Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17021) Rohamsüni


Rohamsüni
csendes tag

Az elmúlt 3 hetet egy Microsoft Hololens-szel töltöttem. A vezérkar kiadta az utasítást, hogy irány a digitalizáció meg innovatív rendszerek. A részlegben erre engem jelöltek ki. A Hololens-et Remote Assistant célra kellene használni. A helyzet az, hogy nem voltam hanyatt esve a tőle. Gondoltam, összegzem az élményeimet, tapasztalataimat - gyártóüzemi körülmények között, hátha valakinek hasonló tapasztalatai vannak vagy érdekelné, hogy ki lehet-e vinni ilyen gépet mostoha körülmények közé...

negatívum - hardware:

- nem lehet jelenleg munkavédelmi sisakkal integrálni (USA-ban láttam sisakot, de ez még az EU-ban nincs jóváhagyva)
- nincs EX-besorolás, feltehetőleg nem is lesz, vagyis robbanásveszélyes hely közelébe nem lehet menni..
- ha videobeszélgetést folytatsz, iszonyúan melegszik
- a mikrofon nagyon halk (3 méterről flexeznek, semmit nem hallasz)
- nincs saját koordináta-rendszere (erre mondjuk írtam gyorsan egy kis programot, így ha nyomtattam egy zéruspontot, akkor ezzel elketyegett a program...)
- mivel nincs koordináta-rendszer, nehéz valamit kijelölni a térben
- relatív alacsony a látómező
- kiszárad a szem
- piszkosul befolyásolja a sávszélesség
- nem zavarvédett. Nagyfrekvenciás hegesztőgép ívgyújtása interferenciát okoz
- nincs beépített fényforrás, ha külső fényforrást használtam, a rendszer összezavarodott

negatívum - software:
- nem lehet direktben file-t küldeni, maximum fényképet. Ha küldtem egy pdf-et, akkor az e-mail címemre ment
- windows SDK van, nagyon lecsupaszított
- termék 3D-s modelljét bevinni nagyon nehézkes. STEP vagy IGES formátummal nem tud a jelenlegi rendszer mit kezdeni. Speciális kiterjesztés vagy program kell
- sokan hajlamosak elfelejteni, hogy programit írni a Hololens-re sokkal tovább tart, mint egy sima winfos programot írni C# és a 3D-s megjelenítést is akarjuk

pozitívum:
+ szabad volt mindkét kezem (ez nagyon hasznos, ha tartályba kell bemászni. A tartályon kívülre csak hanghívást tudtam kezdeményezni)
+ ha van 3D-s modell (de itt van a gond, hogy nem mindegy, hogy milyen), lehet forgatni, skálázni (azt nem sikerült még kipróbálnom, hogyha egy modellt nézünk mondjuk 3 HL-el, akkor minden egyes HL-en más megjelenítési perspektíva jön be vagy sem...)

A legtöbb kísérletet úgy hajtottam végre, hogy vagy a kollégám vagy én, de az egyik HL mindig a WLAN hálózathoz csatlakozott. A legutolsó kísérletet a napokban csináltam, kint volt egy üzemben a kollégám meg Kínában volt és mindketten mobilnetes hotspot-tal próbáltunk Remote Assistant szolgáltatást adni egymásnak. Esélytelen. Olyan pocsék volt a képminőség, hogy semmit nem lehetett kivenni. 3 perc üzem után rendszeres kapcsolat-összeomlások, illetve a negyedik próbálkozás után az ő HL-je teljesen lehalt.

Jelen állapotban a HL gyártóművi, mostoha körülmények között nem működik.

"főnök, jó lesz az..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.