Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) Sungoo válasza szmyky (#12298) üzenetére


Sungoo
addikt

Mondjuk ezt most nem értem. Ha a TN random generált, akkor a különböző nyomkövetési oldalakat hogy tudja becsapni? Jelen esetben pl. megérkezett a postára.

(#12302) szmyky válasza Sungoo (#12301) üzenetére


szmyky
aktív tag

Úgy tudja becsapni, hogy az adott nyomkövetőt kiadó szállítónak van egy központi bázisa, ahonnan veszi az infót az összes nyomkövetö site, így tudja becsapni!
Például a magyar tracking-eket, az összes oldal a magyar posta adatbázisából veszi.

Igazából a lényeg annyi, hogy a csomagok megérkeznek majd, csak generálnak képzelt útvonalat, hogy a vevők lenyugodjanak, hogy a csomag érkezik!

Olcsó postával egy minőségibb szolgáltatás képzetét keltik...ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#12303) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Rendeltem 2 telefon tokot, amiből csak 1 érkezett meg. Nyitottam disputeot részleges refund igénnyel. Az eladó reagált, hogy elküldi újra, csak zárjam le az ügyet. Közben a protection time-ot kinyújtotta november 4-ig.

Ha most elfogadom ezt az opciót és közben mégsem érkezik meg a másik tok, akkor a protection time lejárta előtt újra tudom nyitni az ügyet (korábban mintha azt olvastam volna valakinek a hozzászólásában hogy igen, csak biztosra szeretnék menni)?

Mivel az első küldeményt is Yanwen TN-el küldte, így szinte kizártnak tartom, hogy az újraküldésre rendes TN-t adni amit végig tudok követni.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#12304) KamuMazsola válasza m0ski (#12303) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ha egy kicsit visszaolvasol, volt mostanában téma. Amíg a vásárlóvédelem tart újra lehet nyitni a disputot.

Üdv.: KamuMazsola

(#12305) m0ski válasza KamuMazsola (#12304) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm!

Láttam a hozzászólásokat, de mivel egymásnak ellentmondó információk is voltak, ezért gondoltam inkább megkérdezem.

(#12306) V/


V/
Topikgazda

Kellene egy kis segítség. Látott már valaki olyat az Alin-, hogy micro USB kábel egy apa, két anya véggel? A tabletbe menne a billentyűzet és a nagy USB átalakító kábel, amihez egér és pendrive csatlakozik. Köszi előre is. Már leszűkítettem a keresést 5000-re de ez még nagyon sok lapozás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12307) Met válasza V/ (#12306) üzenetére


Met
nagyúr

Valami ilyesmi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12308) V/ válasza Met (#12307) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, a két nagy USB helyett két micro kellene és ezeknél ami a képen látható csak töltés megy a kis USB-n, legalábbis ami nekem van azoknál, a billentyűzet meg sem nyikkan, ha bedugom abba, hiába kapcsolom át

[ Szerkesztve ]

(#12309) Met válasza V/ (#12308) üzenetére


Met
nagyúr

Aha, akkor hogy kellene? Egyik végé micro usb apa a másik végén 2 micro usb anya?
Vagy 3?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12310) Makifeju


Makifeju
tag

Sziasztok Sorstársak!

Egy érdekes dologra lettem figyelmes. Rendeltem egy csókától lcd-t,üzenetben küldtem neki a sajátom fotóját hogy pontosan az kell,nem utángyártott. Minden oké,a manus írja hogy azt küldi. Lcd megjön,persze nem az ami kell,nem is műkszik. Írok neki hogy mi a helyzet,de az üzenetküldésnél nem tudom csatolni a képet mert mikor feltölteném,kiírja hogy ne osszak meg személyes adatokat,meg hogy ne legyen a kép 5 megánál nagyobb. (ezerszer küldtem már gond nélkül)
Az érdekesség mindebben az hogy csak akkor vannak ilyen kép vagy videófeltöltési problémáim ha van folyamatban disputom,egyébként soha. Most is van 3 lezáratlan dolgom velük. Mindhárom vitát egymás után nyitottam,és a harmadiknál például csak úgy sikerült már megnyitni hogy magyarul írtam le hogy mi a bajom,az angol szövegre simán kiírta hogy ne használjak kínai karaktereket.
Nos tényleg csak nekem tűnik úgy hogy az ali szivatja azt aki sokat panaszkodik?
Vagy tényleg ellehetetlenítik az oldal használatát a számukra problémás vevőknek?
Valakinek hasonló tapasztalatok,esetleg megoldás a felmerülő problémákra?

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#12311) V/ válasza Met (#12309) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyik végé micro usb apa a másik végén 2 micro usb anya?
Pontosan.

(#12312) Met válasza V/ (#12311) üzenetére


Met
nagyúr

Ehhez veszel átalakítókat? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12313) V/ válasza Met (#12312) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ehhez:

Ez lenne az egyik micro-ba dugva,

a billentyűzet tokkal lenne a másik

a tableten egy bemenet van

[ Szerkesztve ]

(#12314) Met válasza V/ (#12313) üzenetére


Met
nagyúr

Mondom én hogy az jó lesz :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12315) Sungoo


Sungoo
addikt

Amatőr probléma, de nekem magas:
Adott a regisztrációnál az e-mail, jelszó páros. Na most ha a loginnál a facbook-ra nyomok, automatikusan belép, és ugyan úgy néz ki a profilom. Természetesen a FB e-mail/jelszó páros teljesen más. Le lehet valahogy választani a FB logint az aliról? :F

(#12316) rekata


rekata
csendes tag

Sziasztok!
AliExpress oldalról rendelnék, és mindenképpen olyan TN számmal, ami háztól-házig követhető.
Ez a típusú az?
Shipping Company Estimated Delivery Time Shipping Cost Tracking Information
AliExpress Standard Shipping 19-27 days Free Shipping Available

Vagy inkább plusz pénzért kérjem a Post NL -t? Szóval igazából az lenne a kérdésem, hogy ahol az van írva, hogy: Tracking information - Avaible, akkor a megrendelési helytől, egészen a szállítási címig követhető?
Előre is köszönöm a segítséget!!!!

[ Szerkesztve ]

(#12317) V/ válasza rekata (#12316) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első nem valószínű, de küldték már igazi nemzetközi postai azonosítóval az Aliexpress akármivel, a másik (NL) előfordul, hogy Amszterdamtól lesz az igazi, vagy csak addig.
Tracking information - Avaible, ez már teljesül a sima kínai levél azonosítónál is, Kínában követhető.
Látod 19-27 nap a szállítási idő, igazán nincs jelentősége a háztól házig-nak, pont otthon akarsz lenni amikor viszik? A megérkezés után akár 1 hétig is dekkolhat a vámon. 60 napon belül általában megjön, mindegy milyen számmal küldik.

[ Szerkesztve ]

(#12318) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Ennél a szitunál kell-e bármit is tennem még?
Múlt hét hétfőn fizettem és rendeltem tegnapelőtt írtam a tagnak hogy sietni kéne, akkor azt írta hogy aznap postázza, de maradt minden ugyanúgy...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12319) rekata válasza V/ (#12317) üzenetére


rekata
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! Csak azért szeretnék TN - t, hogy talán így a posta nem nyulja le. Apróságok jönnek majd, így átvételkor fizetnem sem kell majd. :) És akkor ezek szerint a postás meg vagy bedobja, vagy értesítéssel kapom meg postán, attól függően, hogy milyen típusú a szállítás vagy milyen kedve van. :)

[ Szerkesztve ]

(#12320) V/ válasza rekata (#12319) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy bedobja, vagy aláírás ellenében átadja, ha nem vagy otthon értesítést hagy bármilyen küldemény esetén.

(#12321) V/ válasza Bogyi007 (#12318) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy lezáródik automatikusan és majd visszakapod a pénzed, vagy adsz -kérsz- időt a feladási idő növelésére a EXTEND ORDER PROCESSING TIME gombra kattintva, ha az is lejár lásd a mondat első részét.

[ Szerkesztve ]

(#12322) Bogyi007 válasza V/ (#12321) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nincs bizalmam az eladó felé már, így inkább jöjjön a pénz vissza. Csak én tudok hosszabbítást kérni/adni vagy az eladó is megtudja ezt tenni?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12323) szmyky válasza rekata (#12319) üzenetére


szmyky
aktív tag

NL Post-tal kérd és akkor követheted!
Azt akkor látod, amikor feladja, a kínán belüli mozgást nem látod, de amikor hollandiába ér már követhető, amíg meg nem kapod!

(#12324) Bogyi007 válasza V/ (#12321) üzenetére


Bogyi007
veterán

Most jött az üzenet hogy postára adta a csomagot 45 napos vásárlói védelemmel egy ilyen postai nyomkövetési számmal: RK523568717CN

Hát nem tudom. Nekem ez továbbra is bűzlik....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12325) szmyky válasza Bogyi007 (#12324) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ez, ha feléled akkor követhető tracking lesz!
És 45 nap alatt tuti ideér, ez általában 15-25 nap alatt megjön!

(#12326) V/ válasza Bogyi007 (#12324) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár nap múlva nézz rá ezeken a keresőkön egyes és kettes

(#12327) Oldman2


Oldman2
veterán

Júliusban rendeltem egy ilyen USB Charger Meter-t, ami működik kafán, de nemrég rájöttem, hogy nem tökéletes a kicsike.

Rendeltem 1/2A-es műterheléseket is, amikkel (jelenleg) a Blitzwolf USB kábelek terhelhetőségét akartam tesztelni.

De mivel a Mérőkütyün csak sima USB bemenet van, a kábelt nem tudom elé kötni, hogy azon átfolyjon a teljes áramfelvétel.

Olyan Charger Meter-t tudnátok-e ajánlani, amin sima és Micro USB bemenet is van?

Ez esetleg pont ilyen lenne?

(#12328) zoli100525


zoli100525
újonc

At lenne a kérdésem hogy rendeltem egy telefont már átt kellett volna hogy vegyem de nem tdutam átvenni mert rosszul címezte meg az eladó ebbe tud valaki segiteni hogy mit csináljak??

(#12329) vityax82


vityax82
tag

Sziasztok!
Gyors segítségre lenne szükségem!
Reneltem 1 hibás eszközt amit az eladóval sikerűlt megbeszélnem és abban maradtunk hogy ha megadom a PayPal fiókomat akkor visszautalja a pénzem!
Ilyenkor mit kell neki megadnom mert számlaszámot nem találtam!
Illetve a TOp Up menüpontban találtam egy bankszámlaszámot és egy Transfer ID számot.
Elég ezt a két számsort elküldeni neki vagy más is kell?

(#12330) lostprophet válasza vityax82 (#12329) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Tudtommal a Paypal "számlaszámod" az az email cím, amivel belépni is szoktál.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#12331) lostprophet válasza zoli100525 (#12328) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Mármint hol kellett volna átvenned? Már a magyar postán van?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#12332) V/ válasza zoli100525 (#12328) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt vásároltál és rosszul címezte meg? A te általad megadott adatokat nyomtatják ki, hogy lehetséges amit írsz?

(#12333) V/ válasza vityax82 (#12329) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal belépési e-mail cím az azonosítod.
Sértődés ne legyen, akkor minek neked Paypal ha az sem tudod miként működik?

(#12334) vityax82 válasza V/ (#12333) üzenetére


vityax82
tag

Ó 2 éve megcsináltam és azóta be sem léptem mert össze van kapcsolva a webkártyámmal!
Egyébként OTP-s vagyok és ha a webkártyaszámomat adom meg, ők kínából tudnak arra utalni?

(#12335) V/ válasza vityax82 (#12334) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tud senki bankkártyaszámra direkt utalni. Csak bankszámlára lehet, de nekik is és neked is a devizás utalás egy kicsit sok pénzbe kerül.
Ezt nem igazán értem: 2 éve megcsináltam és azóta be sem léptem mert össze van kapcsolva a webkártyámmal!
Ha használod, vásárolsz vele akkor célszerű belépni, ha 2 éve csináltad, lehet hogy már lejáróban van a kártyád, csak be kellene lépni, mivel aere akarnak pénzt küldeni ellenőrzésképpen csak be kellene lépni, mert ha azóta nem, nem lesz egyszerű a belépésed.

(#12336) vityax82 válasza V/ (#12335) üzenetére


vityax82
tag

Semmi probléma az imént léptem be !
Mivel többnyire az aliexpresszt használom, ott nem a paypal van megadva hanem a webkártyám!

(#12337) lostprophet


lostprophet
aktív tag

HunGary
Destination Country
2016-08-31
09:00:00
【TTL】Estonia - Tallin - Arrival at outward OE

2016-08-28
02:25:00
【HKG】Hong Kong - Shipped by air
2016-08-26
13:38:33
【SZX】Received in Shenzhen

China
Original Country
2016-08-26
08:45:58
Successful departure from Warehouse
2016-08-26
01:06:32
Warehouse processing complete
2016-08-25
21:44:12
Successful package picked up by Warehouse

Feltételezzem, hogy valamiért véletlenül Észtországba küldték a csomagot (vagy a posta elcímkézte)?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#12338) V/ válasza lostprophet (#12337) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha azt a fránya nyomkövetési számot is látnám :F
Szerintem csak gondolva hogy xxxxxxxxxxEE a vége onnan jön majd Mo-ra a küldemény mivel a Észt EU raktáron keresztül küldi.
Vagy egy nem a neked szánt nyomkövetési számot írta a te a vásárlásodhoz.
vagy a posta elcímkézte)? A feladó 98%-ban azt nyomtatja ki és nem kézzel írja rá amit te az Aliexpress fiókodban megadtál címet, ha az helytelen, akkor nem a posta csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#12339) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

Alirol rendeltem Nexus 4hez kijelzo-digitizer-lcd kombot.
az ontveny nem az igazi, de azert valahogy passzol, viszont a digitizeren apro pottyok vannak, amik csak bekapcsolt kijelzonel, homogen feluleten latszodnak, olyanok, mint rengeteg kis pixelhiba, cska szabalyos "halot" alkotnak (nem osszefuggot). hasznalhato, de zavaro

szerintetek erdemes megreklamalni?

(#12340) Makifeju


Makifeju
tag

ÚGY LÁTOM SENKI NEM OLVASTA,TEHÁT MÉGEGYSZER !!

Egy érdekes dologra lettem figyelmes. Rendeltem egy csókától lcd-t,üzenetben küldtem neki a sajátom fotóját hogy pontosan az kell,nem utángyártott. Minden oké,a manus írja hogy azt küldi. Lcd megjön,persze nem az ami kell,nem is műkszik. Írok neki hogy mi a helyzet,de az üzenetküldésnél nem tudom csatolni a képet mert mikor feltölteném,kiírja hogy ne osszak meg személyes adatokat,meg hogy ne legyen a kép 5 megánál nagyobb. (ezerszer küldtem már gond nélkül)
Az érdekesség mindebben az hogy csak akkor vannak ilyen kép vagy videófeltöltési problémáim ha van folyamatban disputom,egyébként soha. Most is van 3 lezáratlan dolgom velük. Mindhárom vitát egymás után nyitottam,és a harmadiknál például csak úgy sikerült már megnyitni hogy magyarul írtam le hogy mi a bajom,az angol szövegre simán kiírta hogy ne használjak kínai karaktereket.
Nos tényleg csak nekem tűnik úgy hogy az ali szivatja azt aki sokat panaszkodik?
Vagy tényleg ellehetetlenítik az oldal használatát a számukra problémás vevőknek?
Valakinek hasonló tapasztalatok,esetleg megoldás a felmerülő problémákra?

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#12341) V/ válasza Makifeju (#12340) üzenetére


V/
Topikgazda

Videó az Aliexpressen nem tölthető fel szerintem, Kínában pedig blokkolnak videómegosztó oldalakat ha még is küldenél valahogy, az azért sem sikerülhet.
A képet méretezd át vagy vedd lejjebb a felbontását.
Töröld az Aliexpress sütiket a böngésződben.
csak akkor vannak ilyen kép vagy videófeltöltési problémáim ha van folyamatban disputom,egyébként soha.
Azonkívül miért töltenél fel képet és "videót" az Aliexpressre?

És nem volt ilyen problémám soha amit írtál, ha dispute-t kezdeményeztem.

[ Szerkesztve ]

(#12342) Zoty4 válasza lostprophet (#12337) üzenetére


Zoty4
őstag

csak nem az akcios sandisk memoriakártyák?:D

(#12343) lostprophet válasza Zoty4 (#12342) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Nem mennék vele semmire, mert a Oneplus 3 nem bővíthető :D
Telefontok.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#12344) Makifeju válasza V/ (#12341) üzenetére


Makifeju
tag

Videókat lehet,sőt kell is feltölteni ha vitát nyitsz,ezzel bizonyítod az igazadat!
Képet azért töltök fel hogy az eladó lássa is mi a probléma,illetve hogy az valós.
A kép mindíg hibátlan,méret,formátum oké,sütik minden böngészőből kitakarítva!
Ma nyitottam egy disputot nagy nehezen,mivel az oldalra sem nagyon engedtek be.
Minden kitöltve,bizonyítékok fent,leírás korrekt,de a végén a submit-ra kattintva nem történik semmi!!
És mondja még valaki hogy nem szándékosan szivatják az embert a mocskos sárgák!!!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#12345) V/ válasza Makifeju (#12344) üzenetére


V/
Topikgazda

Most csak annyit kérek, hogy a videó feltöltési link elérhetőségét add már meg. Mert 5 Mb-os videó nem igazán mutat sokat. De az Aliexpressen csak képeket lehet mellékleni, csak jpg, png, gif, or bmp formátumút, nem is ad fel avi vagy mp4 lehetőséget
A többire nem reagálok, ha minden oké nálad, akkor az eredeti kérdést sem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

(#12346) szmyky válasza Makifeju (#12344) üzenetére


szmyky
aktív tag

Lehet videót feltölteni, de meg kell sajnos próbálni több böngészőt is...
Nekem az Explorer-el sikesrült, Firefox-al nem!

(#12347) V/ válasza szmyky (#12346) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdésem számodra is ugyanaz, hogy az Aliexpress felületének mely részén töltesz fel videót dispute indítása, vagy az eladónak üzenetküldés esetén. Böngészőtől függetlenül nem találom.
Ezt én kérdeztem nem Makifeju

[ Szerkesztve ]

(#12348) szmyky válasza V/ (#12347) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ha nyitsz disputot, akkor a bizonyítékok feltöltésénél videót is tudsz feltölteni, de most telefonról írok és nem tudok printscreent csinálni az asztali Aliexpress disputról!

[ Szerkesztve ]

(#12349) szmyky válasza V/ (#12347) üzenetére


szmyky
aktív tag

Látod milyen rendes vagyok, kerestem egy gépet, hogy megmutassam!
:U

(#12350) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

A kovetkezoben kernem a segitsegeteket:

A csomagkovetesnel a kovetkezot latom: Letetbe helyezve / Deposited

Illetve a csomag itt van a postan 08.22-e ota.
A csomag erteke 20.44$

Mit jelent ez?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.