Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Land válasza volvoguy (#3350) üzenetére


Land
veterán

Jó helyre kell menni...:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3352) nyogo83 válasza Land (#3351) üzenetére


nyogo83
senior tag

Igazabol ha normalisan mukodik minden, meg az se.
En egy darabig takaritgattam az EGR-t (ugy vettem az autot, hogy vadi uj volt benne), majd rauntam.
Lefalaztam es muszakin minden gond nelkul atment.

(#3353) Alg válasza Land (#3351) üzenetére


Alg
veterán

EGR a NO-ok ellen van, itthon azt nem nézik műszakin

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3354) rbalint88 válasza Land (#3351) üzenetére


rbalint88
addikt

Meg csak az se. Olyan magasa kuszobertek, hogy siman atmegy. Sot, korai dpfesek meg anelkul is atmennek.

(#3355) csabi94 válasza csabi94 (#3318) üzenetére


csabi94
őstag

Sziasztok, amire válaszolok, az az előzményem (csak a tisztánlátás miatt). :)

Elmentem tegnap a szerelőhöz, utánanézett, és Ő is rájött, hogy valóban csak a balance tengely szíja az, ami el van szakadva. Kiszedte a darabjait, így tuti, hogy a vezérlés szíja nem tudja bekapni, felcsavarni a szíjdarabokat. Nagyon jó kérdés, hogy mikor szakadhatott el a szíj, illetve, hogy ez mikor lehetett cserélve... Maga a vezérlés az 2 éves lehet max, de egy 2 éves szíj nem szakadhat el, ráadásul olyan állapotban van maga a balance szíj, hogy ha kicsit kézzel meghajlítom, látszik rajta, hogy öreg. Most filózok, hogy mi legyen. 2-3 hete csinálja azt az autó, hogy 1-es fokozatban (ÓVATOS) indulásnál is rángat, olyan 1-2 mp-ig, majd megy rendesen. Ez az autó nagyon hajlamos a rángatásra, kicsit olyan néha vezetni hideg motorral, mint valami traktort (sose vezettem amúgy még traktort, szóval nem is tudom, hogy az milyen :D ), de ha óvatosan megyek vele, sosem rángatott korábban. Kicsit rá kell érezni, mert 23 éves, meg Fiat, de utána nagyon kezesbárány. :)
Ez a fajta rángatás viszont még új. Lehet, hogy ezt okozza az, hogy a balance tengelyek nem forognak?
Mert akkor kb. 2-3 hete szakadhatott el.

A kérdés: Szerintetek érdemes a balance szíjat pótolni, vagy használjam boldogan, évekig nélküle az autót? Ha egyszer 2 éve volt cserélve kb. a vezérműszíj, és azóta ment az autó kb. 15 ezret, akkor hülyeség teljes vezérlést cserélni, ugye? A szerelőm ezt javasolta.

Köszönöm a segítséget! :R

u.i.: Klímás kérdésekkel kapcsolatban milyen topikba érdemes menni? Vagy fárasszam itt a közösséget? Kéne egy szaki, aki ért a különböző gázokhoz, stb. :U :P

[ Szerkesztve ]

(#3356) Land válasza Land (#3351) üzenetére


Land
veterán

Nekem augusztusban lesz EGR, DPF off, szívósor takarítás+lapátok kikötése és optimalizált szoftver felrakása. 170 ló lesz kb és több nyomaték. Kíváncsi leszek milyen lesz a végeredmény. Már eleve nyugodtabb leszek, hogy ezek nem fognak letérdelni, pláne nem egy hosszabb út során a világ végén, hogy aztán trailereztetni kelljen...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3357) rbalint88 válasza Land (#3356) üzenetére


rbalint88
addikt

Szoftvert ki csinalja?

(#3358) Land válasza rbalint88 (#3357) üzenetére


Land
veterán

Zé valakivel összedolgozik. Nem tudom pontosan kivel.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3359) rbalint88 válasza Land (#3358) üzenetére


rbalint88
addikt

Ja az akkor "hivatalos" hely. Nekem egy mukedvelo srac csinalja, de a sajatja is olyan mint az enyem es 100e km ota az a program van fent neki, amit feltolt nekem is.

(#3360) Land válasza rbalint88 (#3359) üzenetére


Land
veterán

Remélem ért hozzá.:) Már sok kocsin vele cseréltettek programot és elmondásuk szerint nem volt még baj.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3361) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok. Voltunk klimafeltoltesen azota gyengebben es melegebbet fuj. Mi lehet az oka? Illetve kb milyen hot kene fujjpn leghidegebb allapotban? 8-10 fok? Fiat bravo 1.4 t-jet 120le

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3362) rbalint88 válasza Land (#3360) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem hiszem, hogy gond lesz.

bb0t: ha szarabb lett, mint volt, akkor vissza kell menni vele es ott reklamalni.

(#3363) alázógyík válasza bb0t (#3361) üzenetére


alázógyík
őstag

A klímahűtő rendben van?
Most jó pár Bravon egyszerűen szétrohadt/porladt...

(#3364) bb0t válasza alázógyík (#3363) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát jó kérdés, de eddig nem volt gonda hideggel amit fújt. Feltöltés után lett gond. A szerelő pislogott is, utána nekiállt magasnyomásúval mosni a hűtőt, szerintem ez nem volt jó ötlet. Utána azt mondta hidegebb mint volt és a hőmérő elromlott. Hát gyengébb és nem hidegebb, az tuti.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3365) zoo8800 válasza bb0t (#3361) üzenetére


zoo8800
veterán

(szintén Bravo)
Nekem sose volt valami hű de meggyőző a klíma teljesítménye. Szerintem az automata nem állítja elég hidegre a kifújt levegőt. Kever hozzá egy kis meleget is, ha kell, ha nem...
Máshol 5 fokot olvastam, mint megfelelő kifújt levegő hőmérséklet.

rip and tear, until it is done

(#3366) bb0t válasza zoo8800 (#3365) üzenetére


bb0t
senior tag

Én a tegnapi klímánkhoz hasonlítom a mait. Kevésbé hűvös, és kevésbé nagy a nyomás. :( Kicsit el vagyok keseredve nem kellett volna hozzányúlni, de azt olvastam 8-10 fok a jó mi meg a szerelőnél 16-18-at mértünk (ami egyébként nem tűnt nekünk soknak, csak számtanilag) de közben lehet tényleg vacak volt a hőmérő.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3367) zoo8800 válasza bb0t (#3366) üzenetére


zoo8800
veterán

Én szobai hőmérővel 9-et mértem, szerintem ez se acélos (nem is igazán pontos), a 16-18 fok (ha valós) semmiképp nem jó.
Jah, 34 fokban mértem ezt a 9 fokot. Ez se mindegy :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#3368) bb0t válasza zoo8800 (#3367) üzenetére


bb0t
senior tag

Mostmár inkább inkább 20-22. Manuális klíma. Azt se értem nyomásméréssel hogyan tudta megmondani, hogy 250 van benne. Azt olvastam azt csak leeresztés után lehet megmondani.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3369) zoo8800 válasza bb0t (#3368) üzenetére


zoo8800
veterán

Töltésnél először lefejtik a gázt és olajat, aztán feltöltik az előírt mennyiségre. A Bravoba úgy emlékszem 500 gr gáz kell.
Annak azért örülök, hogy nekem 4 év alatt csak 120 gr gáz szökött el.

rip and tear, until it is done

(#3370) bb0t válasza zoo8800 (#3369) üzenetére


bb0t
senior tag

Nekünk 7 év alatt a 250.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3371) rbalint88 válasza bb0t (#3370) üzenetére


rbalint88
addikt

Vidd el egy rendes klimashoz, ezt meg ird le vesztesegkent...

(#3372) nyogo83 válasza bb0t (#3370) üzenetére


nyogo83
senior tag

Azert en meg alaneznek mennyire sikerult jol az magasnyomasu mosas is.(Hogy ha esetleg elbaltazta, akkor meg be lehessen hajtani rajta az uj hutot)
Van aki nekiugrik kozelrol es gyakorlatilag "elborotvalja" a hutot. Nagy nyomasu moso siman laposra behajtogatja a huto lamellait, amin keresztul mar semmi levego nem fog atmenni.

(#3373) qkaleko


qkaleko
tag

Sziasztok!

Dél-pesten ismertek jó fiatos szakit?
Meg esetleg egy ócsójó karosszériást+fényezőt?

(#3374) bb0t válasza nyogo83 (#3372) üzenetére


bb0t
senior tag

Elvittük máshová, állítólag 350 volt benne. Feltöltettük teljesen és 9 fokos levegőt fúj. Nem tudom hogyan sikerült az első...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3375) Prime110 válasza qkaleko (#3373) üzenetére


Prime110
aktív tag

Caracter, Ipacsfa utca.
Alapvetően olasz bontó, de van műhelyük, ha kell ott helyben bontanak ki bármit behozott "roncsokból" és javítást is vállalnak tudtommal, nem jönnek zavarba, ha Alfa vagy Lancia alkatrészt is keresel, Fiat meg hegyekben áll.

(#3376) j.bravo válasza Prime110 (#3375) üzenetére


j.bravo
addikt

Nyitvatartási idejükről tudsz valamit esetleg?

Whatever.

(#3377) Integrale válasza hobizoli (#3328) üzenetére


Integrale
veterán

Most szemezgetek egy 1.8 VVT Dedrával, csak, hogy legyen otthon még egy olasz :D.
Abban is két balansz tengely van. (mondjuk a legtöbb modulárisban ennyi van).

"Bad reklám is reklám too"

(#3378) Prime110 válasza j.bravo (#3376) üzenetére


Prime110
aktív tag

Elvileg ez, de én emlékszem, hogy voltam náluk szombaton is valamikor, tehát hogy itt zárva jelzi az tulajdonképpen nem jelent semmit.

(#3379) qkaleko válasza Prime110 (#3375) üzenetére


qkaleko
tag

Köszi az infót!

(#3380) j.bravo válasza Prime110 (#3378) üzenetére


j.bravo
addikt

köszi

Whatever.

(#3381) Tosee


Tosee
őstag

Üdv urak!

Adott lenne egy Fiat Punto 2
Évjárat: 2001
Motor: 1.2 HLX 16V 80 Le

Gázadáskor, általában hideg motornál, fortyog a víz, mintha levegő lenne a rendszerben! Pontosabban van is benne! Légtelenítve lett többször, és a tágulási tartály kupakja is cserélve lett!
Van ötletetek, hogy mitől lehet ez?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3382) Integrale válasza Tosee (#3381) üzenetére


Integrale
veterán

Rosszul lett legtelenitve.
Ketto legtelenitesi pont van, az egyik a betoltonyilassal szembeni, a masik a futoradiator csovenel.
Ugy tudsz a legegyszerubben legteleniteni, hogy kicsavarod a huton levo legtelenitot es addig ontod a hutofolyadekot, amig el nem kezd folyni a legtelenitonel. Utana visszacsavarod es ugyanezt megcsinalod a másik legtelenitesi ponton is.
Van aki felmeleg motorralcsinalja, es pumpalja kezzel a csovet, es nyitogatja a legtelenitot. Probald meg valamelyik opciot, ha csak egyik ponton legtelenitetted, az nem eleg!

"Bad reklám is reklám too"

(#3383) hobizoli válasza Integrale (#3382) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg tekerje le kozben a kiegyenlitorol is a kupakot
---------

a masik lehetoseg, hogy hengerfejes lett az auto, es azert levegosodik be

több drón kell ;P

(#3384) Tosee válasza Integrale (#3382) üzenetére


Tosee
őstag

Mindkét légtelenítési pont megvan!

Ugy tudsz a legegyszerubben legteleniteni, hogy kicsavarod a huton levo legtelenitot es addig ontod a hutofolyadekot, amig el nem kezd folyni a legtelenitonel. Utana visszacsavarod es ugyanezt megcsinalod a másik legtelenitesi ponton is.
Egy az egyben így csináltuk a légtelenítést!

(#3383) hobizoli:
meg tekerje le kozben a kiegyenlitorol is a kupakot
Letekert kupakkal csináltuk, mivel közben öntöttünk bele a hűtővizet!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3385) Integrale válasza Tosee (#3384) üzenetére


Integrale
veterán

Bocs, nem akartalak hülyének nézni, csak sokan nem tudják, hogy hogy kell légteleníteni, és ilyen jellegű problémánál automatikusan erre gondolok.

Ha így csináltad, akkor passzolom a kérdést. :(
hobizoli többet tud segíteni. :)

"Bad reklám is reklám too"

(#3386) Tosee válasza Integrale (#3385) üzenetére


Tosee
őstag

Ne viccelj, semmi gond! Azért köszönöm szépen a segítséget! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3387) Integrale válasza Tosee (#3386) üzenetére


Integrale
veterán

Nem hengerfejes?

"Bad reklám is reklám too"

(#3388) Tosee válasza Integrale (#3387) üzenetére


Tosee
őstag

Nem saját autó, de amennyire tudom nem hengerfejes!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3389) hobizoli válasza Tosee (#3388) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha ki van legtelenitve es visszalevegosdik, akkor hengerfejes lesz, mert mashogy nem nagyon tud uj levego belekerulni a rendszerbe, csak ott

az meg, hogy nem reg volt hengerfejezve esetleg, a vilagon nem jelent semmit

több drón kell ;P

(#3390) Tosee válasza hobizoli (#3389) üzenetére


Tosee
őstag

Rendesen ki volt légtelenítve... de utánanézünk / nézetünk a hengerfejes dolognak, köszönöm a segítséget! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3391) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!

Évek óta úgy van használatban az autó, hogy a hűtővíz a tartályból távozik (valahol lyukas lehet a rendszer, vagy nem tudom), de utána kering tovább, és stabilan tartja a hőfokot rendesen. Eddig semmit nem kezdtünk vele. Ma feltöltöttem a tartályt majdnem színültig, mondván, hogy úgyis kifolyik, akkor miért ne lehetne tele, majd mentem vele fél órát. Utána megnéztem a szintet, de majdnem leforráztam magam. Ahogy tekertem le a kupakot gőz jött ki, majd onnantól, hogy nem tömített, folyt ki a hűtővíz. Nagyjából 4-5 dl folyhatott ki. Egyből megijedtem, hogy felforrt a hűtővíz, és hogy rossz bent a műszer. Utólag visszagondolva, lehet, hogy csak az volt a gond, hogy túltöltöttem a tartályt, és nem tudott hol tágulni a rendszer, ezért nyomott ki valamennyi vizet a letekeréskor. Igazat adtok ebben nekem?

Ugyanakkor gondolom, hogy kis szerencsétlenséggel ezzel az autóban is kárt tehettem volna.

Voltak olyan aggályaim, hogy hengerfejes az autó, vagy ilyesmi, de lehet, hogy tényleg csak ennyi volt a gond, ugye? :U

Köszönöm a segítséget!!! :R

u.i.: Biztos van bent a rendszerben valahol valami biztonsági szelep, ami az ilyen szerencsétlenek motorját védi, nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#3392) Cartmenn válasza csabi94 (#3391) üzenetére


Cartmenn
tag

A tartály addig kell tölteni ami az oldalán található MAX felirat jelöl és ott a minimum is.És jól írtad nincs hová tágulni,ezért nyomja ki .

(#3393) csabi94 válasza Cartmenn (#3392) üzenetére


csabi94
őstag

Valószínűsíthető, hogy csak a fölösleget nyomta ki? Amúgy nehéz azt a tartályt maxra tölteni, mert rohadtul nem látszik, és párszor feltöltöttem, de ugye valamennyi eltűnt belőle. Lehet ezt meg kéne csináltatni...
Eddig úgy voltam vele, hogy úgyis írja a kocsi, hogy hány fokos a víz. Higgyek neki, vagy az is lehet hogy rossz a szenzor?

(#3394) zoo8800 válasza csabi94 (#3393) üzenetére


zoo8800
veterán

1, Csak a max jelzésig szabad önteni, ahogy előttem is írták. Kell a hely a "túlnyomásnak", a levegő összenyomható, a folyadék meg ugye nem. Túltöltve a gumicsövek is jobban nyúlnak, hamarabb mennek szét.
2, Ha meleg a motor, nem nyitogatjuk a kiegyenlítő kupakját, a fent említett túlnyomás miatt.

Elég sok helyen szivároghat a folyadék. Ha csak kevés tűnik el belőle (pl évente 2-3 deci), akkor nincs baj, ennyi fogyás normálisnak tekinthető, főleg 22 évesen. Ha hengerfejes lenne, annak több látványos tünete lenne, pl.
1, rohadtul fogyna a víz, a kipufogógázon is látszana
2, forralná a vizet
3, keveredne a víz az olajjal
4, ingadozhat a motor hőfokja
5, stb

rip and tear, until it is done

(#3395) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Már eldöntöttem, hogy Fiat Stilo 1.9 JTD -t szeretnék venni. Vásárlásnál mire kell leginkább odafigyelni? Hajlamos a korrózióra, lakk kopásra? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#3396) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Fiat Punto mk3 autóban szeretném az első ajtóban lévő (elvileg) 16 cm hangszórókat kicserélni. Milyet tudtok ajánlani? Amit kinéztem: JVC CS-J620X

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3397) Prime110 válasza bugizozi (#3396) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ezt szerintem embere válogatja, de tulajdonképpen kizárólag a beépítési mélység számít.
A kommersz márkák esetében tényleg csak az számít, hogy kinek, milyen a füle.
Én előbb tennék JBL / Alpine vonalat vagy Kenwood-ot, de ez ugye én vagyok.
Persze ha pénz-posztó nem számít, akkor Infinity vagy Bose lenne.
De persze nincs az általad linkelt JVC-vel sem semmi baj. Ha van módod próbálj meg egy autohifi boltba vagy nagyobb Media Markt-ba bemenni (mondjuk a Megapark-ba ahol elég szélesen van még van a választék jelenítve).

(#3398) rbalint88 válasza bugizozi (#3396) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha a radio meg gyari, akkor semmilyet. Eloszor azt csereld, mert ott van a fo baj. Nekem az Alfaban a gyari BOSE se volt tul meggyozo a gyari blaupunkt radioval, de berakva a regi jvct egybol ertelmezheto hangja lett, mar nem dunyha alol dormognek a magasak.

(#3399) bugizozi válasza rbalint88 (#3398) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

A rádió még a gyári blaupunkt, de egyelőre az a cél, hogy az első két hangszóró ki legyen cserélve mert egyáltalán nem szólnak. Később talán a rádió is ki lesz.
Ehhez kérnék segítséget. Nem tudom pontosan hogy 160 mm vagy 165 mm megy az ajtóba. Minden hol mást írnak, én 165 mm-t mértem. Tudtuk ajánlani valami 10k környékén?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3400) Land válasza Land (#3360) üzenetére


Land
veterán

Megtörtént az EGR/DPF off, szívósor tisztítás, lapátok kikötése és az optimalizált, 170-175 lovas program feltétele. Elég szépen gyorsul a kocsi és mégis jelenleg 6.2 L az átlagfogyasztás :D Tehát tényleg 1 L-rel kevesebbet eszik a kocsi.
Viszont 2000-3000 fordulat között padlózásnál jön elölről valami rezonancia. Elmentem haverhoz (ugyanilyen kocsija van, csak 120 lóról 140 lóra lett húzva) és neki ősszel volt EGR/DPF off után (valószínűleg ezzel nem függ össze, csak véletlen) ez a rázkódás. Mikor nálam is előhozta morcosan csapott a levegőbe. Neki emiatt a kocsiban az első szilentek nagy része, lengőkar stb már ki lett cserélve, de nem múlt el. Illetve mikor felrakta a nyári gumit, akkor elmúlt. A téli gumira fogta. Viszont nekem új nyári gumik vannak elől, szóval már bizonytalan a gumi témában. Azt megcsinálom, hogy hátra rakom a 2 első kereket, a hátsókat meg előre. Eleve mint kiderült hátul kell lennie a jobb állapotú guminak. Ha hátul ráz, akkor lehet felni lesz a ludas. Ha nem, akkor lehet lengéscsillapító, mert azon kívül minden mást kicserélt elől.... :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.