Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) Picco válasza szente (#16249) üzenetére


Picco
addikt

Az nahyon keves, csinalj 30at es probald ujra.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#16252) szente


szente
addikt

Most már csináltam 18,5-et, de még mindig nem jó. Eddig simán lefrissített kevesebbel is.

kiskuplung: :P

[ Szerkesztve ]

(#16253) kiskuplung válasza szente (#16252) üzenetére


kiskuplung
őstag

Amúgy ez az egyik legrosszabb része az Oculus szoftvernek, hogy teljesen random értékeket ad meg tárhelyigénynek. Nem csak itt, hanem a többi alkalmazásnak is.

(#16254) jss


jss
aktív tag

Szervusztok, remelem nem gond, hogy ebbe a topicba irok. Mobil telefonnal szeretnek VR headset-et hasznalni, csak nem tudom, mit lenne erdemes venni. Nemreg kiprobaltam egyet egy uzletben, de a latoszoge nagyon keves volt, olyan volt, mintha egy csobe neztem volna. Tudnatok valamit javasolni? :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#16255) kiskuplung válasza jss (#16254) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szia!

Elfogadható mobilos megoldásról én nem tudok, talán a GearVR az egyetlen, ami használható. Amazonon, és többi ilyen oldalon kapható mobilos VR-keretek szerintem nagyon rosszak. Persze, ha csak szeretnéd kipróbálni, akkor vedd a legolcsóbbat :)

Ha kicsit jobban zsebbe nyúlnál, akkor ott az Oculus Go, vagy ha fontosnak gondolod, hogy a Rift-hez hasonló élményben legyen részed, anélkül hogy egy autó árát költenéd PC-re, akkor várd meg az Oculus Quest-et.

Az általad "csőbe nézés"-ként leírt effekt egyébként a legjobb VR headsetekben is megvan, a 110 fokos látószög miatt. Ha jó játékot játszol, kb fél percig veszed észre, utána nem fog érdekelni.

(#16256) abydos válasza jss (#16254) üzenetére


abydos
aktív tag

Ha javasolhatom egy cikkemet, akkor itt átolvashatod a témát. A Santa Cruz a végén az Oculus Quest, majd valamikor frissítem a cikket.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#16257) jss válasza abydos (#16256) üzenetére


jss
aktív tag

Koszonom, ez segitett.
Viszont nem akarok kezdetnek 80 ezer Ft-ot raszanni, es nincs uj Samu telefonom.
Egy LG G3 telefonom van es ezt sajnos nem tamogatja a sem a Google Daydream sem a Gear VR.
Azt gondoltam talan vennek egy ilyet:

[link]

Vajon fogok tudni ezzel jatszani es filmezni elvezheto modon? :U :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#16258) fulton válasza kiskuplung (#16231) üzenetére


fulton
addikt

:D ez jo

(#16259) #54625216 válasza jss (#16257) üzenetére


#54625216
törölt tag

A válasz röviden: nem.
A max. amit ki tudsz hozni belőle az sztereo képnézegetés és néhány youtube vr video. De ezeknél is a "csőlátás" garantált.
Ha nem akarsz jobb telefonra pénzt költeni, akkor a legolcsóbb valóban minőségi vr egy Oculus Go 32gb.
amazon.de-n lehet kapni 220EUR, azaz kb. 70ezer forint.
Ez alá nem érdemes menni, mert csalódást fog okozni. Értsd: megveszed a párezer forintos cuccot, egyszer-kétszer belerakod a telefont, család, haverok, gyerekek örülnek egy kicsit, aztán örökre eltűnik a szekrény mélyén.
A Go-t ehhez képest használod is: mivel nem kell a telefonnal vergődni, csak felkapod a fejedre és már benn is vagy a VR-ben, ráadásul folyamatosan bővül a tartalomkínálat (azaz nem merül ki néhány noname fejlesztő demójában) így van is miért felvenni.
Ha pedig ráér még egy fél évet, akkor mindenképpen várd meg a questet, előre láthatóan május végétől lesz kapható és szvsz az lesz az igazi áttörés a megfizethető vr kategóriában.

(#16260) Márton


Márton
nagyúr

Hogy ne mindig lövöldözős ajánlások legyenek itt :B
Crow: The Legend
Állítólag mintha egy Pixar movie-ban lennél, még touch is kell néha.
Ingyenes, a napokban izzítom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16261) kiskuplung válasza Márton (#16260) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem is igaz, én most is a Torn-nal nyomulok, aztán múltkor is írtam a Carly and the Reaperman-t, csak most nincs kivel játszani :P

(#16262) abydos


abydos
aktív tag

Oculus Go tulajt kérdezek, van a kontrollernek bármilyen vibráció funkciója? Vagyis tud rezegni?

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#16263) Raymond válasza abydos (#16262) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16264) abydos válasza Raymond (#16263) üzenetére


abydos
aktív tag

Köszönöm.
Egyuttal viszont nem örülök neki, volt pedig egy jó kis ötletem... :(

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#16265) paler


paler
aktív tag

iRacinghez milyen VR-t ajánlatok? Csak szimre erdekkel, tehat nem kell semmi extra kiegészítő hozzá?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#16266) Tomdriver válasza paler (#16265) üzenetére


Tomdriver
őstag

Oculus Rift. Min. egy touch és egy szenzor kell hozzá, illetve egy Inetech kártya javasolt. (összefoglalóban olvashatsz róla)

(#16267) evitiguF válasza -Solt- (#16229) üzenetére


evitiguF
senior tag

Nos, a mai nap során volt időm tesztelni, és nagyon jól működik az alaplapi usb-kel. Sem telepítés, beállítás során nem volt gond, sem utána. Volt gép újraindítás, gép leállítás, de szuperul működik. Ez mondjuk nem minősül még tartós tesztnek, az ezután jön majd.

Egy jó fél éve nem vettem elő a Riftet, viszont akkor emlékszem, hogy mindig gondom volt a szenzorok érzékelésével, szinte mindig újra kellett csinálni a beállítást, hogy működjön. Ezt persze azóta lehet, hogy szoftveresen oldották meg, vagy a firmware frissítéssel, most viszont elégedett vagyok.

Anno akkor kerestem arra is a megoldást, hogy néhány komolyabb erőforrás igényű játéknél éreztem azt, mintha nem kapnék folyamatos képet, amolyan mikrolagg szerű jelenség volt, nos, az új rendszerrel ez is eltűnt, oda már tényleg kevés volt a jó öreg 2500K.

Mostantól aktívabban figyelem a topikot, az aktualitásokat, esetleges akciókat! :)

(#16268) abydos válasza evitiguF (#16267) üzenetére


abydos
aktív tag

Na, ez szuper! :)

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#16269) s:zozo


s:zozo
aktív tag

Alien: Isolation játékhoz kiadásra került Beta 0.8.0 vr mod.
Melyben a touch irányítók is működnek és kezdeti gesztusok is már használhatók.
További infót és letöltési lehetőséget a [linkre] kattintva érhettek el.
Tudom sokan féltek a játékban, de NE tegyétek hisz a virtuális valóságban nem eshet bajotok :DD

(#16270) fulton


fulton
addikt

Srácok, az Oculus Home alkalmazás nem tudja lejátszani az mkv fájlok nagy részét, és hang abszolút nincs?
Van erre valami megoldás?

(#16271) fulton válasza fulton (#16270) üzenetére


fulton
addikt

Azt kell mondjam az oculus video minősége érzete sokkal jobb mint a Cmoar vr alkalmazásé a stream-ben. Ezért lenne jó ha lenne hang is.

(#16272) tobias88888 válasza paler (#16265) üzenetére


tobias88888
őstag

Oculus-sal használom 1.5 éve gond nélkül, abszolút támogatott (iracing fórumon van hozzá setup is). Az új hmd-k vagy drágák vagy használhatósági problémákkal küzdenek (kényelmetlen, nem hajtja ki a gép, 6dof nem tökéletes, stb).

[ Szerkesztve ]

(#16273) stfx


stfx
aktív tag

A The Limit-et lattatok mar? Most meg fel aron beszerezheto.
Remelem egyre tobb VR film jon.

(#16274) -Solt-


-Solt-
veterán

VR Cover-nél is BF van... [link]

www.smart-bus.hu

(#16275) aerosmith válasza stfx (#16273) üzenetére


aerosmith
őstag

thx be is rántottam

(#16276) stfx


stfx
aktív tag

Samsung Odyssey+ 299.99$ +30.31$ DHL Magyarországra, +vám+áfa

(#16277) sheep válasza stfx (#16276) üzenetére


sheep
addikt

Na én pont náluk vettem a Lenovo Explorert, korrekt üzlet.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#16278) Raymond válasza sheep (#16277) üzenetére


Raymond
félisten

Felcserelted az elso es a hatso pad-et? Elmeletileg jobb a FOV es a sweet spot. Kivancsi lennek ra, majd a hetvegen ki kell probalnom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16279) sheep válasza Raymond (#16278) üzenetére


sheep
addikt

Még nem tudtam kipróbálni mert csak tegnap jött meg (DHL majdnem egy hétig ült a csomagon Pesten), és kiderült hogy az alaplapi usb3 csatlakozó nem kompatibilis vele (Etron). Vennem kell egy usb kártyát, amit természetesen Fehérváron nincs készleten sehol, meg kellett rendelni, és most arra várok.
De az is lehet hogy azzal sem fog működni.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#16280) milszab válasza stfx (#16276) üzenetére


milszab
senior tag

És ezeket összeadva mennyibe jön ki a cucc?

Amúgy érdemesebb egy monitor helyett venni, vagy az még nagyon messze lesz? :)

(#16281) tobias88888 válasza milszab (#16280) üzenetére


tobias88888
őstag

"Aztán MyUs.com lett belőle,
akkor épp 399$ ingyenes szállítással USA-n belül,
MyUs, DHL szállítással, dupla csomagolás, össz: 72$
+vám, +áfa, +vámügyintézés, 164e-re jött ki 6 hónapja.
Samutól rendelve, MyUs-hoz postázva, DHL vám ügyintézéssel, cakk pakk egy hét alatt megkaptam."

Kb 125 ezer Ft. Cserébe kényelmetlen, a 6Dof nem tökéletes és nincs rá semmilyen garancia. Persze a kép jobb lesz mint az Oculusé, de nem csak az számít.

[ Szerkesztve ]

(#16282) Márton


Márton
nagyúr

PSVR féláron (70e), na ez már végre igazi BF.
Kár, h nincs PS4-em :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16283) s:zozo válasza Márton (#16282) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Jó ajánlat, de nézzétek meg, hogy a verzió 2-ő legyen és egy PS4 Pro szerintem kell hozzá.

(#16284) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, szűz vagyok atémában :D

Szóval ma játszottam a Beat Saber játékkal, és nagyon megtetszett.

Elvileg HP VR cucc volt, nagyon szuper volt.

Kérdés milyen ársávban lehet olyan VR cuccot beszerezni, amivel hasonló játékok játszhatóak?

PC-n , egy OMEN laptopon futott a játék.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16285) Raymond válasza Graphics (#16284) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek a WMR cuccok mint a HP is amit probaltal (a tobbi a Lenovo Explorer, Dell Visor, Acer) 200-400EUR kozott vannak attol fugg van-e valahol akcio vagy full aron van. Ezen kivul ott az Oculus Rift amit per pillanat 399EUR, a normalis nem akcios ara pedig 449EUR. Lehet aranylag jol importalni az Amazon US-rol refurb WMR bundle-kat, de ott meg kell nezni hogy csak a HMD vagy HMD+controllerek mert kulon controllereket nehez beszerezni. Volt par hete pl. a HP 149USD, ez importalva meg mindig 200EUR alatt van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16286) Raymond


Raymond
félisten

A nemet Amazon-on akcios a Go, a 32GB-os csak 189EUR: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16287) fulton válasza stfx (#16273) üzenetére


fulton
addikt

Ez a 3d videózás még messze van minőségben a jótól szeeintem.
A masik h sokszor nem folyamatos a kép sem, mintha szaggatna.

(#16288) fulton válasza s:zozo (#16269) üzenetére


fulton
addikt

Végre baba :)

(#16289) Graphics


Graphics
Jómunkásember

És az ilyen Windows Mixed Reality termékekhez milyen hardver kell?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16290) Raymond válasza Graphics (#16289) üzenetére


Raymond
félisten

Direkt tamogatas keves van, a legtobb jatek a SteamVR-on keresztul megy azert ugyanaz mint egy Vive vagy egy Rift eseteben. Egy 1060-as vagy jobb kartya es egy rendes 4 magos CPU a minimum igazabol. Csatlakozasnak egy USB3.0 es BT4.0 vagy jobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16291) kiskuplung válasza Raymond (#16290) üzenetére


kiskuplung
őstag

És azért azt mondjuk el, hogy abban azért egyetértünk, hogy ár/érték arányban a Rift jobb, mint a mostani WMR cuccok.
Szélesebb támogatás, kényelmesebb HMD, ezerszer jobb lencsék, és a kontrollerek 100x jobbak.
+ a legjobb VR játékok szerintem az Oculus store-ban vannak.

(#16292) tobias88888 válasza Graphics (#16289) üzenetére


tobias88888
őstag

Samsung honlapjáról (ez kb a tényleg belépő szint):

Processor
• Intel Core i5 (6th generation) CPU or 4 or more physical cores
• AMD FX-4350 4.2Ghz (desktop), 4 or more physical cores
GPU
• NVidia GTX 1050/AMD RX 460 or greater DX12 capable discrete GPU
• Window Display Driver Model (WDDM) 2.2 or later
Memory
• 8GB DDR3 or greater
• 10 GB additional free space

[ Szerkesztve ]

(#16293) Graphics válasza tobias88888 (#16292) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az Asus-HP-Dell-Lenovo féle szemüvegnél még iGPU-t is elégnek láttam

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16294) tobias88888 válasza Graphics (#16293) üzenetére


tobias88888
őstag

Ez játékfüggő. Az egyszerű játékokat vagy a kisfilmeket vinni fogja, de egy Skyrim-mel vagy bármi komolyabb játékkal nem fogsz eljátszani egy olyan gépen. A legalapabb spec az ez:
Processor
•Intel Core i5 (7th generation) CPU, 2 or more physical cores with Intel Hyper-Threading Technology enabled.
GPU
•Integrated Intel HD Graphics 620 or greater DX12 capable integrated GPU
•Window Display Driver Model (WDDM) 2.2 or later

De ezzel tényleg nem fogod tudni kihasználni.

Assetto Corsa Competizioné-t (ehhez meg már az 1050 is kevés, 1060al is minimumra kellett vegyem) valaki próbálta? Nálam a 6DOF nem megy, csak a 3DOF és az is akadozik CV1-el, hiába van meg a 90 fps.

[ Szerkesztve ]

(#16295) Graphics válasza tobias88888 (#16294) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi , kitaláljuk, mert igazából prezentációs céllal kellene egyelőre kisebb játékokhoz.

A Mixed Reality jónak tűnt igazából, ilyen kis pár perces játékmenetekhez, viszont később akkor lehet tennék egy izmos VGA-t alá.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16296) Raymond válasza Graphics (#16293) üzenetére


Raymond
félisten

Nem eleg, van jatek ami elmegy, de koszonet nincs benne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16297) tobias88888 válasza Graphics (#16295) üzenetére


tobias88888
őstag

A WMR nektek tökéletes, prezentációhoz az kiváló. Hosszabb használatra nem ajánlanám mert az egész konstrukció kicsit kényelmetlen. Oculus Go nem játszik? Prezentációhoz az is tökéletes és a hardver is benne van.

(#16298) Graphics válasza tobias88888 (#16297) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább úgy mondom a "prezentációt". Mármint marketingcélokra, egyszerűbb játékokkal , mint pl a a Beat Saber

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16299) Raymond válasza Graphics (#16298) üzenetére


Raymond
félisten

Arra egy Go egyszerub lenne logisztikailag es rovid experience-ek amiket az ember ilyen alkalommal hasznal azon is jok. Nem kell hozza PC/laptop es elmeletileg a 3DOF hatrany, de a gyakorlatban ez teljesen mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16300) Graphics válasza Raymond (#16299) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdés, és teljesen laikus kérdés, a GO hogyan működik, hogyan kerül rá a game, net stbstb.

totál fapados vagyok a témában

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.