Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) Askformore válasza Kolbi_30 (#68049) üzenetére


Askformore
senior tag

Igen-igen, valószínűleg a táp miatt fagyogat. De egy 1060-nal talán kibekkelem a tápcserét, mert az csak 120w VGA + 150W CPU húzva + perifériák = kb 300W..azt meg csak elbírja.. most is ennyit fogyaszt kb a 270x-szel + alapórajeles 8350-nel. Meglátjuk.

jakusj köszönöm a tanácsot, értem amit írsz, csak azt nem, hogy miért lenne baj, ha 90%-osan ki van használva a táp.. elvileg minőségi cucc, bírnia kell. Ha eddig bírta ilyen használat mellett, talán ezután is fogja.

[ Szerkesztve ]

(#68052) Jakuskacsa válasza Askformore (#68051) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

csak tudod az idő vas foga mindent elrág... egy pár év alatt a 400 w már csak 380 és így tovább. Aztán egyszer azt veszed észre, hogy elvitte a fél gépedet a táp....

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68053) Kolbi_30 válasza Askformore (#68051) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Én a helyedben vennék egy jobb 550W-os tápot is

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#68054) Beretvás válasza Askformore (#68046) üzenetére


Beretvás
addikt

"Most visszaraktam 4Ghz-re, és auto-n van a core voltage" de most ezt miért? mikor irja az összefoglalo is hogy auton nem hagyunk feszt. föleg nem a cpu feszt, mert agyonfeszeli.

(#68055) Lendova


Lendova
őstag

Nálam default beállítások mellett több feszt kap a CPU terhelés során, mint amennyivel stabil 4.7GHz-en. FX6300

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#68056) amdxp2


amdxp2
tag

Sziasztok!
Megjött végre az új Asus lapom, és nekiálltam próbálgatni hogy mit tudok kihozni belőle és a 8350-ből..;)
Először is az UEFI Bios nekem új, egy két dolgot nem nagyon értek....

Az első...Amikor akarnám állítani az órajelet először van egy olyan hogy Ai Overclock Tuner....Ezt mire állítsam? Manualra vagy D.O.C.P-re? Ha Manualra teszem, a CPU ratio auto lesz, és a cpu bus frequency emelésével emelkedik az órajel...ha a D.O.C.P-re akkor szorzó jelenik meg, ezzel tudom emelni...

Aztán mi az a Current Cpu Spped és a Target Cpu Speed?
Most 4,6-on próbálkozok 1,45V-on de IBT alatt kifagy...Eléri a 79fokot, és lemegy az órajel 1,4-re majd fagyás....Nem elég neki ez a fesz talán? Ennél az órajelnél kb meddig mehetek el feszültség terén?

Aztán van egy olyan dolog, hogy eléggé nyüszít a tápom...:/ Ez mitől lehet? A Gigabyte-al nem vettem észre ezt....

(#68057) amdxp2


amdxp2
tag

Netezés altt így néz ki most...

(#68058) leviske válasza amdxp2 (#68056) üzenetére


leviske
veterán

Az ASUS lapok bios beállításai elég szépen megtalálhatók a fórumon. Less bele az első hozzászólásba.

A current = jelenlegi max órajel, amivel megy miközben lesed a bios-t. A target = amit kijelölsz max célként a következő indításra.

79 fokos proci fölött pedig nem meglepő, ha a tápod is fütyül, mert hűteni és nem fűteni szeretné magát.

MOD: A CPU/NB feszt emeld meg 1,18V-ról legalább 1,25 környékére, mert nem kizárt, hogy amiatt kell jelenleg 1,45V a 4,6GHz-hez.

(#68057) amdxp2: Őszintén szólva olyat én még nem láttam, hogy a package hőmérséklet magasabb legyen a rendes mért értéktől. Volt újratelepítés a lapcsere után?

[ Szerkesztve ]

(#68059) Jakuskacsa válasza amdxp2 (#68057) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Fektesd már oldalra azt a gépet, úgy hogy a toronyhűtő ne húzza a lapot lefelé. Van egy gyanúm.... És nézd már meg így is, hogy elfűt e...

leviske: Jaja... tényleg, win reinstall kell lapcsere után. Amúgy előtte is ennyire elfűtötte a cpu a hűtőt. De a fesz is sok... én még nem jártam 1,4v fölött és 4,7en járatom...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68060) amdxp2 válasza leviske (#68058) üzenetére


amdxp2
tag

A táp nem csak 79 foknál fütyül, van hogy alacsonyabb hőfokon is elkezdi, aztán pár mp és abbahagyja..aztán megint...Ezzel a szorzóállítással nem tudom kinyírni a tápot ugye? Előbb kapcsol ki a gép remélem....;)

"olyat én még nem láttam, hogy a package hőmérséklet magasabb legyen a rendes mért értéktől"- eddig én sem...;)

Természetesen új a rendszer... :K :K :K

(#68059) jakusj
Ha elfektetem a gépet a winchesterek nem fognak mérgelődni érte?
A feszt azért tettem 1,45-re mert azt hittem azért fagy mert kevés neki..most 1,4V-on van 4,7-en...;)
Most elkezdek egy IBT-t, de valszeg fagyás lesz belőle...:/

Az igazság az, hogy hülye vagyok a tuninghoz, és nem tudom mit miért emelek-csökkentek és ez így rohadt nehéz ügy... :W :W :K :K
Ez most netezgetés közben visszavett 1,4V-on..;)

[ Szerkesztve ]

(#68061) Askformore válasza Beretvás (#68054) üzenetére


Askformore
senior tag

Csak teszt jelleggel tettem vissza autora, hogy így megy -e, és megy. Amúgy néztem terhelés alatt, és 1.320v-ot ad neki így, amikor húztam, a végére már 1.4-nél jártam. Vagy ez így is túl van feszelve?

Egyébként kb két éves a táp. Eddig nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#68062) Beretvás válasza amdxp2 (#68056) üzenetére


Beretvás
addikt

elöször is ai overclock tuner manual nem docp. de ami az összefoglalo hsz ben van leirva "vision" irása alatt az egy az egyben alkalmazhato erre a lapra mert szinte ugyanaz..

cpu ratiot kell állitgatni és nem a bus frekvenciát. a voltagenél sem manual hanem offszet kell. de olvasd el az öszefoglalot. és minden világos lesz.

(#68063) Beretvás válasza Askformore (#68061) üzenetére


Beretvás
addikt

1,320 meg 1,4 között elég nagy a difi. még szép hogy tulvan ahhoz képest mint ami kellene neki.

(#68064) amdxp2 válasza Beretvás (#68062) üzenetére


amdxp2
tag

Igen, jogos, már látom...Szóról szóra le van írva... :R :R
De ami most a legjobban idegesít ez a cicergő hang a tápból, és nem csak ibt alatt...ha az egeret megmozgatom már jön a hang...És ez eddig nem volt...félek vmit elb@sztam... :W

(#68065) Beretvás válasza amdxp2 (#68064) üzenetére


Beretvás
addikt

hát a cicergés az mástol van , nem hallottam még , hogy elrontott oc tol kezdte volna el. nekem is volt többszáz restartom roszul sikerült oc miatt. biztos nem a video kártya az?

(#68066) ViZion válasza amdxp2 (#68064) üzenetére


ViZion
félisten

Ezzel nincs baj. Nem biztos, h táp, lehet az alaplap az. Normális dolog, kellemetlen, de nem lesz baja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68067) amdxp2 válasza Beretvás (#68065) üzenetére


amdxp2
tag

Sajnos nem a kártyától jön, 100% hogy a táp csinálja, de nagyon szar hangja van neki...

68066) ViZion
Sajna nem is az alaplaptól jön... :N
Most mindent úgy állítottam ahogy azt írtad, most remélem végigmegy a 10 körös ibt... :K
De ahogy nézem a max fesz eddig 1.440V és csak 4.4-en van..Ha ez lemegy végig, akkor emeljek szorzót és hagyjak minden mást úgy ahogy van?

(#68068) Beretvás válasza amdxp2 (#68067) üzenetére


Beretvás
addikt

1,440 en illene neki menni olyan 4,7 körül ha csak nem valami nagyon antituningos példány...

(#68069) amdxp2 válasza Beretvás (#68068) üzenetére


amdxp2
tag

Hát ezaz, jakusj is azt mondta hogy nem volt még 1.4 fölött és 4.7-en megy neki...
Akkor hagyok mindent a leírtak szerint, csak szorzót emelek...Csak ott meg majd a hőfok miatt fog elhasalni, mivel írtam is hogy ha beleér a 79 fokba, visszaveszi az órajelet egyből 1.4ghz-re és fagyás... :F

[ Szerkesztve ]

(#68070) Beretvás válasza amdxp2 (#68069) üzenetére


Beretvás
addikt

ha a leirtakat beállitottad akko jonak kell legyen mert az én bioszom is ugyanaz. neki mákja van de lehet egy bizonyos fesz felett elfüti az övé is még ezt nem tudjuk. söt mindegyik ilyen, hogy elfüt és nem fogod tudni hüteni hiába stabil. de szerintem a 4.7 re ráprobálhatsz azon a feszen.

(#68071) amdxp2 válasza Beretvás (#68070) üzenetére


amdxp2
tag

Mindent úgy csináltam ahogy le van írva... :K :K :K
Ez lett belőle...:/ Most megyek szorzót emelni...;)

(#68072) Beretvás válasza amdxp2 (#68071) üzenetére


Beretvás
addikt

valami nem kerek még mert az a gflops elég karcsu ugy rémlik , hogy nálam 80k felett volt. de alakul majd.. ez ilyen moka sokat kell játszani vele ha a maximumot akarod..:DDD

(#68073) amdxp2 válasza Beretvás (#68072) üzenetére


amdxp2
tag

Gondoltam hogy keveselni fogjátok a gflopsot, nem nagyon láttam ilyen alacsony értékeket másnál...
Na hát 4.7 ibt teszt kb 30mp-ig tartott és fagyás... :F

(#68074) lee56 válasza amdxp2 (#68073) üzenetére


lee56
őstag

Nem nagyon értelek téged. A multkor a giga lapoddal, arra jutottunk hogy nem elég jó a hűtésed, erre most lapot cserélsz és minden más maradt.. Se jobb szellőző ház, se combosabb CPU-hűtő, se másik FX (nagyon valószínű hogy egy eléggé melegedős, sokat fogyasztósat fogtál ki van ilyen sajnos, nem mindenkié megy 1.2V-on 5GHz-et..).

Megkérdezhetem hogy mit vártál mégis a cserétől? :U

No Comment

(#68075) Beretvás válasza amdxp2 (#68073) üzenetére


Beretvás
addikt

hát akkor lejjebb egyet a szorzon és ugy ujbol

(#68076) amdxp2 válasza lee56 (#68074) üzenetére


amdxp2
tag

Konkrétan nem akartam elhinni hogy a dupla toronyhűtő nem tudja kordában tartani még 4,4-en sem az fx-et...
Amúgy sosem volt Giga lapom, mindig is asus párti voltam, és tudom lehet hogy az én hülyeségem de abban bíztam hogy majd az asus lapban minden szép és jó lesz..
Zárójelben megjegyzem hőmérsékletileg jobban állok most mint előzőleg...Ibt értékek magasak, de kinél nem? :F
Giga lapban nem nagyon kellett azon gondolkoznom hogy meddig húzzam, mert mondom még a 4,4-et sem nagyon tudta hűteni...

A baj ott van jelenleg hogy hőmérséklet megáll ibt alatt 76-79 nél de valami oknál fogva mindig elhasal...
Most pl 4.6-nál szállt el 5 kör után.... :W

Lehet hagynom kellet volna az egészet a f@szba... :F :F

Szóval lényleg a lényeg hogy valamelyest hőmérsékletileg jobban állok most..de mégis sz@r vmi...
Finomhangolni kellene szerintem csak ide már kellene valami szaktudás ami nekem hianyzik sajnos...
Vagy tényleg ez ennyit tud és kész...

(#68077) Beretvás válasza amdxp2 (#68076) üzenetére


Beretvás
addikt

hütö meg hütö között is tul nagy a difi.. nem elég , hogy kéttornyos legyen. meglehet azt fogni szerintem csak mélyebben bele kell merülni. de játszik az is, hogy ennyit tud a kocka. van itt a topikban pár ember aki antituningosat fogott ki. ventilátor profil mire van állitva biosban? tedd standardra, mert ha silenton van akkor késön pörgeti fel a ventiket. nekem standardon megfogja 25 fokos szobában 4,8 on 65 fok kupakhövel max. silenton elengedi 70 fölé is mert ott pörgeti maxra a ventiket és ott meg is fogja de akkorra már 72 fok körül van.

[ Szerkesztve ]

(#68078) amdxp2 válasza Beretvás (#68077) üzenetére


amdxp2
tag

Elhiszem hogy van difi a hűtők között, de az akasa lapátokkal véleményem szerint bírnia kell...ezeket az értékeket ibt alatt érted vagy játék alatt? Mert ibt alatt másnak is felmegy 70 fölé...sőt...
Szerintem nem a hőmérsékelt miatt dobja el most...
Megy a 4,5 ibt teszt, ha vége megnézem min van a bios...Eddig 8 kör és bírja, de csak 4.5ghz...max hőfok 77, de sokat van 66 fok körül...
Ennek a kockának szerintem itt lesz a vége 4,5Ghz... :F

(#68079) Beretvás válasza amdxp2 (#68078) üzenetére


Beretvás
addikt

ibt alatt vannak nekem ezek. és szerintem silenton van az nálad.. de ám hiába a ventilátor ha a hütö nem tudja elvezetni a höt a kuparol vagy csak lassan.. például az enyém is egyik ajánlott csucshütö és mégis elveri pl a silver arrow. tehát vagy 10 fok difi is lehet hütö meg hütö között..:D mondjuk ha 4,5 megy neki az átlagos kocka kb.

(#68080) amdxp2 válasza Beretvás (#68079) üzenetére


amdxp2
tag

Most lett kész...;) a 4,6 elhasalt, a 4,5 végigment...Lehet hogy a Noctua jobb lett volna nekem is, de úgy voltam vele hogy mi különbség lehet közöttük....Hát akkor lehet hogy van....De ha IBT alatt megy fel 77-ig az nem érdekel...játék alatt maradjon 60 alatt vagy körülötte...
Most megpróbálok elvenni egy kis feszt....Vagy hagyjam így?
Elhasalt 4,6

Pipa 4,5

[ Szerkesztve ]

(#68081) amdxp2 válasza Beretvás (#68077) üzenetére


amdxp2
tag

4,8 65 fok kupakkal??!! Okés, de a tied 8320 basszus...
Azért legalább kellene tudnia ezt az értéket az enyémnek is... :K

Standard-on van a venti...
Llc ultra high..extrem alatt 1-el

4.9...pff...jóféle kockád van :Y :Y

Okés, próbálgatok finomhangolni, de szerintem ez ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#68082) Beretvás válasza amdxp2 (#68080) üzenetére


Beretvás
addikt

ibt alatt a 77 még elmegy. de nézd meg mire van állitva a ventilátor. tedd standard ra ha nem azon lenne. cpu llc very high? utrára gondoltam.

valojában a 8350 is ugyanaz csak emeltek az alap orajelén. meg talán kissebb az alap vidje.

1,450 kell neki a 4,9 hez. de elég ez a 4.8 is mert ide is kevés a vga-m és minek zavarjam feleslegesen.

na de megnézheted egyel lejjebb is hogy ott menyit droppol a fesz a biosban beállitotthoz képest, már mint az llc-t

[ Szerkesztve ]

(#68083) Balathruin válasza amdxp2 (#68081) üzenetére


Balathruin
veterán

Hablaty kockája van nála, ami 24/7 tud menni 5GHz-en is. :)

(#68084) Beretvás válasza Balathruin (#68083) üzenetére


Beretvás
addikt

csak ott már nem kell szobafütés mert megoldja ez..:DDD

(#68085) amdxp2 válasza Balathruin (#68083) üzenetére


amdxp2
tag

Jah...igen tudom...Kis mázlista :K :K :C

(#68086) Askformore válasza Beretvás (#68063) üzenetére


Askformore
senior tag

Lehet rosszul írtam, vagy te érted félre, de 1.320v-ot ad neki most így, automatán. Ezt csökkentsem? Így túl van feszelve?

(#68087) Hencso válasza amdxp2 (#68085) üzenetére


Hencso
Ármester

Tuningolgatunk Tuningolgatunk?:) R7 370 es vga hoz minek a tuning ?:D +5 fps ért ?:D ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68088) Beretvás válasza Askformore (#68086) üzenetére


Beretvás
addikt

Mindegy mert auton akkor sem szabad hagyni.

(#68089) amdxp2 válasza Hencso (#68087) üzenetére


amdxp2
tag

Csak azért...semmi másért...😉

(#68090) amdxp2 válasza Beretvás (#68082) üzenetére


amdxp2
tag

Este nem bírtam magammal, és próbálkoztam...:) Adtam neki még egy kis feszt, most itt tartok, eddig stabil...:) :C :C :C Köszi a támogatást, eszmecserét amúgy :D :R

(#68091) Beretvás válasza amdxp2 (#68090) üzenetére


Beretvás
addikt

Probálgatni kell. Az llc-t is meglehet nézni melyik állásban tartja legpontosabban a feszültséget. Ezt mind kikell probálni.

(#68092) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68091) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nos pár dolog a tegnapi népes hozzászóláshoz.
Keresztapám: Azért olyan alacsony az ibt érték zöld manó uraságnál, mert nincs fent neki az fx fix. Te valószínűleg olyan ibt-t használsz, ami viszont már tartalmazza a fixet.

Amdxp2(alias zöld manó uraság): Szép, a hőfokok is a helyén maradtak. Ezt a beállítást mentsd le és úgy próbálkozz meg mással, mert úgy jársz mint én. Hogy mikor volt egy bios reset, utánna a fene sem emlékezett a finomhangolásokra... Egyébként ha az llc-vel játszol lehet kevesebb hőfokkal is kihozod ugyanezt.

Hencso: Ismét köszönjük az építő kritikát.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68093) Omli85 válasza amdxp2 (#68080) üzenetére


Omli85
őstag

FX Fixes IBT-t futtass abból nagyjából leszűrhető az is ha kevés a fesz illetve ha végig is megy fix nélkül hibát dob a végén is. :)
Mondanám, hogy adj még egy lépcsőt a cpu fesznek de így is határeset az a hőmérséklet és összességében nagyon nem veszel észre difit 4.5 és 4.6 között szóval felesleges, inkább a stabil 4.5 esetén kedj el lefelé lépkedni meddig marad stabil. Ezzel nyerhetsz jó pár fokot illetve az is lehet, hogy nálad is 4.5 felett jön meg az étvágy alatta meg eldöcög kevesebbel is.
Számottevő gyorsulást 4.5 ellenében 4.8-on és 5-ön érzékeltem de ott is csak akkor ha olyan alkalmazással gyilkoltam aminek kellet egy szálon a kraft bár 5Ghz esetén érezhetően pattogósabb volt a gép ha nem kéne hozzá még egy kábelt behúznom paksról, hogy elbírja úgy használnám de sajna nem így van így marad a 4.5 :(.
És mivel már rég volt hozzáteszem ezzel addig kihúzom amíg jön a ZEN :DDD

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68094) Jakuskacsa válasza Omli85 (#68093) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ohh.. már hiányoltam a Zenes hozzá szólást. Te lehetnél a heti felelőse ennek a mondatnak. Ügyelned kell mától arra, hogy egy héten legalább 1x ez megtörténjen! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68095) lee56 válasza Omli85 (#68093) üzenetére


lee56
őstag

Na hát, pedig azt hittem örülsz hogy besegít a fűtésbe. 4.5-ön nincs akkora fűtőértéke azér. :DDD

No Comment

(#68096) sanyierik


sanyierik
csendes tag

Helló mindenkinek,szeretném felhúzni a procim 4 ghz-re csak nemtudom hogy a feszültséget állitani kell-e vagy nem.ha kell is mennyiről mennyire.
alaplap: gigabyte 970a-ds3p
Proci: fx 8320
hűtő: Cooler Master Hyper 212 EVO
Ha valaki pontos ismertetést írna lépésről lépésre hogy mit hova állítsak az lenne a legjobb.ja meghogy mire figyeljek
köszi

[ Szerkesztve ]

(#68097) Balathruin válasza sanyierik (#68096) üzenetére


Balathruin
veterán

Összefoglalót érdemes átolvasni, esetleg a keresőben keresni, minden le van már írva. :K

(#68098) Jakuskacsa válasza sanyierik (#68096) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én nem ráncigálnám azt a procit abban a lapban. Konkrétan azért, mert 4+1 vrm-es. (mondjuk jó lenne tudni, hogy rev 1,0 vagy 2,0 az az alaplap). Valaki segíthetne, mert a 2,0 ról nem találom, hogy milyen lehet...
Egyébként ha túlrágtad magad a bevezetőn, (azaz hogyan finomhangoljuk az fx-ünket) állunk rendelkezésre.

Még valami! Az a hűtő max phenom II -re... ráncigált fx-re már kevés, tudom, mert szükségből használtam egyet 3 napig...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68099) lee56 válasza Jakuskacsa (#68098) üzenetére


lee56
őstag

Na azért 4 GHz még elérhető messzeségben van talán azzal a lapp és hűtő kombóval is. :)

Amúgy is 4+1 de szerencsére a jobbik fajtából, a ds3p már egy javított kiadású széria, van sok roszabb is, ezen legalább valami bordát odabiggyesztettek a VRM-ekre, mégis jobb mint a semmi..

Tekintve hogy a legtöbb FX azért képes még alulfeszelve is elérni a 4Hz-et, csak finomhangolás kérdése, kivéve hogyha nagyon nagyon antituningos FX-et fogott ki persze, de ehhez azért mák kell 99.99%-ok szerintem azért képes erre. :)

(#68096) sanyierik : Azokon kívül amiket írtak már neked összefoglalót olvasd el stb, egy két tippet adok én is; először is, nagyon figyelj minden hőmérskleti értéket, CPU-én kívül még fontos 4+1-nél különösen a VRM-é még, ha van fölös kis ventid, valahogy applikáld arra a területre, ha nagyon forró lenne terhelésre.

Azán pedig feszültségekhez ne nyúlj semmit ne állíts fölfele, csakis lefelé :) CPU feszt autóról állítsd manuálra azzal kezd és indulj el mondjuk 1.35 körülről 4GHz-en (20-as szorzó kell hozzá), aztán menj addig amíg valahol el nem hasal, utána egy szinttel feljebb állítod és megvan a stabil szint. :)
Előtte mondjuk nem árt megnézni hogy automatán a lapod mennyi feszt ad a mostani alapbeállításokban, Ez még hasznos lehet később, meg hogy megtudd mennyivel felül feszelte volna ha úgy hagyod. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68100) Jakuskacsa válasza lee56 (#68099) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

a hűtőbordát én is láttam, viszont az csak "hőellenvéd", a dropptól nem...

Próba cseresznye. Alulfeszeléssel folytattam volna én is, de előbb a kollégának el kéne olvasnia a bevezetőt. Mert csak én leírtam már vagy 20x hogy hogyan fogjon valaki hozzá.

Huszonegyedjére már kicsit unalmas.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.