Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) Raymond válasza Jacek (#17249) üzenetére


Raymond
félisten

Meg egyszer - a #17238-t olvastad? Vagy csak ez most ilyen kotekedos egymondatos delutan nalad? Mert arra nemigen vagyok kapos.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17252) Márton válasza kiskuplung (#17250) üzenetére


Márton
nagyúr

Őöő, mi a vicc? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17253) Jacek válasza Raymond (#17251) üzenetére


Jacek
veterán

El, ettől függetlenül nem tudom hogy a WMR fejeseket lehet e telefonra kötni.

(#17254) kiskuplung válasza Márton (#17252) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ami a honlapon van, az is egy légbőlkapott marketinghülyeség, azt hittem, Te is viccként értelmezted :)

Ezzel az erővel azt is írhatták volna, hogy "Lesz benne kijelző!! Lesz benne 6DoF!!!"

De nem írtak ki semmi konkrétat.
Milyen felbontású kijelzők vannak benne? Milyen technológiával készültek? Lehet IPD-t állítani? Lencsék? Stb, stb. Egyáltalán, 1 napig kellett rugózni csak azon, hogy kábeles vagy kábel nélküli.

(#17255) Joshi válasza kiskuplung (#17250) üzenetére


Joshi
titán

Én mondjuk a Questből indulok ki, mert a Cosmos se lehet attól sokkal rosszabb. Egyszerűen nem teheti meg a HTC. Most akkor melyik az a WMR HMD amelyik megüti a mércét? Mondjuk amelyiknek legalább olyan képe van mint a CV1-nek?

(#17256) kiskuplung válasza Joshi (#17255) üzenetére


kiskuplung
őstag

izomman1-t kérdezném, ő Odyssey-re cserélte a Riftet.[link]

Ha rákeresel a hozzászólásaira, akkor írt később is. PL. ITT

[ Szerkesztve ]

(#17257) Raymond válasza Joshi (#17255) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem egyiknek sincs. A problema a lencsek minosege. Ez foleg az Odyssey-nal volt lehangolo mert papiron abban megvolt minden foldi jo. Raadasul az ergonomia se volt a toppon. Az Odyssey+ mar javitott a kepminosegen jelentosen, de az ergonomia nem sokat valtozott a beszamolok szerint.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17258) schawo válasza Jacek (#17253) üzenetére


schawo
titán

Telefonra nem lehet kötni őket, PC headsetek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17259) sheep


sheep
addikt

Játszik vki az Alien: Isolationnal WMR-t használva?
Nálam minden faszányos lenne csak a játék állandóan kilép a menübe, de másodpercenként 10x. Nyomva kell tartanom az ESC ombot hogy tudjak az optionsban állítgatni.
Nem tudná vki kipróbálni hogy nála megy-e rendesen?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17260) Dyingsoul válasza Márton (#17252) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Megjelenik egy új hardver és elszabadulnak az indulatok! :DD

Ne vedd magadra a vicc jelzőt, nem úgy értette. Az a vicc ebben, hogy ez nem specifikáció hanem csak jól csengő marketing fogalmak (6 dof kivételével). Specifikációt szerintem mindenki tudja mit jelent, mint szó ráadásul a teljes specifikációra kíváncsi itt mindenki szerintem. Én ezt a real RGB-t sem tudom hova tenni... Adobe RGB 99.9%? Vagy sRGB x%? Vagy ez valami (számomra) új fogalom?
Gondolom hasonlóan kíváncsi itt mindenki és erre értette kiskuplung is a viccet, hogy amit a HTC szolgáltatott infó minden csak nem specifikáció.
Magyarul nem lehet tudni semmi konkrétat, csak rész infók vannak.

Én azt tanácsolom az indulatoskodás helyett mindenki nézzen utána annak amit nem tud (és igen, sajna a topik összefoglalóba sem fér be minden de tudom még adós vagyok a frissítésével).
Emellett pedig ha lesz új infó akár redditről vagy twitterről vadásszuk le és osszuk meg egymással itt. ;)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17261) Raymond válasza Dyingsoul (#17260) üzenetére


Raymond
félisten

"Én ezt a real RGB-t sem tudom hova tenni..."

Ez gondolom azt jelenti hogy nem pentile.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17262) Joshi válasza Dyingsoul (#17260) üzenetére


Joshi
titán

"tudom még adós vagyok a frissítésével"
A WMR-t mindenképpen meg kellene említeni és vannak ott olyan VR megoldások amikből tudtommal nem lett semmi.

(#17263) Jacek válasza schawo (#17258) üzenetére


Jacek
veterán

Én ezt tudom.. Csak elhangzott a dunát lehet rekeszteni azokkal a fejesekkel amiket PC-re és telefontra lehet kötni.
De azóta nagy a csönd...

(#17264) Raymond válasza Jacek (#17263) üzenetére


Raymond
félisten

Inkabb az van hogy nem tudod ertelmezni amit ott irtam. Szerintem probald meg meg egyszer indulatmentesen. Eleg vilagos.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17265) schawo válasza Dyingsoul (#17260) üzenetére


schawo
titán

oculus és vive pentile, ennek szól

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17266) Jacek válasza Raymond (#17264) üzenetére


Jacek
veterán

Semmi indulat nincs, arról volt szó hogy akkor ezt pécéről és telefonról is meg lehet hajtani vagy nem.
Erre szerinted dunát lehet rekeszteni ezekkel a fejesekkel amik ezt tudják, és az össze Wines cucc tudja ezt..
Azóta maszatolsz... de hagyjuk pfffff :)

[ Szerkesztve ]

(#17267) schawo válasza Jacek (#17263) üzenetére


schawo
titán

jaaa, értem. Mi értelme van telefonra kötni, ha lehet pc-re is?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17268) Jacek válasza schawo (#17267) üzenetére


Jacek
veterán

Pc nem fér bele a zsebedbe és kevésbé hordozható. Olyan mitha egyben lenne egy rifted és egy quested, aztán lehet hogy nem is ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#17269) Raymond válasza Jacek (#17266) üzenetére


Raymond
félisten

Mindenki megertette rajtad kivul de en maszatolok :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17270) Joshi válasza Jacek (#17266) üzenetére


Joshi
titán

Végülis a WMR se univerzális ugyanis nem mennek rajtuk az Oculus címek. Persze a Steamesek mennek, már az is valami. De szerintem a Quest és talán a Cosmos technikailag is fejlettebb lesz mint a jelenlegi legjobb Samu Odyssey. Meglátjuk.

(#17271) a2d2 válasza sheep (#17259) üzenetére


a2d2
addikt

Asszem nálam akkor csinálta ezt ha gamepad volt bekapcsolva. Egérrel mintha jó lett volna. De ha visszakeresel itt a topikban szerintem írtam róla.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17272) Raymond válasza izomman1 (#17228) üzenetére


Raymond
félisten

"Az uj emberek kellemes mellekhatasa az hogy talan a support is normalisabb lassan..."

Well, well, well... :)

Pimax to Establish US Based Support Center

(#17270) Joshi

"Végülis a WMR se univerzális ugyanis nem mennek rajtuk az Oculus címek."

Ugyanugy mennek mint Vive-on a Revive-al.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17273) bbmt válasza Joshi (#17270) üzenetére


bbmt
senior tag

Semmi, Raymond megválaszolta

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#17274) Jacek válasza Raymond (#17269) üzenetére


Jacek
veterán

Ertem :) Szanalmas..... Mint a dunat lehet rekeszteni azokkal a fejesekkel amiket pc-re es telefonnal is ossze lehet kapcsolni, lehet hogy szolnod kellene a HTC- nek mert nem vettek eszre:))) Fejezzuk is be....

[ Szerkesztve ]

(#17275) Raymond válasza Jacek (#17274) üzenetére


Raymond
félisten

Megprobalom igy, lehet te is megerted:

(#17237) Joshi

"Most már egyre inkább körvonalazódik a Cosmos lényege, gyakorlatilag van egy HMD kijelzővel és érzékelőkkel, nekünk csak a hardvert kell biztosítani mint pl telefon vagy PC. Nem rossz elgondolás."

Tehat van egy eszkoz amibe minden be van epitve (nem kell plusz szenzor/kamera vagy lighthouse) es eleg rakotni PC-re vagy telefonra es megy. Eddig OK?

(#17238) Raymond

Ezekkel mar most is Dunat lehet rekeszteni. Az osszes WMR cucc ilyen. Ebben max az a plusz hogy a Vive Focus cuccok talan futni fognak rajta kompatibilis telefonnal vagy esetleg a Google Daydream a sima GD kompatibilis telefonokkal. Csak ha ezt nem fogjak megfeleloen olcson adni akkor halva szuletett otlet.

Kapisgalod mar? A WMR megy PC-vel, ebben (Cosmos) az a plusz hogy a telefonos Daydream appok is menni fognak amiket a Viveport-on vagy a Google Play Store-bol letolthetsz.

Plusz, erted? Marmint ezzel tud tobbet mint a WMR. Olyan eszkoz ami "gyakorlatilag van egy HMD kijelzővel és érzékelőkkel, nekünk csak a hardvert kell biztosítani" van rengeted mert az osszes WMR HMD ilyen. Csak ott a hardver a PC a Cosmos-nal pedig PC es telefon (ezert a plusz).

Szoval ha gozod sincs arrol melyik letezo megoldas mit tud akkor persze nem igazan erthetted meg es azt szurted le a hozzaszolasbol amit, csak itt nem az en tevekenysegem a szanalmas. Szigoruan szvsz persze.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17276) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Ezt most találtam, talán nem csak nekem új : [link]

(#17277) Joshi válasza Raymond (#17275) üzenetére


Joshi
titán

Ha a leendő Cosmosról beszélünk akkor erre számítok, én a WMR-ről nem tudtam hogy már ez is ilyen volt. :B

(#17278) Raymond


Raymond
félisten

Oculus Rift Price Officially Cut Again, Now $349

"Facebook confirmed to UploadVR that the Oculus Rift’s price is being officially cut to $349..."

EU-s ar nincs a cikkben, de a mostani karacsonyi akcioban 389EUR volt gondolom az lesz az uj hivatalos ara.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17279) Raymond válasza Joshi (#17277) üzenetére


Raymond
félisten

Sok egyelore a kodosites korulotte. Azt mondtak (HTC) tegnap hogy OpenVR/SteamVR kompatibilis, de fogoval kellett beloluk kihuzni es egyertelmuen sajat okoszisztemat akarnak felepiteni ugy mint az Oculus. Nem csoda mert a Steam-es jatekeladasokbol nem sokat lattak.

Igen a WMR-ek inside-out tracking, de csak 2 kameraval. Nemigen volt nagyobb problemam ezzel. A Quest 4-el feltetelezem jobb/biztosabb lesz, itt a ketto elol ketto oldalt kombinacio a Cosmos-nal nekem picit furanak tunik, de gondolom volt ra okuk amiert ilyen lett.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17280) szente válasza kiskuplung (#17276) üzenetére


szente
addikt

Kicsit töröm az angolt, de meglehet valahogy oldani, OBA lássa a telefon kèpernyőjèt? Mondjuk jobb lenne úgy, hogy gèpen egy ilyen app amit bármilyen kamerával lehetne használni.

(#17281) Joshi válasza Raymond (#17279) üzenetére


Joshi
titán

Azt olvastam hogy a Steam napjai meg vannak számlálva. Nem baj, legalább lesz Half Life 3. :DD

Majd valamikor az év közben biztosan lesznek tesztek, akkor majd ráérünk mérlegelni.

(#17282) Jacek válasza Raymond (#17275) üzenetére


Jacek
veterán

Ez tiszta, mert a vegen csak leirtad hogy a plusz a telefon :) amirol vegig szo volt...

(#17283) a2d2 válasza kiskuplung (#17276) üzenetére


a2d2
addikt

Na már előre látom hogy rácuppannak a kamaszok és készül majd a sok homemade CGI animáció választható vagy saját karakterekkel mert hogy célszoftver lesz rá abban biztos vagyok. :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17284) Raymond válasza Jacek (#17282) üzenetére


Raymond
félisten

A vegen??

(#17238) Raymond

"Ezekkel mar most is Dunat lehet rekeszteni. Az osszes WMR cucc ilyen. Ebben max az a plusz hogy a Vive Focus cuccok talan futni fognak rajta kompatibilis telefonnal vagy esetleg a Google Daydream a sima GD kompatibilis telefonokkal. Csak ha ezt nem fogjak megfeleloen olcson adni akkor halva szuletett otlet."

Na jo, en valahogy nem tudok abba az alternativ univerzumba atlepni amiben te elsz. Azt hiszem ennyi nekem eleg volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17285) a2d2 válasza Raymond (#17284) üzenetére


a2d2
addikt

Hála Istennek! :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17286) Jacek válasza Raymond (#17284) üzenetére


Jacek
veterán

Barmennyiszer be irhatod, elsore is elolvastam. Meg mindig nem ertem hogy dugod ra a telefonod a Wines fejesekre? Mert hogy dunat lehet rekeszteni vele.
En ertem hogy ket kulonbozo dologrol beszelunk de alapvetoen nem errol volt szo.. de tenyleg hagyjuk pff

[ Szerkesztve ]

(#17287) nortsen válasza Joshi (#17281) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ez a baromságot meg hol olvastad? :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#17288) Elar


Elar
senior tag

Na minden jó ha vége jó (?) :)
Ugye írtam, hogy problémám volt amazonnal, hogy törölték a megrendelésem.
Na csak sikerült. imént vette át osztrák ismerősöm, pénteken meg remémyeim szerint találkozunk Pesten,
(Illetve jön a német használt Oculus is :)
A számítógép is kezd összeállíni, remélem, hogy minden alkatrész összeáll szombatra és összedobáljuk a gépet.
Úgyhogy lassan csatlakozom a steam csoporthoz is :D

Illetve be kell ruháznom néhány játékra - kár h lementek a karácsonyi akciók :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17289) Raymond válasza Elar (#17288) üzenetére


Raymond
félisten

A software-t telepitheted mar most is, nem kell hozza a Rift. Megsporolsz magadnak 1 orat vagy tobbet ha jatekokat is elotelepitesz

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17290) Elar válasza Raymond (#17289) üzenetére


Elar
senior tag

A gond h az új számítógépem 7 eleméből még csak 3 van a dolgozószobámban :)

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17291) Raymond válasza Elar (#17290) üzenetére


Raymond
félisten

Ahh, azt hittem inkabb csak PC upgrade :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17292) Raymond


Raymond
félisten

Ugy nez ki megvan mire alapul a Cosmos:

New Smartphone-tethered Qualcomm Headset Has 2x the Pixels of Vive Pro

Which brings us to the display. HTC has said almost nothing about the Cosmos display except that it’s their “sharpest screen yet,” and that the new displays are “real RGB displays” with “minimal screen door effect.”

That’s exactly what I saw in the Qualcomm reference headset, which had a very impressive pair of displays which I don’t believe I’ve ever seen before. These new displays are LCD and running up to 90Hz with a resolution of 2,160 × 2,160 per-eye, a huge step up in pixels (2x!) over leading displays in headsets like the Vive Pro at ‎1,440 x 1,600 (even before talking about subpixels).

Additionally, these new displays appear to be RGB and have excellent fill-factor, offering the least screen door effect—and sharpest image—I’ve seen in a headset using any display of this type.

Erdekes hogy a ref design viszont ugyanugy nez ki mind az Acer OJO 500 amit probaltam, csak persze upgrade-elt belsovel. Kulsoleg viszont ugyanaz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17293) a2d2 válasza Raymond (#17292) üzenetére


a2d2
addikt

Ekkora felbontásnál sok sikert a telefonos meghajtáshoz :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17294) Márton válasza a2d2 (#17293) üzenetére


Márton
nagyúr

Fél karomat odaadnám egy sokkal jobb felbontású, kizárólag médiatartalmat mutató HMD-ért..
Nem mindenki játszik ám. :B

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17295) Elar válasza Raymond (#17291) üzenetére


Elar
senior tag

7 éves a konfigom :)
Egyébként nem rossz, még Total War is megy rajta :D

Úgyhogy beruhaztam egy gamer pc be.

Bakker. Rendeltem az Oculustól egy plusz szenzort. Ups szállítja. 3x sem tudták odaadni a címzettnek

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17296) Joshi válasza nortsen (#17287) üzenetére


Joshi
titán

Már mint a Steames dologra gondolsz? Ez nem baromság hanem tény. Ugyanis egyre több kiadó és játékfejlesztő pártol el a Steam-től, mert töredék lóvét kapják az eladásokból. Itt biztosan említik, de mintha más cikkben is olvastam volna.

(#17297) schawo válasza Joshi (#17296) üzenetére


schawo
titán

Mindig voltak különutasok, és lesznek is, aztán rendre sírva, farokbehúzva könyörgik magukat vissza Steamre.De ez nem azt jelenti, hogy ők Oculus Store-ba akarnak menni Steam helyett, hanem azt, hogy saját platformot akarnak. :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17298) Joshi válasza schawo (#17297) üzenetére


Joshi
titán

Én se gondolom hogy Steam máról holnapra csődbe menne, de azért jó lenne egy Half Life 3. ;]

(#17299) fulton válasza Raymond (#17292) üzenetére


fulton
addikt

Hát ez jo lesz akkor. Ezár szép felbontás..biztos nem bagó lesz. Bar még kéŕdés a fov ami hozzá jár

(#17300) Raymond válasza fulton (#17299) üzenetére


Raymond
félisten

Azert a Vive es a Vive Pro utan csak nem mennek lejebb a FOV-al.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.