Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Xero válasza Xero (#13550) üzenetére


Xero
nagyúr

- Ha valamit telepítűnk App Store-ból, akkor egy kis csillogással jelöli a Launchpaden az új App érkezését:

(#13552) Barett 50cal válasza Xero (#13551) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Nekem ez tetszik, hogy a kiterjesztett képen (perpill a macbook) a fenti sáv is megjelenik kicsit halványan, viszont ha hasnzálni akarjuk akkor normálisan látszódni fog! Nem kell mindig visszatolni az egeret a főképernyőre!

Szerk.: Kb 5GB felszabadult az SSDmről!!

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#13553) cigam


cigam
félisten

Van már hivatalos minimum config?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13554) TheMarci válasza cigam (#13553) üzenetére


TheMarci
addikt

Elvileg, amin a ML ment, ez is fog.

Do You Dream?

(#13555) Xero válasza Barett 50cal (#13552) üzenetére


Xero
nagyúr

Külső kijelzőig még nem jutottam el, mert dolgozni is kellene. Szóval csak néha kinyúlok balra és kinyit nyomkodom ha eszembe jut valami. :P

(#13556) Barett 50cal válasza Xero (#13555) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Gondoltam én is mutatok egy kisebb fícsőrt :))

Bár sajnos beleütköztem egy elég idegesitő dologba: Photoshopban(CS6), ha elakarom menteni a screenshotot jpg-ként, akkor azt mondja elmentette. Viszont ha megnézem, psd fájl lesz, és ha megakarom nyitni akkor invalid typeot ir ki hibaüzenetnek... a felülirás működik, furcsa :(

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#13557) Xero válasza Barett 50cal (#13556) üzenetére


Xero
nagyúr

Lesznek még itt gondok a file kezeléssel és egyéb nyalánkságok is. Pro app-ekbe még nem másztam bele, de akkor sehol sem lesz túl jó a dolog.

- A Finder tag-ek nagyon jó dolgok, de fájó pont, hogy ezentúl csak egy kis pötty színezi meg az elemeket és nem a teljes nevük lesz kiemelve színessel. Ez kevésbé figyelemfelkeltő mint a jó öreg label megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#13558) Ragnar95 válasza Xero (#13550) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor nincs dropbox fül a Finderben bal oldalt vagy a jobb klikk után megtalálható dropbox funkciók nem működnek? Dropbox elég fontos számomra, azzal elég sokat dolgozom, úgyhogy akkor lehet, h nem elsődleges rendszernek rakom fel egyelőre, bár úgy meg az SSD sebességbeli előnyét veszítem el :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13559) TheMarci válasza Xero (#13557) üzenetére


TheMarci
addikt

Jók ezek a helyzetjelentéseid, vagy hogy hívjam őket, jöhetnek még nyugodtan! Erre tuti lesz vmi terminal parancs, ami visszaszinezi az egész sort.

Do You Dream?

(#13560) Xero válasza Ragnar95 (#13558) üzenetére


Xero
nagyúr

A sidebarban ott van szépen és a feltöltéssel sincsen gond, egyedül a jobb click menüben nem szerepel.

(#13561) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Beszállok én is:

encapsulation dot1q

(#13562) Ragnar95 válasza Xero (#13560) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor végülis nem akkora probléma, bár ígyis egy fontos funkciója veszett el. Föntre se épül be a dropbox ikon a Finderben, ahonnan lenyithatók a funkciók?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13563) Xero válasza Ragnar95 (#13562) üzenetére


Xero
nagyúr

De ott megvan. Mint mondtam egyedül a context menu-ból hiányzik.

(#13564) Ragnar95 válasza Xero (#13563) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az király, akkor nem akkora probléma a dolog :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13565) Xero válasza TommyNagz (#13472) üzenetére


Xero
nagyúr

Közben nekem ma esett le, hogy anno nekem is volt gsx hozzáférésem és onnan volt szűz lap író boot dmg-m. Valahol még kallódik vagy 2-3 verzió belőle a hálózaton, szóval ha valakinek ismét elfelejtenék a dolgot, de nem akarja vissza hurcolni, az dobjon egy PM-t.

[ Szerkesztve ]

(#13566) TommyNagz válasza Xero (#13565) üzenetére


TommyNagz
senior tag

А что за GSX?

Never mind, megvan :) amugy azon a kalozhajos oldalon fent van egy csomagban az osszes letezo ASD is. ;)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#13567) Xero válasza TommyNagz (#13566) üzenetére


Xero
nagyúr

GSX

Na jó tudni, hogy ilyesmihez hozzá lehet férni élő account nélkül is. :)

(#13568) lugosi válasza Xero (#13567) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké de ez tényleg mi? :)

(#13569) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Filmek streamelésére TV-re milyen appot ajánlotok? Eddig Vuze-t használtam, de az nagyon zabálja a RAM-ot, úgyhogy arról váltottam, azóta Plexet és Universal Media Servert próbáltam, de egyiket sem sikerült működésre bírni :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13570) Xero válasza lugosi (#13568) üzenetére


Xero
nagyúr

Külsős szervízeknek tool felület. Tehát ha valaki hivatalos Apple szervízt üzemeltet, esetleg nagyobb gépparkos Mac csapatot tart fenn és házon belül kívánja megoldani a szervízelést, úgy van lehetősége hozzáférni a szervíz eszközökhöz és leírásokhoz.

(#13571) lugosi válasza Xero (#13570) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi!

Ragnar95: én Ps3 Media Servert, évek óta, nagyon szeretem.

(#13572) Xero


Xero
nagyúr

- A figyelmeztetések is nagyot finomodtak.

(#13573) brumi1024


brumi1024
veterán

Mennyire stabil/alkalmas használatra a Maverick? Csak hogy hova rakjam, SSD-re vagy külső vinyóra.

(#13574) Xero válasza brumi1024 (#13573) üzenetére


Xero
nagyúr

Most szedtem össze másik topicban néhány gondot ami nálam jelentkezik:
- Viber nem indul
- Skype crashel
- Espresso crashel
- Server app hem fut
- Csak dev accounttal van Xcode 5 nyilvánvalóan (ilyennel már nem rendelkezem egy ideje)
- Finder hálózat kezelése néha mintha elhagyná magát és képes borítani az egész Finder-t és/vagy hálózatot (van némi deja vu-m a régi időkből ilyen téren)
- Ha használsz jelenleg label-eket, akkor az némileg megborítja a tag-ek használatát

Amit még nem néztem, de sanszos, hogy gondok lesznek a dolgok jelen állása szerint:
- CS6
- FCPX
- iLife
- Office

Amennyire időm engedi ezeket is kipróbálgatom.

Egy szó mint száz: Külső winyóra.

[ Szerkesztve ]

(#13575) TommyNagz válasza Xero (#13574) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én a rendszer ssd-mből különítettem el neki egy kis helyet :)

encapsulation dot1q

(#13576) Kommy válasza Xero (#13574) üzenetére


Kommy
veterán

Neked a mail-ben nem fordul elő, hogy nem látszik az üzenet törzs része? Nekem több e-mailnél is előfordul, pl kaptam egyet amiben csak egy csatolmány van jelzi, de letölteni már nem lehet mivel nincs hogyan (egy csomagolt mappa)

(#13577) Eszleny válasza Xero (#13557) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Finder lista nézetében van olyan oszlop, amiben láthatóak az adott fájl címkéi? Pl. mint a Spotlight Comments. Illetve, a Get Info alatt is látszanak a címkék? Köszi.

(#13578) Xero válasza Kommy (#13576) üzenetére


Xero
nagyúr

Ilyennel még nem találkoztam, de csak egy magán fiók van élesítve alatta, szóval alig-alig van napi forgalom rajta. Majd figyelgetem.

(#13577) Eszleny: Természetesen minden megjeleníthető:

[ Szerkesztve ]

(#13579) brumi1024 válasza Xero (#13574) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszi, felraktam. Ami elsőre feltűnik: sokkal jobb a többmonitoros működés, és a Safari sokkal gyorsabb lett.

(#13580) Xero válasza brumi1024 (#13579) üzenetére


Xero
nagyúr

Addig még mindig nem jutottam el, hogy az egyik monitort rádugjam, de várható volt, hogy az piszok jó lesz, ha ennyire kiemelték a keynote-ban.

A Safari tényleg megdöbbentően jó lett. A háttérben lévő tab-ok erőforrás zabálásának a visszafogásával, a finomított feldolgozással és az új kezdő tabbal egyszerűen a legjobb böngésző jelenleg a piacon. Mondom ezt úgy, hogy legalább két éve átszoktam Chrome-ra, de most biza vissza fogok szokni.

(#13581) TheMarci válasza Xero (#13580) üzenetére


TheMarci
addikt

A Safari a bookmarks sávon jelenít már meg favicont?

Do You Dream?

(#13582) Xero válasza TheMarci (#13581) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem, de nekem a nagy része folderekbe van rendezve, szóval ott már volt eddig is favicon. Nem nagy érvágás, de ezt beáldozták a letisztultság oltárán már rég.

(#13583) TheMarci válasza Xero (#13582) üzenetére


TheMarci
addikt

Pedig nekem személy szerint jól jönne, mert a fontosaknak csak a képe van kinn, átláthatóbb nekem. De lehet, hogy akkor marad a mappásítás. :(

Do You Dream?

(#13584) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Végre megjött a vinyó rackem, rá is kötöttem a kicsikét az iMacre és működik minden szuperül, viszont sajna a vinyón lévő Vuze Downloads mappa ugyanúgy kinyírja a Findert, mint a hacklin, tehát nem a gp hibája volt anno :(((
Lemezjavítás, Lemez Ellenőrzése lefuttatva a partíción, de a hiba továbbra is fennáll.
Mikor megnyitnám a mappát, belép, de a tartalmát nem látom és kb 5mp múlva újraindul a Finder.
Konzolban ezt írja ilyenkor:

2013.06.12. 13:37:07,170 com.apple.launchd[1]: (com.apple.xpcd.F5010000-0000-0000-0000-000000000000[9190]) Exited: Killed: 9
2013.06.12. 13:37:07,000 kernel[0]: memorystatus_thread: idle exiting pid 9190 [xpcd]
2013.06.12. 13:37:08,256 WindowServer[105]: dict count after removing entry for window 0x9c4 is 0
2013.06.12. 13:37:08,288 com.apple.launchd.peruser.501[175]: (com.apple.Finder[9181]) Job appears to have crashed: Segmentation fault: 11
2013.06.12. 13:37:08,902 ReportCrash[9178]: Saved crash report for Finder[9181] version 10.8.3 (10.8.3) to /Users/imac/Library/Logs/DiagnosticReports/Finder_2013-06-12-133708_Davids-iMac.crash

Lehetne ezzel valamit kezdeni? Csak mert elég sok adatom van abban a mappában és jó lenne,ha nem kéne PathFinder ezért, hogy elérjem őket...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13585) -axxon-


-axxon-
tag

ti hol töltötétek le a bétát?

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13586) Xero válasza TheMarci (#13583) üzenetére


Xero
nagyúr

Valóban jobban követhető lenne, mert így nem az igazi:

De a piszok jó új sidebaron már ott vannak a nem folderbe rendezettek is:

(#13587) brumi1024: Ismerős. Én ezért kerültem a full screent eddig. Nálam megszokott, hogy jobb kijelzőn dolgozom, bal kijelzőn Mail, IM, meg valami sorozat háttérzajnak. :)

(#13585) -axxon-: Lévén innen tudtommal aktív dev accountja egyedül Kommy-nak van, és Neki is iOS dev account, így valószínűsíthető, hogy mindenki a közismert nyílt trackerekről.

Ennek kapcsán nem értem, hogy ki veszi a bátorságot publikálni. Nyilván nem figyelik melyik account alól kerül ki, de anno én nagyon paráztam az ilyesmi miatt és nem is pakoltam ki sehova.

[ Szerkesztve ]

(#13587) brumi1024 válasza Xero (#13580) üzenetére


brumi1024
veterán

Pont a full-screen app problémát oldották meg, ami eddig zavart, hogyha az egyik monitoron teljes képernyőre váltok, akkor a másikon szürkeség lesz, amit nem lehet kihasználni. Ha meg nincs full screen, akkor az elsődleges kijelzőn van csak menüsáv. Most viszont teljesen külön kezeli a monitorokon a full screen-t, és mindenhol van menüsáv.

(#13588) tDr1v3r válasza -axxon- (#13585) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az egyik magyar csúnya oldalon fent van.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13589) TheMarci válasza -axxon- (#13585) üzenetére


TheMarci
addikt

Torrentoldalról, már szinte az összes nagyobb oldalon fennvan.

@Xero: Jónak néz ki, köszi, majd ha lesz egy kis isőm, mindenképp ki fogom próbálni a beta-t!

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#13590) Solar_Wind válasza Xero (#13586) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Az új Safari-t ki szokták adni a régebbi OS-ekre is, igaz?

(#13591) -axxon- válasza TheMarci (#13589) üzenetére


-axxon-
tag

köszi

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13592) Xero válasza Solar_Wind (#13590) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez nem hiszem, hogy ilyen formában ki fog jönni a jelenlegi rendszerekre. A feldolgozó részek még csak-csak megoldhatóak, de a social rész, vagy a tab és app nap-ből eredő előnyök eltűnnek, tehát a sebesség közel sem lesz olyan.

(#13593) Eszleny válasza Xero (#13578) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Köszi szépen. Kerestem a neten képeket ezekről, de nem találtam.

(#13594) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

MaveBricks "fícsör": a hangerő fölfele maximumon tovább "klattyog". Mint Windows-on BootCamp-pel.

encapsulation dot1q

(#13595) DanielK válasza TommyNagz (#13594) üzenetére


DanielK
addikt

mi? ezt nem értem... :B

(#13596) TheMarci válasza TommyNagz (#13594) üzenetére


TheMarci
addikt

Tényleg, az egynegyedes állíthatóság mind a fényerőnél, mind a hangerőnél megmaradt? Tehát ha alt+shifttel állítod őket, akkor csak 1/4-enként állítja őket.

Do You Dream?

(#13597) brumi1024 válasza TheMarci (#13596) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen. (Ez amúgy újdonság volt nekem szóval köszi :) )

[ Szerkesztve ]

(#13598) Xero válasza TheMarci (#13596) üzenetére


Xero
nagyúr

Meg persze. :) Még a Shift-el lassítás is bent maradt így 13 év távlatából. :P

(#13599) TheMarci válasza Xero (#13598) üzenetére


TheMarci
addikt

Köszi mindkettőtöknek! :) Szeretem az ilyen apróságokat a rendszerben, ezért érdekelt.

Do You Dream?

(#13600) Xero válasza TheMarci (#13599) üzenetére


Xero
nagyúr

Közben felrosszalkodtam az Xcode 5-t is. Teljesen jól megy természetesen. Nincs vele gond.
Ettől függetlenül élesbe még mindig nem ajánlom a 10.9-et.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.