Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) V/


V/
Topikgazda

Valami tényleg változott, mert a fizetési visszaigazoláson arra biztatnak, hogy nyissak Aliexpress fiókot, bár anélkül fizetni sem tudtam volna. Nem egészen világos a dolog.
A Continue gombra kattintva megy az Aliexpress oldalára. Minden vásárlás után készítsek fiókot, hogy tudjam követni, elmenteni a címet és a fizetési információkat :W ?????

Csak kezdenek elgurulni a gyógyszerek máshol is.

[ Szerkesztve ]

(#12102) pkl


pkl
újonc

Telefont rendeltem aliexpress-ről 60$ értékben singapur post-tal. A magyar posta még azt írja nem érkezett meg.

2016.08.10 19:12
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2016.08.12 01:30
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Az aliexpress ha jól értelmezem azt írja igen:

2016-08-12 14:51:00
Arrival at Destination (Exchange Office)

2016-08-12 01:30:00
Célországba elküldve / Item sent abroad

2016-08-10 19:12:00
【HUBUD】Transit to Air Transit Centre

2016-08-10 19:12:00
Célországba elküldve / Item sent abroad

Akkor most melyik igaz? Felhívtam a postát, azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy még nem érkezett meg és ez egy ajánlott levél. Hogyan jöhet telefon levélként? Ajánlott levélnél is megvan az esélye, hogy ÁFA-t kell fizetni vagy csak csomagnál?

(#12103) Criminal017 válasza pkl (#12102) üzenetére


Criminal017
őstag

2 kg alatt minden levélnek számít, bármi is van benne, bárhogy is néz ki.
De ettől függetlenül lehet vám, áfa minden, ha a határértéken felül van.

A posta.hu-s nyomkövetőt minden nap kb. éjjel egykor frissítik, holnap szerintem relevánsabb adatot kapsz, mert egyelőre nincs szinkronban a kettő... :F

(#12104) V/ válasza pkl (#12102) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt is nézz rá a nyomkövetési számra.

(#12105) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy ilyen terméket [link] , ami a mobile order esetében még olcsóbb.

A 17track viszont a legutolsó bejegyzésre ezt írja: The shipment item has been stopped during transport, The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable.

Ez mennyire jelent rosszat? Vám alá fogták úgy a terméket, hogy bőven nem haladja meg a határokat?
Az item TN-je RE434872970SE.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#12106) marontoni63


marontoni63
csendes tag

Sziasztok! Mostanában, érdekes módon nem jelennek meg a visszajelzéseim a vásárlásról ,pedig mindig írok- (öt csillagos jellemzéseket adtam).Más is találkozott már ezzel?

(#12107) V/ válasza LyonnaisFan1 (#12105) üzenetére


V/
Topikgazda

Már a postásoknál van.
11.08.2016 08:38 Vámon Hungary HU
15.08.2016 13:16 Nemzetközi helyen történik a csere(átrakás) Hungary HU

A postai elosztó központban van azt jelenti.
Ezzel néztem.
De nincs jelentőség, velem is többször előfordult, hogy 3000-4000 Ft-os dolgokra kérték a vásárlási igazolást, elküldtem, egyértelmű volt hogy értékhatár alatti és azután jött tovább.

[ Szerkesztve ]

(#12108) Maksifül válasza tobias40 (#12070) üzenetére


Maksifül
senior tag

Természetesen azonnal töröltem a rendelést, amint észrevettem. Ezt is írtam a korábbi kommentben.

Azt hogy ki vásárolHATOTT a kártyámmal abból "tudtam", hogy a terméket egy kazahstáni névre, s címre rendelte. Gondolom, magának vásárolta volna a tolvaj a cuccot, nem valaki másnak küldette volna.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#12109) szmyky válasza marontoni63 (#12106) üzenetére


szmyky
aktív tag

Igen, sajnos mostanában ha értékelek előfordul, hogy "Fund Processing" státuszba kerül.
Nem értem, hogy mi ez!
:F

(#12110) Maksifül válasza V/ (#12071) üzenetére


Maksifül
senior tag

Amikor a megrendelést /még nem volt fizetve, hiszen egyszerűen nem tudtam fizetni/ cancel-eztem, arról minden esetben tudott az eladó, többször vásároltam már tőle, minden gond nélkül.
Csak azért cancel-eztem a hozzájárulásával, hogy hátha akkor ki tudom fizetni, ha újra megrendelem a két terméket. Vagy ha külön-kölön próbálom kifizetni őket, s nem egyben. Szóval az eladó végig segítőkész volt, hiszen neki is az lenne az érdeke, hogy ki tudjam fizetni, amit meg akarok vásárolni. Sajnos, minden próbálkozás hiábavaló volt. Sem egyben, sem külön nem tudtam kifizetni.
A fiókom nincs felfüggesztve, mert mást nagyon olcsó tételt ki tudtam fizetni minden gond nélkül, de ezeket mégsem engedte a rendeszer. :O :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#12111) marontoni63 válasza szmyky (#12109) üzenetére


marontoni63
csendes tag

Ez az alap kezelés "Fund Processing", akkor jelenik meg ,ha nem törlöd a rendelést a visszaigazolás után. Amit én írok az az ,hogy nem jegyzi rendszer a visszajelzést ,hiába írok ,nem jelenik meg "menage feedback" résznél.

(#12112) Maksifül válasza Maksifül (#12110) üzenetére


Maksifül
senior tag

Beregisztrált a barátom a gépemről AliExpressre, s pár napja hozzáadtuk a bankkártyáját is az AliPay-hez.
Próbáltam ugyanattól az eladótól ugyanazokat a termékeket megvenni, de ezt sem engedélyezte az oldal, ugyanazt a hibaüzenetet kapta a vadiúj fiókjára, úgy, hogy soha semmit nem vásárolt még AliExpressről, amit én szoktam, amióta nem tudom kifizetni a megrendeléseimet a saját felhasználói fiókommal, a saját bankkártyáimmal.
Hogy létezik ez? :Y
IP cím alapján blokkoltak volna az AliExpressesek? Ez azért valószínűtlen, mert mobilnetról is próbáltam fizetni, de ott sem engedte, annak meg semmi köze az itthoni IP címhez.
Már teljesen tanácstalan vagyok.

Még azt tudom elképzelni, hogy közvetlenül a fizetés előtt, az eladó jóárasítja a megrendelt termékeket, mert olyan szállítási formát ad, ami olcsóbb, de azt közvetlenül a terméknél nem lehet kiválasztani. Lehet az a gond, hogy az Alinak az nem tetszik, hogy 10-20 dollárral csökkenti a fizetendő összeget az eladó? /mondjuk többször is rendeltem tőle ugyanígy, eddig sohasem volt gond vele./

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#12113) V/ válasza Maksifül (#12112) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy a kulcs szó a gépemről.
Töröld az Aliexpress és Alipay sütiket a böngésződből.

Dinamikus IP címek világában blokkolni? Nem igazán van értelme, a fiókot egyszerűbb.

Mivel a fizetendő jutalék összege a szállítási költséggel együtt számolandó valószínűleg nekem se tetszene, de ha megengedi a rendszer, hogy változtasson a meghirdetetthez viszonyítva, akkor nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#12114) V/ válasza Maksifül (#12112) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobil klienst az elmúlt héten 2* is változtatták most az 5.0.0 az aktuális. Ha a frissítés után gond van vele akkor a megnyitása után a Settings-nél célszerű a Clear App Memory-t használni.

(#12115) pébé


pébé
csendes tag

Jelenleg itt tart a követésem 12.08.2016 13:44
Vámon
Budapest
Hungary
16.08.2016 09:37
Nemzetközi helyen történik a csere(átrakás)
Budapest
Hungary

Ezután kerül belföldi postázásra a csomag?

(#12116) V/ válasza pébé (#12115) üzenetére


V/
Topikgazda

Már ott van a postán, viszik.

[ Szerkesztve ]

(#12117) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki 08.02-án rendelt akciós MiBand 2-t és már megkapta?

(#12118) Andi*


Andi*
csendes újonc

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy hogyan kell disputot eszkalálni? :U

(#12119) Teki1986 válasza Andi* (#12118) üzenetére


Teki1986
tag

1 hét után ha nincs egyezség akkor közbelép az Aliexpress és megvizsgálja a dolgot.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#12120) Andi* válasza Teki1986 (#12119) üzenetére


Andi*
csendes újonc

A dispute nyitástól számitva 1 hét?

(#12121) Met


Met
nagyúr

Be akarnék lépni a weben és ezt kapom

抱歉,暂时无法操作。
您可以返回。

Mobil appról be tudok lépni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12122) kirkri


kirkri
addikt

Ma megdőlt egy téves állítás, amit mindig csak elfogadtunk, soha nem győződtünk meg az ellenkezőjéről.

A lezárt dispute visszanyitható! (Feltéve, hogy a buyer protection még nem járt le.)

Írt ma egy eladóm, hogy ha zárom a dispute-ot, akkor elküldi nekem újra a terméket, amit nem kaptam meg, ezúttal regisztrált küldeményként. Gondoltam próba-szerencse, nem egy nagy összeg.

És miután nyomtam egy cancel dispute-ot, ezt az üzenetet írta ki a rendszer:

"This order is still in Buyer Protection time, you can reopen the dispute within this period of time. Are you sure you want to cancel this dispute?"

És valóban törlés után újra ott van az open dispute lehetőség.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12123) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok !

Rendeltem az Aliról egy kb 10 dolláros tablet tokot,megkaptam a TN-t,rendesen írta is, és 7-én megérkezett Magyarországra. Viszont azóta semmi,már10 napja.
Lehet a Postán,vagy valamilyen telefonon érdeklődni, hogy mi van vele?
Gondolom ez nem teljesen normális dolog.

Köszi !

(#12124) szmyky válasza kirkri (#12122) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én ezt számtalanszor magyaráztam már...
Annyiszor zársz-nyitsz disputot, ahányszor akarsz - igen, a vevő védelem ne járjon le!

Még egy fontos dolog!!!

Ha te lezársz egy vásárlást és már az eladót is értékelted, akkor is nyithatsz 15 napig disputot!!!

[ Szerkesztve ]

(#12125) V/ válasza New Bluestar (#12123) üzenetére


V/
Topikgazda

Még is mi az a track? RS555777999CN formátum?

(#12126) Zoty4 válasza V/ (#12125) üzenetére


Zoty4
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#12127) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy telefon kijelzőt, ami mint kiderült hibás. Jeleztem ezt az eladónak, azt mondta, hogy minden további nélkül refundol, de kérne egy szívességet. Szeretné, ha a "dispute reason"-t megváltoztatnám arra, hogy: "The delivery method does not match the description", mivel ezzel csökkentem az üzlete számára a kárt.
Mire gondol ez alatt? Nem kell jutalékot fizessen így az Ali felé? Ha megteszem neki, nem állhat el a pénzvisszatérítéstől?

Köszönöm

(#12128) kirkri válasza Yahoo (#12127) üzenetére


kirkri
addikt

Jutalékot kell ugyan fizetnie, de a reklamáció okaként nem az szerepel majd nála, hogy hibás terméket adott el, hanem az, hogy postázási probléma miatt nyitották a reklamációt. (Hogy ez miért jobb neki, azt nem tudom.)

21 éve a Prohardveren! ™

(#12129) Maksifül válasza V/ (#12113) üzenetére


Maksifül
senior tag

Próbáltam már az egyik gépen az Alipay és AliExpress sütiket törölni, de az sem segített. Asztali gépről, laptopról is próbáltam fizetni, mobiltelefonról is, úgy is, hogy töröltem mindent az alkalmazásból, aztán magát az alkalmazást is, és újra letöltöttem, telepítettem, de úgy sem tudtam fizetni. Kikapcsoltam a wifit, de a mobilnetnél sem engedte a fizetést.

A barátom felhasználói fiókjával, s bankkártyájával, az ő gépéről, amiről még soha nem volt belépve AliExpress-re, s nem vásárolt semmit, onnan sikerült kifizetni a termékeket végül. :C

El nem tudom képzelni, hogy mi okozhatja a problémát az én vásárlásaimnál, azt meg végképp nem, hogy erről miért nem tud vagy miért nem tud/hajlandó tájékoztatást adni az AliPay online ügyfélszolgálata. Számomra az is érthetetlen, hogy miért mondják, hogy korlátozták a fiókomat, s ez végleges, soha nem is fogom tudni használni, közben meg más tételt meg tudtam vásárolni. :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#12130) New Bluestar válasza V/ (#12125) üzenetére


New Bluestar
tag

Szia, nem Malaysia postának írja,GAOMYxxxxxxx formátumú.

De úgy tűnt, hogy rendesen írja,de az utolsó bejegyzés 2016-08-07 Item arrived at Hungary,
aztán azóta semmi.

(#12131) KamuMazsola válasza New Bluestar (#12130) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Hát ez kamu tracking. :(
Egyszercsak bedobja majd a postás.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12132) New Bluestar válasza KamuMazsola (#12131) üzenetére


New Bluestar
tag

Köszi szépen, még nem sokat rendeltem , nem tudtam, hogy ilyen is van.
Most , hogy mondod, eddig mintha mind cn-es trackinggal jött volna.

(#12133) A texasi válasza New Bluestar (#12132) üzenetére


A texasi
aktív tag

Külföldi rendelések topik Összefoglalójából:

A ténylegesen valós, háztól-házig követhető nemzetközi TN számokra
a Magyar Posta a következő hirdetményt fogalmazta meg:
A nemzetközi postai azonosító szám felépítése:
kettő betű + 9 számjegy + kettő betű összetételű
(Pl. RC123456789CN).

(#12134) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Bocs, rossz topik. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12135) Met válasza kirkri (#12128) üzenetére


Met
nagyúr

Azért jobb neki mert akkor a posta miatt nem működik nem azért mert eleve hibásat küldött.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12136) kirkri válasza Met (#12135) üzenetére


kirkri
addikt

Ez világos, nem erre gondoltam. Arra értettem, hogy nem tudom van-e e bármilyen retorzió az Alitól abban az esetben, ha x darab rossz termékes dispute van felé.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12137) V/ válasza Maksifül (#12129) üzenetére


V/
Topikgazda

A számítógépeden lévő valami okozza a gondot, a barátod gépéről a te adataiddal?

[ Szerkesztve ]

(#12138) dinicat


dinicat
újonc

Sziasztok. Aliról rendeltem 1 telót DHL-el . Most kaptam az értesítést, hogy nyilatkozzam : Devizautalás-, vagy megrendelés visszaigazolás, (melyből látható, hogy mennyit fizetett), Számla szerinti, pontos magyar árumegnevezés stb. Az Ali számla 31$. Ha beküdöm az eredetit abból vámfizetés lesz.......?

[ Szerkesztve ]

(#12139) A texasi válasza dinicat (#12138) üzenetére


A texasi
aktív tag

Mivel 22€ feletti értékről van szó;
ÁFA + vámkezelési költséget kell fizetned!

[ Szerkesztve ]

(#12140) dinicat válasza A texasi (#12139) üzenetére


dinicat
újonc

Köszi.

(#12141) PhilBrick válasza dinicat (#12140) üzenetére


PhilBrick
őstag

(#12142) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Banggood-on kívül Alin is egyre többet vásárolok. Az lenne a kérdésem hogy Alin milyen módon lehet kuponokhoz jutni? Van esetleg valamilyen gyűjtőoldal, vagy privát oldalak, stb?

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#12143) Zoty4 válasza jozsi252 (#12142) üzenetére


Zoty4
őstag

Ha minden nap belepsz a mobilos appnal, van egy coins and coupon sarga gomb. Minden nap egyre tobb pontot kapsz, 16ot elerve utana minden nap 16ot.
Utana ezeket a pontokat be tudod valtani
100pont 1$ Ezt 10$ felett tudod felhasznalni
300pont 3$ Ezt 25$ felett tudod felhasznalni
800pont 8$ Ezt 59$ felett tudod felhasznalni
Orankent lehet limitalt mennyisegben bevaltani, aki gyorsabb alapon. Az 1$st szinte mindig sikerul elsore, a 3$ra hajtva mar nehezebb, a legnagyobb kedvezmenyt meg sose probaltam

[ Szerkesztve ]

(#12144) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Első alkalmam alin. Ebay es vagyok.

Innen szeretném ezt venni. Van valakinek tapasztalata vagy tanácsa. Lehet kompatibilitási gondom idehaza a telefonnal?
Nagyon köszönöm!

telefon1

vagy ez?
telefon2

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#12145) PhilBrick válasza Atilla001 (#12144) üzenetére


PhilBrick
őstag

Kompatibilitási gondod elméletileg nem lehet. Viszont +áfa fizetésére készülj fel!

(#12146) KamuMazsola válasza Atilla001 (#12144) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Azért arra figyelj, hogy az FDD-LTE modellt válaszd (z90-7), mert a TDD-LTE nem tudja az európai 4G-t, valamint egyik sem működik a B20 (800MHz) frekvencián!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12147) jozsi252 válasza Zoty4 (#12143) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi, ez jónak néz ki! Úgyis minden nap nézegetem gépről Alit hogy mik vannak, de akkor most már telóról fogom appal. :R

iPhone 13 Pro Max

(#12148) szmyky válasza Atilla001 (#12144) üzenetére


szmyky
aktív tag

Vedd innen:

[link]

Itt tudják küldeni EU Express szállítással, ami +7$ ,de a franciáknál intézik a vámolást és itthon a DPD viszi neked házhoz ... 12-16nap!

Ha az Alist itthon elkapják a vámon (kb. 95%, hogy elkapják), akkor fizetsz 2-3ezeret a postának +27% áfát at államnak!

Plusz mit teszel, ha az Alis eladó egyszer csak eltűnik az Aliról? Kinél érvényesíted a garanciát, ha szar a teló?

A linkelt webshop-ban tudsz fizetni Paypal-el, igy az is véd + visszatéríti a paypal a postaköltséget, ha vissza kell küldeni a telót!

Jól gondold át!

[ Szerkesztve ]

(#12149) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!

Jól kicsesztem magammal. Rendeltem Aliexpressről 3 apróságot (telefontok, fülhallgató, fülpárna fülhallgatóhoz), melyeket már fel is adtak, és elhagyták Kínát.

Most néztem csak, hogy a kiszállítási cím helyes, utcával, lépcsőházzal, emelettel, telefonszámmal, de én hülye, házszámot nem adtam meg.

Mi tudok tenni? Reménykedni, hátha a postás megtalál a kaputelefonon látható nevem alapján? :S

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#12150) A texasi válasza lostprophet (#12149) üzenetére


A texasi
aktív tag

Nem biztos, hogy eljut a kézbesítésig a csomag házszám nélkül ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.