Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) aphra2 válasza myk74 (#3093) üzenetére


aphra2
aktív tag

Szia!

A legnagyobb buktató ha 1.6-ost veszel, szinte mindegyiknél előjön az ecu hiba.
Városba 1,2 vagy 1,4 mindkettő 6 sebességes, különösebb bajuk nincs ha gondozták őket.
Puntót hanyagolnám, de ha mégis, akkor csak az 1.2 80 lovas vagy a ritka 1.4 95 lovast venném, a kevés km futás miatt városba végülis az is tökéletes.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#3102) myk74 válasza aphra2 (#3101) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm szépen!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#3103) r9550


r9550
senior tag

hali nemrég vettem egy punto 2 1.2 8v 2002-es évjáratú autót, és mikor fekvőrendőrön, vagy nagyobb kátyún átmegyek akkor egy fém koppanás hallatszik előröl mindkét oldalt. Tudom ezt orvosolni valamivel? Első lengéscsillapítókat már cseréltem nem oldódott meg a probléma, és akárhogy nézegettem nem hiányzik sehonnan se semmiféle gumibak/alátét stb. Válaszotok előre is köszi :R

(#3104) alázógyík válasza r9550 (#3103) üzenetére


alázógyík
őstag

Lengőkar szilentek v. stab.pálca hiba lesz ott.

(#3105) stickrs


stickrs
senior tag

hello, ma a 147-esem kiirta egy izmosabb gyorulásnál, hogy ABS/VDC System failure.. valakinek volt már hasonló? mennyire siessek vele szerelőhöz?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#3106) hroberto válasza stickrs (#3105) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem volt MiTo-n. Egy vezeték szakadás volt. Viszont több oka is lehet (valamelyik szenzor pl.).
Olvastasd ki a hibát, és így egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3107) stickrs válasza stickrs (#3105) üzenetére


stickrs
senior tag

megoldódott, a rossz útviszonyok miatt zavarodott be valószínűleg.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#3108) csabi94 válasza Prime110 (#3100) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, meg azért hozzá kell tennem, hogy ez az 1.8-as benzines motor. Nyilván minél nagyobb egy motor, annál nehezebb széthajtani, és ezért ha a konstrukciója jó, és az ember odafigyel rá, annál tovább él. :)

(#3109) r9550 válasza alázógyík (#3104) üzenetére


r9550
senior tag

megnézem a mai nap folyamán. ugy probléma nincs vele csak rettenet idegesítő

(#3110) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Fiat Brava, 97-es, 1.9-es szívó dízeles.
Mikor megvettem, azonnal cserélve lett rajta vezérlés, motorolaj, kartertömítés, és olajszűrő. Akkor feltöltöttük, majdnem a maximum szintig.
Azóta mentem vele 2600 km-t. és a minimum szint alá esett az olajszint. Töltenem kellett rá fél litert. Most a minimum és a maximum szint között félúton van az olajszint.

Ez normális mennyiségű olajfogyás, vagy nézessem meg a szimeringeket?

A kocsi feketét füstöl, csak indításnál kékes a lelkem, de ha már kicsit járt (5-10 másodperc), onnan nincs füstje, illetve, ha megtaposom, akkor van, de az már a szokásos kormolós fekete.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#3111) r9550 válasza alázógyík (#3104) üzenetére


r9550
senior tag

lengőkar szilent nincs meg egyik oldalon sem abban még segíthetnél hogy ez kell nekem? [link]
szerk: a henger alakúra gondolok az kell a lengő kar hátsó részére?

[ Szerkesztve ]

(#3112) zoo8800 válasza Sheld (#3110) üzenetére


zoo8800
veterán

Kicsit sok, de még nem vészes. Tippre olyan 4-5 deci/1000 km lehet. Ha hosszú távra tervezel a kocsival, akkor szvsz megmutathatod egy szerelőnek.

rip and tear, until it is done

(#3113) hobizoli válasza zoo8800 (#3112) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez olajtol is fugg, meg azonos vizkozitason belul is
meg azert 250-300k km utan nem kell csodat varni

több drón kell ;P

(#3114) alázógyík válasza r9550 (#3111) üzenetére


alázógyík
őstag

Mi az hogy nincs meg? :F

Gőzöm sincs melyik kellhet neked. Mutasd meg egy szerelőnek. :K

(#3115) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Valaki szedett már puntoról ajtó díszlécet? Vannak alatta ilyen fekete gumi szerű bogyók, gondolom az a ragasztás. De ha leszedem, félek nem tudom visszatenni.

(#3116) r9550 válasza alázógyík (#3114) üzenetére


r9550
senior tag

olyan nem lehet hogy nagyon elöregszik és ahogy szétesik/rohad ugy kihullik a helyéről? vagy ez csak az én hülye elgondolásom? :DDD nemgond megkérdezem ma a szerelőt hátha tud valami okosat mondani

(#3117) csabi94


csabi94
őstag

1.8-as benzines Fiat Temprában hol van a klímakompresszor? Nincs klímám, nem kapcsol be. Az elektronikája kapcsolja, elvileg rendben van, kap a kompresszor áramot, de be már nem kapcsol. Nyilván az átlag ember erre azt mondja, hogy rossz a kompresszor. Ugyanakkor egy szerelő egyszer adott neki direktben 12V-ot, és állítólag fújta a hideget. Most egy villanyszerelő (műszaki zseni) ismerősömmel álltunk neki felkutatni a kompresszort, de sehol nem találtuk. A csövekből kiindulva talán a tűzfal utastéri oldalán, a műszerfal alatt lehet. Létezik?

(#3118) Sheld válasza Sheld (#3110) üzenetére


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Kiderült az olajfogyás oka: Főtengely szimering, vagy valami hasonló. Szerelő megnézte, alkatrészt megvettem, csak sajnos nem tudom vele beszereltetni, mert nem ér rá.

Mennyibe szokott kerülni egy ilyen szimering csere?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#3119) hobizoli válasza csabi94 (#3117) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vmi szij fogja hajtani meghozza a fotengelyrol
ami nem generator meg szervoszivattyu az lesz az
kovesd vegig a csoveit

amugy a klima nem indul el, ha a utasterben a szellozo venti nincs bekapcsolva, vagy nem erzekeli a forgasat, vagy ha nem eleg a gaznyomas a rendszerben

több drón kell ;P

(#3120) rbalint88


rbalint88
addikt

Rendelek új, gyári AR 156-147-GT kétgombos, bicskás kulcsházat. Ha valakinek kell egy beszeráron, nagyságrendileg 6k-val számoljon. nyamvadt royal post, 10font a kulcs, 9 a posta, viszont +1 darabnál csak 1 fonttal nő a pkg, így jönne ki a kb 6-6,5k ár (15gbp)

(#3121) j.bravo válasza rbalint88 (#3120) üzenetére


j.bravo
addikt

Jelen! (ha neked is ua. kell mint nekem)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#3122) SLYM válasza SLYM (#3086) üzenetére


SLYM
veterán

No, az ebay-es eladó visszautalta a rossz kinyomócsapágy árát, plusz a postaköltséget is (15.000 forint). Az egyiket. Azt a 3115 forintot, amiért én visszaküldtem nekik a csomagot, azt nem. De elvileg az ebay-től ezt is vissza lehet valahogy igényelni. Írok is nekik egy levelet.

[ Szerkesztve ]

(#3123) csabi94 válasza SLYM (#3122) üzenetére


csabi94
őstag

Azt ha jól tudom, a PayPal-től lehet visszaigényelni. Itt nézz utána, vagy kérdezd! ;)

(#3124) grunge válasza grunge (#3057) üzenetére


grunge
addikt

Ápdét.

Másfél hónapig volt márkaszervízben, azt mondták minden megnéztek, nem látnak bajt...nem is tudják reprodukálni a kopogó hangot (lassan haladva terhelés nélkül).
Oké, elhoztam a kocsit.
A munkhelynél van egy FIAT-os független műhely, nálunk intézem a gumiszetteket. Elmondtam a srácnak mia hézag. "Alufelnid van, ugye?"
Neki is volt ilyen a Puntoján kerékcsere után 5-600km-el, pedig csere után 100km megtételén belül utána húzta a kerekeket (ezt nekem is elvégezték).
Erre bakker a jobb első laza volt, a bal nem annyira, és a hátsókon is utánhúzott.
Hazafelé pályán, majd városban dugóban nulla zaj és sokkal stabilabbnak érzem a gépet, pláne elinduldláskor-
Erre most mit lehet mondani... :C

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3125) spiky03


spiky03
veterán

Tudtok ajánlani valami jó hangszórót a gyári helyett az első ajtókba?
Ha jól tudom 65 mm-es fér bele csak és a 16 centis.
Most a gyári van bent.
A csipogókat azokat meghagynám azok jók.
De szerintetek hangváltó is van beszerelve? Vagy az nincs? Mert haver most cserélt a Fordjában és ő kapott azt is hozzá. Csak azért kérdezem mert ugye én csak a mély közepet akarom cserélni.
A kalaptartóba meg majd veszek ovált, mert a kis gyári 10 centisek nem valami nagy számok. :) De ha esetleg azok helyre is tudtok javasolni valami jót, akkor azt örömmel veszem. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3126) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Fiat Seicento S 900 -hoz hol lehet találni szerelési útmutatót és kezelési kézikönyvet?
Szelepfedél és olajteknő tömítés cserénél a tömítés mindkét oldalát érdemes vékonyan megkenni, esetleg a meghúzási nyomatékról és sorrendről lehet tudni mennyi/hogyan?
(..vagy maradjon az érzéssel?)

(#3127) rover45


rover45
senior tag

Srácok, a párom Grande Puntojában van egy ezer éves fejegység, amit szeretnék kicserélni, de egyszerűen képtelen vagyok kivenni a helyéről a régit...
Van ennek valami trükkje?

(#3128) SLYM válasza SLYM (#3122) üzenetére


SLYM
veterán

az is megérkezett a paypaltől. korrekt kör volt, bár kicsit elhúzódott, meg macerás volt, de aki bírja az ilyesmit nyugodtan vásárolhat az ebay-en alkatrészt, azt mondom. mindkét postaköltséget is megtérítik, hogy ha bizonyíthatóan valami nem volt rendben az alkatrésszel amit küldtek

[ Szerkesztve ]

(#3129) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

[hahu], szabad ilyenbe beleugrani? Marhán bejön a kocsi... Kezdek rossz fele nézelődni? :DDD

(#3130) rbalint88 válasza sagesz93 (#3129) üzenetére


rbalint88
addikt

JTS nem a létező legfaszább dolgok egyike, csak ha jó. Viszont statisztikailag sok szopkó van vele és nem is kicsik. Sajnos egyik fórumtárs halmozottan megszívta vele, pedig pacekra nagyon egyben volt és próbakörön se csinált rosszaságokat.
Ha gondolod, "benzinpénzért" el tudok menni veled és van diagom is hozzá.

(#3131) ANDROID??? válasza rbalint88 (#3130) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amennyiben találsz ebből 2,4 JTD-t (5 henger ;) ), akkor inkább azt :K

(#3132) rbalint88 válasza ANDROID??? (#3131) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem jó a jtd16v egy darabig :DDD

(#3133) j.bravo


j.bravo
addikt

Tegnap lelopkodták az utcán álló gépsárkányról a felni kupakokat. Mi a francra jó valakinek négy , már nem egészen patent állapotú Alfás felnikupak? :U
Mondjuk amikor asszony Puntójáról lopták le a Fiat emblémát, még kevésbé értettem. Szerencsére ezeket most békén hagyták.

Whatever.

(#3134) zoo8800 válasza j.bravo (#3133) üzenetére


zoo8800
veterán

Az egyiket nekem is leszedték. Mivel nem az a leesős fajta, ezért kizárt, hogy csak úgy leesett volna. Ilyen a világ :(

rip and tear, until it is done

(#3135) j.bravo válasza j.bravo (#3133) üzenetére


j.bravo
addikt

A téli felni közepében 48mm belső átmérőt mértem. Eddigi keresések alapján nem találtam ekkora méretet - ez az 50mm-es kupakméret lesz, abból rendeljek?

Whatever.

(#3136) csabi94 válasza j.bravo (#3135) üzenetére


csabi94
őstag

Fiat Tempra klíma alkatrészeket érdemes lehet bontóból beszerezni? Egyáltalán lehet szerezni hozzá cuccokat? Még nem tudom, hogy mi baja, csak előre készülök információk tekintetében. :D

(#3137) nesa válasza csabi94 (#3136) üzenetére


nesa
veterán

Nem biztos hogy erdemes bontozni, mennyi ido alatt engedi el a gazt?
Vagy mas baja van?

(#3138) ACAB95


ACAB95
tag

A Stilo futómű is olyan kényes, mint pl az Alfa 156, 147 -é? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#3139) Maotun


Maotun
őstag

Üdv!
Alfa 159 board computer tréfa:
Beülök beteszem a kulcsot és max olajszint alatt 2 osztást jelez ( olajcsere után 900km-el!??) maxra töltve
vizszintes talaj 1 napot állt az autó.
Nivó pálca szerint max az olajszint...
Indulok kilóméter számláló villog csak a napi kilóméter számláló fordul, az össz megtett kilométer nem fordul csak villog???
10 km után leállok (elhozom a gyermeket a szülinapi buliról) kb 20 perc állás után :
fedélzeti számítógép: olaj max, kilométer számláló meg megyen :K
ezt miért csinálta :F

(#3140) alázógyík válasza ACAB95 (#3138) üzenetére


alázógyík
őstag

Nem, de sokkal sz@rabb és egyszerűbb.
A hátsó híd szilentjei szoktak szétmenni, stab. rudak fogyó eszközök, és mindig mindenhonnan tud jönni 1-1 hang.

(#3141) SLYM válasza Maotun (#3139) üzenetére


SLYM
veterán

az olajszintjelző nekem is váltakozik 4 és 5 csík között. mikor milyen kedve van :D

[ Szerkesztve ]

(#3142) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok

Punto 1,2 8v
Gázadáskor enyhe dízeles / talán csörgő hangnak is lehet nevezni. Hidegen indításkor 3-4 percig nyekereg - nyikorog a motorban valami, aztán bemelegszik és elcsendesedik. Mi lehet a gondja?

(#3143) r9550 válasza sagesz93 (#3142) üzenetére


r9550
senior tag

hali olaj mikor volt cserélve?

(#3144) sagesz93 válasza r9550 (#3143) üzenetére


sagesz93
addikt

Szia.

Tavaly november, kb 6000km ezelőtt. Castrol olaj és mann filterek a filterabc-ről. Igazából van egy listám hogy mi mikor volt cserélve és úgy tűnik hogy még semmi sem csereérett.

[ Szerkesztve ]

(#3145) r9550 válasza sagesz93 (#3144) üzenetére


r9550
senior tag

akkor passzolok de voltmár nekem is olyan p2 8v-nél hogy nem volt csereérett az olaj de indításkor pár másodpercig "kerregett" és mikor elólt a visszajelző lámpa akkor maradt abba

(#3146) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Seicento 900-at tudja valaki?

Úgy tudom 3,8 l olajat igényel a motor, 3,6 l-t öntöttem bele, de max felett van, pedig az olajteknő is le volt véve..

Az hogy lehet, hogy max felett van, talán a gyári olajszűrő nagyobb mint a mann szűrő, vagy nem 3,8 l kell bele? :F

(#3147) sagesz93 válasza r9550 (#3145) üzenetére


sagesz93
addikt

Elég érdekes a gond. Nálam csak akkor múlik el a nyikorgas hidegen amikor a hőfok mutató elkezd megindulni. Ez 3-4 perc járatás. Menet közbeni dízeles hang viszont gázadáskor mindig hallatszik, leginkább alacsonyabb fordulaton. Holnap megyek szerelőhöz, remélem rájön a hibára.

[ Szerkesztve ]

(#3148) r9550 válasza ANDROID??? (#3146) üzenetére


r9550
senior tag

szerintem 2,8 liter kell abba
bár mindenhol 3,5-öt írnak 1100-ba kell 3,8

[ Szerkesztve ]

(#3149) ANDROID??? válasza r9550 (#3148) üzenetére


ANDROID???
addikt

UHHH :W
3,8 l -t mondtak. Nincs leírásom, és azt sem tudom, hogy honnan a .... lehet beszerezni, mert a fiat azt jelezte vissza, természetesen tudnak adni 10e +áfa.. :W

(#3150) r9550 válasza ANDROID??? (#3149) üzenetére


r9550
senior tag

rosszul mondtam énis vagyis fordítva írtam :DDD innen néztem amugy [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.