Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) V/ válasza easmamc1 (#67149) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, hogy ott volt, de egy üzenetet célszerű küldeni neki, mert mint említettem a postai címnél több a szöveg.
Regisztráltam az Én postám oldalra és elektronikusan adom fel, mert úgy olcsóbb és a CN22 vám-árunyilatkozatot is lehet tölteni, de persze letölthető és a küldeményre ragasztható. Az ajánlott is és tértivevény is letölthető. Csak elsőbbségivel megy az ajánlott.

(#67152) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Részleges visszatérítést -16943,58 Ft - ajánlott az, röhejes, vagy elfogadom, vagy nem, ebben az esetben állítólag megindokolhatom.

Nagyon pipa vagyok, nem egy tolltartót rendeltem és kaptam helyette szalvétatartót, én azt az alkatrész vártam, amit rendeltem és kaptam egy hasonló másikat, ami nem tudok beszerelni, azt sem tudom mihez való.

Csalódtam az Aliexpressben, bármilyen hulladékot el lehet küldeni a vevőnek, aki mindenképp szívni fog.

(#67153) easmamc1 válasza V/ (#67151) üzenetére


easmamc1
csendes tag

Nagyon köszönöm! Jó, hogy ráírtam, teljesen mast kaptam!

Name: Wei Wang
Addr: 101-4-1601, NO.10 Changying North St. Chaoyang
City: Beijing
Country: China
Phone: 13521195030

Mégegyszer köszönöm az infokat! :R

(#67154) V/ válasza easmamc1 (#67153) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd kell az irányítószám is az viszont egyezik 100024

(#67155) LouiS22 válasza teleahocipöm (#67152) üzenetére


LouiS22
veterán

Az Aliexpress "csak" egy közvetítő.

De nagyon sokszor le lett írva itt is, hogy alaposa nézd meg rendelés előtt az értékeléseket, az angol termékleírást és ha rendelsz,fogadd el azokat a kockázatokat, amikkel a kínai rendelés jár.

Sajna egyre gyakoribb, hogy kezdő alizók (nagyon sokszor abban a hitben, hogy most aztán ők micsoda üzletet csináltak) azt várják, hogy a magyar viszonyokhoz mért garancia,elállás és fizetnek mindent a kínaiak legyen itt is. Aztán persze meglepődnek - holott az összefoglalóból ezek (is) kiderülnének. Majd jön a sírás, hogy nagy értéknél vámot kell fizetniük, visszaküldésnél meg a piacon megszokott szállítási áron vinnék vissza csak a portékát.

Mindemellett sajnálom, hogy rossz lóra tettél.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#67156) teleahocipöm válasza easmamc1 (#67153) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Hogy hogy neked kell állni a visszaküldés költségeit, amikor az eladó hibázott? Mennyi refundot kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#67157) LouiS22 válasza teleahocipöm (#67156) üzenetére


LouiS22
veterán

A kínai rendelésekre nem vonatkoznak az európai fogyasztóvédelmi szabályok. Ez az egyik kockázat,amit vállalsz az ali és társai rendelésekkel.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#67158) teleahocipöm válasza LouiS22 (#67157) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Értem, de ha az eladó hibázik, miért az vevővel fizetteti meg. Ez a hozzáállás nem korrekt, inkább taszít, annyit elértek nálam, hogy többet ekkora összegért nem vásárlok náluk, pedig tervben volt még pár dolog, túlságosan bíztam az Aliexpressben.
Volt refundom, pár hónapja, küldtem képeket az eladónak, rögtön elismerte, elnézést kért és visszaküldte a pénz, a tisztességes eladó ilyen, és cucc is itt maradt.
Az visszárum 2,1 kg, ennyi van a csomagra írva, pont átlépen egy picivel a súlyhatárt.

[ Szerkesztve ]

(#67159) V/ válasza teleahocipöm (#67158) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha 2,1 kg az már csak csomagként mehet az pedig vagy 20300 vagy 21000 Ft, ez utóbbi az EMS csomag az ajánlott.

(#67160) l_sanyi válasza V/ (#67146) üzenetére


l_sanyi
csendes tag

Bocsánat, nem neked szántam válaszként.

(#67161) teleahocipöm válasza V/ (#67159) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Ez elég drága :/
Az Aliexpress közbelépett, tett ajánlatát, szinte rögtön elutasítottam, ekkor adott volt a lehetőség, oda feltöltöttem a videókat, a DHL számlát, elküldtem. Most az látom, hogy mintha várná mit válaszolok, ketyeg az idő visszafele, még szerinte van kb 20 órám. Ja és kép, videó feltöltés ismét adott, sőt ismét választhatok, hogy elfogadom vagy visszautasítom. Próbáltam visszanézni, hogy sikeresen elküldte-e a visszautasításomat, de nem találom sehol.

[ Szerkesztve ]

(#67162) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Rendeltem aliexpressről egy csomagot. A következő szállítási módok voltak elérhetők.

Én az ali savert választottam, mégis ECS-vel kezdődő csomagszámot kaptam. Az a formátum nem a super economy csomgszám? Direkt azért Az AliExpress saver shipping szállítást választottam mert talán az egy fokkal gyorsabb mint az economy global.

De ha én tudok valamit rosszul akkor javítsatok ki kérlek. :R

(#67163) V/ válasza dredjudge84 (#67162) üzenetére


V/
Topikgazda

A Saver ilyen azonosítóval jön és itt szokott lenni 15 napon belül, de az is lehet hogy megváltozik és kap másikat. De ez EU-s azonosító nem economy global. Magyar Posta kézbesíti Budapesten feladott üzleti levélként.
Az Összefoglaló 2. pontban leírva a szállítási módok.

[ Szerkesztve ]

(#67164) dredjudge84 válasza V/ (#67163) üzenetére


dredjudge84
őstag

Az összefoglalóban ez van:

"ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-10 munkanap a kézbesítés. "

A gyakorlati tapasztalat is azt mutatja hogy jó esetben egy hónap amíg megjön az ilyen küldemény sajnos. Ezért próbáltam elkerülni ezt a fajta szállítást. Mindegy ez van!

(#67165) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Nekem az 1db csomagom ECSCCA számot kapott majd átváltott AliExpress Standard Shipping-re EO lesz belőle

(#67166) V/ válasza dredjudge84 (#67164) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnálom hogy neked olyan hosszú ideig jött, amit ezzel rendeltem az 5-13 nap közt érkezett meg, Budapestre 2-7 nap közt a többsége ezeknek megszokott érkezni. Ez látszik a nyomkövető oldalakon hogy a Posta mikor kézbesíti az meg egy másik dolog. De savert választottál és ez az.

[ Szerkesztve ]

(#67167) dredjudge84 válasza V/ (#67166) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ja hogy te úgy érted a 15 napot, hogy annyi idő alatt ér be az országba.

(#67168) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Ma is kaptam értesítést az EO-tól hogy megjött a csomagom és holnap kihoznák
ez 9 nap a megrendeléstől idáig

(#67169) V/ válasza dredjudge84 (#67167) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem úgy értem, olyan dolgokat vásároltam ilyen szállítással ahol írták a 15 napon belüli kézbesítést, érdemes erre odafigyelni. Nekem ezek kézbesítési idők voltak nem beérkezési.

(#67170) dredjudge84 válasza V/ (#67169) üzenetére


dredjudge84
őstag

De a 15 napot ali standard esetében garantálják, savernél nem (ha jól tudom).

(#67171) cof válasza dredjudge84 (#67170) üzenetére


cof
veterán

Most már érdemesebb több cuccot rendelni egy időben, ahogy látod is a képeden 15-day delivery 10$ érték felett összecsomagolják ha egy tétel nem adja ki. És akkor EO futáros lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67172) V/ válasza dredjudge84 (#67170) üzenetére


V/
Topikgazda

Már nem egészen így van

(#67173) KutyiHU


KutyiHU
tag

Hello
Express One hozza holnap az alis rendelésem, de most nem tudom alzaboxba kérni! A rugalmas kézbesítési oldalon nem lehet boxot választani. Tudja valaki miért?

(#67174) dredjudge84 válasza V/ (#67172) üzenetére


dredjudge84
őstag

Aha látom. És most néztem, hogy van másik 2db 1 dolláros rendelésem, amit össze is raktak, és standard lett belőle.

(#67175) V/ válasza KutyiHU (#67173) üzenetére


V/
Topikgazda

Ki van már osztva futárnak? A kézbesítés napi értesítőben lehet változtatni a kézbesítést nem az elő értesítőben és lehet hogy nem lesz Alzabox.

(#67176) cof válasza V/ (#67175) üzenetére


cof
veterán

Ezt majd reméljük átvariálják, hogy az első értesítőben lehet ilyet ha már elkezdték ezt is küldeni mert így nem foglal csomagszámot feleslegesen. Meg a máshova kérők kézbesítései sem egy felesleges utaztatás akkor.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67177) KutyiHU válasza V/ (#67175) üzenetére


KutyiHU
tag

Érdekes, hogy eddig akkro kaptam ilyen üzit, amikor reggel felvette a futár. Most csak olyat tudok módosítani, hogy postaládába tegye, óraszekrénybe, kertbe meg ilyenek. Holnap kiderül, majd visszajelzek.

(#67178) V/ válasza KutyiHU (#67177) üzenetére


V/
Topikgazda

Az jó lesz mert nekem a múlt héten 2 csomag is jött és az összes opció meg volt még akkor, de persze nekem nem jön szerencsére ez az előzetes, csak az igazi.

(#67179) V/ válasza cof (#67176) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze jó lenne, csak épp én nem kapom meg, csak a kézbesítés napit.

(#67180) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Megvan a szállítólevél, hol találom rajta az megjegyzést, hogy én állom az összes közterhet? Állítólag rajta van.
Megvan, "dutles and taxes unpld" ez van rányomtatva "i" "l"-nek látszik.

[ Szerkesztve ]

(#67181) V/ válasza teleahocipöm (#67180) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha neked nem kell fizetni akkor DDP szerepel rajta, ha fizetned kell akkor DDU.
Ha az eladó fizetéskor kéri az áfát akkor neki azt kell megadni hogy a szállítás DDP incoterns alá tartozik és persze az áfát el kell juttatni jelen esetben a magyar NAV-hoz.
Ha nem kér áfát, vámot akkor jó a DDU és neked kell itthon fizetni az áfát és vámot, a vámolási eljárást.

(#67182) teleahocipöm válasza V/ (#67181) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

DTU van rajta. A chatbot szerint az áfa visszaigényléssel várnom kell a Dispute lezártáig. Letelt a három nap, nem tudom mire kell még várnom. Új anyagot nem tudok feltölteni indokláshoz, de ha már feltöltés, véleményírásnál, hogy tudok képet, videót mellékelni, csak szöveges mező van?

(#67184) V/ válasza teleahocipöm (#67182) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az eladó rosszul adta meg a szállítás megrendelésekor, mert a DTU ami egyezik a DDU-val azt jelzi a szállító felé hogy nem lett áfa befizetve és be kell szednie.
Az AliExpresstől visszakérheted az áfát, ez lehetőség benne az Összefoglalóban, de az is igaz hogy amíg a dispute nem zárul le erre nincs lehetőséged, mert mi van ha visszaadják a teljes összeget amit fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#67185) KutyiHU válasza V/ (#67178) üzenetére


KutyiHU
tag

Úgy is lett, a reggeli email értesítésben már tudtam alza boxba kérni :C

(#67186) V/ válasza KutyiHU (#67185) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem változott, legfeljebb ott ahol az ilyen box-ok megszűntek.

(#67187) laleeee


laleeee
őstag

Ezt ki fogja kézbesíteni ? [link] 🤔

(#67188) peestike válasza laleeee (#67187) üzenetére


peestike
senior tag

számból ítélve express one (a végén 4400 Nyíregyháza), de ennek már a nyomkövetésükben látszani kellene régen. ez valami akku lenne valóban? Restricted item - Battery item.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#67189) laleeee válasza peestike (#67188) üzenetére


laleeee
őstag

Nem akku, de szerintem nem is Express One, de akkor mi lehet ?

(#67190) blp85 válasza laleeee (#67189) üzenetére


blp85
aktív tag

Express One lesz az.

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#67191) Debilon válasza laleeee (#67189) üzenetére


Debilon
addikt

de, EO, benn van a rendszerükben 1-2 nap múlva ott is kell látnod jelenleg csak egy tömeg adat, meg hogy nem utánvétes a csomag látszik és hogy mi volt a feladói LP-vel kezdődő szám

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#67192) V/ válasza laleeee (#67189) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kaptál még ilyen azonosítóval? Én emlékszem rá hogy több ilyennel kaptál, nem változott semmi, csak az Express One-nak van ilyen formátumú nyomkövetési száma: 158271900140700053604400
Levámoltak 6.-án pár napon belül megkapja az Express One és kézbesítik neked.
Ha ezen az oldalon nézed a szállítóknál (Tracked with couriers) csak egy Magyarországon működőt látsz.

[ Szerkesztve ]

(#67193) laleeee válasza V/ (#67192) üzenetére


laleeee
őstag

Igen már az Express One nál van, csak elfelejtettem nézni hogy alul új nyomkövetési szám van, köszi :R :R :R

(#67194) pibácsi


pibácsi
senior tag

Kérdezem, mert még nem volt szükségem rá: a vámolást kérni kell, és nekem kell benyujtani a kérelmet vagy automatikusan kiértesítenek? Mi van, ha direktbe futár hozza? Az összeghatárt - 150 euró - figyelembe kell persze venni és csak e fölött kell vámot érvényesíteni, bár a leírásban ez alatti összegről is szó van. Vagy ez az egyénre van bízva, hogy alatta esetleg kéri-e?
Üdv. Pibácsi

(#67195) V/ válasza pibácsi (#67194) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírtam az Összefoglalóba.
De röviden: 150 € nettó termék értékig automatikus vámolás van (ez persze az áfa megállapítása vagy a már kifizetett áfa tudomásul vétele), neked semmit nem kell küldeni. Ha valamiért nem tudja a szállító megcsinálni akkor kérhet tőled információkat a vásárlásról. Ez mindegy hogy futár vagy posta.
Vannak olyan szállítások amikor Magyarországon nem vámolnak úgy, hogy téged megkeresnének vagy érintene téged és a futár cég vagy a posta belföldi küldeményként kézbesíti a csomagot.
És küldhetnek úgy csomagot Kínából hogy EU-s nyomkövetési azonosítója van és az lényegében EU-n belül mozog az irányodba. A belföldi és EU-s nem vámolandó.

[ Szerkesztve ]

(#67196) pibácsi válasza V/ (#67195) üzenetére


pibácsi
senior tag

Ez a "Vámolás" tulajdonképpen nem vámolás, hanem a posta részére befizetendő 400, ill 800.-Ft? Vagy tényleges vámolást takar amennyiben 150 euró alatt van akkor is?

[ Szerkesztve ]

(#67197) V/ válasza pibácsi (#67196) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez 7. Az AliExpress-en megvásárolt termékek vámkezelési szabályai mindent tartalmaz.
Van az hogy vámmentesség 150 € értékhatárig, az hogy nem kell fizetni vámot az egy dolog, a másik dolog az hogy a vámolás dokumentálást -vámáru-nyilatkozat benyújtása a NAV VÁM-hoz- akkor is meg kell csinálni.
Van még az hogy ha a kereskedő a fizetéskor nem szedi be a 150 € alatti termék áfáját, akkor a vámolás keretében azt is ki kell számolni és be kell szedni-e a szállítást végző cégnek, ekkor ezzel bővül a vámolás dokumentálási folyamata.
Ha a kereskedő beszedte az áfát akkor pedig arról kell tájékoztatni a NAV VÁM-ot ( a szállítón keresztül, de a pénzt is megkapják majd az érintett másik adóhatóságtól) és egyuttal a vámáru-nyilatkozat benyújtását is meg kell tenni.
Van aki ezért a dokumentálási tevékenységért kér díjat és van olyan cég aki nem kér, az általad említett pénzek a posta munkadíja a fentebb említett dolgokért, az nem vámolás, ők vámügynöki szolgáltatási díjnak hívják.

(#67198) pibácsi válasza V/ (#67197) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a tájékoztatást. Átolvastam én azt a részt, de nem volt világos, mert nekem eléggé összetett volt. Én úgy gondoltam, hog 150 EU-ig abszolút békénhagynak és csak utána jön a VÁM-olás.Dehát ez ennél bonyolultabb, így nem lehet tehát tudni, mikor lesz esetleg vámolás. Lehet, hogy 75 EU-nál is pl? Vagy 38 EU-nál is. Ez kitől függ? Tőlem? Ha bejelentem vámolásra, mert én azt akarom, akkor levámolják?
Így azután még most is kavarognak a gondolataim.
Ettől függetlenűl köszönöm, hogy foglalkozol velem.
Üdv. Pibácsi

(#67199) V/ válasza pibácsi (#67198) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor röviden 150 €-ig automatikus a vámolás még akkor is ha a kereskedő nem szedte be az áfát. Csak akkor keresnek ha nem egyértelmű hogy mi van a csomagba a csomaghoz tartozó elektronikus adatok és a vám-árunyilatkozat alapján, ekkor kérhetik a vásárlási adatokat. Neked előre semmit sem kell bejelenteni, vagy csinálni.

Ha több az érték mint 150 €, akkor értesítenek hogy jött csomagod és add be az igazolásokat, ekkor van lényegében tennivalód. Ekkor már viszont a Posta 4000 Ft-ot, a futárcégek 7000-10000 Ft-ot kérnek szolgáltatási díjként és persze fizeted az áfát és a vámot is ha az nem 0% mértékű az adott termékre.

[ Szerkesztve ]

(#67200) pibácsi válasza V/ (#67199) üzenetére


pibácsi
senior tag

Így már értem, tehát mivel automatikus, így nekem csak akkor van dolgom, ha találnak valamit, amit igazolnom kell. Ez viszont alacsonyabb összegnél nem valószínű. Pl. vettem egy órát 28 $ volt. Nem jött semmi, tehát nincs vele gondom. Biztos függ még attól is, hogy mely termékek esnek vámolás alá, függetlenűl az értéktől.
Ha lassan is, de tisztúl a kép. Köszi. Üdv. Pibácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.