Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) a2d2 válasza Ekiamedve (#16594) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Abszolut ismeretlen számomra ez a WMR, de főleg felbontás terén jónak tűnik a dolog (már közel Vive pro). Lehetne pár kérdésem?
- Steam VR felismeri rendesen a szettet és használható minden (kontrollerek is)?
- Ehhez nem kellenek külső dobozok a szobában, viszont be lehet konfigurálni pl Steam VR-ban a room scale-t, mert ahogy olvastam belülről dolgozik és úgy pozícionál?

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16602) Raymond válasza a2d2 (#16601) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16603) a2d2 válasza Raymond (#16602) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, akkor jól hangzik, viszont ahogy nézem ez is meg a hp WMR is kifutott modell. Ez akkor nem egy vakvágány?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16604) sheep válasza a2d2 (#16603) üzenetére


sheep
addikt

Szerintem nem kifutott a wmr, de attól is függy hogy mire használnád. Én kizárólag repszimhez használom, nekem tökéletes, féltem hogy rosszabb lesz mint a vive de pozitívan csalódtam.
Nagyjából az összes wmr hmd hasonló tudású (Dell, Lenovo, Samsung, HP), kisebb különbségek vannak csak, a Samsung picit nagyobb felbontású és van benne ipd állítás, meg nem lcd panel van benne, viszont jóval drágább is.
Azt kell megvenni amelyikhez olcsóbban hozzá tudsz jutni kb.

Annyi hátránya azért van hogy van olyan játék ami hiába fut steam vr -t használva vive-val tökéletesen, wmr alatt nem tudtam működésre bírni, szóval a kompatibilitás nem 100%.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#16605) Ekiamedve válasza a2d2 (#16601) üzenetére


Ekiamedve
tag

Én még nem tudom hétfőn érkezik meg.

(#16606) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#16596) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Aszem a 3. update oldotta meg, most megy rendesen! :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#16607) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Jöhet megint a 15 dolcsi asszem.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#16608) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Tessék? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#16609) Raymond válasza s7evcsenko (#16606) üzenetére


Raymond
félisten

Majd megnezem este, ha reddit-en azt irjak megint OK akkor ratolom. Egyelore ugy nez ki en meg az elso, mindent elronto update elott vagyok, jo lenne tudni mi a jatekmenet az update-ekkel mielott kitorol es downgradel itt nekem mindent :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16610) Raymond


Raymond
félisten

Van olyan erzesem a hetvegen nem Rift-ezek.

"We believe we've resolved the core issue. This will update automatically, however, if you're having issues we recommend repairing Oculus Home. You can do so by downloading the installer here: http://oculus.com/rift/setup/ "

[link]

"After I used repair I got error during installation. So oculus app was uninstalled and new one cannot be installed, great."

[link]

Es ilyenbol van egy rakat, latni parat a support tweet-re irt valaszokban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16611) milszab válasza Ekiamedve (#16594) üzenetére


milszab
senior tag

NA ezen elgondolkoztam most én is...

(#16612) cstibikeee


cstibikeee
csendes tag

Találtam egy 1.26-os telepítőt. Ez sikeresen fel is települt.
Feltöltöttem ide: https://drive.google.com/open?id=1kGsPxnSWHXsBs6F8-t3ZL3doJO8DVwDZ

Ha elindítom a programot akkor bekapcsol a rift, és látok valami VR szobát ami azt írja, hogy a DK2 nem támogatott.
Az a problémám, hogy nem ismeri fel a config résznél a riftet (DK2), csak a szenzort.
A HDMI-t és az USB 3-at nem.

cstibikeee

(#16613) kiskuplung válasza milszab (#16611) üzenetére


kiskuplung
őstag

Azt sajnos nem tudom, hogy milyen ez a Lenovo, de a Dell megoldása kanyarban sincs a Rift-hez képest : [link]

Ha így nézed, akkor nem megspórolod a Rift árát, hanem kidobod az ablakon ezt a 80 ezret.

[ Szerkesztve ]

(#16614) Joshi válasza cstibikeee (#16612) üzenetére


Joshi
titán

A vr szobában jobb felül láthatsz egy hmd-és fejet, amerre forgatod a fejedet annak úgy kell mozognia. Az sem működik? Ugye fontos hogy az egyetlen érzékelő megfelelően lássa a fejedet, vagyis szembe a monitor vagy tévé tetejére célszerű rakni.

[ Szerkesztve ]

(#16615) cstibikeee válasza Joshi (#16614) üzenetére


cstibikeee
csendes tag

Lefényképeztem, hogy hol vagyok amikor működik. Itt minden teljesen jó. Érzékeli a mozgást is.
https://photos.app.goo.gl/YhxgX7UvxusoYCn18
https://photos.app.goo.gl/JjYQkMqLGAFAA8dt6

Viszont ha ezt a programot bezárom, akkor narancssárga lesz a led, és nincs kép.
Elindítom az Assetto Corsat, be van állítva, hogy oculus legyen, de nincs kép.

A beállításoknál pedig ezt látom.
https://photos.app.goo.gl/StCFtWpJ3SSfewWZA
https://photos.app.goo.gl/nec9zMrC6UmethdE6

Érzékeli az eszközt meg nem is.

Én azt hittem, hogy egy telepítés, és minden kész. :(

[ Szerkesztve ]

cstibikeee

(#16616) s7evcsenko válasza Raymond (#16610) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Attól még nekik nem megy, attól neked még elindulhat... nekem is megy.

Innen szedtem hozzá egy "install patch"-et, ezután már megoldotta magának a gondját az oculus app.

Ez a rész keresendő:
"Problem Downloading or Installing Games, Apps and Software
Fixing "Can't Reach Oculus Runtime Service" error.
To resolve the "Can’t Reach Oculus Runtime Service" error, please follow these steps:

If you currently have the Oculus app installed:

Click HERE to download the install patch.
Open OculusPatchMarch2018.exe."

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#16617) Raymond válasza cstibikeee (#16615) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt a programot nem zarhaod be, ez mindig futni fog amikor hasznalod a Rift-et. Ugy tunik mukodik rendesen (egyebkent ha visszaolvasol par hozzaszolat eleg komoly problemaik vannak tegnaptol). Amikor megy az a szoba akkor elinditod az AC-t es menni fog.

(#16616) s7evcsenko

Az a patch megvan, meg anno marciusban toltotem le amikor eltoltak a certifikatokat. Most hagyom mert ugyse vagyok otthon egesz delutan igy nem hianyzik, majd holnap. Addig meg lesz par tuti megoldas kulonbozo forgatokonyvekre remelem.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16618) a2d2 válasza kiskuplung (#16613) üzenetére


a2d2
addikt

Én is gyorsan utánaolvastam délelőtt és eléggé lehúzták.
Szóval vettem inkább asszonynak egy S8-ast én meg lenyúlom VR-ra az S6-osát.
Este már tolhatom a Hellblade-et :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16619) Joshi válasza cstibikeee (#16615) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy Raymond is írja az Oculus programot ne zárd be mert csak azon keresztül működik. A háttérbe fusson az Oculus és indítsd el a Steam-es Assetto Corsát. Ott a menüben a video beállításoknál a felbontás alatt azt hiszem válaszd ki az Oculust. Egyébként ha rákeresel az Assetto Corsa beállításokra itt a topikban, akkor leírják hogy VR alatt milyen beállítások a javasoltak.

[ Szerkesztve ]

(#16620) cstibikeee válasza Joshi (#16619) üzenetére


cstibikeee
csendes tag

Közben eljutottam oda, hogy fut a játék. :) A monitoron látom is ahogy mozgatom a fejemet.
Csak a riften nem látom.
Valami safety and health felirat van előttem, amit a programban már elfogadtam, de nincs semmi eszköz ahol a gombot megnyomjam, hogy ok.
Csak a kormány, de az nyomogathatom.

Videó:
[link]

[ Szerkesztve ]

cstibikeee

(#16621) cstibikeee


cstibikeee
csendes tag

Siker!!!!!!!!!!!! : D:D :D Köszönöm a segítséget!!!!

cstibikeee

(#16622) Joshi válasza cstibikeee (#16620) üzenetére


Joshi
titán

A rácsos térben bele kell nézni egy keretbe egészen addig, amíg végig nem megy a csík benne. Keresd meg azt a négyzetet a rácsos térben. Lehet hogy mögötted van. :DD Az Assetto Corsában van egy bill kombináció amivel az üléspozíciódat is változtathatod. Minden infót megtalálsz a google+youtube párosban. :B

(#16623) milszab válasza kiskuplung (#16613) üzenetére


milszab
senior tag

Hát ha vennék is ilyesmit, max az odyssey+ lenne. De előbb megnézném azt is élőben milyen.

(#16624) Jolly87


Jolly87
tag

Sziasztok! Most szererték venni egy CV1-et. Vasn ötlet hol járok a legjobban?
Rendelt valaki innen?[link]
Ez kb mennyire jön ki, mire kézhez kapom?Áfa+vám?
Árukeresőbe jelenleg csak az Alzát dobja ki ahol kapható (rift+touch) 201 ezerért...

Tibor

(#16625) Raymond válasza Jolly87 (#16624) üzenetére


Raymond
félisten

A rendes ara olyan 150-160e Ft, lehet rosszat neztel az Alza-n mert ott is annyi szokott lenni. A masik megoldas a nemet Amazon: [link] A het elejen meg 385EUR volt, de arrol sajnos lekestel. MOst a rendes 449EUR aron van, ez at lesz szamolva 27% Mo AFA-sra es ugy kapod meg.

Szerk.: garis ugyintezesre lasd az egesz friss peldat itt: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16626) a2d2


a2d2
addikt

Srácok ezt ne felejtsétek el behúzni ;)
[link]
Még jó hogy a Hellblade-et vettem meg a héten és nem ezt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16627) kiskuplung válasza a2d2 (#16626) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jah, behúztam, bár így is megfulladok az anyagokban... Most párhuzamosan nyomom a Transpose-t, a Killing Floor-t és belekezdtem a Fallout VR-ba is... Erre a Subnauticára kb. jövő tavasszal lesz időm... Még jó, hogy haldoklik a VR és nincs rá tartalom :C

Amúgy ez Neked pont ideális játék, mert úgy emlékszem a VR implementáció nem terjed ki a Touch kontrollerekre, szóval X-box kontrollerrel lehet csak tolni.

(#16628) a2d2 válasza kiskuplung (#16627) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, kipróbáltam, nagyon jó riftcat + Xbox kontrollerrel.
A Hellblade is nagyon tetszik, bár eddig csak kb negyed órát nyomtam vele.

Ami nem akar bejönni az a Lucky-s Tale. Ez alapján próbáltam életre kelteni: [link]
De a játék indításakor csak egy kukacot látok alatta meg ezt: Failed Entitlement Checks.
Természetesen elvégeztem a patchelést a Revive-al. Ha tudja valaki a megoldást ne tartsa magában.
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16629) Enton válasza Jolly87 (#16624) üzenetére


Enton
addikt

Caseking.de:

[link]

Éppen nincs raktáron ha lehet hinni a honlapnak, de nem számolnak fát hozzá, gariztatásban nem hiszem hogy sokkal rosszabbak lennének mint bárki, de erről nem sok infonk van.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#16630) repvez válasza Enton (#16629) üzenetére


repvez
addikt

ennyiért bármelyik media márktban megkapod akció nélkül németbe. mármint 449ért

(#16631) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

A karacsonyfa ala kerulo Vive-t szeretnem ha a gyerekeim a sajat gepukon is elvezhetnek nem csak az enyemen, de felek az a gep kicsit keves. Meg kari elott vennek bele ezt azt ha az segit felzarkoztatni. Nem tudom a VR-nak van e valami kulon igenye godolok itt arra hogy sok ram, vagy a jatekok hasznalnak e 4magot, szamit a magas orajel stb...
Az en gepem 8600k, 1080ti,16gb. A gyerekeke i3 6100, gtx980, 8gb ram. Gondoltam az i3 helyett egy i5 6500 sokat dobhatna es meg 8gb ram, de felek hogy hamarabb lenne vga limit mint sem elfogyna a ram vagy a proci.
:R

(#16632) Enton válasza perecKING (#16631) üzenetére


Enton
addikt

I5 amit írsz az a minimum, egy i7 ajánlottabb. A 8gb ram elégnek kell legyen(kezdésnek).

(#16630) repvez:

Tőlük is lehet paypal fizetve hazarendelni? Még nem próbáltam.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#16633) Raymond válasza perecKING (#16631) üzenetére


Raymond
félisten

Attol fugg mivel fognak jatszani. A zome jateknak eleg az a hardver, ha pl. The Lab, Beat Saber, SuperhotVR vagy hasonlok megy akkor jo ahogy van, meg grafikailag igenyesebb jatekoknak is, de ahol kifullad az olyan jatekoknal lesz mint peldaul Project Cars (2) ahova kell CPU vagy az olyanok amik eleve nem egy vilagbajnok motoron futnak mint a Fallout 4 VR.

Szerintem probald meg ahogy van eloszor, aztan meglatod kell-e az i5/i7 es a plusz RAM. A 980-al elleszel egy darabig.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16634) Davidgta


Davidgta
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis feedback. Én vagyok akinek elromlott a bal fülese a Riftjén. 2 éves vásárlási dátumforduló előtt nemsokkal. Magyar MM-be volt vásárolva. MM levelezett Oculusszal, h 1 vagy 2 év e a gari/jotálás/szavatosság stb.(Mert ők sem tudták) Oculus visszalökte, h 1 év és semmi sem jár rá (javítás stb.) Én mondom mutatom MM-nek EU-ban vásárolva 2 évet ír az Oculus is. A MM fordulut a forgalmazóhoz, h akkor javísák meg. Nem találtak szervizt aki hozzányúlt volna. Így végül kártalanítottak. Visszadták az akkori vásárlási árat ;) Úgyhogy MM-nek hála és vásárlóbarát hozzállásának köszönhetően jól jövök ki a sztoriból. Innentől a kérdés, h én még nem a bundl-t vásároltam, és így itthon van most a Touch-om és 2db szenzorom.(1db útólag vásárólva) Ennek köszönhetően csak HMD- vásárolnék+1db szenzort. A korábban ingyenesen kapott jatékok a Touch-hoz megmaradnak? De ha most mégis bundl-t vennék (jelenleg nincs akkor ár külömbség, h megérje csak HMD-t venni újjonnan) és a Touch-ot és szenzort eladnám belőle mikén alakulna az account-om ingyenes játékaim felhozatala és a vásáolt játékaim? Illetve az app miként azonósít be? Facebook profillal öszekötve az app amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#16635) a2d2 válasza a2d2 (#16628) üzenetére


a2d2
addikt

Srácok, ez az ALVR ugyanúgy tud mindent (H265-ös kódolás meg kontroller támogatás) mint a Riftcat, csak épp tök ingyen!!!
Hellblade-et gyorsan kipróbáltam, remekül megy.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16636) tobias88888 válasza Raymond (#16597) üzenetére


tobias88888
őstag

De ez azért van, mert általában szerdán akarja a cég csak csúszik és a partner bemondja hogy még a héten :D
Viszont egy Oculusnál tényleg teljesen értelmetlen

(#16637) repvez válasza Enton (#16632) üzenetére


repvez
addikt

ez jó kérdés, küldeni kell nekik egy emailt, hogy lehet e, és , hogy küldenek e Magyarországra.

Én csak láttam az oldalon , de nem néztem utána.

(#16638) stfx válasza a2d2 (#16628) üzenetére


stfx
aktív tag

Felejtsd el a riftcatet, az ingyenes ALVR tokeletes. Nekem egy galaxy S7-el es steam controllerrel tokeletesen megy a Lucky's tale. Fusson a Revive es az oculus app is, es vedd fel a steames jatekaid koze. Aztan steambe nyomjal egy propertiest a jatekon es a target legyen: "C:\Program Files\Revive\Revive\ReviveInjector_x64.exe" , a Start in: "C:\Program Files\Revive\Revive\" a set launch optionsba meg a jatek utvonala, nalam igy nez ki: "f:\Oculus\Software\playful-luckys-tale\LT.exe"

(#16639) Hajimee


Hajimee
lelkes újonc

Sziasztok! Van itt vki aki Oculussal játszik Assetto Corsat vagy Dirty Rallyt? Nálam egyik sem indul el az Oculuson és nem értem miért. Assettonál a launcher ugye a monitoron van de amikor rámegyek hogy start akkor elkezdi a töltés de ki is lép egyböl szóval nem jön be se a monitoron se az Oculuson. A dirty rally meg semmi el sem indul ha az oculus van bedugva.. Az Assetto Corsa Competizione gond nélkül elindul és a többi vr game is amit random leszedtem, hogy kiprobáljam. Assettonál az Oculus van beállitva a launcherben. Ha az Open Vr-t válsztom ki akkor bejön a Vros kép a monitoron de az Oculusban szürke rácsos kép van illetve ezt irja ki a SteamVr tutorialnál is ugyan az van mint az Open Vr beállitásnál. Vki plz valami helpet. Kell vmit átirogatni a játék mappában vagy mi a lehet a gond? Köszi

(#16640) Joshi válasza Hajimee (#16639) üzenetére


Joshi
titán

"Oculusban szürke rácsos kép van"
Itt nézz körbe és találni fogsz egy négyzetet, tartsd ott a "kurzort" amíg végig nem megy benne a csík.

Amúgy Assettóhoz nem kell Steam VR, elég az Oculus is.

Amúgy mit hova dugtál? Mert azért is rinyál hogy a monitor és a Rift nem ugyan abba a vga-ba dugva.

[ Szerkesztve ]

(#16641) Raymond válasza Davidgta (#16634) üzenetére


Raymond
félisten

A jatekok a fiokhoz vannak kotve, eladhatod mi az uj bundle-val jon, de talan jobb lenne megtartani mert igy lesz harmadik szenzor (ha eddig nem volt) es attol fuggoen milyen vadul jatszol lesznek tartalek Touch-ok is mert ahogy olvasom a gombok is elkopnak idovel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16642) Hajimee válasza Joshi (#16640) üzenetére


Hajimee
lelkes újonc

Az Oculust a kártyába a monitort az alaplapba dugtam gondolom igy kell nem?

(#16643) Joshi válasza Hajimee (#16642) üzenetére


Joshi
titán

Nálam mindkettő a vga-ba volt bedugva, de működik úgy is ha csak a Riftet dugod be csak akkor kell egy kezelő progi mint pl a BigScreen. Nálam a monitor Display porton az Oculus meg HDMI-n volt csatlakoztatva. Akkor van cumi, ha csak HDMI játszik és a kártyán csak egy van.

(#16644) tobias88888 válasza Hajimee (#16642) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem igy kell. Vagy a videokártya foglalatokat használod vagy az alaplapikat. Természetesen előbbit kell, utóbbinak nincs értelme, szóval mindent a videokártyába dugj. Ha nincs hely, akkor használj átalakítót

[ Szerkesztve ]

(#16645) a2d2 válasza stfx (#16638) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, beállítottam így, de majd csak este tudom kipróbálni mert épp filmeznek gyerekek a PC-ről.
Hát a Riftcatet csak azért nem vettem meg idáig mert nem volt időm még hosszabb játékra, illetve tegnap óta van saját telefonom a GearVR-hoz. De szerencse, mert ez az ALVR tényleg ugyanolyan jó.
Így azt a 15 eurot is meg tudom spórolni, és elkölteni pl Elite Dangerous-re :)

Srácok, az Elite Dangerous elég jó akcióban van most a Steamen, 6 euro!
Ennyit szerintem simán megér.
Azt nem tudom hogy ez a Commander Deluxe Edition megéri-e a dupláját?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16646) kiskuplung válasza a2d2 (#16645) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Azt nem tudom hogy ez a Commander Deluxe Edition megéri-e a dupláját?"

Abban benne van a Horizons kiegészítő is, amivel le tudsz szállni a bolygókra is, többek közt.
Az Elite amúgy nem való mindenkinek, kell hozzá egy monotonitás-tűrés, és elég időigényes is. Kb. 100 óra elsajátítani az alapokat :D Plusz a játék 2/3-a fórumokon való böngészésből áll, mert semmi sincs szájbarágva.

Én olyan 500 óra után untam rá. Ha "csak" repkedni szeretnél, akkor elég az alapjáték is, abban is van tartalom dögivel.

(#16647) cstibikeee válasza Hajimee (#16639) üzenetére


cstibikeee
csendes tag

Szia!

Én tegnap állítottam be.

Az Assettoban az Oculus volt a megjelenítés mód.

Nekem is egy szürke képernyő volt először.

A Rift and Touch Safety opciót kikapcsoltam, ha jól emlékszek akkor ott egy kis videót végig kellett nézni, és elfogadni. (Settings->genereal)

Valamint utána is jött egy üzenet, azt úgy tüntettem el, hogy az Oculus programban engedélyeztem az "Unknown Sources" opciót (Settings->genereal)

cstibikeee

(#16648) Raymond


Raymond
félisten

Ma reggel hagytam update-elni a Rift software-t es ugy nez ki minden OK (1.33-as van fent), mukodik is, de ahogy eszerevettem nem megy a HMD standby modba. Allandoan feheren vilagit a LED. Masnal is van ez?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16649) Hajimee válasza Joshi (#16643) üzenetére


Hajimee
lelkes újonc

És ennek a dolognak köze lehet ahhoz hogy nem indul el az Oculuson az Assetto? Mert az Assetto Corsa Competizione minden gond nélkül megy.

(#16650) kiskuplung válasza Raymond (#16648) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nekem jól működik, bár engem a pénteki hiba se érintett.
Gyanítom, hogy pont azért, mert pénteken nem játszottam, így nem jött le a hibás update..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.