Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68201) MK VII válasza Royce1792 (#68199) üzenetére


MK VII
veterán

Csak egy ötlet, ha nem menne. Próbáld ki. Neki úgy látom sikerült. Igaz processzorral csinálta, de a hűtőt is szerintem szépen fel lehet rakni ezzel a módszerrel. :K

(#68202) Jakuskacsa válasza Royce1792 (#68199) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Most ez kicsit homályos...
1. Azt akarod írni, hogy vettél egy hűtőt, kaptál hozzá lefogatókat is, és kiválasztottad a neked megfelelő lefogatót hozzá, mégsem tudod rendesen felrakni?
2. vagy azt akarod írni, hogy most megpróbálsz feltenni egy inteles lefogatóval egy am3 as foglalatra egy hűtőt?

Remélem a 2-es csak egy vicc, és csak szövegértelmezési problémánk van.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68203) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68202) üzenetére


Beretvás
addikt

Szerintem a második. :K

(#68204) Royce1792 válasza Jakuskacsa (#68202) üzenetére


Royce1792
újonc

Nos, nem azért annyira beteg még nem vagyok :DD csak annyi hogy rápróbáltam az intel lefogatóra és azon kiválóan rajtamarad,viszont leszedtem az amd keretet azon lötyög nem marad rajta és így teljesen tanácstalan vagyok :(

(#68205) Beretvás válasza Royce1792 (#68204) üzenetére


Beretvás
addikt

Csinálj már pár képet mert igy sötétben tapigatozunk. :K

(#68206) lee56 válasza #56474624 (#68191) üzenetére


lee56
őstag

öÖöÖö neked a BIOS-ba nem írja kis piros figyelmeztető jelzések közepette (angolul persze, tehát a nyelvet nem árt tudni hozzá minimális szinten) hogyha NB frekvenci nagyobb mint a HT akkor a rendszer automatikusan korrigálja, magyarul HT sosem lehet kisebb mint NB frekvencia, érdekes is lenne, mivel HT szolgáltatja az összeköttetés a chipseket köztt.. :W

No Comment

(#68207) leviske válasza Royce1792 (#68204) üzenetére


leviske
veterán

Hogyha azzal a felfogatással lötyög, ami gyárilag rajta van, akkor az jó eséllyel elhajlott. Már csak azért merem ezt írni, mert az Inteles felfogató is az AMx felfogatást imitálja.

(#68208) Hencso válasza Royce1792 (#68199) üzenetére


Hencso
Ármester

az a helyzet hogy am3 és am3+ közöt söt am2/am2+ nál sem változott a müanyag maksz te vagy puding h nem birod rá zárni ahütést kicsit eröteljesebben kell a muanyagnál rá tenni de ha nincsen bened elég qraft szolj valakinek :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68209) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Tudtok ajánlani 20-25ezer forintig használt vagy új AM3+-os alaplapot amiben egy FX 6100-at 4ghz fölé tudok OC-zni?!!

Sajnos a szűk keresztmetszet most az alaplap. Sajnos a kevés fázis miatt nem merek magasabb szorzót és feszt emelni. Már 4200mhz-nél már 1.3500V fesz kevés. Nem tudom mennyi a vége a lapnak. Kárt nem akarok okozni. A víz bírja így is 44foknál járok IBT-vel de mennék feljebb. procit még nem akarok venni majd később.

Köszönöm.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#68210) lee56 válasza Exelsior (#68209) üzenetére


lee56
őstag

Nemrég írtam pont valakinek erről, khmm, keresőt, visszaolvasást, szemet, agyat használni luxus? :) Na mind1 :U Giga-tól a 970-ud3p, asus-tól M5A97 EVO R2 a legjobbak 20-25 kHUF-ig, mindkettő digitális tápellátású előbbi 8+2, utóbbi 6+2 fázisos, de azok is nagyon jó minőségűek, nem valószínű hogy komolyabban akadályozná bármelyik is a tuningot. Egyedül arra figyelj, vízhűtéssel meg főleg; hogy a VRM-ek területén mindig legyen egy kis friss hegyi levegő, már csak az elpukkadásuk megakadályozása végett is. :)

Amúgy a 6100 még első generációs Bulldozer, ajánlatos azért valami újabbra váltani, ezekkel a lapokkal a "legújabb" 8-as szériás FX-eknek is meg lehet cibálni a bajuszát. :K Ha már egy jó hűtőrendszered megadatott..

Jah igen, én zsír új termékekben gondolkodtam, de jakusj pl linkelt egy ph-s apróhirdetést egy 32k-s saber lapról is, ha használt-ban is gondolkodol, az egész jó üzletnek tünik.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68211) #56474624 válasza lee56 (#68206) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem írja ki. De teljesen mindegy, hogy a HT nagyobb-e, vagy kisebb, az NB szorzója fix, bárhová állítom.

(#68212) Beretvás válasza #56474624 (#68211) üzenetére


Beretvás
addikt

nem kell foglalkozni vele kölönösebben, nem lesz töle baja hogy nem változik. hagyd alapon vagy ha böki a csöröd nagyon max lapot cserélhetsz. :K

(#68213) #56474624 válasza Beretvás (#68212) üzenetére


#56474624
törölt tag

Miért, az megoldaná? Mástól azt olvastam, hogy ugyanazzal a lappal régebbi phenomnál működött neki, fx-nél nem.
Igazából mindegy, már nem nyúlok ehhez a több éves konfighoz.

(#68214) Beretvás válasza #56474624 (#68213) üzenetére


Beretvás
addikt

nálam a lap csinálta. 2 féle procival is. uj lapban jol müködik.

(#68215) lee56 válasza #56474624 (#68211) üzenetére


lee56
őstag

CPU-NB-ről beszélünk mindketten ugye? Mert van sima NB is, de az csak a PCI-E csatornákért felel, ott a CPU és VGA között a lapon.

Ha phenommal müködött akkor FX-el is kéne nem? Egyébként BIOS frissítést próbáltál-e már?

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68216) Exelsior válasza lee56 (#68210) üzenetére


Exelsior
senior tag

Olvastam vissza de nem eleget. bocsi. sajnos kevés időm volt meló miatt.

Ezeket néztem amik még a keretbe beleférnek.

ASUS M5A99X EVO R2.0 -28 ezer és alatta.

ASRock Fatal1ty 970 Performance -18 ezer

Asus Sabertooth 990 fx -34ezer vagy amit írtál. de ez már sok de lehet belefér de inkább lejjebb mennék.

hirtelen ennyi. Ezekbe amúgy bele mennek a 9xxx-es procik is?

Amúgy alant látható van ház hűtés bőven szóval nem áll a levegő a gépben. :)

Köszi a segítséget.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#68217) Balathruin válasza Exelsior (#68216) üzenetére


Balathruin
veterán

A 9000-res procik igazából hasonlóak mint a videokártyáknál a gyári OC. Ugyan azok mint a 8300-as FX-ek, csak biztosítva van hogy tudnak nagyobb sebességet. :)

(#68218) Beretvás válasza Exelsior (#68216) üzenetére


Beretvás
addikt

asrockot inkább ne.. az szemfényvesztés.. amd alá nem valo.

(#68219) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Na kicsit még finomhangoltam ma... asszem így marad! 23 fokos szobában ez egy nagycccerű és reális eredmény szerintem. Léghűtéssel meg főleg. Játék alatt max 50 fokos.

Igazából van egy 9590 esem, csak kevesebb fesszel is elvan.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68220) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68219) üzenetére


Beretvás
addikt

na ez már valami, és még abba gondolj bele , hogy ha házatcserélnél akkor nyerhetnél még jopár fokot..:D

(#68221) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68220) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem cserélek házat, minek???? Ezt [link] mi értelme lenne bármire lecserélni? Esetleg szebbre.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68222) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68221) üzenetére


Beretvás
addikt

hát nem egy kimondott hütésbajnok, ha hiszed ha nem nagyonsok mulik a házon is. de csak egy tipp volt.

(#68223) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68222) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pont veled nem akarok vitázni, de mond már meg, hogy mi bajod van vele? Előre baraktam 3x 12 cm ventit, összes kábel annyira aldugva, hogy annál jobban már nem lehet, hátulján 2 db 8cm-s szívja kifelé a levegőt, oldalt meg (nekem a 2 ventis verzió van) egy 12 es szívja a vidkártyától a meleget. És kész a huzat... Ráadásul én elfektettem oldalra... Ettől hurazosabb házat hogy csináljak? Plusz ugye egy 30 centis 3 ventis NV kártya is elfér benne kényelmesen, nem kell a nyakát törnöm, hogy beférjen....

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68224) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68223) üzenetére


Beretvás
addikt

nem csak a huzat a lényeg, és nem vitázni akartam hanem tippet adni hogyan lehetne még hüvösebb, de inkább nem szoltam azt is halkan tettem.

(#68225) Askformore


Askformore
senior tag

Már csak félve merek itt bármit is megkérdezni, de most alap 4ghz-en (8350) fagytam le játék közben.. nem hinném, hogy ez normális..még ha valamit rosszul állítottam be biosban, akkor sem..vagy egy beállítás okozhat ilyet tuning nélkül? Nem lehet, hogy a proci a szar?

(#68226) Beretvás válasza Askformore (#68225) üzenetére


Beretvás
addikt

mit jelent az az alap 4ghz azt tisztázzuk elöször. bios deafult vagy mi az az alap csak hogy tisztán lássunk. ha te már elállitgattad a biost és viszaállitottad a szorzot 4 ghz ra attol az még nem alap 4 ghz, és ha ez a helyzet akkor lehet ez miatt igen.

(#68227) Jakuskacsa válasza Askformore (#68225) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szia! Nem kell félve kérdezni, de ezt már megbeszéltük szerintem. Kevés a táp oda. Random fagyás egyébként elképzelhető windows vagy futó progik hibája miatt is. Vagy memoria, vagy még 100 dolog. Olyat h egy cpu legyen rossz olyat még nem hallottam. Az vagy megy vagy nem. Köztes állapot nincs. Max a memvezérlő szállhat el extrém tuningnál.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68228) Askformore válasza Beretvás (#68226) üzenetére


Askformore
senior tag

Manualon van, 20x a szorzó, RAM beállítva 1600mhz-re, APM kikapcsolva, C6 State kikapcsolva, QnQ bekapcsolva, core voltage-et és az NB voltage-et hagytam auton továbbra is teszt jelleggel, hogy így fagy-e, és így ment 4Ghz-en. Most a feszültséget átnyomtam szintén manualra, de nem emeltem rajta.

jakusj: sajnos valószínűleg tényleg a táp lesz, csak nehezen fogadom el a tényt, hogy ezt a kb 320wattot nem bírja el egy két éves minőségi 400wattos táp..

ViZion: hőfok 55C körül van terhelés alatt, szóval azzal nincs baj. Most átraktam manualra core feszt, és meglátom a továbbiakban, hogy fagy-e..

[ Szerkesztve ]

(#68229) ViZion válasza Askformore (#68228) üzenetére


ViZion
félisten

Ha auto-n hagytad, akkor símán túlfeszeli. Mérhetnél hőfokot, IBT alatt mennyire feszeli, stb. Utána vmit lehet kezdeni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68230) Beretvás válasza Askformore (#68228) üzenetére


Beretvás
addikt

ezekböl simán lehet ram is, vagy bármi más. szegény bios már azt sem tudja mi merre hol auto hol manual. bios deafult és ujbol nekiállni. megnézni mennyi a procit alapfeszültsége és arra beállitani kézzel, majd szorzo emeléssel megkeresni mit tud alapfeszen. persze ezek mellett energia fotyf@szokkikapcsolása meg amp turbo ezeket ki. ramokat hagynialapon mert bekavar. egyszerre csak 1 valamit állitunk.. elöször a cpu aztán jöhet a többi finomhangolása. jah és a feszültséget offsetben kell állitani cpu nál.

(#68231) Jakuskacsa válasza Askformore (#68228) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Apm-et kapcsold be. Az ad egy kis korlátozást a cpunak a fogyasztásba. Alulfeszelés és proba. Nézd meg mennyi voltot kap a cpu defaultba. Ird át manuálisan annyira majd tiltsd le a turbo -t is. És teszt... igy tudod csökkenteni a cpu fogyasztását

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68232) Askformore válasza Jakuskacsa (#68231) üzenetére


Askformore
senior tag

Turbo nincs bekapcsolva. Akkor APM be, és pici alulfeszelés, majd teszt. Ibt tesztet még nem próbáltam, holnap arra is sort kerítek. Amúgy az alapfesze elvileg 1.308 v, manualban beállítottam erre, de CPU z néha 1.330-at is mutat terhelés alatt. Ez mitől van?

(#68233) Jakuskacsa válasza Askformore (#68232) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az elég kellemes, alacsony feszültség. Igazából ibt sem kell szerintem. Azért kérdeztem hogy mennyi az alapfeszültség mert azon alapon el kell hogy menjen turbo nélkül. De tesztelheted is akár. A feszültség változás normális dolog. Azért van mert valami nagyobb teljesitményre kényszeriti igy több voltot is kér. Elvileg az llc-vel tudod állitani ennek érzékenységét a biosban.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68234) lee56 válasza Exelsior (#68216) üzenetére


lee56
őstag

Bocsi nem kifejezetten neked szólt csak, de épp nemrég volt hasonló eset hogy valaki kérdezett valamit, amire ott volt a válasz kb. 5 hsz-el előtte. És pont nemrég beszéltünk erről a többiekkel, hogy a túl sok hasonló ismétlődő kérdezz-felelek hsz írás milyen megterhelő tud lenni már nekünk is, erre nemhogy csökkenne, de még nő is a terhelés. :)

Amúgy szivesen :R A lényeget a többire a többiek már megválaszolták, annyit még hozzátennék, hogy ha az ár nagyon számít, akkor a 970-es giga ár/érték arányban azért elég szépen szerepel, olcsóbb mint az asusos társa egy 5össel kb.

No Comment

(#68235) Royce1792 válasza leviske (#68207) üzenetére


Royce1792
újonc

Köszönöm, igen valóban ez volt a gond kicseréltem egy újra és arra ráfeküdt :R

(#68236) ViZion válasza lee56 (#68234) üzenetére


ViZion
félisten

+1, ezért is szólok be már csak ritkán, bár követem a topikot. Fárasztó ismételni:
adatlap, összefoglaló, lapozz vissza, használd a keresőt...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68237) Askformore válasza Jakuskacsa (#68233) üzenetére


Askformore
senior tag

Bekapcsoltam az APM-et és a C6 state-et, és alulfeszeltem egy pöccintést, azt hiszem 1.296voltra. A legszembetűnőbb eredmény, hogy eddig 55 fok körül melegedett, most megállt 47-nél, azt is csak egyszer érte el. Egy - másfél óra játék után (ugyanazzal a játékkal mint tegnap aminél lefagyott) egyelőre okés.. meglátjuk, hogy hosszabb használat után is stabil marad-e. Köszi a tippeket!

(#68238) Omli85 válasza Beretvás (#68218) üzenetére


Omli85
őstag

6100 alá 4GHz körüli OC-ra azért elég lehet egy 970-es Asrock is annyira azért nem szar lapok ne a Saber legyen már a minimum egy FX alá mert azért messze nem ilyen szar a helyzet :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68239) Jakuskacsa válasza Omli85 (#68238) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

De ott pont hogy a 4+ célozták meg, és nem a 4Ghz a cél annyit a jelenlegi alaplapban is tud.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68240) Omli85 válasza Jakuskacsa (#68239) üzenetére


Omli85
őstag

Jogos, félre olvastam, hogy a kollega 4+-t célozza :). bár kérdéses, hogy a plusz 3-400 MHz megéri e a lapcserét mert afölött meg sanszos lehet elfogy a kompakt hűtő is extrém terhelés mellet :). Bár annyira nem ismerem az FX 6xxx szériát de a 6100 tudomásom szerint éhesebb fajta mint a 6300 és jobban is fűt ezen okból és 6300-hoz volt szerencsém raktam össze pár ilyen konfigot tud az is fűteni szépen :D.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68241) Jakuskacsa válasza Omli85 (#68240) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ez már más kérdés... Én inkább néznék egy 8 magos 95 wattos csodát, és lap helyett azt cserélnék. Kicsit alulfeszel, kicsit tuningol, kicsit finomhangol, és többet ér mint egy 6xxx agyon húzva...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68242) #56474624 válasza Jakuskacsa (#68241) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha valakinek nem elég az FX-6xxx teljesítménye, valószínűleg az FX-8xxx sem lesz lényegesen meggyőzőbb. Vagy i5, i7, vagy a jövőben Zen. Szerintem. :R

(#68243) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok! Fx 8350 /asus m5a97 le r2.0 párosom van. Nemrég váltottam egy x4 965 ről ami 3,8-on ment. Gondoltam hogy az fx hez is hozzányúlok kicsit , mennyit próbáljak meg a lappal?egy dupla ventis tx3 evo hűti egx szellős nzxt s340ben. Cpu z stress teszttel nem ment 51 fok fölé, játékokban persze meg sem közelíti . Mivel nincs a vrm en borda , ezért nem akarok egyenlőre hozzányúlni, tervben van hogy teszek rá bordákat.

-Wake up Neo!

(#68244) lee56 válasza hundai (#68243) üzenetére


lee56
őstag

Úristen :W , inkább új alaplapot tegyél rá, ha tényleg tuning a cél, na meg ha már rajta vagy egy jobb CPU-hűtőt is, má ha szeretnél előrébb jutni.., és olvass visssza és nézd meg az összefoglalót ha már itt vagy...

Najó ha szerencsésebb fajta porocesszort fogtál ki, és feszültség emelés nélkül lehet húzni, akkor van egy halvány esélyed, de a lapod gyenge VRM-jie nem tudom meddig bírnák, szóval kétséges a művelet, mindenképp. Feszültség emelésre a hűtőd is elfogyna 2 másodperc alatt kb,.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68245) CMST2015


CMST2015
tag

Nekem most tépte le ASUS evo r2.0 a gyári amd inletet a gyári fx 8350 hűtő király nagyon

1 ferde a rögzítő fül a hűtőn gyárilag
2 feszült a rögzítő mint állat alig lehetet zárni be, játék közbe letépte magát a frászt kaptam .

[ Szerkesztve ]

(#68246) leviske válasza CMST2015 (#68245) üzenetére


leviske
veterán

És akad otthon pót?

(#68247) CMST2015 válasza leviske (#68246) üzenetére


CMST2015
tag

Szerencsére igen van pót kb 3 éve fekszik a fiokba , még anno vettem egyet amikor gariztatam egy lapot akkor a csavarnál tőrt el régen , így mindig van mindenből +1 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68248) Jakuskacsa válasza CMST2015 (#68247) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem szeretem ezt a gyári am3 kampót. Szívás le és felrakni rá mindent. Ezért is lett nagyon gyorsan toronyhűtőm, mert az legalább kulturált csavaros megoldással fel lehet rakni.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68249) lee56 válasza hundai (#68243) üzenetére


lee56
őstag

Ha teszel is a VRM-re korrekt hűtést ami alapból ugye hiányzik is, akkor se leszel előrébb mert attól még a 4+1 fázis 4+1 fázis marad, csak a túlmelegedéstől véded meg ezzel a kis trükkel, ha sok áramot kellene szolgáltassan a CPU-nak nagyobb OC esetén azt ugyanúgy nem fogják bírni..

No Comment

(#68250) Omli85 válasza CMST2015 (#68245) üzenetére


Omli85
őstag

Fel nem fogom ezeket, hogy hozzátok össze :DDD azért nem olyan könnyen törik az a fülecske legalábbis nekem nem volt még szerencsém hozzá pedig feszegettem a határait ennek a gyári rögzítőnek én is pár deszkán :D. Vagy csak én vagyok szerencsés :D.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.