Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) V/ válasza Atis1972 (#67748) üzenetére


V/
Topikgazda

Már ketten írtuk, hogy igen. De inkább itt nézd a nyomkövetést.

(#67752) V/ válasza jojoando (#67750) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, az az eladó és a te dolgod. Van a kézhezvételtől vagy a vásárlás zárásától számolt 15 napod bármi probléma rendezésre és annyi.

(#67753) jojoando válasza V/ (#67752) üzenetére


jojoando
senior tag

Csak azért kérdezem, mert ma az Aliexpressz ügyfélszolgálattal beszéltem, azok 2-3 nap alatt rendeznék a dolgot, igérték. Csak ezek szerint bla bla az egész, vagy kiderül keddre ha mégis, de azt majd megírom, minden esetre a listát felajánlották, hogy teljes visszatérítés, részleges visszatérítés, Visszaküldöm kínába javításra , vagy egyezkedek az eladóval, de az nem is válaszolt rá, csak mikor egy szétszedett fejegységet mutattam neki, hogy ha piszkáltam, nincs garancia rá, mondta, én linkel tem a Youtube linkjét honnét fotóztam ki a fejegység alaplapját, aminek baja lehet. Pénzért küld újat de garanciába csendbe van.

(#67754) Atis1972 válasza V/ (#67751) üzenetére


Atis1972
csendes tag

Köszi a tippet, ez a nyomkövető már a Magyar Posta jelzését is tartalmazza.

(#67755) V/ válasza jojoando (#67753) üzenetére


V/
Topikgazda

A 15 napos indítási határidő adott, azon belül tényleg rendezhető 2-3 nap alatt is. De ami 15 napon túli probléma és/vagy termék garancia ahhoz nincs közük.

[ Szerkesztve ]

(#67756) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Úgy néz ki én is belefutottam, hogy nem azzal küldi az eladó amit kifizettem..
Direkt az ali standardod választottam, mert amit eddig azzal küldtek azt az ExpressOne hozta, és tényleg ideért időben.
Amit most vettem az kapott már számot és a PNLUC-ot kapta.
Ez akkor azt jelenti, hogy drága királyi postánk fogja ( már ha fogja..) kiszállítani?
Eddig már ami a postánál jött volna, annak kb. a fele eltűnt, ha ide is ér, akkor se hozzák ki, hanem be kell menni érte...

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#67757) jojoando válasza dmad (#67756) üzenetére


jojoando
senior tag

Nyugi, jó helyről indul, nekem a Yanwen filléres küldést átírták ExpreszOnera, aksit repcsivel küldték, szóval türelem, hamar megjön onnan a cucc valahova, Addigra kiderül változik-e közben valami vagy sem, de jó esélyekkel indul.A Fenggangi küldések nálam aránylag gyorsak. :D

(#67758) dmad válasza jojoando (#67757) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszi! :R
Akkor egyelőre nem aggódom, majd ha itthon lesz és esetleg a postához kerül. :)

Élj úgy, hogy.......

(#67759) V/ válasza dmad (#67756) üzenetére


V/
Topikgazda

Már pedig ez AliExpress standard shipping, ott van vastagon írva, az hogy itthon az Express One, az MPL (ami nem a drága királyi postánk, annak ellenére, hogy egy részlegük a futár jellegű kézbesítésekre), a Packeta vagy a Foxpost kézbesíti, ez nem jelenti azt hogy másik szállítási móddal küldik, most épp ezek a cégek használatosak itteni kézbesítésre.
Nem véletlenül írtam így az Összefoglalóban:
AliExpress Standard Shipping - Nyomkövetés biztosítva, általában Express One kézbesítésű, de szokott kapni EU-s postai nyomkövetési azonosítót, így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.

Azért általában van említve, mert időről-időre változik, változhat az hogy ki kézbesíti.

[ Szerkesztve ]

(#67760) dmad válasza V/ (#67759) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Igen, azért is választottam azt, mert azok mindig megjöttek és mindig az Express One hozta.
Csak most más számot kapott, és betojtam. :)
De akkor van remény, hogy valamelyik "normális" cég fogja itthon kézbesíteni. :R

Élj úgy, hogy.......

(#67761) V/ válasza jojoando (#67757) üzenetére


V/
Topikgazda

Te is tudod hogy ez nem fog változni, ez marad PNLUC....

(#67762) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Ezt a lámpát szeretném megrendelni. [link]
Sose rendeltem még AliExpress-ről, eddig csak max. Wish telefonról.
Ahogy néztem a fórum leírását, illetve az ár alatt is szerepel, hogy 43eFt lesz és tartalmazza az áfát.
Innen tovább ha megrendelem átirányít egy fizetési lapra és online ki kell fizetni azután jönnek a házhozszállítási módok (posta, cs.automata) ?
Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#67763) jojoando válasza V/ (#67761) üzenetére


jojoando
senior tag

A Filléres Yanwen csomit az expreszOne hozta ki sokszor én sem tudom követni ezt hogy, de mindig van valami új a szállításban főleg nekem a fenggang nagyon bejött szállítás terén. Majd kiderül, ha nem borul be. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#67764) V/ válasza Jamby18 (#67762) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne HUF-ban fizess, hanem USD legyen a deviza.
Bruttó ár van kiírva. De a szállítási költség sok. Keresgélnék még.

Fizetés előtt választod a szállítási módot és úgy tedd kosárba és onnan fizetsz.
Az alap szállítás ennél
Shipping: US $36.57 From China to Hungary via Cainiao Heavy Parcel Line
a másik opció pedig
Shipping: US $59.46 From China to Hungary via AliExpress Standard Shipping
A fizetés bankkártyával lehetséges és az AliExpress felületén megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#67765) V/ válasza jojoando (#67763) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem Yanwen, hanem Cainiao, de az AliExpress Standard Shipping volt vagy más? És még a logisztikai központban az indulás előtt változott meg az azonosító.

[ Szerkesztve ]

(#67766) jojoando válasza V/ (#67765) üzenetére


jojoando
senior tag

Nem tudom, mivel rendeltem derékövet, ami megjött, de az öv tartót nem küldte a termékhez, azaz ezt úgy küldte utólagosan, amiről semmi infóm nincs csak a száma és mindenhol a Yanwen Logistics szerepel, illetve a furcsa Expressz One számsor

(#67767) V/ válasza jojoando (#67766) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ez nem egy normál vásárlás és annak szállítása volt, ez szerintem más kategória, ha valami utólag van küldve.

[ Szerkesztve ]

(#67768) jojoando válasza V/ (#67767) üzenetére


jojoando
senior tag

Értéke 100Ft és ahogy írtam, kihozta a futár, érdekes volt részemre

(#67769) csuhi17


csuhi17
tag

Nem értem minek pánikoltok azon hogy EO vagy MPL.
Nekem úgy tűnik hogy a két csomag az országba ugyanúgy jön be, csak itt nem az EO hanem a Posta kapja meg. Nincs rá plusz költség és van követési lehetőség.
Eddig csak egy követhető csomagom tűnt el és pár régi Wish és amit nem lehetett követni...

Most van egy rakat choice os rendelésem még egy pár normális nagyrésze EO összevont és van ami egy darabos, van egy PNUC és egy CK...NLes.
Szerintem ha a helyi szállítottak nem gykér akkor nem kell miatta pörögni feleslegesen.

Azt meg hogy mikor melyik hozza szerintem attól függ, hogy melyik mennyire van leterhelve.

(#67770) g_g_g


g_g_g
őstag

Kis segítséget kérnék, de könnyen lehet, hogy én bénázok el valamit.
Rendeltem 4 db kábelt, de csak 3-at kaptam meg.
Volt videó a kicsomagolásról, elküldtem nekik, válaszoltak is, hogy az ő hibájuk, küldik az elmaradt darabot.
Kaptam egy linket, ahol 0,01 $-ért kellene rendelést leadnom, ezzel nincs is gond, de számol 0,56 $ szállítási költséget.
Azt írták, hogy csak 0,01$-t kéne fizetnem, de nem tudom, hogy tudnám ezt kivitelezni.
Szállítási lehetőségeknél sem találtam ilyen opciót.
[kép]
[kép]

(#67771) csuhi17 válasza g_g_g (#67770) üzenetére


csuhi17
tag

Bocs butaságot írtam most látom csak1 darabot lehet ...

[ Szerkesztve ]

(#67772) LouiS22 válasza g_g_g (#67770) üzenetére


LouiS22
veterán

ingyen nem lehet rendelni, ezt oldják meg a 0,01-gyel: elvileg kell lennie a store-bna egy ilyen "terméknek". A szállításnak meg van költsége, de most kb 150 forintról beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#67773) g_g_g válasza LouiS22 (#67772) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, a termék meg is van.
Nem a 150 ft miatt, de ők hibáztak (ezt le is írták) és egy 275 ft-os kábel miatt arányaiban soknak érzem a 150 ft-ot is.
Ha nem lesz valami ötlet, ki fogom fizetni persze, de nincs jó üzenete ennek számomra.

[ Szerkesztve ]

(#67774) Jar válasza g_g_g (#67773) üzenetére


Jar
tag

Egy - két alkalommal volt olyan, hogy 1 centet kellett fizetnem az eladó miatt lemaradt termékért, a számlát (ha jól emlékszem) a megrendeléseim közé tették. Ott tudsz nekik üzenni, hogy nem tartod méltányosnak a szállítási díjat, módosítsák nullára.

Még egy megoldás, csinálsz egy érvénytelen fizetést és úgy kéred a korrigálást.

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#67775) gebro


gebro
aktív tag

Üdv.
A Digitaling Store-ból rendeltem 3 terméket (kalapács, szerszámos táska és egy kés), a PNLUC109342780011165000000 csomagszámot kaptam hozzá. Mire számítsak, újra küldi vagy pénz vissza? Írtam neki, de nem igazán számítok válaszra.

A Parcelsapp szerint csempészáru.

(#67776) cof válasza V/ (#67761) üzenetére


cof
veterán

Még az elején változhat. Ez nem tudom már kié volt, de itt is PNLUC-ból EO lett:

PNLUC100465260011117000000
PNLUC102450370016725000000

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67777) V/ válasza gebro (#67775) üzenetére


V/
Topikgazda

Csempészáru :F Folyamatosan vásárolunk ebből a promócióból, mert ez ők küldik, de ilyet sehol nem láttunk említeni. Hülyeség. Még a kés is ha hosszabb a penge mint 8 cm szállítható, csak megfelelően kell csomagolni.
A bicskás kanálkészlet eljött és a konyhakés készlet is pedig abban voltak nagy kések is. A másik kettővel nem lehet gond.
Thor pörölye nem szállítható.
Honnan a fenéből gondolja a begyűjtő logisztika, egyrészt nem kell vele foglalkozniuk és egy adott országon belül nincs csempészet, át kell lépni valami országhatárt.
Mobil app-ban küldött üzenetre reagálni szoktak.

[ Szerkesztve ]

(#67778) V/ válasza cof (#67776) üzenetére


V/
Topikgazda

Amihez vonatkozva írtam az hogy ha már elindultak akkor ezek egyáltalán nem változnak, persze ha van élő példa az elmúlt 2 hétből amióta ez a kézbesítési mód megjelent akkor módosítom az álláspontomat. Mielőtt kijön a logisztikából akkor persze lehetséges, de ha már úton van ide nem fog megváltozni.

[ Szerkesztve ]

(#67779) Jar válasza V/ (#67778) üzenetére


Jar
tag

Elmúlt két hétből (nálam) nincs élő példa, de 2023 június 19 - én ezt írtam Neked: PNLUC - ból EO lett ! Hétvégi munkaszüneti napok beleszámítanak ?

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#67780) V/ válasza Jar (#67779) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de nem az összevont szállítás miatt? Egyedi küldeményként jön?
De akkor nem pontosan fogalmaztam meg elnézést, már elindult csomagra gondoltam.
Úgy június 19-én jelent meg ez a kézbesítési mód, onnan számolva.

[ Szerkesztve ]

(#67781) Jar válasza V/ (#67780) üzenetére


Jar
tag

Nyomoztam egyet, úgy csapták hozzá valamihez, de a #67778
hozzászólásodban az összevont szállításra nem tértél ki, én csak válaszoltam.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#67782) bencematesz


bencematesz
csendes tag

Sziasztok. Kis segítséget kérnék. 2x fizettem az áfát, mert az eladó nem küldte az IOSS számot. Az összefoglaló 8. pontja szerint csináltam mindent, de mindig az alábbi üzenet jön.
Sorry, the system was busy. Please try again later, thank you.
50x próbáltam...
Köszönöm

(#67783) cof válasza Jar (#67781) üzenetére


cof
veterán

Nem az én csomagjaim. Csak bedobtam, hogy volt már példa változásra.

Nekem még ECSCCA csomagok vannak, de ugye az Saver Shipping és abból lesz összevont EO. Majd mostanában rendelek megint egy pakkot aztán kiderül, hogy lesz.

Nem egységes mert a mostani kacatos EO lett, az előző meg PNLUC MPL. Megmozdult végre nálam is a 20-ai pakk. De gondoltam, hogy nem kapjuk meg holnap...

szerk.: Na de, talán lesz belőle valami.

2023. 07. 06. 20:41 Szállítás A küldemény szállítás alatt Csomaglogisztikai Központ|Budapest

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67784) Jar válasza cof (#67783) üzenetére


Jar
tag

Örülök, hogy lassan odaér a beragadt csomag.

Nekem is két kacatos van úton, egyik EO, másik PNLUC.

Úgy látom, a legnagyobb delay az import vámolás vége és a szállító cégnek (EO, MPL) történő átadása között keletkezik.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#67785) gebro válasza V/ (#67777) üzenetére


gebro
aktív tag

Engem is meglepett gondolhatod. A késre gondoltam, de az is csak 12cm-es a pengéje és bőrtok van hozzá.
Na mindegy ha lesz fejlemény visszajelzek.

[ Szerkesztve ]

(#67786) barry26 válasza csuhi17 (#67769) üzenetére


barry26
csendes tag

Ezt cáfolnám, nekem küldött kezelési díjat az MPL 399 huf értékben...
Fele csomagot express one hozta, amit később adtak fel az már MPL -hez került...
Express one már megjött 2hete, postai csomagról még se kép se hang pedig 15day deliveryvel jönne

Erre váltott át hétfőn, küldték a vámkezelési díjat...
UA553825873AE

[ Szerkesztve ]

(#67787) jézusom


jézusom
addikt

Ez a hitvány királyi posta tegnap túltett önmagán. A napokban nem tudom 2-3 fizettem ilyen 399 Ftt, erre posta ládában egy cetli hogy menjek be valami külföldi csomagért, és fizessek 800Ftt. WTF? Küldtek egy emailt is erre a csomagra de ott nem irták hogy fizessek, pedig online csdak 399 szokott lenni. Gondolkozom, inkább át se veszem, majd ali vissza fizetni.

(#67788) csuhi17 válasza barry26 (#67786) üzenetére


csuhi17
tag

Én a PNLUC-s ről beszéltem nem a kínai postásról.
Nem arra gondoltam amikor menet közben átvált mm még ott másikkal küldik el.

De ha jól emlékszem még nem írt senki olyat hogy PNLUC vél bejött és fizetnie kellett.

Olyan nekem is volt már hogy Ali standard al rendeltem és .....NL lett belőle amire V/ azt írta nem kellene hogy megvámolják erre mégis.
Most pl az Ali standard omhoz CK...NL eset kaptam.

-- törölt bejegyzés --

[ Szerkesztve ]

(#67789) ferenck


ferenck
senior tag

Van egy új rendelésem, eredetileg PNLUC számot kapott, majd átváltott EO-ra. Nem bánom. :)

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#67790) V/ válasza cof (#67783) üzenetére


V/
Topikgazda

Amelyek összevont csomagok lehettek, ez más kategória, de akkor ha szólóban jön nem változik, ha kombinálják akkor ahogy a többi, ez is Express One kézbesítésű lesz. Majd ezt írom ha rákérdeznek.

(#67791) V/ válasza jézusom (#67787) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mindig fizetik vissza, szóval erre azért gondolj.
Ha menet közben valami gagyi postai azonosítóra váltott (pl: UA553825873AE) ott nem mindig kapnak meg minden adatot -elektronikus elérhetőség- és ezért csak az utánvétes kézbesítés van, nem az ő hibájuk hiszen a program csak az elektronikus adatokból végzi az automatikus vámolást, nem olvasgat küldemény címkét és ha nincs információ akkor nem tud online fizetést generálni. Az értesítőt a helyi posta írja, ők már látnak küldemény címkét.

(#67792) nmth95


nmth95
újonc

De jó olvasni, hogy néhányan már kapják a 20.-ai pnluc-os csomagokat. Nekem meg még mindig változatlan a státusza.. Röhej azért, hogy itt van már az országban és sehol nem lehet érdeklődni felőle.

(#67793) V/ válasza nmth95 (#67792) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugi, a tied is feldolgozásra kerül.

(#67794) jojoando válasza jojoando (#67753) üzenetére


jojoando
senior tag

Ahogy írtad az ügyfélszolgálat válasza , védelmi idő lejárt garanciába meg a Kínai tojik rá, jó pénzért küld alkatrészt a kedves.

(#67795) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Belefutottam egy ilyenbe:

Tegnap este kaptam egy e-mail, hogy kérnek 3800HUF-ot, mert ennyi az ÁFA-ja.
Befizettem, és most várom hogy a franc lesz... Csak azért piros mert várja a Magyar Posta Vámügynök-nek befizetett 3800 HUF könyvelését? Vagy ez még bonyolódhat? Illetve nem értem az egészet, mert 11 K-t írt Küldemény értéknek, de ez nem annyi, hanem inkább 70K. Hozzáteszem én nem kértem az eladót hogy hamis értéket írjon rá, így nem tudom honnan veszik ezt a 11K értéket...

[ Szerkesztve ]

(#67796) V/ válasza Harcipocok84 (#67795) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha on-line befizetted akkor rendben van és azonnal könyvelődik mert bankkártyás fizetés van. A csomag megy feléd a kézbesítési útvonalon, pár napon belül megkapod.
Mással meg nem kell túl gondolni semmit. Ha ennyit kértek azért van mert a küldemény adatok ilyen értéket tartalmaztak, töltsd le a dokumentumokat és látni fogod a számokat, én nem reklamálnék.
Az AliExpress nyomkövetéssel meg nem kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#67797) haruspex


haruspex
aktív tag

Nos hát, eléggé amatőr módon megszívtam, illetve aki kérdezni, hogy mi a baj az mpl-lel annak itt van:
rendeltem egy telefont, megbízható eladótól, konkrétan a Honkong Goldway-től régi motorosok talán még emlékeznek is rájuk.

Megjött a postára, értesítő ilyesmi nyilván semmi, de legalább emailt küldtek, másik csomaggal együtt elhoztam, bevásárlás, és irány haza.

Itthon láttam, hogy kiszakadt 2 centin, gondoltam, vagy útközben, de látszott a telefon doboza,. Kibontom, nincs lefóliázva, egyedül a tok van benne.

Én 90%-ig biztos vagyok benne, hogy útközben kerültek ki belőle a dolgok. Egyelőre írtam az eladónak, de nem sok reményt látok. Bónusz ajándék lett volna....

(#67798) spiky03 válasza spiky03 (#67476) üzenetére


spiky03
veterán

Jelentem ma az MPL hozta a kis csomagot. :C
Még épp időben mert 9-én járt volna le a határidő, igaz kifutottak a 15 napból, de legalább megérkezett. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#67799) LouiS22 válasza spiky03 (#67798) üzenetére


LouiS22
veterán

A 15 nap 15 MUNKAnapot jelent (szombat és vasárnap nem játszik).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#67800) V/ válasza haruspex (#67797) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Kínából, Honk Kongból jön semmi bizonyítékod nincs arra hogy az itteni kézbesítő cégnél tünt el a csomag tartalma. Akkor mi a baj az MPL-el? Ez is PNLUC-s azomónosítójú volt? Azért van mekülönbözteve az MPL és a Magyar Posta mert az előbbi belföldi csomagok gyors szállítása és kézbesítés, gyakorlatilag futár cég, míg a második levélküldeméynek és normál csomagok kézbesítését végzi, a munkaterületek különbözőek. Az MPL azon az elérhetőségen értesít amit megkapnak, így az jöhet sms vagy e-mail formában, ritja ha mindkettő jönne, de nyomkövetés mutatja a kézbesítés lépéseit akármelyik féle csomagról, postai küldeményről van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.