Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43592) ariel96 válasza King Unique (#43579) üzenetére


ariel96
tag

Sziasztok!

Az 1 TB-os WD My Passport Ultra külső HDD-t szeretném cserélni. Asztali blu-ray lejátszónál "eldobálja" a kapcsolatot, pedig épp erre a célra vettem.

Ez mennyire számít?

Már kezdtem beletörődni a sorsomba, de ma előkerült a számlája. Ugyanonnan vettem másikat is pár hét eltéréssel. :U

[ Szerkesztve ]

(#43617) ariel96 válasza varmi2 (#43593) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Ez a külső merevlemez 2,5"-os, a gépből kapja az áramot. Úgy néz ki, ennek a gépnek rossz a tápegysége. Úgy gondolom a külső HDD a kelleténél nagyobb áramerősséget kapott, ez okozta a vesztét. - Több MKV fájl nem játszható le róla számítógéphez csatlakoztatva sem.

A gép saját merevlemezének is magasabb hőmérséklete, az alaplap, CPU, GPU hőmérséklete is magasabb.

A másik ugyanilyen HDD szerencsésebben megúszta, arról simán megy a lejátszás az asztali lejátszóval.

Mivel érvelhetnek a szervízben, ha cserét kérek?

(#43619) ariel96 válasza King Unique (#43595) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Ennek a lejátszónak (Panasonic DMP-BDT465) 2 USB portja van. Az egyik való a külső HDD-hez (max. 2 TB). Remélem a garanciánál figyelembe veszik, hogy "eldobálja" a kapcsolatot, lejátszik 2 percet, és annyi.
PC-vel több MKV fájl meg sem nyitható.

Kicsit aggódom, mert tudom, hogy az én gépem csapta meg a vinyót, lelkiismeretfurdalásom is van miatta. (Viszont most anyagilag úgy állok, hogy nem tudok vásárolni mostanában semmit.) :U

(#43620) ariel96 válasza liksoft (#43618) üzenetére


ariel96
tag

Igen tudom, hogy szigorúan csak az alaplapi USB porthoz szabad csatlakoztatni a külső HDD-t. Nekem a gépeken még USB 2 van. A külső merevlemezen USB 3, de ez nem okozhat gondot. :U

(#43622) ariel96 válasza King Unique (#43621) üzenetére


ariel96
tag

Még azt nem említettem, hogy ezen a külső vinyón van 2 MKV fájl, amit, nem lehet megnyitni, de törölni sem. Próbáltam több progit, de semmivel nem tudom törölni. :U

(#43624) ariel96 válasza King Unique (#43621) üzenetére


ariel96
tag

A Felhasználói kézikönyv ezt írja: "USB HDD csatlakoztatásakor használja a megfelelo USB portot (USB2)"

:U

(#43642) ariel96 válasza King Unique (#43625) üzenetére


ariel96
tag

Az az igazság nem rágtam át magam rögtön a "Felhasználói kézikönyvön". Láttam, van 2db USB bemenet, gondoltam mindegy melyikhez csatlakoztatom a külső vinyót, az elsőt választottam, de a HDD-t nem látta a lejátszó. Ezután megpróbálkoztam a másik lehetőséggel.

Sehol nem találok arra vonatkozó információt, hogy a két USB port nem egyenrangú. ( Csak ennyit találtam: "USB HDD csatlakoztatásakor használja a megfelelo USB portot (USB2)".) :U

[ Szerkesztve ]

(#43652) ariel96 válasza King Unique (#43644) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Neked valószínűleg egyértelmű ez az Y kábeles történet. Nekem sajnos nem, (és hidd el, nem akarlak ezzel idegesíteni!) :O

(#43655) ariel96 válasza King Unique (#43621) üzenetére


ariel96
tag

A külső HDD eredeti kábelét helyettesítsem ezzel, és mindkét USB porthoz csatlakoztassam?

500mA+500mA=1A

(#43665) ariel96 válasza King Unique (#43657) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

A Delock féle "Y elosztó" nekem szimpatikusabb, mivel így nem kell a külső HDD-knél ki-be ... :)

(#43669) ariel96 válasza King Unique (#43668) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Akkor marad az a megoldás, amit ajánlottál. Köszönöm a segítséget. :)

(#48793) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Áprilisban vettünk egy HP notebook-ot. Nem értem, miért mutat ilyen sok újraindulást a HDS. :U

Tudnátok segíteni? :U

(#48799) ariel96 válasza King Unique (#48795) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm. Van egy nagyon régi HP notebookunk, annál sosem volt ilyen probléma. Akkor erre WD merevlemezre jellemző ez? :U

(#48820) ariel96 válasza King Unique (#48795) üzenetére


ariel96
tag

Most ez a helyzet:

Ez a HDD nem lesz hosszú életű? Esetleg tudsz ajánlani valamit (beállítás...) ? :U

(#48835) ariel96 válasza King Unique (#48823) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm a segítséget. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.