Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Gebriel válasza Xero (#13200) üzenetére


Gebriel
veterán

Hiába nyomtam az alt-ot nem csinált semmit.

Az utolsó mondatodat meg nem "értem". :B Full kezdő vagyok. :B

(#13202) Xero válasza Gebriel (#13201) üzenetére


Xero
nagyúr

Valószínűleg, mivel nem talált bootlható partíciót. :)

Keríteni kell egy gyári lemezt hozzá (minden modellhez külön volt), vagy egy retail lemezt. Az utolsó iBook esetén a legfrissebb ami felrakható, az a 10.5.8. Ezt valahonnan vagy lemezként, vagy kiírható formában meg kell szerezni. Majd a dvd-ről telepíteni. Vagy alt-ot nyomod és kiválaszthatod a lemezt, vagy pedig a C-t nyomva tartva egyből lemezről bootol.

Firewire-ös megoldás akkor lehetséges, ha van egy másik PPC-s géped, amivel összekötöd az iBookot. Ekkor elegendő a T-t nyomva tartva elindítani az iBookot és a két gépet összekötni egy firewire kábellel. Így a másik gép segítségével telepítheted a rendszert. Ez akkor nyer teret magának, ha pl meghalt az optikai meghajtó az egyik gépben.

[ Szerkesztve ]

(#13203) Gebriel válasza Xero (#13202) üzenetére


Gebriel
veterán

:R

(#13204) Gebriel


Gebriel
veterán

Jelszót kér a frissítésnél, annak hiányában van valami megoldás, hogy azt feloldjam vagy megszüntessem a password-t?

(#13205) Xero válasza Gebriel (#13204) üzenetére


Xero
nagyúr

Milyen frissítésnél? Login vagy firmware password? A login password kiüthető a gyári telepítővel. A firmware password-höz pedig módosítani kell a bent lévő RAM mennyiséget (ki kell venni a modult, vagy be kell tenni, ha nincs bent), majd adni kell neki 3-4 PRAM resetet (cmd (alma) - option (alt)- p - r nyomva tart folyamatosan 3-4 rebootig).

(#13206) M@trixfan válasza cigam (#13196) üzenetére


M@trixfan
addikt

iJoe egyike az itthoni Mac scene "nagy legendáinak", ezt én is csak megerősíteni tudom :) Bár én csak apróbb dolgokat vettem tőle, isemrősök viszont többen is vásároltak nála. Én azt sajnálom, hogy kicsit mintha visszább lenne szorulva, vagy csak nem akarja annyira nyomatni a boltot. Úgy is mondhatnám nem túl nagy a "web 2" jelenléte :) Nála még megvan talán az a személyes viszony a vásárlóval, ami a mostanra már nagy boltokká fejlődött többi helyen már nem igazán tud kialakulni. Nagyon rugalmas volt mindig, bármit meg lehetett vele beszélni.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#13207) Xero válasza M@trixfan (#13206) üzenetére


Xero
nagyúr

Bizony. Nála a személyes kapcsolat még fontos (telefonálni pl világ életében utált :P ).
Szerintem a jelleméből is fakad, hogy ilyen módon viszi a boltot és talán törekszik is rá, hogy ilyen legyen. Az itthoni scene sokat köszönhetett anno neki. Az AlmaKör-nek is oszlopos tagja volt.

Nekem két kedvenc storym is van vele:
1. Amikor az iBookomat vettem annyira be voltam sózva, hogy nem bírtam a hátsómon maradni. Így inkább hanyagoltuk a kiszállítósdit és ellátogattunk Egerbe. Felugrottunk a lakására (!), ahol szépen átvettem a gépet, kicsit szoktam a Tigert (relatív friss volt még akkor, ez volt az első gépem vele), kipróbáltam ezt-azt amit addig még nem nagyon láttam és Neki volt (PM G5, SSII, ufó Airport). Megcsodáltam a hanyagul a szoba sarkában lerakott G4 Cube-ot, majd felajánlotta, hogy az otthoni DVD gyűjteményéből válasszak egyet, húzzuk be az iBook-ra, hogy hazafelé ne unatkozzunk (még tömeg közlekedtem akkoriban). Szóval baráti volt a légkör.

2. Szintén nagyon be voltam sózva a Time Capsule bejelentése után is. Amint lehetett már adtam is le a rendelést és hevesen zaklattam iChaten, hogy mikor érkezik már meg. A végén annyira megunta, hogy amint megjött az első adag, az első darabot a hóna alá csapta és elutazott hozzám csak, hogy átadja az első darabot az országban. :P

Szóval érdekes egy figura, de nagyon jól kezeli a vásárlókat.
Ha valaki Nála vásárol, azért a tetoválást feltétlenül nézze meg (nem egyszerű eset... ;] ).

(#13208) biker válasza Xero (#13207) üzenetére


biker
nagyúr

Ezek után kit enged majd be?
:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13209) Ragnar95 válasza biker (#13208) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még jó, h javul a közbiztonság :U :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13210) whitezo88 válasza M@trixfan (#13206) üzenetére


whitezo88
nagyúr

anno még 2004ben mikor futott az iMeg c. műsor a fix tévén, ott többször meghívták iJoet, Handrással egyetemben, mikor még neki is csak a multimédia shopja volt meg.

(#13211) Gebriel válasza Xero (#13205) üzenetére


Gebriel
veterán

Csak lemezről tudom telepiteni vagy lehet usb-ről is? :B

(#13212) Xero válasza Gebriel (#13211) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem tud usb-ről bootolni csak FW-ről.

(#13213) Gebriel válasza Xero (#13212) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszi

(#13214) RaZroX


RaZroX
addikt

10.6.3-ra fel lehet tenni a Java-t ? Eddig akárhonnan szedtem le mindegyiknek 10.6.8 kell.. :F

This is the way

(#13215) xedos válasza RaZroX (#13214) üzenetére


xedos
addikt

Akartam írni, hogy miért nem frissítesz 10.6.8-ra, de látom Hackintosh...
Szerintem valami biztonsági frissítés miatt nem engedi fel.

(#13216) RaZroX válasza xedos (#13215) üzenetére


RaZroX
addikt

Naja. Most egy adóbevallás miatt átkell ülnöm Windows elé :DDD

This is the way

(#13217) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

hali!

Valaki eltudná magyarázni hogy az iTunes Match valójában mit is tesz a zenéimmel? Az sem tiszta, hogy azt irják, feltöltődnek az iCloudba a számok, viszont akkor az alap 5GB-ból foglal helyet vagy az külön lesz?
Köszönöm!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#13218) Xero válasza Barett 50cal (#13217) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmit nem csinál a zenéiddel. Végignézi őket. Ami nincs meg a store-ban, azt a te verziódból archiválja. Az 5GB-os tárhelyhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

(#13219) Barett 50cal válasza Xero (#13218) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

áh igy már értem :)) köszi!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#13220) cigam


cigam
félisten

Ma bekapcsolom a gépet, majd előugrik egy ablak:

Mondom, oké, letöltés. Megnyitja az "App Store"-t, ott meg nincs update. Most akkor mivan :F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13221) Totheground válasza cigam (#13220) üzenetére


Totheground
addikt

Nincs esetleg más system update (pl a thunderbolt-os)? Mert akkor az lá teszi be, és nem könnyű észrevenni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13222) cigam válasza Totheground (#13221) üzenetére


cigam
félisten

Semmi

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13223) Ærni


Ærni
tag

Üdv!

Teljesen kezdő vagyok iMac-ek terén, ezért szeretném megkérdezni a tulajdonosokat, hogy elsősorban ki, mire használja a gépet? Gondolok itt arra, hogy multimédiára, munka (milyen munka), minimális játék lehetséges...stb. Szeretnék majd a közeljövőben beruházni egy iMac-ra vagy Mac mini-re, mert mindegyik nagyon jó cucc.

Véleményetek szerint elsőéves közgáz hallgatónak (kollégista), melyiket ajánlanátok? Mert szépek és jók ezek a gépek, de sajnos az ember hajlamos magát elragadtatni és megvásárolni holott nem is tudná teljes kihasználni és nem akarok ebbe a hibába esni.

Bocsánat a ha triviális dolgokra kérdezek, rá.

(#13224) joey04 válasza biker (#13208) üzenetére


joey04
titán

Elfogták az informatikai céget kirabló három férfit

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13225) Totheground válasza cigam (#13222) üzenetére


Totheground
addikt

Érdekes. Debil kérdés, de nem lehet, hogy már feltette?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13226) cigam válasza Totheground (#13225) üzenetére


cigam
félisten

Az valóban furcsa lenne:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13227) Alex91 válasza cigam (#13226) üzenetére


Alex91
félisten

Jogjavitas, ujrainditas volt mar?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13228) cigam válasza Alex91 (#13227) üzenetére


cigam
félisten

Minden frssítés elött ellenörzöm a jogosultságokat, addig el sem kezdem amíg vmi gond van.
Újraindítás sem hozott változást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13229) cigam válasza Ærni (#13223) üzenetére


cigam
félisten

Erre csak a konkrét konfig, és elvárások ismeretében lehetne válaszolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13230) Ærni válasza cigam (#13229) üzenetére


Ærni
tag

iMac esetében a legfrissebb generáció alapmodelje (Apple iMac 21,5" 2.7GHz Intel Core i5 (8GB)

Mac mini-nél: 2.6GHz i7,

(#13231) Alex91 válasza Ærni (#13230) üzenetére


Alex91
félisten

iMac, megveszed, es utana nem akarsz mar mas gepet, csak Mac-et :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13232) cigam válasza Ærni (#13230) üzenetére


cigam
félisten

No és az elvárások?
Azáltalad feltett általános kérdésekre csak ilyen általános válaszokat tudok:
- multimédiára
kép,hang,videó oké

- munka (milyen munka)
na ezaz! milyen munka?! office, internet oké

-minimális játék lehetséges
lehetséges

+ Te abban a kivételes(?!) helyzetben vagy, hogy besétálsz kedvenc boltodba, és megnézed mit tud. Nekem ehez több mint 200km-t kellene utazgatni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13233) Totheground válasza Alex91 (#13231) üzenetére


Totheground
addikt

Ez így van. :K

Illetve krónikusan elkezdesz utálni mindent, ahol sok a kábel és/vagy piszkálni kell, hogy működjön. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13234) negyedes válasza Alex91 (#13231) üzenetére


negyedes
addikt

annyiba igaz hogy nem ulnel vissza egy 23-24" alatti monitorhoz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13235) DanielK


DanielK
addikt

van rá mód, hogy mac minin kikapcsoljam azt, hogy egy apple távirányítóval kezelni lehessen? tv előtt ülve az apple tv-t irányítjuk (mac miniről jön beamerrel a mozi) és a mac minin az itunes bekapcsol é szól a zene. eléggé idegesítő... :O

(#13236) Alex91 válasza DanielK (#13235) üzenetére


Alex91
félisten

Unpair, rakeresel neten...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13237) DanielK válasza Alex91 (#13236) üzenetére


DanielK
addikt

köszi, ez a szó hiányzott a megfelelő eredményhez! :B

(#13238) Ærni válasza cigam (#13232) üzenetére


Ærni
tag

Elvárásaim:
-Koliban filmnézésre
-letöltések
-minimális képszerkesztés
-természetesen sok netezés
-minimális játék (főleg stratégiai, tehát nem Crysis és társai)

Továbbá az is érdekelne, akinek van mire használja, milyen lehetőségek rejlenek még a masinában :)

(#13239) Totheground válasza Ærni (#13238) üzenetére


Totheground
addikt

Ez is egy számítógép, mint olyan, mindenre használható. És mivel bootcamp-el windowst is tudsz tenni rá, még az oprendszer sem tud korlátozni (amúgy szerintem osx alatt többet meg lehet tenni, mint win alatt).
Én elsősorban böngészek rajta, meg időnként fotókat piszkálok. Plusz néha egy kis VN parallels-el.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13240) biker válasza Ærni (#13238) üzenetére


biker
nagyúr

és amikor a koliból lenyúlják? :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13241) xedos válasza Ærni (#13238) üzenetére


xedos
addikt

Na, erre nem adnám ki egy új iMac árát :-(
Szerintem 2-3éves használt is megfelel és 200.000Ft alatt van.

(#13242) Ærni válasza xedos (#13241) üzenetére


Ærni
tag

Hát igen ilyen válaszra számítottam, hogy kicsit kizökkentsen, mert ahogy írtam könnyen megbabonázza az embert az új és a szebb :)
Köszönöm

biker: teljesen biztonságos a kollégium, meg mindig kulcsra szoktuk zárni az ajtót

Amúgy külföldön (ausztria) nem lehet valamivel olcsóbban beszerezni az Apple cuccokat? Mert sok embertől hallottam, hogy esetleg megrendelik a MBP az USA-ból. Jóval olcsóbb cserébe elviselik az ékezetek hiányát.
Valakinek valami tapasztalat?

(#13243) Xero válasza Ærni (#13242) üzenetére


Xero
nagyúr

Mobil gépekre van világgarancia. Asztalira nincsen. Szóval iMac-nél nem biztos, hogy megéri. Ha valami gond van, akkor máris elautóztad a különbözetet.

szerk: Nyilván, ha Sopronban tanulsz, akkor nem szóltam. :N

[ Szerkesztve ]

(#13244) Ragnar95 válasza Ærni (#13242) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ausztriában nem olcsóbb. EU-n belül Svájcban és Angliában olcsóbb, mint itthon, illetve azon kívül az USA-ban és bizonyos ázsiai országokban. A MacMinire világgari van és ilyen felhasználásra szerintem jobb választás egy MacMini, mivel jóval olcsóbb és a teljesítménye bőven elég a legújabb alap MacMininek is ezekre a dolgokra, de még egy 2-3évesnek is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13245) Totheground


Totheground
addikt

Persze azt hozzá kell tenni, hogy az új iMac sokkal jobban néz ki, mint a "régi". :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13246) Ragnar95 válasza Totheground (#13245) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez tény, csak kérdés, hogy megér-e annyi pluszköltséget :P :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13247) Totheground válasza Ragnar95 (#13246) üzenetére


Totheground
addikt

Meg :K

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13248) Ærni válasza Ragnar95 (#13246) üzenetére


Ærni
tag

Pontosan. Az a baj én se tudom még, hogy megér-e nekem 380 ezer jó magyar forintot épp ezért fordultam a fórumozókhoz, hogy meghallgassam ki mit mond :)

(#13249) Ragnar95 válasza Ærni (#13248) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ilyen felhasználásra szerintem bőven elég egy régebbi gép is. Innentől 2 dolog van, ami szerintem döntő fontosságú lehet a kérdésben, hogy kell-e neked, hogy egyben legyen az egész gép monitorostól, mindenestől, illetve kell-e az IPS kijelző, a másik pedig, hogy mennyi időre tervezel a géppel. Mert ha csak 2-3 évre, akkor bőven elég lehet egy 2-3éves modell is, viszont ha 5-6 évre, akkor lehet, hogy jobban jársz egy új MacMinivel vagy iMac-el.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13250) tDr1v3r válasza Ærni (#13248) üzenetére


tDr1v3r
veterán

MacBook-ot (Air vagy Pro) vegyél... az iMac koliba felesleges szerintem, a Mini meg aránytalanul drága.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.