Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek. Egy három ajtós kettes Punto mechanikus tükréhez keresnék bal oldali tükörháromszög borítást. Az enyém sajnos eltörött és szeretném pótolni, de sehol sem találok másikat helyette. Ha bárkinek van valahol elfekvőben egy az legyen szíves vegye fel velem a kapcsolatot a mosqueira086@gmail.com email címen vagy privát üzenet formájában. Az árban megegyezünk! Előre is köszönöm, üdvözlettel: Krisztián

(#2102) Geller72 válasza kinghaxor (#2101) üzenetére


Geller72
veterán

Szia. Én külföldön vagyok és kb 6 hét múlva megyek haza. Ha addig nem találsz, keress meg, megpróbálok segíteni. Üdv:
G,-
;).

(#2103) Geller72 válasza Stylewars_kp (#2094) üzenetére


Geller72
veterán

Minden gond nélkül kiértem franciába. Csak úgy fütyült a gép..:D. Többet mentem vele, mint a gyári megadott max..:D. (GPS szerint is)

(#2104) superTibcsi válasza kinghaxor (#2101) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Ha találsz akkor írd már be ide, mert én is ezzel a problémával küzdök. :DDD

Under construction!!!

(#2105) Stylewars_kp válasza Geller72 (#2103) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Király, fogyasztás mennyire jött ki?

(#2106) Geller72 válasza Stylewars_kp (#2105) üzenetére


Geller72
veterán

Kellemesen meglepődtem.
Az osztrák határ után egy százassal tankoltam, és Franciáig kijöttem azzal az egy tankkal. 780 km volt az a tank. Sárga villanástól, sárga villanásig. 43 liter. Ha jól számolom, öt és fél. Többnyire 110-el, néha kicsit megugrasztottam 130-ig. De többnyire 110-es átlagot mentem. Az a gond, hogy itt kint drágább a benya, mint a diesel. Kell vennem egy 1.9-es JTD-t. :D.

(#2107) Stylewars_kp válasza Geller72 (#2106) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Az nem rossz. Kettes Punyeszból van már 1.9 JTD. :K

(#2108) Elektrosokk válasza Stylewars_kp (#2107) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Vagy Alfa 147. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2109) Stylewars_kp válasza Elektrosokk (#2108) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hát ha akkorát akar ugrani akkor igen. :) Vagy az... :K

(#2110) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Jövőre talán oda jutok, hogy autót cserélek. Kinéztem 1.6-os benzines 156-ost, 2004-es. Van valakinek összefoglaló szösszenetre ideje, hogy leírja jó választás lenne? Esetleges típushibák, mire kell figyelni, stb... :R

(#2111) Geller72 válasza Elektrosokk (#2108) üzenetére


Geller72
veterán

Olyan öcsémnek van. Szép, de engem valahogy annyira nem fogott meg..(láttam a szervizlistáját..:P)

[ Szerkesztve ]

(#2112) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak, a Fiat, Alfa, Lancia valahol egy cég, tehát mondjuk az 1.9 JTD motor az ugyanaz, attól függetlenül hogy a fedlapon milyen logó van? Vagy máshogy hangolják pl az ecu által?

Alfát szeretnék elsősorban, 1.9 jtd 16V-vel, de feldobta sógorom hogy mivel asszony Grande Puntojával tul.képp elégedett vagyok, miért nem veszek egy olyat, csak 1.3 Multijet helyett 1.9jtd-vel. Még akkor is, ha csak 8V, ezt a kasztnit elvben vinnie kell elég szépen, a töréstesztje jobb mint a 147nek vagy 156nak, és szereltetni is olcsóbb.

Mennyire hülyeség ez az elgondolás?

Whatever.

(#2113) zoo8800 válasza j.bravo (#2112) üzenetére


zoo8800
veterán

Elvileg nem az, de az Alfa mégiscsak egy Alfa, kicsit jobb, mint egy FIAT.

rip and tear, until it is done

(#2114) Geller72 válasza j.bravo (#2112) üzenetére


Geller72
veterán

Abszolút ok. A multijet amúgy is khm.. :U

(#2115) j.bravo válasza Geller72 (#2114) üzenetére


j.bravo
addikt

Asszony Grandéjában az van, csak ezért említettem, azt ismerem, és nem is rossz ám. Oké, persze azt szoktam meg. Amúgy eredendően Tjet-re gondoltam volna Punyeszból.

Whatever.

(#2116) alázógyík válasza j.bravo (#2115) üzenetére


alázógyík
őstag

Nálunk is feleségem Grandéjában az ketyeg, és nagyon szereti. :K

(#2117) Geller72 válasza j.bravo (#2115) üzenetére


Geller72
veterán

Az aláírásod alapján én a helyedben vennék egy Kuvikot, 2.2 Dieselt. a 140 lovasat, chippelve 170 és abszolút nincs szénné húzva úgy sem, sőt..
Ilyet.

(#2118) j.bravo válasza Geller72 (#2117) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, alapból benyásat keresek, csak Alfaból a TS, JTS helyett inkább JTD-t.
Kuvikbol ki kéne majd probalnom egy ilyen ufot, de az a baj hogy nagyon meggyőzőnek kell lennie belülről, mivel kivülről nagyi rondának találom. Még épp nem undorító, de már majdnem :D ;) 7gen Kuvik jobban begyere. Persze tudom, újabb -> fejlettebb...

alázógyík: 1.3 vagy 1.9 van feleségednek?

Whatever.

(#2119) Geller72 válasza j.bravo (#2118) üzenetére


Geller72
veterán

Ha beülsz, megvettek vele..:D. Kívül is szokható, hidd el..:D. Képről bűn ronda, élőben, közelről szerintem egyre jobban megérik a forma a korhoz. Túl előre dolgoztak megint. :D. Amúgy van Puntóban 1.9 Multijet is..ha már multijet.. :U ..és esetleg diesel..:D.

(#2120) alázógyík válasza j.bravo (#2118) üzenetére


alázógyík
őstag

1.3 Neki bőven elegendő. :K

(#2121) Elektrosokk válasza j.bravo (#2118) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szerintem Alfa TS csak 2.0 verzió érdemes vétel, szinte annyit fogyaszt mint az 1.6, gyönyörű hangja van, sor4-ek közül szerintem a legszebb. :)

(#2111) Geller_1972 nem Tudom mire gondolsz, Én is fontolgattam a 147 1.9 jTD verziót, szinte mindenkivel beszéltem a témában 2,5 hónap alatt akit ismerek , de volt hogy az utcán kérdeztem meg valakit aki ilyenből szállt ki, szóval Én be merném vállalni simán, de mivel nekem a 2.0 TS is alternatíva volt inkább az lett :)

Ja, a víz melegedős gondom megoldódott... semmi probléma nem volt a kocsival, csak nem légtelenítettük le rendesen a tartály csere után :D :DD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2122) Stylewars_kp válasza Geller72 (#2114) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Jó az a multijet! :K

(#2123) Geller72 válasza Elektrosokk (#2121) üzenetére


Geller72
veterán

...mintha azt a légtelenítős dolgot kérdeztem volna.. ;]

(#2124) kinghaxor válasza Geller72 (#2102) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Szia. Nagyon köszönöm a segítséget, de úgy néz ki sikerült találnom egyet. :) Bár nem volt egyszerű. Pár híján felhívtam az összes hirdetőt aki bontva hirdeti a három ajtós kettes Punto-ját a Racing Bazáron. És persze semmi. Megmondtam mit szeretnék aztán jött is a válasz, hogy az nincs. Aztán az utolsó hirdető akit megkérdeztem vissza írt, hogy neki van egy hibátlan állapotú. Elméletileg már valahol a postán is van. :) Mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy egy ilyen egyszerű kis alkatrészt ennyire nehéz lesz találni. Az összes létező bontót megkerestem valamilyen formában az országban, de semmi. Illetve az olaszautobonto.hu-nak van egy ami jó lett volna nekem, de az is törött volt. Igaz nem nagy dologról van szó, csak a magas hangszórót takaró rács volt megrepedve egy fél körben, de úgy gondoltam ha már veszek akkor nem egy töröttre akarom cserélni a töröttet. Bár nekem ennél sokkal jobban el van törve. Gyakorlatilag az alsó része letörött.

(#2104) superTibcsi

Neked is a vezető oldali kellene? Szerintem próbáld meg a racing bazáron te is. Valakinek csak van még egy. Esetleg megkérdezheted te is az olaszautobonto.hu oldalon, hogy megvan e még nekik az amit nekem mutattak. Náluk 3 ezer lett volna a fentebb említett kis hibával. Ezt a képet kaptam tőlük. A hangszóró rácson látszik a félkör alakú törés / benyomódás. Ezen kívül nem láttam rajta hibát. Persze csak képről láttam.

[ Szerkesztve ]

(#2125) superTibcsi válasza kinghaxor (#2124) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Nekem az jobbos (anyósülés felőli) kell. Már én is email-en, telefonon vagy 15 bontót megkerestem, kettőnél valószínűleg van, várom a visszajelzést. Megkérdezhetem hogy mennyiért vetted? Volt aki horror 4000 ft-os áron akarta adni. :Y

Under construction!!!

(#2126) kinghaxor válasza superTibcsi (#2125) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

2520 forint volt postával együtt. :) 520 belőle a posta. Ha gondolod megadom a srác mail címét hátha a jobbos is megvan neki valahol.

[ Szerkesztve ]

(#2127) Elektrosokk válasza Geller72 (#2123) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ja, Tudom :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2128) superTibcsi válasza kinghaxor (#2126) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Megköszönném ha privátba átküldenéd. Köszi! :R

Under construction!!!

(#2129) bb0t


bb0t
senior tag

Megbízható szervizet tudnátok ajánlani, olyat ami látott már 2007-es Fiat Bravot? Sajnos nem egy gyakori típus és nem akarjuk olyanhoz vinni akinek nincs tapasztalat benne. Eddig márkaszervizbe vittük de bennük csalódnunk kellett. Megbízható kellene aki érti a dolgát, aki nem majrézik ha bent vagyunk a műhelyben és Szeged környékén van.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2130) zoo8800 válasza bb0t (#2129) üzenetére


zoo8800
veterán

Mi a hiba?

rip and tear, until it is done

(#2131) bb0t válasza zoo8800 (#2130) üzenetére


bb0t
senior tag

Valószínűleg féltengely. 4-től felfelé gyorsításnál beremeg az autó. Ezen kívül a szokásos olaj és szűrű cserék is lennének. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2132) zoo8800 válasza bb0t (#2131) üzenetére


zoo8800
veterán

Az bizony féltengelycsillag lesz.
Az Autó-Brill jutott eszembe Békéscsabán, de úgy látom, már bezártak.

rip and tear, until it is done

(#2133) bb0t válasza zoo8800 (#2132) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen, mindenki ezt mondja...
Mára zártak be vagy véglegesen?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2134) zoo8800 válasza bb0t (#2133) üzenetére


zoo8800
veterán

A weboldaluk gondolom nemcsak ma nem megy :DDD

rip and tear, until it is done

(#2135) bb0t válasza zoo8800 (#2134) üzenetére


bb0t
senior tag

Jah, én azt nem találtam, csak cégadatokat, telefonszámot, címet ilyesmit. Eddig Halasra hordtuk, de egy vadparaszt miatt többet oda nem megyünk. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2136) Stylewars_kp válasza bb0t (#2135) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Meg kell próbálni a Bcsabaiak tel számát felhívni ha meg van valahol.

Más: valaki cserélt már Punto 2/B bal első tompított izzót? Nem lehet hozzáférni rendesen.
Le kell szedni a lámpát a helyéről vagy hogyan? Köszi. :)

(#2137) Geller72


Geller72
veterán

Ha valakinek lenne vonala egy jó állapotú Punto GT-t illetően, az ne fogja vissza magát. :).NEM HGT érdekel, hanem a kicsi, turbós GT. Gányolt, alapból szénné húzott nem, csak és kizárólag gyári állapotú érdekel, természetesen külföldi is jöhet. Ha nem találok, akkor hozok be én egyet, de hátha valaki kapásból tud egyet jó áron.
:R
Köszi.
G,-

(#2138) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

Valaki meg tudja mondani nekem a kettes punto (nekem classic van), fekete színének színkódját? Van ennek valami speckó színe?

(#2139) Geller72 válasza sagesz93 (#2138) üzenetére


Geller72
veterán

Benne van a forgalmiban.. :U

(#2140) sagesz93 válasza Geller72 (#2139) üzenetére


sagesz93
addikt

A színkód, ami alapján a fényező le tud fújni egy elemet? Na ezt holnap megnézem. :Y

(#2141) Geller72 válasza sagesz93 (#2140) üzenetére


Geller72
veterán

Holnap megnézem, de szinte biztos, hogy a kocsiban is van adattábla, min szerepel a színkód. Hogy most a fülkében, vagy a motortérben van e az, amin szerepel, perpill nem tudom, de reggel megnézem..;)
Nah..megvan..:D.
..mintha nekem a puttonyon a motorháztető felnyitása után, a tetőzár mellett is lenne egy adattábla.. :U

Amúgy minden más autón meg..itt lehet nézelődni..;).

[ Szerkesztve ]

(#2142) Prime110 válasza Geller72 (#2141) üzenetére


Prime110
aktív tag

Igen, olaszoknál a csomagér valamelyik oldalán van (talán a bal).
Illetve ePerben alvázszám alapján is leadja az eredeti színt.
Amúgy javaslom mindenkinek, aki fújatni akar, hogy ha lehetősége van kapja le a tankajtót és azt vigye el magával a fényezőhöz, hogy ne a gyári festéket szórja rá, mert 3-5-10 éves autóknál már fakult annyit a festék, hogy nagyon elütne, ha valaki csak a színkód alapján menne festéket kevertetni...
Festékkeverőknél meg van külön speciális eszköz erre amúgy is, ami alapján képesek színhű festéket keverni géppel.

[ Szerkesztve ]

(#2143) Geller72 válasza Prime110 (#2142) üzenetére


Geller72
veterán

Persze. Úgy festenek, hogy leveszik a színkódot géppel, nem a gyári színkód alapján keverik ki, pont a fakulás miatt.. :K .

(#2144) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy Ulysse tulaj van e itt a fórumon? Ha igen, kérdezhetek pár dolgot a típusról? Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2145) nesa válasza Melack (#2144) üzenetére


nesa
veterán

Nekem van egy fiat-peugeot szerelemgyerek ami citrom evasion de szinte szogre csavarra ugyanaz mind a 4 tok mind1 fiat, citrom, pug, vagy lancia.

(#2146) Melack válasza nesa (#2145) üzenetére


Melack
veterán

Nyálam csorog, gyönyörű.
Azt lehet tudni, hogy az alkatrészek ellátása milyen? Illetve van olyan motor,ami kerülendő?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2147) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

Most, hogy beköszönt a hidegebb időszak, azt kezdem észrevenni, hogy nem fűt a kocsi...
A párát leviszi az ablakokról, viszont fél óra autózás után sem jön meleg levegő sehonnan sem, sehogysem. A hőmérsélet kb 1/4-ig megy fel, annál feljebb ilyenkor nem nagyon. Nyáron max félig ment fel, akkor néha kapcsolt be a ventillátor.
Mivel áprilisban vettem a kocsit, nagyon nem volt tesztelve ez a fűtés dolog.
Mit gondoltok erről, hol lehet a hiba? Vagy ez alapból ilyen? 1,2 8v.

Ja, még mielőtt elfelejtem, az alapjárat is ingadozik. Főképp akkor, ha a tompított fel van kapcsolva. De olyan is van, amikor anélkül is ingadozik, beleremeg az egész kasztni. Marha rossz érzés. Lefulladni nem fullad le. Várom az ötleteket.... :U

[ Szerkesztve ]

(#2148) Stylewars_kp válasza Stylewars_kp (#2136) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Na az lett az izzó csere vége, hogy fellazítottam a lámpatest tartócsavarjait és úgy befért a kezem, hogy ki tudjam cserélni az izzót! Éljen! :)

(#2149) nesa válasza Melack (#2146) üzenetére


nesa
veterán

Koszi ez mar majdnem pallas szint.
Szerintem minden motor nagyon jo mind 2 ceg a legjobbakat rakta bele hitetlenul tartos a belter es nem olyan ropi szar mint a sharan testverek.
1 motor kivetelevel mind PSA talan az 1.8 benzin az fiat.

Ha csak megbizhato tars kell az egyszeruseg jegyeben akkor 1,9TD, nem verseny lo de elvisz barhova, fogyasztasba nem tobb a 2.1TD sem, viszont ott (gyarilag) elektromos adagolo van + kettostomegu lendkerek, az adagolot senki nem javitja ha haldoklik mindenki mechanikus boschra csereli ez 15-25k penz:)
En az ilyen hokuszpokusz 2.0 HDI/JTD vel nem foglalkoznek,bar alitolag nagyon jok fogyasztasba kb 1,5L jobbak de akkor se.

Az alkatresz ellatasa ha csak azon mulna amit anno itthon ujonan eladtak pocsek lenne ezek 97-98 korul a citrom 7m korul indult a jobban felszereltek a 10m et karcoltak fiatbol leteztek fapados 6m koruliek is.

rengeteg alkatresz egyezik a teherautoval (szerintem van minden) es az utakat is egyre tobb jarja, reneszanszat eli a behozataluk, van ahol harmasaval hordjak be, egyre tobb van az utakon, en 97 nel regebbit nem vennek azoknal tobb boszanto dolog van, az enyem 97 ev vegi mindene mukodik es jol, digit klima, 6x el ablak....

(#2147) sagesz93

En termosztatot cserelnek, ez megoldhatja a futes problemad, az alapjartot nemtudom nekunk mind2 punton jo es ilyen gond nem volt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#2150) Geller72 válasza sagesz93 (#2147) üzenetére


Geller72
veterán

A termosztátra szavazok én is. Olvastass hibakódot, bármi lehet. jeladóval szívtam sokat már, azóta ezzel kezdem. Az akkut is megmérném, kibírja e még a telet, valamint mindenképpen én speciel havonta felrakom töltőre, főleg ha keveset megyek és azt is helyben. Felkészületlenül nekimenni a télnek nagy felelőtlenség. fagyálló mérés, ablakmosóK!ban a folyadék cseréje [mert ugye hátul is van tartály]. Gumik gumisnál, centírozás, akár gumicsere. (Anyámnál a tavalyi jó gumikból mostanra 2 szálszakadásos lett.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.