Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) LZs?! válasza LZs?! (#8996) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Na, ma a két érdeklődőből a második elvitte a Nissan-t 120 pénzért.

Frankón sajnáltam...

Nevermind...

(#9003) LZs?! válasza HussarF (#9002) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Ha nem mondtad volna, hogy a 159 már tovább állt, azt hinném mán kend vót... ;]

Mindenesetre faszombamán ezzel a 'bp-i autósok' csatornával.

Anno maguknak csináltak videókat, amik bár amatőr, de egész hangulatos cuccok voltak...mára pedig a Web2.0.0543 jegyében másodkézből 'featured' videókat nyomnak, amire az összes látens exhibicionista küldi a wannabe roadrage anyagokat.

Anyhow...

A Házmester elvtárs

Egy fekete Alfa jobbról előz úgy, hogy nekem erős fékezéssel kellett menteni a családom testi épségét. Jobbra nem tudtam kisorolni, mert a teherautó elhagyása után belekezdett az előzésbe.

Lófakszt, ott baszta a rezet ez a magát kerekekre szerelt Jancsónak betrippelő lécputtyony, mert a 100 az 100 meg a medve nem játék, és ő tuggya, és neki ne otrombáskoggyanak-ám-mán, mer ki van itten elől: ÉN. Majd ÉN tudom, majd ÉN mutatom az utat. Frusztrált kecseg. Különben sincs családja, mert nem szereti senki, ezért is reszelgeti a hazudós geczy a dashcamre, mert onlány ő is végre egyszer érdekes lehet, és végre a Zemberek vele lesznek, és nem köpködik meg, mint hétvégente a kocsmában. (*)

Az egyik komment levezette úgy, ahogy én gondolkodom róla, sz'al inkább idézek.

John Doe / 8 órája

Akkor nézzük megint fordítva. A kamerás autón nyilván van visszapillantó tükör, amiben a sofőr jól láthatta, hogy valaki agresszíven közelít hátulról. A külső sávban elég nagy volt a hely ahhoz, hogy lehetőséget biztosítson az agresszornak a továbbhaladásra. Ezt a magatartást folyamatosan nyomon lehet követni, így az agresszió innentől kezdve nem váratlan. Számítani lehet rá, és amire számítani lehet, azt meg is lehet előzni. A kamerás autót vezetve tudom (mert a napnál is világosabb), hogy ez mindenképpen menni fog. Akkor nem zárom be előtte a kaput (amikor amúgy már egyértelműen látszik a jobb oldali tükörből is, hogy onnan érkezik az ember), hanem hagyok neki helyet, hadd siessen a dolgára. És akkor nem kell a dráma a család megmentéséről. Azt kéne minden közlekedőnek megértenie, hogy lehet itt naponta ezer videót is küldeni, az alfáshoz hasonló emberek mindig voltak, vannak, és lesznek is. Teljesen felesleges leckéztetni őket. Ha neki sürgős, hadd menjen! Nem a mi dolgunk féken tartani, nem a mi dolgunk betartatni vele a szabályokat. Minél távolabb van tőlünk, nekünk annál jobb, mert akkor csökken az esélye a konfliktusnak. És igen, ezeket a helyzeteket gyakran nekünk kell megoldanunk. Akkor is, ha más idézte elő. Ez van, ezzel együtt kell élni, ha tetszik, ha nem. Amennyiben a buszvezetők mindegyike így viselkedne, mint ahogy a kamerás autókat vezető önkéntes rendőrök, annyi baleset lenne, hogy tízpercenként lehetne helyszínelőt hívni. Üdvözlettel: egy volt buszvezető.

(*) Hajrá kognitív disszonancia. Természtesen én sohasem vezetem így az Alfa-t, és akkor is csak a körülmények áldozata vagyok. Mindig. Másrészt ezért kell rendes (a.k.a. benzines) kocsit venni: az forog rendesen és gyorsul rendesen; faszom az 1.9 TáDékbe, lejáratják itt az úri közönséget azzal, hogy előzni sem tudnak illő fölénnyel jobbról. ;]

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#9004) HussarF válasza LZs?! (#9003) üzenetére

Ha nem jutott volna eszembe, hogy már eladtam, én is azt hittem volna, hogy én vagyok ;]

Nem derül ki nekem a videóból, hogy ez 1.9 JTD lenne. Szerintem azért előzte ilyen neccesen, mert jóhiszeműen várta, hogy a barom kisorol. Aztán mikor látta, hogy nem fog, és még van azért hely, akkor visszaváltott és elhúzott jobbról.

(#9005) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Ma együtt gurultam az egyes úton egy GT-vel, egész jól
bírta a lépést a piros 500-zal, aztán megunta a tötymörgést az M0 előtti 2x2-es szakaszon és ellépett :DD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9006) hobizoli


hobizoli
nagyúr

voltam hetvegen egy 40-50fos talalkozon, egyik csajnak egy mentazold 500-sa volt
qrva jol nezett ki... az auto is :DDD

több drón kell ;P

(#9007) CharlieDrop válasza hobizoli (#9006) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor nem egy helyen voltunk :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9008) zozo1979


zozo1979
csendes tag

Üdv Urak,
Nemrég vettem egy Lancia Deltát 1.4 T-Jet motorral. Hol lehet hozzá közép- illetve hátsó dobot venni? Esetleg a Bravo II-é jó hozzá?

(#9009) molnarpeter válasza zozo1979 (#9008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kauffernél megnézném :F

(#9010) Integrale válasza zozo1979 (#9008) üzenetére


Integrale
veterán

Bravoe rovidebb, legalabbis a kozepso resz biztosan, mivel mas a tengelytav.
En Bardiban vettem a Bravora az egesz rendszert.

"Bad reklám is reklám too"

(#9011) HussarF

Kiszúrtam, hogy az Alfa Romeo Officail cover photo-ján lévő MY20 Giulia Q-n elég érdekes helyen vannak a féknyergek. Vajon áttervezték? Vagy csak a grafikusnak szaladt el a fantáziája?

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#9012) TheProb válasza HussarF (#9011) üzenetére


TheProb
veterán

Itt "jó" helyen vannak. Szerintem csak megszaladt a napi KV mennyiség.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9013) CharlieDrop válasza HussarF (#9011) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Uuuuu. Ez a zöld. :Y :Y :Y Imádom

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9014) Patrick válasza HussarF (#9011) üzenetére


Patrick
addikt

Sok vót a szünet. ;]

CharlieDrop
Nagyon baba, nekem is tetszik, mondjuk az új kék is. :D A babakék. :D

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#9015) lorcsi válasza TheProb (#9012) üzenetére


lorcsi
veterán

Durva, h mennyivel inspiralobbak ezek a megjelenesek ...mint barmelyik nemet auto az elmult 10-15 evben

(#9016) máyköl


máyköl
veterán

Tudja valaki ennek az uj zoldnek a szinkodjat esetleg?

(#9017) HussarF válasza máyköl (#9016) üzenetére

646

(#9018) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Punto 2004 körül 1.2 60 lovas mennyire vehető vagy kerülendő?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9019) gipsztigris válasza szabonagyur (#9018) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egyszerű mint egy faék! :) Ha nincs rozsda akkor szerintem nagy baj nem érhet. Ha kicsit csajosabbat szeretnél akkor ajánlom még a Lancia Ypsilont. 1:1-ben Punto II, csak ünneplőbe van öltözve. :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9020) szabonagyur válasza gipsztigris (#9019) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, felrakjuk a listára, sajnos a keret 600k körül és klíma, szervó elvárt.

A külső meg egy másik dolog :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9021) gipsztigris válasza szabonagyur (#9020) üzenetére


gipsztigris
addikt

Abból is találsz 600 eFt-ért. Lányomnak olyan van, imádja. Klíma, annyi légzsák, hogy megszámolni sem tudom (talán 10 db), City szervó, előre-hátra mozgatható hátsó üléssor, nagyon minőségi érzet a beltérben, nulla rozsda, és szép mint egy ékszerdoboz. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9022) szabonagyur válasza gipsztigris (#9021) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na akkor ráugrunk egyre ha találunk (vagy ha eladod ;] )

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9023) Integrale válasza gipsztigris (#9021) üzenetére


Integrale
veterán

6 legzsak a max az Ypsilonban. 10 db legzsak felirat van ugyan, de a fuggonylegzsak az oldalankent 1 db.
Delta is max 9 legzsakos, ott ugye a terdlegzsak es a ket hatso oldallegzsak a plusz, ha valaki kerte valamelyiket, gyakoribb abbol is a 6, de elofordul 4 is.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#9024) gipsztigris válasza Integrale (#9023) üzenetére


gipsztigris
addikt

Meg nem számoltam. :) Valahol olvastam a 10 darabot.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9025) Integrale válasza gipsztigris (#9024) üzenetére


Integrale
veterán

Hirdetesekben sokszor irjak ugy. Lybra hirdetesekben ia gyakori, hogy 10 hangszorosnak es 10 legzsakosnak irjak, elobbi 6-7-8 utobbi 4-6, csak megszamoljak a feliratokat, aztan beirjak amit latnak.

Gyari katalogus a mervado. Lancia csoportba feltoltottem az arlistakat, felszereltsegeket multheten.

"Bad reklám is reklám too"

(#9026) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Budapest, Barchetta...Japan?!

YT: [link]

#cute

Nevermind...

(#9027) Integrale válasza LZs?! (#9026) üzenetére


Integrale
veterán

Kár azokért a Bravo felnikért rajta. (megfogtam a lényeget) :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#9028) hobizoli válasza LZs?! (#9026) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Punto Spider :DDD

több drón kell ;P

(#9029) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

110 éves az alfa videó

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9030) máyköl válasza HussarF (#9017) üzenetére


máyköl
veterán

Ennyi csak? Google nem igazán talál ennyi alapján sokat.

(#9031) HussarF válasza máyköl (#9030) üzenetére

Miért, mit szeretnél? Gondolod, hogy a netre fel van dobva, hogy hogy tudod kikeverni? Kb. minden gyártó a használt színeiket általában valami 3 karakteres kóddal adja meg

(#9033) máyköl válasza HussarF (#9031) üzenetére


máyköl
veterán

Fényezőmnek szeretném a kódot megadni, van egy régi járgányom ami teli fényt fog kapni.

(#9034) HussarF válasza máyköl (#9033) üzenetére

Én annyira nem értek ehhez, de itt nem is csak a szín a lényeg, hanem hogy ez egy háromrétegű gyöngyházfény festés. Az olyasmi elég sokba kerül, nem véletlen van ennek a fényezésnek egy 2800 € felára. Egyébként nem tudom, hogy az alapszínnek van-e valami univerzális kódja, amiből a fényező ki tudja keverni... De az a többi réteg nélkül nem úgy fog kinézni úgy sem.

(#9035) Integrale válasza máyköl (#9030) üzenetére


Integrale
veterán

Verde Montreal a szín neve.

"Bad reklám is reklám too"

(#9036) Patrick válasza HussarF (#9032) üzenetére


Patrick
addikt

Tényleg remek cikk. :D

1 hiba azért van, a légellenállási együttható 0,23, nem 0,25, ahogy a cikkben is írva van, ejnye. ;]

Bízom benne, hogy Nuvolari miatt Giorgio a platform neve. :D A 170 nemzetközi díj azért nem semmi. :)
Nagyon várom már, hogy legyen egy Giulia-m, 2016 óta... fájdalmasan hosszú etap ez... ;]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#9037) Integrale válasza Patrick (#9036) üzenetére


Integrale
veterán

Jól írták az együtthatót, az Advanced Efficiency-é 0,23.

"Bad reklám is reklám too"

(#9038) hobizoli válasza máyköl (#9033) üzenetére


hobizoli
nagyúr

foliazni kell :P

több drón kell ;P

(#9039) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Múltkor ugye előkerült a 'városba JTS' téma.

A mai empirikus 'tesztút' erdménye: 14,1 l/100km átlag a városon belül, ami hazaérve lement 13-ra egy Csobánka-P'vörösvár kitérővel, hogy kikormoljam a városi rossz dzsudzsut.

Ha nem borotválnám a fejem, akkor mondhatnám, hogy a fenti plusz egy marék ezüstbe fakult haj a révész díja...de na, a praktikumra törekvés sajnos betett az utóbbi drámai motívumnak.

Ez a kocsi istentelenül nem való városi szüttyögésre, de azért ott is jól mutat bazz... ;]

PS: akkor jöttem rá, hogy a sárga vonal nem parkolássegítő dekoráció, amikor mögöttem elkezdte kikapkodni a jónépet két 'lopóskocsi'...úgyhogy azzal a lendülettel én is kaptam magam és húztam a viharosba; amit akartam, azt addigra már elintéztem... :P

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#9040) Patrick válasza Integrale (#9037) üzenetére


Patrick
addikt

No ennek utána nézek... ;]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#9041) LógaGéza válasza LZs?! (#9039) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lechner Ödön fasor? Igen, az ott tűzoltósági felvonulási terület. Egyel arrébb meg ugye hamarabb ér véget a parkolási zóna, és ott is elég sok kerékbilincset osztanak ki :)
Pont rajta van a képen a munkahelyem :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9042) máyköl válasza Integrale (#9035) üzenetére


máyköl
veterán

:R

(#9043) LZs?! válasza LógaGéza (#9041) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Az.:)

Egyebkent ez a parkolasi mizeria egyre rosszabb, bar LO kornyeke mindig is a legalja koze tartozott ilyen szempontbol, a Nagy krt-tal egyutt. Magan parkolobol/parkolohazbol sincs sok, pedig altalaban boven megerik azt a minimalis felarat (szerintem).

Nevermind...

(#9044) LógaGéza válasza LZs?! (#9043) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mostanában ez hatványozottan igaz, ugyanis a dolgozóknak fizetniük kell a tornyok alatti parkolóházak használatáért. Az a kevés, aki bent van inkább kint parkol, mert az még ingyenes. Biztos megfog változni júl1-től ez a helyzet.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9045) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

Az elmúlt hónapban sok szó esett itt a Croma II-ről, és én is gondolkodom a faceliftes verzión (ma az út szélén megszületett a döntés, hogy a fél éve vásárolt roller autómtól megválok).

Én 1.8 benzinest keresek, ami ritka, mint a holló, de akár a dízelre is ráfanyalodok, mert arról is jókat hallani. Mivel Magyarországon nem forgalmazták, vannak kérdéseim:

1. A fenntartása mennyire költséges Magyarországon? Mert az OK, hogy a technika Opel / Fiat, de például speciális karosszéria-elemeket is be lehet szerezni hozzá?

2. Az előző autóvásárlásomból okulva csak magyarországi forgalomba helyezésű (lehetőleg 1. tulajos) autót keresnék, de ugye a fentiek miatt ez most nem játszik... Croma II-t hogyan érdemes keresni, ha nincs sok kedvem visszatekert extaxit venni? (Akár külföldről hozatás is szóba jöhet, ha leinformálható, de nekem ez bonyolultnak tűnik.)

Előre is köszönöm.

(#9046) hacki87 válasza ngaba (#9045) üzenetére


hacki87
senior tag

Szia! Sokat bontanak fl előttit és utánit is szerintem ez egy jó darabig nem lesz probléma. Alkatrészek nagy része szerintem csere szabatos az opelekkel. Mint pl a Saab 93? És a vectra esetében. Idáig azaz tavaly május óta 2 olaj cserére költöttem az elsőt otthon én csináltam, de a másodikat már Opel márka szervizben csináltattam. Automata váltóban töltet csere frissítés volt. Első fék tárcsa betét volt még. És legelső természetesen a vezérlés csere volt. Nekem 1.9 dízel van. Látni egy kis olaj szivárgást de pl a nivon nem érzékelni. Ezzel kell majd foglalkozni.

(#9047) hacki87 válasza hacki87 (#9046) üzenetére


hacki87
senior tag

még annyi, hogy én 183578km vettem az eredetvizsgás kép alapján és most van benne kb 207000km.

(#9048) ngaba válasza hacki87 (#9046) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm a részletes leírást.

(#9049) Luck Dragon

Sziasztok.
Megszeretném kérdezni hogy az Alfa Romeo GT vagy Brera/Spider esetében ezek a 3.2/V6 motorok mennyire betegágy?
Csak azért kérdezem mert nem sok jót hallottam a benzines motorokról.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9050) Integrale válasza Luck Dragon (#9049) üzenetére


Integrale
veterán

GT-ben más a 3.2 V6, mint 159/Brera/Spider trióban. Előbbi Alfa motor, utóbbi GM. Nem annyira porblémás egyébként az utóbbi sem, de a fenntartása elég húzós, nézz utána vezérléscserének és társainak (illetve rémlik valami probléma a hengerfejjel is, de ez nem 100% ).
Utóbbiakból én 1.8 TBi-t vennék, GT-ből mehet a 3.2 V6, de annak sem olcsó a vezérlés cseréje.

"Bad reklám is reklám too"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.