Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) A texasi válasza droti25 (#12795) üzenetére


A texasi
aktív tag

Azt akarom hogy vámkezelésért se kelljen fizetnem.

Olyan nincs, hogy ingyen legyen;
én a Posta opciót választanám:
2.500 Ft. a vámkezelési díj!

[ Szerkesztve ]

(#12802) A texasi válasza gyuri81 (#12792) üzenetére


A texasi
aktív tag

Külföldi rendelések topik Összefoglalójából:

Megbízható flash memória, pendrive, micro SD, kártyaolvasó
beszerzési forrás: [Link]

(#12803) bippeti válasza V/ (#12787) üzenetére


bippeti
tag

Köszi a kérdéseket!
Valsz. lehet más funkciót adni a gomboknak (úgy hallottam, hogy root-olással), azonban azt gondolom, hogy egy panel-csere után az egyes gomboknak ugyanúgy kell viselkedniük, mint előtte. És közben attól tartok, hogy a rendszer nem fogja külön-külön gombnyomásnak érezni a két gombot, hanem azért viselkedik ugyanúgy, mert "azt hiszi", hogy ugyanazt a gombot nyomta meg a user...
Az Op3n Dott akksiját kivéve a következő felirat látható: 4,5" Smartphone P4502 (MD98942) ..... MEDION AG .....
Gondolom, ugyanaz a termék, más köntösben.

(#12804) tobias40


tobias40
veterán

Nos,ma megkaptam a vámkezelt árút.

Se email előtte semmi hogy elfogadták-e az adatokat vagy hogy mikor várható az árú,semmi!

Ma jött a telefon hogy ott a kapuban a postás,hozta a csomagot és fizetni kell! :W

Ennyit a magyar vám ügyintézésről... :O

Mindegy ezen is túl vagyok most már ezt is tudom hogyan kell intézni!! :K

(#12805) V/ válasza bippeti (#12803) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem erre gondoltam, a panel csatlakozó kábelein a számok és felíratok. Van amikor külsőre egyforma, de mégsem jó.

(#12806) V/ válasza tobias40 (#12804) üzenetére


V/
Topikgazda

Se email előtte semmi hogy elfogadták-e az adatokat vagy hogy mikor várható az árú,semmi! :F
Mert?
1. Le van írva, kézbesítéssel kapsz információt, mivel nincs más meghatározva.
2. hozta a csomagot és fizetni kell persze, nem is gondolhatsz a fizetésre, mert elengedik az áfát ami 27% és a 2500 Ft-os költséget. :F
Biztos írtuk, hogy mennyit kell fizetni, illetve ismertek az adatok, kiszámolható.
Nem egészen értem a felháborodást.

Jó is lenne ha a postás előre értesítene, hogy hozza az ajánlott küldeményt. Ne várj már el olyat ami lehetetlen.
Vagy fordítva, értesítsd a postást előre, mikor hozhatja a leveleket. Nem egészen életszerű elvárás.

[ Szerkesztve ]

(#12807) tobias40 válasza V/ (#12806) üzenetére


tobias40
veterán

Tudtam hogy fizetni kell de egy kolléga itt írta hogy egy emailt is fogok kapni még előtte hogy mennyi a fizetendő összeg.Ha jól értelmeztem a hszt.

Egyébként nem vagyok együgyű,még ha azt sugallanád akkor sem..(a stílusod eléggé cinikus már korábban is megfigyeltem nem csak velem..)
Nem az volt a gondom hogy fizetni kell hanem leírtam amit a postás a telefonban mondott...(és vártam egy visszajelzést a vám-al kapcsolatban,mint írtam sosem vámoltam még semmit..)

[ Szerkesztve ]

(#12808) A texasi válasza tobias40 (#12807) üzenetére


A texasi
aktív tag

egy emailt is fogok kapni még előtte hogy mennyi a fizetendő összeg

Nem kapsz ilyen értesítőt;
a Magyar Posta nyomkövetőjében érdemes figyelni a státusz változásokat
és az Ügyfélszolgálatot felhívva
az ügyintéző Ft-ra pontosan megmondja Neked, hogy mennyi a fizetendő!

[ Szerkesztve ]

(#12809) beg válasza tobias40 (#12807) üzenetére


beg
veterán

Soha nem írogatnak vissza emailben. Jó esetben a követésben látod a Belföldi feldolgozásra továbbítva bejegyzést, de az sem törvényszerű. Mindig a postásnál tudod meg kézbesítéskor, hogy mennyi az annyi, ez ellen a postánál élhetsz panasszal.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12810) TaaT válasza tobias40 (#12804) üzenetére


TaaT
veterán

Online nyomkövetést kell figyelni. ;) [link]

Give them hell Ukraine!

(#12811) Zoty4 válasza tobias40 (#12807) üzenetére


Zoty4
őstag

Szerintem a dhl-lel keverted ossze, ott van emailes parbeszed

(#12812) tobias40


tobias40
veterán

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,most már tudom hogyan működik a vámolás,igyekszem elkerülni! :R

(#12813) V/ válasza tobias40 (#12812) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kicsit komolytalanul válaszolok. :)
a vámolás,igyekszem elkerülni!
Módszer:
1. Csak 5900 Ft-os értékig vásárolok. (Vámosokon keresztül jön be akkor is, elkerülhetetlen.)
2. Csak Mo-on és EU-n belül vásárolok. (Nincs vámolás)

Marad a 2. pont.

(#12814) zsolesz06


zsolesz06
tag

Sziasztok!

Hogyan tudom törölni a bankkártyám Aliról?

(#12815) V/ válasza zsolesz06 (#12814) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem pontos a kérdés.
Csak találgatok. Ha az Alipay-n regisztrált kártyádról van szó, akkor az is segített volna ha egy kicsit visszaolvasol, idézek a 26-ai 21:40-es hszm-ből: ....a belépés után az egér mutatót a név fölé állítva a legalsó menüpont a My Alipay és rendezhető a kártya téma.
Konkrét lépések:
Alipay, belépsz, Settings, Manage your cards, Remove.
Ezt is többször írtam már, a keresés a topic-ban javasolt kérdések előtt, akkor kevesebbet ismételjük magunkat.

Máshol nem tárolja az Aliexpress a kártya adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#12816) havri1


havri1
félisten

Hali!

Asszony rendelt egy mellényt, L-eset, persze kicsi.
Most nézném a méretezést a leírás szerint, ezeket hogyan kell mérni, tudja valaki?

Size: L,XL,2XL,3XL,4XL(1 inch = 2.54cm, measure by hand, 2-3 cm difference is acceptable)

L: Bust 98, clothing long 60, shoulder 40
XL: Bust 102, clothing long 62 , shoulder 41
2XL: Bust 106, clothing long 64 , shoulder 42
3XL: Bust 110, clothing long 66 , shoulder 43
4XL: Bust 114, clothing long 68 , shoulder 44

Csináltam pár mérést, jó ez így szerintetek?

havri

(#12817) V/ válasza havri1 (#12816) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez segíthet:

(#12818) havri1 válasza V/ (#12817) üzenetére


havri1
félisten

Igen, segíthet, de a mellénynek a mellbőségét hogy mérem meg?
Hogy most ez túl van méretezve, vagy nem?
Életemben nem foglalkoztam ruhákkal, de ez bosszant, hogy nagyon kicsi, és nem is volt olcsó.

[ Szerkesztve ]

havri

(#12819) zsolesz06 válasza V/ (#12815) üzenetére


zsolesz06
tag

Nem tudhattam hogy erről mikor volt szó így nem kezdek el keresgélni hanem az adott témában kérdezek, egyértelműen egyszerűbb. Ha az Alipay-re kattintok akkor szeretne egy profilt lényegében egy Alipay fiókot létrehozni, azaz véleményem szerint ilyenem nincs, viszont vásárláskor látja a bankkártyám és fel is ajánlja azt a vásárláshoz ami sikeresen végre is hajtható! Na Én ezt nem szeretném, jobb ha nagy ritkán mikor vásárolok megadom de ne legyen elmentve!
Ha valamit rosszul látok akkor elnézést!

(#12820) viktorhu válasza zsolesz06 (#12819) üzenetére


viktorhu
veterán

Hogyan jelenik meg a bankkártya? Mit látsz, amikor fizetni akarnál?

Melyik leíráshoz van közelebb?

A: feldobja, hogy fizess, csak nyomsz egy gombot, és kész a tranzakció, lehetőséged sincs pl. kijavítani a kártyaszámot

B: beadja kitöltve a kártyaadatokat, ha akarnád, át is tudnád írni őket, a kártya hátulján lévő háromjegyű kódot neked kell megadnod fizetéskor

(#12821) V/ válasza zsolesz06 (#12819) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott annál résznél írtam, kipróbáltam, semmit nem tárol el az Aliexpress, ha nem járulok hozzá, nekem üres kártya adat beviteli ablak jött elő, többszöri próbálkozásra is.
Nekem most az alipay aktív.
Ha a fizetésnél az a Buy Now-val vásárolok az 1-Click Checkout képernyőn Payment Method-nál a kártya szám után a kis háromszögre kattintok Other és Pay now akkor az Alipay adataim jönnek elő Alipay Account-ként, ha neked nincs Alipay akkor másnak kell lenni, bár a fizetés az Alipay modulon keresztül történik akkor is, ha nincs fiók.
De egyébként az hogy felajánlja miután már egy biztonságos kapcsolaton keresztül beléptél szerintem nincs gond, ez a kapcsolat csaka a te géped és az Aliexpress szervere közt él titkosítva és gondolom azért az Alibaba Hong kongi informatikusai megfelelően védik a felhasználói adatokat, nem egy magyar világméretű vállalkozásról beszélünk.

Ha nem akarod hogy el legyen mentve akkor töröld a fiókodat. Mivel véded magad a zsebtolvajok ellen? Annak nagyobb a valószínűségi aránya hogy így lopnak meg, mint az Aliexpress fiók feltörésének. Mikor cseréltél az Alin jelszót utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#12822) V/ válasza havri1 (#12818) üzenetére


V/
Topikgazda

Jobb felső kép mellény. De amit mértél a 2. képen a 46 cm az kb. megfelel a L 98 cm mert körbe kellett volna tekerned.

[ Szerkesztve ]

(#12823) havri1 válasza V/ (#12822) üzenetére


havri1
félisten

Az a gond, hogy akárhogy mérem, sehogy nem jön ki, és pont ott szűk. 46cm csak nagyon lazán mérve, és duplán számolva se 98cm.

havri

(#12824) V/ válasza havri1 (#12823) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem duplán számoljuk, hanem egyben mérjük. :)
Nem azt írtad, hogy nagy? Ha 92 cm akkor az M-s méret, de írja a termék leírásban hogy pár centi eltérés van.
Ő is L címkével kapta, nem mérik le, van amikor nem is tudnak méret eltérésről csak ha a vevő szól.
Ez egyébként a koreai L-nek megfelel és ha ott gyártatták akkor az annyi.

(#12825) havri1 válasza V/ (#12824) üzenetére


havri1
félisten

Nem, kicsi. L-es 98cm-nek kéne lennie, szerintem ez nincs annyi.

havri

(#12826) krisztofer20


krisztofer20
csendes tag

Rendelt már valaki ecigit?

(#12827) 206 cc válasza krisztofer20 (#12826) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia! Én már kb 5 éve rendelek kintről,de a FastTech ebben a nyerő webshop....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#12828) krisztofer20


krisztofer20
csendes tag

Ott mennyi a szállitási idő?
Alin megszakitottam véletlenül rendelést.Ilxenkor mi történik?

(#12829) 206 cc válasza krisztofer20 (#12828) üzenetére


206 cc
senior tag

....ha engem kérdezel Ft ügyben általában 12-15 munkanap...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#12830) V/ válasza 206 cc (#12827) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre -e-cigi kintről- nem hoztak mostanában valami korlátozást?

(#12831) GAbre


GAbre
veterán

Tetszik ez az aliexpress védelmi rendszer.(A paypalé sokkal jobb volt,ott vettem 1 fake micro sd-t,kinaiul kaptam a cimet,és mivel baxott bármi mást irni,hiába irtam neki többször,nem kézbesült a tracked csomag,és buktam az ügyet,hiába a leirás) :D
Anno volt 1 teszterem vmi 2-3 hónap után kaptam meg,nyitottam is 1 ügyet,talán még választ se kaptam,de pozitiv döntést se.
Legutóbb vettem 1 procit,el is küldtem rendesen a videót,hogy nem működik.
Vissza akartam küldeni.
Erre most döntöttek,hogy nincs igazam :D

Kész örömmel várom a következő ügyem holnap jár le,nem kaptam meg,mert a posta 1 fos volt,és a tracked csomagot visszaküldték,utána újraküldte állítólag(3-4 hónapja vettem),de nincs track.
Remélem hasonló jó reakciót kapok :)))

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#12832) A texasi válasza GAbre (#12831) üzenetére


A texasi
aktív tag

Szerencsére engem eddig még egyszer sem kaszált el
az AliExpress Case Management Team!
:N

(#12833) viktorhu válasza GAbre (#12831) üzenetére


viktorhu
veterán

A fake micro sd kártyáknál mondjuk mindig oda van írva, hogy fake, pont a vitalehetőség miatt, ebayen is meg alin is (felújított, valódi kapacitás 1-4 GB meg ilyesmi :)

Mivel indokolták a processzoros dolgot?

(#12834) dugynok válasza GAbre (#12831) üzenetére


dugynok
senior tag

Nálam is egyre szarabb a helyzet... Reklamáltam 2 akkut, hogy csak kb. 60%-át tudja a kapacitásának, képek csatolva, írtam, hogy nem küldeném vissza és 50% refundot kérek, de nem adtak igazat... Kezd nevetséges lenni.

(#12835) 206 cc válasza V/ (#12830) üzenetére


206 cc
senior tag

A likvidekre igen, de a hardver részre a szokott vám szabályok érvényesek... nekem ez az utolsó infóm

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#12836) GAbre válasza viktorhu (#12833) üzenetére


GAbre
veterán

Képen origi kingston volt,gyerek,törölte is magát ebayről nem sokkal utána.
És nem volt odaírva.

(#12834) dugynok :
Neked is az volt,hogy elfogadod vagy nem a totál negatív döntést?
Azután mi lesz?
És akkor ha elfogadom az eladó kiirt 0 Ft-os returnját(kommentbe irta,h adja a pénzt).
Akkor az már csak jóindulaton múlna gondolom.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#12837) TaaT válasza viktorhu (#12833) üzenetére


TaaT
veterán

"A fake micro sd kártyáknál mondjuk mindig oda van írva, hogy fake"

Ilyet sem láttam még. :U

Igaz, nem is nagyon keresem a fake kártyákat, a közismert ebay-es eladó gyorsan szállít és megbízható.

Give them hell Ukraine!

(#12838) zsolesz06 válasza viktorhu (#12820) üzenetére


zsolesz06
tag

Mai rendeléskor az általad írt két opció közül az "A" történt.

(#12839) viktorhu válasza zsolesz06 (#12838) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak az appban találtam most alipay nélküli megoldást. My account - my cards - törlés.

(#12840) V/ válasza 206 cc (#12835) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor világos, csak arra kell figyelni, hogy ne csomagoljanak ajándékként mellé likvidet, mert akkor az egész pakk megy a vámos kukába.

(#12841) beg válasza V/ (#12840) üzenetére


beg
veterán

Ha tudnád mennyi nikotinos liquid jött át az elmúlt fél évben a kollégának :)
Soha egyet sem fogtak meg.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12842) V/ válasza viktorhu (#12839) üzenetére


V/
Topikgazda

No ezt kipróbáltam, törölte is az Alipay-ről a kártyát, a böngészős Aliexpress Alipay kártya menedzselésnél is megtudtam volna ezt tenni, így ez az ötlet nem igazán jött be, most regisztrálhatom újra.
Mivel ez nem az a megoldás, hogy "ne őrizze meg az adatokat", mert ez az Alipay-n regisztrált kártyára vonatkozik az app-ban.

(#12843) V/ válasza beg (#12841) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor lép hatályba a tiltás és milyen szabályban, lehet hogy még nem él, ha az állam bünti pénzt szedhet majd utána biztos megfogják majd.

(#12844) viktorhu válasza V/ (#12842) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tudom, miért törölted a kártyádat, zsolesz06-nak írtam a tippet, mert ő pont azt szeretné, ha nem lenne ott tárolva a kártyaszáma, hanem ha újra vásárol, újra meg kelljen majd adnia. A böngészőben meg ugye alipay accountot akart vele csináltatni, amit nem szeretne, így talán az appos megoldás lehet egy kerülőút számára.

[ Szerkesztve ]

(#12845) V/ válasza viktorhu (#12844) üzenetére


V/
Topikgazda

Hidd el nem az. Ő azt írta, hogy nincs Alipay neki, szerintem nem is fog kártyát látni amit törölhetne, vagy ha igen akkor volt.
Látom az ötletedet, mondom kipróbálom, már vissza regisztráltam a kártyát, nem gond egyébként,
mert így láttam, hogy az Alipay is még mindig csinál próba levonást kemény -3 HUF-al, így ha valaki netes kártyát akar hozzáadni előtte egy kis pénzt kell a kártyára tenni.

[ Szerkesztve ]

(#12846) WOT-H-A-C válasza 206 cc (#12835) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Csak pontosítás gyanánt. A magyar törvényhozás úg, szól (nem pontossan idézem) , hogy május.20-tól csak trafikban forgalmazhatsz elektrimos cigarettát. Nos, ha te berendeled Ali-ról, FT-ről, GB-ről akárhonnan és átjön a vámon( mindegy , hogy megnézik vagy nem) ezzel gyakorlatilag forgalomba kerül. Ami ugye innetől tilos. Ezt mujó aliasz Pifkó Krisztián mondta el egy podcastben. Szóval mindenkí úgy rendelje kintről az e-cigit, hogy ezzel legyen tisztában. Nem , hogy csak áfát és KKtg et fizethet, hanem simán elvehetik+büntetés.

A gyakorlat azt mutatja, hogy minden átjön, de ezt nem árt tudni.

A liquidek pedig egyértelmű tiltott! Másrészt egyébként sem rendelünk kínából levest, mert minden fosht beleraknak és túl aromázzák! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12847) regos


regos
tag

üdv
Érkezett egy csomagom de rossz cuccot küldtek.
Leleveleztem a az eladóval,hogy ujraküldi.
Az átvett csomagnál megváltozott 48-ról 109 napra a szállítási idő.
Kaptam uj csomagszámot és fotót a csomagról.
Most akkor nincs más dolgom mint várni a csomagot?
Nem volt még ilyen ügyem,így újdonság számomra.
Ennyit írt és a csomagszámot:
"Well, I have to help you extend the protection period of receipt, we will now help you re-issued"

köszönöm a válaszokat.

(#12848) A texasi válasza regos (#12847) üzenetére


A texasi
aktív tag

Egyéb teendőd most nincs, mint a türelmes várakozás!

(#12849) zsolesz06 válasza viktorhu (#12839) üzenetére


zsolesz06
tag

Igen sikerült Köszönöm Szépen, oda voltak elmentve a kártya adatok. Most vásárlásnál már újra kért mindent!
:)

(#12850) redfox222


redfox222
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy problémám!
Nyitottam egy másik fiókot, de nem tudok vásárolni rajta.
Egyből order closed-ba kerül a rendelés.
A kártyáról levonja az összeget, jön is az sms a fizetésről,
majd fél óra múlva, hogy sikertelen volt a vásárlás és visszajön az összeg.
Próbáltam alipay-el is meg simán kártyával is, de ugyanaz??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.