Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) cigam válasza lugosi (#13400) üzenetére


cigam
félisten

MI a baj WU-val?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13402) lugosi válasza cigam (#13401) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak olyannak szabad ezen keresztül manit küldeni akit ismersz, akiben megbízol. Mivel nem nagyon lehet ellenőrizni a másik felet. Még egy bankszámlaadatod se lesz, csak egy név hogy kinek küldtél.

(#13403) TommyNagz válasza Ragnar95 (#13388) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én nem is emlékszem ilyenre. CMD+nyilakkal navigálj :) Az mindenhol megy.

encapsulation dot1q

(#13404) Ragnar95 válasza TommyNagz (#13403) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem félreértettél :) Lion alatt még a backspace a vissza (Előző oldal megjelenítése hivatalos nevén) gombnak felelt meg és erre irányult a kérdésem,h ez ML miatt nem működik-e már...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13405) DanielK válasza Ragnar95 (#13404) üzenetére


DanielK
addikt

használd a chrome-t, ott megy :P

(#13406) TommyNagz válasza Ragnar95 (#13404) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nem, én is pont erre gondoltam. A cmd+nyilakkal tudsz előre és vissza is navigálni, nem csak a Safariban, de a Finderben is.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#13407) Ragnar95 válasza TommyNagz (#13406) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Direkt próbáltam, de nem ment :F
DanielK: ja, csak annak nagyon gagyi az ui-ja + nincs olvasási nézet, illetve nincsenek iCloud lapok...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13408) DanielK válasza Ragnar95 (#13407) üzenetére


DanielK
addikt

Használj telefonon is chrome-t és nincs vele gond.
Az olvasási nézetre meg használd a clearly-t (evernote készítette), nekem jobben bejön, mint a safari olvasója. A telefonon meg már tud hang alapú keresést a böngésző, tehát nem kell pötyögnöd (magyarul). :C

(#13409) Ragnar95 válasza DanielK (#13408) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ettől még a böngésző ui-ja, felépítése nem lesz jobb :U :P Vagy rakjak fel egy Safari témát is a Chrome-ba? ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13410) DanielK válasza Ragnar95 (#13409) üzenetére


DanielK
addikt

esetleg. :P
nekem semmi bajom nincs vele. bár azért használom, mert munkahelyemen win van, ott meg safari nincs. chrome viszont mindenhol, így megy amit az apple elképzelt, csak nem velük. ;]

(#13411) Ragnar95 válasza DanielK (#13405) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megoldottam, hogy Safariban is menjen ;]
Leírom a megoldást, ha esetleg valaki másnak is hiányozna ez a funkció:
Terminalban futtasd le a következő parancsot, majd indítsd újra a Safarit és újra működni fog a backspace-el visszalépés:
defaults write com.apple.Safari com.apple.Safari.ContentPageGroupIdentifier.WebKit2BackspaceKeyNavigationEnabled -bool YES

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13412) powerup2


powerup2
addikt

Mac minit mikor fogják frissiteni ? kaphat normális gpu-t ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#13413) tDr1v3r válasza powerup2 (#13412) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem ősszel... az meg hogy normális GPU-t kap-e, hát, kevés rá az esély.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13414) madgie


madgie
titán

Mé', a mostani GPU abnormális? Aki játszani akar, annak nem biztos, hogy a Mini a megfelelő platform...

(#13415) negyedes válasza madgie (#13414) üzenetére


negyedes
addikt

Az SB integralt valahogy nem epp full HD barat. tapasztalat. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13416) DanielK válasza negyedes (#13415) üzenetére


DanielK
addikt

ezért kell venni mid 2011-eset!

(#13417) powerup2 válasza madgie (#13414) üzenetére


powerup2
addikt

nem játékra gondoltam videóvágás lightroom ilyesmi .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#13418) tDr1v3r válasza DanielK (#13416) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De az is HD3000-rel van szerelve alapesetben...

(#13417) powerup2 Lightroom-ra szerintem jó (no nem 20+ megapixeles RAW-okhoz...), de videóvágásra már biztos nem, ha komolyabb szinten akarod csinálni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13419) DanielK válasza tDr1v3r (#13418) üzenetére


DanielK
addikt

de az i5-ben amd van, arra gondoltam :P

(#13420) powerup2 válasza tDr1v3r (#13418) üzenetére


powerup2
addikt

Köszi az infót azért megvárom az új minit az mégis erősebb lesz mint a mostani , de legalább tudom hogy lightroom-ra jó :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#13421) siti válasza tDr1v3r (#13418) üzenetére


siti
senior tag

ha GPU-ra és nem IGP-re gondolt, akkor ott van az 5.2-es radeonnal szerelve.
Mondjuk nálam a HD2000 is elviszi a full HD-t gond nélkül, ezt a részét nem értem hogy kevés...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#13422) madgie válasza tDr1v3r (#13418) üzenetére


madgie
titán

HD2000-rel vágtam 50-70 Mbps Full HD videókat, lejátszani is röhögve lejátszotta őket (ez a BD felett van, nyers anyag). A Lightroomnak meg pont mindegy, OpenGL-t tudja oszt csók, oda inkább proci kell az exportáláskor is.

(#13423) negyedes válasza siti (#13421) üzenetére


negyedes
addikt

nem keves csak szetesik olykor a kep. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13424) Xero válasza madgie (#13422) üzenetére


Xero
nagyúr

Komolyabb videó feldolgozáshoz már Mac Pro dukál.

Kár, hogy kinyírták az Xgrid-et, bár Compressorral azért még ki lehet használni a clustereket, ami adott esetben egy Miniről is vidáman megtömhetőek.

(#13425) madgie válasza Xero (#13424) üzenetére


madgie
titán

Jó-jó, de komolyabb videófeldolgozáshoz alapvetően nem is Mac Mini való :)

Nekem most Windows alatt megy a mókolt Quadro driver, tehát egy mezei GeForce karival mennek a profi CUDA dolgok és a natív 10 bit is :)

(#13426) cigam


cigam
félisten

Jaj mostaztán már ölég legyen a strófolásból.

Tök mezei C2D-n, alaplapi VGA-val is lehet profi munkát kiadni a kezedből, és n+1 gépes clusteren is készülhet szar.
Csak annyi a difi, hogy az 1iken tovább tart a render.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13427) madgie válasza cigam (#13426) üzenetére


madgie
titán

Lightroomhoz szerintem tökre elég az alaplapi is, talán nem fog tovább exportálni tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#13428) Totheground


Totheground
addikt

Kint van a 10.8.4

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13429) Ragnar95 válasza Totheground (#13428) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Végre nem kell semmit várnom és mókolnom a frissítéssel :P
Holnap megy is fel az iMacre, ma csak ezért már nem kapcsolom vissza :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13430) blokad válasza Ragnar95 (#13429) üzenetére


blokad
senior tag

Ejnye, mac-et nem kapcsolunk ki

;]

(#13431) Totheground válasza blokad (#13430) üzenetére


Totheground
addikt

Én is épp ezt akartam rni. :DDD

Viccet felreteve, ha az ember nem napokra hagyja ott, akkor a sleep ugyanolyan jo, sot.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13432) benjamin


benjamin
tag

Sziasztok

Van egy Webcam-em, Genius Facecam 322, ami kompatibilis a Mac rendszerekkel.
Eddig működött néha megszakadt és újraindult a kapcsolat, de most fel se ismeri.
Mac Mini készüléket használok eddig nem volt ilyen jellegű probléma.

Windows 7 felismeri és működik is vele, persze 2-3x próbálkoztam, utána okés.
Viszont amint rádugom a Mac Mini-re fel se ismeri.
Majd vissza a windows-hoz és ismét 2-3x próbálkozás mire felismeri, és működik rendesen.

Valami megoldás erre, néha előfordul, hogy az USB hangkártyát is kidobja.

Köszönöm

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#13433) Ragnar95 válasza Totheground (#13431) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

23mp a bootidő, annyi várakozást kibírok :DDD ;] Amúgy a gyorsabb elérésen kívül van bármi előnye, ha sleepben hagyod?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13434) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#13433) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ugyanott folytathatod azt amit előzőleg csináltál.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13435) TVMaci


TVMaci
tag

Sziasztok

A PC-nek és a Windows-nak szeretnék búcsút mondani, és hozzátudnék jutni 80k-ért egy iMac 4.1-hez.

Érdemes belevágni?

(20" 2.0 Ghz, x1600 128mb, 2,0Gb Ram, 250Gb - 10.6.8-as rendszerrel)

[ Szerkesztve ]

(#13436) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#13434) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kikapcsolás után is, mert megnyílnak újra automatikusan a programok :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13437) blokad válasza TVMaci (#13435) üzenetére


blokad
senior tag

Milyen gépről váltanál? Mire használnád? Egy kicsit öregecske már, szó mi' szó..

#13436: Erre látod nem kell várj, ha altatod, nem hidegindítás van, nem csekkol mindig mindent, csak felébred, ugyan úgy, ahogy te

[ Szerkesztve ]

(#13438) Ragnar95 válasza TVMaci (#13435) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

2007-esnél régebbit ne vegyél már szerintem, mert nem megy fel rá a ML és elég régi is már. 10.6.8-ra már sok program nem megy fel sajna...Ha mindenképp Macet akarsz ennyiért, akkor inkább vegyél egy 2009 körüli MacMinit
blokad: erre irányult a kérdésem, h a várakozás elkerülésén kívül van-e előnye a sleepnek a kikapcsolással szemben :) Viszont ha nincs, 20mp várakozásba nem halok bele :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13439) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#13436) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ott az app automatikus mentését kapod meg, sleep-nél meg a memória mentését. Próbáld ki a sleep-et, pár másodperc alatt használható állapotban lesz a géped, tök ugyanazt kapod mint amit előzőleg csináltál. És még az sincs, hogy várni kelljen arra hogy újra elinduljanak az appok...

Én évek óta így használom a gépem, van olyan, hogy hónapokig nem is kap klasszikus újraindítást. :D

(#13435) TVMaci: Nem érdemes... műanyagházas, hardverileg gyenge (Core Duo, ATI X1600 mind 2005-6 körüli cucc, ráadásul előbbi laptopba való), meg frissítések se jönnek már a rendszerére. Én nem venném meg... inkább keress egy 2007 és 2010 közöttit, ezek olcsóbban mennek, és bátran ajánlhatók.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13440) madgie válasza tDr1v3r (#13439) üzenetére


madgie
titán

Na most majd újraindítod, míg rákötöd az eldzsít, mi? :D

(#13441) tDr1v3r válasza madgie (#13440) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azért jó, hogy így tudom meg, nem email-ből... :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13442) madgie válasza tDr1v3r (#13441) üzenetére


madgie
titán

Azért még örülsz neki, nem? :)

(#13443) tDr1v3r válasza madgie (#13442) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ballmer-módra rohangálok itthon... :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13444) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#13439) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez igaz, valóban kényelmesebb, csak féltem, h a gépnek nem tesz jót, bár gondolom ha benyomom a tárolók altatását, akkor semelyik alkatrész nem használódik számottevően többet sleepben, mint kikapcsolt állapotban :)
Grat a monitorhoz :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13445) blokad válasza Ragnar95 (#13444) üzenetére


blokad
senior tag

Sleepben egyedül a memória kap egy kis feszültséget, ha jól tudom

szerk.: na meg nálam notebooknál, ugye az akku merül, de egy hétig elketyeg sleepben és utána még bőven használom akkumulátorról, na nem ez az átlagos, de volt már rá példa.

[ Szerkesztve ]

(#13446) Alex91 válasza Ragnar95 (#13444) üzenetére


Alex91
félisten

Nyugodtan kapcsold ki, sot, erdemes a 230-tol is megszabaditani. Par kellemetlenseget meg lehet igy elozni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13447) DanielK válasza Ragnar95 (#13438) üzenetére


DanielK
addikt

:Y 20mp? :F SSD van benne? :F

(#13448) Alex91 válasza DanielK (#13447) üzenetére


Alex91
félisten

Az.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13449) DanielK válasza Alex91 (#13448) üzenetére


DanielK
addikt

így már értem. :K
én a mac minit azért nem szoktam kikapcsolni, mert ~1p a boot idő. Ritkán azért ki szoktam, kb havi 2x.

(#13450) Ragnar95 válasza DanielK (#13447) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen :K OCZ Vertex 2 120GB :)
Amúgy ha már az SSD-nél tartunk, azt néztem a rendszerinfóban, hogy a TRIM nincs engedélyezve, ezt érdemes lenne engedélyezni ? Csak mert eltérő véleményeket olvastam a dologról...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.