelelő ramokkal tudja csökkenteni a DRAM feszt, hogy kevésbé terhelje a memória vezérlőt? (plusz 2 modulra váltani)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#68331) lee56 válasza Plasticbomb (#68330) üzenetére


lee56
őstag

Ha már megvannak a moduljai (4db) minek váltogasson? Persze jó megoldás az is, de macerás. Csökkeni egy feszültség értékét és megy hibamentesen, az miért nem jó? :F

No Comment

(#68332) Omli85 válasza lee56 (#68331) üzenetére


Omli85
őstag

Én is 4 modullal tuningolok :D evvan ezt kő szeretni. Amúgy kipróbáltam 1 meg 2 modullal is semmivel nem volt jobb a helyzet szóval részemről megvétózom ezt a 4 modullal nehezebb az oc dolgot. Persze világrekord döntögetéshez tuti nem mindegy de átlagos otthoni OC-ra tökmindegy, hogy 2 vagy 4 szerintem.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68333) JHC válasza Jakuskacsa (#68321) üzenetére


JHC
tag

Előző hónapig a BIOS beállítások Auto álláson voltak már ami a CPU működésére hat, ezután állítottam át külön-külön Normal-ra mert mondták hogy a BIOS automatán nem ugyanúgy állít be mindent mintha külön-külön Normal-ra van állítva a paraméter. A memóriának van adva fesz mióta rakoncátlankodik a gép +0,15V hwinfo szerint ez 1,616V. Mekkora feszt adhatok a CPU-NB-re?

(#68334) lee56 válasza JHC (#68333) üzenetére


lee56
őstag

Ha nem tuningolsz éppen semmi mást, akkor 1.2V körüli az alap, talán valamivel alatta, szóval 4 modullal úgy 1.22-25 szerintem ami már jó lehet, de nyugodtan kísérletezd ki, minden proci más és más. 1.3V fölé viszont ne nagyon menj.

(#68330) Plasticbomb : Növelni-t akartam írni na, nem csökkenteni. :D
Nem tudom, én úgy hallottam eddig midnenhol hogy a ram modulok feszültségét is ajánlatos növelni ilyen esetben, nem tudom hogy ez mennyire igaz mondjuk, de tesztelés céllal érdemes kipróbálni, ugyis a stabilitás a gond, ha már jó lehet szépen visszább venni a feszültséget, ha valaki szeretne optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68335) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Szerintetek ha fx 8320ból letiltok 2 magot biosban azaz lesz belőle egy fx 6300 akkor magasabb órajelet tudok elérni a 4,5ghz-nél?Mondjuk egy 4,8-5ghz-t?mert néztem videókat ott is pl 1 maggal húzták 8g-re az fx-et. Na mielőtt valaki megkérdezi ez mire lenne jó hát mikor 1 szálas teljesítmény kéne akkor ez jó lenne nekem mert ugye az elég siralmas néha az fx-nél és azaz alkalmazás amihez ez kéne nekem az 2 szálat használ.

(#68336) Jakuskacsa válasza Pixx96 (#68335) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Megmondom őszintén én is gondolkodta már ilyesmin. Viszont nálam a 2. mag a gyenge mag. Az száll el leghamarabb. És ha jól tudom akkor pont az első kettőt nem lehet tiltani. Elképzelhető hogy jobban lehet húzni, viszont ki kell tapasztalnod melyik mag a gyenge, azt kell tiltsad.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68337) lovas001 válasza Pixx96 (#68335) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nálam 4 szál tiltása is hozott többlet fps-t pl legue of legendnél + 300 mzh.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#68338) Pixx96 válasza lovas001 (#68337) üzenetére


Pixx96
aktív tag

nálam a csgonál vannak gondok :D és sajnos ha ez így marad pedig így fog megyek vissza intelre :S

Mind kettő saját konfig

Mostani : fx 8320 4,5ghz + gtx 1060

2 hónapja: 2600k 4,5ghz + gtx 780

Ez így jó is lenne csak fxnél ilyen is vanhogy 105fps amit még intelnél soha nem láttam eddig 200 alatt nem is a 105fps a baj ami nem is a legkisebb mert 100 alatt is voltam már fx-el 90 körül csak egy 144hz monitoron ilyenkor diavetítés van kb :D (cs elég fps érzékeny aki tolta vele nem kell bemutatni)

[ Szerkesztve ]

(#68339) lee56 válasza Pixx96 (#68338) üzenetére


lee56
őstag

Hát igen, FX-et nem CS-GO-ra tervezték, és a CS-GO-t se tervezték/optimalizálták FX-re.. :U :W

No Comment

(#68340) bivalyolo válasza lee56 (#68339) üzenetére


bivalyolo
őstag

Talán majd a source engine 2 jobb lesz. :U

Én próbáltam amúgy 4K-ban is futtatni, átlag 160 fps volt kb de nálam is néha leesett ilyen 105 körülire.
Sokan hüledeznek szerintem, hogy 105 fps mire nem elég de valahogy cs-ben kevésnek érzi az ember, nem olyan sima vagy nem is tudom.

Egyébként csak ez a go ilyen, a régi cs source vígan rohangál 300 fps-el..oda pl. teljesen jó az fx.

"Let's agree to disagree!"

(#68341) Pixx96 válasza bivalyolo (#68340) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Igen mert ilyen a grafikus motorja itt kb 140-150 fps felel meg a 50-60fps-nek lehet játszani fx-el is cs-t mert 100fps se tragikus csak mikor 230 átlaggal tolod és néhol ilyen 105 és környékén mászkál az fps kicsit furcsa érzést kelt :D mintha inputlag keletkezne meg lenne vagy 30fps. Toltam én intel igp-vel is 60-70fps átlag RÉMÁLOM mikor meg belenézel awp-vel füstbe van vagy 15fps xd egy mm közepén tetszetős :)

(#68342) Lendova


Lendova
őstag

Nekem 4 ram modullal probléma mentes az FX úgy, hogy 2 különbözö 1600-as kit, amiből az egyiket még nem is támogatja a lapom (HyperX Savage?). Kissebb tuningal is jól működnek együtt.

BFT!

(#68343) DrojDtroll válasza Omli85 (#68319) üzenetére


DrojDtroll
addikt

pontosan videóval dolgozok. Jelenleg a szalagavatóssal.

Deepcool Gammax 300

(#68344) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Srácok ha az Asus lapon ez a TPU kapcsoló On-ra van téve okozhat bármiféle gondot?Így vettem a lapot hogy ez on-ra van téve csak most néztem az EPU kapcsoló a lapon természetesen off-ra van téve.Csak ez On-ra van és mondom rákérdezek.Igaz nem alapon használom a gépet mert saját kézileg van 4,5g-re húzva csak akkor ez nem okozhat semmi gikszert vagy valamit hogy ez On-ra van téve?

(#68345) Omli85 válasza DrojDtroll (#68343) üzenetére


Omli85
őstag

Köszi az infót, hát tapasztalataim alapján hosszabb kódolás esetén lehet gondod lesz ezzel a hűtővel mert elfűti az fx. A 65-66 fok (kupakon?) elég sok ami hosszabb ideig terhelve bőven benézhet a 70 fok fölé is.
Ezzel a hűtővel semmiképp nem ajánlanám az APM OFF-ot inkább kikísérletezném egy Turbo OFF mellett mit bír alulfeszelve a cpu. A másik megoldás egy combosabb hűtés. Kérdés milyen időintervallumokban dolgozik kódolással a gép a szerint érdemes elgondolkozni ezen mindenképp.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68346) M0ng00se válasza Pixx96 (#68338) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Én egy fx6300-mat húztam fel 4,7-re egy hd6850 társaságában 200 fps körüli átlagot csinál, legalacsonyabb grafikán. Ha jól tudom a source amúgy sem használ 4 szálnál többet. Nyomattam én is egy képet ahol te csináltál, 1280*1024-ben minimum grafikán, és az előbb felsoroltakkal :DDD

V6

(#68347) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, csak egy gyors kérdés: egy új Giga 970a-ud3p, vagy egy két és fél éves fél év garis SABERTOOTH? 2-3 évig nem nyúlnék a géphez utána.

(#68348) Omli85 válasza Askformore (#68347) üzenetére


Omli85
őstag

Én a fél év gari ellenére is a Sabert tenném a 8350 alá.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68349) Askformore válasza Omli85 (#68348) üzenetére


Askformore
senior tag

És miben tud többet mint a giga? Minőségen kívül.

(#68350) Beretvás válasza Askformore (#68349) üzenetére


Beretvás
addikt

Kb mindenben. Trabant vs Ferrari.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.