Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) Plasticbomb válasza Tubica (#68600) üzenetére


Plasticbomb
addikt

FXről, főleg 8***sről visszalépés, de amúgy jó procik (APUk), maximum utasításkészletek/tudás jöhet szóba, de FXről csak nagyIntelre vagy nagyZenre lesz értelme váltani.(mármint magasszintű procikra értve a nagyot)

Várd meg a Zen-t, ha nem tetszik, akkor válthatsz valami 6600-6700 intelre, vagy vársz Zen+-ra, ha tetszik, akkor meg Zenre.:)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#68602) St0keR válasza lee56 (#68593) üzenetére


St0keR
tag

1msi gtx 1060 armor van tápom meg cooler master gx 550w 80+bronze és szerintem az simán bírja amúgy felszültséget adtam neki a digi +ba is beállitottam a dolgokat hiába bírta a tesztet strees be de game alatt már kevesebb volt az fps szám

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#68603) rantotthusi válasza Beretvás (#68596) üzenetére


rantotthusi
tag

1. nekem ne mond azt hogy lusta vagyok mert sok mindennek utána jártam már 2. egy őstagnak nem ilyen lekezelőnek kellene lennie!!!!!!! 3. nem azért vannak ezek a topikok hogy segítsünk egymásnak? 4. nem volt kötelező neked válaszolni!!!! Részemről ennyi!! Nem kellene lenézni a másikat!!!

(#68604) rantotthusi válasza lovas001 (#68589) üzenetére


rantotthusi
tag

nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszodat!!!! :)

(#68605) Beretvás válasza rantotthusi (#68603) üzenetére


Beretvás
addikt

:Y :C elvagy te tévedve. Másrészt ha utánna olvastál volna 2 szot is akár csak itt az utolso párszáz hsz ben már nem kérdeztél volna ekkora sületlenséget. Az meg hogy én hogy viselkedek milyen rangal ahhoz neked ugyan nem sok közöd van.

[ Szerkesztve ]

(#68606) kicsi89


kicsi89
csendes tag

Üdv mindenki!

Olyan ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy használtan 20k-ért melyik lenne a jobb választás?
Egy fx 6300 v 8120? Illetve az hogy a 970-es lapokból melyik az ajánlott?

(#68607) rantotthusi válasza Beretvás (#68605) üzenetére


rantotthusi
tag

hagyjad már magad... pfff :D

(#68608) Out


Out
addikt

Ez a Prohardver olyan, mint a Nyírd ki ezt a naplót című könyv. A jámbor, békés emberekből agresszív állatot csinál. :O

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#68609) Jakuskacsa válasza kicsi89 (#68606) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hallgassunk meg mást is, de én a 6300 asra szavazok. a 8120 elég régi és gyenge is! (vagy akkor már 8320, de akkor felejtős az ócó alaplap) 970 es lapból olyat amin legalább 6+2 fázis van, és borda van a vrm-eken. (itt is azt tudnám mondani, hogy inkább 990 es, és asrockot kerüljed)

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68610) lee56 válasza Plasticbomb (#68599) üzenetére


lee56
őstag

Néémá, teljesen össze fog omlani szegény :DDD , néha már nekem is az az érzésem hogy az egész világon csak nekem van AMD procim, mi lesz így még. Tiszta para-noja :D

No Comment

(#68611) kicsi89 válasza Jakuskacsa (#68609) üzenetére


kicsi89
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R
Nem vagyok nagy szakértő ebben a fázis támában .Volt régebben egy fx 6300 -am egy GIGABYTE GA-970A-UD3P-val, amivel vot egy pár rossz tapasztalatom.
PL: Indításnál 3x pörgött be a proci hűtő aztán elég hamar throttling a proci már ilyen 4,1-4,2 Ghz-él .

[ Szerkesztve ]

(#68612) lee56 válasza St0keR (#68602) üzenetére


lee56
őstag

Értem.. És a többi kérdés? Összefoglaló? Bármiféle tuning guide-ot olvastál? Turbó, APM, mondd valamit? :F
Aztán itt azért elég sok a változó hallode.: milyen játék? milyen beállításokon? Kicsit részletezhetnéd a problémádat ha segítséget szeretnél..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68613) Jakuskacsa válasza kicsi89 (#68611) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

a fázist nagyon könnyen megnézheted. Googleba beütöd a lap nevét, és a legtöbb leírásban benne van, hogy mennyi is az annyi. Asrock deszkákat nagyon nézd meg, mert sok közülük mutatós, de shemmit nem ér, mint manapság a plázababák :DDD - előre iselnézést, ha ezzel bántok valakit - vrm a cpu foglalattól balra találod, ha ott nincs borda ne is nézd tovább azt a lapot! Sajna az fx-ek alá való lapok 80%-a egy hulladék! Szóval kétszer kérdezz, mielőtt vásárolsz!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68614) kicsi89 válasza Jakuskacsa (#68613) üzenetére


kicsi89
csendes tag

Ezer hála :R .Köszönöm a részletes tájékoztatást! Most látom hogy ilyen 4+1 fázisú MSI-n gondolkodtam :DD
Szerintem egy Asus M5A97 PRO lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#68615) Beretvás válasza kicsi89 (#68614) üzenetére


Beretvás
addikt

970 esböl mindenképp digitális tápellátásut vegyél. :K

(#68616) kicsi89 válasza Beretvás (#68615) üzenetére


kicsi89
csendes tag

https://www.asus.com/hu/Motherboards/M5A97_EVO/
Akkor ez megfelel mind a 2 kritériumnak :)

(#68617) bivalyolo válasza kicsi89 (#68611) üzenetére


bivalyolo
őstag

Azt hogy sikerült összehozni, hogy 4.1-4.2-ön throttlingolt? :U
Vígan hajtom ebben a lapban 4.5-ön a 6300-at.

ha esetleg rosszul emlékszel és ud3p helyett ds3p volt, akkor viszont érthető.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#68618) kicsi89 válasza bivalyolo (#68617) üzenetére


kicsi89
csendes tag

Igen az volt, bocsánat az elírásért! Nem mindenhol throttlingolt, játékokban azt hiszem a GTA 5-ben volt és talán még 1 játékban,de prime 95-ben 5 perc után már jelentkezett is.

[ Szerkesztve ]

(#68619) Beretvás válasza kicsi89 (#68616) üzenetére


Beretvás
addikt

igen az egy jo 970 es lap. :K

(#68620) Od!3


Od!3
tag

Sziasztok!

Azért írok, mert gondolkozok egy AMD FX procis konfig összehozásán.

A Config a következő lenne:

- AMD FX 6300 cpu
- ASUS M5A97 R2.0 (AMD970) alaplap
- 16 GB DDR3 RAM
- Sapphire Radeon R7 260x OC (ez már megvan)
- 1 TB HDD

A kérdésem tárgya a Táp lenne!! Jelenleg van egy 550 Wattosom és azt akarom kérdezni hogy, ehhez a géphez elég e az 550 Watt, vagy vegyek helyette nagyobbat???? Húzni a procit nem tervezem, esetleg még jöhet egy SSD vagy több RAM.

Válaszokat előre is köszönöm.

Szép napot!

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#68621) rantotthusi válasza Od!3 (#68620) üzenetére


rantotthusi
tag

Szia! Bőven elég neki az 550 watt még ugy is ha huzol a procin mondjuk 4,4 ghzig és még a vgát is huzhatod! El fogja birni! nyilván a vgánál nem sokat de lehet! és jöhet még egy vinyó plusz ssd is azt is elbirja! ;) nekem 500 wattos viszi a gépet erősebb vgával nincs probléma!

[ Szerkesztve ]

(#68622) lsc válasza Od!3 (#68620) üzenetére


lsc
nagyúr

Mi a márkája a tápnak?

Az élet kegyetlen .

(#68623) St0keR


St0keR
tag

72fok sok strees testnél sok 30perc után ? és tartja ezt a höfokot nem engedi fel 1 cooler master hyper 212 evo van rajta

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#68624) Jakuskacsa válasza St0keR (#68623) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Épp határeset, de tartósan ne használd így. Játékok alatt ne lépje túl a 65 fokot. A beállításokat úgy kell belőnöd, hogy a 65 fok alatt maradjál! (tesztekbe 70 párfokig elmehetsz)

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68625) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Úgy döntöttem eladásra bocsátom a szeretett Alpenföhn K2 hűtésemet, ventik nélkül, maszek lefogatókkal/hátlapi merevítéssel.Néhány lamella megtépázott azon kívül semmi baja.Gondoltam előbb ide írok, itt jó tulajra találhat :) .

V6

(#68626) St0keR válasza Jakuskacsa (#68624) üzenetére


St0keR
tag

ohh 1játék se hajtja ki 100% on szóval 60föle se megy

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#68627) Jakuskacsa válasza M0ng00se (#68625) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Most lehet badarságot kérdezek,de ugye ez nem az a fajta alp k2 amit nem lehet elforgatni? Ez ugye "széliránynak" megfelelően is lehet fordítani, nemcsak letről fölfele fúj... A maszek lefogató mit jelent? Márcsak azért ez a sok kérdezősködés, mert érdekelne, meg persze az ára is..

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68628) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68627) üzenetére


Beretvás
addikt

K2 böl csak egyfajta volt. Amd-n csak hátra fele fujhat.

(#68629) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68628) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pont az lenne a lényeg, hogy hátrafelé fújjon, mert nekem nincs a ház tetején venti... azért kérdeztem, mert sajnos az alphen-nél nagyon sok olyan toronyhűtő van, amit amd-re csak lentről fölfele széliránnyal lehet felrakni. Pl a broken 1 is ilyen.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68630) M0ng00se válasza Jakuskacsa (#68629) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Amint írtam, maszek lefogató van hozzá, ami sokkal stabilabb mint az eredeti, és csak egy irányba engedi felrakatni a dolgokat. Elől szív hátra fúj.

V6

(#68631) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68629) üzenetére


Beretvás
addikt

igen tudom volt brockenem még az elsö generaciobol, meglehet azt is oldani hogy hátra fujjon csak egyedi keret kell neki.:D az más kérdés ,hogy megéri e. amd re a duplatornyosok csak hátrafelé fujhatnak, nem láttam még olyan kéttornyost ami felfele fujt volna amd-n.:D

(#68632) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68631) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pont amikor rendeltem a két thermaltake 143 -as ventit a brokenre, akkor futottam bele egy kéttornyos hűtőbe, amit 10e -ért árultak itt fent a ph-n 240w tdp-s volt. De csak felfele lehetett felfogatni am3 + ra. Nem alphen volt, de ha megöltök sem tudom milyen márka volt már.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68633) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68632) üzenetére


Beretvás
addikt

elhiszem hogy van de a nagyvadakat csak hátrafele lehet mert pl ennek is a 8 höcsö miatt akkora a talpa, hogy el nem tudom képzelni azt a felfogatot ami engedné forditva feltenni..:DDD de nyugi a K2 ha ugyjön , hogy megveszed az csak hátrafele mehet. kérdés belelogna e a tápodba.

akkor nincs gond. anyival nem szélesebb.

[ Szerkesztve ]

(#68634) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68633) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Messze van attól, nagy a ház.... nem hinném, hogy szélesebb mint a két termal venti, azok meg a táp között van még 7-8 cm...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68635) Askformore


Askformore
senior tag

A CPU/NB voltage pontosan mit állít? Meg tudjátok nekem mondani? Valamint egy videóban láttam hogy proci húzásnál nem a szorzót emelték, hanem a CPU BUS frequency-t. Ez miért jobb, mintha szorzót emelnék simán? A CPU BUS frequency és a multiplier szorzatából jön ki ugye az órajel, csak azt nem tudom mi a különbség, ha az egyiket emelem, vagy ha a másikat.

(#68636) Askformore válasza Od!3 (#68620) üzenetére


Askformore
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#68637) Jakuskacsa válasza Askformore (#68635) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A CPU-ban található memóriavezérlő (NB) és L3 cache feszültségét állíthatjuk ezzel. Mivel húzgálod a cpu-t ezek frekije is nő, hogy stabil maradjon, ennek is kell +feszültséget adni.
Ha FSB-vel tuningolsz annyi hátrányod van, hogy az magával húzza a ht és az nb frekvenciát is, valamint a memória frekijét is emeli ezzel együtt. Egy minimális belefér, sőt, nálam pl volt cpu, ami sokkal jobban bírta így a tuningot mint szorzóval. én 215 ön használtam egy ideig az előző 8320amat. Egekbe menni viszont nem érdemes az Fsb-vel, szerintem instabillá vállik egy idő bizonyos pont után. Nem pont erre van tervezve a cpu, hogy ekkora fsb-vel dolgozzon.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68638) Askformore válasza Jakuskacsa (#68637) üzenetére


Askformore
senior tag

Akkor marad a szorzó babrálás :) Amúgy ebben a videóban csinálja így.. érdekes módon az APM-et is auto-n hagyja..illetve a C6-ot se kapcsolja ki, míg a Q'n'Q-t meg igen.. mindenesetre többféleképpen is lehet húzni az fx-eket ezek szerint, mármint többféle jó beállítási kombináció létezik :)

(#68639) Beretvás válasza Askformore (#68638) üzenetére


Beretvás
addikt

sok variácio van. ahány lap / proci anyi féle opcio lehet a jo. probálgatni kell miután tisztában vagy az alapokkal. :K pl enyém megy jol fsb vel is. de lusta vagyok tesztelgetni mivel igy is vga limitem van.

(#68640) Jakuskacsa válasza Askformore (#68638) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mit ne mondjak... Apm-et ki kell lőni, mert semmi értelme ha engedélyezve van. Kb ahhoz tudnám hasonlítani, hogy a kocsidba az kicseréled a motort egy erősebbre, de teszel bele egy tiltást, hogy akkor sem adjon le több kakaót mint az előző motor... ennek shemmi értelme... q"n'q meg nem értem mit zavar egy tuningnál, ha nincs használva a cpu visszavesz az órajelből és a feszültségből is. Nem kell annak állandóan pörögni. Most erre megint egy autós példa a legjobb: Attól hogy kaptál +50lóerőt nem kell állandóan üvegen járni vele, csak mert erős...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68641) Askformore válasza Jakuskacsa (#68640) üzenetére


Askformore
senior tag

Tudom már, hogy ezek mire jók, hála a fórumnak :) azért landolt itt ez a videó, mert nekem is furcsa, hogy valamiért kikapcsolja ezeket. :) Hátha van rá értelmes magyarázat..

(#68642) ViZion válasza Askformore (#68638) üzenetére


ViZion
félisten

Ez az az ember, aki kifúrt egy alaplapot, mert nem tudta felrakni a hűtőt... szal. azóta a videó óta kicsit másként nézek rá... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68643) Od!3 válasza lsc (#68622) üzenetére


Od!3
tag

Szia!

A Táp: POWER LC500H-12 v2.2

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#68644) Jakuskacsa válasza Od!3 (#68643) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Elég gyenge táp... 15a 12 voltos ágon az smafu... mégha két külön ágon van akkor is. Nem kísérteném az ördögöt azzal, hogy túl nagy tuningba belemenjek.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68645) Od!3 válasza Jakuskacsa (#68644) üzenetére


Od!3
tag

Nem tuningra kérdem. Pár hsz-el fentebb leírtam egy configot és hogy ez a tép elviszi e?!?!

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#68646) Jakuskacsa válasza Od!3 (#68645) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Visítva.. szerintem nem túl jó minőségű táp, de segítenek a többiek remélem ha erre járnak. Akkor már inkább vennék ugyanennyi pénzért egy használt valami nevesebb tápot, ami +12 volt egy ág, és legalább 45 amper meg 500w.... Egyébként ajánlanám ezt az oldalt, ha tápot keresel: [link] itt apró részletességig le tudod zongorázni, hogy milyen táp kell neked, felajánl egy két variációt is, és ott látod, hogy kb mit kell keressél.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68647) Balathruin válasza Od!3 (#68643) üzenetére


Balathruin
veterán

Ipari hulladék minőségű. :K Mint az összes LC POWER.

(#68648) Beretvás válasza Balathruin (#68647) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez konkrétan ajtotámasz de azért akad jo tápjuk is... :K

(#68649) Tubica válasza Od!3 (#68645) üzenetére


Tubica
senior tag

Én első körbe ( saját tapasztalat miatt ) egy FSP Raider 550-es ajánlanék ( akár használtan is ).

Elegáns fekete, halkan teszi a dolgát, és bőven elég, akár tuningra is ( adatlapom ).

Én eddig, és ez után is fsp-t fogok venni, mert eddig nem csalódtam bennük :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#68650) lsc válasza Od!3 (#68645) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez nem igazán táp, max annak néz ki, amíg nincs jobb alapon sem egy életbiztosítás. Egy normális 450-500W körüli amúgy elég, lehetőleg egyben hagyott 12 V-os ággal. Tápos topicban segítenek.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.