Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) mokus1 válasza j.bravo (#2250) üzenetére


mokus1
addikt

Merre felé laksz? Hátha tudok ajánlani alfa szakit:)

(#2252) j.bravo válasza mokus1 (#2251) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszönöm, persze, felírom!
Bp, azon belül XX. ker.

Whatever.

(#2253) Geller72 válasza j.bravo (#2244) üzenetére


Geller72
veterán

Azért én lehet, hogy ráhúznám a lepedőt a köcsögre. Szakértő által egyértelműen bizonyítható, hogy nem most hibásodott meg nálad, hanem ez a hiba fent állt. Egy ügyvédnél ott hagyott 5-10k szaktanácsadásra megérné. A DAS-nál vannak erre specializált ügyvédek is. :U .

(#2254) j.bravo válasza Geller72 (#2253) üzenetére


j.bravo
addikt

Meggondolom a dolgot, a pár ezer Ft-ot megérné, de az időt nem biztos. A szakértő díja mondjuk hatszámjegyű, ha jól tudom. Tutira kéne menni a kérdésben.

Azért sem vagyok biztos a dologban mert ha neki is jó/neki jobb ügyvédje van (a csaja jogász, hogy azon belül milyen, azt mondjuk nem tudom), akkor akár meg is lehet magyarázni annyival hogy ennyi év és km mellett még én vagyok a hülye meg balfék hogy nem vártam direkt a dolgot és rendeltem meg már az adásvétel napján az alkatrészt... mintha olvastam volna olyan kitételről hogy a szimplán a jármű korából adódó problémákért a kereskedő nem vonható felelősségre. Mondjuk a korból adódik-e hogy a 4 bütyökből az egyik nem tized-, hanem több egész milliméterrel (!!!) kopottabb, az már vitatható...

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2255) Geller72 válasza j.bravo (#2254) üzenetére


Geller72
veterán

A szakértőt az fizeti, aki bukja a pert. A végén persze. Lehet, hogy ki kell fizetned, de ha nyersz, akkor azt a számlát is benyújthatod. Én úgy tudom.

(#2256) j.bravo válasza Geller72 (#2255) üzenetére


j.bravo
addikt

Vili, ezért is írtam hogy tutira kéne menni a kérdésben.

Whatever.

(#2257) mokus1 válasza j.bravo (#2252) üzenetére


mokus1
addikt

Gratulálok hozzá egyébként.
Hát akkor a Vágóhíd utcában Zével a legjobb dolgod van. Érdemes elmenni hozzá, érti a dolgat az egyik legjobb alfa szaki az országban. Telefonon szinte lehetlen elérni ezert jobb személyesen beszélni vele.
Jo aron jo minőségét ad ki a kezei közül. :)

(#2258) nesa válasza j.bravo (#2246) üzenetére


nesa
veterán

szerintem a legtobb gepmuhely javit vez tengelyt is a nagyobbak havassy, Gaál dea kisebb nem tuning muhelyek szerintem olcsobbak.

(#2259) j.bravo válasza mokus1 (#2257) üzenetére


j.bravo
addikt

Nála nagy a forgalom nagyon, néztem már be oda. Ami persze jó jel.
Az nem tetszett ott, hogy sok javításra váró autó eléggé magára hagyva állt ott, köztük pl törött 166 de gyönyörű bőr belsővel, és csak ott volt a szabad ég alatt, levett ajtókkal... le kéne takarni legalább, az a beltér valakinek újjávarázsolhatná az autóját.

A gratulációt majd akkor ha tip-top lesz a gép :)
Remélem nemsokára.

Nesa: van most nálunk egy-egy veztengely, hétfőn a szaki beteszi, vagy ha mégse ebbe a gépbe való, a forrás cseréli. De alkatrészkereskedőtől van, csak ő bontottat szerzett, de alvazszamot, motorszamot megadtam, ért hozzá, csak jót hozott má' :)

Ez az hogy a legtöbb gepmuhely köszörülni tudja kiralyul, az anyagpotlassal lehetnek gondok.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2260) mokus1 válasza j.bravo (#2259) üzenetére


mokus1
addikt

Amik úgy állnak azok nem a ,,mi" autoink. Bontásra varoak vagy felujitasra de az o kocsijuk.:)

(#2261) Gergello válasza j.bravo (#2259) üzenetére


Gergello
addikt

Ráhegesztenek és utána vesznek le belőle, így mennek vissza jó méretre.

(#2262) Geller72 válasza Gergello (#2261) üzenetére


Geller72
veterán

Felrakó hegesztésnek hívják..;). (Az egyik szakmám a minősített hegesztő. :) )

(#2263) Land válasza mokus1 (#2257) üzenetére


Land
veterán

+1 Zére. Korrekt fazon, aki valóban elérhetetlen. :DDD

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2264) rover45 válasza rover45 (#1837) üzenetére


rover45
senior tag

Sziasztok, ritkán írok, de akkor legalább mindig gondom van :D
A saját korábbi hozzászólásomra válaszolok, csak, hogy elmondhassam:
- olajcsere megvolt
- a check engine már nem világít
- azt mondták a kocsi láncos, ergo kimondott vezérléscserére nincs szüksége (ez igaz?)
- műszakin nem találtak semmi problémát :)

Ma azonban ugyanezzel az autóval mentem cirka 320km-t és vettem észre dolgokat:
- nekem egy 14 éves SEAT Cordobám van és ahhoz képest ennek a váltója kő keményen jár és kimondottan nehéz vele a váltás, mit nézessek meg rajta, minek lehet gondja?
- a szellőztető ventilátor/motornak nagyon bántó búgó hangja van, gyakorlatilag 3-as fokozatban elnyomja a motor hangot!!! Komolyan féltem használni.
- ezzel nem tudom mennyire függ össze, hogy a műszerfal tetején (vagyis a szélvédő alatti részén) van valami nagyon apró szemcsés, kemény, semleges ízű sárga por. Olyan érzésem volt, mintha a szellőzőrendszerből hozná fel a légáram. Lehetséges, hogy valamit darál a motor?
- apróság, de nem szól a jobb első ajtóban a hangszóró, a fejegység mögött vagy az ajtóban kezdjem a hiba keresését? Hátha valami széria hiba :-)

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#2265) mokus1 válasza rover45 (#2264) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
A láncos motorban is kell vezérlést cserélni, csak sokkal ritkábban mint egy szíjasban. Az is megnyúlik...
Hatalmas bullshit hogy nem kell de sokan ezt hiszik. ( kb.200ekm a csere intervallum) Szerviz könyvbe nézz bele.

- Minden autó más és más nem biztos hogy baja van. Egy váltó olajcsere viszont időszerű lehet ha még nem cserélted.
- Meg fog dögleni a fűtőmotorod, valószínűleg majd cserélni kell, vagy csapágyas.
- Tényleg megkóstoltad? :D Erre nem tudok válaszolni, bármi lehet nem tudom milyen egy punto fűtésrendszere.
- Első körben ellenőrizd hogy rendesen csatlakozik mindenhol, mérd meg hogy megy-e rajta valami. Ezt a kábel elején és végén is tedd meg hogy tudd törve van-e. Ha megy jel nézd meg egy másik hangszóróval :)

(#2266) Geller72 válasza rover45 (#2264) üzenetére


Geller72
veterán

A ventim nekem már második fokozatban búg, mint egy kombájn. Ez ennyi idősen nem meglepő. De két évvel ezelőtt pont így szólt, szal nem aggódom. Egyesen is bőven elég, meg lehet dögleni, ha megy a fűtés. A sárga pr tippem alapján a műszerfal habos anyaga, ami gyakorlatilag morzsolható egy idő után. Ezt hozza be a venti. A fűtés szétszedése atom szopás, nekem most volt radi csere, két nap ment rá, műszerfal ki, meg ilyenek. Nagyon szar, szal akkor állj neki ilyennek, ha nagyon sok időd van..:D. A váltó nekem is néha nehezen jár, de legtöbbször akkor van ez, ha nagyon nincs szinkronban a két kerék fordulata, vagy ha a kuplungod nem igazán jól van beállítva, akkor is szokott szarakodni. Ha megfigyeled, akkor szinte csak visszaváltásnál rosszabb váltani vele, felfele nem olyan ramaty. Én kétszer cseréltem a váltóban már olajat, azután is ilyen maradt. Nem az a vaj váltó, de meg lehet szokni. De igaz az, amit a kolléga mondott, hogy ha nem cserélted még le, akkor cseréld le, hátha jobb lesz, de hibázni nem hibázol vele.

(#2267) rover45 válasza Geller72 (#2266) üzenetére


rover45
senior tag

és mokus1: Nagyon köszönöm a válaszokat :)

A láncos vezérlés csere mivel jár? Miket kell kicseréltetni?
A váltóolajat le fogom cseréltetni illetve azért megnézetem minden rendben van-e vele.
A műszerfalat eszem ágában sincs kivenni :D barátnőm autója, csak az a tipikus női autó .... aztán így, hogy tegnap használtam többet, vettem észre ezeket a dolgokat. Tényleg csak a saját kocsimhoz tudtam viszonyítani :)

És igen, megkóstoltam :D

(#2268) hroberto válasza rover45 (#2264) üzenetére


hroberto
veterán

A szellőztető motor hangjához fűznék hozzá annyit, hogy nekem is volt bajom ezzel. Igaz Grande Puntóm volt, de két alkalommal is szét kellett szedetnem mert falevelet szívott be, és ezért volt hangos.
És jelenleg az Alfámnak is hangosabb a fűtőmotorja a kelleténél, úgyhogy ezt is meg kell néznem...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2269) rover45 válasza hroberto (#2268) üzenetére


rover45
senior tag

Amennyire tudom, ez is Grande :)

(#2270) hroberto válasza rover45 (#2269) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor nézzetek be a fűtőmotor környékére, és valószínűleg találtok majd ott valamit. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2271) j.bravo válasza Geller72 (#2255) üzenetére


j.bravo
addikt

Óbakker, a cserélt veztengelyekkel se kerek, főtengely csapágyra gyanakszik a szaki, még valamikor karácsonyig szétszedik alulról is és akkor tudok majd többet...

Inni szívesen iszom együtt ügyvédekkel vagy más jogászokkal, de az üzleti kapcsolatot velük nem szeretem. Pedig ha tovább nőnek a költségek, lehet hogy az lesz...

Whatever.

(#2272) rover45 válasza hroberto (#2270) üzenetére


rover45
senior tag

Az autó melyik részén keressem? :D

(#2273) mokus1 válasza rover45 (#2267) üzenetére


mokus1
addikt

Ezt a szerelő tudni fogja de összes görgő, vízpumpa+ a lánc. Nem annyira vészes egyébként.

(#2274) rover45 válasza mokus1 (#2273) üzenetére


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm!

(#2275) hroberto válasza rover45 (#2272) üzenetére


hroberto
veterán

Nem én csináltam, de úgy rémlik az utasoldalon a kesztyűtartótól balra ahol a pollenszűrő is van. Úgy emlékszem ott matatott.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2276) Geller72 válasza j.bravo (#2271) üzenetére


Geller72
veterán

Az nem jó hír..:(. De füstöl is?

(#2277) j.bravo válasza Geller72 (#2276) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, egy ideje apósom intézi - jobb nekem, mintha én, neki sokadik autója, nem az első, mint nekem, meg ő amúgyis gépészmérnök - nem mondta ő se, azt se h szerelő mondta volna, és bár már lassan 3 hete volt, nem emlékszem különös füstre.
Szerdáig lebontják alul amit kell, és többet tudunk majd.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2278) zoo8800


zoo8800
veterán

Az új Tipo kombi elég ütős lesz.

Csak a T-Jet mocit ki ne spórolják belőle ;]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#2279) Geller72 válasza zoo8800 (#2278) üzenetére


Geller72
veterán

Pirosban egész dögös. :C

(#2280) mokus1 válasza zoo8800 (#2278) üzenetére


mokus1
addikt

Jól néz ki :K

(#2281) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Punto II-höz milyen motorolajat ajánlotok? (2000-es 1.2 16v)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2282) nesa válasza zoo8800 (#2278) üzenetére


nesa
veterán

A ketto kozul melyik lesz, mert formara a piros jobb.

(#2283) zoo8800 válasza nesa (#2282) üzenetére


zoo8800
veterán

Feltúrtam a netet, jó eséllyel mindkettő photoshop. És van még pár variáció...
Nekem is a piros tetszik jobban.

elsőre fel se tűnt, hogy a kettő nem egyforma

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#2284) Geller72 válasza zoo8800 (#2283) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem most sem..:D.

(#2285) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Sok féle variációt néztem már következő autónak. Ebben ez árkategóriában egy ilyen "megfelelő" lehet?
Tudom a km óra állás az csak vevő szédítő. Tegnap voltam Leon meg Toledo nézőben de képről nem derült ki, hogy mennyire bajosak így most ami viszonylag közel van azokat veszem szemügyre első sorban.[link] Mennyire bajos a 156?

(#2286) mokus1 válasza F_Zolee (#2285) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
Futóművet kell megnézni, illetve a motort is hallod hangról, teljesítményről. Futóműben nem baj ha kopog valami csak számolni kell vele.
Budapesten több jó alfa szaki van aki ért hozzá.
Viszont a helyedben olvasgatnék amoren, illetve ha árul ott magánszemély én az preferálnám.
Végtelenül korrekt emberekről van szó. Persze azt is meg kell nézni, de ritkább az átverés, van aki a komplett múltját blogolja az autónak, szerintem az mindennél többet ér, mert aki évekig vezeti az valószínűleg szereti és karbantartja az autóját.

(#2287) F_Zolee válasza mokus1 (#2286) üzenetére


F_Zolee
veterán

Megnéztem ott a hirdetéseket. Viszont feltünt, hogy ezekhez ajánlott selena olaj 10W60-as is van? :Y Más autókba ha jót akar az ember 5W30-40 is bőven jó. :F

Egy autót találtam csak náluk ami számításba jöhet de az meg nem kombi.

(#2288) mokus1 válasza F_Zolee (#2287) üzenetére


mokus1
addikt

Igen az is gyári ajánlás.
Viszont nem feltétlenül kell ragaszkodnod a seleniahoz, persze ezen oszlanak a vélemények.
Akkor ha szétnéztél már biztos jól utána olvastál a választandó autódnak :)

(#2289) F_Zolee válasza mokus1 (#2288) üzenetére


F_Zolee
veterán

Érdeklődtem már több típus után de még nem értem oda, hogy mindegyik jelöltet megnézzem. Na meg a tegnapi nézelődés is szűkítette a lehetséges jelölteket így aztán újra vissza tértem a régebbi "tervhez"(156).

(#2290) Geller72 válasza F_Zolee (#2289) üzenetére


Geller72
veterán

159?..:)

(#2291) F_Zolee válasza Geller72 (#2290) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó lenne de a legolcsóbb is bőven 1mFt felett van(benzines), leginkább alatta vennék, hogy maradjon is-jusson is. :) Szóval így az kiesik. :F

(#2292) mokus1 válasza F_Zolee (#2291) üzenetére


mokus1
addikt

A benzin az kritérium egyébként ?:)

(#2293) F_Zolee válasza mokus1 (#2292) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igen. Dízel motor még jobban időzített bomba a bizonytalan előélete miatt. Így inkább maradok benzin vonalon.

(#2294) mokus1 válasza F_Zolee (#2293) üzenetére


mokus1
addikt

Rendben megértem.
Esetleg 2,5 v6ot is érdemes. 1-1,5 literrel eszik többet mint a 2.0. Nekem már sok lenne fogyasztásban amennyit megyek de Te tudod a saját felhasználásod. Megbízhatóság terén is dicsérik.

(#2295) F_Zolee válasza mokus1 (#2294) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem már 1.8as motor is megtenné. Naponta 20km-t mennék munkába így nem kell aszfaltszaggató verda. :)

(#2296) Winne


Winne
nagyúr

Urak egy negyed órája hazaértem és ahogy megálltam a kapu előtt, hogy kinyissam és bejárjak, utána már nem tudtam sebességbe tenni az autót, nem vette a fokozatokat, ahogy próbáltam betolni valamelyikbe már esett le a fordulat és persze nem vette a fokozatot. Üresben maradt, lehetett tolni a gépet. Megállítottam az autót, úgy be tudtam tenni fokozatba, bejártam, majd mikor megálltam és kihúztam üresbe, utána már ugyanúgy nem lehetett betenni egyik fokozatba sem. A kuplung érzésre fémes lett, kb. áprilisban volt cserélve, LUK-os lett beletéve.

Mi a diagnózis?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2297) rbalint88 válasza F_Zolee (#2291) üzenetére


rbalint88
addikt

1.8 t.spark és 2.5 V6 a két legjobb motor, amit vehetsz 156-ban, a többi valamivel problémásabb lehet, illetve az 1.6 talán kevés bele és ahhoz képest sokat eszik.
nekem 1.9jtd16v van, 290ezer km-rel olyan, mint a svájci óra. 4-500ezer km bennük van komolyabb mélytorkos nélkül, ha megfelelően szervizelték az autót.

(#2298) mokus1 válasza rbalint88 (#2297) üzenetére


mokus1
addikt

Osztom a véleményed :K

(#2299) mokus1 válasza Winne (#2296) üzenetére


mokus1
addikt

Milyen autó ez?

Meglepő lenne ha ennyire gyorsan elkopna az új én más problémára gyanakodnék. Szinkronra esetleg azaz magával a váltóval lehet probléma.

(#2300) Winne válasza mokus1 (#2299) üzenetére


Winne
nagyúr

Punto II/B 1.4 16V.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.