Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) kiskuplung válasza Dyingsoul (#17049) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem tudom, én 1 órát simán Beat saberezek és csak azért hagyom abba, mert megunom, BoxVRban meg 30 perces program után kiköpöm a tüdőm...

Bár ez utóbbit én elég komolyan veszem, még ilyen csuklóra fonható súlyokat is vettem. ;)

De enélkül is jobban átmozgat, és mivel nem a "stílust" hanem a pontosságot és az erőt pontozza, plusz van "streak" is, vagyis jobban jutalmazza azt, ha nem hibázol, számomra sokkal motiválóbb. Valamint sokkal többet kell hajolgatni, guggolni, meg úgy általában sokkal jobban átmozgat.

Direkt vannak benne pörgősebb és nyugisabb részek, figyelmeztet, hogy akkor most kicsit pihenj, szól hogy mikor melyik lábadra helyezkedj.

Összességében én ilyen mini személyi edzőnek fogom fel. A térdemnek pl. nagyon jót tett, de ezt már írtam korábban :)

(#17052) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Bocsi a dupláért...

Enton, s:zozo : köszi a Fallout-os segítséget, tegnap állítgattam és most már egész használható. Eléggé óvatosan kell vele játszani, mert csak 5 percre akartam, de mégis egy órára maradtam (csak még egy küldetést... :B )

(#17053) a2d2 válasza kiskuplung (#17005) üzenetére


a2d2
addikt

"Azt tudja valaki, hogy az Epic Store-os Subnautica támogatja-e a VR-t?" - igen, nekem ez van meg és támogatja.
Ha már itt tartunk, eddig csak kipróbáltam a játékot hogy milyen, teljesen jól lehetett irányítani. Gondoltam tegnap este elkezdek vele komolyabban is játszani és azt tapasztaltam hogy ha interakcióba kerülök egy objektummal (Xbox kontrolleren A gombot megnyomom) akkor eldobja az irányítást és az egérrel kellett össze-vissza kattintgatnom hogy vissza tudjak menni a felszínre.
Eddig tuti nem így működött mert már egy csomó tárgyat bezsákoltam az első próba alatt. Valaki találkozott ilyesmivel? (Ráadásul mikor kinéztem a szemüveg alól valami debug panelt láttam a monitor jobb szélén, eddig ezzel sem találkoztam.)

Másik problémám:
Eddig 2db játéknál (tapout demo és Elite dangerous) találkoztam azzal hogy elindítanám a játékot, de nem indul el hanem a szemüvegben kiírja hogy a játék natívan támogatja a VR-t de én a sima asztali verziót indítottam.
(Mindezt akkor is eljátssza ha a Steam VR fül alól a "Játék indítása VR-ben" gombbal indítom). És rá kellene nyomni valahogy a mégis indítom gombra de gamepaddal valahogy nem tudok rendesen rámenni (valamilyen csoda folytán sikerült egyszer a tapout-ot elindítanom és teljesen jól indult VR-ben ezután).
Az összes többi telepített program csont nélkül elindul ilyen figyelmeztetés nélkül. Van erre esetleg valami kapcsoló amit be lehetet állítani az indítóikonnál?

Robinson the journey:
Szerintem is megérte a 7,5 eurot. Nekem nincs gondom sem az irányítással sem a grafikával. A supersampling tényleg sokat javított rajta, főleg a betűknél. Mondjuk az 1070-esem csak 1,5-es szorzóig bírta FPS drop nélkül.
A mászás tényleg jópofa, de ma este harmadszor mászhatok fel a pteranodon fészkéhez mert nem sikerült még megfejtenem hogy dobja el a golyót.

Ha már elkezdtem a posztot akkor írok a GearVR kontroller + ALVR párosításról:
Röviden: nem jó. Nem tudok interakciókba kerülni a tárgyakkal mert túl közel van hozzám a kontroller a játékban, ezen kívül nincs grip gomb sem.
A riftcatben sokkal jobban megoldották, ha közel megyek a tárgyhoz akkor gond nélkül meg tudom fogni, ezen kívül ha a touch két szélét nyomom meg az megfelel a grip gomboknak. Magyarul használható lenne ha nem csak egy kontrollerem lenne. Ennél a the Lab-nél pl tök jól fel lehet venni az íjat és követi a kézmozgást de ugye nem tudok mit kilőni vele :)
Ha tudtok olyan játékot ami támogat egyetlen vezérlőt és esetleg van demo verziója azt szívesen kipróbálnám.
Amúgy GearVR-os jáékban (Deadalus van meg) szépen működik a kontroller, jól el is ugrándoztam vele.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17054) a2d2 válasza a2d2 (#16738) üzenetére


a2d2
addikt

Na, a Riftcatesek összedolgoztak velük, várom a teszteket majd ez ügyben mert érdekes lehet: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17055) kiskuplung válasza a2d2 (#17053) üzenetére


kiskuplung
őstag

Este megnéztem a Subnauticát, és írok.

Az Elite-et lehet parancssoros kapcsolóval indítani : EDLaunch.exe /VR
Vagy csinálsz rá egy külön linket, vagy ha Steam-en van meg, akkor ott is adhatsz meg kapcsolókat.
Nem tudom, hogy ez segít-e rajtad, mert amúgy én mindig úgy indítom amit Te is írtál (jobb klikk -> Start in VR)

(#17056) Picco válasza kiskuplung (#17055) üzenetére


Picco
addikt

En probalgattam 2 orat karacsonyi szunet alatt, nem rossz de lehet eloszor 2Dben nem art elsajatitani az alapokat az elvezetes jatekhoz.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17057) s:zozo válasza a2d2 (#17053) üzenetére


s:zozo
aktív tag

"Robinson the journey:
A mászás tényleg jópofa, de ma este harmadszor mászhatok fel a pteranodon fészkéhez mert nem sikerült még megfejtenem hogy dobja el a golyót."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spoiler!!!

A kis dinóddal ordíts rá d-pad valamelyik irány gombjával.

[ Szerkesztve ]

(#17058) a2d2 válasza s:zozo (#17057) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, közben megnéztem youtube-on :DDD Én először csak simán odamentem, másodszor hozzádobtam egy dobozt :)

@kiskuplung: közben itt azt olvasom hogy ez a játék megy ALVR + 3DOF kontrollerrel, szóval megpróbálom elsőre így.

Egyébként nálam ez a subnautica az amelyik megeszi reggelire az 1070-est is, pedig grafikája szép-szép de azért nem egy álleejtős darab.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17059) Raymond válasza a2d2 (#17058) üzenetére


Raymond
félisten

"pedig grafikája szép-szép de azért nem egy álleejtős darab."

Lattad volna masfel eve egy Radeon-al :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17060) nTom


nTom
aktív tag

Hali
Néhány napja idetaláltam a fórumra, el is határoztam hogy veszek riftet. Játékokat már vettem néhányat a steamen, akcióban.
Ha amazonról rendelem, akkor néhány játékot kapok vele? Forintosítva mennyi ez a 400juró most? Valszeg ez jobban megéri mint a jobb használtak, amik 100 + körül vannak.
A térhatású füles az külön dolog vagy olyannal adják?
A Marvel játékcsomag külön mennyibe kerül?

(#17061) Raymond válasza nTom (#17060) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, jatekokat kapsz hozza ingyen, majd 100EUR ertekben ha a sima arat nezed.

Az Amazon.de-s 400EUR az 426EUR a magyar AFA-val plusz szallitas. Hogy ez mennyi Ft az a bankodtol fugg, ha rendesz akkor mindenkeppen ugy csinald hogy a bankod valtson es az Amazon mar EUR-t kapjon ugy jobb a valtas szamodra.

A fules be van epitve, jo minoseg. Ha nem tetszik akkor viszont leveheto es hasznalhatsz sajatot, de ennek nem sok ertelme van (erre rajossz nagyon hamar).

A Marvel jatek kulon 40EUR, annyit szerintem nem er meg. A Marvel bundle viszont ugy nez ki most nem kaphato.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17062) nTom


nTom
aktív tag

Még egy dolog: 1 éve vettem egy r9 390-et használtan, elleszek ezzel a karival, vagy gondolkodhatom az upgraden?

(#17063) proci985 válasza nTom (#17062) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

el leszel

en is ket 290Xet hajtok (amibol VR alatt konkretan megy egy)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17064) Raymond válasza nTom (#17062) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy nezem az amazon.de csak januar 19-tol szallit megint: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17065) supercharley válasza kiskuplung (#17051) üzenetére


supercharley
tag

"Nem tudom, én 1 órát simán Beat saberezek és csak azért hagyom abba, mert megunom, BoxVRban meg 30 perces program után kiköpöm a tüdőm..."

Erről a BOX VR-ról van szó?: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17066) schawo válasza supercharley (#17065) üzenetére


schawo
titán

van másik? :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17067) Elar válasza Raymond (#17061) üzenetére


Elar
senior tag

És az sem mindegy melyik bank...
Az Unicredites Mastercardom kb 6 ft-tal rosszabb, mint a párom Gránit bankos Mastercardja...
Kemény felismerés volt...

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17068) Elar válasza Raymond (#17064) üzenetére


Elar
senior tag

Épp most panaszkodtam a Facen, hogy törölték vagy mit csináltak a teganpi rendelésemmel....

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17069) Raymond válasza Elar (#17068) üzenetére


Raymond
félisten

Az Amazon? En tegnap neztem mert valaki mas is kerdezett es nem volt raktaron egyaltalan csak viszonteladoktol dragan (mint most a Marvel bundle). Ma legalabb listazva van a csomag januar 19 szallitassal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17070) Elar válasza Raymond (#17069) üzenetére


Elar
senior tag

Igen, amazon.de
Tegnap fél kettőkor küldtem a megrendelést

Vissza is igazolták, lefoglalták a kártyán a pénzt

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#17071) supercharley válasza schawo (#17066) üzenetére


supercharley
tag

"van másik? "

Hát van, még ha nem is pontosan az a címe, de van.
Íme:[link]

(#17072) -Solt- válasza Dyingsoul (#17034) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem kapcsoltad ki a W10 game módját? Nálam akkor csinált ilyet ED alatt amikor kikapcsoltam...

www.smart-bus.hu

(#17073) kiskuplung válasza supercharley (#17065) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, ez az :K

(#17074) swado válasza nTom (#17062) üzenetére


swado
tag

Én most váltottam 390-ről 1060 6gb-re a vr miatt és nagyon megérte. Elméletben nincs köztük nagy különbség, de itt mégis kb 30% +teljesítményt jelent. Használtan kb. 20k-t kell rádobni egy sok garisért, ha még belefér a büdzsébe én ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#17075) a2d2 válasza swado (#17074) üzenetére


a2d2
addikt

Pont ma néztem hogy még mindig akciós a caseking.de-n az 1070-es. Nekem 103e Ft-ra jött ki átszámolva.
Az 1050-esemet elvitték 39-ért, szóval kb 64e Ft volt a váltás. Viszont a gari újraindult, és biztos lehetek benne hogy nem egy használt bányászkártyát veszek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17076) Raymond válasza a2d2 (#17075) üzenetére


Raymond
félisten

Ez itt OFF es nem tudom milyen hangos a kartyad vagy hogy zavar egyaltalan a hangja, de eleg jol birjak ezek az alulfeszt. Alapon 1.063V-t kapnak, az enyem viszont 0.950V-n elmegy 2000Mhz-en. Gyorsabb es halkabb ugy mint a gyari beallitason.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17077) maross válasza supercharley (#17071) üzenetére


maross
veterán

2017nov, es all time peak 1????? 0 review...ez hogy?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17078) tobias88888


tobias88888
őstag

Nem fizetett részletes review a Pimax 5K+-ról az iracing fórumon. Sok pozitiv jelzés van róla, több mint az Odyssey+-ról, viszont gép az kell neki, GTX1080 alatt felesleges megvenni.

I tested a 5k+ at a friend’s (Chin Thanakul) house last night. Thanx Chin for hosting me, was great to see you and your family again!

My feedback after an hour with it:

Chin’s rig
Asus Maximus XI Hero motherboard
8700k cpu at 4.3ghz (watercooled)
32gb RAM
2080RTX

Software and adjustments
Not going to dive into this to much, see Brian’s feedback in the main 5k review thread in this section. It is however pretty simple and easy to use, no apparent bugs and glitches on Chin’s system, it works well the few times we opened it to adjust things. Setup and basic config was dead easy.

Head Strap and fit: Not sure why some out in the www are making a fuss about it, it is by far the most comfortable of all the VR headsets I have have owned and tried. Just put it on, basically set and forget. Unless your head is shaped like an egg, ellipse or trash-can lid, I suspect you will find the fit comfortable too.

My head is pretty big, but quite a normal shape as far as heads go, I found the first fit extremely comfortable. Of course, the Pi Max is a very light bit of kit, significantly more comfortable than especially my Vive Pro, which I can seemingly never get to fit comfortably....

First test
WOW!!!

That FOV - had it set to ‘Large’ at 170 degrees during my testing, it almost is as wide as real human FOV. Knowing that you will ask, yes, you can see the distortion at the periphery, but it will take at most a day for your brain to adjust and ignore it. Wasn’t bothering me much, if at all, during my 60min with it, but some of you might be sensitive to it.

With that said, a MASSIVE improvement over what is out there. I have not tried the 150deg NORMAL mode, but even that will be a significant step up. Simply took my breath away.

The sweet-spot also a drastic improvement over Rift and Vive Pro - like mentioned earlier, I simply fitted the strap over my head, moved the headset to sit comfortably, all within 2 or 3 seconds. That was it, a very clear view in front of me.

Driving test
It will take a couple of hours to get up to the same pace, using this headset, as the big FOV has a similar impact in VR, as going from a single to triple screens, just more so. I took the Moocedes around Monza in a practice server, very quickly had the rest of the track sorted, but the first chicane proved problematic for the 5 or 6 laps I ran.

Got closer at the end, but it will take a day to get adjusted to new angles when looking at the wide FOV. No issues, just a heads-up.

Text on the instrument cluster and in the settings/garage GUI now very readable, still not the same quality as on a monitor, but readable without strain. Significantly improved readability of black-boxes as well.

General view on optics, display quality
Mmm...the higher pixel-density helps with clarity, the lcd-panels used not bad at all, certainly good enough at this point. Similar brightness levels to the Rift, perhaps not as vibrant as the Vive Pro. Happy overall with them, tbh.

I mentioned the large sweet spot earlier, a big plus, as long as you keep your eyes mostly forward, no dramas. I did however noticed the imagery swimming a bit once you start to turn your eyes past 35-40deg off-center, almost as if looking through a prism....of course, I realise the lenses are pretty thick, this is what I was seeing, but anyway still better than the ‘rings’ you notice in the Fresnels on the Vive Pro, for example.

Again, not really distracting, something I am sure I will adjust to. The lenses though are quite a bit more transparent and clear, vs the Rift and Vive’s. Overall a good step-up in this area.

Wrt the screen-door, like other’s have mentioned, it is visible on lighter backgrounds - in iRacing, you can see it against the sky when driving. Not bad at all, again something I adjusted to very quickly during the testing, it is best described as looking through your window in summer if you have that very fine and light mosquito-netting fitted to your windows.

Anyhow, again a big improvement here over especially the Rift.

FPS performance
Chin had the gfx settings in iRacing turned up pretty high, with a busy track around a Monza, the system could mostly maintain 85-90fps. There were a few places it dipped into the 60’s, but it wasn’t noticeable, no stutters at all during these dips. I only noticed because I was keeping an eye on the FPS meter.

I suspect a decent 1080gtx+ system, with a suitably clocked cpu (Intel gen8 or 9) at the 4.5ghz+ range will yield decent and very playable FPS. YMMV though, experimentation needed here.

Final thoughts
Overall, the driving-experience significantly better than the other sets I own, largely due to the larger FOV, as well as improved resolution. Headset fit is comfortable, very light-weight and should be ok for long endurance races - provided the ship the add-on fan-module soon, as the lenses might fog-up in cold-air I would imagine, similar to the Rift’s.

Fitment was easy, comfortable and positioning on my face nice and comfy - unless you have bulging eyes like Arnold S in the movie ‘Red Planet’, when he punctured the dome and struggled to breathe, you will be good. It sits close to the eyes, but not to close - if you wear glasses, it might be a challenge.

If I had to rate it out of 10, vs the image-quality on a good set of standard monitors (just imho)
Rift - 3.5/10
Vive Pro - 5/10
Pi Max - 7/10

[ Szerkesztve ]

(#17079) sheep válasza tobias88888 (#17078) üzenetére


sheep
addikt

Jól hangzik. Meglátjuk a többi népek mit írnak róla.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17080) tobias88888 válasza sheep (#17079) üzenetére


tobias88888
őstag

Hát, már elég sok irás van róla
https://forum.pimaxvr.com/t/backer-441-detailed-review-after-two-weeks-with-the-5k/12081

https://www.reddit.com/r/Pimax/comments/aadhy9/backer_540_5k_quick_review/?utm_source=reddit-android

És még egy iracinges. Több még nincs, mindegyik pozitiv amit eddig láttam.
"So I have had a couple of days to play with the 5K headset. I am still in the 80-90 FPS range at the moment.

As far as the PiTools software, multiple people have complained about it as buggy. I have had some issues with the software, but I have determined that for me all of the issues come down to the service for pitools is not running(I will have to check the actual service name tonight). Once I restart the service, it detects the headset without problems. I am not sure why it is sometimes started and sometimes it isn't. Anyway, it is an easy fix and can be done from within the pitools software.

As far as the display, the wide field of view is wonderful. As I mentioned previously, there is distortion around the edges. I would guess it to be about 5% on the top of the headset and the bottom of the headset. Additionally, I would also guess about 15% of the outer edges (left and right) is also distorted. The easiest way to explain this is about 40% of the field of view that is limited to one eye (when looking to the left, discount the field of view that can be seen by the right eye.... with the remaining field of view only available to the left eye, at about the outermost 40% mark some distortion starts to occur) has some level of distortion. This was not that noticeable to me when I started since I am a glasses wearer. The distortion occurs outside my range of view looking through my glasses (and I don't wear the glasses with the trendy little lenses). I wore a set of contacts the other nights and was able to better determine where the changes occurred.

The big difference is that the distortion is "different" then that of the rift or Odyssey. On the rift and Odyssey, things get blurry near the edges as you almost leave the sweet spot. With the Pimax, it has a much more looking through a bubble kind of feel for the distortion. The easiest way to describe it is like sitting in the center of an old TR7 and looking through the window..... clear when looking ahead but the curved glass at the edges of the window distorts your view. If you focus on this.... it is annoying.... but I have moved on and it doesn't bother me. For iracing, it is mainly being able to see cars as they pass me in my peripheral vision.

Two other notes on the distortion. the distortion seems to occur in normal field of view (~150 degrees) and wide field of view (~175 degrees) at about the same percentages..... so I just accept it and run in wide field of view. The second note is that the phenomenon seem to vary from game to game....with some games looking perfect.... so it somehow comes down to how implementation occurs within iracing.

I will get my setting posted for reference.

For those that asked about the sweet spot, it is huge. Better then any headset I have used attached to a PC... but not as good as the Oculus Go. With the Pimax, you just put it on and you don't have to mess with it. With that said, I do miss not having the built in headphones and having to use ear buds with the Pimax. Additionally, the padding reminds me / smells like weather stripping foam. I will have to find an alternative.

With all of that said about the distortion, it is still a wonderful experience, and I intend to buy my dad a Pimax 5k to replace his Odyssey in the next few weeks. "

Az biztos, hogy a 150es fov versenyzés esetén valami szuper lehet, mert ott már látsz oldalra is. Ez versenyzésben nagyon sokat segíthet, de szerintem még a sebességérzetet is növeli (ami akár lehet hátrány is ha belehánysz a sisakba). Persze lehet rá mondani, hogy a bukósisakból se látsz ki sokkal többet, de ez azért nem állja meg a helyét. Valamennyire persze lecsökkenti a 200-220 fokos szem FOV-ot, de az biztos hogy nem 110re :)

(#17081) fulton válasza tobias88888 (#17080) üzenetére


fulton
addikt

Szerintem az oculusnal jó ha van 90 es latószög. Nem hogy 110. Az inkább a htc nek. Hiába a spec

[ Szerkesztve ]

(#17082) a2d2 válasza fulton (#17081) üzenetére


a2d2
addikt

Ezek szerint vízszintesen csak 80! [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17083) Raymond válasza a2d2 (#17082) üzenetére


Raymond
félisten

94 x 93 (hor x ver): [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17084) kiskuplung válasza a2d2 (#17053) üzenetére


kiskuplung
őstag

Most kipróbáltam a Subnautica-t. Az általad írt hibával nem találkoztam.

Viszont komolyan javaslom mindenkinek, aki szerint akár ez, akár a Robinson jól van megcsinálva VR-ban, az próbáljon már meg egy igazi VR játékot is.

15 perc után olyan hányingerem van, hogy arra nincsen szó. És pontosan tudom, hogy azért, amiért az Adr1ft is sz@r. Nincs snap turning (legalábbis én nem találtam), és ha előveszem az inventoryt, akkor olyan közel teszi ki elém, hogy szinte bandzsítani kell, hogy lássam. És ha hátrahőkölök, akkor persze úszik együtt a fejemmel :) Engem az ilyen megoldások kicsinálnak.

Miért nem lehetett ezt is úgy megcsinálni, ha már utólag VR-osított, hogy a bal kézen "lebeg" az inventory, mint a Falloutban? Ja igen, mert ez még Touch-ot se támogat. A Forest-ban legalább erre gondoltak. Nagy kár érte, mert amúgy nagyon tetszik az egész.

(#17085) Tomdriver válasza Dyingsoul (#17049) üzenetére


Tomdriver
őstag

Dyingsoul&Gigi01: OK köszi, meggyőztetek.

Akkor kipróbálom a BS-t is, bár a guggolgatás két térdműtét óta már nem annyira megy. Box VR egyébként engem is gallyra tesz és kb. 20 perc alatt! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17086) Németh Péter válasza kiskuplung (#17051) üzenetére

A Beatsaber-nél nagyon sok múlik a stíluson. Ha táncolósan nyomod és az egész tested mozog, akkor nagyon átmozgat. Ellenben lehet csinálni csuklóból is, mint valami robot, na attól biztos nem melegedsz ki. Ennél van amúgy lejjebb is, mert én kitapasztaltam, hogy lehet két újjal is fogni a kontrollert, de úgy meg végképp energiatakarékos a dolog. Hozzá kell tennem, a teljesen testtel táncolós dologhoz, kell azért hangulat is, amihez néha idő kell míg megjön.

(#17087) Raymond válasza Németh Péter (#17086) üzenetére


Raymond
félisten

Dance like nobody's watching! [link] :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17088) schawo válasza Németh Péter (#17086) üzenetére


schawo
titán

Ha a pontokra mész, nem csak a sikerre, akkor muszáj ugrálnod, a csuklóból pörgetésért keveset kapsz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17089) schawo válasza Raymond (#17087) üzenetére


schawo
titán

Iszonyú ronda egy gnóm ez a TM, csak ide ne linkelj ilyeneket, mert rémálmaim lesznek :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17090) kiskuplung válasza schawo (#17088) üzenetére


kiskuplung
őstag

Egyetlen számot játszok csak, az Escape-et, expert fokozaton.
Itt 1082. vagyok, 268.542 ponttal. Ez megúszósnak számít?

(#17091) s7evcsenko válasza kiskuplung (#17084) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Kipróbáltam én is, nekem olyan gondom van vele, hogy nem tudom olvasni a feliratot, mert kiesik a látótérből alul... ezen lehet valahogy segíteni?
Mondjuk ez ugyan az miatt lehet, hogy túl közel van a panel.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#17092) kiskuplung válasza s7evcsenko (#17091) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én most kipróbálom ezt, hátha bejön : [link]

Elég ígéretesnek néz ki : "This version adds an option to enable VR animations under the General Tab in Options and fixes the badly positioned player model. The Seaglide will no longer block your entire field of view, all tools are fully visible and the PDA is no longer stuck to your nose ;)."

(#17093) kiskuplung válasza kiskuplung (#17092) üzenetére


kiskuplung
őstag

Határozottan jobb így a játék, látszik rendesen a kezem, meg nincs 2 centire a szememtől a panel.

Bár én szívem szerint még távolabb raknám, de azt majd belehekkelem ebbe a modba :)

És most kipróbáltam állva is, hogy ne kelljen a stickkel forogni, és így már nem is jön elő a mozgási betegség. Tetszik a játék nagyon.

(#17094) Aethel


Aethel
aktív tag

Megérkezett a Rift, neki is estem a napokban. :D
Egy éve már van PSVR cucc itthon PS4Pro-val, ahhoz tudom hasonlítgatni.
Ami elsőre brutál királyság volt, az a Touch kontrollerek. Zseniális kis szerkentyűk, PSMove bénázgatás után teljes szabadság. Persze tudom hogy a Move fagyik kényszer szülte megoldások lettek..
Igaz néha furán tudok lőni a játékokban, mintha nem pont oda lőne ahova célzok de lehet újra kellene kalibrálnom, ezt még nem néztem meg annyira.
PC és PS4 grafikai minőség között nagy különsbéget nem érzek, van vas PC alatt is, szépen futnak a játékok de képminőségre ugyanaz a kettő. Talán MINTHA a látószög szűkebb lenne Riftnél, vagy csak nem nyomtam fel agyig mint a PSVR-t. :D
A pixelek sokkal jobban látszódnak Rift-en mint a konzolos VR-ban!
A fejhallgató ami rá van applikálva kellemes csalódás volt, jobban szól mint ahogy kinéz. :DDD
Ami hiányzik a Riftből az a 360 fokos követés, két szenzorom van de csak szemből állítottam be mindkettőt, nem tettem ki ugye egymással szembe mert nincs elég hosszú kábelem még hozzá. Gondolkozom egy 3. szenzor beszerzésén de olyan piszok méreg áron megy hogy egyelőre jó lesz így. PSVR-nál fasz*n körbe leköveti a mozgást.
Hiányzik még nekem valami mód arra hogy ingame gyorsan egy gombbal "nullázzam" a középpontot, erre csak menükön keresztül találtam opciót, nincs rá valami "Nyomd hosszan a Zsé gombot és resetel"?
Kikapcsolni lehetséges a HMD-t ha nem használom? Nem szívesen cibálgatom ki az USB portból minden használat után, viszont ha csak simán lerakom az asztalra ugyanúgy melegszik és működik tovább. Nem megy el "alvó" módba. Gombot nem találtam rajta de lehet csak vak vagyok.
Játékokkal kapcsolatban a Hellblade kissé csalódást volt, rettenetesen színtelen és fakó a játék a szemüvegben de lehet ennek az az oka hogy előtte 4k HDR-ben játszottam végig és beleégett az agyamba az a látványvilág ami itt köszönőviszonyba sincs. Hangulatra nálam kevesebbet ad így, valahogy olyan műszészien játszottak a készítők a színekkel ami itt nem jön át.
A Robo Recall játék viszont engem totál megvett kilóra. Számomra nagyon hozza a retro játéktermi hangulatot, buta de rendkívül szórakoztató.
Robinsont megvettem annó PSVR-ra ott egy órát szenvedtem vele mire feladtam. PC-n sincs VR kontroller támogatás?
Összevetve: a Playstation VR headsetje nekem jobban bejött, sokkal kényelmesebb és talán szebb egy hajszálnyit amit látsz benne de a csökevényes irányítás és kevesebb, zártabb content miatt én végül mégis csak a Riftre szavazok. Habár kétszer annyiba kerül (akciós árakat nézve), de a Touch kontrollerekkel olyan szintű szabadsághoz jutsz ami simán megéri ezt a felárat. VR élményre egyértelműen Rift.

(#17095) swado válasza kiskuplung (#17090) üzenetére


swado
tag

Akkor én vagyok az ellenpélda, az alap számokat még egyszer sem próbáltam ki és a pontok sem érdekelnek. Majd ha tényleg lesz valami PH-s ranglista akkor azért majd ráugrok.

Raymond: Ahogy Dyingsoul (17044) írta, érdemes a kedvenc számaidat megkeresni és kipróbálni hogy nem a pontokat hajtod, hanem pusztán az élvezetre mész. Némelyik nagyon jól meg van csinálva, abszolút passzol a mozgás a zenéhez, olyankor megkapod az igazi zenemegaistenvagyok feeling-et.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#17096) schawo válasza Aethel (#17094) üzenetére


schawo
titán

A PSVR-en és a Riften kívül létezik még pár cucc :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17097) Aethel válasza schawo (#17096) üzenetére


Aethel
aktív tag

Igen-igen csak valaki a napokban kérdezte itt hogy melyiket érdemesebb megvenni :D
..lehet neki kellett volna írnom válaszként de már nem tudok szerkeszteni :))

(#17098) maross válasza swado (#17095) üzenetére


maross
veterán

pedig johetnel az alap szamokra experten, zavaro hogy csak dyingsoul rekordjait latom (par perce is elhullott egy :P )

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#17099) swado válasza maross (#17098) üzenetére


swado
tag

Persze, szívesen. Őőőőő......akkor most mit is kell csinálnom, hogy lássuk egymás eredményeit? Én oculus store-ban vettem, ha ez számít.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#17100) maross válasza swado (#17099) üzenetére


maross
veterán

ebbe a topicba irj egy uzenetet, és akit itt latsz, bejelolhetsz steames friendlistbe. Ha nem latjuk egymas eredmenyeit, oculus friendlistbe is felvesszukegymast.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.