Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) rbalint88 válasza Land (#3400) üzenetére


rbalint88
addikt

dmf/kuplung. amiatt ráz, hogy kb ez a határa annak, amit a gyári kuplung bír, ezért be tudja rázni padlózásra. nem kell tőle nagyon félni, aki nekem írta, így használja már évek óta, de nem lett rosszabb.

(#3402) Land válasza rbalint88 (#3401) üzenetére


Land
veterán

Menjek el a chipes csávóhoz és vetessek vissza a nyomatékból?
Ha padlózásnál hozzáérintem a lábam a kuplungpedálhoz, akkor elvileg ott is érezni fogom? Mert akkor ezt kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3403) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv.

Fiat Bravo II ajtókon lévő króm csíkokat fel lehet rakni utólag? Mihez van az rögzítve?

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#3404) zoo8800 válasza bazsi0322 (#3403) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha jól rémlik, az alatta levő műanyag ablakkeretbe lehet bepattintani. De délután megnézem neked.
Egy nem krómost szeretnél kicsit tuningolni, ugye?

rip and tear, until it is done

(#3405) bazsi0322 válasza zoo8800 (#3404) üzenetére


bazsi0322
tag

Igen, úgy szeretném.
Köszönöm előre is. :)

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#3406) alázógyík válasza bazsi0322 (#3405) üzenetére


alázógyík
őstag

Elég drága mulatság, 20K/db áron adják...

(#3407) bazsi0322 válasza alázógyík (#3406) üzenetére


bazsi0322
tag

Az igen...

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#3408) zoo8800 válasza bazsi0322 (#3405) üzenetére


zoo8800
veterán

Jól rémlik...

rip and tear, until it is done

(#3409) bazsi0322 válasza zoo8800 (#3408) üzenetére


bazsi0322
tag

Köszi. Már csak valami jó árú bontott kellene. :D

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#3410) zoo8800 válasza bazsi0322 (#3409) üzenetére


zoo8800
veterán

Viccen kívül, szerintem add el a kocsit, és vegyél egy gyárilag sport csomagost, mert abban már ott vannak a spoilerek és a bicolor felni is vagy irány a Homasita ;]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#3411) Integrale válasza zoo8800 (#3410) üzenetére


Integrale
veterán

Ha raszamolja az atirast es az elso szervizelest, nem beszelve a macerarol, akkor meg mindig olcsobb megvenni ezeket aprankent.

"Bad reklám is reklám too"

(#3412) Anulu79


Anulu79
addikt

Az önindító miért teker nehezen? Új aksi van a kocsiban. Marea 1.8 benzinről van szó.

(#3413) hroberto válasza Anulu79 (#3412) üzenetére


hroberto
veterán

Megfelelőek az akku paraméterei?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3414) repvez


repvez
addikt

Üdv! Valaki tudna egy kis tanácsot vagy infót azzak kapcsolatban, hogy mivel lehet probléma ha az alábbi hibakódot adja az autó:
[link]

ÉS a hibajelenség annyi, hogy váratrlan időközönként, van, hogy párszáz méter van, hogy 1 hét után a motor fordulatszáma alapjáratra esik vissza és a gázpedál mozgásra nem reagál. ha leálitom a kocsiot és ujrainditok akkor ujra megy minden a fenti random időközig.
Autópályára igy nem merek felmenni, mert mondjuk 130as temponál alapra visszamegy a motor és hátulról meg belémcsattan valaki 130al az nem lenne kellemes.

Szervizzel már volt pár kellemetlen tapasztalatom, igy csak akkor fordulnák hozzájuk amikor már egy kicsit én is körbekérdeztem a lehetséges hibákat.Mert szervizben csak hibakód alapján cserélnek alkatrészt még akkor is ha nem az volt a oka a hibának csak a tünete.

Map szenzor a levegő hőmérséklete és a nyomásadója is csrélve lett , gyujtókábelek és gyertyák is , légszürő és pollenszűrő, vákumcső és a vizhőfok jeladó is cserélve lett 2 honapja.

Lehet csak valami zárlat és azért jelez ilyen hibákat, mert a MAP szenzor cseréje után is visszaadta ugyan azt a hibakódot.

A kocsi egyébként egy Fiat grande puntó 2006. 06 havi 1.4 8v benzin.

(#3415) rbalint88 válasza repvez (#3414) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem fogod meguszni a szervizt. Mi is barkochbazhatunk itt, de amig nem lesz rendesen kiolvasva az auto fiatos eszkozzel (legalabb Multiecuscan, de inkabb Fiat Examiner), addig lovoldozunk vaktaban. Valoszinu elektromos kontakthiba. Lehet gazpedaljeladotol motorvezerlon at barmi, ami kabel. Meg lehet hardveres hiba is. Plusz azert azt tudjad, hogy a hibakod onmagaban arra van, hogy a diagnosztika elinduljon egy nyomom (neha amugy tevesen) es kizarjon eloadat olvasasbol bizonyos alkatreszeket es igy leszukitse a kort. Az sajnos, hogy neha egy honapig is tunetmentes az auto, nem segit ezen. Lehet, hogy amikor nem produkalja a hibat, nem is lehet kimutatni. De mondom, celeszkozzel kellene nekifutni, nem ilyen androidos hoki programmal.

(#3416) Anulu79 válasza hroberto (#3413) üzenetére


Anulu79
addikt

Igen azzal nincs probléma.

(#3417) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok,

1,2 60lovas 2/B puntóba ki milyen olajat használ? Nekem eddig Castrol Magnatec 10w40 volt benne. Érdemes váltanom másra?
Illetve még egy kérdés: menet közben alacsony fordulaton gázadásra csörgő hangot hallok a motortérből. Ha teljesen belemegszik és nagyon meleg is van, akkor nagyon durván hangos csörgő hang szól előről. Mi lehet ez? Az autó menettulajdonságai nem változtak.

(#3418) Gismo válasza sagesz93 (#3417) üzenetére


Gismo
addikt

Szerintem becsörög a hajtókarcsapágy, azért kifejezetten melegen, mert az olaj felmelegszik és vékonyabb réteget képez a különböző felületeken.

(#3419) sagesz93 válasza Gismo (#3418) üzenetére


sagesz93
addikt

Az nem lenne jó , de sajnos helytálló lehet a megállapítás... köszönöm az ötletet.

(#3420) Integrale válasza sagesz93 (#3419) üzenetére


Integrale
veterán

Nezted mar amit irtam a masik topikban?

"Bad reklám is reklám too"

(#3421) sagesz93 válasza Integrale (#3420) üzenetére


sagesz93
addikt

Azt még nem. Hétfőn vagy kedden sor kerül rá !

(#3422) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Gazdája lettem egy Fiat Stilo 1.9 Mjtd -nek. Kb 1 napi állás után nem indul pöcre. Ha folyamatosan használom kisebb magállókkal akkor gond nélkül indul. Mi lehet a baj?

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#3423) zoo8800 válasza ACAB95 (#3422) üzenetére


zoo8800
veterán

1, Grat :)
2, A kopott motor miatti alacsony kompresszió pl. tud ilyen tünetet produkálni. De van még pár lehetőség, mint pl gyenge aksi

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#3424) ACAB95 válasza zoo8800 (#3423) üzenetére


ACAB95
tag

Ma lemértem az aksit, 12,3V -ot ad. Motorja nem hiszem, hogy kopott mert brutálisan húz, nem füstöl és keveset fogyaszt. Előző tulaj pár hónapja cserélt vezérlést meg izzítókat. Teljesen hideg motornál 3-4mp kell indítózni mire elkapja.

[ Szerkesztve ]

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#3425) Kommy válasza ACAB95 (#3424) üzenetére


Kommy
veterán

Én ajálom a stiloclub.hu oldalt, oda regisztrálsz és a társalgóban szívesen segítetnek bármilyen problémával, eléggé értenek hozzá a az ott levők.

(#3426) zoo8800 válasza ACAB95 (#3424) üzenetére


zoo8800
veterán

Az szerintem még teljesen jó.

rip and tear, until it is done

(#3427) Integrale válasza ACAB95 (#3424) üzenetére


Integrale
veterán

Hagyod izzitani?

"Bad reklám is reklám too"

(#3428) rbalint88 válasza Integrale (#3427) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert igy 20-30 fokban az nem kellene kritikus legyen :)
ACAB95: izzitas ikon villog esetleg?

(#3429) Integrale válasza rbalint88 (#3428) üzenetére


Integrale
veterán

Ebben a melegben, elso inditas alkalmaval ha rainditok, akkor fordul parat mire elkapja, izzitas utan csak ra kell nezni a kukcsra es mar jar is.

"Bad reklám is reklám too"

(#3430) sagesz93 válasza Integrale (#3420) üzenetére


sagesz93
addikt

Na megvan a gond, a kipufogó résszel semmi gond, a kinyomócsapágy a hiba! Annak van hangja álló és menetközben is. Úgyhogy jön egy új szett bele. Sachsot néztem, mi legyen bele? Ki mit ajánl ? Luk-Valeo-Exedyt láttam még.

(#3431) qkaleko válasza sagesz93 (#3430) üzenetére


qkaleko
tag

Üdv!
Az én puntomba Luk szett lett téve, semmi gondom vele.

(#3432) alázógyík válasza sagesz93 (#3430) üzenetére


alázógyík
őstag

LUK legyen a kiválasztott! :K

Valeoval volt gond.

(#3433) sagesz93 válasza alázógyík (#3432) üzenetére


sagesz93
addikt

Itt a kollégám a sachsot mondja, hogy általánosságban az a legjobb, de akkor puntóba érdemes a LUK-ot venni?

(#3434) alázógyík válasza sagesz93 (#3433) üzenetére


alázógyík
őstag

Az is jó, csak akiket én ismerek, szinte mindenki LUK-ra szavazott, megelégedve használják.

(#3435) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Hosszas válogatás és gondolkodás után, úgy döntöttem hogy régi Swiftem utódja egy Punto lesz. Egyszerű gazdasági okokból, kicsi, városi, jó törésteszt, alacsony fogyasztás.
3-as vagy Grande jöhet majd szóba, bőven 1 millió alatt.

Mivel nincs sajnos autószerelő ismerősöm, aki eljönne velem, így nagyon megköszönném ha valaki megírná mire érdemes figyelni vásárláskor?

Mindenképp magánszemélytől szeretném majd, nem kereskedésből.

Köszönöm előre is :R

Impossible is nothing

(#3436) Integrale válasza meroly (#3435) üzenetére


Integrale
veterán

A 3-as az maga a Grande!

Boven 1 milla alatt nem igazan lesz olyan, ami hasznalhato, nem kell azonnak foglalkozni vele, minimum 1.4-es, es azert nem is fapad (klima, elektromos bizbaszok stb).

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#3437) meroly válasza Integrale (#3436) üzenetére


meroly
veterán

Ja bocs, lehet igazad lesz, a 2-esnek van egy 2003-ban átdolgozott verziója, de az nem 3-as, hanem Classic? :F

Impossible is nothing

(#3438) alázógyík válasza meroly (#3437) üzenetére


alázógyík
őstag

Az a 2B.

(#3439) meroly válasza alázógyík (#3438) üzenetére


meroly
veterán

Szóval ez a Punto II, ez pedig a 2B. Én ez utóbbiról beszélek, de csakis az évjárat miatt.

Impossible is nothing

(#3440) meroly


meroly
veterán

Ez a sportos verzió elég tetszetős és magánszemély. [link]

Impossible is nothing

(#3441) sagesz93 válasza meroly (#3440) üzenetére


sagesz93
addikt

Ez egy "magánszemély kereskedő"-nek tűnik, behozta a kocsit valahonnan és eladja. Nem feltétlen jelent ez mindig jót!

Nekem 2/b puntóm van, általánosságokon felül a city szervót kell figyelni, mert az hajlamos ebben rosszalkodni.

(#3442) meroly válasza sagesz93 (#3441) üzenetére


meroly
veterán

Igen, a rendszám nekem is gyanús volt.

Az "általánosságok" mit jelentenek?

Impossible is nothing

(#3443) sagesz93 válasza meroly (#3442) üzenetére


sagesz93
addikt

[link] ez minden kocsinál átnézendő, ezen felül a kocsi típushibája az elektromos city szervó, aminél a nyomaték érzékelő megy tönkre, 50-60 ezer körül van a cseréje.
A gyárilag ebbe szánt kuplung is elég gyér, mint ahogy most nálam is kiderült, annak tünetei lehetnek hidegen érdekes hangok a motortérből(változik a kuplungpedál lenyomására, így felismerhető), 1-esben induláskor dadog az autó, nehezen lehet vele finoman elindulni.
Amúgy nagyon sok baj nincs az autóval, legalábbis az enyémmel eddig nem volt.

(#3444) meroly válasza sagesz93 (#3443) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm, a city servo az kapcsolható külön nem, ha rossz és nem kapcsolod, akkor nem jelentkezik a hiba. Vagy rosszul értem?

A kuplung dolog mennyibe fáj?

Impossible is nothing

(#3445) Integrale válasza meroly (#3444) üzenetére


Integrale
veterán

Kuplung elobb vagy utobb minden autoban cserelendo, egyszer kicsereled, es amig nalad van az auto, gyanithatoan soha tobbet nem kell. (Kiveve, ha elete vegen te tolod a bontoba).
De nen biztos, hogy egybol cserelni kellene, meghallgatod amikor elmesz kiprobalni.
Ajanlom, hogy lepj be egy Fiatos csoportba Facebookon, vagy Olasz autosba, sot mind a kettobe :DDD, es kerdezd meg, hogy hajlando lenne-e elmenni veled olyan, aki nem csak kepen latott Puntot, illetve nem csak tulajdonosa egynek, hanem valamennyire hozza is tud szagolni a temahoz.
Szoval a kuplungot te magad is tudod ellenorizni, hol fog, hogy indul, csusztatas, van-e hangja a kinyomocsapagynak, zugo zorgo hang amikor kinyomod a pedalt.

En inkabb egy jobb 2-es Puntot ajanlanek, mint egy rosszabb Grandet.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#3446) sagesz93 válasza Integrale (#3445) üzenetére


sagesz93
addikt

Ha Győr környékén lenne az autó én szívesen segítek, mivel nekem is punto van, lenne összehasonlítási alap.
Nálam a szervó city funkció nélkül is elmegy, meg cityvel is. Egyszer csak elmegy a rásegítés és felkeményedik / vagy kivillan a piros kormány jel a műszerfalon.

(#3447) Hego válasza Integrale (#3445) üzenetére


Hego
tag

Hm, olvasgattam itt és írod hogy van-e hangja a kinyomócsapágynak. Tolatáskor ha kinyomom a kuplungot, de még gurul az autó hátrafele, akkor zörgő/kattogó hangja van. Vajon a kinyomócsapágy a ludas? Egy 2010-es Punto Evo-ról van szó. 1.4 benzin. Előrefele nem, csak hátrafele.

[ Szerkesztve ]

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#3448) meroly válasza sagesz93 (#3446) üzenetére


meroly
veterán

Zseniális, mert győri vagyok és helyben venném ;]

Impossible is nothing

(#3449) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

Grande punto tulajdonosok vannak itt?
Erosen gondolkozok egy 1.4 16 szelepes grande punto megvasarlasan. Tetszik az egesz auto, papiron dinamikusnak tunik ill. Az se hatrany, hogy 6-os valto van benne.
Kinek mik a tapasztalatai az ilyen motorizaltsagu autoval? Mire erdemes odafigyelni? Fogyasztasa mennyi ? nagyreszt varosban ill autopalyan hasznalnam.
Jol tudom ez a motorblokk van a panda 100hp-ba pl? mennyire szervizigenyes? a turboktol kicsit felek.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#3450) rbalint88 válasza dellfanboy (#3449) üzenetére


rbalint88
addikt

nem nyűgös konstrukció. city servon kívül nincs sok buktató benne, egyszerű motor, egyszerű kiszolgálóegységekkel. T-jet se para, ha beszívsz egy turbófelújítást, 120ezer Ft, aztán jó megint 10 évig... cserébe van póver, meg főleg nyomaték. 120 lovas T-jetet keresnék panorámatetővel, ha grandét akarnék venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.