Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#68850) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Figyelj kb most kezdted 1 orája ezt a tuningosdit de annyit látatlanba elmondok h biztos surolod a tesztek alatt a 65-70 fokot. Nem ismerem a 6300ast ezért amondo vagyok h elsö körben addig huzogasd amig a MAXIMUM 65 fokot eléri, ha fölé megy akkor vissza kell venni a frekiböl és a voltbol is vagy elöször csak a feszböl hátha még elfut kevsebben , de efölött 65 fok (kb egy fél orás prime alatt) kell egy izmosabb hutö ;) :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68852) Pro!Petya válasza bivalyolo (#68847) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Egy manuál és egy offsettes bios screenshot sokat elmondana ott már látnánk mik a különbségek ;) :K

Vismajor01 : Még valami ezt a legeléjén kellet volna írnom ha van olyan h turbo mód a biosban akkor azt kapcsold ki :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68853) bivalyolo válasza Pro!Petya (#68852) üzenetére


bivalyolo
őstag

Parancsolj :)

manual
offset
adv1
adv2

"Let's agree to disagree!"

(#68854) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Prime95 alatt miért változik a magok órajele 3.0ghz és 4.4ghz között?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68855) leviske válasza Vismajor01 (#68854) üzenetére


leviske
veterán

Mert be van kapcsolva az APM, ami igyekszik a fogyasztást a TDP kereten belül tartani.

(#68856) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Vismajor, bivalyolo olvassatok vissza egy pár oldalt, keressétek pl Vizion, Habugi, jakusj hozzászólásait.

Petya: épp hogy nem használunk két monitorozó progit, mert feltartják, kiütik egymást, amikor ugyanazon a buszon akarnak infot lekérdezni adott eszközökről. A HWInfo32/64 bőven jó, annál több erre a feladatra nem kell. Egyedül pl HDSentinelt érdemes feltenni, de az meg csak a háttértárolókkal (SSD,HDD,PENDRIVE) foglalkozik.

Stressz tesztelni, OC tesztelni: IBT FX patchel, prime95, java és flash játékok (hiába prime stabil egy oc, ezek a vackok képesek megborítani bármit). Az Aida64egy jó alkalmazas, de erre a célra nem elég erős ezeket a hardvereket nem izzasztja meg eléggé. inkább rendszerből infó gyűjtésre tuti, pl hardver felderítésre (mi van a gépben) és egyéb hibák infóinak felderítésre jó, OC tesztre gyenge hőfok ellenőrzésre túl sok. (Ráadásul nem inygenes, ami azt jelenti, hogy jópár adathoz nem férsz hozzá (virágbolti verziót meg nem támogatom használni).)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#68857) Leon77 válasza Vismajor01 (#68854) üzenetére


Leon77
őstag

Az előttem szólókhoz még annyit tennék hozzá, hogy ellenőrizzed vezérlőpultban a Win energiaellátási sémáját és tegyed azt teljesítmény centrikusra. Simán bekavarhat egy optimális,vagy energiatakarékos séma.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68858) Askformore válasza Leon77 (#68857) üzenetére


Askformore
senior tag

Olyankor nem működik a cool n quiet, ami azért elég hasznos. Én kiegyensúlyozottan használom. Teszt alatt persze fel lehet rakni teljesítménycentrikusra.

(#68859) Vismajor01 válasza leviske (#68855) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ezt az apmet gigabyte nyelven hogy hivjak? Meg ezt a c6 modot vagy mit aminek szinten ki kene lennie kapcsolva
Az a baj h becsulettel olvastam az itteni osszefoglalot meg a netet de nem sok olyat talaltam aki ilyen lappal tuningolt volna es az elnevezesek elegge elteroek, en meg nem latom meg melyik melyik. De azert igyekszem feltalalni magam es nem titeket zaklatni minden kerdessel

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68860) Jakuskacsa válasza Vismajor01 (#68859) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mindkettőnek ugyanolyan névvel kell hogy legyen a te biosodban is, mindkettőt egy helyen fogod megtalálni, vagy az energiatakarékos profilokban, vagy a cpu beállításokban... Mindjárt megnézem, milyen is a biosod...

Csak jelezném, hogy megint nincs adatlap kitöltve, most kereshetem vissza...

Advenced bios feature-ban találod ezeket a beállításokat, az apm-et még nyomozom,... na az is ott van AMD Apm master mode néven - disabled a jó beállítás ott is.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68861) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

szerk idő lejárt, viszont ha tudsz egy picit in english, akkor ezen a videón a csóka elmond szinte mindent a lapod biosáról, és hogyan indulj neki a tuningnak. [link]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68862) Vismajor01 válasza Jakuskacsa (#68861) üzenetére


Vismajor01
addikt

Koszi!
Ezt azt s videot en nem talaltam, nagy segitseg lesz, ha hazaerek meglesem. Koszonom!

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68863) Omli85 válasza Lendova (#68713) üzenetére


Omli85
őstag

Láttam már pár esetben ilyet, kicsit gyengébb verzióban saját tapasztalat is volt még 4 tűs csatival... anno a probléma okozója az esetek többségében kontakt hiba és az ebből adódó hosszabb üzem esetén nagy terhelésnél keletkező melegedés. Ha a táp adott volna akkora sallert ezen az ágon, hogy így elég akkor már rég feküdne minden hardver kb a gépben de gondolom amíg nem szedted szét működött is a konfig így ez kb ki is zárató :).

Amúgy ilyen kontakt bárhol előfordulhat a néha elspórólt gyengébb minőségű csatiknak köszönhetően :/ láttam már szétolvad molexet is anno vga-n szintén kontakt miatt..

No de sebaj "megvárjuk a ZEN-t" ott majd talán nem lesz ilyen ^^ //Weakly count 1// :P

(#68778) radir01 : :C

(#68788) propetya85 : Nem szar az a lap csak épp nem 200W körüli CPU fogyasztásra van tervezve a tápellátása :D ezt kéne megérteni, hogy biza ha kap az arcába IBT-t vagy prime95-öt egy húzott FX akkor bizony nem 95 nem 125 de nem is 150W-t fogyaszt és ez sok lapnak igencsak túl van a tűréshatáron.. nem véletlen kellet normális hűtés és hozzá való ajánlott lap az FX 9xxx szériás CPU-k mellé sem ott is hasonló okokból, azok emg akárhogy nézzük gyárilag húzott FX8xxx-et ugyebár :)..

(#68859) Vismajor01 APM Giga lapoknál az Advanced CPU settings vagy valami ilyesmi menüponton belül szokott szerepelni simán APM néven. Ha UEFI-s az alaplap akkor az M.I.T. menün belül keresgélj.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68864) Pro!Petya válasza Plasticbomb (#68856) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én nem azt mondtam neki h futasson egyszerre kettö monitorozót, csak mivel elötte már írta hogy 40 fokon megy prime alatt a procija gondoltam a hw mér rosszul ezért írtam h kell a kettö mert egyik csak jól mutatja , ezek után az is kiderült hogy rossz tempet nézett :DDD
A prime ot meg azért mondtam neki mert ha már Az se fut le akkor nincs is értelme tovább menni , persze egyértelmü hogy egy stabil prime az még nem garancia ,de az IBT-t is javasoltam , az aida-t csak a monitor miatt ( a benne lévö tesztek semmit nem érnek kb). És szerintem mivel főleg game miatt huzza akkor azért már kezdésnek nem rossz ha a prime és az ibt pöpecül fut. De azt is kihangsúlyoztam hogy mindenkinek mást jelent a stabil egy OCnál. Nekem ez a kettö az alap , jo persze még tovább lehet menni , De tegnap mikor írkáltunk akkor kezdte az egész tuningosdit szval ennél mélyebre nem hiszem h kellet volna menni mert csak kavarodás lett volna belole. Csak segíteni akartam azok alapján amit írt! :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68865) Pro!Petya válasza Omli85 (#68863) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jó igaz ,a lap a maga kategoriájában és a Hozzáillö procival és hutéssel biztosan kiváló és megfelelö. Én egy kb 4 éves konfigot cseréltem le erre ,nagyon jo vétel volt honapokkal ezelött....a mai napig se bántam meg,de csak azért mert a bf4 már be se köszönt rajta :DDD
Persze ha nem huznám vrm határig akkor simán jó lenne alapon még fekszik is neki a 8370. De mikor meglátod a neten hogy hopp ez a proci megy 5,1-5,2 öt is akkor már azért csakcsak benned van a tüske hogy rávegyemem magam a tuningra hosszu idö utan. És igen ekkor jönnek elo a dolgok h a lap egyáltalán nem szereti a kis maga 4+2es vrmel a megcibállt 8370est :D Ha már itt tartunk :Nincs valakinek jo áron egy minimum egy 6+2 vagy 8+2Vrm-es lapja ? Csak nem hagy nyugodni hogy még bent figgyel vagy 5-600 Mhz.. :DDD
Amugy erröl a Zenre fogok már csak váltani , de ha találok jo áron lapot akkor még egy kis ideig marad ez :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68866) Od!3


Od!3
tag

Sziasztok!

Tudnátok Jó alaplapot ajánlani egy AMD FX 6300-as CPU-hoz????

Előre is köszi.

Üdv.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#68867) Omli85 válasza Pro!Petya (#68865) üzenetére


Omli85
őstag

Kérdés, hogy a "talán"-ért megéri e egy combosabb lapra költeni ? Esetleg aprón vadászni egy jó árú Sabert azzal tuti nem lesz gondod, ha abban nem tudja akkor nem tudja :D.
Mint írták is páran nincs rá garancia, hogy viszi az 5+GHz-t, de amennyiben ez a cél oda bizony tetszik nem tetszik nem árt egy 990-es jobbfajta deszka nincs mese, ja és egy kraftos hűtés :). Aztán meg másrészről mérlegel is az ember, hogy ha ugyan viszi az 5GHz-t megéri e mert nálam se mókás, hogy riaszt paks ha aktiválom az OC-t oszt még Putyin tol rá kis plusz kraftot hogy ne menjen vissza az ország a kőkorba :D...
Tény hogy érzékelhetően fürgébb 5GHz-n egy FX-es rendszer de nem mindegy milyen áron persze átlag felhasználás esetén játékok stb semmi extrém durva terhelés lehet hogy járható opció lenne de számomra nem az mert nem véletlen van vizezve a gép ha kigyullad videó kódolás alatt akkor legalább eloltja magát... talán... :))
Killer deszkám gyulladt már fel nem kívánok ilyen élményt senkinek mikor azt látod perifériából, hogy nini egy kis lángocska xD... / és nem OC miatt / :D mondjuk anno Phenom szériában volt szerencsém MSI deszkához is ami OC nélkül hasonló jelenséggel begyulladt pedig az sem egy fapados darab volt mert egy DKA790GX PLATINUM.. :) szal lehet csak én vagyok elátkozva xD. Asus még nem gyulladt fel nálam így a jövőben maradok ennél a márkánál azt hiszem :D.

(#68866) Od!3 : Szinte bármelyik értelmesebb 970-es deszka Giga, Asus lapok itt a nagy többségnek eléggé beváltam még OC-ra is.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68868) Pro!Petya válasza Omli85 (#68867) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Akkor egyre gondoltunk mert épp nézem a Sabert :DDD :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68869) Od!3 válasza Omli85 (#68867) üzenetére


Od!3
tag

Ez is jó lehet???
[link]

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#68870) Beretvás válasza Od!3 (#68869) üzenetére


Beretvás
addikt

szart a fosra. minden második hsz arrol szol itt hogy az asrock nem valo fx alá. ezek után what?????

(#68871) Od!3 válasza Beretvás (#68870) üzenetére


Od!3
tag

oké köszi akkor ez X :) Marad az Asus vagy a Gigabyte

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#68872) Beretvás válasza Od!3 (#68871) üzenetére


Beretvás
addikt

veszel egy jo asus lapot és nem lesz gond. de pro vagy evot vegyél annak jo a tápellátása.

(#68873) lee56 válasza Omli85 (#68867) üzenetére


lee56
őstag

"..az mert nem véletlen van vizezve a gép ha kigyullad videó kódolás alatt akkor legalább eloltja magát... talán..." :DDD ;] Aztán majd jöhet a ZEN, ami önerőből felgyújthatatlan, és adhatod el a hűtő/fűtő rendszered :D ;] :P

Mondjuk elektronikus rendszereknél valóban jó dilemma : a melyik a jobb eset vajon ha szénné ég vagy ha elázik? :D

Jah már látom megvolt az e-heti ZEN mantra. :N

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68874) CMST2015


CMST2015
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#68875) Beretvás válasza CMST2015 (#68874) üzenetére


Beretvás
addikt

kegyetlen jo lehet neki..:DDD

(#68876) Leon77 válasza Askformore (#68858) üzenetére


Leon77
őstag

Nálam mindig fullon megy, újabban a cnq is ki van lőve. A villanyszámlán nem nagyon látszik, igazából a fogyasztás csak terhelésre nő jelentősen.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68877) Leon77 válasza Omli85 (#68867) üzenetére


Leon77
őstag

Nálam anno... szervizben (ott dolgoztam, valamilyen szinten most is) alkatrészeket nézegettünk kb 3-an egy nyitott gép előtt a monitoron. Egyszer csak csatt és vízszintesen elrepült valami... majd sötét képernyő. Az alaplapi videó csip volt úgy, ahogy van lerepült egy pdf megjelenítése közben.

A másik az izzasztóbb volt. Előző am2-es konfighoz vettem egy combosabb ati vgat-t (hd 2900) akkor elég jónak számított. Berakom, első indítás, hatalmas robbanás és egy óriási IC darab repült az arcomba. Na, mondom minden kinyiffant, de csak a szuper 550 wattos magyar tápomból repült ki egyhatalmas fet darab... becsületére legyen mondva, nem ölt meg semmit, tápcsere után minden jó volt.

Amúgy az én gépemben is víz van, de nem tűzoltási céllal :DDD

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68878) Beretvás válasza Leon77 (#68877) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor meg tuti rájársz a deszt vizre belöle..:D föleg ha kis szeszi is van benne..:DDD

(#68879) Leon77 válasza Beretvás (#68878) üzenetére


Leon77
őstag

Gyógyszertári. A pálinka a spájzban van, lassan szezonja lesz a fogyasztásának :D

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68880) Beretvás válasza Leon77 (#68879) üzenetére


Beretvás
addikt

kérdés a gépböl vagy a spájzbol? ;]

[ Szerkesztve ]

(#68881) Askformore válasza Od!3 (#68869) üzenetére


Askformore
senior tag

Én írtam neked anno segítség gyanánt egy privátot, de semmi válaszra nem méltattál. Vegyed csak azt az Asrockot :DDD

(#68882) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Köszi mindenkinek a segítő hozzászólásokat :)
Most +100 volton 4.4ghz, prime95 small megy egy órája, max hőmérséklet 61 fok, jelenlegi 60.
Small stress test alatt meddig mehet a cpu? Tudom, hogy 65 a gyári de ez a stress teszt nem "normális körülmény", azért maradjon 65 alatt?
Mondjuk örömteli lenne a hír, hogy rosszul olvasom le az adatokat és az MB alatti CPU tempet kell nézni ami 52 fok de valahogy kétlem, hogy nem a 60 fok lenne a reális 4.4 ghzn :DDD
Még egy 4.6 ghzt megnéznék, de mint tudjuk szorzó emelésekor lineárisan, de feszültség növelésekor négyzetesen nő a hőmérséklet, és 4.6ghz-hoz szerintem kellene még egy 25-ös lépcső a feszültségen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68883) Madmax81 válasza Od!3 (#68869) üzenetére


Madmax81
aktív tag

AMD Motherboards - VRM info database

1956-2010 07.22 Varga László

(#68884) Beretvás válasza Madmax81 (#68883) üzenetére


Beretvás
addikt

ezt bele kellene tenni az összefoglaloba.. :K

(#68885) Jakuskacsa válasza Madmax81 (#68883) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Messze nem jo amit ott felsorolnak. A gyakorlat messze nem ezt mutatja amit odafirkáltak. Fogalmuk nincs az fx procikról. Amugy nem egy lap amit 140W nak írnak vagy stabilan nem tud annyit vagy többet tud biztonsaggal. Lasd 9xxx szeria 220w. Na mindegy. Inkabb kérdezzen mindenki ne vegye készpénznek az ott leírtakat!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68886) Lmh


Lmh
őstag

Csatlakoztam a csapathoz egy FX-6300-zal.
Már az érdekes, hogy mennyivel értelmesebben kezeli a lap. Alacsony feszültség, terhelés nélkül szépen veszi vissza takarékosra (1v körül), terhelés alatt feltolja (de akkor is csak 1.3 körülig)...sokkal tágabb keretek között ingadozik tehát, mint a Phenom 965 tette. Remélem villanyszámlán is meglátszik majd.
Meglátjuk majd teljesítményben mit tud. :))

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#68887) Madmax81 válasza Jakuskacsa (#68885) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Lehet hogy igazad van de eddig Msi lapjaim voltak egy 970 és ezek után egy 990 fxa GD 65 a kisebbik is simán vitte a 8320 procit (4400 Mhz ) csak jobban melegedett mint a nagyobbik .
Most egy asus M5 a 990fx pro r2.0 van a gépemben ezt kicsit jobban kell hegeszteni a biosban mint az Msi lapokat , mindenki leszólja sz msi-t de ebben az Asus ban sem megy többet a proci mint az Msi ben most így használom

1956-2010 07.22 Varga László

(#68888) Pro!Petya válasza Vismajor01 (#68882) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nem akarlak elkeseríteni de szólok h a cpu temp-ed az 73 fok is meg volt!!! Ne a package és a felette lévöt nézd!!! A lapod ezek szerint hibásan méri a cpu-nál a höfokot... Neked az a Temperature 3-as sor lesz az igazi mivel a maga a package ment fel 61.re ami b@szott sok ha 65 ami mehet a procidnak max...tegnap írtam le ezt is!! Abbol indulj ki h a maga a package fok az nagy átlag 10-25 fokkal kevesebbet mutat mint az igazi érték!!
Az alaplapi sornál a cpu kéne h mutassa jó értéket de nálad valami teljesen mást ír mert ha maga a package volt 61fok akkor az igazi érték böven 70felett járt amit nálad a Temp3 -as sor mutathat vélhetöen jól!!
már rég sok neki a fesz meg a freki

De ha nekem nem hiszel akkor kérdezd a többieket! Csak segiteni akartam
jah és komoly toronyhuto vagy víz nélkül bele se gondolj a 4.6 ba ha ha 4.4en nem tudja megfogni :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68889) Vismajor01 válasza Pro!Petya (#68888) üzenetére


Vismajor01
addikt

És akkor ez is rosszul méri a cpu tempet?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68890) Plasticbomb válasza Vismajor01 (#68889) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Indulj ki abból, hogy a legalacsonyabb hőfok egy picivel magasabb, mint a szoba hőmérséklete. Nálam ez átlag 20 fokot jelent, (de ha manapság nyitva hagyom az ablakot, akkor van az 10 alatt is..), s a leghűvösebb általában (mire windowsba ér) olyan 25-29 c°. Ez nálam az alaplapi szenzor (ami a procihoz van közel, de nem a proci saját szenzora, az gyanítom hogy nálam meg van kergülve, illetve a lapom nem jól adja vissza az értékeket, mert a legalacsonyabb is 50c° hosszú, több órányi idle állapot után is, plusz az alaplap sem ahhoz az értékhez közel álló értéket adja vissza, UEFI (BIOS) alatt), én ez alapján lőttem be a ventivezérlést, és ezt figyelem, hogy ne lépjen túl 55c°. A proci saját szenzora hajlamos ilyenkor visszaadni 90c° értéket is! (Nálam) És egy batár nagy be quiet Dark Rock TF van rajta (220w TDP hő elvezetésére is alkalmas mx2 thermal pasztával, sokszor raktam újra fel az egész hűtőt, mire oda jutottam, hogy a proci saját szenzora hülye...).

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#68891) Jakuskacsa válasza Madmax81 (#68887) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Kiindulónak jó, viszont nem egy lappal találkoztam ami ott 140w és nyugodtan OC-zhatsz felirattal szerepel, közben meg itt az emberkék pont ezzel a lappal szenvedtek már 1,4 volt környékén is (szerintem az még 125w sincs). Én nem venném készpénznek az ott leírtak minden egyes sorát. Azért írtam, hogy nézegetni lehet, aztán kérdezni is ér.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68892) Taifa Díaz válasza Vismajor01 (#68882) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Most +100 volton 4.4ghz, prime95 small megy egy órája, max hőmérséklet 61 fok, jelenlegi 60.

Csatolnál egy képet a +100 voltos beállításról? ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#68893) Vismajor01 válasza Taifa Díaz (#68892) üzenetére


Vismajor01
addikt

Haha :D
Akkor plus 0.100 vagy 100 egyseg feszultseg vagy tudom is en mi a helyes meghatározás:D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68894) lee56 válasza Vismajor01 (#68893) üzenetére


lee56
őstag

Használd ezeket pl : ezred, század, tized - Volt... A katonaságnál is beváltak. Ott is van feszültség. :)

No Comment

(#68895) Pro!Petya válasza Vismajor01 (#68889) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen totál rosszul mér az is mert ha a sensor szar akkor az összes monitorozo szar értéket fog mutatni...
De a legegyszerubb módszer ha elinditasz egy hw t terheled és megnézed mi mutatja a legmagasabb fokot, Na az lesz a proci!! Mindegy h mit ír oda lehet az cipőd sarka is amit ki ír de a legforrob a cpu az egész vasban utána jön a tokozás vagy kupak aztán vrm és így tovább...

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68896) Jakuskacsa válasza Pro!Petya (#68895) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

azért én nyáron láttam már hamarabb forrni a vrm-et mint a procit...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68897) lee56 válasza Jakuskacsa (#68896) üzenetére


lee56
őstag

Igen ez igaz, kicsit rosszul írta a sorrendet, CPU körül vagy VGA-n általában a VRM-ek a leg forrófejűbbek, és ezeket arra is méretezik, 100°C se ritka néha, viszont ha nincs jól hűtve, akkor igen hamar túlszaladhat a még biztos hőfokokon is, aztán pukk. :)

No Comment

(#68898) Jakuskacsa válasza lee56 (#68897) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ha jól tudom akkor 85 foknál már necces az alaplapi, viszont a vga az akár 95 ig is elmegy. Eddig teljesen normális hőfokok tartományban van mindkettő.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68899) Plasticbomb válasza lee56 (#68897) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nálam a VRM a legforróbb, ez tuti, terhelés nélkül 105-101, na de azt hogy csinálja, hogy terhelés hatására leesik 90 környékére, azt nem tudom...:D

Egyébként nem egészen pontos a leírásod. A VGA tud a legforróbb lenni, azok simán elvannak 90-100 fokokon is (ez nem jelenti azt, hoyg ezek a legforróbbak ténylegesen, a 380xem eddig talán 80 fokot ha egyszer látott, apolaris radeonok meg 70 körül tetőznek, amikor minden rendben van), ellenben a CPU kifejezetten háklis az ilyen műveletekre. Ráadásul CPU hőfokot (alaplapja válogatja, de ) 2, esetenként 3 helyen is nézhetsz, pl nálam: CPU sor alatt: CPU 0, CPU Package 0, Alaplap sor alatt: CPU. (Szólok, ez egy A10 APU, ezért is van kavarás, de a lényeg az ugyanaz.)

Sajnos tutira akkor tudsz menni, ha az alaplapgyártó és a cpu gyártója is ugyanúgy értelmezik a dolgokat, azután csak következtetni tudsz. Pl az alaplapon lévő CPU szenzor sokkal lassabban követi a valós cpu hőfokot, de esetenként pontosabb képet kapsz a tényleges viszonyokról (nálam ez alapján vezérel ventiket az alaplap, alapértelmezésben, általában 29 fok körül gép indítás után, eddig max 55-56ot láttam rajta), míg a cpunál (nálam), két érték is szerepel: ebből az egyik 0 körülről szokott indulni.. és talán 40-44 volt a max eddig rajta. A másik meg rendszeresen szaladgál fel alá, terhelés függvényében, de alapból 40+ fokon indít, és talán ~93 volt a max, amit láttam rajta, egy 15-20 fokos szobában.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#68900) bivalyolo válasza Plasticbomb (#68899) üzenetére


bivalyolo
őstag

Ha jól tudom FM2-n nem pontosak a szenzor adatok. Volt nekem is egy 760k-m olyan hőfokokat mutatott a hwinfo, hogy csak lestem.

"Let's agree to disagree!"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.