Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) sakkay válasza Elar (#17856) üzenetére


sakkay
aktív tag

De, jóval erősebb. A 1080 ti, meg a 2080 teljesen partiban van. Legutóbbi ph teszt szerint is, ahol a radeon újdonságot teszteltek.

(#17902) tobias88888


tobias88888
őstag

Angry Birds VR nagyon jó lett, bátran ajánlom. Az alap élményt kapod, de azért a választható pozicióval egy kicsit még is más és VR. A zenék is jók, van 156 darab pálya, szóval minden adott a szórakozáshoz. Egyedül a több mentés hiánya ami zavar, mert igy nem tudjuk egyszerre a barátnőmmel játszani

(#17903) Raymond


Raymond
félisten

Geforce GTX1070 es 416.34

Amikor fut az Oculus software (nincs a fejemen a Rift, ott van a polcon) akkor a grafikus kartya nem valt rendesen P0-ba hanem max P2-n marad. Ugy vettem eszre hogy a VRAM a szokasos 4400Mhz helyett (+400 OC) csak 4200-on ment es ha az AB-ben visszavettem mindent default-ra akkor pedig 3800Mhz lett. Megneztem Nvidia Inspector-al es a 3800Mhz VRAM az a P2 beallitas.

Masnal is van hasonlo?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17904) Picco válasza Raymond (#17903) üzenetére


Picco
addikt

Regebben tapasztaltam hasonlot V64-el, ujabban nincs idom jatszani :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17905) -Solt- válasza Raymond (#17903) üzenetére


-Solt-
veterán

Nálam 418.81 van, de már korábbi verziókkal is ezt csinálta... sőt, RO2 esetén (UE) cirka egy éve nem vált a legmagasabb lépcsőre a VRAM, ha húzom akkor sem.

www.smart-bus.hu

(#17906) Raymond válasza -Solt- (#17905) üzenetére


Raymond
félisten

A 400 elottiekkel nem volt ilyen problema, akkor a 4xx verzioknal lehet igy. Majd utanna kell jobban neznem, gondolom nem en vagyok as elso akinek ez nem tetszik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17907) -Solt- válasza Raymond (#17906) üzenetére


-Solt-
veterán

A RO2-s nyűg utoljára a 375.70-s driverrel nem jelentkezett... jeleztem többször az NV-nek, jeleztem a készítőknek, semmi... én már elengedtem ezeket! :)

www.smart-bus.hu

(#17908) Picco válasza Raymond (#17903) üzenetére


Picco
addikt

megneztem kivancsisagbol, jol remlett hogy javitottak de szemely szerint sokaig szivtam vele, 800mhz-en jart anno a hbm ami kb P6 state-nek felel meg a 7bol.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17909) Raymond válasza -Solt- (#17907) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy latszik ezeknel van valami compute workload ezert max a P2 megy, mar egy ideje ez a helyzet. Regebben gondolom nem vettem eszre mert mielott upgradeltem augusztus/szeptemberben addig valami 2017-es oszi drivereket hasznaltam es ez a P2 mizeria a mining orulet alatt kerult bele a meghajtokba. A megoldas a "Force P2 State" kikapcsolasa: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17910) -Solt- válasza Raymond (#17909) üzenetére


-Solt-
veterán

Kipróbálom, köszönöm!

www.smart-bus.hu

(#17911) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Érdemes megvenni a The Forest-et megvenni a VR miatt (is)? [HTC]
Mennyit fejlődött a VR verziója 2018 május vége óta?
Vagy érdemes inkább várni még?

Emellett még a Pavlov VR-t is megvenném azt hiszem. :) Kipróbáltam a VirtualArmy Demo-ját (Nagyon új) és tetszett, bár olvastam h Pavlov SOKKAL jobb, VA-ban van lézerkurzor... Pavlov-ban gondolom nincs? Mennyivel nehezebb lenne VA-hoz képest? (P.-nél viszont nagyon tetszik h egyedi pályákon is lehet játszani, pl. training pálya.)
A Beat Saber még mindig Early Access?? (Már bő egy éve asszem)
Nagyon szeret(t)em a Job Simulator-t. :) Megéri-e megvennem a Bartender VR Simulator-t?

GPU: 1080Ti, CPU: Intel i7 4790K, RAM: 16 GB.
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#17912) Elar válasza -Solt- (#17905) üzenetére


Elar
senior tag

RO2=Red Orchestra?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17913) Dyingsoul válasza wollnerd (#17911) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Beat Saber erősen ajánlott vétel, tökmindegy, hogy Early access vagy sem. Legnépszerűbb VR cím.
A Pavlov VR nem könnyű, de nem az a cél, hogy a VR valósághű legyen? Élőben mennyire nehéz lövöldözni és eltalálni valamit? :DDD Igen, kell benne célozni és nem könnyű de ha lőttél már légpuskával akkor nem kellene, hogy gondot okozzon a nehézség bármilyen lövöldözős játékban.
Mint minden FPS-ben itt is igaz az, hogy az elején mindig agyonlőnek a gyakorlott játékosok mert ők tapasztaltabbak.
Pavlovhoz nemrég érkezett meg az 1.5-ös javítócsomag, rengeteg nagy változást hozott, sokkal jobbá tette a játékot.
Mellette azért még nézz rá a Contractors VR-ra, mert azt is nagyon dicsérik, jó játék.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17914) Raymond válasza -Solt- (#17891) üzenetére


Raymond
félisten

DiRT Rally 2.0 - First Impressions

1:00 - 2:25 = F**k that sh1t!! :W

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17915) Dyingsoul válasza Raymond (#17914) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

De legalább lesz benne VR... majd... valamikor... :DDD
Szerencsére bőven több játékom van, mint szabadidőm így én fél játékot nem veszek már. Jó lesz majd akciósan 15 euróért minden DLC-vel egy-két év múlva. :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17916) Tomdriver válasza Dyingsoul (#17915) üzenetére


Tomdriver
őstag

Sorry, de itt nem arról van szó, hogy már a kezdetektől lesz? :)

[link]

Ne törjetek pálcát felette már megjelenés előtt, néhány nap aztán lesz saját tapasztalat. :)

[ Szerkesztve ]

(#17917) Raymond válasza Tomdriver (#17916) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, azt irtak:

Dirt Rally 2.0 + Oculus = this summer...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17918) Tomdriver válasza Raymond (#17917) üzenetére


Tomdriver
őstag

OK, csak a címből vettem az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#17919) kiskuplung válasza wollnerd (#17911) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szia!

A Forest VR verziója késznek mondható, szerintem sokat már nem fognak fejleszteni rajta.

Nagyon jól testre szabható, van snap turning is, és még a guggolás is beállítható gombnyomásra, ha nem akarsz Te magad lehajolni.

Ami szerintem hátrány, hogy elég megterhelő élmény, mint minden utólag VR-osított, locomotiont támogató játék. De a Skyrim VR-hoz hasonlóan be lehet állítani, hogy a futás sebességétől függően "szűküljön be" a látótér, így a rosszullét minimalizálható.

A Fallout Vr-hoz képest mindenképpen jobbnak mondanám a VR implementációt, és elég jól bele lehet élni magad. A favágás elég nagy élmény :)

És ha már Fallout, ahhoz hasonlóan a 90 fps itt is csak álom, legalábbis nálam ez az a játék aminél AZONNAL felbőg a videókártya ventillátora, és még minimálgrafikán is folyamatosan 45 fps-re zuhan. (i7-7700K@4,2Ghz + GTX1080 + 16GB)

Nekem egyedül csak a játék nem jött be annyira, de ez nem a VR miatt van. Annak idején monitoron elég sokat játszottam vele, meguntam.

Ha esetleg bejönnek az ilyenek, akkor tudom még ajánlani a Solus projectet, az is túlélős, bár sokkal lightosabb, cserébe erősebb a sztorivonal. És nincsenek ellenfelek, legalábbis én 6 óra játék után eggyel sem találkoztam :)

(#17920) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Steam VR-ben is meg kellett adnom a játékteret egy kis szoba átrendezés után.
Most viszont olyan gondom van ezzel, hogy ez folyamatosan mutatja a hálót, nem csak akkor, ha a hatáthoz érek, és ez rohadt idegesítő. :O
Hol lehet ezt kikapcsolni? :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#17921) -Solt- válasza Elar (#17912) üzenetére


-Solt-
veterán

Rising Storm 2: Vietnam

(#17914) Raymond: Nagyszerű... ;]

Viszont a "Force P2 State" kikapcsolasa nem múkodj... :(

For Titan class GPUs you can now simply use nvsmi to unlock the cards. This won't work on the consumer/gaming GeForce cards: nvidia-smi.exe --cuda-clocks=OVERRIDE

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#17922) Raymond válasza s7evcsenko (#17920) üzenetére


Raymond
félisten

Itt: [link]

(#17921) -Solt-

Akkor lesz +1 profil az AB-ben ahol a RAM +400 helyett +600 :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17923) -Solt- válasza Raymond (#17922) üzenetére


-Solt-
veterán

Hiába, mert nem vesz tudomást a tuningról! :)

www.smart-bus.hu

(#17924) Raymond válasza -Solt- (#17923) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig ez mukodott amikor delutan probaltam. Lattam hogy 4200 a RAM a +400 beallitassal es 3800 alapon. Megvaltoztattam +600-re es 4400 lett. Majd kiprobalom holnap megint.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17925) -Solt- válasza Raymond (#17924) üzenetére


-Solt-
veterán

RO2 alatt nem működik, de nem akarok ezzel szemetelni...

www.smart-bus.hu

(#17926) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Rossz hír: Az oculus leszállt, ismétlem az oculus leszállt :)

https://divecenter.hu

(#17927) schawo válasza bunnyhu (#17926) üzenetére


schawo
titán

??

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17928) bunnyhu válasza schawo (#17927) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Tegnap kezemim közé került a saját jószágom végre. Nektek rossz hír nem nekem , mert így ide is írkálni fogok :)

https://divecenter.hu

(#17929) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Rögtön egy kérdés, akitől vettem említette, hogy erősen javasolt az USB3 modul beszerzése, mert az alaplapok nem mindig bírják szuflával. Ez miben nyilvánul meg? Tegnap meg ma olyan 1-1 órát ment, hiba nélkül.
Ugye erről van szó.
https://www.inateck.com/inateck-ktu3fr-4p-usb-3-0-pci-express-karte-mit-4-usb-3-0-ports.html

Az ára nem vészes, csak mondjuk amazonról duplaannyi lesz postával meg hát egy hét mire ideér. Itthon meg nem látom egy kereskedőnél sem.

https://divecenter.hu

(#17930) kiskuplung válasza bunnyhu (#17929) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jól mondta, de erről kb minden héten van szó, keress rá a fórumkeresőben az Inateck szóra.

Itt találsz még leírás a témáról : [link]

Amúgy ha nem érzed hiányát, akkor feleslegesen ne vegyél.

(#17931) Raymond válasza bunnyhu (#17929) üzenetére


Raymond
félisten

Ha megy akkor nem kell kartya. Nalam sincs. Pedig harom szenzor van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17932) DAeRK07 válasza bunnyhu (#17929) üzenetére


DAeRK07
csendes tag

Szia! Én múlt héten csütörtök nap közben rendeltem Inateck 4 portos kártyát, az Amazon.de -ről. Hétfőn már meg is kaptam, igaz prioriti line-al (+ 1000 Ft). Összesen 9800 Ft volt. Itthon valóban nem kapható sehol. Ajánlják még a Startech usb3 kártyát is. Az kapható itthon 32000 Ft-ért. Kintről szintén 10000 Ft körül van, szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#17933) bunnyhu válasza DAeRK07 (#17932) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Jah, én is azt néztem kb. egy tizes postával. Kéne még nézni hozzá pár dolgot amazonon, vagy összeállni hogy ne fájjon a postaköltség annyira :)

https://divecenter.hu

(#17934) Raymond válasza bunnyhu (#17933) üzenetére


Raymond
félisten

De ha nincs problemad a Rift-el akkor minek vennel egy plusz kartyat? Semmi ertelme.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17935) DAeRK07 válasza bunnyhu (#17933) üzenetére


DAeRK07
csendes tag

Szerintem ezer Ft postaköltség nem annyira fájó (főleg egy Rift árához képest), minthogy válassz még 10 euro értékben valamit hozzá. Itthon is 990 Ft alatt nem nagyon van házhoz szállítás. De ez csak az én véleményem.

(#17936) DAeRK07 válasza Raymond (#17934) üzenetére


DAeRK07
csendes tag

Nekem kellett speciel. Itthon vettem mellé egy delock kártyát, az meg nem látta az érzékelőket (írta itt valaki, hogy az nem is jó hozzá). Az alaplapi meg csak USB 2 módban.

(#17937) bunnyhu válasza DAeRK07 (#17935) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nem ezer az a posta inkább 4000, mert €20 a cucc, és szállítással majd 10.000 pénz a vége.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#17938) Picco


Picco
addikt

megrantottam a ryzent 3.8->3.9-re es szamomra hihetetlen mertekben kisimult a project cars 2!! 100mhz-tol...
MOD: most kapcsolok hogy eddig SMT(HT) ki volt kapcsolva, stabilitas tesztelese miatt bekapcsoltam azt is, ez is lehet az ok.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17939) Raymond


Raymond
félisten

Nem kedvelem tulsagosan a gyereket/stilusat, de azert riszpekt - a gyujtemeny jol nez ki :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17940) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Van két problémám amire egyelőre nem találtam megoldást.

Mindkét esetben az adott feltételek:

Laptop: Asus ROG G751JT
HMD: Oculus Rift CV1

1.)

A Steam VR-ben nem tudom normálisan beállítani a szobát/nézetet.
Egyrészt a beállítások között sehol nem láttam ilyet, hogy "reset view" mint pl. az Oculus storeban, ahol 1 gombnyomásra visszaállítja a nézetet középhelyzetbe, a Steam VR-ben miért nincs ilyen?
Nagy nehezen a steam mappájában megtaláltam a SteamVR room setup alkalmazást, azzal újra beállítottam a szobát, mert a középhelyzet kb. 2 méterrel arrébb volt a szoba közepétől. A beállítás végén a középhelyzet végre jó helyen volt, elindítottam a Robo Recall-t és betöltés után azonnal visszaugrott a régi, 2 méterre lévő középhelyzetre, akárhányszor állítom be, valamiért nem menti el az új szoba beállításokat :W
Más, steam VR által futtatott játéknál sem jó. Mi lehet a probléma? Miért nem marad meg a szoba beállítása, hogyan lehetne normálisan beállítani a középhelyzetet?

2.)

VR játék közben a játék hangjait egy jack csatlakozós hangszóróra is ki szeretném tenni, úgy hogy egyszerre legyen hang az Oculus Riftben, és a hangszórókon.
Erre lenne használható elvileg az "Audio mirroring" beállítás az Oculus Riftnél, de így sem működik, ezzel a beállítással is csak a Riftben van hang, a hangszórók némák. Van erre valamilyen más megoldás? Próbálkozott-e már valaki ilyesmivel?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#17941) bitmad


bitmad
aktív tag

A Sniper Elite 4 játékkal lehet VR-ben játszani ?

(#17942) kiskuplung válasza -Sawyer- (#17940) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szia!

Elsőre nem tudom a megoldást, nekem nincs ilyen problémám. Én a SteamVR kis lenyílő pöckéből elérhető Settings -> Developer -> Room and tracking alatt lévő Quick calibrate-tel próbálkoznék,
Azt írja, "...new bounds will be centered on your headset on the floor in the center of your space"

A másodiknál viszont szinte biztos vagyok, hogy azért nem működik, mert SteamVR-os játékkal próbálkozol.
És szerencsére a SteamVR-nak is külön meg kell mondani, hogy tükrözze a hangot.

(#17943) Dyingsoul válasza -Sawyer- (#17940) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A Robo Recall Oculus cím. Ha annak indítása után elugrik a játéktér, annak nem kellene köze legyen a SteamVR-hoz. Zárd be a steamet, próbáld meg úgy a Robo Recallt.
Másrészt a szenzoraidat próbáld meg újra pozícionálni úgy, hogy mindegyik fejmagasságban vagy fölötte legyen. Teljes Rift setupot csináld újra végig, utána írj mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17944) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Valaki nézte már a Journey VR videót steam-en?
Azt szeretném megtudni, hogy ez tényleg ennyire botrányosan szar vagy csak nálam van valami videó beállítási bibi?
Olyan homályos és paca az egész, hogy nem akarom elhinni, hogy ezért pénzt kértek. :F
Inkább gondolnám, hogy nálam van a bibi...

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#17945) bunnyhu válasza Raymond (#17939) üzenetére


bunnyhu
senior tag

VFX-1 ... anno nekem is volt, fél éves fizetésembe került :D Aztán valami potom pénzért adtam el pár évre rá, mert már nem volt alaplap amibe bele lehetett rakni a vezérlő kártyáját. De akkor is mekkora királyság volt már!

A jó kis műanyag próbababa fejet az oculushoz elő is fogom keresni ! :DD

https://divecenter.hu

(#17946) s:zozo válasza bunnyhu (#17945) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Személy szerint én egy komputeres eseményen próbáltam ki. Arra emlékszem, hogy nem tett rám olyan hatást, hogy benne vagyok a VR-ban. A tér érzékelés nem olyan volt, mint most.
Kérdezem tőletek, hogy ti is így emlékeztek rá? vagy nekem romlott a memóriám?

(#17947) s:zozo válasza s7evcsenko (#17944) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Nálad vagy a videó letöltésénél lehetett a bibi, nálam szép éles.

(#17948) -Sawyer- válasza kiskuplung (#17942) üzenetére


-Sawyer-
tag

Megvan, a Quick calibrate működött, köszönöm! :R

A hang Oculusos játéknál sem működött, de végül rájöttem a megoldásra, a hangszórókat vissza kellett állítani alapértelmezett eszközzé, mert amikor csatlakoztatom a Riftet, akkor azt veszi alapértelmezettnek, és úgy nem működik.

(#17949) -Sawyer- válasza Dyingsoul (#17943) üzenetére


-Sawyer-
tag

Igen, lehet bezavart hogy megvolt nyitva a steam VR-is.

Nagyjából fejmagasságban van mindkét szenzor, most egyelőre jó, köszönöm! :R

(#17950) s7evcsenko válasza s:zozo (#17947) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem találok semmi állítási lehetőséget... hol lehet?
Egyedül a felbontást tudom állítani videó lejátszás közben, de ugyan úgy néz ki a legjobb és legrosszabb beállításon is.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.