Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Joshi válasza fulton (#17200) üzenetére


Joshi
titán

Ez is olyasmi lesz mint az Oculus Quest?

(#17202) fulton válasza Joshi (#17201) üzenetére


fulton
addikt

úgy látom igen.
Ahogy látom a HTC Vive Pro eye pedig kap szemkövetést.
Hát ez a HTC vive pro ezzel a szemkövetéssel már igazán izgalmasan hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#17203) Joshi válasza fulton (#17202) üzenetére


Joshi
titán

A szemkövetés akkor lesz jó, ha tényleg jól fog működni. Egyébként ezekkel kint van a HTC a CES-en?

(#17204) fulton válasza Joshi (#17203) üzenetére


fulton
addikt

(#17205) Raymond válasza fulton (#17204) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek bejelentesek. Az Eye elmeletileg Q2-ben jon de nincs ar, a Cosmos-rol pedig semmit nem tudni gyakorlatilag a kinezeten kivul. Se tech reszletek, se ar, se megjelenesi datum egyelore. De meg tart a bemutato, lehet par ora mulva lesz tobb info.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17206) fulton válasza Raymond (#17205) üzenetére


fulton
addikt

Igen. Azért ha a htc beleteszi a gépébe, csak használható és működik a történet. Igen, én is azt olvastam hogy ha minden jól megy 2019 2/4-ben jön. Nagyon kívűncsi lennék milyen, ez igen izgalmasan hangzik. Hozzátéve a képminőség javulást is a Rift-hez képest. csak az ár....

(#17207) Joshi válasza fulton (#17204) üzenetére


Joshi
titán

Na ezek jó hírek legalább lesz a Questnek konkurenciája. Jól kezdődik a CES VR fronton. :C

(#17205) Raymond HTC nem adja magát olcsón, nem is csoda hogy majdnem a csőd szélére kerültek. Egyébként pont hogy a VR részleg mentette meg őket ettől.

[ Szerkesztve ]

(#17208) kiskuplung válasza Raymond (#17205) üzenetére


kiskuplung
őstag

A honlapjukon azt írják hogy PC powered premium headset, ez nekem két dolgot jelent. Hogy kábel nélküli, és megfizethetetlenül drága.

(#17209) Joshi válasza kiskuplung (#17208) üzenetére


Joshi
titán

Ha a Cosmos PC-és megoldás lesz vezeték és szenzorok nélkül, akkor nekem mind1 mennyibe kerül megveszem. :K :C De szerintem ez ARM procis megoldás lesz mint a Quest, legalábbis a német srác mintha a Questet említette volna a videóban.

(#17210) Dyingsoul válasza Joshi (#17209) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Csatlakozom, viszont én félek attól ahogyan megoldják a media streamet. Mondjuk én a látószögre háklisabb vagyok, mint a kábelre, sőt nálam a flip-up design az ami rögtön a képminőség után áll, mint pénztárca-metsző. Oculus-t marha sokszor emelgetem videózás közben és be is koszolódik tőle a lencse és egyből törölgetni kell plusz nagyon kényelmetlen ha 1 percnél tovább van úgy a fejemen. Várom a specifikációkat és kíváncsi vagyok hogyan oldják meg a kábel mentességet és a trackinget.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17211) Joshi válasza Dyingsoul (#17210) üzenetére


Joshi
titán

Nem ugrok bele a vásárlásba míg nem beszéljük át a dolgokat. Egyelőre nézzük meg hogy mit tudnak a kütyük, aztán majd kibeszéljük. :K

(#17212) Márton válasza Raymond (#17205) üzenetére


Márton
nagyúr

a Cosmos-rol pedig semmit nem tudni gyakorlatilag a kinezeten kivul.

Már hogyne lehete? :)

6 dof
crystal clear graphics
real rgb display
minimal screen door effect
és coming szúúún

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17213) a2d2 válasza Joshi (#17201) üzenetére


a2d2
addikt

Ahogy nézem ez a Quest Vive-os megfelelője. Nekünk csak jó mert legalább lesz árverseny.
Plusz pont az oldalsó kamerákért.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17214) kiskuplung válasza a2d2 (#17213) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ezt miből szűrted le? Még a külföldi sajtó is bizonytalan. Még abban se sikerült megegyezni, hogy kábeles, vagy kábelmentes megoldás lesz. Meg mit keres egy mobiltelefon a headset belsejében a teaser videó végén??

"We also know that the Cosmos is going to be a wired headset and that it will at least, at some point, connect to your PC. We say “at least” because HTC, rather cryptically, said that this headset will transcend the computer… somehow. " [link]

"The Cosmos is supposed to connect to a computer at first, but could potentially expand to other platforms. HTC suggested that you might be able to link the Cosmos with a smartphone in the future, and a teaser video shows it alongside a phone." [link]

"Cosmos can be powered by the desktop PC or gaming laptop, but HTC teased the prospect of linking it to smartphones." [link]

Szerintem az egyetlen dolog, ami biztos ezzel a Cosmos-szal kapcsolatban, az az, hogy a HTC példát vehetne az Oculusról kommunikáció tekintetében. Ott feljött Zuckerberg, és 3 percben elmondta, hogy mi ez a Quest, mire való, hova pozicionálják, és mennyibe fog kerülni.

Az árversenyben se lennék olyan biztos, a honlapon fennhangon hirdetik a premium jelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#17215) a2d2 válasza kiskuplung (#17214) üzenetére


a2d2
addikt

Megnéztem a képet :DDD
Bővebben:
Insidide out tracking -> biztos hogy vezeték nélküli lesz. Ha vezetékes lenne a 6dof kontrollerekkel akkor gyakorlatilag egy sima WMR lenne.
Az persze simán elképzelhető hogy csak egy sima kijelző, érzékelők meg wifi/BT van benne és nem kap grafikus SOC-ot mint a Quest és ezért csak streamet tud fogadni vagy PC-ről vagy telefonról. Így megspórolnának egy snapdaront meg némi flash memóriát. Viszont akkor meg nem illene oda a prémium jelző szerintem mert olcsóbban kellen adni a questhez képest.

Nekem mondjuk egyik sem jó mert pont az inside out tracking miatt egyiknek a kontroller szettjét sem tudnám használni. Egy kompromisszumos de jóárasított NOLO max 30e-ért vagy a FinchShift amiben reménykedhetek még.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17216) kiskuplung válasza a2d2 (#17215) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Insidide out tracking -> biztos hogy vezeték nélküli lesz"

Kifejtenéd az összefüggést? Mert nekem van egy Dell Visorom és elég hosszú kábel lóg ki belőle annak ellenére, hogy inside out trackinges. :))

(#17217) a2d2 válasza kiskuplung (#17216) üzenetére


a2d2
addikt

Én is ezt mondom:
"Ha vezetékes lenne a 6dof kontrollerekkel akkor gyakorlatilag egy sima WMR lenne."
Nem tudom elképzelni hogy beáll ebbe a sorba a Vive mikor minden adott a vezeték nélküliséghez.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17218) Raymond válasza a2d2 (#17217) üzenetére


Raymond
félisten

Egyelore ugy nez ki motor nincs benne:

"Just like the Vive and Vive Pro, the Vive Cosmos needs a processing source (such as a PC) to function. However, HTC executives suggested it will be able to run on a PC or a smartphone, rather than just one of those devices."

[link]

Tehat egy telefonnal is mukodo inside-out tracking-es Vive.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17219) kiskuplung válasza a2d2 (#17217) üzenetére


kiskuplung
őstag

Tényleg jó lenne, ha ilyen ultimate megoldásként működne PC-vel is, kábel nélkül is, meg önállóan is, PC nélkül...

Eddig kb 80 embernek mutattam meg a Rift-et, szinte minden második a magáénak akarta tudni, de csak 2 tehette meg, hogy vegyen magának, a hozzávaló PC miatt. És egyetlen egy se bővített gépet a VR miatt.

szerk: most nézem mit írt Raymond. Titeket nem zavar az ilyen zavaros kommunikáció?

[ Szerkesztve ]

(#17220) Joshi válasza Raymond (#17218) üzenetére


Joshi
titán

Hát ez így kezd bonyolódni. Mi értelme van egy ilyen kütyünek? Max az hogy ha akarom akkor mondjuk telóval van egy "Questem", de ha úgy akarom akkor van egy Vive-om?

(#17219) kiskuplung "Titeket nem zavar az ilyen zavaros kommunikáció?"
Nevetséges, HTC úgy csinál mintha nem derülne ki a speckó. Vagy csak így próbálják fokozni az érdeklődést a termék iránt, viszont kicsit bénán csinálják. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17221) Raymond válasza kiskuplung (#17219) üzenetére


Raymond
félisten

"Titeket nem zavar az ilyen zavaros kommunikáció?"

Mindenkit zavar, nezd meg a Vive-os reddit-et :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17222) szente


szente
addikt

Ipon hír a Vive-okról:[link]

(#17223) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Ó én már előre látom, hogy ez a Cosmos nagyon vicces téma lesz. :))
Ha nincs benne feldolgozó egység akkor viszont ez egy jól kidolgozott kényelmes cardboard a szememben. :DDD Persze érzékelőkkel meg minden. De van rá egy ezresem, hogy nem 50 ezerért fogják az emberek után hajigálni már csak az eddigi árazásukat elnézve sem.

Ez a prémium kulcsszó két dolog miatt lehet benne: vagy ezzel akarják nyomatékosítani az árat vagy ezzel akarják csábítani a vásárlókat ha mégis olcsón kínálnák (olcsón prémium VR headset <- ezt viszont kétlem).

Szerk: Arról nincs valami hír, hogy mikor lesz speckónk? Még a CES-enm stand-upolnak valamit vagy ennyi volt és soon? Ha soon mondjuk nem értem mit titkolóznak, gondolom idén ki fogják dobni hacsak nincs vele valami komoly gond.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17224) Raymond válasza Dyingsoul (#17223) üzenetére


Raymond
félisten

"De van rá egy ezresem, hogy nem 50 ezerért fogják az emberek után hajigálni"

A weboldalon ott van hogy "premium" es hogy "headphones sold separately" ugyhogy az arazas itt is inkabb Vive/Pro lesz es nem Rift/WMR kategoria.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17225) Jolly87


Jolly87
tag

OCULUS 301-00156-01 Rift VR headset + Touch kontroller Marvel Special Edition

Tudja valaki, hogy ehhez a verzióhoz milyen alkalmazások járnak pontosan?
Ehhez a csomaghoz nem jár xbox kontroller?
Az Oculus utáni számnak van bármi jelentősége?(301-00156-01)
Warez :Y játékok futtatásánál bannol az oculus home?
DK2-vel lehet, hogy előfurdult, hogy a project carst ilyen módon teszteltem(de ha bann jár mellé, felejtős a dolog.)

Tibor

(#17226) Raymond válasza Jolly87 (#17225) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanaz jar hozza mint a sima Rift+Touch-hoz plusz a Marvel Powers United VR. XB controller mar nincs ezekben, az csak az eredeti Touch nelkuli Rift-hez volt.

Ne warez-olj. Egyebkent se, de erre az esetre itt konkretan lasd PH! forum szabalyzat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17227) Jolly87 válasza Raymond (#17226) üzenetére


Jolly87
tag

Rendben!
Köszönöm az infót!

Tibor

(#17228) izomman1


izomman1
senior tag

Akkor most semmi értelmes versenytárs nem jött ki a Pimax nek? (Wide FOV vagy valami kristály tiszta képpel rendelkező eszköz) mert akkor továbbra sem törlöm a pre -order megrendelésem.. 😊

(#17229) Raymond válasza izomman1 (#17228) üzenetére


Raymond
félisten

A Pimax-nal felvettek olyan egy-masfel honapja par USA embert aki beszel nyugatusul es mas szinu zseblampaval vilagitja meg a dolgokat mint a kinai founders team igy van mozgolodas. Elmeletileg kikuldik az osszes backer cuccot januar vegeig aztan johetnek a preorder-ek. Az uj emberek kellemes mellekhatasa az hogy talan a support is normalisabb lassan amire a jelek szerint (problemak a mar kiszallitott HMD-kel) szukseg is lesz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17230) Jacek válasza Dyingsoul (#17223) üzenetére


Jacek
veterán

Én most úgy értelmeztem ezt hogy meghajtható telefonról, nem a telefont rakod bele. De lehet hogy baromság :)

(#17231) sakkay válasza Jacek (#17230) üzenetére


sakkay
aktív tag

Én is.

(#17232) Jacek válasza sakkay (#17231) üzenetére


Jacek
veterán

Plusz két legyet ütnének egy csapásra, ha vezeték nélküli lenne (bili and lóg) az meg brutál lenne.. persze annyiért adnák hogy juj :)
De lefednének minden egy cuccal:) Telefonos üzemmoddal még a hardver avulást is kikerülnék, ami nem biztos hogy nekik jó:) De lehet többen szánnák rá magukat a vásárlásra.

(#17233) Joshi válasza Jacek (#17230) üzenetére


Joshi
titán

Ezt max úgy tudom elképzelni, hogy tükrözöd a telefon képét a Cosmosra, máskülönben hogy éred el a telefonod hardver teljesítményét? Vagy lesz hozzá egy külön megvásárolható Smartphone.

(#17234) Jacek válasza Joshi (#17233) üzenetére


Jacek
veterán

Úgy gondolom.

(#17235) Raymond válasza Joshi (#17233) üzenetére


Raymond
félisten

Van az Android-ban USB-C kepkimenet, ezt hasznalhatjak elmeletileg. Itt egy lista melyik telefonok tamogatjak per pillanat (vagy amikor a listat utoljara szerkesztettek :) ):

[link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17236) kiskuplung válasza Jacek (#17232) üzenetére


kiskuplung
őstag

Itt azt írják, hogy nem lesz vezetékmentes (legalábbis "kezdetben"):
HTC Vive Cosmos Is A ‘Tethered’ VR Headset, Not A Standalone Like Quest

"... the biggest question we had was whether or not the Cosmos is a standalone headset like the Oculus Quest, Vive Focus, and Shadow VR, or if it needs to still be powered by something else like the Oculus Rift and HTC Vive do currently. As it turns out, it’s the latter.

It is a tethered solution initially..."

Ettől még a smartphone-os megoldásuk érdekes lehet.

szerk: ebben a videóban látszik is használat közben (1:28-tól)

[ Szerkesztve ]

(#17237) Joshi válasza Raymond (#17235) üzenetére


Joshi
titán

Most már egyre inkább körvonalazódik a Cosmos lényege, gyakorlatilag van egy HMD kijelzővel és érzékelőkkel, nekünk csak a hardvert kell biztosítani mint pl telefon vagy PC. Nem rossz elgondolás.

ui.: telefonnal végülis a vezeték nélküliség is megoldott, mert a telót zsebre tehetjük miközben ugrabugrálunk.

[ Szerkesztve ]

(#17238) Raymond válasza Joshi (#17237) üzenetére


Raymond
félisten

"a Cosmos lényege, gyakorlatilag van egy HMD kijelzővel és érzékelőkkel, nekünk csak a hardvert kell biztosítani mint pl telefon vagy PC. Nem rossz elgondolás."

Ezekkel mar most is Dunat lehet rekeszteni. Az osszes WMR cucc ilyen. Ebben max az a plusz hogy a Vive Focus cuccok talan futni fognak rajta kompatibilis telefonnal vagy esetleg a Google Daydream a sima GD kompatibilis telefonokkal. Csak ha ezt nem fogjak megfeleloen olcson adni akkor halva szuletett otlet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17239) Jacek válasza Raymond (#17238) üzenetére


Jacek
veterán

Dunát lehet rekeszteni?

Más , ehez nem kell már érzékelő? Megoldja maga a fejes?

[ Szerkesztve ]

(#17240) Raymond válasza Jacek (#17239) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17241) Jacek válasza Raymond (#17240) üzenetére


Jacek
veterán

Erre fáradságot vettél? Sokat elmond rólad.... föltettem egy kérdést hogy hol vannak az ehez hasonló cuccok... :D

(#17242) nortsen válasza kiskuplung (#17219) üzenetére


nortsen
aktív tag

Kár, hogy én nem láttam a cuccod.
Az igaz, hogy a bővítés nem élvezett extra prioritást, azaz 2 év alatt tudtam le, mert nem siettem sehova.
De 2 éve tudom, hogy mit akarok. Szépen lassan össze is hoztam + rift ár lement oda, ahol a megjelenésekor kellett volna lennie. Azt viszont tudom, hogy nem sok van belőlem. :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#17243) Raymond válasza Jacek (#17241) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ertem. A #17238-t olvastad? Ha igen akkor leirhatnad mi nem vilagos.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17244) Joshi válasza Raymond (#17238) üzenetére


Joshi
titán

Az összes Windows Mixed Reality HMD tudja ezt? Mármint megy PC-re kötve és telóról is akár Oculus Store-os tartalommal, Steames stb-vel is? Nem hinném. Ha nem fogja vinni a Cosmos a HTC Vive-os címeket, akkor mi értelme lenne PC-re kötni? Ennyi erővel a mosógépre is ráköthetném. :D

Amúgy a WMR cuccok tudják ezeket mint a Cosmos?
6 dof
crystal clear graphics
real rgb display
minimal screen door effect

Ha a Questből indulok ki, akkor valószínű hogy a Cosmos is magasabb felbontást kap mint most a Vive. Nem ismerem a WMR cuccokat, azok is ennyire fejlett holmik? Mintha itt fikázva lennének a WMR-ek.

[ Szerkesztve ]

(#17245) Raymond válasza Joshi (#17244) üzenetére


Raymond
félisten

"Az összes Windows Mixed Reality HMD tudja ezt?"

Igen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17246) Joshi válasza Raymond (#17245) üzenetére


Joshi
titán

A HMD specifikációi is olyanok a WMR-nek mint mondjuk a Questnek és talán a Cosmosnak?

(#17247) Raymond válasza Joshi (#17246) üzenetére


Raymond
félisten

Mire gondolsz? A Cosmos specifikacioirol nem tudni semmit. A WMR pedig ismert tenyezo, az osszes szukseges informaciot megtalalod ezekrol a neten.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17248) Joshi válasza Raymond (#17247) üzenetére


Joshi
titán

Azt gondoltam elolvasom itt az összefoglalóban de meg sincs említve. :( Rákerestem a WMR szóra ebben a fórumban, de az érzékelő nem olyan precíz mint mondjuk a Questnek. Meg ugye sok múlik a lencsén is. Egyébként Márton írta a Cosmos speckóit.

[ Szerkesztve ]

(#17249) Jacek válasza Raymond (#17245) üzenetére


Jacek
veterán

Hogy dugod rá a telefont?

(#17250) kiskuplung válasza Joshi (#17248) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Egyébként Márton írta a Cosmos speckóit."

Ne mááár, az csak egy vicc volt. Szerinted ezek konkrét specifikációk? :D

A WMR-eket én is fikáztam, de az azért volt, mert ami nálam van Dell Visor, az egy f*s.

Le is írtam hogy miért : [link]

De később azt is írtam, hogy maga az inside-out tracking baromi jól működik, és a beüzemelés is sokkal kényelmesebb, mint egy Riftnél.

Ha ez a Cosmos is kábeles megoldás lesz, akkor igaza van Raymondnak, hogy nem sok előnye lesz a WMR-ekkel szemben (ha eltekintünk a kivitelezéstől)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.