Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) -Solt- válasza #54625216 (#17398) üzenetére


-Solt-
veterán

Business account regisztrálható a normál account mellé, és ott a partnereik nagy részénél is van nettó ár.

www.smart-bus.hu

(#17402) Elar


Elar
senior tag

Már bocs srácok, oké h megveszitek cégre fa nélkül kint, de azt itthon be kellene fizetni...

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17403) -Solt- válasza Elar (#17402) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez itt elég off, de a történet ettől összetettebb.

Itthon megveszed bruttó értéken és ha jogosult vagy rá mert részese vagy az ÁFA körnek, plusz a termék kapcsolódik a vállalkozásodhoz, akkor visszaigényled az ÁFÁ-t, tehát nettó értéken vásároltál.

A kint kiállított bruttó ÁFÁ-s számlával a NAV nem tud mit kezdeni, mivel a keletkezett ÁFA bevétel nem jelenik meg a magyar költségvetésben. Ezért EU-s adószámmal lehetőség van nettó értéken vásárolni, annak viszont ugye semmi értelme, hogy kifizeted a nettót, majd befizeted itthon az ÁFÁ-t, aztán meg visszaigényled...

Az egész kulcsa, hogy a vásárolt termék nem kerül továbbértékesítésre és kapcsolódnia kell a tevékenységi köreidhez. Tehát ha én veszek egy Oculus-t a buszos vállalkozásomhoz mert a gépkocsivezetőknek ezen tartok továbbképzést, az "rendben van".

Amennyiben kereskedő lennék és tovább értékesíteném, akkor azt ÁFÁ-l növelt összegben kéne megtennem és azután be kellene fizetnem a keletkezett ÁFÁ-t. Ha mondjuk ruhát vennék nettó áron végfelhasználóként, azután is fizetni kéne ÁFÁ-t, mivel a ruha után itthon sem igényelhetem vissza az ÁFÁ-t.

Tehát a lényeg, ha van EU-s adószámod, a termék kapcsolódik a vállalkozásodhoz és végfelhasználóként vásárolsz, akkor nem kell ÁFÁ-t fizetni utána, viszont a kapott számlát csatolni kell ugyanúgy a könyveléshez.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#17404) Dyingsoul válasza Jolly87 (#17390) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nálam 2 is folyamatban van csak mindig ez a rohadt meló közbeszól... :DDD Nem nagyon tudom befejezni, elég nehéz a pálya szerkesztés.

Az OFF-olóknak:
A továbbiakban légyszi egyből küldjétek más topikba az ilyesmit mert mint látjátok nem csak off, de magánszemélyek akik nincsenek benne önhibájukon kívül "rosszat" is feltételezhetnek a tanácsokból és felesleges irigységet is szülhet. Szóval tényleg nem ide való. (azon felül, hogy már sokszor ki lett beszélve)
A linkek ott vannak, akik nem tudják hogyan lehet rendelni külföldről, azok rendeljék itthonról vagy irány az amazon vagy külföldi rendelések topik akik pedig cégnek rendelik feltételezem vannak olyan okosak, hogy a megfelelő csatornákon tájékozódjanak. Mindenre van megoldás, de nem mindenre itt van a megoldás. Köszönöm! :B

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17406) izomman1 válasza Pitti11 (#17375) üzenetére


izomman1
senior tag

Tedd újra teljesen a windowst a steam et mindent .. Egy friss rendszer lehet segít a dologban.

Ha nem segít szívesen látlak Csepelen a lakásomba ma\ holnap érkezik a Vive om és kipróbálhatod a rendszeremmel így kiszűrheted a Pimax rossz e vagy valóban a Vive alkatrészei.. ( Pimaxhoz vettem nekem valamikor februárba érkezik a Pimax 5K+)

Szívesen megnézném a készüléket érkezés előtt mindenkinek hasznos lenne a találkozó :-)
Hogy tetszik a készülék egyébként?

(#17407) PLackó16


PLackó16
csendes tag

A tegnapi sajnos gyors akció volt Iponon, vissza is kúszott 155e Ft-ra a Rift :(

(#17408) Raymond


Raymond
félisten

Van itt valaki aki Pimax backer? A tracker sheet szerint meg mindig csak 886 darab "delivered" es az uj US mokus azt mondta januar vegein leszallitjak az osszes backer rendelest csak nem tudom ezt hogy fogjak megcsinalni. Nem hinnem hogy 2 het alatt kb. 5000 darabot meg leszallitani.

izomman1-el mi tortent? Nem valami egeszseges a szine.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17409) #54625216 válasza PLackó16 (#17407) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ezért kell amazon.de-ről venni, az még 27% áfával és postaköltséggel, 320 forintos EUR mellett is megáll 140-nél.

(#17410) hhenry válasza FollowTheORI (#98) üzenetére


hhenry
őstag

Fuuu ez nagyon fasza

(#17411) izitom válasza Raymond (#17408) üzenetére


izitom
tag

Igazából annyit tudunk, hogy a tracker sheet jelenleg nem sokat ér.
Ha hihetünk a Pimaxnak akkor a backer mennyiség kb. már le lett gyártva, de hogy Shanghai és az elosztók között merre jár, az homályba vész.
Úgy néz ki Magyarországon a DPD hozza házhoz, de nyomkövető számot eddig max. 1-2 nappal előtte kaptál.
Két backer kolléga, aki utánam jött a sorban már múlt héten megkapta.
Hogy 1000-6000 között mi alapján lett postázva, azt megint senki nem tudja :)
Tehát jó esetben most nagyobb mennyiségek vannak úton Shanghai és a területi elosztók között.
+ ha szerencsénk van, most már lesz európai Pimax képviselet Angliában, és talán a hibás darabokat nem nekünk kell Kínába visszaküldeni.

(#17412) Raymond válasza izitom (#17411) üzenetére


Raymond
félisten

"...a tracker sheet jelenleg nem sokat ér."

Classic Pimax! :))

Hat akkor remeljuk neked is megjon nemsokara, mi lesz, az 5K+ vagy a 8K?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17413) izitom válasza Raymond (#17412) üzenetére


izitom
tag

Úgy tudom mindenki 5K-s(én is)

(#17414) supercharley válasza Dyingsoul (#17404) üzenetére


supercharley
tag

Nálam 2 is folyamatban van csak mindig ez a rohadt meló közbeszól...

Ha nem titok, akkor melyik számokat készíted?

(#17415) izitom válasza Raymond (#17412) üzenetére


izitom
tag

Épp most kaptam egy DPD értesítőt, ez alapján most készülnek feladni(gondolom Angliában) :D

(#17416) Elar


Elar
senior tag

Srácok a Pimax 5+ miben jobb (jobb?) mint a Rift?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17417) tobias88888 válasza Elar (#17416) üzenetére


tobias88888
őstag

Olyan verzió nincs. Van Pimax 5K, 5K+, 8K (8K X és 8K + is volt talán, nem tudom hogy van e)

Itt van pár angol vélemény az 5K+-ról angolul: #17078

Röviden kb annyi, hogy tudja azt amit egy HMD-től minimum elvársz és ezen felül van 150-es fov (speciális módban 170) a CV1-es 100hoz képest (110 a gyári adat, de ha jól emlékszem a mérés szerint 100), miközben a felbontás szemenként 2560 × 1440 és nem pedig 1,080 x 1,200 mint a Riftnél. Nem nevezhető Gen2.0nak, de a széles FOV pl szimulátorozás esetén elképesztő élményt ad a vélemények alapján.

(#17418) Elar válasza tobias88888 (#17417) üzenetére


Elar
senior tag

Értem.Köszi

Áhh tényleg szimulátor.

Star Wars VR van? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17419) Pitti11 válasza Raymond (#17412) üzenetére


Pitti11
tag

Múlt hét szerdán kaptam a levelet, hogy UK warehouse-ból elindult a csomag a címemre, 2083-as backer vagyok, dpd hozta csütörtökön délelőtt megkaptuk egy barátommal együtt. Én is úgy tudom, hogy az összes postázva van, de azt már a Pimax nem tudja menedzselni. Igazából nem nagyon követtem nyomon az eseményeket, meglepetésként ért engem is, hogy ilyen hamar megkaptuk.

(#17420) Raymond válasza Pitti11 (#17419) üzenetére


Raymond
félisten

A multkor nem is kerdeztem :)

Eddig milyenek a benyomasok? Ergonomia, teljesitmeny es persze a torzitas a szeleken. A SteamVR-os mozgasproblemat kiveve, arrol mar irtal. Latni a torzitast a szeleen 170 es 150 FOV mellett is? Ossze-vissza jelentesek vannak errol egyelore.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17421) Elar


Elar
senior tag

Hmm ez most hülye kérdés lesz: Ehhez ugyanúgy adnak kontrollert is? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17422) Pitti11 válasza izomman1 (#17406) üzenetére


Pitti11
tag

Eredetileg Pimax 8k backer voltam, váltottam Pimax 5K+-ra. A fejpánt nagyon egyszerű gumis szíj, nem igazán könnyű jól és stabilan felrakni a HMD-t a pontos helyére. Küzdök vele még mindig, szerintem kicsit mocorog is az arcomon...
De azt veszem észre, hogy hozzá tudok szokni, és szerintem distortion probléma is közre játszik de csak találgatok. Folyamatos a fejlesztés és minél többen megkapjuk annál több az infó is. Elég sok embernek nem teljesen jó a distortion. De mindegy is, ezzel én együtt fogok élni az tuti mert a képminőség és a FOV teljesen kárpótol mindenért. Pontosan azt kaptam amire számítottam. Elsősorban szimulátorozok Assetto Corsa, PC2, és DCS. Mindent tökéletesen olvasni tudok, a chat ablakot is, a normál FOV sem sokkal kisebb mint a perifériás látásom, a sweet spot hatalmas, na de nem folytatom... :)
A lényeg, hogy reszelgetik folyamatosan, lesz hozzá rendes állítható fejpánt, amivel stabilan tudom majd rögzíteni, többféle facepad, szóval jó lesz ez.... nagyon jó lesz :)
i7 8700k @5GHz, 1080Ti géppel hajtom, nem sokat kell visszavenni a grafikai beállításokban mint ahogy oculussal használtam, persze SS, PD és társait nem húzom, de nem is kell.
Nem tervezem vinni sehova ne haragudj, de nálam bárki kipróbálhatja Fehérvár mellett. :)

(#17423) Raymond válasza Elar (#17421) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint Pimax? Ahhoz nem, neked kell a Vive-os Lighhouse-okat es kontrollereket beszerezni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17424) Elar válasza Raymond (#17423) üzenetére


Elar
senior tag

Aha értem.
Akkor azért ez is zsebbenyúlos sztori, nem?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17425) Pitti11 válasza Raymond (#17420) üzenetére


Pitti11
tag

Igen látni a torzítást a széleken de ez egyáltalán nem zavaró, hiszen annyira oldalra kell már nézni, hogy olyat sosem csinálsz a való életben sem, utoljára talán dolgozatírás közben a szomszéd lapját lesve... :)kb 120fok után már nem is éles a kép, de tökéletesen érzékelem amikor egy autó bedugja az orrát mellém, homályos és torz is picit, de látom... és az a lényeg. A teljesítmény is teljesen jó, pont azt tudja amit Sweviver szeptemberben a tesztekkel kihozott. Ja és igen, látom az SDE-t is, nem is nagyon kell koncentrálni, na de ki a fenét érdekel amikor az apró betűt is simán olvasni lehet. A sima Vive és Oculushoz nem is akarom hasonlítani nem egy súlycsoport.

Ja az ergonómia, na azzal még vannak bajok, de ehhez csak agy jó headstrap és facepad kell és kész.
egyelőre barkácsolok, vive facepad-et használok stb :)

[ Szerkesztve ]

(#17426) Pitti11 válasza izitom (#17415) üzenetére


Pitti11
tag

Na azt holnap megkapod. :)

(#17427) nortsen válasza Jolly87 (#17393) üzenetére


nortsen
aktív tag

El lehet kapni alzan olcsóbban is, én 149-ért vettem, mert kibontott volt.
Ez kb annyit jelent, hogy kibontották, és visszavitték. Persze ezeket a helyszínen ki kell bontani, megnézni, de nekem 0 használat volt, tökéletes állapotban.
Annyi a pozitív alza.hu-n, hogy 2 évet adnak rá, szemben az ipon 1-ével.
Ettől függetlenül mindkettő nagyon jó ár, és szerintem iponon ez már a csökkentett 400€ ár-ból jön.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#17428) Raymond válasza Pitti11 (#17425) üzenetére


Raymond
félisten

Koszi, akkor ugy nez ki a 150-es FOV hasznalhato rendesen. Az LCD miatt is kinlodtak, de szerintem ez szinten nem akkor problema, a WMR HMD-k alapjan ez is aranylag tul van tolva, en nem latom hogy akkora problema lenne a Rift-hez hasonlitva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17429) Pitti11 válasza Raymond (#17428) üzenetére


Pitti11
tag

Igazából a small FOV is nagyobb mint ami oculussal volt, DCS-nél pl azt használtam mert ott Dubai belváros földközelben igancsak 40 alatti fps-t hoz így is. Viszont minden műszer olvasható. Amúgy a vertikális fov is sokkal nagyobb, alul felül ott is van kis torzítás

[ Szerkesztve ]

(#17430) Dyingsoul válasza supercharley (#17414) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Titok. :B

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17431) izomman1 válasza Pitti11 (#17422) üzenetére


izomman1
senior tag

Fehérvár nincs annyira közel azért ezt én is kihagyom .. Ezt az 1-2 hónapot mire megérkezik csak kibírom.. A lényeg jó a cucc :-P .. tökösek voltatok, hogy bevállaltátok ezt a kicktarter kampányt , de hát bátraké a szerencse.. Én szerencsére Black Friday kor elő - rendeltem, ezért nekem is jár majd az ingyenes headstrap :-)
Bár én nem vagyok nagy szimulátoros , de ahhoz is biztos kipróbálom..
Kicsit rosszabb színekre számítok mint a sima Samsung Odyssey -ben nekem az az etalon, de a nagy FOV mindent kárpótol.. Az ár borsos, mert külön Vive cucc is kell hozzá (asszony meg akar ölni mennyit költök ilyen "hülyeségekre") , de hát valamit valamiért legalább ez többet ad nem úgy mint a Vive Pro 1400 euróért.. ( Ezért volt Samsungom helyette sokkal olcsóbban)

[ Szerkesztve ]

(#17432) sheep válasza Pitti11 (#17422) üzenetére


sheep
addikt

Fehérvár mellett? Vigyázz mert a szavadon foglak :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17433) Pitti11 válasza sheep (#17432) üzenetére


Pitti11
tag

Állom a szavam :)

(#17434) Pitti11 válasza izomman1 (#17431) üzenetére


Pitti11
tag

Emlékszem a kampány alatt oltottátok itt rendesen a kínaiakat :) Pedig te is beleugrottál akkor csak visszaléptél. Igazából ergonómiailag nekem az oculus a legjobb, tökéletesen passzol. Ezt ebben az állapotban még nem nagyon tudom jól elhelyezni, főleg nem stabilan. Ahhoz hogy ekkora FOV-nál ideális legyen a torzítás nagyon precízen ott kell lennie a pupilláknak a legjobb helyen. Néhány tizeddel előrébb vagy hátrébb és már nem jó a kép a széleken. Nem kizárt, hogy állítható distortiont fognak csinálni Pitoolba.

(#17435) Raymond válasza Pitti11 (#17434) üzenetére


Raymond
félisten

"Emlékszem a kampány alatt oltottátok itt rendesen a kínaiakat"

Volt is miert, na meg utanna is :)) Ha azt a mareknyi embert nem vettek volna fel az USA-ban akkor most nagy szivas lenne naluk. Vagyis inkabb meg nagyobb mint most van.

Lehet nalad is a Vive DAS segitene, azert az jobb megoldasnak tunik mint a pantok amik rajta vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17436) a2d2 válasza Elar (#17418) üzenetére


a2d2
addikt

Vader Immortal jön majd valamikor. Részemről várós nagyon remélem lesz addigra 6DOF kontrollerem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17437) a2d2 válasza Elar (#17424) üzenetére


a2d2
addikt

Én a FinchShiftet várom hogy meginduljon a termelés és lemenjen 100 $-ra az ára.
Nem egy fullos vive szett de töredéke is árban.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17438) abydos válasza a2d2 (#17436) üzenetére


abydos
aktív tag

A Vader Immortal Oculus Questre jön kizárólagosan

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#17439) a2d2 válasza abydos (#17438) üzenetére


a2d2
addikt

Na ez nem jó hír :(
Mindegy, úgy érzem Elite Dangerous-el el leszek még pár órát addig átportolják majd steamre is :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17440) kiskuplung válasza a2d2 (#17439) üzenetére


kiskuplung
őstag

Oculus által finanszírozott játékot? Arra várhatsz :B

(#17441) Pitti11 válasza Raymond (#17435) üzenetére


Pitti11
tag

Na, megvan a bibi. Ma egész délután teszteltem mindenféle megoldással minden HMD-vel. A végeredmény az, hogy képtelen vagyok rögzíteni a fejemre sem a vive-ot és sem a pimax-et, orrnehéz mindkettő a pimax meg még nagy is. A vive már majdnem jó azért annak a rögzítése elég kiforrott már de intenzív fejmozgást és motion cockpit rázkódást nem bírja az sem. Egyedül az oculus ami tökéletesen stabil minden extrém helyzetben.
A lényeg, hogy előbb utóbb a pimax-nek is lesz rendes megoldása normális head strap-el. akár 3party megoldás nem tudom...
Amúgy a distortion profile sem teljesen jó nekem de ezt is fogják még módosítani valamint lesznek különféle profilok is. A normal és large FOV szélein bizony elég szembetűnő, de a small FOV teljesen tökéletes és bőven elég nagy, legalábbis ahhoz amihez szoktam. Így mikor felváltva veszem fel a vive-ot és a pimax-et bizony hatalmas a különbség a small fov-al is.
Ez a Vive DAS érdekel utánajárok... köszi.

(#17442) Raymond válasza Pitti11 (#17441) üzenetére


Raymond
félisten

How to: [link]

Azt a 120EUR-t talan megeri foleg ha mindkettovel hasznalhato: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17443) Pitti11 válasza Raymond (#17442) üzenetére


Pitti11
tag

Na igen ez jónak látszik, ahogy nézem gombamód szaporodnak a pimax deluxe audio strap módok, ...nem csak én küzdök ezzel :)
1 ... 2
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#17444) klykkly


klykkly
tag

sziasztok
Van egy VIVE -em már egy ideje. Sima verzió..
Ez egy másik fórum bejegyzésem bevezető gyanánt :

"Következőt vettem észre.
Ha a HMD et úgy állítom be hogy a lencsék a szememhez a lehető legközelebb legyenek nő a FOV ami tök jó de még így is a kép széle körbe kicsit homályos (igazából csak középen éles) , tovább nem lehet közelíteni ez a max beállítás. Ha leveszem a szivacsot a cuccról, így még közelebb kerül a szemem a lencséhez. Már kicsit zavaró is mert a szempilláim pislogáskor hozzáérnek a lencséhez viszont a kép olyan kristálytiszta a széleken is mint még soha és a FOV olyan hogy beszabehú..... . Viszont így rohadt kényelmetlen viselet a fejszett.

Kérdés hogy velem van a baj és szemüveget kéne íratnom ? vagy másnál is ilyen?

Esetleg kipróbálná valaki amit írtam ? olyan aki nem szemüveges?
"

azóta elvégeztem egy kis upgrade-t a HMD-n : [link]

A tapasztalatok szeretném megosztani veletek.
Teljes siker.
Körkörös frensel vonalak eltűntek. élesség ég és föld. a szélén, de csak nagyon a szélén maradt egy pici homályosabb rész. FOV ugyanakkora maradt. most már nem okoz gondot a feliratok olvasása játék közben.
A fenti probléma is megszűnt, ráadásul a szempilláim sem érnek a lencséhez , annak ellenére hogy a mod miatt a lencse közelebb került a szememhez, viszont a szivacs most a helyén van ,így +1cm rátesz a távolságra és épp így tökéletes.
Simán ment minden semmi nehézség nem adódott a szerelésnél..

Ez egy kötelező upgarde szerintem !!! És valszeg garancia vesztés nélkül vissza tudom csinálni ha kéne. semmi nyoma nincs.

van itt még egy kis olvasnivaló amivel még SW oldalról is lehet masszírozni a képet: [link]

nem tudom hogy ez a mod volt e téma itt régebben?

szerk :
erre a szivacs trükkre más is rájött, mondjuk nem volt túl nehéz: [link]

nem igazán értem a dolgot. A tervezők nem néztek bele mikor kész lett a cucc? érdekes :)

[ Szerkesztve ]

(#17445) Raymond válasza klykkly (#17444) üzenetére


Raymond
félisten

"nem igazán értem a dolgot. A tervezők nem néztek bele mikor kész lett a cucc? érdekes"

De beleneztek, csak nem olyan egyszeru a helyzet. A FOV es a sweet spot az egyen fej/arcformajatol es a szemek elhelyezkedesetol fugg. Ezert nem lehet "kotelezo" mod, mert lehet hogy valakinel nem csinal semmit vagy epp rosszabb lesz a helyzet mert tul kozel kerul a lencsekhez, nem helyezkedig az orrara rendesen es nyomja, az arccsont miatt problemas a HMD pozicionalas stb.

A Vive-nal a legnagyobb FOV akkor van ha a szem 8-12mm-re van a lencsektol. Ennel kozelebb akkor se lenne ertelme ha nem lennenek valakinek szempillai mert ott max a display szeleit latod, a FOV mar nem lesz nagyobb.

A Vive-os reddit alapjan a GearVR mod nagyon elterjedt, de amit te irsz hogy "SW oldalról is lehet masszírozni" az szerintem inkabb a kotelezo kategoriaban van a lencsek csereje utan. A szeleken jelentkezo distorsion azon kivul hogy kiuti az immersion-t meg pluszban szeduleshez es fejfajashoz vezet a legtobb esetben.

Szerintem is nagyot dobhat a Vive-on ez a ket mod, de tenyleg egyenfuggo, a vekonyabb szivacs lehetoseget a legegyszerubb kiprobalni a standard leveletelve. Ha szivacs nelkul jobb lesz a kep es a FOV akkor lehet takolni vagy venni vekonyabbat, ha nem akkor vissza az eredetit. Ez vagy semmibe vagy nagyon kevesbe kerul. A GearVR mod munkaban es penzben is tobb, de itt a penz nem annyira veszes a Vive arahoz kepest, inkabb a munka nehezsege es a gari vesztese ami problemasabb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17446) Dyingsoul válasza Pitti11 (#17443) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Persze ez is egy út és én is "nagy" moddernek vallom magam mert ha arról van szó a tudom melyik a forró vége a forrasztópákának... de ha már csúcstechnológiáról van szó ma már nem vágyom arra, hogy amire 200k fölött költök még dobozból kivéve egyből nekiálljak bűvészkedni... Rifttel is mostanában sokat szívtam és bármennyire is szeretem kezdem unni a tingli-tanglit.

Mindemellett én szurkolok minden konkurens VR headsetnek, kell a verseny mert annál hamarabb kapunk konyhakész minőségi megoldást akármilyen áron vagy kicsit fogyaszthatóbb árral kevésbé kihegyezettet. Mindkét opció jót tesz a piacnak, úgyhogy hajrá. :)

A beszámolóidat pedig köszönjük, jó látni hogy végre valakinek a topikból összejött egy ilyen HMD. :K

(#17444) klykkly:
"Már kicsit zavaró is mert a szempilláim pislogáskor hozzáérnek a lencséhez..."
Vedd fel a gyújtót nagy lángra és gyújts rá egy cigire. ;] Ne haragudj, nem tudtam kihagyni.
Egyébként én jártam így mikor még dohányoztam, egyszer a jó barátaim megtréfáltak.

Azt viszont köszönjük, hogy megosztottad velünk a megoldást, hasznos dolog!

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17447) klykkly válasza Dyingsoul (#17446) üzenetére


klykkly
tag

:)

Csúcstechnika ide vagy oda a vive-el vannak gondok. PL kontorller szintem is.

van némi tapasztalatom ez ügyben is. szintén másik fórumról idézem magam:

"
a gond az “ismert” nem kattint a touchpad probléma nálam két hét után előjött az egyik kontrolleren és a másiknál már kezd néha szarakondni.
Érdekelne hogy másnál is hasonló gondok vannak a kontrollerrel?
MI csináltatok vele? vannak youtube videók a fix ről de akkor bukó a gari.
Elszomorító hogy a HTC kb sz@rik a problémára és az új 2018 jelzésű kontrollere is ugyanazzal a tervezési hibával kerül forgalomba.
nem is értem a nép lázad és senki semmit nem tesz.
"

kérdezték miért nem vittem vissza garba?
válasz:
"
Azért mert nem tudnak vele érdemben semmit sem csinálni csak cserélni és a procedúra kb 4 hét. Addig nem tudom használni a VIVE-t. Ráadásul az egész pakkot vinni kell nem csak a kontrollert. Legjobb az egészben hogy néha kattan azért így nagy valószínűséggel visszakapom a javítatlan kontrollert hogy nem tapasztalták a hibát. A cuccnak nem hinném hogy jó tesz hogy szállítgatom és kitudja, ki hogy bánik vele a szerviz idő alatt. Ráadásul kb 20000 be kerül egy autóval beviszem BP-re. És ezt kétszer kell mert el is kell hozni.
Ha mégis kicserélik újra a kontrollert akkor is pár hét múlva kezdődik előlről a történet.

Ezeket együttvéve ,ez a garancia dolog mélyvíz… igazából magam fogom megcsinálni már eldöntöttem csak érdekel más mire jutott ezzel?
"

azóta megjavítottam :)

olvasnivaló a témához: [link]

commentek itt: [link]

sajnos vannak gondok a vive el. Mindezek ellenére még a vive-et tartom a legjobbnak az összes hibája ellenére. És nem bántam meg hogy beruháztam rá. Mostani tudásommal is megtenném újra.
mert amit nyújtani tud az fergeteges.......soha többé nem fogok monitoron játszani ez biztos

[ Szerkesztve ]

(#17448) zsolti_20 válasza klykkly (#17444) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Mostmár értem mik ezek az eladó lencsék HTC Vive-hoz. Bár nem gondoltam volna soha hogy ennyit dobnak a sztorin.

Ezt a szivacsos dolgot pedig pont tegnap vettem észre énis. Sokkal jobbá válik a kép a szivacs eltávolításánál, viszont a viselése borzasztó.

(#17449) Raymond válasza klykkly (#17447) üzenetére


Raymond
félisten

"Ráadásul az egész pakkot vinni kell nem csak a kontrollert."

Ez mondjuk szivas, az Oculus is ezt csinalta az elejen - mindent vissza kellett kuldeni ha problema volt. Aztan meg 2016-ban felvettek egy embert akinek van fogalma errol es az rendbe razta a dolgokat :)

A problema ezzel nem is az hogy sokaig tart es hogy maceras hanem hogy nem a sajat cuccodat kapod ilyenkor vissza es egy rossz kontroller miatt egy olyan refurb HMD-t kapsz ami roszabb mint a tied volt az idegesito lehet. Ez tobb embernel elofordult, azert vagyok en is ugy hogy ha a Rift-en elojon a "fules nem szol" problema akkor inkabb drotozok itthon vagy ha az nem megy hasznalok kulso fulest. Igy legalabb tudom hogy a display (szin, mura) kalibracios es lencse problemak nelkuli HMD-t hasznalom tovabra is, nem esetleg valami osszekarcolt az egyik szemnel mas arnyalatokat produkalo csere cuccot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17450) klykkly válasza Raymond (#17449) üzenetére


klykkly
tag

És egy kontroller hiba ráadásul tudjuk milyen. Egy játékban azonnal észreveszed ha nem kattan amikor kéne annak ellenére hogy az esetek 99 % ban meg kattan. De borzasztó idegesítő tud lenni hogy azért halsz meg mert nem mozdult a karakter ,pedig te nyomtad :) Na ezt add el garanciában......

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.