Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:44:28

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) ablutor válasza V/ (#71245) üzenetére


ablutor
csendes tag

mindhárom devizafajtát beállítottuk egyszerre ( közben telefonon tartottuk a kapcsolatot..) és egyszerre-szinkronban léptünk találomra kiválasztok cikkekre és küldtünk egymásnak linket... vagy én a Team-viewer-el néztem az ő monitorját , hogy ugyan azt a szerszámot , elektronikai kütyüt nézzük biztosan, ugyan annak a boltnak a kínálatában... - szóval nem igazán találom a magyarázatát...

(#71252) V/ válasza ablutor (#71249) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs regisztrációja akkor mást lát, kell csalogató és majd az első vásárlásra lesz kedvezménye, de utána már nem lesz eltérő az ár.
Addig a te áraid az érvényesek, nem az amit most lát, regisztráljon és annyiért szerzi be amit ő lát. Vagy nem.
A szállítási irány nála is magyar hon kell hogy legyen hogy legalább az áfa egyezzen.

De ide is vonatkozik a Téma tudnivalók egyik bejegyzése, mert akkor pontos választ kaphatsz:
● Ha konkrét termékkel kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a linkjét is.

[ Szerkesztve ]

(#71253) [w] válasza ablutor (#71249) üzenetére


[w]
őstag

cookie-t nem töröltétek fogadjunk

cmdr PETER W. VOLKOV

(#71254) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a 15 napos garantált szállítás pontosan hogyan működik? Mai napig nem tiszta.
Leadtam rendelést 3 különböző shopban, mindháromnál ott volt a 15 napos delivery 35xx Ft feletti rendelésnél.
Mikor kosárnál checkoutoztam, írta pipával fönt, hogy "You upgraded to 15 days delivery", illetve a "packaging saving, your goods will be sent together".

Ez is volt a célom... erre miután leadtam a rendelést, nézem, a 3-ból 1 tétel alatt nem szerepel a kis zöld szöveges 15 days delivery... Ennél az 1-nél nem értem el azt a 35XX Ft összeget, viszont az első shopnál sem, ahol pedig beadta..

Most akkor hogy van ez?
Összesen, minden vásárlásra együtt véve alkalmazzák a 15 days delivery minimum összeget, vagy boltonként?
A boltonkénti már megbukott, hiszen az elsőnél csak 1100 Ft az értékem.

Kellemetlen, mert kellene mindegyik az ünnepek előtt..

Köszönöm.

Malaka!

(#71255) hubber19


hubber19
junior tag

Uraim, segítsetek,,,,,, PNLUC nem igazán mozdul :(

7 napja kijött a vámról, 4 napja meg sem mozdul és posta.hu sem "látja"
Normális ez?
Ma 15-ik napja van úton, ez a 4 napja nem mozdul fura..... :(

(#71256) Churpik


Churpik
tag

Angliából kért 1 db szitanyomott trikó Magyar Postán keresztül 35 nap alatt ért ide. Négy különböző nyilatkozatot kellett kitölteni a vám felé, majd kifizetni kb. a csomag értékét még egyszer kezelési díjként. Vecsésre, a nemzetközi cserélőbe 6 nap alatt jutott el...

(Ezt csak azoknak írom tájékoztatásul, akik szerint az Aliexpressről túl lassan érnek ide a csomagok)

[ Szerkesztve ]

(#71257) vasi89 válasza hubber19 (#71255) üzenetére


vasi89
addikt

pár hsz-el feljebb írtam én is, ugyan ezen gonddal de jelzett rá pár fórumtárs, hogy elő szokott fordulni, úgyhogy marad a várakozás :)

(#71258) LouiS22 válasza hubber19 (#71255) üzenetére


LouiS22
veterán

Tévedsz. 4 napja Kínát hagyta el. Ami egy hete történt, az export vámkezelés volt, még Kínában. (export -- kifelé, import -- befelé).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71259) hubber19 válasza LouiS22 (#71258) üzenetére


hubber19
junior tag

Ah, oké. Azt hittem ez már itt van : akkor viszont cserébe jó lassú.
Korábban a PNLUC ennél gyorsabb volt, 15 nap és még be sem érkezett az országba :(
:W

(#71260) LouiS22 válasza hubber19 (#71259) üzenetére


LouiS22
veterán

Nemcsak te rendelsz kínából és nemcsak te repültél rá 11.11-re. A türelem nagy erény tud lenni. Ide fog érni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71261) LouiS22 válasza Churpik (#71256) üzenetére


LouiS22
veterán

tetszettek volna a zunijóban maradni...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71262) jojoando válasza hubber19 (#71259) üzenetére


jojoando
senior tag

Majd ha valamelyik repülőre felfér, manapság minden cucc lassan jön, de még az aksik is. ez van.

(#71263) V/ válasza spleenszuru (#71254) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtuk már, vásárlásonkként és nem egy eladótól. De mindegyik terméknél ott kell lenni ennek a 15 napos jelölésnek, akkor kerül az összeszámolásba.

(#71265) KRoli92 válasza hubber19 (#71255) üzenetére


KRoli92
tag

Ugyan az PNLUC szintén. Dátum és idő is egyezik az én csomagommal. Majd megérkezik valamikor.

(#71266) Jar


Jar
tag

Felesleges azon rugózni, hogy hol késik, merre jár a csomagunk. Nincs ráhatásunk. Aki sík ideg a várakozásban, annak hazai boltot ajánlanék. Régen nem volt nyomkövetés sem, mégse rágtuk le a körmünket. Bizony a türelem nagy erény.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#71267) V/ válasza Jar (#71266) üzenetére


V/
Topikgazda

Nemrég még nagyon drukkoltunk hogy a 11.11-én vásárolt dolog ideérjen december 20-ig hogy a Magyar Posta még kihozza 23-án és a FA alá tudjon kerülni. Most Kánaán van mert 15-20 nap alatt itt vannak ezek.

[ Szerkesztve ]

(#71268) sambenez válasza V/ (#71267) üzenetére


sambenez
addikt

Persze mert most EU raktárból jön sok minden.
Mondjuk nekem pont sikerült a 11.16-án rendelt cuccomat spanyol raktárból még mindig nem feladni, de az oldalon most is hírdetik szállítási idő 4-10 nap. Kicsit csalódott vagyok mert direkt kerestem spanyol raktárat mert sürgős lenne, és eddig onnan mx 8 nap alatt megkaptam mindent.

A legjobb, megkérdeztem az eladót mégis mire számítsak, ezt a választ kaptam:
"Hello! Welcome to our store. I am your customer service representative and I am very happy to serve you!"

Jól ki vagyok segítve. ;]

[ Szerkesztve ]

(#71269) LouiS22 válasza Jar (#71266) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71270) vandor01 válasza V/ (#71267) üzenetére


vandor01
őstag

Haaat a 27 százalékos áfáért dolgozzanak is meg az EUs posták és szállítók.,.
Nekem a legjobb menet 5napos volt...
Így most innét nézve nem bántam meg az EUs szabalyozast többet kell fizetni de az akukon kívül minden felgyorsult!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#71271) ecaddsell válasza sambenez (#71268) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Néhány éve eszembe nem jutott volna, hogy a november második felén rendelt cuccok karácsonyig esetleg megérkeznek, most meg ha nem a holland postán keresztül megy (ami most is rémálom, sőt talán most lesz meg az első csomagvesztésem náluk) akkor 1.5-2 hét alatt megjön.
Van persze ingadozás, de pl. nov 20.-án rendelt cuccot holnap szállítják ki és nem EU raktárból jött (23.-án még Yiwu-ban járt).
Aztán van 11.-én rendelt csomagom ami lehet ezen a héten még nem jön meg, de mivel követhető és nagyobb az átlagnál még ez is jó.

Mostanában nem látom a jelentőségét a spanyol raktáras rendelésnek, régen tényleg lehetett gyorsabb. A lengyel raktáras az még versenyképes (ha tényleg az).

Persze most is vannak eladók akik ki tudja miért nem képes feladni az. okt. 18 óta vásárolt cumót, de még mindig jobb ha nem ad fel semmit, mintha valami tök mást ad fel és akkor lehet unboxing videóval panaszkodni.
A külföldről rendelés nem mindig sima ügy, ezt el kell fogadni.

(#71272) V/ válasza vandor01 (#71270) üzenetére


V/
Topikgazda

Az áfa az Állam bevétele, azért nem ők dolgoznak, hanem mi.

(#71273) sambenez válasza ecaddsell (#71271) üzenetére


sambenez
addikt

Elfogadom, eddig nem is volt gondom, vagy ha lassan jött vártam.
De ettől az eladótól már vásároltam, és 6 nap alatt itt volt. Most meg 12 nap alatt még csak fel sem adta, és normálisan nem is reagál ha írok neki.
Mindegy majd visszakérem a pénzt.

(#71274) vandor01 válasza V/ (#71272) üzenetére


vandor01
őstag

Fordítva ülsz a lovon
Igen mi fizetünk valamiért amiért várunk valamit ...
Ha még akarja kapni az áfát? Akkor?
Vagy vásárolunk majd sumakban :DD
A posták kinek a tulajdona?
A vamhatosagok kinek a tulajdona?
A Magyar posta a magyar állam tulajdona....
Európában máshol is hasonló!
Ali-rol belgaba a cuccok 80szazaleka a belga postával jon...
Ha beszedik az áfát már Kínából is :) akkor elvárom hogy az állam intézményei ez esetben pl a Magyar posta aztán a vamhatosagok ostorral a kezben hajtsák az állami rabszolgákat :) hogy haladjon az a repülő konténer a futoszalag a postás biciklije etc :)
Főleg meg tartják plusba a markukat 399/799 ft-ert!!!
Na jó tudom mo-on leginkább nem a posta a főszereplő ...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#71275) jojoando válasza Jar (#71266) üzenetére


jojoando
senior tag

Azért több lényegi különbség van a 3-4 éve érkezett csomagok közt, mint a jelenlegi digitalizált környezetben. Akkor 100-a annyi csomag érkezett kézi papirokon küldték ki a papírokat, meg írták meg, most sok dolog könnyebb lett, viszont a csomag meg több. Sajnos hogy aki ezt irányítaná egy balfék, aki nem teremti meg ehhez a feltételekhez az adottságokat, amellett hogy a pénz befolyik és folyhatna több is már egy szinten túl mutat.
Személy szerint a postásokat és melósokat sajnálom, hogy ilyen a főnöki kar, de erről nem tehetnek, ez már inkább politika, sajnos.
#71274 vandor01
Igen mi fizetjük a közösbe de ott minden pénz eltűnik jobbra és balra is.

[ Szerkesztve ]

(#71276) Alpachino


Alpachino
veterán

Kérdésem annyi lenne, hogy pl. a K&H bankomnál dollárban vásárolok az AliE-en, az közép árfolyamon váltja, vagy eladásin ? :F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#71277) V/ válasza Alpachino (#71276) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankkártya szerződésed tartalmazza az árfolyam számolást.
De akkor itt van bár én nem vagyok ügyflük

(#71278) Alpachino válasza V/ (#71277) üzenetére


Alpachino
veterán

Köszi :R szóval, akkor eladásin számolja...de így már nem is annyira buli dollárban fizetnem, legalább is az én bankomnál, mert az Alie is kb. így váltja...Jelen pillanatban 350ft a dollárt a K&H meg 353-ban.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#71279) V/ válasza Alpachino (#71278) üzenetére


V/
Topikgazda

Most néztem meg, 50 $ esetén 362,85 az USD AliExpress árfolyama. (Ennél az LS275)
100 $-nál meg 363,89 Ft, 3,48 USD-nél 365,04 Ft.

K&H meg 350,29 Ft, a 17:00-ás jegyzés esetén.
Pontosan melyik terméknél nézted?

[ Szerkesztve ]

(#71280) Alpachino válasza V/ (#71279) üzenetére


Alpachino
veterán

Pontosan 2 dollárra váltja pl. a 700ft-os szállítási díjjat, de karóránál sem tapasztaltam érdemi változást :(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#71281) Jar válasza jojoando (#71275) üzenetére


Jar
tag

Ugye azt mondjuk, hogy nálunk feltorlódnak a szállítmányok, azért késnek a csomagok. Kínától Magyarországig hogy-hogy nem torlódnak fel ? Pedig a kínai árut osztják szét az egész világ felé, vagyis Kínában a legnagyobb az árusűrűség. Ha valaki ezt meg tudná indokolni, miért nálunk vált jóval kisebb sebességre a szállítás, szívesen venném. (Illetve tudom, rá is szoktam mutatni a fórumon.)

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#71282) Jar válasza vasi89 (#71257) üzenetére


Jar
tag

Örülök, hogy már a vámolást végzik :).

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#71283) Jar válasza vandor01 (#71274) üzenetére


Jar
tag

Nem ül fordítva, egyébként meg, ha lehet, ne minősítsük egymást. Ez egy fórum, ahol mindenki elmondhatja a tapasztalatait.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#71284) V/ válasza Alpachino (#71280) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy termék megnézed hogy mennyi az ára HUF állással felírod (nem kell a szállítási költség), ezután átállítod USD az ott kiírt összeggel elosztod az előzőt és így meg lesz az árfolyam mai biztos hogy nem 350 Ft.
968,82/2,68 = 361,5

(#71285) Ádi02


Ádi02
csendes tag

y

Ha valamit elszeretnél adni, akkor illik válaszolni:)

(#71286) river_kwai válasza V/ (#71267) üzenetére


river_kwai
újonc

En a Blackview supporttal levelezek. Mivel 17. ota nem mozdult a csomagom - tudom holland posta es varjak turelemmel - es ma ezt kaptam toluk:

Hello, friend, our transportation time is about 25-65 days, but due to factors such as logistics and other force majeure, the specific arrival time is subject to the actual arrival
h

Ez alapjan talan jovo ev februarjaban itt is lesz. :) Es egy darabban, nem huszonkettoben.

Erdekes, a Honor AE Store 2 het alatt kuldte meg az arut....

(#71287) dzsi23


dzsi23
addikt

Sziasztok!
Normális, hogy a Cainiao nyomkövetés nem mutat semmit? Mindig azzal követem az alis rendeléseket, és folyamatosan szokta dobálni az tracking infókat, de most semmi.

(#71288) V/ válasza dzsi23 (#71287) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne azzal kövesd. Nem mindig találnak a keresők új információt.

(#71289) dzsi23 válasza V/ (#71288) üzenetére


dzsi23
addikt

Évek óta így használom, és mindig van 30-60 infóm, mire megjönnek a csomagjaim (ugyanilyen NL végű tn esetén is), de most valamiért csak a holland posta infói látszanak, ilyen még sosem fordult elő, ezért találtam furcsának. :) Az aliexpress appban is csak ennyi látszik:

[ Szerkesztve ]

(#71290) V/ válasza dzsi23 (#71289) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem. de lehet hogy nem fért hozzá az adatokhoz, vagy valami apró hiba lett, de az app-ot nem rég frissítették, lehet hogy kell neki egy gyorsítótár frissítés. Nekem most mindegyik pontosan van mutatva az app-ban.

[ Szerkesztve ]

(#71291) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Végre a legrégebbi csomag már az EO -nál van (23 napja indult, 12-én érkezett be az országba).
Szóval van remény! :D

#?*@&!

(#71292) blp85 válasza zeon.hu (#71291) üzenetére


blp85
aktív tag

Akkor, akár már holnap. :)

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#71293) zeon.hu válasza blp85 (#71292) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Áá, összekevertem, ez csak 17 napja van úton, a korábbi így várat magára.

#?*@&!

(#71294) dzsi23 válasza V/ (#71290) üzenetére


dzsi23
addikt

Nálam is csak ez az 1 csomag produkálja ezt az anomáliát (a gyorsítótár ürítése nem segített rajta), a korábban és később rendelt csomagok is rendben vannak. Mindegy, majd csak ideér. Köszi! :R

(#71295) jojoando válasza zeon.hu (#71293) üzenetére


jojoando
senior tag

Nem is értem a pénteken érkezett is a vám után van az EO is vámolva és elakadva, nincs se tranzitban se szállítva tovább hiába van Szerda. Ennyire nem fűtenek arra? Befagyott a folyamat :(

(#71296) Alpachino


Alpachino
veterán

"Behozatali vámkezelés befejeződött" :) 5 napja, de majd csak legalább a tranzitba ér....nem türelmetlenkedem :N , de azért tényleg fura, hogy még GMT+8 ban van a csomag pörög a dolog mint állat, mikor GMT +1-ben akkor szinte megáll a történet :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#71297) Jar válasza Alpachino (#71296) üzenetére


Jar
tag

A beékelődő logisztikai cégek megalkották és alkalmazzák a negatív hozzáadott érték fogalmát, az általuk okozott kár és a profitjuk meg egyre csak növekszik.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#71298) V/ válasza Alpachino (#71296) üzenetére


V/
Topikgazda

Srácok, előre bocsájtom hogy a topikban mindent lehet írni, úgy hogy az ne ütközzön a PH moderációs szabályaival és az AliExpress tapasztalatokhoz tartozik és persze mást is csak off topik minősítéssel.
De egy-két dolgot tudomásul kell venni. Miután az eladó átadja szállításra és amíg nem kerül a kézbesítő céghez kézbesítésre addig a logisztikai, szállítási folyamat van, ezt sem az eladó, sem mi nem tudjuk befolyásolni.
Örömünkre ;] látjuk a nyomkövetésben hogy hol tart, de az hogy egyes helyeken, mennyi ideig időzik, mennyit foglalkoznak vagy nem foglalkoznak vele, miért nem továbbítják az rajtunk kívülálló dolog.
Itt hiába írod le, hiába panaszkodsz akár naponta többször is, az adott cégek nem fognak gyorsabban dolgozni, itt nem tudunk ilyen kérdésre válaszolni, mert nem dolgozunk ott, nem látjuk a folyamatokat, csak sejtéseink vannak, amelyek némi magyarázatot adnak, de nem segítenek az idő problémán.
De ezek a magyarázatok már egy éve ugyanazok, ha változik valami, akkor az azt jelenti hogy a 15 napos kézbesítésűek tényleg megérkeznek annyi idő alatt vagy a várható kézbesítési időben megkapjuk a csomagjainkat és ez meg fog történni anélkül is hogy itt panaszkodnánk.
Addig meg sok értelme nincs olyanon agyalni amire nem lehet ráhatásunk.
Még mindig érződik a 11.11, a Black Friday, Cyber Monday hatása, ahol sokan vásároltak és ezen csomagok feldolgozás időbe telik.
Csak türelmet tudok kívánni nektek.

(#71299) jojoando válasza V/ (#71298) üzenetére


jojoando
senior tag

Nem éppen az időért de
Vásárlás online – nov. 24, 2023 Nike cipőt az UPS szállította eképpen:
2023/11/26 15:55 Címke létrehozva Belgium
2023/11/28 22:00 Vecses, Hungary
Most a Biciklis !!!!!! UPS hozta ki házhoz, na ez szolgáltatás! Még ha ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#71300) V/ válasza jojoando (#71299) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem hogy ez miként jön is ahhoz amit írtam. Mert ez más téma, gondolom ott csak Nike cipők vannak nem mindenféle kínai kütyük és nem Kínából.
Én is tudok a megrendeléstől és fizetéstől számolt 24 órás kiszállítást és kézbesítést, de sok értelme nincs ehhez a témához felhozni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.